Setari Cookie-uri

Ciclu dupa avort

De la: mizi, la data 2010-03-16 21:38:35Dumezeu nu doarme draga si nici nu ia concedii!!!intelegi ce vrei!


Mai bine te abtineai de la comentariu.Nici eu nu sunt de acord cu avortul si nici nu am facut asa ceva vreodata,si cu toate astea cu ce suntem noi mai bune sau mai in masura sa comentam ce fac alte persoane?Ca sa nu mai spun ca femeia nu a precizat cauza pt care a facut avort pt cultura ta generala exista si avort terapeutic(cand sarcina pune in pericol viata mamei,diverse probleme de dezvoltare ale copililui etc).Cat despre compatimire din partea ta nu am gasit paragraful in care se cerea compatimire iar despre faptul ca ti-ai spus parerea cu privire la avorturi mai bine deschide tu un topic cu tema asta (pareri pro si contra).Mai corect este sa te abtii daca nu ai ceva de spus care chiar ar putea ajuta persoana in cauza,dar ma rog asta e parerea mea.
carmen_adina
Postat pe 7 Iunie 2010 14:08
De la: fericire, la data 2010-06-06 23:42:08Eu nu ma cert, nu atac verbal nu sunt rautacioasa.Dar ma enerveaza astea care spun ca fac sau au facut avort dintru-anumit motiv sau altuyl.Daca stiu ca au o situatie precara si nu au cu cel creste? atunci de de nu se protejeaza? cit costa un preverzativ?de ce ajung sa-si omoare propriul copil?Nu vrei copii? inteleg, te protejezi.De ce oare nu gindesc de 10 ori si sa ia o singura decizie corecta fara neplaceri si regrete de mai tirziu?

Dar avortul terapeutic este un motiv suficient de bun?Intreb de curiozitate deoarece cunosc pe cineva care cu toate ca isi dorea copilul mai mult ca orice a fost nevoita sa recurga la acest lucru din cauza problemelor de dezvoltare ale copilului.Sa va dea Dumnezeul sanatate si sa nu fie nevoie sa treceti vreodata prin asa ceva.
carmen_adina
Postat pe 7 Iunie 2010 14:18
eu nu vreau sa ma cert cu nimeni fetelor...dar va zic un singur lucru..AVORTUL E EGAL CU CRIMA,in fata lui Dumnezeu,...si ma uimesc cu cata usuratate vorbiti despre avort,,,despre uciderea unui copil...'care a fost tesut in pantecele mamei lui,dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu'...hey,lasa-ti degajarea asta..si treziti-va....VA JUCATI CU VIATA..si veti fi luate la raspundere pentru sangele ce l-ati varsat!!!http://www.youtube.com/watch?v=FWkb0MJXApM&feature=related
melly_healthy
Postat pe 7 Iunie 2010 14:25
http://www.youtube.com/watch?v=FWkb0MJXApM&feature=related
melly_healthy
Postat pe 7 Iunie 2010 14:26
Avand in vedere ca ai dat doar copy si paste la mesajul meu fara sa il citesti iti inteleg nedumerirea, plus ca esti barbat
Si pt a raspunde intrebarii tale: Urasc indiferenta cu care sunt tratate femeile in spitalele de stat din Romania, din pacate am avut incredere in div recomandari si am avut doar de suferit (ex: dr cutarescu e foooarte bun; bun cu uneltele nu cu psihicul si trupul meu, durerea a fost groznica).
Daca nu as fi stiut ce am de facut din lecturarea diverselor lucrari de specialitate care mi-au cazut in mana mi-ar fi fost mult mai rau (ex: am rh- asa ca ar fi trebuit sa fiu sfatuita de ginecolog sa fac un anumit vaccin in max 72 de ore, noroc cu med de fam care ma avertizase in urma cu 1 an, ca s-ar putea sa am nevoie de el).
Asa ca voi apela la clinicile particulare, din listele de preturi am vazut ca nu difera cu mult de shpagile pe care le strecuram sfioase in buzunarele medicilor care ar trebui sa ne trateze cu mai multa atentie si sa nu ne faca sa scoatem cu clestele de la ei sfaturi, tratamente, etc.

