Setari Cookie-uri

Un sfat va rog

Nu stiu ce sa fac.Sunt maritata de 3 luni,si stau de un an jumate cu socrii mei in casa.Pana acum 3 luni toate bune,ma laudam cu soacra mea,se purta asa de frumos cu mine,ne intelegeam foarte bine.Eu sunt singura la parinti,am renuntat la casa ca sa vin la apartament din cauza serviciului lu sotul meu,parintii mei locuiesc in alt oras la 30 de km de orasul unde stau eu.de cand m-am maritat orice fac nu e bun.Daca fac de mancare repede intervine si soacramea,daca calc la fel,program ne face ea.Sotul meu lucreaza 24 cu 72.In timpul asta de 3 zile cat sta acasa trebuie sa mearga in fiecare zi dupa soacramea sa o ieie la lucru.Cand ne planifimca si noi sa mergem pe undeva ea ne schimba programul.Intimitate nu prea avem,usa la noi la camera trebuie sa stea deschisa toata ziua,ea usa la ea la camera nu si-o inchide deloc,peste tot trebuie sa mearga cu noi,chiar si in vizita la prieteni sau la gratare.Daca mergem la parintii mei si stam de sambata pana duminica face crize,ca ce mai caut eu acolo,ca casa mea e aici,ca ce ii mai ajut pe ai mei la treburile casei.La mine nu are voie sa vina nici o prietena in vizita,de iesit cu prietene in oras sau la ele nici nu mai duc vorba.M-am dus odata la o prietena cand era sotul meu la lucru si am intrebato pe soacramea daca se supara ca ies,si imi zice ca fiusu ar trebui sa se supere nu ea,ca nu asa se face o casa,ca ea in 34 de ani de casnicie nu a iesit niciodata la o cafea cu colegele ei sau sa mearga in vizita la o prietena fara sotul ei,cand m-am intors d la prietena mea m-am intalnit cu o fosta colega de liceu pe care nu am mai vazuto de 7 ani de cand am terminat liceul,si am mai stat la povesti,i-am spus la sotul meu ca mai intarzii,cand am ajuns acasa a inceput sa tipe la mine ca ce atat se sta ca sa oprit apa si ea trebuie sa ma pazeasca pe mine ca nu mi-am luat chei si ea vroia sa faca baie.Cand e sotul meu la lucru se poarta urat cu mine,tipa la mine din orice motiv,si cand e sotul meu acasa se poarta frumos.Ia spsus la sotul meu ca asta e multamul ca ma tinut un an de zile,si asta e multumalul ca am plecat in wekend la parintii mei si pe ea nu am pensato dupa ce am intrIebato de dimineata daca o pensez si ea isi gasea de lucru pana la ora la care trebuia sa plecam.Saptamana trecuta am intrebato ce fac de mancare si ea imi zice dar ce ai cumparat tu de mancare sa faci ceva.Cand cumpar ca de cumpar,cand cumpara parintii mei si ne dau ca nu trebuia.De sambata nu mai vorbeste cu mine,astazi a tipat pe mine de s-a auzit in tot blocul,ca eu nu am vazut azi dimineata cum era imbracat iubi meu,ca avea pantalonii sifonati ,si doar eu i-am calcat sapt trecuta,si ea sambata cat am fost plecati ia mai stramtat si ea pus sifonati in dulap,ma facut cu ou si otet.Nu stiu cat mai rezist parca m-am maritat cu soacra,i-am spus la sotul meu ca maine cand vine trebuie sa stam de vorba serios ca eu plec ca nu mai rezit
kudika227809
Postat pe 12 Iulie 2010 20:02
da' pleaca!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 12 Iulie 2010 20:04
as pleca dar sotul meu nu vrea sa ne mutam
kudika227809
Postat pe 12 Iulie 2010 20:09
Soacra ta e o tampita!Daca nu va mutati de acolo ......stai si indura!Ce pot sa zic?
1.pleci si o lasi dracu cu nebuniile ei
2.taci si induri eroic
Tu alegi!
Barbie30
Postat pe 12 Iulie 2010 20:27
De la: kudika227809, la data 2010-07-12 20:09:24as pleca dar sotul meu nu vrea sa ne mutam


de ce!?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 12 Iulie 2010 20:32
Cum de ce?Pentru ca e invatat sa execute ordinele de la masa!
Barbie30
Postat pe 12 Iulie 2010 20:34
De la: Barbie30, la data 2010-07-12 20:34:00Cum de ce?Pentru ca e invatat sa execute ordinele de la masa!


