Setari Cookie-uri

Cum slabesc in jurul taliei?

Povesti....n-ai cum sa slabesti cu masaj, daca mananci precum juninca si nu faci sport....
kudika226898
Postat pe 31 Iulie 2010 16:40
adica cum,sa faca fata foame? nu-i bun nici asa!pentru slabitul burtii fa multe abdomene!am incercat cu fel de fel de exercitii de mi-am facut o musculatura de halterofil,am lucrat la sala unde se antrenau sportivii,nu am slabit absolut deloc,m-am ales cu muschi! in rest ,problema este sa nu combini alimentele rau,de preferat in fiecare zi sa mananci altceva dar numai de acelasi gen adica o zi numai legume,o zi numai carne,o zi numai lactate,de fiecare data pe cat posibil fara paine sau cat mai putina paine!Un mod de masa ,care nu da probleme cu ingrasarea,de exemplu:azi mananc un mic dejun ora 7,30:2 felii paine cu 150 gr salam,50 gr.unt,ceai de slabit aromat cu rom sau lamaie daca se poate sa-l consumi fara zahar sau zaharina,poti bea 500 ml;mergi la serviciu pe jos;ora zece:o cafea,un iaurt fara nimic altceva;ora 14,pranzul,daca esti la servici normal ca nu mananci decat undeva la ora 16,30-17:o farfurie de ciorba cu carne slaba sau cu legume,2 felii de paine atat,felul doi legume fierte,amestecate cu f putin ulei ori unt sau un gratar 250 gr.carne cruda ,slaba,cat mai mult codimentata cu boia de ardei iute si usturoi;desert fructe;mergi pe jos cand te intorci de la serviciu,mergi tot pe jos in piata sa iti cumperi ce ai nevoie,ultima masa cina,musai ora 19,un iaurt,1 ou fiert,fructe;acest meniu,inainte de culcare mergi si duci gunoiul urcand si coborand scarile in mod natural sau o plimbare mers pe jos 15-20 minute;in total zilnic sa fie cam 3-5 km mers pe jos ci intensitati diferite,exemplu:ma duc la servici ,merg extrem de alert ca sa ajung la timpla terminarea programului,merg de voie,trebuie sa iau copilul de la cresa,trebuie sa cumpar de mancare pt acasa,toate astea pe jos imi ia cam 40 minute,fac vreo 2 km,seara plimbarea,cu urcatul scarilor e mai greu ca fac vreo 5-8 ture ,le combinam ,mai alert cu mai lent;eu zic ca mentinem un tonus bun
kudika146580
Postat pe 31 Iulie 2010 17:20
adica cum,sa faca fata foame? nu-i bun nici asa!pentru slabitul burtii fa multe abdomene!am incercat cu fel de fel de exercitii de mi-am facut o musculatura de halterofil,am lucrat la sala unde se antrenau sportivii,nu am slabit absolut deloc,m-am ales cu muschi! in rest ,problema este sa nu combini alimentele rau,de preferat in fiecare zi sa mananci altceva dar numai de acelasi gen adica o zi numai legume,o zi numai carne,o zi numai lactate,de fiecare data pe cat posibil fara paine sau cat mai putina paine!Un mod de masa ,care nu da probleme cu ingrasarea,de exemplu:azi mananc un mic dejun ora 7,30:2 felii paine cu 150 gr salam,50 gr.unt,ceai de slabit aromat cu rom sau lamaie daca se poate sa-l consumi fara zahar sau zaharina,poti bea 500 ml;mergi la serviciu pe jos;ora zece:o cafea,un iaurt fara nimic altceva;ora 14,pranzul,daca esti la servici normal ca nu mananci decat undeva la ora 16,30-17:o farfurie de ciorba cu carne slaba sau cu legume,2 felii de paine atat,felul doi legume fierte,amestecate cu f putin ulei ori unt sau un gratar 250 gr.carne cruda ,slaba,cat mai mult codimentata cu boia de ardei iute si usturoi;desert fructe;mergi pe jos cand te intorci de la serviciu,mergi tot pe jos in piata sa iti cumperi ce ai nevoie,ultima masa cina,musai ora 19,un iaurt,1 ou fiert,fructe;acest meniu,inainte de culcare mergi si duci gunoiul urcand si coborand scarile in mod natural sau o plimbare mers pe jos 15-20 minute;in total zilnic sa fie cam 3-5 km mers pe jos ci intensitati diferite,exemplu:ma duc la servici ,merg extrem de alert ca sa ajung la timpla terminarea programului,merg de voie,trebuie sa iau copilul de la cresa,trebuie sa cumpar de mancare pt acasa,toate astea pe jos imi ia cam 40 minute,fac vreo 2 km,seara plimbarea,cu urcatul scarilor e mai greu ca fac vreo 5-8 ture ,le combinam ,mai alert cu mai lent;eu zic ca mentinem un tonus bun
kudika146580
Postat pe 31 Iulie 2010 17:21
Iti recomand cura pe baza de lichide . Aceasta cura dureaza o saptamana se pot manca legume (fara cartofi ),fructe ,iaurturi ,lapte .ceaiuri,cafea,apa 2 l.
Legumele l-e pregatesti sub forma de supa cu ulei de masline si sare .Aceste se paseaza foarte bine .
Din fructe se face un compot pasat, indulcit cu zaharina sau miere de albina.

