Setari Cookie-uri

vis ciudat:D

Multumesc!
bianca8p8
Postat pe 18 Iulie 2010 18:19
Experienta? Ce experienta ai tu in domeniul asta? Diploma, doctorat? Stiu ca sunt Gica contra, dar asta se intampla cand nu primesc un raspuns satisfacator.
Ce am mai citit eu pe ici pe colo e ca visele sunt simple refulari ale creierului, eliminarea stresului acumalat pe perioada zilei, vise care iau o forma sau alta. Si asta o spun oameni cu diploma, doctorate si alte hartii. Ma scuzi daca inclin sa le dau lor crezare.
shadowroman
Postat pe 18 Iulie 2010 18:25
Nu stiu ce diploma, doctorat, poti avea in simbologie onirica... Dar eu ma refeream la experienta personala. Fac niste studii in acest moment, studii pe care e bine sa nu m-apuc sa le dstainui aici, care ma ajuta sa inteleg de ce visez (pt ca sunt genul care visez cel putin o data la doua trei seri).
Pana nu demult, eram 100% de acord cu tine. Insa cand visezi atat de mult, si de cele mai multe ori vise extrem, extrem de bizare...ajungi sa te intrebi: mai, dar oare sunt normal la cap? Pt ca daca subconstientul meu genereaza asa ceva...
INSA, am aflat intre timp ca visele chiar sunt mesaje, si daca iti dai seama ce spun, stii unde sa le incadrezi, etc, nu numai ca nu te mai sperie...dar chiar te ajuta. Sa aflii mai mult despre tine, despre ce va urma...te ajuta sa te autocunosti, etc.
Tot oameni cu diploma, cu doctorate si alte cele in psihologie, admit si existenta PARApsihologiei. Si admit, ca exista si lucruri inexplicabile, neincadrate inca intr-un tipar.
grasshopper
Postat pe 18 Iulie 2010 18:34
buna,eu ce-as trebui sa inteleg ,mam trezit acum cateva minute dupa un vis cudat,si am vazut si acest mail care are acelasi titlu,sa va spun despre vis ,bunica mea a murit acum 5 ani saptamana viitoare se fac 6,ea a murit in bratele mamei mele,.....acum am visat ca ea murea in bratele mele strigand la ia, si mama se uita la mine.aaa ssi pana sa ajung in camerea unde erea ,intro alta o masa intinsa cu copi si vecini care nu am ainteles dece sta acolo sau ce astepta,vreau sa mai va spun ca am mai visato odata ca murise desi erea moarta,sa fie oare un semn,ca peste 2 zile se fac 6 ani decand a murit,daca visa intamplat si voua,va rog spuneti o parere....
healthy013989
Postat pe 18 Iulie 2010 19:00
De la: Shhh, la data 2010-07-18 11:34:50am avut si eu un vis ciudat dar asta se intampla acum cativa ani buni. am visat ca era Iisus in fata mea pe un nor, iar eu incercam sa ajung la el. dar pana la el erau niste gropi asa de mari, de adanci, si cu greu treceam de ele.... El avea mana intinsa spre mine si imi spunea ca ma asteapta.... eram un copil, aveam vreo 7-8 ani, dar imi aduc aminte perfect visul, mi'a ramas in minte... nu stiu ce inseamna si nici nu caut explicatii


Inseamna ca drumul tau prin viata este plin de obstacole si tot asa si cel spre credinta, daca reusesti sa-i atingi mana Lui Isus, totul este rezolvat, daca nu....... Cu multa credinta, totul e posibil.... Doamne Ajuta-ne!
delidia
Postat pe 18 Iulie 2010 19:13
De la: dianaadina23, la data 2010-07-18 13:02:56Buna. Am si eu o curiozitate...eu am avut un vis sambata....apoi sambata care a urmat am visat continuarea visului( de asta sunt foarte sigura...nu este imaginatia mea)...apoi urmatoarea sambata la fel continuarea.deci decat sambata...nu inteleg...chestia este ca in aceste trei sambete eu am dormit la prietenul meu...restul saptamanii acasa...si cealalta chestie e ca am visat moartea...ma rog era sub forma unei femei, dar era moartea, satana...nu stiu cum sa i zic...dar sunt sigura.visele sunt lungi ca sa le povestesc...dar sunt curioasa...poate vi s a intamplat si voua..ce spuneti...astept raspunsuri.


