Setari Cookie-uri

Cui ii este jena de medicul ginecolog??

Fete din Braila,imi puteti recomanda un medic ginecolog bun,care sa te faca sa te simti in largul tau la un control ??
healthy012871
Postat pe 18 Februarie 2010 09:44
Care este mai bun Coltofeanu, Gradea Adela, Tovarnac !!!!
Si cat costa un control???
healthy012871
Postat pe 18 Februarie 2010 09:46
Astept un raspuns!!!!
Nu vreau sa am parte de vreo experienta traumatizanta la primul meu control ginecologic
healthy012871
Postat pe 18 Februarie 2010 09:48
la 26 de ani si nu ai facut inca un control la ginecologie ,draga mea este indicat de la virsta de 18 ani sa faci un control pe an .Nu doar cind sunt probleme.succes
dianadi_healthy
Postat pe 18 Februarie 2010 19:01
In Galati dr.DRAGHICESCU.
kudika098645
Postat pe 20 Februarie 2010 11:04
Daca t-ie frica de un control ginecologic, cind vei naste cum va fi? te duci cu o atentie si totul va fi ok, daca tie a sa frica.
kudika098645
Postat pe 20 Februarie 2010 12:25
De la: healthy012871, la data 2010-02-18 09:44:22Fete din Braila,imi puteti recomanda un medic ginecolog bun,care sa te faca sa te simti in largul tau la un control ??

Hello!!eu la 18 ani am fost pt. prima oara la un control gine...dar cu o rusineeeee si o teama de parca mergeam la spanzuratoare ...era o femeie mai in varsta,nici bine nu am intrat si mi-a spus 'dezbracarea..ce mai astepti' jesus chiar imi era rusinee..dar a fost ok ...fiecare mergem cu o anumita retinere mai ales daca e pt. prima oara...asa ca du-te fara teama ..toate trecem prin asa ceva...have a great week!!
Sabrinutza_healthy
Postat pe 21 Februarie 2010 00:06
Nu trebuie sa te simti jenata in fata niciunui medic ginecolog, el te va privi cum iti privesti tu oalele in bucatarie, asta este meseria lui, toata ziua nu vede decat pasarici!
labora
Postat pe 21 Februarie 2010 09:09
cea mai buna solutie in absolut este un medic ginecolog femeie, credeti-ma





eleain
Postat pe 21 Februarie 2010 09:14
De la: eleain, la data 2010-02-21 09:14:30cea mai buna solutie in absolut este un medic ginecolog femeie, credeti-ma






Pai sa sti,eu parca am jena de barbati...stiu ca asta ii e meseria dar na ce sa fac..mi rusineee ..dar daca e femeie e mai ok pt ca are si ea ce am eu
Sabrinutza_healthy
Postat pe 21 Februarie 2010 14:00
dar se spune ca barbatii ginecologi sint mai buni dar nu are de ce sati fie rusine....asta li meseria..curaj
kudika035989
Postat pe 21 Februarie 2010 20:06
De la: licurici, la data 2010-02-21 20:06:27dar se spune ca barbatii ginecologi sint mai buni dar nu are de ce sati fie rusine....asta li meseria..curaj

Off asta da stiu si eu ca barbatii sunt mai indulgenti..probabil trebuie sa nimeresc la gine cu doctor 'la genul masculin',ca sa imi treaca rusinea asta
Sabrinutza_healthy
Postat pe 21 Februarie 2010 21:44
Sunt medici intre medici.Eu multi ani am fost la medic ginecolog barbat, foarte bun medic dar toate femeile si eu se plingeau de el ca are mina foarte grea.Te apasa pe burta foarte tare.Dupa ce a esit la pensie a venit in locul lui o femeie.Si nu va spun cit de usoara e la mina si-ti vb foarte frumos.
kudika098645
Postat pe 22 Februarie 2010 08:58
licurici, ah, bine, barbatii sunt si cei mai buni bucatari, designeri, schiori, boxeri, daca vrei sa extindem discursul.

si femeile sunt medici buni, bravura nu depinde de sex.
e vorba de confortul personal, eu prefer femeile ginecolog.



