vreau sa fiu mama surogat

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
healthy014003 Avatarul lui healthy014003

1 mesaj

vreau sa fiu mama surogat ,am un copil de 1 an si 9 luni perfect sanatos si caut cupluri ce au nevoie de ajutor pt a avea un copil relatii la nr tel 0740653635
healthy012394 Avatarul lui healthy012394

1 mesaj

poti sa mi lasi id ul tau de mess?
kudika200680 Avatarul lui kudika200680

4 mesaje
Oras: brasov

sa dori sa stiu ce rh ai
Raporteaza abuz de limbaj
alisan Avatarul lui alisan

1 mesaj
Oras: oradea

Da,suntem interesati si noi.Am vrea sa gasim o mama surogat (dar sa ne spui ce RH ai)pt copilul nostru.

Te rog sa ne lasi adresa de mail la pdora1471224@yahoo.com

Am dori ca fertilizarea in vitro sa o facem in Sua si sa avem grija de tine cele 9 luni.Adica alimentatia si starea ta,ok?
Fosta membra Kudika.ro
am 20 de ani casatorita ,un copil de 3 ani perfect sanatos nascut prin cezariana vreau sa fiu mama surogat contra cost tel ;0763440278 sau email casatoritcuplu@yahoo.com
alina_buli Avatarul lui alina_buli

1 mesaj

vreau sa fiu mama surogat ,am un copil de 7 luni perfect sanatos si caut cupluri ce au nevoie de ajutor pt a avea un copil relatii la nr. 0766 453 637

id mess: alinabulilete
gigi_gigi Avatarul lui gigi_gigi

6 mesaje

sunt insarcinata in 4 luni, pana acum totule ok, dupa nasterea lui bebe, as vrea sa fiu si eu mama surogat, pentru cine isi doreste intradevar un copil, (dar chiar sa-l doreasca).
am grupa A cu rh negativ.lasati-mi un id mes sau o adresa mail.
healthy013349 Avatarul lui healthy013349

21 mesaje

Buna ziua, doresc si sunt foarte hotarata si sigura de ceea ce vreau sa fac, vreau sa fiu mama purtatoare sa ajut un cuplu care isi doresc cu adevarat sa aibe bebelus. daca intereseaza pe cineva (rog doar cei interesati) sa ma contacteze la id agatha_tutu@yahoo.com (rog si ofer foarte multa seriozitate) multumesc si va doresc multa sanatate

21 mesaje

Buna ziua, doresc si sunt foarte hotarata si sigura de ceea ce vreau sa fac, vreau sa fiu mama purtatoare sa ajut un cuplu care isi doresc cu adevarat sa aibe bebelus. daca intereseaza pe cineva (rog doar cei interesati) sa ma contacteze la id agatha_tutu@yahoo.com (rog si ofer foarte multa seriozitate) multumesc si va doresc multa sanatate

21 mesaje

laly0406 Avatarul lui laly0406

3 mesaje
Oras: brasov

Buna ziua,soresc si sunt foarte hotarata sa devin mama purtatoare,mama surogat pt a ajuta un cuplu la fel de hotarat sa-si poata indeplni visul de a avea un copilas sanstos.Stiu ce inseamna sa fi mama eu insumi sunt fericita mama a doi baieti cu varsta intre 9 si 2 ani.Amndoi sanatosi nascuti pe cale naturala.Cuplurile hotarate,cei cu adevarat interesati sa-si indeplineasca visul ma pot contacta pe adresa de e-mail laura.iuliana_pop@yahoo.com.Multumesc.
tasa Avatarul lui tasa

15 mesaje

De la: healthy013349, la data 2010-04-28 19:01:38 Buna ziua, doresc si sunt foarte hotarata si sigura de ceea ce vreau sa fac, vreau sa fiu mama purtatoare sa ajut un cuplu care isi doresc cu adevarat sa aibe bebelus. daca intereseaza pe cineva (rog doar cei interesati) sa ma contacteze la id agatha_tutu@yahoo.com (rog si ofer foarte multa seriozitate) multumesc si va doresc multa sanatate
UN COPIL E UN DAR DE LA DUMNEZEUSI CHIAR O MOSTENIRE ,SPUNE BIBLIA , SUNT MII DE COPII FARA PARINTI ,ACESTIA AR TREBUI INTEGRATIN IN FAMILI ! dupa 9 luni e greu sa renunti la ceva care iti apartine ..indiferent cati bani ,ar fi la mijloc ,mai bine sarac dar demn .pararea mea....
Fosta membra Kudika.ro
NU SUNTETI NORMALE...CHIAR SUNTETI DISPUSE SA FACETI ORICE PT BANI?...
healthy011301 Avatarul lui healthy011301