Se spune ca visele de sambata spre duminica sunt premonitorii. Eu zic sa mergeti la un preot si sa-l duceti in acea casa pentru a o Sfinti (si poate chiar ceva slujbe de dezlegare). Ceva e in neregula cu relatia voastra (din partea lui, bineinteles). Tu esti cea avertizata, deci tu poti face ceva. Bunul Dumnezeu Sa-ti lumineze calea si sa te indrume .
delidia
Postat pe 18 Iulie 2010 19:51
De la: lusha_ubitik, la data 2010-07-18 15:12:31Daca tot e vb de vise, va spun ce am visat eu azi dimineata.

Eram pe o insula, superba, la niste neamuri (persoane ce nu le cunosteam dar eu spuneam ca suntem neamuri). Eram eu cu prietenul meu, mama si sotul ei, si alte persoane. Eu plecasem la plimbare si dintr-o data am vazut un val urias ce venea spre insula. Iar eu nu eram la adapost. A venit valu', si ne imprastiase pe toti pe insula. Usor usor, fiecare apucase sa ajunga inapoi in casa, numai mama mea nu si nici sotul ei. Eu eram foarte speriata. Apoi venise un cutremur mare, iar eu eram din ce in ce mai speriata ca nu o gasesc pe mama. La sfarsitul visului, dupa atata aventura, eram impreuna din nou, si ne pregateam sa plecam spre casa.... A fost oribil .
Sunt sigura ca se va inatampla ceva rau.Spun asta, pentru ca ultima data cand am visat ca a fost cutremur (dar in vis nu ma afecta, adica eu eram pe o strada unde se cutremura tot, si toata lumea era speriata, dar eu nu ma agitam deloc) , la 2-3 zile, a fost cutremurul ala mare in China.
Voi aveti vre-o opinie privind un vis asa CIUDAT?

Probabil, relatia ta cu mama ta si sotul ei se va "cutremura", dar in final "binele" va invinge, veti fi din nou impreuna.... poate o despartire fortuita, poate.....cine stie..... ceva prevesteste acest vis. Iti mai aminteste care a fost primul tau gand cand te-ai trezit, sau ce ai simtit? E foarte important, exact asa se va intampla cum ai simtit tu. Mult noroc!
delidia
Postat pe 18 Iulie 2010 20:05
"Inseamna ca drumul tau prin viata este plin de obstacole si tot asa si cel spre credinta, daca reusesti sa-i atingi mana Lui Isus, totul este rezolvat, daca nu....... Cu multa credinta, totul e posibil.... Doamne Ajuta-ne!"

Sa`i atingi mana lui Iisus? Are you f. kidding Lumea e plina de nebuni. Celui care mi`a recomadat site`ul asta o sa`i multumesc in veci si pururi, Amin. Intr`o zi plicticoasa si calduroasa ca asta, cateva rasete bune nu strica.

Multumesc delidia Ia`ti medicamentele. Macar grasshopper are o oarecare acoperire rationala in ceea ce spune, dar tu ...
shadowroman
Postat pe 18 Iulie 2010 20:16
De la: iuliana_val, la data 2010-07-18 16:04:45A-pro-pos de visul tau, am avut si eu un vis asemanator in urma cu vreo 10 ani, insa mult mai complex , eram in generala in clasa a 8-a. Eu tot timpul am vise premonitorii si partea buna este ca stiu sa le intrepretez de cele mai multe ori, tocmai pentru ca-mi cunosc problemele si incerc sa le privesc cat mai subiectiv posibil.
Cateodata, cand astept ceva in viata, sau caut un raspuns sau am nevoie sa stiu ce se va intampla in viata mea in perioada imediat urmatoare, pot vedea in viitor cu ajutorul viselor.
acolo.
pentru iertarea pacatelor mele pentru ca stiu ca ziua venirii lui Mesia pe Pamant este foarte aproape. Au trecut deja 10 ani de atunci.


Poate ca fata blonda erai chiar tu...., dar ti-e frica de ce va urma sa ti se intample.... sau poate totul va fi intamplator, nu vei fi pregatita ptr marele eveniment....Sper sa nu-ti fie rusine cu viata pe care o duci si ar fi bine sa ai grija mereu sa fii "la locul potrivit, in timpul potrivit". Sa fii sigura pe tine ca "acolo" trebuie sa fii in "acel" moment.
delidia
Postat pe 18 Iulie 2010 20:19
De la: shadowroman, la data 2010-07-18 18:25:10Experienta? Ce experienta ai tu in domeniul asta? Diploma, doctorat? Stiu ca sunt Gica contra, dar asta se intampla cand nu primesc un raspuns satisfacator.
Ce am mai citit eu pe ici pe colo e ca visele sunt simple refulari ale creierului, eliminarea stresului acumalat pe perioada zilei, vise care iau o forma sau alta. Si asta o spun oameni cu diploma, doctorate si alte hartii. Ma scuzi daca inclin sa le dau lor crezare.