eleain
Postat pe 22 Februarie 2010 09:16
In fond si la urma urmei,poate fi femeie sau barbat,doar sa stie meserie si sa te faca sa te simti in largul tau...sa mergi cu placere si nu cu groaza
Sabrinutza_healthy
Postat pe 22 Februarie 2010 15:02
daaaaa sint barbatii priceputi ...dar sint cam putini dar la medici ginecologi eu asa am auzit ca barb sint mai buni...dar asta nui o regula
kudika035989
Postat pe 23 Februarie 2010 17:19
DAR CHIAR NICI UN BARBAT NU TI A VAZUT PASARICA . CREZI CA MEDICUL ESTE DUPA ALTA PLANETA . HAI FARA RUSINE CA ESTE PENTRU SANATATEA SI BINELE TAU.
healthy010635
Postat pe 14 Martie 2010 06:55
buna.te contrazic.am fost consultata si de med femeie si de medic barbat.barbatii sant mult mai atenti decat femeile.am nascut cu dr barbat.am facut inrerupere de sarcina cu med femeie si med barbat.incomparabil.dr femeie , scuzati-mi expresia a fost o catea.pe cand dr barbat .un adevarat profesionist si cu bun simt.eu recomand med barbat.femeile sant egoiste.sanatate.
weronik68
Postat pe 14 Martie 2010 08:09
Ti-l recomand pe Coltofeanu;ma tratez cu el de 2 ani si il consider profesionist;am fost la multi medici gineco pana la varsta asta -44 ani, dar de acesta chiar sunt foarte multumita.Nu exagereaza in diagnostic de dragul de a te "tapa " de bani, dar unde s-a impus nu m-a lasat pana nu a investigat cu maxima seriozitate situatia.Are si o asistenta foarte placuta la cabinetul particular.Fac o echipa buna,te simti in largul tau.La ultima problema pe care am avut-o mi-a vorbit cu atata blandete si convingere incat nu stiu cand m-a "executat"(am probleme de tulburari menstruale pe fond de premenopauza).Daca nu vorbea asa cu mine cred ca fugeam pe usa.Mi-a explicat de ce trebuie sa intervina cu un chiuretaj de urgenta, de ce nu trebuie sa mai continui tratamentul de pana acum, ce ma de facut pe viitor;am stat internata 3 zile si am beneficiat de tratament medicamentos GRATUIT in spital(asta in luna ianuarie anul acesta) Mi-a recoltat proba de biopsie si am revenit la control la momentul recomandat de el.Totul fara mare efort financiar:TARIFELE OFICIALE SI ATAT.Mi-a recomandat operatie, dar retine :recomandat- altul cred ca ma dispera cu o poveste urata pana ma determina sa accept operatia imediat sa fie sigur ca imi ia banii.Am o prietena care a patit o chestie similara cu un medic femeie.Medicul de la Galati? Foaaaaarte bun .. i-a spus unei cunostinte ca face fata pana in ultima clipa.Cand a venit momentul nasterii i-a spus la tel ca e blocat in Buc si nu o poate asisita la nastere sa se descurce in maternitate.Si surpriza?! a nascut un baiat de 3.8kg.Doar un sfat am pentru tine: NU AMANA CONTROLUL NICIODATA.Am o fata de 21 de ani si sunt cu ochii pe ea ca pe butelie din acest punct de vedere.Poate am neglijat cu ea un tratament la dentist dar niciodata o vizita la ginecolog.Si retine , a avut atata incredere in cuvintele mele ca a mers singura la o clienica in Bucurest.(e studenta la ase).Daca nu vorbesti cu mami tau despre astea, asuma-ti singura si nu mai sta pe ganduri.Este minunat sentimentul de usurare cand esi de la medic si stii ce ai de facut si nu mai esti hartuita de ganduri de genul ce am, ce ma fac daca...Succes, si daca ai nevoie de o converastie scrie-mi pe mail:kmy37theo@yahoo.com ;te pup.
kmy37theo
Postat pe 14 Martie 2010 09:32
a
healthy002395
Postat pe 14 Martie 2010 12:47
De la: healthy002395, la data 2010-03-14 12:47:41 O batranica mi-a zis intr-o zi..."muica daca te duci la ginecolog,du-te la doctor barbat mai batrin ,cu experienta,ca doct.femei sunt scarbite de ele ,dar sa mai vada si pe altele",acma tu du-te unde te simti in largul tau,ia pe cineva cu tine(o prietena,mama) dar DU-TEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE...............
healthy002395
Postat pe 14 Martie 2010 12:48
ca sa nu mai deschid un alt topic spuneti mi si mie un ginecolog bun din botosani ca prin aceste discutii m am hotarat sa merg si eu la un control.