103 mesaje
Oras: tg jiu

De la: gigi_gigi, la data 2010-04-28 17:42:30sunt insarcinata in 4 luni, pana acum totule ok, dupa nasterea lui bebe, as vrea sa fiu si eu mama surogat, pentru cine isi doreste intradevar un copil, (dar chiar sa-l doreasca).
am grupa A cu rh negativ.lasati-mi un id mes sau o adresa mail.

Rh-ul negativ presupune multe probleme, mai ales pentru fat, mai putin la prima sarcina si mai mult la urmatoarele. asa ca mare atentie! daca ai facut un avort inainte sau ai deja un copil trebuie sa-ti tot faci analize si sa urmezi sfatul medicului pentru a evita nasterea unui copil cu retard.
healthy006527 Avatarul lui healthy006527

1 mesaj

noi ne dorim mult un copil. Din păcate am avut o grămadă de ghinioane și îmi este frică să mai rămân gravidă, așa că am hotărât să încercăm cu mamă purtătoare.Mesajul pe care l-ai postat arată că ești o femeie cu suflet bun, hotărâtă să ajuți niște semeni care au probleme. Adresa mea de mail este popa.mihaela48@yahoo.com.Te rog frumos să mă contactezi.
Fosta membra Kudika.ro
Îmi pare rau sa văd că există atât de multe femei care își doresc să fie mame surogat,indiferent ca acestea sunt inseminate cu sperma și ovule rezultând cultivarea embrionului prelevate de la cuplul doritor de bebe, tot mamici ale acelui copil se vor numi(indiferent ca sunt doar mame biologice), il porți în pantece atâtea luni de zile ca pe urmă să renunți la el pentru bani care oricum se vor risipi cât ai clipi dar linistea sufleteasca a aceleia ce l`a purtat in pantece nu v`a mai fi niciodata aceeasi e ca si cum ai renunta la propriul copil.NU INTELEG FEMEILE SUROGAT CARE RENUNTA LA BEBE IN SCHIMBUL UNEI SUME DE BANI ......PRACTIC BEBE E O MARFA. Inteleg ca medicina a avansat extrem de mult, o urmam, insa in cazuri disperate, leucemie, cancer, etc daca exista leacuri ptr acestea.
gigi_gigi Avatarul lui gigi_gigi

6 mesaje

din punctul dvs de vedere, aveti dreptate, dar intrebarea mea este: ave-ti copii? daca da, cat de usor ia-ti avut?
eu cred ca merita o sansa de a avea un copil al lor si cei care nu-l pot avea.si mai cred ca atunci cand doresti un bebe al tau, nici nu mai conteaza altceva.
asteptarea, cred ca e mai intensa decat la mama surogat, care-l poarta in burta, ptr ca biata mamica, traieste doar in ansie si nu simte miscarile lui bebe, nu are acele trairi pe care , orice mama care vrea intradevar copil, ar dori sa le traiasca.
si apoi, mai cred ca nu trebuie judecate persoanele.

21 mesaje

deja ma secati cu comentarile voastre de 2 bani, mai femeilor ce suflet aveti atunci cand faceti un avort? asta e un mare pacat, sau cum fac altele nasc, apoi arunca coplasu in containar il omoara , asta e mare pacat ,dar nu este pacat sa dai viata unui copilas chiar daca nu il pastrezi pt tine dar il dai unei famili care nu pot avea bebe care sufera care tanjesc sa aibe un copilas ii faci cei mai fericiti cei mai bogati oameni ca leai dat sansa asta de a avea un bebe. of eu una nu as vrea sa fiu in locu la aceste femei care nu pot avea copii, Mai femeilor punetiva macar o secunda in locu la oamenii astea care nu pot avea bebe,poate macar pt o secunda simtiti ce simt ei , ganditiva cum ar fi fost viata voastra fara copii vostrii care ii aveti acum, daca aveti sa va traiasca :) Eu sincer daca as putea as fi mama purtatoare pt toate cuplurile care nu pot sa aibe bebelus. Si imi pare f rau pt ei :( Va doresc multa sanatae la toti Si doresc sa fac un cuplu fericit, vreau sa fiu mama purtatoare id agatha_tutu@yahoo.com rog seriozitate