Nu cred ca "hartiile" te fac mai destept sau mai credibil ( probabil ptr naibi si cei incapabili sa gaseasca singuri raspuns la problemele lor), dar poti la fel de bine sa faci studii din pasiune, sau din dorinta de cunoastere.... si sa le faci cu simt de raspundere si cu rezultate incredibile....
delidia
Postat pe 18 Iulie 2010 20:33
[Sa`i atingi mana lui Iisus? Are you f. kidding Lumea e plina de nebuni. Celui care mi`a recomadat site`ul asta o sa`i multumesc in veci si pururi, Amin. Intr`o zi plicticoasa si calduroasa ca asta, cateva rasete bune nu strica.

Multumesc delidia Ia`ti medicamentele. Macar grasshopper are o oarecare acoperire rationala in ceea ce spune, dar tu ... [/quote]

Dragule.....ar trebui sa vezi defapt unde-i problema, la noi sau la tine... tu ti-ai pus ochelari de cai si vezi doar drept, nimic stanga dreapta.... mai lasa loc si de interpretari, nu fi atat de ferm in afirmatii. Doar nu crezi ca ma refeream sa-I atinga mana la propriu, cum nici ei nu I-a intins mana la propriu.... metaforic vorbind.... e un semn ca-I intinde o mana de ajutor si trebuie sa lupte enorm sa iasa din impasdeorece erau "multe gropi", deci piedici pe care trebuie sa le depaseasca ptr a putea ajunge acolo unde isi doreste. Multumit.. mai aproape de puterea ta de intelegere sau nu?
Daca nu, atunci mai putem aprofunda si apropos....am si diploma in domeniu( daca asta te ajuta cu ceva)
delidia
Postat pe 18 Iulie 2010 20:44
De la: delidia, la data 2010-07-18 19:51:55
De la: dianaadina23, la data 2010-07-18 13:02:56Buna. Am si eu o curiozitate...eu am avut un vis sambata....apoi sambata care a urmat am visat continuarea visului( de asta sunt foarte sigura...nu este imaginatia mea)...apoi urmatoarea sambata la fel continuarea.deci decat sambata...nu inteleg...chestia este ca in aceste trei sambete eu am dormit la prietenul meu...restul saptamanii acasa...si cealalta chestie e ca am visat moartea...ma rog era sub forma unei femei, dar era moartea, satana...nu stiu cum sa i zic...dar sunt sigura.visele sunt lungi ca sa le povestesc...dar sunt curioasa...poate vi s a intamplat si voua..ce spuneti...astept raspunsuri.


Se spune ca visele de sambata spre duminica sunt premonitorii. Eu zic sa mergeti la un preot si sa-l duceti in acea casa pentru a o Sfinti (si poate chiar ceva slujbe de dezlegare). Ceva e in neregula cu relatia voastra (din partea lui, bineinteles). Tu esti cea avertizata, deci tu poti face ceva. Bunul Dumnezeu Sa-ti lumineze calea si sa te indrume .


