Setari Cookie-uri

Ce faci cand afli ca omul iubit te inseala?

paraseste-l si cauta -ti alta iubire pentru ca nu merita sa suferi dupa un barbat care nu te mai iubeste si care nu te respecta. mult noroc in viata111
VERA60
Postat pe 8 Iulie 2010 19:48
mai fetelor!..............nu asa usor renunti la o relatie ......deciziile importante nu le iei la suparare.....credeti voi ca exista barbat care se dedica trup si suflet unei femei?poate doar in aparenta.........greu de tinut in lant un barbat si cand scapaaaaaaaaaaaa! intai incearca sa vezi de ce s-a ajuns aici....sti ca vina nu-i doar a lui..in totalitate....il iubesti?....te iubeste?sigur te iubeste? cantareste situatia si nu renunta usor....greu faci o casa ,. usor o strici .... viata iti va da o sansa sa iti iei revansa daca tu chiar esti cinstita dar ai rabdare
concordia
Postat pe 8 Iulie 2010 21:41
De la: mayra31, la data 2010-07-03 15:30:00Cate povesti cu inselat .... e oribil.....chiar nu mai exista sinceritate, iubire adevarata si moralitate! Au disparut complet! Mi-am expus si eu povestea la "Relatii de prietenie". Este cumplit de greu. Eu nu o sa ma despart de el pt a nu-i da ei satisfactie....de ce sa se instaleze ea pe ceea ce am construit eu cu sudoarea fruntii mele ?!

Eu nu pot decat sa va incurajez pe toate cele care va gasiti intr-o astfel de situatie, sa mergeti mai departe asa cum doriti voi. Toate cele bune!!!


Te contrazic!! Mai exista. Cu niste ani de zile in urma gandeam la fel a tine: ca nu mai exista iubire, moralitate, verticalitate. Ei bine, Dumnezeu a facut in asa fel incat mi-a scos in cale un om minunat, pe care il iubesc din tot sufletul si ma simt iubita.
Nu iti distruge viitorul si in primul rand nu te distruge pe tine din cauza unor ambitii. Clar acel om nu te iubeste si nu te merita Nu face nimic altceva decat sa te umileasca zi de zi iar tu accepti. De curand am citit undeva ca noi suntem principalii vinovati de felul in care suntem tratati si asta pentru ca permitem acest lucru.
Te rog trezeste-te!!! Gandeste rational, mai pastreaza-ti din demnitatea de om si lasa-l in plata Domunului. Nu iti mai face singura rau! Fugi , lasa-l!!!
Pude
Postat pe 8 Iulie 2010 21:54
De la: ioana17_bibi, la data 2010-07-08 19:20:10Adellin,

Cat de jos poate sa-ti fie nivelul, si comportamentul cat de jegos, incat sa spui pe un forum "MARS" doar pentru ca cineva a dat un sfat de bun-simt!!!

No comment!



Asculta,esti ridicola,ia cartea de gramatica,analizeaza-ti textul,vezi cate greseli ai facut in doua randuri,apoi clasifica-ti "sfatul"...a fost de bun simt?Fata,ai probleme grave...Nivelul meu,comportamentul meu,MA PRIVESC;nu-mi da si nu-mi ia nimeni nimic!Ma simt perfect in pielea mea,nimic din ce nu ma ajuta nu ma atinge fiindca vezi tu.de scursuri e plina lumea si sincer nu am nevoie de asa ceva! Hai sa traiesti(sigur ai sa o faci mult si bine ca ai mintea odihnita)!


