Setari Cookie-uri

vreau sa fiu mama surogat

vreau sa fiu mama surogat ,am un copil de 1 an si 9 luni perfect sanatos si caut cupluri ce au nevoie de ajutor pt a avea un copil relatii la nr tel 0740653635
healthy014003
Postat pe 16 Martie 2010 11:22
poti sa mi lasi id ul tau de mess?
healthy012394
Postat pe 22 Martie 2010 10:57
sa dori sa stiu ce rh ai
kudika200680
Postat pe 25 Martie 2010 16:17
Da,suntem interesati si noi.Am vrea sa gasim o mama surogat (dar sa ne spui ce RH ai)pt copilul nostru.

Te rog sa ne lasi adresa de mail la pdora1471224@yahoo.com

Am dori ca fertilizarea in vitro sa o facem in Sua si sa avem grija de tine cele 9 luni.Adica alimentatia si starea ta,ok?
alisan
Postat pe 30 Martie 2010 20:15
am 20 de ani casatorita ,un copil de 3 ani perfect sanatos nascut prin cezariana vreau sa fiu mama surogat contra cost tel ;0763440278 sau email casatoritcuplu@yahoo.com
healthy014681
Postat pe 6 Aprilie 2010 14:10
vreau sa fiu mama surogat ,am un copil de 7 luni perfect sanatos si caut cupluri ce au nevoie de ajutor pt a avea un copil relatii la nr. 0766 453 637



id mess: alinabulilete
alina_buli
Postat pe 17 Aprilie 2010 12:05
sunt insarcinata in 4 luni, pana acum totule ok, dupa nasterea lui bebe, as vrea sa fiu si eu mama surogat, pentru cine isi doreste intradevar un copil, (dar chiar sa-l doreasca).
am grupa A cu rh negativ.lasati-mi un id mes sau o adresa mail.
gigi_gigi
Postat pe 28 Aprilie 2010 17:42
Buna ziua, doresc si sunt foarte hotarata si sigura de ceea ce vreau sa fac, vreau sa fiu mama purtatoare sa ajut un cuplu care isi doresc cu adevarat sa aibe bebelus. daca intereseaza pe cineva (rog doar cei interesati) sa ma contacteze la id agatha_tutu@yahoo.com (rog si ofer foarte multa seriozitate) multumesc si va doresc multa sanatate
healthy013349
Postat pe 28 Aprilie 2010 18:33
Buna ziua, doresc si sunt foarte hotarata si sigura de ceea ce vreau sa fac, vreau sa fiu mama purtatoare sa ajut un cuplu care isi doresc cu adevarat sa aibe bebelus. daca intereseaza pe cineva (rog doar cei interesati) sa ma contacteze la id agatha_tutu@yahoo.com (rog si ofer foarte multa seriozitate) multumesc si va doresc multa sanatate
healthy013349
Postat pe 28 Aprilie 2010 19:00
Buna ziua, doresc si sunt foarte hotarata si sigura de ceea ce vreau sa fac, vreau sa fiu mama purtatoare sa ajut un cuplu care isi doresc cu adevarat sa aibe bebelus. daca intereseaza pe cineva (rog doar cei interesati) sa ma contacteze la id agatha_tutu@yahoo.com (rog si ofer foarte multa seriozitate) multumesc si va doresc multa sanatate
healthy013349
Postat pe 28 Aprilie 2010 19:01
Buna ziua,soresc si sunt foarte hotarata sa devin mama purtatoare,mama surogat pt a ajuta un cuplu la fel de hotarat sa-si poata indeplni visul de a avea un copilas sanstos.Stiu ce inseamna sa fi mama eu insumi sunt fericita mama a doi baieti cu varsta intre 9 si 2 ani.Amndoi sanatosi nascuti pe cale naturala.Cuplurile hotarate,cei cu adevarat interesati sa-si indeplineasca visul ma pot contacta pe adresa de e-mail laura.iuliana_pop@yahoo.com.Multumesc.
laly0406
Postat pe 29 Aprilie 2010 07:12
De la: healthy013349, la data 2010-04-28 19:01:38 Buna ziua, doresc si sunt foarte hotarata si sigura de ceea ce vreau sa fac, vreau sa fiu mama purtatoare sa ajut un cuplu care isi doresc cu adevarat sa aibe bebelus. daca intereseaza pe cineva (rog doar cei interesati) sa ma contacteze la id agatha_tutu@yahoo.com (rog si ofer foarte multa seriozitate) multumesc si va doresc multa sanatate
UN COPIL E UN DAR DE LA DUMNEZEUSI CHIAR O MOSTENIRE ,SPUNE BIBLIA , SUNT MII DE COPII FARA PARINTI ,ACESTIA AR TREBUI INTEGRATIN IN FAMILI ! dupa 9 luni e greu sa renunti la ceva care iti apartine ..indiferent cati bani ,ar fi la mijloc ,mai bine sarac dar demn .pararea mea....
tasa
Postat pe 29 Aprilie 2010 13:03
NU SUNTETI NORMALE...CHIAR SUNTETI DISPUSE SA FACETI ORICE PT BANI?...
kudika007253
Postat pe 29 Aprilie 2010 14:07
De la: gigi_gigi, la data 2010-04-28 17:42:30sunt insarcinata in 4 luni, pana acum totule ok, dupa nasterea lui bebe, as vrea sa fiu si eu mama surogat, pentru cine isi doreste intradevar un copil, (dar chiar sa-l doreasca).
am grupa A cu rh negativ.lasati-mi un id mes sau o adresa mail.

