Setari Cookie-uri

Ce parere aveti?

M-am despartit de prietenul meu in urma cu o saptamana,dupa o relatie de aproape trei ani.In momentul in care iasa in lumea,se comporta de parca nu a mai vazut femei in viata lui.Nu conteaza ca e urata sau frumoasa,femeie sa fie.Am ajuns sa ma simt ca ultimul om,si asta datorita lui.Motivul pentru care ne-am despartit a fost urmatorul:in urma cu o saptamana am fost intr-un supermarket,pentru a face niste cumparaturi,iar dintr-o data a pleacat de langa mine si s-a indreaptat spre raionul de deodorante,si asta pentru ca a vazut o fata care prezenta anumite promotii la produsele respective.Din partea de unde eram eu se vedea foarte bine locul in care s-a dus.A venit domnisoara la el,presupun ca asta si astepta, si se comportau de parca nu mai era nimeni in jurul lor,erau foarte degajati si zambitori.Mi-am vazut de treaba si in sfarsit apare si el,mai mult pierdut in spatiu,spunandu-mi sa ii aduc aminte sa trecem pe la standul de la iesirea din magazin,deoarece trebuie sa ridice doua samponuri care i-au fost date de fata de la promotie pentru ca a luat doua deodorante.I-am raspuns ca stiu despre ce e vorba dar mai ales ca am vazut tot ce s-a petrecut,iar daca i-a placut de ea nu e nicio problema,chiar eu ma duc personal si ii fac lipeala.A inceput sa zambeasca si mi-a spus ca nu e nevoie, ca si-a facut-o el sau ca si-o face el,ceva de genul,nici nu mai retin.Si chiar a recunoscut ca i-a placut.Nu am avut nicio reactie de a ma da in spectacol ci doar simteam ca imi este scarba.Cand am terminat cu totul i-am adus aminte sa mergem sa isi ia “bonusul”,pai a trebuit sa duc munca de lamurie cu el deoarece nu vroia.Pana la urma a fost de acord,iar cand am ajuns la standul respectiv ,acolo era tot domnisoara de care lui ii placuse.Primele ei cuvinte au fost:gata,ai venit?In momentul cand m-am aporpiat si eu de el,respectiva s-a schimbat la fata,si i-a spus ca ii pare rau dar nu mai are samponuri de barbati ci doar de femei,dar ca ii da sa miroase si daca ii place poate sa le ia asa,daca nu sa vina a doua zi.Pentru mine asta a fost picatura care a umplut paharul.....asa ca,m-am dat drept sora lui si i-am spus ca nu e nicio problema,cu siguranta o sa vina si maine ca si asa fratelui meu i-a placut de tine.Iar el a zis ca sunt prietena si ca asa sunt eu mai geloasa.Daca a vazut asa a inceput sa isi ceara scuze,ca ii pare rau daca a lasat sa se intrepreteze altceva.Dupa ce am iesit din magazin,asa zisul prieten,a inceput sa imi spuna ca l-am facut de rusine si ca,cum se mai intoarce el dupa tot ce i-am facut eu,iar dupa aceste vorbe a inceput sa ma dracuie,sa ma injure in cel mai ordinar mod posibil,ba chiar a si dat in mine si m-a aruncat din masina.Imi cer scuze ca am scris atat de mult,dar trebuia sa ma fac inteleasa,dar mai ales sa ma descarc.Voi ce parere aveti:credeti ca am gresit cum am procedat,dar mai ales ca meritam sa se comporte cum a facut-o?
jennyxlove
Postat pe 1 Iulie 2010 17:02
De la: yssablue, la data 2010-07-01 17:02:34M-am despartit de prietenul meu in urma cu o saptamana,dupa o relatie de aproape trei ani.In momentul in care iasa in lumea,se comporta de parca nu a mai vazut femei in viata lui.Nu conteaza ca e urata sau frumoasa,femeie sa fie.Am ajuns sa ma simt ca ultimul om,si asta datorita lui.Motivul pentru care ne-am despartit a fost urmatorul:in urma cu o saptamana am fost intr-un supermarket,pentru a face niste cumparaturi,iar dintr-o data a pleacat de langa mine si s-a indreaptat spre raionul de deodorante,si asta pentru ca a vazut o fata care prezenta anumite promotii la produsele respective.Din partea de unde eram eu se vedea foarte bine locul in care s-a dus.A venit domnisoara la el,presupun ca asta si astepta, si se comportau de parca nu mai era nimeni in jurul lor,erau foarte degajati si zambitori.Mi-am vazut de treaba si in sfarsit apare si el,mai mult pierdut in spatiu,spunandu-mi sa ii aduc aminte sa trecem pe la standul de la iesirea din magazin,deoarece trebuie sa ridice doua samponuri care i-au fost date de fata de la promotie pentru ca a luat doua deodorante.I-am raspuns ca stiu despre ce e vorba dar mai ales ca am vazut tot ce s-a petrecut,iar daca i-a placut de ea nu e nicio problema,chiar eu ma duc personal si ii fac lipeala.A inceput sa zambeasca si mi-a spus ca nu e nevoie, ca si-a facut-o el sau ca si-o face el,ceva de genul,nici nu mai retin.Si chiar a recunoscut ca i-a placut.Nu am avut nicio reactie de a ma da in spectacol ci doar simteam ca imi este scarba.Cand am terminat cu totul i-am adus aminte sa mergem sa isi ia “bonusul”,pai a trebuit sa duc munca de lamurie cu el deoarece nu vroia.Pana la urma a fost de acord,iar cand am ajuns la standul respectiv ,acolo era tot domnisoara de care lui ii placuse.Primele ei cuvinte au fost:gata,ai venit?In momentul cand m-am aporpiat si eu de el,respectiva s-a schimbat la fata,si i-a spus ca ii pare rau dar nu mai are samponuri de barbati ci doar de femei,dar ca ii da sa miroase si daca ii place poate sa le ia asa,daca nu sa vina a doua zi.Pentru mine asta a fost picatura care a umplut paharul.....asa ca,m-am dat drept sora lui si i-am spus ca nu e nicio problema,cu siguranta o sa vina si maine ca si asa fratelui meu i-a placut de tine.Iar el a zis ca sunt prietena si ca asa sunt eu mai geloasa.Daca a vazut asa a inceput sa isi ceara scuze,ca ii pare rau daca a lasat sa se intrepreteze altceva.Dupa ce am iesit din magazin,asa zisul prieten,a inceput sa imi spuna ca l-am facut de rusine si ca,cum se mai intoarce el dupa tot ce i-am facut eu,iar dupa aceste vorbe a inceput sa ma dracuie,sa ma injure in cel mai ordinar mod posibil,ba chiar a si dat in mine si m-a aruncat din masina.Imi cer scuze ca am scris atat de mult,dar trebuia sa ma fac inteleasa,dar mai ales sa ma descarc.Voi ce parere aveti:credeti ca am gresit cum am procedat,dar mai ales ca meritam sa se comporte cum a facut-o?