poate! da' am o vaga impresie ca-i vorba de ceva mai mult.
asa ca proaspata doamna, baga motiv!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 12 Iulie 2010 20:35
Sunt chiar hotarata sa plec,am vorbit mai devreme cu sotul meu la telefon si imi zice ca ce casnicie e asta eu intr-un oras si el in altul,i-am zis ca daca ma iubeste vine dupa mine ca eu nu mai stau aici,si imi zice ca el nu ma lasa sa termin cu prostiile ,si sa ma impac cu soacramea sa ii cer iertate chiar daca nu am nici o vina,ca dupaia iar isi aude ca eu stau numa in camerra,si sa stau de vorba cu ea la tigare,ca doar suntem o familie,park cu ea as fi maritata nu cu el
kudika227809
Postat pe 12 Iulie 2010 20:37
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-07-12 20:35:55
De la: Barbie30, la data 2010-07-12 20:34:00Cum de ce?Pentru ca e invatat sa execute ordinele de la masa!


poate! da' am o vaga impresie ca-i vorba de ceva mai mult.
asa ca proaspata doamna, baga motiv!

Nu e vorba despre altcvea,chiar nu am gresit cu nimic,am facut tot ce zicea ea,cu cumnatamea ca sotul meu mai are o sora care e plecata in strainatate soacramea nu se prea intelge,cumnatamea o pune la punct tot timpul,eu sunt o fire mai moalle,am bunul simt,si tot timpul am tacut si faceam tot ce zicea,imi ceream scuze tot timpul dak greseam cu ceva
kudika227809
Postat pe 12 Iulie 2010 20:41
"Sa ii ceri iertare?"
Ce as face eu in locul tau?As pleca in directia opusa,asa mama ....asa fiu!Daca te iubeste o sa te caute,daca nu....asta e,viata poate fi si frumoasa,nu numai urata!
Barbie30
Postat pe 12 Iulie 2010 20:42
Ma doare ca chiar o iubeam ca pe mama mea,parintii mei niciodata nu or tipat la mine,pe cand soacramea te miri din ce tipa,si sotul meu nu vrea sa inteleaga ca nu m-am maritat cu soacramea,cand e ceva stai sa o intreb pe mama,dak vine si ea cu noi ,dak vrea dak nu stiu ce.Cand e ceva eu aflu ultima
kudika227809
Postat pe 12 Iulie 2010 20:47
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-07-12 20:32:50
De la: kudika227809, la data 2010-07-12 20:09:24as pleca dar sotul meu nu vrea sa ne mutam


de ce!?


vrea sa stea langa mamica lui
mitura
Postat pe 12 Iulie 2010 20:49
De la: mitura, la data 2010-07-12 20:49:48
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-07-12 20:32:50
De la: kudika227809, la data 2010-07-12 20:09:24as pleca dar sotul meu nu vrea sa ne mutam


de ce!?


