Setari Cookie-uri

Ce faci cand afli ca omul iubit te inseala?

De la: blue_little_angel, la data 2010-10-21 20:40:34Multumesc pentru raspunsuri, au fost atat de binevenite .

A trecut vara si s-au intamplat atatea lucruri incat si acum mi-e greu sa le pun in ordine.
Pe scurt, am hotarat sa merg acasa, in Romania, pentru trei saptamani. El imi spunea ca spera ca nu il voi deranja prea des, eu eram amarata cum nu se poate exprima in cuvinte. Nu vroiam sa ma vada familia mea in halul in care eram si nici sa-i ingrijorez in vreun fel pentru esecurile mele personale. Ma simteam ca si un ciung, cu crengile retezate, jumatate femeie, un fel de cadavru ambulant. Primele zile mi-a fost greu sa nu vorbesc cu el, plangeam pe ascuns si sufletu-mi era cat un ghemotoc.
Dar, dupa cateva zile chinuitoare am realizat ca nu ar fi sfarsitul lumii sa ne despartim, ca afara e cald, soare si viata mea nu se limiteaza doar la el in ciuda faptului ca il iubeam foarte mult. A fost o revelatie!
Am inceput sa ies cu prietenii mei si am realizat ca mai exista suflete adevarate care merita multa atentie. Ceva s-a schimbat in mine pentru totdeauna si el a inceput sa sesizeze aceasta schimbare. A cerut o a doua sansa si i-am dat-o, nu pentru motive materiale, ci pentru ca un drum fara obstacole nu duce nicaieri, nu caut sa-i scuz comportamentul pentru ca e de neiertat dar, pot sa spun ca, de cand a inteles ca o femeie nu se tine cu scandal, betii, tradari etc. s-a schimbat. Viata noastra este una mult mai buna si mai pot sa spun ca nici nu se compara cu ce a fost inainte.
Lectia!? Oricine merita a doua sansa, daca da cu piciorul atunci nu mai e loc de naivitate.

P.S. Inainte de aceasta relatie eram si eu de parere ca orice femeie abuzata sau tradata ar trebui sa fuga cat mai repede din acea relatie. Acum, ca am trecut si eu prin aceste dezamagiri, mi-e greu sa mai spun acest lucru cu atata usurinta. Uneori lucrurile se pot indrepta in cele mai neasteptate moduri alteori pot duce la un final tragic...



Daca te ajuta cu ceva sa stii ca si eu cred ca lucrurile se pot schimba si in bine. Sper ca el sa merita a doua ( sau a noua) sansa pe care i-ai oferit-o iar daca nu - sper ca tu sa gasesti puterea sa iti dai tie o sansa mai buna.
I_m_nuts2011
Postat pe 22 Octombrie 2010 18:31
I-ai dat o noua sansa...Dar nu este prea devreme ,sa crezi ca o si merita?
twincle
Postat pe 22 Octombrie 2010 19:00
De la: twincle, la data 2010-10-22 19:00:40 crezi ca o si merita?


fiecare barbat merita cel putin 3 sanse
iar cu fiecare copil in casnicie, mai merita inca 3 sanse
ceea ce conteaza este fericirea lor