Multumesc mult pt mesaj....chestia asta mi s a intamplat acum 2-3 ani cred....si mi se intampla sa nu mi mearga bine in nici o activitate...ajunsesem sa cred ca sunt blestemata...orcum in vis era vorba despre moartea , era femeie si venise dupa el( prietenul meu) nu dupa mine...in primul vis il cauta...al doilea deja il gasise...si in al treilea vis deja el nu mai era....ma rog am zis ca visul este unul lung si sunt si 3...dar despre asta a fost vorba
dianaadina23
Postat pe 18 Iulie 2010 20:47
buna! daca-mi ingaduiti, va spun si eu parerea mea: un duhovnic al meu mi-a spus la un moment dat cind ii povestisem despre un vis : " sa te bucuri, dar sa nu-ti pui nadejdea in el ( in vis ) ";
alt citat: " diavolii se pot preface pina si in ingeri de lumina pentru a minti si insela pe credinciosi ";
recomand cartea: " despre vise si vedenii " scrisa de parintele cleopa, cautati-o in special la biserici ( ortodoxe ), eu de la o astfel de biserica am cumparat-o in urma cu mai multi ani sau articole similare pe www.sfaturiortodoxe.ro;
de asemenea recomand sa mai cititi ce spun sfintii parinti si duhovnici despre vise si vedenii, de care sint foarte putini vrednici sa aiba parte;
cindva, demult, si eu am fost influentat si tulburat de astfel de lucruri pina am citit cartea parintelui cleopa dupa care m-am linistit
healthy015383
Postat pe 18 Iulie 2010 20:47
Buna! Si eu unele vise foarte puternice ale caror semnificatii nu prea pot sa le descifrez, dar eu sunt convinsa ca anumite vise reprezinta mesaje. Am trait niste experiente mai putin obisnuite depre care nu prea pot vorbi. Oamenii, in general nu accepta decat ceea ce vad, asa ca nu prea am cu cine sa impartasesc aceste experinte si vise neobisnuite. Si sunt de cand ma stiu intr-o continua cautare a ceva, dar nu stiu ce. Stiu doar ca, uneori simt ca am venit aici cu un scop clar, pe care parca l-am uitat, parca mi-a fost sters din memorie. Caut cu mare disperare. Sper ca ceva sau cineva sa ma poata ajuta.
kudika226893
Postat pe 18 Iulie 2010 21:54
tu ce pregatire ai:) domnule..?
bianca8p8
Postat pe 18 Iulie 2010 22:04
De la: healthy015383, la data 2010-07-18 20:47:47buna! daca-mi ingaduiti, va spun si eu parerea mea: un duhovnic al meu mi-a spus la un moment dat cind ii povestisem despre un vis : " sa te bucuri, dar sa nu-ti pui nadejdea in el ( in vis ) ";
alt citat: " diavolii se pot preface pina si in ingeri de lumina pentru a minti si insela pe credinciosi ";
recomand cartea: " despre vise si vedenii " scrisa de parintele cleopa, cautati-o in special la biserici ( ortodoxe ), eu de la o astfel de biserica am cumparat-o in urma cu mai multi ani sau articole similare pe www.sfaturiortodoxe.ro;
de asemenea recomand sa mai cititi ce spun sfintii parinti si duhovnici despre vise si vedenii, de care sint foarte putini vrednici sa aiba parte;
cindva, demult, si eu am fost influentat si tulburat de astfel de lucruri pina am citit cartea parintelui cleopa dupa care m-am linistit