N-ai facut nimic rau,ai reactionat chiar prea bine.Ma bucur sa aud ca te-ai despartit de el.Stai linistita,vei gasii altul care sa te merite.O sa fie probabil o perioada grea pana vei trece peste asta,dar totul va fi bine,ai luat cea mai buna decizie.
DydiG
Postat pe 1 Iulie 2010 17:11
aaa...in 3 ani nu ai observat ca saliveaza dupa altele?!thaaaaaaaaaa...si va mai plangeti de ce vi se intampla, pt k va place si permiteti sa fiti calcate in copite de boi ca gagicatu'!
bebecso
Postat pe 1 Iulie 2010 17:15
Un mare DOBITOC! Nici sa nu iti para rau ca nu ai pierdut nimic interesant,doar unu` de duzina!
Barbie30
Postat pe 1 Iulie 2010 17:15
De la: bebecso, la data 2010-07-01 17:15:19aaa...in 3 ani nu ai observat ca saliveaza dupa altele?!thaaaaaaaaaa...si va mai plangeti de ce vi se intampla, pt k va place si permiteti sa fiti calcate in copite de boi ca gagicatu'!



La inceput nimeni nu isi arata adevarata fata.Cu timpul lucrurile se schimba,si incet ,incet,incepi sa il cunosti.Si da,in ultima perioada si-a dat arama pe fata.Am mai trecut cu vederea peste cateva episoade,dar cel din urma a fost si cel care a pus capac la tot.
jennyxlove
Postat pe 1 Iulie 2010 21:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
viata langa o persoana falsa 12 De la: marco918 5 Ianuarie 2010 02:07
El, iubirea mea sau copii mei? 1 De la: 21 Iunie 2018 19:31
In cat timp se uita o iubire? 41 De la: porumbitza25 30 Septembrie 2009 14:47
mi-e greu fara el 52 De la: kudika114650 5 Februarie 2010 13:30
sufar 8 De la: gabitzatanas 15 Iunie 2010 00:14