vrea sa stea langa mamica lui

Da,asta cred si eu cu toate ca el imi zice ca nu ca e vorba de serviciu,ca cum sa faca el naveta,ma doare ca nu intelege ca acum suntem casatoriti si ca daca eu m-am mutat la el,asta nu inseamna ca m-am maritat cu soacramea.ca trebe sa avem si noi viata noastra
kudika227809
Postat pe 12 Iulie 2010 20:54
mamele astea de baieti....sunt...nush cum sa ma exprim.... nah ca nu-mi iese
on topic: fatoooooo, maine dimineata fa-ti bagajele si pleaca la mama fara preaviz fara nimic....lasa lamentarile si actioneaza...iar cand va veni cu coada intre picioare il pui sa aleaga...tu sau mamica!
miss_darine
Postat pe 12 Iulie 2010 20:57
As sta de vorba cu soacramea sa ii zic ce ma deranjeaza la ea,dar imi este ca ma pun mai rau cu ea,iar daca ii zice sotul meu e ca o sa ma pun tot mai rau,dar nu am incotro si trebe sa satu de vb cu ea si sa-i explic frumos ca acum fiul ei e insurat si avem familia noastra,si lui la fel,decand suntem impreuna noi nu am fost nicodata numai doi singuri pe undeva,peste tot soacramea,am inteleso,dar acum sincer numai rezist,il iubesc mult pe sotul meu si chiar nu as vrea sa ajungem sa divortam din cauza soacrei dar alta solutie nu gasesc daca nu revin lucruile la normal
kudika227809
Postat pe 12 Iulie 2010 20:58
De la: miss_darine, la data 2010-07-12 20:57:55 mamele astea de baieti....sunt...nush cum sa ma exprim.... nah ca nu-mi iese
on topic: fatoooooo, maine dimineata fa-ti bagajele si pleaca la mama fara preaviz fara nimic....lasa lamentarile si actioneaza...iar cand va veni cu coada intre picioare il pui sa aleaga...tu sau mamica!


Ce rea esti Miss...
Alt sfat nu gasiti sa-i dati?

Mutati-va cu chirie mai fata, si daca nici asa nu vrea, atunci te muti inapoi la ai tai !!!
_fantoma_
Postat pe 12 Iulie 2010 21:39
De la: _fantoma_, la data 2010-07-12 21:39:58


Ce rea esti Miss...
Alt sfat nu gasiti sa-i dati?

Mutati-va cu chirie mai fata, si daca nici asa nu vrea, atunci te muti inapoi la ai tai !!![/quote]
nu sunt rea ci realista...citeste mai atent si ai sa-ti dai seama ca ea nu lucreaza, iar el cu serv ala de 24 la 72 ore banuiesc ca nu are un salariu prea mare...deci varianta chiriei cred ca iese din discutie...si de cele mai multe ori cand discutiile sunt sterile si nu ajuta cu nimic, treci la fapte!
miss_darine
Postat pe 12 Iulie 2010 22:39
Ce face el ???????
Te pune sa-ti ceri iertare?????????!!! Dar ce are el pe bune ca ma intriga foarte mult chestia asta? Pai tu ai jignit-o cu ceva ca sa-ti ceri iertare???? Parerea mea e ca si el este manipulat de maica-sa , e genul de barbat care nu ii incalca cuvantul maica-sii pt nevasta-sa, cum era ala de la "nora pt mama" vlad ala care o diviniza pe maica-sa dar o injosea pe iubita lui si spunea ca maica-sa mai presus de orice femeie. Pai el e insurat cu tine sau cu maica-sa? Eu in locul tau as face urmatorul lucru: as pleca, ii spun daca ma iubeste sa vina cu mine, daca nu asta e eu tot plec pt ca nu suport atata tensiune psihica. Iar daca lui nu ii pasa de un eventual divort tie de ce ti-ar pasa?
Inca ceva, nu pot sa cred ca intr-un an jumate de cand stai in casa cu ea ea nu si-a aratat adevaratul caracter pana acum. Inseamna ca e o femeie periculoasa tare.
Mutati-va cu chirie, daca nu vrea nici asa, intparce-te la ai tai, prin purtarea lui asa cum descrii tu, nu iti arata ca te iubeste, deci tu practic suferi din cauza ei si a LUI.
anutzzaa
Postat pe 12 Iulie 2010 22:52
De la: kudika227809, la data 2010-07-12 20:58:53As sta de vorba cu soacramea sa ii zic ce ma deranjeaza la ea,dar imi este ca ma pun mai rau cu ea,iar daca ii zice sotul meu e ca o sa ma pun tot mai rau,dar nu am incotro si trebe sa satu de vb cu ea si sa-i explic frumos ca acum fiul ei e insurat si avem familia noastra,si lui la fel,decand suntem impreuna noi nu am fost nicodata numai doi singuri pe undeva,peste tot soacramea,am inteleso,dar acum sincer numai rezist,il iubesc mult pe sotul meu si chiar nu as vrea sa ajungem sa divortam din cauza soacrei dar alta solutie nu gasesc daca nu revin lucruile la normal


