Setari Cookie-uri

ma intreb de ce

De la: kudika199806, la data 2010-07-14 15:48:07DIN CATE IMI DAU SEAMA AM FOST GRESIT INTELEASA.TOT CE VREAU SA SPUN DE FAPT E CA L-AM IUBIT ENORM SI AM FACUT MULTE PENTRU EL SI NU INTELEG DE CE NU A VAZUT ASTA.NU AM ZIS CA SUNT PERFECTA CI DOAR CA A FOST O IUBIRE PENTRU CARE AM FACUT DESTULE SI CA NIMENI NU AR MAI FACE.SI MAI CRED CA CINE NU TRECE PRIN ASTA NU ARE CUM SA INTELEAGA CE SIMT.PROBABIL ACUM CREZI CA ITI DORESC ACELASI LUCRU.GRESIT!!!!ASA CUM AI INTELES GERSIT CA EU AS FI AIA PERFECTA.VREAU DOAR SFATURI SA TREC MAI REPEDE PESTE SI MULTUMESC CELOR CARE MA FAC SA AM MAI MULTA INCREDERE IN MINE.TU CAND AI AVEA TOTUL LA O PERSOANA DE CE TE-AI MAI DUCE LA ALTA? BINE ASTA DACA O IUBESTI.TOTUSI AM AUZIT VARIANTE CA EL AR FI FOST CU ACEA COLEGA DE MUNCA IN TIMP CE ERAM NOI IMPREUNA SI CRED SI EU ASTA PENTRU CA LUI NU II PLACE SA SE DESPARTA DECI TREBUIA SA FIE SIGUR DE RASPUNSUL ACELEI COLEGE CA SA IMI DEA MIE PAPUCII.


Deja ai trecut la faza a doua a povestii: am inteles noi gresit, adica tu esti la faza de negatie acum.
Mai ai putin si o sa intelegi de fapt ce s-a intamplat.

P.S. partea cu colega este irelevanta ( sau asta vrei tu sa crezi )
_fantoma_
Postat pe 14 Iulie 2010 16:09
De la: crysa_tm, la data 2010-07-12 13:58:38
De la: _fantoma_, la data 2010-07-12 13:56:05
De la: kudika199806, la data 2010-07-11 01:21:51vreau doar sa isi dea seama ce a pierdut si sa regrete
oricum o sa regrete
stiu asta
pentru ca nimeni nu va mai fi ca mine
si nu zic asta ca sa ma laud
e adevarat.stia si el asta.mai vorbim.


Daca ai avut atitudinea asta si fata de el, eu unul inteleg de ce te-a lasat.


sunt total deacord cu tine!!! poate asta ii va da de gandit....poate!
oksanaa
Postat pe 14 Iulie 2010 16:41
Tu il iubesti pe el,dar nu e suficient;trebuie sa te iubeasca si el pe tine.
viogen26
Postat pe 14 Iulie 2010 18:59
Asa am crezut si eu ca fata cu care aveam o relatie are tot ce-si doreste dar din pacate fara niciun motiv a renuntat la relatia noastra .
Cred ca cel mai bine este sa nu te mai gandesti si sa iti vezi usor de viata ta chiar daca nu-ti este usor si vei vedea ca daca se va intoarce atunci nu-l vei mai ierta asa usor si vei pune conditii.
Ai incredere in tine si mergi mai departe pentru ca viata este scurta si crede-ma ca nimanui nu-i pasa de tine decat daca esti bine .
pantegrus
Postat pe 15 Iulie 2010 11:12
ideea este ca tu ai zis,ai dedus sau asta ai vrut tu sa crezi ca eu sunt perfecta.eu nu am zis ca am fost asa cu fostul meu prieten.am zis ca am facut multe pentru el.si chiar el zicea ca nu sunt ca altele, ca merit mult, ca uneori sunt de vis.si stii am fost 2 ani impreuna.cred ca e un timp suficienta sa iti dai seama daca iubesti o persoana.parerea mea e ca daca vezi ca nu ii poti oferi celuilalt ce crezi ca merita lasa-l.dar nu dupa ce tea pus pe primul loc in viata lui si a dat totul pentru tine.eu una asa cred.
kudika199806
Postat pe 16 Iulie 2010 14:39
Nu esti sigura pe tine , de asta spui povestea ta deoarece inca mai speri la ceva si nu sti daca chiar va mai fi ceva ... el este singura ta sursa in care poti afla daca va mai fi sau nu va mai fi , daca mai poti spera sau nu mai poti spera ...
kudika224472
Postat pe 17 Iulie 2010 05:23
De la: kudika199806, la data 2010-07-16 14:39:37ideea este ca tu ai zis,ai dedus sau asta ai vrut tu sa crezi ca eu sunt perfecta.eu nu am zis ca am fost asa cu fostul meu prieten.am zis ca am facut multe pentru el.si chiar el zicea ca nu sunt ca altele, ca merit mult, ca uneori sunt de vis.si stii am fost 2 ani impreuna.cred ca e un timp suficienta sa iti dai seama daca iubesti o persoana.parerea mea e ca daca vezi ca nu ii poti oferi celuilalt ce crezi ca merita lasa-l.dar nu dupa ce tea pus pe primul loc in viata lui si a dat totul pentru tine.eu una asa cred.