Rh-ul negativ presupune multe probleme, mai ales pentru fat, mai putin la prima sarcina si mai mult la urmatoarele. asa ca mare atentie! daca ai facut un avort inainte sau ai deja un copil trebuie sa-ti tot faci analize si sa urmezi sfatul medicului pentru a evita nasterea unui copil cu retard.
healthy011301
Postat pe 29 Aprilie 2010 15:08
noi ne dorim mult un copil. Din pãcate am avut o grãmadã de ghinioane ºi îmi este fricã sã mai rãmân gravidã, aºa cã am hotãrât sã încercãm cu mamã purtãtoare.Mesajul pe care l-ai postat aratã cã eºti o femeie cu suflet bun, hotãrâtã sã ajuþi niºte semeni care au probleme. Adresa mea de mail este popa.mihaela48@yahoo.com.Te rog frumos sã mã contactezi.
healthy006527
Postat pe 29 Aprilie 2010 15:17
Îmi pare rau sa vãd cã existã atât de multe femei care îºi doresc sã fie mame surogat,indiferent ca acestea sunt inseminate cu sperma ºi ovule rezultând cultivarea embrionului prelevate de la cuplul doritor de bebe, tot mamici ale acelui copil se vor numi(indiferent ca sunt doar mame biologice), il porþi în pantece atâtea luni de zile ca pe urmã sã renunþi la el pentru bani care oricum se vor risipi cât ai clipi dar linistea sufleteasca a aceleia ce l`a purtat in pantece nu v`a mai fi niciodata aceeasi e ca si cum ai renunta la propriul copil.NU INTELEG FEMEILE SUROGAT CARE RENUNTA LA BEBE IN SCHIMBUL UNEI SUME DE BANI ......PRACTIC BEBE E O MARFA. Inteleg ca medicina a avansat extrem de mult, o urmam, insa in cazuri disperate, leucemie, cancer, etc daca exista leacuri ptr acestea.
una
Postat pe 29 Aprilie 2010 19:13
din punctul dvs de vedere, aveti dreptate, dar intrebarea mea este: ave-ti copii? daca da, cat de usor ia-ti avut?
eu cred ca merita o sansa de a avea un copil al lor si cei care nu-l pot avea.si mai cred ca atunci cand doresti un bebe al tau, nici nu mai conteaza altceva.
asteptarea, cred ca e mai intensa decat la mama surogat, care-l poarta in burta, ptr ca biata mamica, traieste doar in ansie si nu simte miscarile lui bebe, nu are acele trairi pe care , orice mama care vrea intradevar copil, ar dori sa le traiasca.
si apoi, mai cred ca nu trebuie judecate persoanele.
gigi_gigi
Postat pe 29 Aprilie 2010 22:55
deja ma secati cu comentarile voastre de 2 bani, mai femeilor ce suflet aveti atunci cand faceti un avort? asta e un mare pacat, sau cum fac altele nasc, apoi arunca coplasu in containar il omoara , asta e mare pacat ,dar nu este pacat sa dai viata unui copilas chiar daca nu il pastrezi pt tine dar il dai unei famili care nu pot avea bebe care sufera care tanjesc sa aibe un copilas ii faci cei mai fericiti cei mai bogati oameni ca leai dat sansa asta de a avea un bebe. of eu una nu as vrea sa fiu in locu la aceste femei care nu pot avea copii, Mai femeilor punetiva macar o secunda in locu la oamenii astea care nu pot avea bebe,poate macar pt o secunda simtiti ce simt ei , ganditiva cum ar fi fost viata voastra fara copii vostrii care ii aveti acum, daca aveti sa va traiasca :) Eu sincer daca as putea as fi mama purtatoare pt toate cuplurile care nu pot sa aibe bebelus. Si imi pare f rau pt ei :( Va doresc multa sanatae la toti Si doresc sa fac un cuplu fericit, vreau sa fiu mama purtatoare id agatha_tutu@yahoo.com rog seriozitate