PS:O sti pe aia:"prostul nu e prost destul daca nu e si fudul?"Mama ce-mi place,uita-te la tine,inviti majoritatea sa se apuce de studiat gramatica dar tu esti arboricola!Tine-o tot asa,te prinde al dracu de bine!"Succesuri!"
Adellin
Postat pe 9 Iulie 2010 13:55
Draga,imi pare rau pentru tine,desi nu te cunosc.Chiar imi este nespus de mila.Si chiar nu inteleg oamenii care isi pun astfel de intrebari si sunt atat de nehotarati.Daca nu te mai iubeste,si tu stii asta,ce mama zmeilor te face sa eziti???
Ai doua posibilitati:sa pleci sau sa stai .Sa accepti sau sa nu accepti.
1.Sa accepti sa ramai cu el:zici ca v-ati instrainat,ca nu te mai respecta,de iubit..nici nu mai poate fi vorba.Si,te intreb:de ce sa mai ramai cu el?ce-ti mai ofera?Asta se cheama autoflaglare.
Sau,ramai cu el si iti gasesti pe cineva si te-ai scos.O perioada.Macar iti repari ,cat de cat,psihicul si iti verifici puterea farmecului,pe care,sunt convinsa,il ai.
2.Nu accepti sa mai ramai cu el:ai libertate,nu-ti mai faci procese de constiinta si nu-l mai vezi tot timpul in fata ochilor.Si esti libera sa-ti gasesti un om care sa te iubeasca si sa te merite
Nu este simplu,dar si suferinta dusa la extrem,duce la nebunie.Doamne fereste!!
balanta65
Postat pe 9 Iulie 2010 19:48
A!Si inca ceva!Pentru cele care sunt adeptele relatiilor carpite:nu merge fetelor.Orice liant ai folosi,bucatile lipite tot se vor dezlipi.Credeti-ma ,pentru ca stiu ce spun!
balanta65
Postat pe 9 Iulie 2010 19:51
Pt Adellin (care, de altfel, e prenume de barbat) du-te, draga, si trateaza-te!
Ai nevoie de un consult de specialitate, de urgenta!!!
ioana17_bibi
Postat pe 9 Iulie 2010 20:49
De la: ioana17_bibi, la data 2010-07-09 20:49:29Pt Adellin (care, de altfel, e prenume de barbat) du-te, draga, si trateaza-te!
Ai nevoie de un consult de specialitate, de urgenta!!!



Mai,tu chiar imi fortezi mana sa iti spun pe nume;esti atat de proasta incat ma sperii,sincer!Hai sa te luminez stupid:de ce prenume de barbat?Pai simplu,sa pot sa ma pis pe tine cu jet Acum pe bune;MARS,prea te-am bagat in seama si ai sa ajungi sa te crezi importanta!
Adellin
Postat pe 10 Iulie 2010 15:25
buna ma numesc nicoleta si eu am cam aceeasi problema traiesc in concubinaj cu un barbat de 4 ani de zile si acum cica vrea sa ne despartim ca cica lam inselat dar asta nu e adevarat ca lam mintit ca nu ma las de tigari si fel de fel de motive din astea acum el lucreaza in deplasare a lucrat in constanta si acum e in ploiesti dar in constanta am aflat ca are pe alta si cica o iubeste ca stie sa respecte si ca are scoala vietii dar eu nu ce pot sa fac am vrut sa apelez la vrajitoare la cat de mult il iubesc nu mai rezist acum are o luna jumate de cand nu a venit acasa cica motivul e munca dar mia zis ca vine vineri dar nu cred cica sa vb si sa ne vedem fiecare de drum dar eu nu vreau asta va rog va implor ajutatima ce sa fac cum sai vb ca sa ne impacam nu vreau despartire sunt in stare sa ma omor pentru el
nycoubyta12081989
Postat pe 11 Iulie 2010 09:26
"am vrut sa apelez la vrajitoare la cat de mult il iubesc "
"sunt in stare sa ma omor pentru el "

