Setari Cookie-uri

vis ciudat:D

Dana 1971,ai beneficiat de sejurul ala?
Barbie30
Postat pe 18 Iulie 2010 11:48
Visele sant ciudate uneori...de multe ori mi s'a intamplat sa visez oameni pe care nu'i cunosteam,iar la un interval scurt de timp sa'i intalnesc. CE VOI SPUNE ACUM NU A FOST VIS..Intr'o zi suna cineva la usa insistent,iar eu am stiut cine e,ba chiar mai mult ce vrea sa ne zica, cu cateva secunde inainte de a deschide usa am stiut k e vecina mea care ne anunta k a murit sotul ei.M'au trecut fiorii instantaneu,sper sa nu mai am niciodata astfel de premonitii, dak le pot spune asa.
dipica
Postat pe 18 Iulie 2010 11:50
poate ai nevoie de ajutor divin..pentru probleme tale..
si un sfat: lasa visele si vezi-ti de viata reala
uneori, visele spun prea multe pt mintea umana
cred ca ai ramas uimita de o imagine..si a ramas blocata in subconstient.care ti-a aratat-o din nou..
dragon_fly88
Postat pe 18 Iulie 2010 11:51
Hai sa iti spun ceva...ceva ce mie mi se intampla ce ceva timp si recunosc ca la inceput eram cam speriata de ceea ce mi se intampla.De vreo cativa anisori visez diferite persoane,spre ex.strabunicul meu ...mi-a aparut in vis am vb cu el desi nu mai vb cu el de ceva timp si mi-a cerut iertare pt tot ce gresise in viata lui in fata noastra,mi-a spus sa le spun si celorlati sa nu se teama ,ca lui o sa ii fie bine...si a doua zi...strabunicul meu a murit.A murit mergand pe drum,nimeni nu prevestea asa ceva..si totusi eu am stiut....La fel s-au inatmplat si cu alte persoane,persoane cu care eu nu aveam legatura,sau cel putin la prima vedere..Ceea ce vreau sa spun e ca visele uneori nu sunt doar vise...Iti mai dau un ex.de 2 ani am o relatie cu cineva,si la un moment dat ne-am despartit pt o perioada de 5 luni...Nu am tinut legatura am incercat pe cat posibil sa evit contactul cu el,si reuseam..aproape.Doar ca noaptea eu visam tot ceea ce lui i se intampla,tot ceea ce il durea si totate pb.prin care trecea.Si asta nu se inatpla doar in vise..se intampla si in realitate..ii simteam durerea pur si simplu...mi se int sa stau sa rad cu prietenele si deodata sa incep a plange fiindca stiam ca in momentul resectiv lui i se int.ceva grav,dureros.I-am vazut pe oamenii din jurul lui care ii intideau capcanele,oameni parsivi,pe care nici nu ii cunosteam,stiam chiar ce vor sa ii faca.Nu am vrut sa am apropii de el desi ne iubeam mult,dar in schimb m-am rugat pt el.Dupa 5 luni am inceput sa vb ia si l-am intrebat ce se int.in perioada respectiva,si mi-a povestit cu lux de amanunte ..ceea ce eu stiam deja..din vise.Sunt multe ex.pe care le pot spune dar ideea ai inteles-o.Tu le numesti vise,pt. mine e mai mult decat atat....si apoi e si iubirea grija pe care i-o port...
Tu alegi ce vrei sa crezi dar ai grija ce crezi...Eu studiez psihlologia si in mod normal ar tre.sa dau o explicatie stiintifica...dar randurile ce le-am scris le-am trait pe propria piele..Take care..si poti sa imi spui si parerea ta...
andreea_andruska
Postat pe 18 Iulie 2010 12:00
este un vis ciodat si eu mias dori sa am visil asta bravo
kudika080402
Postat pe 18 Iulie 2010 12:13
De la: kudika080402, la data 2010-07-18 12:13:15este un vis ciodat si eu mias dori sa am visil asta bravo


Tradus in limba romana,asta inseamna.....?
Barbie30
Postat pe 18 Iulie 2010 12:15
De la: Barbie30, la data 2010-07-18 12:15:44
De la: kudika080402, la data 2010-07-18 12:13:15este un vis ciodat si eu mias dori sa am visil asta bravo