healthy013349
Postat pe 30 Aprilie 2010 01:14
deja ma secati cu comentarile voastre de 2 bani, mai femeilor ce suflet aveti atunci cand faceti un avort? asta e un mare pacat, sau cum fac altele nasc, apoi arunca coplasu in containar il omoara , asta e mare pacat ,dar nu este pacat sa dai viata unui copilas chiar daca nu il pastrezi pt tine dar il dai unei famili care nu pot avea bebe care sufera care tanjesc sa aibe un copilas ii faci cei mai fericiti cei mai bogati oameni ca leai dat sansa asta de a avea un bebe. of eu una nu as vrea sa fiu in locu la aceste femei care nu pot avea copii, Mai femeilor punetiva macar o secunda in locu la oamenii astea care nu pot avea bebe,poate macar pt o secunda simtiti si voi ce simt ei , ganditiva cum ar fi fost viata voastra fara copii vostrii care ii aveti acum, daca aveti sa va traiasca :) Eu sincer daca as putea as fi mama purtatoare pt toate cuplurile care nu pot sa aibe bebelus. Si imi pare f rau pt ei :( Va doresc multa sanatae la toti Si doresc sa fac un cuplu fericit, vreau sa fiu mama purtatoare id agatha_tutu@yahoo.com rog seriozitate
healthy013349
Postat pe 30 Aprilie 2010 01:24
Pãrerile sunt întradevãr împãrþite, eu nu pot fi de acord cu aºa ceva, cel puþin eu simt cã nu m-ar lãsa conºtiinþa,sufletul s-o fac,nu condamn si le înþeleg durerea cuplurilor ce nu pot avea bebei ºi îºi doresc cu ardoare chestia asta.Dacã mã pun ºi eu în cazul lor probabil cã a-ºi recurge la o chestie de genul in aºa situaþii disperate, probabil mi-ar surâde ideea, însã mã pun ºi în locul unei mame surogat, sincer nu vreau sã ºtiu ce suflet are in ea cãci practic o face pentru bani ºi e ºi ea mama pruncului, iar mã repet BEBE E O MARFÃ.Mai bine adopþi un bebe ....
una
Postat pe 30 Aprilie 2010 09:52
De la: healthy013349, la data 2010-04-30 01:24:25 deja ma secati cu comentarile voastre de 2 bani, mai femeilor ce suflet aveti atunci cand faceti un avort? asta e un mare pacat, sau cum fac altele nasc, apoi arunca coplasu in containar il omoara , asta e mare pacat ,dar nu este pacat sa dai viata unui copilas chiar daca nu il pastrezi pt tine dar il dai unei famili care nu pot avea bebe care sufera care tanjesc sa aibe un copilas ii faci cei mai fericiti cei mai bogati oameni ca leai dat sansa asta de a avea un bebe. of eu una nu as vrea sa fiu in locu la aceste femei care nu pot avea copii, Mai femeilor punetiva macar o secunda in locu la oamenii astea care nu pot avea bebe,poate macar pt o secunda simtiti si voi ce simt ei , ganditiva cum ar fi fost viata voastra fara copii vostrii care ii aveti acum, daca aveti sa va traiasca :) Eu sincer daca as putea as fi mama purtatoare pt toate cuplurile care nu pot sa aibe bebelus. Si imi pare f rau pt ei :( Va doresc multa sanatae la toti Si doresc sa fac un cuplu fericit, vreau sa fiu mama purtatoare id agatha_tutu@yahoo.com rog seriozitate