Nu te obosi sa vorbesti cu ea, iti va interpreta vorbele si totul se va intoarce impotriva ta. Este un caz tipic de mama super posesiva fara viata sociala care traieste cu impresia ca voi sunteti in competitie, ii anihilezi din autoritatea de mama si ca trebuie sa-si imparta fiul cu tine.
Cum draq sa pretinda sa stati cu usa deschisa iar ea la fel pt a trage cu urechea?
E clar ca iti va toca nervii pana cand vei ceda nervos si te vei certa cu sotul tau si tot tu vei pica de nebuna. Daca ai fi mai parsivuta putin ai putea sa o bati cu propriile arme. Pozezi nice cat este el de fata si apoi faci ceea ce crezi de cuvinta ( evident cu pastrarea bunului simt ) Eventual ia-ti un serviciu, gaseste-ti o ocupatie si las-o sa fiarba singura in suc propriu, aliaza-te cu cumnata ta si roag-o sa te ajute, dar cel mai bine ar fi sa iti poti convinge sotul sa va mutati, oriunde si cat mai departe de soacra. Bineinteles ca va urla pana ii va plezni fierea , ceea ce nu ar fi chiar atat de rau . . Chiar.... nu ai putea sa ii chemi pe ai tai, sau macar pe mama ta , sa stea o perioada cu voi? Aveti nevoiei de timp pt voi, adica pt tine si sotul tau si banuiesc ca in prezenta altora nu isi scoate cornitele ;) Daca nu vei gasi o rezolvare risti sa ajungi la divort. Iti doresc puterea si inteligenta necesara pentru a va rezolva problemele.
Yoyupy
Postat pe 12 Iulie 2010 23:20
Eu lucrez si el are salriul destul de bun ,lucreaza la isu,ne putem permite sa stam cu chirie,dar nu vrea el,mai avem si casa alor mei ca e destul de mare,dar nu vrea el sa ne mutam,vrea sa stea cu mamica lui,i-am zis ca plec si el ca nu ma lasa,ca inseamna ca nu il iubesc daca plec,si sa nu bag de seama ce zice soacramea,pai nu bag dar nu stiu cat sa mai rezist,cand e el acasa se poarta frumos,nu o inteleg,nu i-am gresit cu absolut nimic,ne-am inteles foarte bine,parca eram fata ei,imi zicea inainte ca ma iubeste mai mult ca pe fata ei,si dintr-o data se poarta asa,imi interzice una alta,parca cu ea m-as fi maritat,si vad ca fiusu nu are nici un cuvant
kudika227809
Postat pe 13 Iulie 2010 10:21
Stii ceva draga? Un sot si o sotie trebuie sa stea ei doi singuri iar sotul tau va trebui sa inteleaga problema asta. Daca nu vrea fa-ti tu bagajelu si mergi la ai tai sa vezi cum vine el cu coada intre picioare. eu sa am asa soacra as muri cu ea de gat
_Cryssa_
Postat pe 13 Iulie 2010 12:17
De la: kudika227809, la data 2010-07-12 20:37:52Sunt chiar hotarata sa plec,am vorbit mai devreme cu sotul meu la telefon si imi zice ca ce casnicie e asta eu intr-un oras si el in altul,i-am zis ca daca ma iubeste vine dupa mine ca eu nu mai stau aici,si imi zice ca el nu ma lasa sa termin cu prostiile ,si sa ma impac cu soacramea sa ii cer iertate chiar daca nu am nici o vina,ca dupaia iar isi aude ca eu stau numa in camerra,si sa stau de vorba cu ea la tigare,ca doar suntem o familie,park cu ea as fi maritata nu cu el