What can I say?! "Iubirea e ca o clepsidra,cand ti se umple sufletul...ti se goleste creierul"
Barbie30
Postat pe 11 Iulie 2010 10:32
De la: lixandru, la data 2010-07-03 07:02:37Birou Detectivi Particulari UNITED
autorizati pentru servicii speciale de investigatii si filaj
tel;0730175949
0753937003
www.agentiedetectivi.com
Chiar crezi ca ar ajuta-o cu ceva angajarea cuiva care i-ar dovedi ca da , o inseala , si i-ar arata probe,lucruri deja stiute de fata? Mai simplu ar fi sa termine relatia!Chiar daca
twincle
Postat pe 11 Iulie 2010 17:37
Pleaca femeie...esti urata de ti-e frica sa nu ramai singura?
kudika226898
Postat pe 11 Iulie 2010 19:19
Ce atata vaicareala .Inselatul este la moda acum.Cu cine ar insela barbatul daca nu ar fi de acord femeia , si atunci cine este de vina ? Daca toate femeile ar fi corecte ,barbatii nu ar mai putea insela . Sfatul meu este sa uiti trecutul si iubeste prezentul . Hai curaj ca sunt parteneri destui .
healthy010635
Postat pe 22 Iulie 2010 05:09
De la: blue_little_angel, la data 2010-06-18 23:55:37Nu am curajul sa pun capat unei relatii bolnave...
Pe zi ce trece descopar ca am langa mine o minte malefica careia nu i-a pasat niciodata de mine pe cat i-a pasat de aparente. El=barbatul fidel. Ce gluma macabra!
De cateva luni totul s-a naruit. A inceput cu jigniri cumplite si s-a terminat cu lipsitul de acasa (fara nicio explicatie).
Cand a lipsit prima oara am gasit pe calculatorul lui (deschis ostentativ) numere de telefon pentru ... dame de lux. A venit seara acasa beat si o alta ploaie de jigniri si reprosuri. L-am confruntat si mi-a recunoscut.
Nu am cuvinte sa exprim durerea pricinuita. Simt ca bietul meu suflet nu se v-a reface niciodata dupa acest soc. Ma doare cumplit si as vrea sa pot cumva alina aceasta suferinta.
De atunci suntem ca si doi straini: in odai diferite, ocupatii diferite, el foarte mandru ca si-a rezolvat pasaportul libertatii si eu... Eu naucita de tupeul pe care-l afiseaza.
Si atunci ma intreb:
Ce faci cand afli ca omul iubit te inseala?
Daca exista cineva care a putut trece peste?
Si mai ales cum?
Multumesc




Blue,
In primul rand, fara sa sti primul pas l-ai facut singura. Sa recunosti ca in viata de cuplu exista o problema, cat si sa poti vorbi despre asta aici, pe forum, inseamna ceva.

Ma emotioneaza si imi da o oarecare stare de tristete, fiecare poveste care nu are un sfarsit fericit.

De ce te lasi jignita? E primul si ultimul barbat de care te poti indragosti si pe care-l poti iubi?
Ai doar 27 de ani, viata toata o ai in fata! Nu te opri la aceste barbat care nu merita nici macar degetul mic de la piciorul tau.

Cum spunea cineva pe-aici, si eu sunt de parere ca ar trebui sa pleci, sa-l parasesti pt ca doar asa vei putea sa-ti recastigi linistea interioara. Niciodata, cat ai sa-l mai ai in prajma ta, n-ai sa poti sa-ti controlezi sentimentele: tu ii oferi iubire, in schimb, de la el primesti jigniri.

Azi te jigneste, maine lipseste de acasa, poimaine cand se intoarce daca i-ai cere explicatii poate.. ar incepe adevaratul cosmar! Ai vrea sa fi abuzata fizic?

Eu cred ca raul trebuie taiat din radacina pt a putea fi stopat!
Incepe o viata noua! In timp, vei cunoaste alti barbati, e imposibil ca unul dintre ei sa nu iti trezeasca vreun interes aparte!