21 mesaje

deja ma secati cu comentarile voastre de 2 bani, mai femeilor ce suflet aveti atunci cand faceti un avort? asta e un mare pacat, sau cum fac altele nasc, apoi arunca coplasu in containar il omoara , asta e mare pacat ,dar nu este pacat sa dai viata unui copilas chiar daca nu il pastrezi pt tine dar il dai unei famili care nu pot avea bebe care sufera care tanjesc sa aibe un copilas ii faci cei mai fericiti cei mai bogati oameni ca leai dat sansa asta de a avea un bebe. of eu una nu as vrea sa fiu in locu la aceste femei care nu pot avea copii, Mai femeilor punetiva macar o secunda in locu la oamenii astea care nu pot avea bebe,poate macar pt o secunda simtiti si voi ce simt ei , ganditiva cum ar fi fost viata voastra fara copii vostrii care ii aveti acum, daca aveti sa va traiasca :) Eu sincer daca as putea as fi mama purtatoare pt toate cuplurile care nu pot sa aibe bebelus. Si imi pare f rau pt ei :( Va doresc multa sanatae la toti Si doresc sa fac un cuplu fericit, vreau sa fiu mama purtatoare id agatha_tutu@yahoo.com rog seriozitate
Fosta membra Kudika.ro
Părerile sunt întradevăr împărțite, eu nu pot fi de acord cu așa ceva, cel puțin eu simt că nu m-ar lăsa conștiința,sufletul s-o fac,nu condamn si le înțeleg durerea cuplurilor ce nu pot avea bebei și își doresc cu ardoare chestia asta.Dacă mă pun și eu în cazul lor probabil că a-și recurge la o chestie de genul in așa situații disperate, probabil mi-ar surâde ideea, însă mă pun și în locul unei mame surogat, sincer nu vreau să știu ce suflet are in ea căci practic o face pentru bani și e și ea mama pruncului, iar mă repet BEBE E O MARFĂ.Mai bine adopți un bebe ....
Fosta membra Kudika.ro
De la: healthy013349, la data 2010-04-30 01:24:25 deja ma secati cu comentarile voastre de 2 bani, mai femeilor ce suflet aveti atunci cand faceti un avort? asta e un mare pacat, sau cum fac altele nasc, apoi arunca coplasu in containar il omoara , asta e mare pacat ,dar nu este pacat sa dai viata unui copilas chiar daca nu il pastrezi pt tine dar il dai unei famili care nu pot avea bebe care sufera care tanjesc sa aibe un copilas ii faci cei mai fericiti cei mai bogati oameni ca leai dat sansa asta de a avea un bebe. of eu una nu as vrea sa fiu in locu la aceste femei care nu pot avea copii, Mai femeilor punetiva macar o secunda in locu la oamenii astea care nu pot avea bebe,poate macar pt o secunda simtiti si voi ce simt ei , ganditiva cum ar fi fost viata voastra fara copii vostrii care ii aveti acum, daca aveti sa va traiasca :) Eu sincer daca as putea as fi mama purtatoare pt toate cuplurile care nu pot sa aibe bebelus. Si imi pare f rau pt ei :( Va doresc multa sanatae la toti Si doresc sa fac un cuplu fericit, vreau sa fiu mama purtatoare id agatha_tutu@yahoo.com rog seriozitate

Nu vreau să intru în polemică cu tine, știu că nu îți pot schimba părerea în ceea ce privește "mama surogat"așa cum nici tu nu mi-o poți schimba mie ,dar nu toate femeile fac avort, nu toate își aruncă bebeii la container, întradevăr e păcat la fel cum e sa-l porți în pantece 9 luni de zile să suporți stările de rău, zilele în care vei fi mai prost dispusă, primele mișcari pe care le face, instinctul de mămică ....ce mai contează că sunt ovulele si sperma sunt ale altcuiva tu simți cum crește se dezvoltă în tine , tu îl menții în viață, v-a avea și el trairile tale, poftele tale.........DAR CE NU FACE OMUL PENTRU BANI , nu?
Fosta membra Kudika.ro
Eu nu pot intelege un singur lucru.Voi astea care spuneti ca-ti ramas gravide si nu aveti cu cel creste si vreti sal avortati,daca stiti ca aveti o situatie, precara de ce Doamne iarta-ma , nu va protejati? chiar costa o avere, anticonceptionalele sau un preverzativ?
bubulik Avatarul lui bubulik

