Setari Cookie-uri

Cred ca nimic nu va mai fi ca la inceput

Suntem impreuna de aproape 2 ani si inca de la inceput ne-am iubit foarte mult,dar acea pasiune de atunci a inceput sa se stinga.Avem o fetita de 6 luni care ne face foarte fericiti,insa,intrenoinu mai exista acea legatura de la inceput:fiecare zi e la fel el pleaca la seviciu si eu stau acasa cu fetita noastra.si am observat ca ii place mai mult la serviciu decat acasa,spune ca acolo ii place mai mult pt ca socializeaza.Iar daca il sun prea des imi spune ca are treaba,iar daca indraznesc sa il rog sa vina mai devreme se supara.El nu are un serviciu unde tre sa mearga zilnic.In fiecare dimineata pleaca grabit si nici macar nusta sa isi bea cafeaua cu mine cum facea inainte.El spune ca totul e in mintea mea si ca imi imaginez ceva ce nu exista.de iesit impreuna nu mai zic nici la cumparaturi nu ma ia.ma simt respinsa si singurazi de zi.voi ati trecut prin asta?Astept comentarii.maria

kudika147649
Postat pe 10 Iulie 2010 13:58
Nu am trecut prin asta,probabil rutina isi spune cuvantul si se pare ca el se simte mai bine sa stea mai mult la munca decat cu tine.Incearca sa gasesti pe cineva sa stea cu copilul si mai evadati din cand in cand doar voi doi.Incearca sa aduci ceva nou in relatie pentru ca altfel ......
Barbie30
Postat pe 10 Iulie 2010 14:04
fata draga,vorbeste cu el,spune'i ceea ce simti pentru ca doar astfel vei afla ceea ce vrei sa auzi si presupun ca iti dai seama daca te minte .....surprinde'l cu cate ceva,ca s mai insiropezi relatia.totusi ,ceea ce ai nevoie e comunicare.spune'i ca ai nevoie de atentie,toate avem la un anumit punct al relatiei,cand totul devin monoton nevoie de atentie.bafta!
sweet_heart
Postat pe 10 Iulie 2010 14:07
Multumesc pt sfaturi.O sa incerc sa comunic mai mult cu el asta daca o sa fie dispus sa ma ascule pt ca incercarile mele deseori au sfarsit prin cearta.Din punctul lui de vedere totul este in regula.Dar in fiecare week-end il vad tot mai posomorat,imi spune ca se simte deprimat,iar cand incepe saptamana isi revine miraculos ca trebuie sa plece la munca.Poate am si eu partea mea de vina ca nu stiu cum sa il fac sa se simta mai bine acasa.Va pup fetelor si va multumesc pt intelegere.
kudika147649
Postat pe 11 Iulie 2010 12:04
toti evita "vorba",majoritatea cand aud de vorbit incep sa faca in asa fel incat sa nu aiba loc,ti'o spun din propria exp.incearca atunci cand sunteti calmi ,ceva trebuie sa fie ,din nimic nu se poarta asa ...
sweet_heart
Postat pe 15 Iulie 2010 12:57
Am vorbit cu el si i-am spus tot ce aveam pe suflet ,i-am spus ca nu imi place cum a devenit relatia noastra in ultima vreme si a parut ca ma intelege.Mi-a promis ca o sa petreaca mai mult timp cu mine si a doua zi cand trebuia sa mergem impreuna undeva l-a sunat un coleg sa il ajute la munca si a plecat ca si cum ar fi scapat dintr-o inchisoare se bucura ca trebuie sa plece la serviciu fara sa se gandeasca la mine ca imi planificasem sa petrecem ziua aceea impreuna.Mai pe scurt minunea a durat doar o zi.nu stiu ce sa mai fac simt ca se indeparteaza din ce in ce mai mult de mine si recunosc ca din punct de vedere emotional sunt foarte sensibila si siuatia asta ma deprima mult pt ca toata lumea mea am construit-o in jurul lui si acum simt ca se prabuseste.
kudika147649
Postat pe 15 Iulie 2010 17:47
intreaba-l ce ar vrea sa faceti....
lasa copilul la parinti cateva ore daca se poate si mai incearca sa iesi undeva cu el

insista si explica-i ca nu se poate sa te lase balta pt un oarecare coleg... explica-i de ce tu esti mai importanta [fara sa tipi]
w_a_s_p
Postat pe 15 Iulie 2010 17:58
De la: w_a_s_p, la data 2010-07-15 17:58:22intreaba-l ce ar vrea sa faceti....
lasa copilul la parinti cateva ore daca se poate si mai incearca sa iesi undeva cu el

insista si explica-i ca nu se poate sa te lase balta pt un oarecare coleg... explica-i de ce tu esti mai importanta [fara sa tipi]


,,Fara sa tipi'' functioneaza mereu ! De la ,,Mihaaaaaaaai aranjeaza-ti hainele aaaam spuuuus !!!!'' la ,, Make, ai si tu grija cu hainele alea'' am facut niste progrese remarcabile !

On topic : nu este corect spus ca nimic nu va mai fi ca la inceput, ci eu consider mai degraba ca intr-o relatie pe masura trecerii timpului evident ca momentele alea magice de la inceput nu mai sunt atat de dese, cand mai tot timpul creierul iti este inundat de hormoni, totul este roz, bla bla
Pe masura trecerii timpului evident ca intervine si rutina, insa aceasta rutina poate sa difere in functie de asteptarile tale, in functie de cum iti alegi tu sa iti organizezi relatia, uneori fara sa iti dai seama !
Unii oameni tind sa fie prinsi de grijile cotidiene si sa uite de ceea ce este cu adevarat important in jurul lor !
Vorbeste cu el, atat, comunica..adu-ti aminte de momentele frumoase, de cat de mult va iubiti, distrati0va, socializati, petreceti-va ceva timp doar voi 2 singuri...insa cea mai importanta este comunicarea, fiecare trebuie sa cunoasca sentimentele si starile celuilalt !
Pana la urma, cu inteleger si colaborare din partea amandurora eu zic ca va merge, daca chiar va iubiti !
Summer_
Postat pe 15 Iulie 2010 18:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Monotonia relatiilor 11 De la: Monyk44- 13 Februarie 2014 18:24
buna ziua 6 De la: Barbie30 31 Octombrie 2010 17:05
Sunt confuza... 8 De la: kudika011906 29 Septembrie 2009 19:30
OARE FEMEIA SI BARBATUL SE VOR INTELEGE VREODATA? 9 De la: dyia 1 Ianuarie 2009 10:52
Chiar trebuie sa fim scorpii...? 37 De la: miss_darine 18 Ianuarie 2010 11:31