De ce tot vrei sa-l scoti un inger daca nu este? Ce daca ti-a spus ca esti de vis, pt el nu a contat asta, nu vezi, din moment ce te-a parasit? Sigur si celeilate ii spune ca e din Rai coborata! Ce Dumnezeu te mai minti singura si tu?! Doi ani e suficent cat sa iubesti pe cineva dar nu este obligat nimeni sa ramana toata viata cu tine doar pt ca a stat 2 ani! Asta e viata. Da gandeste-te si tu, daca te iubea si intradevar erai de vis pt el nu era cu tine acum?? De aici nu rezulta ca te-a mintit sau ca nu te mai iubeste pur si simplu??
anutzzaa
Postat pe 17 Iulie 2010 05:47
Daca faci totul pentru un barbat nu inseamna ca esti femeia ideala si te va vrea vesnic langa el. Barbatilor le plac femeile mistetioase, cele calde si bune, cele care ii tin in suspans. Tine minte, daruieste cui merita, fii bunna cu cine merita. I-ai dat totul asa cum spui tu insa cerzi ca era persoana potrivita? cei care fac cele mai mari investitii in relatii sufera cel mai mult. Ofera, insa fac asta cu masura, iubeste pe cine te merita. EU spun cam asa CINE NU MA IUBESTE INSEAMNA CA NU MA MERITA.Asa trebuie sa faci si tu. Sper sa inveti ceva din experienta asta, i-ati lectia si pleaca mai departe. Tipic sa iti spuna ca nu este pregatit pentru o relatie si dupa ceva timp sa fie cu altcineva. Astea sunt textele lor. E clar de te te-a lasat. avea chef de altcineva.