battleofwits
Postat pe 22 Octombrie 2010 19:06
Buna tuturor! Am si eu o poveste asemanatoare si sincer ma zbat cu ea de aproape un an de zile .. sincer nu stiu ce sa mai fac ..
L`am cunoscut pe acest baiat intr`o seara friguroasa de iarna .. era sa zicem un fel de dj si in mare parte ii placea sa se dea in spectacol .. La prima vedere am zis ca este cel mai antipatic baiat pe care l`am intalnit dupa care intr`o seara dupa ce ne`am intors de la discoteca, a facut primul pas ca sa fim impreuna .. Eu, o fata bleaga, chiar foarte, am acceptat pentru ca incepuse sa`mi placa .. relatia a tinut cam timp de un an dupa care am mers intr`o seara la aceeasi discoteca cum faceam de obicei .. cand era la munca nu prea existam pentru el desi nu era o munca fooarte grea .. doar schimba melodiile si in rest statea pe messenger .. in acea noapte a coborat de la locul lui din fata laptopului si l`am vazut dansand cu o alta fata .. Logic ca m`am enervat si m`am dus sa vorbim .. "CINE EEE????" .. Un dans intre "amici" nu e asa apropiat si nici asa fierbinte .. Raspunsul lui a fost nebagarea in seama .. Oke .. M`am super enervat si dintr`o data dispare; am vrut sa plec acasa pentru ca era inutil sa stau, incepusem sa tremur, sa plang, pentru ca il iubesc si acum .. in drum spre iesire m`a surprins el cu "noua lui prietena" sarutandu`se ..
De atunci totul s`a sfarsit pentru mine; am simtit ca mor si cum un milion de cutite trec prin mine si inima mea; de atunci cand ne mai intalneam facea glume ca si cum ma lua in brate si alte chestii de genu; eu nici acum nu am trecut peste asta si ma chinui de un an de zile ..
nu`l mai vad pentru ca nu mai pot si nu mai vreau .. incerc sa pierd orice legatura cu el dar cand simt ca incep sa`l uit atunci apare ..
Ce pot face va rog spune`ti`mi
Am aflat mai nou .. adica ieri .. ca s`ar fi certat cu prietena lui .. si sincer imi pare rau .. dar si foarte bine .. pentru ca asa poate .. poate zic pentru ca e genul de baiat caruia nu`i pasa de nimic doar distractie si batjocora .. deci nu cred ca o iubeste sau ca sufera dupa ea ..
Ajuta`ti`ma va rog!
Toxxic
Postat pe 15 Noiembrie 2010 19:00
De la: battleofwits, la data 2010-10-22 19:06:08
De la: twincle, la data 2010-10-22 19:00:40 crezi ca o si merita?


fiecare barbat merita cel putin 3 sanse
iar cu fiecare copil in casnicie, mai merita inca 3 sanse
ceea ce conteaza este fericirea lor



ai dreptate , cu o singura conditie : pentru fiecare sansa acordata tie , tu sa-i oferi doua ei ........ te tine ?
perce_neige
Postat pe 15 Noiembrie 2010 19:54
foarte corect spus....si eu am procedat la fel si-a functionat.
kudika_946096
Postat pe 14 Decembrie 2013 22:18
De la: battleofwits, la data 2010-10-22 19:06:08
De la: twincle, la data 2010-10-22 19:00:40 crezi ca o si merita?


fiecare barbat merita cel putin 3 sanse
iar cu fiecare copil in casnicie, mai merita inca 3 sanse
ceea ce conteaza este fericirea lor



Sa nu mai spui nimanui niciodata chestiile astea de rahat !!! Or fi din 2010 insa cine citeste asemenea tampenii sa si le stearga din memorie in secunda a 2-a.
NU merita nimeni nici o sansa! In momentul in care te-a inselat te-a aruncat pe tine, cu tot ceea ce reprezinti ca si om, la gunoi, asa pur si simplu. Dac a vrei sa dai sanse da-i altuia/alteia, in nici un caz persoanei care te-a tradat. Sunt destule prsoane care continua sa isi traiasca viata intr-o groapa plina cu noroi si ajung sa-si dea seama de asta mult prea tarziu.
Fiecare cum isi asterne asa doarme.
kidd_o
Postat pe 15 Decembrie 2013 00:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme cu menstruatia 3 De la: camiflorea 19 Iunie 2010 19:34
"Este colagenul de tip II un ajutor pentru artritã si boli de inimã?" 0 De la: 16 Aprilie 2009 23:47
intimoments 2 De la: SanatateCalivita 2 Februarie 2010 10:22
ecografie 6 De la: dr_tudose 29 Noiembrie 2009 09:18
noile metode de contraceptie 42 De la: gigivik 23 Noiembrie 2009 21:47