Si asta a fost doar un raspuns scurt

P.S. Esti cumva medic ene_m_gabriel ?
mary77des
Postat pe 7 Iunie 2010 16:01
De la: mary77des, la data 2010-06-07 16:01:34Avand in vedere ca ai dat doar copy si paste la mesajul meu fara sa il citesti iti inteleg nedumerirea, plus ca esti barbat
Si pt a raspunde intrebarii tale: Urasc indiferenta cu care sunt tratate femeile in spitalele de stat din Romania, din pacate am avut incredere in div recomandari si am avut doar de suferit (ex: dr cutarescu e foooarte bun; bun cu uneltele nu cu psihicul si trupul meu, durerea a fost groznica).
Daca nu as fi stiut ce am de facut din lecturarea diverselor lucrari de specialitate care mi-au cazut in mana mi-ar fi fost mult mai rau (ex: am rh- asa ca ar fi trebuit sa fiu sfatuita de ginecolog sa fac un anumit vaccin in max 72 de ore, noroc cu med de fam care ma avertizase in urma cu 1 an, ca s-ar putea sa am nevoie de el).
Asa ca voi apela la clinicile particulare, din listele de preturi am vazut ca nu difera cu mult de shpagile pe care le strecuram sfioase in buzunarele medicilor care ar trebui sa ne trateze cu mai multa atentie si sa nu ne faca sa scoatem cu clestele de la ei sfaturi, tratamente, etc.

Si asta a fost doar un raspuns scurt

P.S. Esti cumva medic ene_m_gabriel ?

Nu nu sunt medic si nu-mi doresc acest lucru,sunt altceva mult mai bun decat un medic,sunt om.Eu am intrebat ceva si tu-mi raspunzi ce vrei,e o chestiune de interpretare si ratiune.
ene_m_gabriel
Postat pe 7 Iunie 2010 16:08
kudika098645
Postat pe 7 Iunie 2010 17:36
kudika098645
Postat pe 7 Iunie 2010 17:39
De la: ene_m_gabriel, la data 2010-06-07 16:08:56
De la: mary77des, la data 2010-06-07 16:01:34Avand in vedere ca ai dat doar copy si paste la mesajul meu fara sa il citesti iti inteleg nedumerirea, plus ca esti barbat
Si pt a raspunde intrebarii tale: Urasc indiferenta cu care sunt tratate femeile in spitalele de stat din Romania, din pacate am avut incredere in div recomandari si am avut doar de suferit (ex: dr cutarescu e foooarte bun; bun cu uneltele nu cu psihicul si trupul meu, durerea a fost groznica).
Daca nu as fi stiut ce am de facut din lecturarea diverselor lucrari de specialitate care mi-au cazut in mana mi-ar fi fost mult mai rau (ex: am rh- asa ca ar fi trebuit sa fiu sfatuita de ginecolog sa fac un anumit vaccin in max 72 de ore, noroc cu med de fam care ma avertizase in urma cu 1 an, ca s-ar putea sa am nevoie de el).
Asa ca voi apela la clinicile particulare, din listele de preturi am vazut ca nu difera cu mult de shpagile pe care le strecuram sfioase in buzunarele medicilor care ar trebui sa ne trateze cu mai multa atentie si sa nu ne faca sa scoatem cu clestele de la ei sfaturi, tratamente, etc.

Si asta a fost doar un raspuns scurt

P.S. Esti cumva medic ene_m_gabriel ?

Nu nu sunt medic si nu-mi doresc acest lucru,sunt altceva mult mai bun decat un medic,sunt om.Eu am intrebat ceva si tu-mi raspunzi ce vrei,e o chestiune de interpretare si ratiune.


Tu chiar nu intelegi nimic, in acest caz inseamna ca tu ai scris aici doar ca sa te afli in treaba, mai citeste-mi inca o data raspunsul si vei intelege ce am vrut sa ii spun lui mimisor, caci ea este cea care are nevoie de sustinere.
Oamenii care dau raspunsuri ca ale tale si ale celor 2 domnisoare indarjite impotriva liberului arbitru nu sunt in stare de mai mult si va transmit si eu sa va faceti proriul forum si eventual sa-l numiti "Gica contra".