Citeste relatiidecuplu.roblog
kudika109274
Postat pe 17 Iulie 2010 11:34
KudiKa199806,eu,din pacate,te inteleg.Observ ca altii care posteaza sunt cam rautaciosi.Eu sunt cu iubitul meu de mai mult de 6 ani.Eu pt. el am facut enorm de multe...i-am oferit multa afectiune,sprijin financiar si moral pana s-a ajuns.Ii vorbesc mereu frumos,nu ca o prietena care stiu ca mereu se rasteste la sotul ei, care este un om extraordinar.Toate neamurile iubitului meu ii spun mereu ca o fata ca mine nu va mai gasi.Toti ma adora.Cu toata lipsa de modestie,vreau sa spun ca sunt foarte draguta,o persoana cu un potential intelectual ridicat(am facut 2 facultati si am un job minunat la birou),dar el parca uneori este ,,tampit,,...cum spuneai tu.Uneori simt ca nici nu ma apreciaza .Aseara a facut o gafa,iar astazi,cand a venit de la job,mi-a adus un buchet mare de flori,dar acestea nu ma ,,incalzesc,,cu nimic.In concluzie,draguta mea,parerea mea (si vorbesc din experienta) este ca unui barbat nu trebuie sa-i aratam ca-l iubim la nebunie,ci uneori trebuie sa fim mai reci fata de ei....sa ne gandim la acel proverb care spune ca indiferenta doare cel mai mult.Iti doresc din suflet tot binele din lume.Te pup
creata82
Postat pe 17 Iulie 2010 18:09
eu incerc doar sa trec mai repede peste si stiu ca daca s-ar intoarce la mine l-as primi inapoi.de fapt asta zice toata lumea si mi-e frica ca in cazul in care s-ar intoarce l-as primi si iar as suferi.
kudika199806
Postat pe 17 Iulie 2010 19:51
De ce ??? Pentru ca asa e viata !!! Poate revine,poate nu,dar problema e ca tu trebuie sa fii desteapta si sa-ti urmezi calea !!! Esti tanara,iar viata merge inainte !!! Iti doresc numai bine !!!
kudika133347
Postat pe 18 Iulie 2010 08:37
De la: kudika199806, la data 2010-07-01 14:39:21ne-am despartit dupa 2 ani.a venit la mine si mi-a zis ca vrea sa ne despartim.de fapt eu l-am intrebat daca a venit sa vorbim sau sa ne despartim.nu era prea hotarat.sdi imi tot zicea prostii de genul ca decizia lui e posibil sa fie gresita,ca daca plec pot sa ma intorc,ca il intereseaza de mine.a plecat fara sa zica nimic.dupa o saptamana l-am cautat sa aflu ce motiv a avut sa faca asta.mi-a zis ca nu are timp pentru o relatie serioasa,si ca deja e cu altcineva,cu o colega de munca.asta a fost tare.mi-a mai zis ca vrea sa fie liber ca vrea sa isi traiasca viata si alte prostii.dar ma intreb cat de tampit poti sa fii sa lasi o fata care face totul pentru tine si care esti constient ca nu e ca celelelte.ca e altceva,ca e atat de buna.ce naiba are?va intelege cat a gresit sau prostia nu are limite?va regreta macar o secunda cat m-a facut sa sufar?am facut tot pentru el si m-am ales cu o bataie de joc....poate e doar o criza existentiala si ii va trece



DA BUN SI CARE ESTE INTREBAREA? EU ZIC SA INCERCI SA UITI SI SA MERGI MAI DEPARTE.IN MOMENTUL CAND PIERDEM REALIZAM SI ATUNCI ESTE MULT PREA TARZIU.
gianyn
Postat pe 18 Iulie 2010 09:44
In primul rind nu te-a iubit suficient sau chiar de loc.A profitat de iubirea si sacrificiul tau.Sa saturat omul si vrea alceva mai nou.E un nesimtit.Parerea mea e ca sa-l dai uitarii si refa-ti viata cu cineva cu care sa te merite .De regrete din partea lui? niciodata.Nu te mai amagi singura.
kudika228167
Postat pe 18 Iulie 2010 09:54
ai spus-o acuma!!tare!!
adriana6
Postat pe 18 Iulie 2010 22:33
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-07-08 12:01:10
De la: kudika200775, la data 2010-07-03 18:08:15ati zic ceva oameni buni nu au noroc bafta


iti zic altceva, da' sa nu ti ienervezi pi mini.
se scrie "iti".
pashi tzaie!