Nu vreau sã intru în polemicã cu tine, ºtiu cã nu îþi pot schimba pãrerea în ceea ce priveºte "mama surogat"aºa cum nici tu nu mi-o poþi schimba mie ,dar nu toate femeile fac avort, nu toate îºi aruncã bebeii la container, întradevãr e pãcat la fel cum e sa-l porþi în pantece 9 luni de zile sã suporþi stãrile de rãu, zilele în care vei fi mai prost dispusã, primele miºcari pe care le face, instinctul de mãmicã ....ce mai conteazã cã sunt ovulele si sperma sunt ale altcuiva tu simþi cum creºte se dezvoltã în tine , tu îl menþii în viaþã, v-a avea ºi el trairile tale, poftele tale.........DAR CE NU FACE OMUL PENTRU BANI , nu?
una
Postat pe 30 Aprilie 2010 10:06
Eu nu pot intelege un singur lucru.Voi astea care spuneti ca-ti ramas gravide si nu aveti cu cel creste si vreti sal avortati,daca stiti ca aveti o situatie, precara de ce Doamne iarta-ma , nu va protejati? chiar costa o avere, anticonceptionalele sau un preverzativ?
kudika098645
Postat pe 30 Aprilie 2010 10:27
DIN PUCTUL MEU DE VEDERE NU SINT DE ACORD CU ASA CEVA CINE NU POTE AVEA COPII SA INFIEZE UNUL ORFELINATELE SINT PLINE EU NU AS FACE ASA CEVA NICI FATA IN FATA CU MORTEA
bubulik
Postat pe 30 Aprilie 2010 12:02
SINT TOTAL DE ACORD CU TINE BRAVOO
bubulik
Postat pe 30 Aprilie 2010 12:10
mama surogat ? n-ati inteles nimic din viata asta ! de ce mai existati sa faceti umbra pamantului?...
ludwig
Postat pe 30 Aprilie 2010 19:10
Cum Doamne iarta-ma sa porti un copil in pintece 9 luni de zile, sa treci printr-o nastere, si la urma sal dai alcuiva, doar ptr. bani?Esti om sau cirpa?Si mai ales femeie.Nu ai sa ai remuscari deloc? Daca vrei bani, poti munci ptr. ei orunde si in piatra seaca, dar nu-ti bate joc de un copil.Care intr-un fel sau altul va afla de cea care ea dat viata adica de tine femeie fara suflet si inima, si-ti va cere explicatii.Si atunci cum te vei simti?
kudika098645
Postat pe 30 Aprilie 2010 20:05
De la: healthy013349, la data 2010-04-30 01:24:25 deja ma secati cu comentarile voastre de 2 bani, mai femeilor ce suflet aveti atunci cand faceti un avort? asta e un mare pacat, sau cum fac altele nasc, apoi arunca coplasu in containar il omoara , asta e mare pacat ,dar nu este pacat sa dai viata unui copilas chiar daca nu il pastrezi pt tine dar il dai unei famili care nu pot avea bebe care sufera care tanjesc sa aibe un copilas ii faci cei mai fericiti cei mai bogati oameni ca leai dat sansa asta de a avea un bebe. of eu una nu as vrea sa fiu in locu la aceste femei care nu pot avea copii, Mai femeilor punetiva macar o secunda in locu la oamenii astea care nu pot avea bebe,poate macar pt o secunda simtiti si voi ce simt ei , ganditiva cum ar fi fost viata voastra fara copii vostrii care ii aveti acum, daca aveti sa va traiasca :) Eu sincer daca as putea as fi mama purtatoare pt toate cuplurile care nu pot sa aibe bebelus. Si imi pare f rau pt ei :( Va doresc multa sanatae la toti Si doresc sa fac un cuplu fericit, vreau sa fiu mama purtatoare id agatha_tutu@yahoo.com rog seriozitate
cele ce fac asa ceva este egal cu un avort ,....renunti oricum la el .fie ca-l avortezi ,fie ca-l dai/in ambele cazuri ,,NU-L MAI VEZI!
tasa
Postat pe 1 Mai 2010 20:40
Valabil pentru toata lumea care a postat si si-a spus parerea ,nui usor sa iei asa o hotarire pentru ca:veti avea remuscari si sar putea sa nu il mai puteti da dupa nastere la fiecare sarcina ti se desvolta simntul matern altfel cu cit ai mai multi copii cu atit te schimibi ,si acest copil isi va cauta mama adevarata poate si numai din curiozitate,va afla intro buna zi ca nui copilul vostru din intimplare sau bunavointa cuiva care nu isi va da seama cit rau va face ,nui usor nici pentru cine vrea sa faca asta pentru bani nici pentru cuplul care va plati este o responsabilitate foarte mare de ambele parti,orciti bani ai primi pe bucatica din tine nuti vor alina durerea de mama si vei fi cu gindul la acel copil toata viata ,eu sunt mama a 4 copii si ultimul la-m nascut la 39 de ani nu se compara grija si afectiunea pentru ultimul copil pentru ca primul la-m nascut la 17 ani nu aveam aceiasi minte si sentimente ,ginditiva bine ambele parti ,sa cresti un copil si sa vezi cum isi cauta mama care la nascut nu va fi usor ,sau sa fii cautata ca mama si acuzata ca lai vindut ,parerile se impart dar usor nui pentru nici unul din voi .
kudika078676
Postat pe 4 Mai 2010 09:42
kudika098645
Postat pe 4 Mai 2010 10:08
felicitari ptr.healti003913 Maria
kudika098645
Postat pe 4 Mai 2010 10:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna seara 8 De la: kudika540718 15 Octombrie 2012 21:26
buna 45 De la: Calin_ 13 Octombrie 2010 16:07
puteti sa ma ajutati cu o parere??? 10 De la: kudika_24704 31 Ianuarie 2013 16:26
ursitoare la botez 9 De la: Ofellie 16 Iulie 2015 03:38
Sarcina si semipareza faciala bell's palsy 1 De la: mimi_gras 10 Octombrie 2011 20:52