Bafta!
Lisssa
Postat pe 22 Iulie 2010 07:42
De la: nycoubyta12081989, la data 2010-07-11 09:26:35buna ma numesc nicoleta si eu am cam aceeasi problema traiesc in concubinaj cu un barbat de 4 ani de zile si acum cica vrea sa ne despartim ca cica lam inselat dar asta nu e adevarat ca lam mintit ca nu ma las de tigari si fel de fel de motive din astea acum el lucreaza in deplasare a lucrat in constanta si acum e in ploiesti dar in constanta am aflat ca are pe alta si cica o iubeste ca stie sa respecte si ca are scoala vietii dar eu nu ce pot sa fac am vrut sa apelez la vrajitoare la cat de mult il iubesc nu mai rezist acum are o luna jumate de cand nu a venit acasa cica motivul e munca dar mia zis ca vine vineri dar nu cred cica sa vb si sa ne vedem fiecare de drum dar eu nu vreau asta va rog va implor ajutatima ce sa fac cum sai vb ca sa ne impacam nu vreau despartire sunt in stare sa ma omor pentru el


Asta chiar a fost tare! Ce legatura are tigarea cu iubirea?

Vrajitoarea nu te ajuta intr-un fel anume, a fost ''inventata'' doar pt a insela pe altii si de a se ridica pe nefericirea altora!

Spui ca nu vrei sa te desparti de el... dar ai banuieli ca ar avea pe una in Constanta... Cine te mai intelege?
Vrei sa fie si cu aia si cu tine? Esti capabila sa accepti un asa sacrificiu doar de dragul lui?

Stai linistita, din asta n-a murit nimeni pana acum. Au fost proaste cele care si-au pus capat vietii doar pt ca iubirea nu le era impartasita! Nu intra si tu in categoria aia!

Incearca sa discuti cu el. Din proprie experienta, iti pot spune, ca atunci cand ai un serviciu care te solicita mult si iti mananca si timp, relatia se cam distruge. Munceam pe zi mai mult de 12h, iar cand ajungeam acasa nici chef de sex nu mai aveam. Nu stiam cum sa fac sa ajung mai repede in pat, sa ma odihnesc ca stiam ca a doua zi ma asteapta acelasi lucru. Si asa, in 2 luni am ajuns la despartire! [posibil ca si prietenul meu de atunci se gandea ca am pe altcineva]
Lisssa
Postat pe 22 Iulie 2010 07:48
Buna, as fi de aceeasi parere cu concordia, nu iesi atat de usor dintr-o relatie, dar la ce ne referim cand spunem inselat....a facut o partida cu alta... nu-i mare lucru. Un barbat matur cauta altceva decat sex, vrea stabilitate, siguranta.....oferiti-i. E mai grav daca se ajunge la abuzuri fizice, emotionale, atunci trebuie cercetata cauza si vina nu-i niciodata doar a unuia.
Tind sa cred ca inca mai e valabila zicerea " o femeie trebuie sa fie buna amanta in pat, gospodina in casa ºi doamna in societate"
kudika229973
Postat pe 22 Iulie 2010 07:56
Tu hoatarasti ,fa ceea ce-ti dicteaza mintea nu inima.Fii tare!!!
Clauditzaaa
Postat pe 24 Iulie 2010 11:33
De la: blue_little_angel, la data 2010-06-18 23:55:37Nu am curajul sa pun capat unei relatii bolnave...
Pe zi ce trece descopar ca am langa mine o minte malefica careia nu i-a pasat niciodata de mine pe cat i-a pasat de aparente. El=barbatul fidel. Ce gluma macabra!
De cateva luni totul s-a naruit. A inceput cu jigniri cumplite si s-a terminat cu lipsitul de acasa (fara nicio explicatie).
Cand a lipsit prima oara am gasit pe calculatorul lui (deschis ostentativ) numere de telefon pentru ... dame de lux. A venit seara acasa beat si o alta ploaie de jigniri si reprosuri. L-am confruntat si mi-a recunoscut.
Nu am cuvinte sa exprim durerea pricinuita. Simt ca bietul meu suflet nu se v-a reface niciodata dupa acest soc. Ma doare cumplit si as vrea sa pot cumva alina aceasta suferinta.
De atunci suntem ca si doi straini: in odai diferite, ocupatii diferite, el foarte mandru ca si-a rezolvat pasaportul libertatii si eu... Eu naucita de tupeul pe care-l afiseaza.
Si atunci ma intreb:
Ce faci cand afli ca omul iubit te inseala?
Daca exista cineva care a putut trece peste?
Si mai ales cum?
Multumesc