Tradus in limba romana,asta inseamna.....?

vrea sa vada..si sa auda..muulte
dragon_fly88
Postat pe 18 Iulie 2010 12:16
Visil= VISINE(picaturi pt ochi),ca sa vada mai bine tastatura!
Barbie30
Postat pe 18 Iulie 2010 12:20
hi!
spunea ca ti-ai pus o dorinta....si apoi te-ai uitat spre cer... e mai mult decta evident mesaul visului tau....

iti doresti in realitate sa ti se intample ceva,iti doresti lucrul asta foarte mult... iar in vis ai primit "solutia":invata macar rugaciunea "Cuvine-se cu adevarat",care este in cinstea Maicii Domnului si spune-o seara inainte de culcare si dimineata... crede in visul tau,crede in Divinitate
poupici si sa ne spui si noua cum te-ai descurcat ;)
ramo_ramo
Postat pe 18 Iulie 2010 12:41
si eu am avut un vis cu maica domnului:)

am cautat disperata prin casa cartea "Dumbrava minunata"

in seara zilei cand am gasito..am visat ca ma rugam icoanei din casa in care Maica Domnulu e singura fara pruncul iisus in brate...

deodata am vazut cum ea isi lasa mainile in jos , iese din icoana si vine sa ma mangaie pe cap....

alt vis:

Am visat ca eram in iesle langa Iisus....
buzulici
Postat pe 18 Iulie 2010 12:44
buna. am avut si eu o experienta de acest gen care m-a marcat in acele momente. nu am reusit niciodata sa inteleg acel vis, deoarece nu vorbisem de asa ceva in perioada respectiva.
in acea seara- si singura-in care mi am pus un batic la ochi pentru ca nu puteam adormi, pe la 1 dimineata m am trezit plangand( stiu cat era ceasul pt ca m am uitat cand am reusit sa ma linistesc) visam ca eram pe o campie mare cu o multime de oameni pe langa mine care se uitau spre cer si toata lumea striga in cor " uite l pe Iisus pe cer" dar eu eram asa de speriata si nu voiam sa mi ridic privirea pentru ca ceva imi zicea ca e de fapt diavolul nu Iisus. si toata lumea ma forta sa ma uit in sus. am intrat in panica si am vrut sa ma trezesc, si faza tare si mai dureroasa era ca nu reuseam sa deschid ochii( din cauza baticului care mi-i acoperea). plangeam cu ochii acoperiti si nu puteam sa i deschid sa scap de acea imagine si sa nu fiu nevoita sa ma uit in sus. atat de tare m am speriat ca direct in genunchi am sarit si am inceput sa ma rog.
asa experienta nu doresc la nimeni.
mari_cenusa
Postat pe 18 Iulie 2010 12:51
Din punct de vedere psihologic visele tin de subconstient.pot fi amintiri, informatii aflate in stare latenta.visele sunt interpretate in diferite moduri dar nu poti fi sigura de ceea ce inseamna. Din experienta mea, atunci cand visezi ceva ce tine putin de domeniul religios...poate fi ca un avertisment sau ceva ce urmeaza sa se intample si esti prevenita. In fondul psihologic uman, ele au un impact puternic. te trezesti speriat, mai ai un pic si plangi si nu iti poti lua gandul de la visul respectiv.
kudika120224
Postat pe 18 Iulie 2010 12:53
Poate o cercetare ºtiinþificã asupra fenomenului viselor nu þi-ar strica! Lasã interpretãrile în seama celor limitaþi care nu cu ce sã înþeleagã!
Nightmare
Postat pe 18 Iulie 2010 12:54
De la: kudika120224, la data 2010-07-18 12:53:06Din punct de vedere psihologic visele tin de subconstient.pot fi amintiri, informatii aflate in stare latenta.visele sunt interpretate in diferite moduri dar nu poti fi sigura de ceea ce inseamna. Din experienta mea, atunci cand visezi ceva ce tine putin de domeniul religios...poate fi ca un avertisment sau ceva ce urmeaza sa se intample si esti prevenita. In fondul psihologic uman, ele au un impact puternic. te trezesti speriat, mai ai un pic si plangi si nu iti poti lua gandul de la visul respectiv.