Draga mea, daca tu te-ai complacut sa sezi acasa ca o pensionara si CU o pensionara ca soacra ta, indura!
Deci, eu am inteles in felul urmator: el munceste si voi doua din lipsa de ocupatie va certati, nu?
Eu zic sa-ti iei si tu un servici, asa o sa aveti banuti mai multi si o sa aveti posibilitatea sa va mutati intr-o chirie.
parerea mea e ca n-ai pus bune problema " daca ma iubesti vii dupa mine"..vine, dar ce faceti acolo?!....sedeti amandoi acasa si va tin ai tai?
daca el are serviciu bun acolo la el in oras, oare merita sa faca naveta pt. ca voi doua va certati?
Bine, baba e trilili la cap ca-i "casnica"...dar tu de ce nu-ti " omori" timpul cu 8 ore de munca?
Scapi de ea facand bani.
Succes!
stem_29
Postat pe 13 Iulie 2010 12:35
De la: kudika227809, la data 2010-07-12 20:58:53As sta de vorba cu soacramea sa ii zic ce ma deranjeaza la ea,dar imi este ca ma pun mai rau cu ea,iar daca ii zice sotul meu e ca o sa ma pun tot mai rau,dar nu am incotro si trebe sa satu de vb cu ea si sa-i explic frumos ca acum fiul ei e insurat si avem familia noastra,si lui la fel,decand suntem impreuna noi nu am fost nicodata numai doi singuri pe undeva,peste tot soacramea,am inteleso,dar acum sincer numai rezist,il iubesc mult pe sotul meu si chiar nu as vrea sa ajungem sa divortam din cauza soacrei dar alta solutie nu gasesc daca nu revin lucruile la normal


Ba sa stai, sa-i zici tot ce nu-ti place, chiar daca ea are o varsta, tre' sa-si vada de " batranetile" ei, sa mearga la gratare cu cei de seama ei!
Bine ca n-o culca belgul de barbat-tu cu voi in pat.
cand sotul tau e la munca, sa stai de povesti cu ea, si sa-si zici exact tot ce nu-ti convine, daca urla, fa-ti bagajele si pleaca! ( poti sa si inregistrezi cu un telefon discutia, sa nu-i infloreasca ea dupa...fiului ei ..te miri ce
Ai unde pleca, nu te-au adunat de pe drumuri!
stem_29
Postat pe 13 Iulie 2010 12:41
De la: stem_29, la data 2010-07-13 12:41:39
De la: kudika227809, la data 2010-07-12 20:58:53As sta de vorba cu soacramea sa ii zic ce ma deranjeaza la ea,dar imi este ca ma pun mai rau cu ea,iar daca ii zice sotul meu e ca o sa ma pun tot mai rau,dar nu am incotro si trebe sa satu de vb cu ea si sa-i explic frumos ca acum fiul ei e insurat si avem familia noastra,si lui la fel,decand suntem impreuna noi nu am fost nicodata numai doi singuri pe undeva,peste tot soacramea,am inteleso,dar acum sincer numai rezist,il iubesc mult pe sotul meu si chiar nu as vrea sa ajungem sa divortam din cauza soacrei dar alta solutie nu gasesc daca nu revin lucruile la normal


Ba sa stai, sa-i zici tot ce nu-ti place, chiar daca ea are o varsta, tre' sa-si vada de " batranetile" ei, sa mearga la gratare cu cei de seama ei!
Bine ca n-o culca belgul de barbat-tu cu voi in pat.
cand sotul tau e la munca, sa stai de povesti cu ea, si sa-si zici exact tot ce nu-ti convine, daca urla, fa-ti bagajele si pleaca! ( poti sa si inregistrezi cu un telefon discutia, sa nu-i infloreasca ea dupa...fiului ei ..te miri ce
Ai unde pleca, nu te-au adunat de pe drumuri!