Thuamne cat semeni cu Dindirica!De la vise am ajuns la popi!Sa continuam cu popa de verde..de rosu..de ghinda..de toba?Care sa fie next?
Barbie30
Postat pe 18 Iulie 2010 22:10
buna paula. parerea mea este ca visele uneori iti transmit ''un rezultat'' la ceea ce tu te gandesti foarte mult si iti doresti ca lucrul respectiv sa se intample. daca vei avea rabdarea sa citesti ceea ce iti scriu acum, poate te va ajuta sa iti dai seama ce inseamna visul tau. important este ca tu sa crezi in fortele tale proprii si atunci cand visul tau va incepe sa se ''desfaca'' in fata ta, sa accepti totul cu foarte multa intelegere chiar daca e de bine sau de rau. :) pe calea aceasta vreau sa povestesc si eu, daca nu plictisesc pe nimeni ce mi s-a intamplat dupa ce mi-am nascut fetita, dupa ore foarte multe de travaliu...doctorii mi-au spus ca nu are foarte multe sanse sa supravetuiasca. nu dau detalii este foarte mult de scris, dar ii multumesc enorm Lui Dumnezeu ca fetita mea acum este sanatoasa. in continuare... ma rugam foarte mult la Dumnezeu si Sfintei Fecioare Maria, ce mai, la toti Sfintii sa mi-o faca bine. intr-o seara, am visat ca eram la mine acasa si in balcon aveam o masa cu trei scaune. scaunele fiind lipite de masa le-am luat cu totul si le-am mutat, probabil nu imi placea mie locul unde stateau ele. a doua zi, dct imi spun ca fetita mea este mai bine si ca in curand o sa mi-o poata aduce in salon langa mine. pana atunci statuse doar in incubator perfuzata. iti dai seama ce fericita am fost in acel moment, pt ca mi-am dat seama ca de fapt acele 3 scaune eram eu, fetita mea si sotul. si ca toti trei vom fi acasa impreuna. si asa a fost. in concluzie, asta nu inseamna ca trebuie sa crezi ca tot ce visezi se intampla dar poti avea farama de speranta ca poate totusi, sub o alta forma se pot transforma in realitate. sunt multe intelesuri ale viselor, bineinteles, fiecare dintre noi decide pt ele daca vor sa le accepte sau nu...
claudyafloryna
Postat pe 18 Iulie 2010 22:27
stiu ca visele cu tenta religioasa anunta mari schimbari in viata personala,cine e ortodox-isus cristos,catolic-fecioara maria,musulman pe profetul mahomed,iar dumnezeu ori alah in vise e reprezentat de soare ori un copac mare si verde etc.exista si vise premonitorii,chiar eu am avut doua,ceea ce e nasol e ca nu stim sa le interpretam,chiar daca ne documentam asupra subiectului
utad
Postat pe 18 Iulie 2010 22:39
draga mea...in urma cu 25 de ani am avut si eu acelas vis ca al tau...singura diferenta e ca eu cand am ridicat dinou privirea in sus maica domnului plangea.....sincer nu miam dat seamaa deloc.....dar dupa cativa ani am putut sa imi dau seama ca e un mesaj...mai ales ca plangea....stia ca voi suferi enorm.....si abea acum 5 ani miam dat seama...eu sant foarte credincioasa si cred ca era un semn
iubitaaaa
Postat pe 18 Iulie 2010 22:43
eu ti as spune sa mergi mai des pe la biserica si sa te rogi! nu mi-o lua in nume de rau, dar asa ar trebui sa faci... poate nu ai mai intrat intr-o biserica de cv vreme!
2_Ochi_Caprui
Postat pe 18 Iulie 2010 22:57
eu cred ca visul raspunde unei nevoi profunde a sufletului. Imaginea Maicii Domnului e ceva obisnuit pentru orice crestin. Depinde de ce anume gandeai inainte de culcare, de starea ta sufleteasca, si de perioada prin care treci acum. Poate ai nevoie de puritate, sau de siguranta, de protectie. Mintea subconstienta ne proiecteaza imagini in functie de anumite stari si emotii pe care le avem la culcare. Poate ca daca vei fi atenta zilele urmatoare vei descoperi sensul acestui vis, care este un mesaj doar pentru tine. Cateodata, noi avem nevoie de o confirmare supranaturala a dorintelor sau deciziilor noastre. Ne punem problema daca Dumnezeu e de acord cu felul cum traim, sau cu ceea ce facem.
healthy016957
Postat pe 18 Iulie 2010 23:02
Si eu am avut un vis ciudat ,am visat intr-o noapte ca am murit, dar nu puteam parasii aceasta lume pentru ca nu mi-am luat ramas bun de la 2 fete.Nu stiam cine sunt cele doua fete. M-am trezit speriata si m-am gandit ca e doar un vis, cand am adormit din nou am visat acelasi vis. Dimineata am plecat intr-o calatorie mai lunga si la un moment dat de la tirul care era in fata noastra a cazut o bucata mare de fier pe care am luat-o din plin.Norocul nostru a fost ca era sotul meu la volan si nu a venit nici o masina pe contrasens. Desi s-a intimplat de 2 luni, inca ma marcheaza acel vis si deseori ma gandesc ca a fost o premonitie sau ma avertiza cineva ca se va intimpla ceva rau.
healthy013126
Postat pe 19 Iulie 2010 00:21