multumesc
vero_nik1087
Postat pe 14 Martie 2010 16:12
am 27 ani si o nastere(cezariana)
va spun cu mana pe inima,barbatii sunt mai precauti si iti explica pe intelesul tau
din cauza unei doctorite(ginecolog)era sa imi omor fetita
eram in luna a 8-a si fetita mea de bia mai misca(avea cordonul in jurul gatului)m-am dus la doctorita sa o intreb de ce copil nu se mai misca,ma urca pe masa imi baga degetul si spune ca este totul ok.dar ceva mi-a spus ca nu este adevarat,m-am dus la primul ginecilog intalnit pe drumul meu,i-am spus ce teama am,ma pus pe masa,mi-a facut ecografie,a vazut de ce fetita nu mai respira,m-am intrbat daca doctorita de ce nu mi-a facut ecografie in luna a-8-a,i-am spus ca nu stiu,mi-a spus sa ma pregatesc ca o sa fac cezariana,ca sa nu intru in panica si sa ii provc agitatie copilui mi-a spus ca sta intr-o pozitie incomoda,mi-a recomandat sa stau cat se poate de departe de suparari si agitatie,am nascut cu el
mi-a spus ca daca imi spune adevarul riscam sa IMI OMOR FETITA,pt ca intram in panica si fata se incoloceam mai rau,
m-am dus inapoi la doctorita sa ii spun ce sa intamplat si ca din cauza ei riscam sa-mi omor copilul,stiti ce mi-a raspus"ai fost destepta sa ceri a doua opinie"de atunci nu mai am incredere in femei ginecolog
doctoruliti explica tot ce tine de tine,sunt mai milosi pt ca vad cat sufera atunci cand dau nastere,dar faptul ca ne cearta atunci cand facem un chiuretaj,o face pt binele nostru.
tutuvicky
Postat pe 14 Martie 2010 20:45
Un ginecolog va iti va oferii mai multa atentie decat o femeie ginecolog.In primul rind este o chestiune care tine de respectul fata de sexul frumos apoi de sensibilitatile sexului frumos.O femeie ginecolog iti va oferii fara nici o exceptie o consultatie fara prea mare apreciere.Cum bine spunea cineva mai devreme, are si ea ce aveti voi.Ia sa o pui sa consulte un barbat, sa vezi ce interesata devine in mod subit!
Eu am trait experienta controlului facut si cu doctor femeie si cu doctor barbat.Recomand barbatul fara nici o retinere.Nu va ginditi ca este un obsedat sexual sau mai stiu eu ce.Este MEDIC si este acolo sa va faca sa nu suferiti.mergeti cu inima deschisa.Dupa mama ar trebui sa fie a doua persoana cu care sa purtati o discutie despre sex fara jena.La urma urmei este in folosul vostru.Eu nu am auzit pina acum ca un medic sa abuzeze de vreo pacienta, asa ca MULT CURAJ!
blanch
Postat pe 14 Martie 2010 20:56
Ms pt sfat!
healthy012871
Postat pe 15 Martie 2010 10:14
Da din pacate nu am fost pana la varsta asta la medic deoarece mama nu a stiut sa poarte o discutie cu mine despre acest lucru.De mers o sa merg cu siguranta cat de curand pt ca trebuie. Ms pt sfat!
healthy012871
Postat pe 15 Martie 2010 10:17
Ms pt sfat Sabrinutza!!
Asa o sa fac
healthy012871
Postat pe 15 Martie 2010 10:19
Ms pt sfat!
M ai inveselit serios!
healthy012871
Postat pe 15 Martie 2010 10:19
Ms pt sfat o sa il urmez
O sa ma duc la d-nul doctor Coltofeanu
healthy012871
Postat pe 15 Martie 2010 10:20
tot nu am inteles cine e mai bun in openia voastra dar sunt sigura ca nu conteaza decat sa stie meserie si sa nu fi luat diploma cu bani...si eu m-am ferit de barbatii ginecologi pt ca imi era rusine.la un control dna dr a descoperit o prb si a vrut sa se consulte asa ca a chemat un domn doctor care a venit si cu doi rezidenti...si uite asa cum ma feream eu sa ma vada un barbat pana la urma m-au vazut 3...mi-am dat seama ca atat doamna dr cat si domnii doctori se comportau la fel...sanatate multa
k_mizi
Postat pe 15 Martie 2010 10:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme in relatie 2 De la: ank_jupiter 26 Iulie 2009 13:55
caut ginecolog! 17 De la: kudika_12655 21 Iulie 2015 16:35
displazie severa . 37 De la: g2na 30 Iunie 2013 22:24
nu imi vine menstruatia 23 De la: healthy016824 2 Iunie 2010 01:50
fibroadenom 4 De la: ioanabobocea 19 Noiembrie 2009 12:06