2 mesaje

DIN PUCTUL MEU DE VEDERE NU SINT DE ACORD CU ASA CEVA CINE NU POTE AVEA COPII SA INFIEZE UNUL ORFELINATELE SINT PLINE EU NU AS FACE ASA CEVA NICI FATA IN FATA CU MORTEA
bubulik Avatarul lui bubulik

2 mesaje

SINT TOTAL DE ACORD CU TINE BRAVOO
ludwig Avatarul lui ludwig

25 mesaje
Oras: timisoara

mama surogat ? n-ati inteles nimic din viata asta ! de ce mai existati sa faceti umbra pamantului?...
Fosta membra Kudika.ro
Cum Doamne iarta-ma sa porti un copil in pintece 9 luni de zile, sa treci printr-o nastere, si la urma sal dai alcuiva, doar ptr. bani?Esti om sau cirpa?Si mai ales femeie.Nu ai sa ai remuscari deloc? Daca vrei bani, poti munci ptr. ei orunde si in piatra seaca, dar nu-ti bate joc de un copil.Care intr-un fel sau altul va afla de cea care ea dat viata adica de tine femeie fara suflet si inima, si-ti va cere explicatii.Si atunci cum te vei simti?
tasa Avatarul lui tasa

15 mesaje

De la: healthy013349, la data 2010-04-30 01:24:25 deja ma secati cu comentarile voastre de 2 bani, mai femeilor ce suflet aveti atunci cand faceti un avort? asta e un mare pacat, sau cum fac altele nasc, apoi arunca coplasu in containar il omoara , asta e mare pacat ,dar nu este pacat sa dai viata unui copilas chiar daca nu il pastrezi pt tine dar il dai unei famili care nu pot avea bebe care sufera care tanjesc sa aibe un copilas ii faci cei mai fericiti cei mai bogati oameni ca leai dat sansa asta de a avea un bebe. of eu una nu as vrea sa fiu in locu la aceste femei care nu pot avea copii, Mai femeilor punetiva macar o secunda in locu la oamenii astea care nu pot avea bebe,poate macar pt o secunda simtiti si voi ce simt ei , ganditiva cum ar fi fost viata voastra fara copii vostrii care ii aveti acum, daca aveti sa va traiasca :) Eu sincer daca as putea as fi mama purtatoare pt toate cuplurile care nu pot sa aibe bebelus. Si imi pare f rau pt ei :( Va doresc multa sanatae la toti Si doresc sa fac un cuplu fericit, vreau sa fiu mama purtatoare id agatha_tutu@yahoo.com rog seriozitate
cele ce fac asa ceva este egal cu un avort ,....renunti oricum la el .fie ca-l avortezi ,fie ca-l dai/in ambele cazuri ,,NU-L MAI VEZI!
kudika078676 Avatarul lui kudika078676

106 mesaje

Valabil pentru toata lumea care a postat si si-a spus parerea ,nui usor sa iei asa o hotarire pentru ca:veti avea remuscari si sar putea sa nu il mai puteti da dupa nastere la fiecare sarcina ti se desvolta simntul matern altfel cu cit ai mai multi copii cu atit te schimibi ,si acest copil isi va cauta mama adevarata poate si numai din curiozitate,va afla intro buna zi ca nui copilul vostru din intimplare sau bunavointa cuiva care nu isi va da seama cit rau va face ,nui usor nici pentru cine vrea sa faca asta pentru bani nici pentru cuplul care va plati este o responsabilitate foarte mare de ambele parti,orciti bani ai primi pe bucatica din tine nuti vor alina durerea de mama si vei fi cu gindul la acel copil toata viata ,eu sunt mama a 4 copii si ultimul la-m nascut la 39 de ani nu se compara grija si afectiunea pentru ultimul copil pentru ca primul la-m nascut la 17 ani nu aveam aceiasi minte si sentimente ,ginditiva bine ambele parti ,sa cresti un copil si sa vezi cum isi cauta mama care la nascut nu va fi usor ,sau sa fii cautata ca mama si acuzata ca lai vindut ,parerile se impart dar usor nui pentru nici unul din voi .
Fosta membra Kudika.ro
Fosta membra Kudika.ro
felicitari ptr.healti003913 Maria
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina: