Setari Cookie-uri

cancer col uterin

In urma cu o luna mama mea (47 ani) a fost diagnosticata cu cancer la colul uterin are o tumoare de 36mm dupa multe analize mai trebuie sa faca o operatie parascopica pt a i se lua o biopsie din ganglionii uterului, si dupa aceea va incepe tratamentul radio-chimoterapie si in cazul in care radiatiile vor da un rezultat bun va gace operatia. Daca cineva a mai facut asa va rog sa imi raspundeti si sa imi povestit cum a fost va multumesc
alexandrabalint
Postat pe 18 Iunie 2010 12:10
Cancerul este vindecabil ACUM !

http://wellstar-fitness.webs.com/istoricsidescriere.htm
healthy017124
Postat pe 19 Iunie 2010 18:53
tarot_healthy
Postat pe 23 Iunie 2010 12:29
alexandra, totul o sa fie bine, TU trebuie sa o incurajezi pentru ca la o asa veste este clar ca moralul mamei tale e la " pamant", o sa faca toate analizele, biopsia, i se va stabili in ce stadiul este boala, linia de tratament ... si cu tratament si ajutorul lui DUMNEZEU, totul o sa fie bine.
sa ne ti la " curet" si pe noi despre mama ta.
stem_29
Postat pe 28 Iunie 2010 12:10
alexandra, in ce oras va aflati, unde l-a descoperit?
( asta daca nu sunt prea indiscreta)
stem_29
Postat pe 28 Iunie 2010 12:13
am 39 de ani si am trecut prin asa ceva.Atata vreme cat tumoarea nu s-a extins catre partile adiacente, vindecarea este de garantata aproape 100%. Dupa biopsie trebuie luata legatura cu un medic oncolog din Fundeni, dupa care incepe radioterapia (si numai daca este nevoie chimioterapia). Pt. cancerul de col uterin este ineficienta chimio. Radioterapia se suporta destul de usor, numai ca trebuie avuta grija la alimentatie.
La 1 luna, 1 1/2 luna se face operatia, care consta in extirparea colului, uterului, ovarelor si trompelor ovariene, dar si a tuturor ganglionilor abdominali. Operatia este destul de grea, dar daca este bine facuta, refacerea este destul de usoara. Apoi la fiecare 3 luni, timp de 2 ani se fac teste papanicolau, pentru ca este posibil (intr-un procent infim) ca tumoarea sa se refaca.
Acest cancer este singurul vindecabil atata vreme cat este in faza operabila, asta insemnand stadiul IIB (doi B).
Cel mai important pt. mama ta este moralul care tr. sa fie ridicat. IAr tu vei avea un rol covarsitor. Perioada de radioterapie este obositoare si siciitoare, dar se poate depasi foarte bine.
Tr. sa aveti cu totii moralul ridicat. Nu se moare, si asta este cel mai important.
In 6 luni de zile va uita ce i s-a intamplat.
Va urez sa treceti cat mai usor peste ac. perioada!
gea_healthy
Postat pe 29 Iunie 2010 10:29
pe langa tratamentul clasic recomandat de medic, puteti folosi cu mare succes TRANSFER FACTOR PLUS

In italia sunt foarte multe cazuri de cancer rezolvate in asemenea mod !
International_Networkers_Team
Postat pe 29 Iunie 2010 12:24
De la: lavinia_datcu, la data 2010-06-29 12:24:40pe langa tratamentul clasic recomandat de medic, puteti folosi cu mare succes TRANSFER FACTOR PLUS

In italia sunt foarte multe cazuri de cancer rezolvate in asemenea mod !

Sigur ca orice supliment tonifica organismul si-l ajuta sa treaca peste " otravurile" la care este supus!
stem_29
Postat pe 29 Iunie 2010 13:12
intr-adevar,cancerul de col uterin descoperit in fazele operabile,fara metastaze,este vindecabil.cu ajutorul medicilor,al tratamentelor care se imbunatatesc pe zi ce trece,dar in primul rand cu ajutorul lui Dumnezeu eu ,la 28 de aniam trecut peste.deci......se poate.sanatate multa va doresc!
kudika_15969
Postat pe 10 Septembrie 2012 01:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Frigiditate 31 De la: healthy006555 2 Octombrie 2009 20:38
Vrei sa cresti in inaltime? Uite cum am crescut eu la 34 de ani! 1 De la: Ortopedie2009 17 Octombrie 2009 03:38
CARTI (va rog nu ocoliti) 9 De la: eleain 3 Februarie 2010 10:43
Flutamid-eficient pt hirsutism??? 1 De la: ktaLINE 28 Ianuarie 2011 19:12
REIKI 2 De la: healthy002409 18 Noiembrie 2009 10:26