frumos vis..sincer parerea mea este k MAICA DOMNULUI te protejeaza!!cred k este mereu prezenta in rugaciuniile tale...poate knd ai avut visul ai trecut printr-o perioada mai neplacuta sau ai avut vreo dezamagire si EA a vrut sa-ti arate k te are in grija ei...si sa nu-ti pierzi nici o clipa CREDINTA!..CA dupa cum stim exista urcusuri si coborase... :*
stoiaram
Postat pe 19 Iulie 2010 00:33
ralukutzza85
Postat pe 19 Iulie 2010 01:20
E bine ca s-a deschis acest topic, pentru ca si eu am avut un vis in anul 1991 si am visat-o pe Maica Domnului cu pruncul Isus pe cer la rasarit, exact cum sunt icoanele, pana la brau cu aura in jurul capului. Intre cer si pamant erau niste diguri cu apa, iar cu fata spre cer la rasarit erau oameni cu carti in mana, deschise, parca citeau din ele. Am avut ocazia sa povestesc unui preot acest vis, insa mi-a raspuns ca sunt simple vise de noapte. Cred ca mesajul era sa nu ne pierdem credinta, sa mai mergem pe la biserici sa ne rugam, sa fim mai credinciosi... nu stiu.
quantex
Postat pe 19 Iulie 2010 08:38
Iti pun doar cateva intrebari pentru care sa iti dai singura raspunsul. Daca tu spui ca in visul tau era Maica Domnului privindu-te atunci mai mult ca sigur ca ai facut ceva de care nu esti mandra. Ai pacatuit in vreun fel iar constiinta ta nu se poate impaca cu acest pacat, probabil. Maica Domnului sa stii ca ne priveste pe toti, probabil tot timpul si se roaga pentru noi, pacatosii. Nu stiu daca ai observat insa, traim vremuri apocaliptice. Nu mai exista dragoste, iar oamenii din jurul nostru sunt toti meschini, sunt falsi. M-am trezit intr-o zi singur aici, in Bucuresti, printre oameni superficiali, si nu intelegeam ce caut printre ei. Poate ca toate s-au petrecut intr-un timp foarte scurt sau poate ca acum mi-0am deschis ochii. Vad oameni plini de rautate excesiva in fiecare zi, si cu cat citesc mai multe invataturi crestine pentru a intelege aceste vremuri, cu atat mai mult imi dau seama ca traim intr-o lume plina de ura iar "vremurile de pe urma " le traim cu totii acum. Incearca doar sa fii mai sufletista , mai credincioasa...poate ca visul vroia sa te avertizeze cu privire la starea ta sufleteasca. Si imi aduc aminte ce spunea parintele Sofian : oare ce e mai important pe aceasta lume? Trupul sau sufletul? Oare nu cu sufletul ramanem dupa ce murim? Oare trupul nu este trecator? SI atunci, de ce ii facem toate mofturile trupului iar pentru suflet nu facem nimic? Incearca sa cauti un raspuns la acest vis al tau caci ai grija...pe aceasta lume NIMIC NU ESTE INTAMPLATOR!!!! Mediteaza la acest vis si vei gasi si raspunsul. Succes.
CeREBEL
Postat pe 19 Iulie 2010 09:38
visele au o seminficatie,ca este d bine sau de rau,sincer iti spun,asta e parerea mea,o spun din propria experienta,poop si bafta
monyandre
Postat pe 19 Iulie 2010 11:50
dragele mele, NU RENUNTATI LA VISE,nu uitati sa va bucurati de ceea ce va zice subconstientul si mai ales daca nu mai aveti puterea sa visati, sperati ca intr-o zi veti gasi forta sa visati din nou.
lisaU
Postat pe 19 Iulie 2010 13:23
Poate te-nvata Maica Domnului ceva gramatica?Cine stie...
ramoness
Postat pe 19 Iulie 2010 13:27
De la: kudika226893, la data 2010-07-18 21:54:43Buna! Si eu unele vise foarte puternice ale caror semnificatii nu prea pot sa le descifrez, dar eu sunt convinsa ca anumite vise reprezinta mesaje. Am trait niste experiente mai putin obisnuite depre care nu prea pot vorbi. Oamenii, in general nu accepta decat ceea ce vad, asa ca nu prea am cu cine sa impartasesc aceste experinte si vise neobisnuite. Si sunt de cand ma stiu intr-o continua cautare a ceva, dar nu stiu ce. Stiu doar ca, uneori simt ca am venit aici cu un scop clar, pe care parca l-am uitat, parca mi-a fost sters din memorie. Caut cu mare disperare. Sper ca ceva sau cineva sa ma poata ajuta.


Trebuie sa mergi mai departe, nu conteaza ce cred oamenii despre trairile tale; si eu am avut anumite experiente si nu pot sa vb despre ele pentru cei din jurul meu sunt fie prea limitati ca sa poata pricepe, fie refuza sa asculte lucruri pe care nu le inteleg.
Si ...ai dreptate toti avem un anumit scop pe lume, dar putini reusesc sa-l implineasca. Continua sa cercetezi, poate faci parte dintre norocosii care reusesc sa-si indeplineasca scopul
lisaU
Postat pe 19 Iulie 2010 13:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna fetelor am nevoie de parerile voastre 5 De la: ade_adela06 25 Mai 2010 21:29
Cand nu poti fi cu cel pe care il iubesti, ai sta cu cel care te iubeste? 89 De la: baby_r 29 Aprilie 2013 11:32
concurs 2 De la: Iron_angel 10 Noiembrie 2010 17:00
un copil cu o forma a bolii"gura de lup" 1 De la: lumi27 22 Noiembrie 2010 15:45
liceu 18 De la: roz5blue6lila7 10 Decembrie 2010 10:22