:)) Eu, initial, nici nu intelesesem ce a scris. :)) si inca ceva..."oameni" trebuia sa fie articulat cu art. hot. enclitic "i", adik..."oamenii":) Nu mai zic de semnele de puctuatie...
pepita
Postat pe 18 Iulie 2010 23:38
Pepita,nu te supara pe mine,dar mie mi se pare ca esti rautacioasa.Te inteleg si iti apreciez inteligenta...tot timpul am admirat oamenii educati,dar hai,te rog,macar aici sa postam pentru a ne exprima o parere.Din pacate,nu toti oamenii stiu gramatica limbii romane,dar acest lucru nu ne da dreptul sa-i jignim pe altii.Sperand ca nu te-am suparat,iti urez o saptamana placuta si fara suferinta din dragoste.
creata82
Postat pe 19 Iulie 2010 13:31
De la: kudika199806, la data 2010-07-14 15:48:07DIN CATE IMI DAU SEAMA AM FOST GRESIT INTELEASA.TOT CE VREAU SA SPUN DE FAPT E CA L-AM IUBIT ENORM SI AM FACUT MULTE PENTRU EL SI NU INTELEG DE CE NU A VAZUT ASTA.NU AM ZIS CA SUNT PERFECTA CI DOAR CA A FOST O IUBIRE PENTRU CARE AM FACUT DESTULE SI CA NIMENI NU AR MAI FACE.SI MAI CRED CA CINE NU TRECE PRIN ASTA NU ARE CUM SA INTELEAGA CE SIMT.PROBABIL ACUM CREZI CA ITI DORESC ACELASI LUCRU.GRESIT!!!!ASA CUM AI INTELES GERSIT CA EU AS FI AIA PERFECTA.VREAU DOAR SFATURI SA TREC MAI REPEDE PESTE SI MULTUMESC CELOR CARE MA FAC SA AM MAI MULTA INCREDERE IN MINE.TU CAND AI AVEA TOTUL LA O PERSOANA DE CE TE-AI MAI DUCE LA ALTA? BINE ASTA DACA O IUBESTI.TOTUSI AM AUZIT VARIANTE CA EL AR FI FOST CU ACEA COLEGA DE MUNCA IN TIMP CE ERAM NOI IMPREUNA SI CRED SI EU ASTA PENTRU CA LUI NU II PLACE SA SE DESPARTA DECI TREBUIA SA FIE SIGUR DE RASPUNSUL ACELEI COLEGE CA SA IMI DEA MIE PAPUCII.


Draga si eu l-am iubit pe al meu, si am facut multe pentru el( el m-a intrebat ce am facut eu asa grozav pentru el ?) si ma doare sufletul si ma simt pustie, dar..... chiar nu merita. Daca a ales sa mearga pe alt drum lasa-l pana la urma" dragoste cu sila nu se face, ca se numeste viol"
Mergi mai departe, incearca sa nu iti incarci sufletul cu atata ura( dorinta de razbunare se naste din ura), zambeste, priveste cu optimism in jurul tau, viata nu incepe si nu se termina cu un tip care "trebuie sa munceasca atat de mult "

VIATA E ATAT DE FUMOASA SI TOTUSI ATAT DE SCURTA,NU O IROSII PE PROSTII
lisaU
Postat pe 19 Iulie 2010 14:48
Draga mea,chiar daca ai fi perfecta,nu inseamna ca aceasta perfectiune si-o doreste el,de asemenea daca el reprezinta totul pentru tine nu-i obligatoriu sa fie valabila si viceversa,ar fi mult prea simpla iubirea daca ar exista intotdeauna reciprocitate in sentimente,sa fim seriosi,de cele mai multe ori e total invers. Totul e sa inveti din asta si alta data sa nu mai faci chiar totul in numele iubirii,asa doar ca sa fii perfecta. Dar daca tot l-ai iubi atat de tare atunci ai fi fericita ca lui ii este bine,sau nu asta inseamna adevarata iubire?
Iar in ceea ce priveste daca regreta sau nu, chiar mai conteaza? Sau gandeste-te daca ar fi ramas cu tine,dar tu stiai ca el e cu gandul la cealalta,ai fi fost mai fericita? Cu siguranta nu.