"draguta ? esti mazochista "?? =>CAND O HAHALERA NU ARE BUNUL SIMT SI TE JIGNESTE ,IN HALUL ACESTA >>>AFARA !! eu nu trecu-i ...dar o amica trecu
kudika080388
Postat pe 24 Iulie 2010 16:50
aveti o viata intreaga inainte nu statii...langa un astfel de om..........durerea se va vindeca timp de un an ..si anul viitor veti fii un om nou plin de incredere in viata..............si in oameni
odeta30
Postat pe 24 Iulie 2010 17:13
buna draga mea, daca esti casatorita, divorteaza. nu se merita sa traiesti langa un om care practic nu te observa. vei gasi cu siguranta altul mai bun decat el. mai tarziu o sa-i para rau ca te-a pierdut. trebuie sa traim in liniste,armonie ,iubire si cel mai important sa avem un respect reciproc. daca respectul dispare, dispare totul. scapa de el cat mai repede sa nu-ti afecteze psihicul. i-ti doresc succes, MIOARA PIRVU, CRAIOVA
mioarapirvu
Postat pe 25 Iulie 2010 13:07
ma inseala asta e next
yumy
Postat pe 25 Iulie 2010 13:10
DRAGA MEA, CANDVA PE TIMPURI SFATUL TAU ERA DE APRECIAT, ACUM NU. noi femeile vrem sa fim respectate si iubite nu jignite si ignorate. daca azi nu o respecta , nu o s-o mai respecte niciodata. admir puterea ta de a gandi asa. cu tot respectul, MIOARA PIRVU, CRAIOVA
mioarapirvu
Postat pe 25 Iulie 2010 13:11
Pt Adellin!
1 - ioana17_bibi are o gramatica impecabila, performanta pe care tu nu o sa o atingi nici peste 10 vieti, cand te vei reincarna in gandac de bucatarie.
2 - Esti asa de proasta sau prost, dupa caz, incat nu-mi dau seama cum te descurci sa folosesti tastatura. Probabil ca te ajuta cineva, o primata, care are o inteligenta net superioara.
Deep_Blue
Postat pe 21 Octombrie 2010 00:51
Multumesc pentru raspunsuri, au fost atat de binevenite .

A trecut vara si s-au intamplat atatea lucruri incat si acum mi-e greu sa le pun in ordine.
Pe scurt, am hotarat sa merg acasa, in Romania, pentru trei saptamani. El imi spunea ca spera ca nu il voi deranja prea des, eu eram amarata cum nu se poate exprima in cuvinte. Nu vroiam sa ma vada familia mea in halul in care eram si nici sa-i ingrijorez in vreun fel pentru esecurile mele personale. Ma simteam ca si un ciung, cu crengile retezate, jumatate femeie, un fel de cadavru ambulant. Primele zile mi-a fost greu sa nu vorbesc cu el, plangeam pe ascuns si sufletu-mi era cat un ghemotoc.
Dar, dupa cateva zile chinuitoare am realizat ca nu ar fi sfarsitul lumii sa ne despartim, ca afara e cald, soare si viata mea nu se limiteaza doar la el in ciuda faptului ca il iubeam foarte mult. A fost o revelatie!
Am inceput sa ies cu prietenii mei si am realizat ca mai exista suflete adevarate care merita multa atentie. Ceva s-a schimbat in mine pentru totdeauna si el a inceput sa sesizeze aceasta schimbare. A cerut o a doua sansa si i-am dat-o, nu pentru motive materiale, ci pentru ca un drum fara obstacole nu duce nicaieri, nu caut sa-i scuz comportamentul pentru ca e de neiertat dar, pot sa spun ca, de cand a inteles ca o femeie nu se tine cu scandal, betii, tradari etc. s-a schimbat. Viata noastra este una mult mai buna si mai pot sa spun ca nici nu se compara cu ce a fost inainte.
Lectia!? Oricine merita a doua sansa, daca da cu piciorul atunci nu mai e loc de naivitate.