Cu bine.
mary77des
Postat pe 7 Iunie 2010 19:11
hei...totul a inceput de la o singura intrebare legata de o dereglare a organismului...sa nu judecam faptele 'sa cautam solutii
may_healthy
Postat pe 7 Iunie 2010 23:11
De la: may, la data 2010-06-07 23:11:14hei...totul a inceput de la o singura intrebare legata de o dereglare a organismului...sa nu judecam faptele 'sa cautam solutii
PE DOAMNA O INTERESEAZA FUNCTIILE FORUMISTILOR.
ene_m_gabriel
Postat pe 7 Iunie 2010 23:18
Nu functiile Ene ci meseria. Sesizeaza diferenta!
micabis
Postat pe 8 Iunie 2010 05:45
De la: Aemulus, la data 2010-06-08 05:45:40Nu functiile Ene ci meseria. Sesizeaza diferenta!
de meserie sunt om,functia este de fiinta rationala.tu ce meserie ai
ene_m_gabriel
Postat pe 8 Iunie 2010 09:39
Aici e site-ul sanatatii sau al judecatii? Femeia in cauza intreaba cu totul altceva decat judecata unor pocaiti nebuni. Multi copii se nasc pt a fi chinuiti. Mai mult, nu intereseaza pe nimeni de ce a facut avort femeia, nici pe mine. Aia de se da asa de cu pararea de rau e o femeie foarte rautacioasa, uitati-va la litere ei, ce cuvinte jignitoare ies. Ce treaba are ea? D-ne fereste, cerd k pe ea o iubeste tare mult D-zeu, sau puterea care ne apara, ce-o mai fi. Oricum dak femeia cu avortul se duce la vale, dak la vale ne ducem si noi, la vale vine si D-na Judecatoare, suntem predispusi cu totii la Valea aia, asa k sa lase comentariile alea idioate k nu traieste cat pomu'
Alis_Flo
Postat pe 8 Iunie 2010 13:36
Nimic nou, acelasi ene m gabriel care doar jigneste, plin de ura si cu o grava problema.... restul utilizatorilor o stiu..... Incercand sa fiti justitiarul suprem, incercand sa aratati ca va pricepeti la toate, dand exemple despre facultati cu galeti de branza, improscand cu noroi orice alt produs sau metoda medicala de sanatate, parerea mea (umila de portar ce a terminat facultatea cu galeti de branza) ca va faceti un deserviciu si in planul afacerii d-voastra. Daca asa se comporta un om care consuma produsele flp, daca astea sant efectele secundare (ura, nervozitate, incoerenta, neadaptare), sincer as avea indoieli in a consuma aceste produse.
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 8 Iunie 2010 14:20
De la: ene_m_gabriel, la data 2010-06-08 09:39:13
De la: Aemulus, la data 2010-06-08 05:45:40Nu functiile Ene ci meseria. Sesizeaza diferenta!
de meserie sunt om,functia este de fiinta rationala.tu ce meserie ai


De meserie esti un excroc iar de fumctie nu se poate vorbi ca nu te avanseaza nimeni.
micabis
Postat pe 9 Iunie 2010 05:10
buna,din cate am citit topicul ti-ai revenit...ma bucur ptr tine...si dragele mele haideti macar aici sa fim blande si daca ai o parere despre cineva las-o asa nici nu stii ce inseamna sa treci prin asta...si daca s-a rupt prezervativul? ce faci atunci? iei pilula de dupa si daca ai facut un tratament inainte si ai uitat si iei piilula si nu se intampla nimic?,haideti sa nu judecam ca e acolo cineva sus care ne va judeca la timpul potrivit...si iubita ai grija pe viitor ca cu o trauma de asta ramai marcata toata viata...pupa si ai grija de tine
yasminadulcik
Postat pe 9 Iunie 2010 09:31
mai bine taceai....daca nu ai un raspuns la intrebare mai bine iti vezi de treaba...nu esti in masura sa spui ce o sa faca D-ZEU...
kudika_17837
Postat pe 8 Octombrie 2012 15:28
Bun am si eu o problema pe data de 6 martie am facut un chiuretaj ..a decurs totu bine ...am 2 saptamani de la el si a inceput sa ma doara burta si sa am sangerari usoare ca si cum as fi la ciclu ,asistenta a zis ca nu are cum deoarece ciclu trebuie sa revina la 4-6 saptamanai de la avort dar poate fi cauzate de la stres sau eforturi acele sangerari insa eu tot cred ca e ciclu deoarece sunt aceleasi dureri nu mari ...exista posibilitatea sa vina ciclu la 2 saptamani dupa avort??sau este altceva?Astept si eu un raspuns
A_maria1994
Postat pe 21 Martie 2013 00:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ciclu menstrual neregulat.. 13 De la: kudika536761 22 Iunie 2013 07:46
Sangerari intre menstruatie 5 De la: kudika445692 6 Octombrie 2011 18:35
ERAD...ce inseamna? 6 De la: raluka_pl 5 Februarie 2010 17:34
Dar de botez? 20 De la: healthy013618 6 Aprilie 2010 13:38
Anticoneptionale 2 De la: andreeaBMA 1 August 2011 06:38