si ce as vrea sa mai zic...este ca trebuie sa te duci la biserica...eu o vad si ca pe o chemare...acolo vorbeste cu maica domnului, spune-i ce vrei si ai sa te simti mult mai bine
kudika120224
Postat pe 18 Iulie 2010 12:55
De la: Barbie30, la data 2010-07-18 12:20:05Visil= VISINE(picaturi pt ochi),ca sa vada mai bine tastatura!
dragon_fly88
Postat pe 18 Iulie 2010 12:56
... care nu au cu ce sã înþeleagã!
Nightmare
Postat pe 18 Iulie 2010 12:58
Buna. Am si eu o curiozitate...eu am avut un vis sambata....apoi sambata care a urmat am visat continuarea visului( de asta sunt foarte sigura...nu este imaginatia mea)...apoi urmatoarea sambata la fel continuarea.deci decat sambata...nu inteleg...chestia este ca in aceste trei sambete eu am dormit la prietenul meu...restul saptamanii acasa...si cealalta chestie e ca am visat moartea...ma rog era sub forma unei femei, dar era moartea, satana...nu stiu cum sa i zic...dar sunt sigura.visele sunt lungi ca sa le povestesc...dar sunt curioasa...poate vi s a intamplat si voua..ce spuneti...astept raspunsuri.
dianaadina23
Postat pe 18 Iulie 2010 13:02
bunaziua cu privire la vis eu cred ca este un semn divin prin care ti se spune clar ca trebue sa citesti BIBLIA SI VEIGASI TOATE RASPUNSURILE
jean31
Postat pe 18 Iulie 2010 13:18
sar putea ca Maica Domnului sa fie alaturi de tine in VIATA
el3nag3org3ta
Postat pe 18 Iulie 2010 13:37
am citit mai sus, cineva te-a sfatuit sa mergi la un preot.... nu stiu cum sa-ti spun, dar daca povestesti unui preot te trezesti cu o biblie in cap si tit spune ceva de genu: sa nu crezi in vise. daca biserica iti interzice sa crezi in vise, poate are un motiv intemeiat sa o faca. cum zice cineva : rade dracu de oameni pana intra in spital"
kudika001045
Postat pe 18 Iulie 2010 13:46
De la: 1973stargirl, la data 2010-07-18 05:46:36Draga Paula,am citit despre visul tau si are o anumita insemnatate...de multe ori e vorba ca ti se cere credinta in anumite incercari si pe de alta parte e bine cand visezi lucruri dumnezeiesti,insa de obicei anunta anumite evenimente.Mai poate fi si faptul ca vegheaza asupra ta,insa tu singura iti vei da seama cu ajutorul timpului care va trece,ce anume va insemna mai precis.Ai credinta si nu uita ca nu tuturor li se arata,poate tu ai o fire mai deosebita.Iti doresc numai bine.


iti multumesc mult pt cuvinte:*
paula_bb
Postat pe 18 Iulie 2010 13:56
De la: inafl, la data 2010-07-18 09:22:55eeeeee....vise.....tu mai ai timp sa visezi? Lasa tu visele si treci mai departe...Eu cate am visat si tot asa, cu impact puternic, dar ma trezeam, ma spalam pe fata si ...mai departe...nu e timp de vise si de analizat vise in viata mea, oricare ar fi fost visul meu...asa ca, uite sfatul meu: lasa tu visele si mergi mai departe


ai dreptate(ar trebui sa nu dau atentie visului,dar e ok...am trecut peste)...

merg mai departe....ms pt cuvinte:*
paula_bb
Postat pe 18 Iulie 2010 14:02
De la: kudika053147, la data 2010-07-18 09:29:58
De la: paula_portirroni, la data 2010-07-10 23:16:53as putea spune k a fost un vis ciudat:))
dar acum serios
aproape toata ziua ma gandeam la acest vis...nu pot sa-mi dau seama.....
visul e:
nu stiu unde eram,cu cine eram...dar CRED k miam pus ceva dorinta(in vis) si mam uitat in sus,la cer
si am vazut un nor care semana EXACT cu Maica Domnului care se uita la mine
dupa am lasat privirea jos si iar am ridicat-o,dupa care cred k sia mutsat privirea....dar tot era....

nu am totul foarte clar....dar de vazut noru ala alb exact k maica domnului e sigur....