P.S. Inainte de aceasta relatie eram si eu de parere ca orice femeie abuzata sau tradata ar trebui sa fuga cat mai repede din acea relatie. Acum, ca am trecut si eu prin aceste dezamagiri, mi-e greu sa mai spun acest lucru cu atata usurinta. Uneori lucrurile se pot indrepta in cele mai neasteptate moduri alteori pot duce la un final tragic...

blue_little_angel
Postat pe 21 Octombrie 2010 20:40
S-a schimbat, zici tu?! Hmmm.... Poate a realizat ca va fi greu sa gaseasca una mai fraiera, care sa-i suporte aceste porcarii, poate nu i-a convenit sa stie ca poti fi linistita si fericita fara mizeriile lui.... ai mare grija: cand oferi a doua sansa cuiva, de fapt ii dai sansa de a o comite din nou! Sper cai nu te inseli in privinta lui, ca daca te inseli, nu-ti va placea... Sa fii sanatoasa si sa-ti fie bine!
darksukkubus69
Postat pe 21 Octombrie 2010 22:18
daca era doar un simplu inselat,probabil ca in viitor ti ar fii fost mai usor sa ramai cu el chiar daca nu ai fii uitat ,dar daca te jigneste si te face sa te simti ca un nimic nu merita sa stai cu el pentru ca te va distruge,meriti ceva mai bun,meriti o persoana care sa te respecte si care sa iti fie alaturi,nu meriti durere si suferinta,nici o femeie nu merita asa ceva.
sil_mary
Postat pe 22 Octombrie 2010 17:26
lupul isi schimba blana,dar naravul ba.ai grija tu iti faci viata asa cum vrei,nu altcineva.mi ar placea sa aud ca totul a decurs cum crezi tu ca va decurge,dar nu cred.ai grija de tine si sa speram ca totul va fii bine
sil_mary
Postat pe 22 Octombrie 2010 17:30
lupul isi schimba blana,dar naravul ba.ai grija tu iti faci viata asa cum vrei,nu altcineva.mi ar placea sa aud ca totul a decurs cum crezi tu ca va decurge,dar nu cred.ai grija de tine si sa speram ca totul va fii bine
sil_mary
Postat pe 22 Octombrie 2010 17:31
lupul isi schimba blana,dar naravul ba.ai grija tu iti faci viata asa cum vrei,nu altcineva.mi ar placea sa aud ca totul a decurs cum crezi tu ca va decurge,dar nu cred.ai grija de tine si sa speram ca totul va fii bine
sil_mary
Postat pe 22 Octombrie 2010 17:31
De la: sil_mary, la data 2010-10-22 17:31:19lupul isi schimba blana,dar naravul ba.ai grija tu iti faci viata asa cum vrei,nu altcineva.mi ar placea sa aud ca totul a decurs cum crezi tu ca va decurge,dar nu cred.ai grija de tine si sa speram ca totul va fii bine


Nici eu nu cred dar timpul le rezolva pe toate...
blue_little_angel
Postat pe 22 Octombrie 2010 18:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cateva idei pt organizarea unui bal al francofoniei 1 De la: Madwtza 7 Aprilie 2010 12:05
sex la sala de fitness 22 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 08:51
cat mai costa un avort? 46 De la: oxxana 17 Iunie 2013 09:54
Am o mare problema 37 De la: kudika_967806 30 Iunie 2014 11:54
propolisul- remediu naturist 54 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 09:46