Dar fata asta spune ca lucreaza si ea deci nu numai el aduce bani in casa. Certurile astea au loc cand nu e el acasa iar din cate am inteles eu o data la 3 zile lucreaza 24 de ore, deci timp au de cearta
_Cryssa_
Postat pe 13 Iulie 2010 15:56
Cand e el acasa asa de frumos se poarta cu mine,si azi,cand e el la lucru sau la sala se poarta urat,nu o inteleg
kudika227809
Postat pe 13 Iulie 2010 16:02


Draga mea, daca tu te-ai complacut sa sezi acasa ca o pensionara si CU o pensionara ca soacra ta, indura!
Deci, eu am inteles in felul urmator: el munceste si voi doua din lipsa de ocupatie va certati, nu?
Eu zic sa-ti iei si tu un servici, asa o sa aveti banuti mai multi si o sa aveti posibilitatea sa va mutati intr-o chirie.
parerea mea e ca n-ai pus bune problema " daca ma iubesti vii dupa mine"..vine, dar ce faceti acolo?!....sedeti amandoi acasa si va tin ai tai?
daca el are serviciu bun acolo la el in oras, oare merita sa faca naveta pt. ca voi doua va certati?
Bine, baba e trilili la cap ca-i "casnica"...dar tu de ce nu-ti " omori" timpul cu 8 ore de munca?
Scapi de ea facand bani.
Succes![/quote]

Eu lucrez 2 zile da 2 zile nu,si ea nu e pensionara,lucreaza la spital e doctorita
kudika227809
Postat pe 13 Iulie 2010 16:15
El zici ca are salariu bun, inteleg ca lucreaza la jandarmi, tu zici ca lucrezi, ar trebui sa fie de acord sa va mutati cu chirie, el nu vrea pt ca este MAMOS, e un defect foarte mare asta la un barbat, maica-sa l-a indobitocit prin educatia pe care i-a dat-o sa asculte mai intai de ea ca mamica e cea mai buna prietena a lui si ea stie ce e mai bine pt el si implicit pt voi. Daca tu vei vrea un copil la un moment dat e posibil sa o intrebe pe maica-sa ce parere are si daca maica-sa ii spune ca nu e bine sa faceti acum copil nici el nu va vrea chiar daca tu iti vei dori foarte mult, eu ti-am dat un exemplu.

E foarte grav ca tu ii spui sa va mutati cu chirie iar el nu vrea. Asta nu iti da un pic de gandit?? Prefera sa te extermine pe tine psihic decat va mutati doar voi 2 singurei, asa cum fac atatea cupluri? Spune-i sa isi rupa odata cordonul ombilical pt ca tu nu mai rezisti asa. Era tot pe forum pe aici o fata care spunea ca din cauza familiei sotului ea face tratament pt depresie, nu vreau sa te sperii dar femeia asta te va stoarce de vlaga intr-o zi, si inca ceva sa nu faci un copil pana nu vezi ca se maturizeaza si se rupe o data de maica-sa, ca va asculta de tine intai, ca se va sfatui cu tine in toate, altfel vei suferi si mai mult.
anutzzaa
Postat pe 13 Iulie 2010 17:15
Problema e ca am incercat sa facem un bebe,eu am rams gravida,acu 3 luni,si soacramea a facut crize ca nu era momentul,ca trebuia sa o fi intrebat pe ea ca ne zicea ea ca nu e bine sa facem acum un copil ca avem timp,ca vin vremuri grele,la 5 saptamani cand am fost la control mi sa spus ca mi sa oprit sarcina din evolutie,docotrul si soacramea mi-or zis ca am 10 saptamani,dupa calcul meu aveam 5 saptamani,si mi mi se parea ca merge bine,dar soacramea cu doctorul m-or convin ca e mai bine sa mi chiureteze ca sa oprit sarcina,si alt doctor nu am consultat,ca soacramea a reusit sa ma convinga ca e bun doctorul la care am fost cu ea si stie ce zice,si asa l-a convins si pe sotul meu sa nu mai mergem la alt doctor.Sotul meu nu vrea sa inteleaga ca acum suntem o familie,la 30 de ani cat are ar trebui sa fie cu capul pe umere nu sa mai depinde de ce ce zice soacramea
kudika227809
Postat pe 14 Iulie 2010 09:10
De la: kudika227809, la data 2010-07-14 09:10:01Problema e ca am incercat sa facem un bebe,eu am rams gravida,acu 3 luni,si soacramea a facut crize ca nu era momentul,ca trebuia sa o fi intrebat pe ea ca ne zicea ea ca nu e bine sa facem acum un copil ca avem timp,ca vin vremuri grele,la 5 saptamani cand am fost la control mi sa spus ca mi sa oprit sarcina din evolutie,docotrul si soacramea mi-or zis ca am 10 saptamani,dupa calcul meu aveam 5 saptamani,si mi mi se parea ca merge bine,dar soacramea cu doctorul m-or convin ca e mai bine sa mi chiureteze ca sa oprit sarcina,si alt doctor nu am consultat,ca soacramea a reusit sa ma convinga ca e bun doctorul la care am fost cu ea si stie ce zice,si asa l-a convins si pe sotul meu sa nu mai mergem la alt doctor.Sotul meu nu vrea sa inteleaga ca acum suntem o familie,la 30 de ani cat are ar trebui sa fie cu capul pe umere nu sa mai depinde de ce ce zice soacramea