va rog dati-mi idei....sfaturi,orice...
am nevoie sa stiu asta:)
astept!!!
va ultumesc anticipat :*

stii ce inseamna?iti spun eu...va trebui sa te rogi la Maica Domnului sa iti dea mai multa intelepciune in folosirea cratimelor...
multa bafta !


dak am scris gresit,scz:)):P
paula_bb
Postat pe 18 Iulie 2010 14:03
De la: laramira, la data 2010-07-18 10:13:59 sigur este de bine! stai fara grija dragalaso eu inainte sa ma casatoresc am visat un cap de diavol cu ochii albastri ...asa ochi avea ex sot ... dupa care am divortat .... vei avea noroc si iubire in viata ! succes!

multmesc mult...asa sa fie....:X
paula_bb
Postat pe 18 Iulie 2010 14:04
De la: laramira, la data 2010-07-18 10:13:59 sigur este de bine! stai fara grija dragalaso eu inainte sa ma casatoresc am visat un cap de diavol cu ochii albastri ...asa ochi avea ex sot ... dupa care am divortat .... vei avea noroc si iubire in viata ! succes!

multmesc mult...asa sa fie....:X
paula_bb
Postat pe 18 Iulie 2010 14:04
raspundeti-mi si mie va rog frumos la mesaj.
dianaadina23
Postat pe 18 Iulie 2010 14:05
De la: kudika143709, la data 2010-07-18 10:42:02
De la: paula_portirroni, la data 2010-07-10 23:16:53as putea spune k a fost un vis ciudat:))
dar acum serios
aproape toata ziua ma gandeam la acest vis...nu pot sa-mi dau seama.....
visul e:
nu stiu unde eram,cu cine eram...dar CRED k miam pus ceva dorinta(in vis) si mam uitat in sus,la cer
si am vazut un nor care semana EXACT cu Maica Domnului care se uita la mine
dupa am lasat privirea jos si iar am ridicat-o,dupa care cred k sia mutsat privirea....dar tot era....

nu am totul foarte clar....dar de vazut noru ala alb exact k maica domnului e sigur....

va rog dati-mi idei....sfaturi,orice...
am nevoie sa stiu asta:)
astept!!!
va ultumesc anticipat :*
Asta inseamna cand doresti ceva sa iei un examen sau daca ai o problema sa ii ceri ajutor ,sa te rogi la ea sa te ajute .Maica Domnului este protectoarea ta .


hai....ce-mi palce cum suna:X:X

multumesc:*
paula_bb
Postat pe 18 Iulie 2010 14:07
De la: kudika080402, la data 2010-07-18 12:13:15este un vis ciodat si eu mias dori sa am visil asta bravo


merci:):*
paula_bb
Postat pe 18 Iulie 2010 14:08
De la: ramo_ramo, la data 2010-07-18 12:41:34hi!
spunea ca ti-ai pus o dorinta....si apoi te-ai uitat spre cer... e mai mult decta evident mesaul visului tau....

iti doresti in realitate sa ti se intample ceva,iti doresti lucrul asta foarte mult... iar in vis ai primit "solutia":invata macar rugaciunea "Cuvine-se cu adevarat",care este in cinstea Maicii Domnului si spune-o seara inainte de culcare si dimineata... crede in visul tau,crede in Divinitate
poupici si sa ne spui si noua cum te-ai descurcat ;)


o stiu,o spun in fiecare seara...
mersi:*q
paula_bb
Postat pe 18 Iulie 2010 14:10
De la: el3nag3org3ta, la data 2010-07-18 13:37:43sar putea ca Maica Domnului sa fie alaturi de tine in VIATA

sper sa fie asa:)
paula_bb
Postat pe 18 Iulie 2010 14:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
locuri de munca in strainatate 10 De la: kudika038339 27 Iunie 2010 18:44
cum sa o scot din cuibul "viperelor" ? 158 De la: vizitiul_tm 2 Mai 2012 00:05
Roz sau asa cum e?! 15 De la: luluby 10 Iunie 2010 20:34
Românii citesc tot mai puþine cãrþi 14 De la: ra_kudika 30 Mai 2010 01:52
Problema cu nervii si cumportamentul 17 De la: rashela 22 Februarie 2011 13:13