LIFE WILL GO ON !
ginutaperianu
Postat pe 20 Iulie 2010 17:47
hmm odata ce deja are alta....nu cred ca sufera asa tare si nu ...nu cred ca isi va da seama de ce a pierdut....poate nici nu considera ca a pierdut ceva,ci ca a scapat.....barbatii sunt asa......ar fi cazul sa iti dai un restart...trezeste-te....si de obicei cand fac asa ei nu gandesc ca noi ca vai duamni ce buna era aia si cum le facea ea pe toate....se gandeste ca a scapat de aia care era proasta si ii facea mofturilee....te-am pupat
ANDRENALINA
Postat pe 21 Iulie 2010 13:07
De la: kudika199806, la data 2010-07-11 01:21:51vreau doar sa isi dea seama ce a pierdut si sa regrete
oricum o sa regrete
stiu asta
pentru ca nimeni nu va mai fi ca mine
si nu zic asta ca sa ma laud
e adevarat.stia si el asta.mai vorbim.


ultima e mereu cea mai buna...
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 21 Iulie 2010 14:46
Mai fetelor...mie mi-e greu sa cred ca exista barbati de astia care se iau si pleaca asa dintr-o data dupa ce au investit 2 ani intr-o relatie? Nu zic ca nu se poate...dar mi-e greu sa cred. O relatie se incepe in doi si se termina in doi. S-a intamplat ceva, ceva nu i-a mai placut, ceva l-a suparat , ceva nu s-a spus aici..ca sa poti trece usor peste un esec, trebuie sa intelegi cauza lui. Eu asa fac de obicei. Nu a mers..ok? De ce? Cand ai toate raspunsurile esti gata sa mergi mai departe!

LIFE GOES ON!
andra_ale
Postat pe 22 Iulie 2010 11:09
De la: kudika199806, la data 2010-07-01 14:39:21ne-am despartit dupa 2 ani.a venit la mine si mi-a zis ca vrea sa ne despartim.de fapt eu l-am intrebat daca a venit sa vorbim sau sa ne despartim.nu era prea hotarat.sdi imi tot zicea prostii de genul ca decizia lui e posibil sa fie gresita,ca daca plec pot sa ma intorc,ca il intereseaza de mine.a plecat fara sa zica nimic.dupa o saptamana l-am cautat sa aflu ce motiv a avut sa faca asta.mi-a zis ca nu are timp pentru o relatie serioasa,si ca deja e cu altcineva,cu o colega de munca.asta a fost tare.mi-a mai zis ca vrea sa fie liber ca vrea sa isi traiasca viata si alte prostii.dar ma intreb cat de tampit poti sa fii sa lasi o fata care face totul pentru tine si care esti constient ca nu e ca celelelte.ca e altceva,ca e atat de buna.ce naiba are?va intelege cat a gresit sau prostia nu are limite?va regreta macar o secunda cat m-a facut sa sufar?am facut tot pentru el si m-am ales cu o bataie de joc....poate e doar o criza existentiala si ii va trece


cine a spus ca incurcate sunt caile domnului n-a fost prost...asteapta-te la orice de la un barbat....daca esti femeie
pickard
Postat pe 22 Iulie 2010 11:13
De la: nymoy, la data 2010-07-22 11:13:39

cine a spus ca incurcate sunt caile domnului n-a fost prost...asteapta-te la orice de la un barbat....daca esti femeie

si daca e femeia barbat bine?
miss_darine
Postat pe 22 Iulie 2010 13:35
e atat de urat sa vezi fata adevarata a unui barbat,e atata ura in sufletul tau in momentul in kre afli ca e o japita de om,dar in timp realizezi ca de fapt ti a faqt un bine,nu meritai sa traiesti langa un asa om,s ai zic,ca sa nu jignesc.barbati,oriqm nu merita foarte mult,e adevarat ca e greu cand prinzi drag de unul sa il lasi sa plece,e adevarat ca nu poti trai toata viata cu teama ca te va parasii,insela ,face sa suferi,dar al tau era un excroc.
sil_mary
Postat pe 30 Iulie 2010 12:35
ai dreptate! te inteleg si stiu ce simti...cei care raspund doar tampenii si rautati nu stiu ce inseamna sa iubesti cu tot sufletul...pierderea este a lor!
iti doresc din suflet sa te regasesti si sa ai puterea de-a ierta, uita si de-a merge mai departe!...fara el, pentru ca nu te merita!
ingeras5
Postat pe 2 August 2010 12:17
De la: ingeras5, la data 2010-08-02 12:17:44ai dreptate! te inteleg si stiu ce simti...cei care raspund doar tampenii si rautati nu stiu ce inseamna sa iubesti cu tot sufletul...pierderea este a lor!
iti doresc din suflet sa te regasesti si sa ai puterea de-a ierta, uita si de-a merge mai departe!...fara el, pentru ca nu te merita!