Eu cred foarte tare in proverbul "cum iti asterni asa dormi". Numai de tine depinde sa-ti fie bine. Nu te intelegi cu ea, nu te simti bine in casa aia atunci ia-ti barbatul si pleaca. Nu trebuie sa te certi nici cu ea, nici cu el dar este cazul sa aveti un loc al vostru in care sa va intemeiati o familie.
_Cryssa_
Postat pe 14 Iulie 2010 09:13
De la: kudika227809, la data 2010-07-14 09:10:01Problema e ca am incercat sa facem un bebe,eu am rams gravida,acu 3 luni,si soacramea a facut crize ca nu era momentul,ca trebuia sa o fi intrebat pe ea ca ne zicea ea ca nu e bine sa facem acum un copil ca avem timp,ca vin vremuri grele,la 5 saptamani cand am fost la control mi sa spus ca mi sa oprit sarcina din evolutie,docotrul si soacramea mi-or zis ca am 10 saptamani,dupa calcul meu aveam 5 saptamani,si mi mi se parea ca merge bine,dar soacramea cu doctorul m-or convin ca e mai bine sa mi chiureteze ca sa oprit sarcina,si alt doctor nu am consultat,ca soacramea a reusit sa ma convinga ca e bun doctorul la care am fost cu ea si stie ce zice,si asa l-a convins si pe sotul meu sa nu mai mergem la alt doctor.Sotul meu nu vrea sa inteleaga ca acum suntem o familie,la 30 de ani cat are ar trebui sa fie cu capul pe umere nu sa mai depinde de ce ce zice soacramea


Cu parere de rau trebuie sa-ti spun ca daca eram in situatia ta, nu mai stateam 5 minute cu un astfel de tantalau. Dar nici tu nu esti departe. Cum poti sa mergi cu soacra la doctorul ei, si s-o lasi sa te convinga sa faci chiuretaj....??? Fata mea, dar tu n-ai pic de vointa, personalitate, etc. Cum poti sa fii asa de naiva?!?!?!
grasshopper
Postat pe 14 Iulie 2010 09:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
diferenteee de varsta 3 De la: yumalai 28 Decembrie 2009 10:12
Sunt foarte suparata 150 De la: valitecuci 30 Ianuarie 2011 21:23
Teatru pentru parinti! 1 De la: roxy1984 12 Aprilie 2010 13:41
ce e rau in a fi fost casatorita 53 De la: catalina69 18 Mai 2010 11:54
pro sau contra casatoriei 129 De la: roxana_8708 20 August 2009 02:30