injieras sufletiel, poati mi-o triecut iubirenia prin stomashiel, sha am samtzat shi inseamna sa iubiesti. am sãmþãt adanc di tot, ca o sondi di aºea ce sfredele pãmanturili, de mio rascolit toati mãruntaili.
ºã aº vre sã mã crezi pi cuvinþel di onoare cãnd spui toatã tãrãsenia aista.
Doar aºa, cand vad pi cãti una de=ºi varsã netrebniºia, mã apuca un dor sã+i vorghiesc vreo douããããã.....
mierji tãtucã inainte ºi nu+þi mai moliesta trecutul........oleleiiiiiii!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 2 August 2010 13:41

surprinzator dar pe tine te-am inteles geo ce vrei sa spui!
fante_de_dorobanti
Postat pe 2 August 2010 13:47
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-02 13:41:53
De la: ingeras5, la data 2010-08-02 12:17:44ai dreptate! te inteleg si stiu ce simti...cei care raspund doar tampenii si rautati nu stiu ce inseamna sa iubesti cu tot sufletul...pierderea este a lor!
iti doresc din suflet sa te regasesti si sa ai puterea de-a ierta, uita si de-a merge mai departe!...fara el, pentru ca nu te merita!


injieras sufletiel, poati mi-o triecut iubirenia prin stomashiel, sha am samtzat shi inseamna sa iubiesti. am sãmþãt adanc di tot, ca o sondi di aºea ce sfredele pãmanturili, de mio rascolit toati mãruntaili.
ºã aº vre sã mã crezi pi cuvinþel di onoare cãnd spui toatã tãrãsenia aista.
Doar aºa, cand vad pi cãti una de=ºi varsã netrebniºia, mã apuca un dor sã+i vorghiesc vreo douããããã.....
mierji tãtucã inainte ºi nu+þi mai moliesta trecutul........oleleiiiiiii!!


kudika226898
Postat pe 2 August 2010 17:47
Uita-l,ignora-l!
viogen26
Postat pe 3 August 2010 20:03
draga 109274 eu am auzit de la altii ca baietii care dau papucii se intorc singuri,revin...la mine au trecut aproape 2 luni de cand ne-am despartit si acum sunt in perioada aceea in care sunt indiferenta, daca s-ar intoarce nu as stii ce sa ii zic....poate ca as mai vrea poate ca nu...acum muncesc imi place ca fac si mi-e bine.cateodata stau si ma gandesc ca indiferent ce mi-a facut, mi-a facut un bine.pentru viitorul meu.daca mai eram cu el ma axam mai mult pe relatie decat pe munca.acum vreau sa ma implic mult in munca si sa fiu buna si sa avansez.
kudika199806
Postat pe 3 August 2010 21:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutorrrrrrr fetelorr..... 18 De la: kittycrys 17 Aprilie 2010 21:15
M-a parasit pentru alta! 26 De la: babuinel 9 August 2013 12:43
Ea 21, el 52 ! 110 De la: hairpin 16 Decembrie 2008 15:12
Lumi diferite! 3 De la: catyboy69 21 Octombrie 2009 23:22
cand esti sigur ca ai gasit jumatatea ta si um o recunosti 16 De la: MaraDonna 15 Septembrie 2009 20:16