Poti manca 2,3 iaurturi slabe.
Trei cani de ceai , facut din papadie (2 pliculete la cana ) sau din crusin (un pliculet )
In lapte poti pune cereale pentru slabit
Daca mai ,pregateste-ti si ceaiuri din varza cruda .Se bea doar lichidul (este salciu ,si poti voma ...deci beal inainte sa mananci !!)
Daca combini si cu mersul pe jos (20 min /zi )fara intrerupere ai rezultate si mai incantatoare .
Si bineinteles te imbraci cu costumul ``sauna ``!!!
Aceasta cura este indicata mai ales pentru cei care au probleme cu tranzitul intestinal !!
Nu se repeta !!
Dupa aceasta cura schimba-ti stilul de a manca !!
Pentru eliminarea stratului de grasime din jurul talie apeleaza la saloanele de finrumusetare care au aparatele de cavitate . Succes !!!
kudika161928
Postat pe 31 Iulie 2010 18:41
De la: butterfly07, la data 2010-07-31 14:06:11
Ba bineinteles ca poti slabi cu masaj Unde ai trait pana acum?

dc ma intrebi? vrei sa iti las adresa sa vii sa imi faci un masaj? dar sa stii ca vreau sa imi faci dala sa imi creasca muschii...;) daca exista masaje de ditrugere de tesuturi, ma gandesc ca sunt si masaje de constructie ale altor tesuturi, nu?
Ronnie_Coleman
Postat pe 31 Iulie 2010 18:44
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-07-31 18:44:31
De la: butterfly07, la data 2010-07-31 14:06:11
Ba bineinteles ca poti slabi cu masaj Unde ai trait pana acum?

dc ma intrebi? vrei sa iti las adresa sa vii sa imi faci un masaj? dar sa stii ca vreau sa imi faci dala sa imi creasca muschii...;) daca exista masaje de ditrugere de tesuturi, ma gandesc ca sunt si masaje de constructie ale altor tesuturi, nu?


Nu, ma indoiesc ca prin masaj poti face sa iti dezvolti musculatura. ;;) Dar din moment ce am zis ca eu am slabit asa, evident ca nu spuneam doar ca sa ma aflu in treaba. Spunea cineva mai sus ca nu are cum sa te ajute masajul daca nu faci sport si mananci fara oprire. Bineinteles ca nu ai cum! 8-| Doar nu te bazezi doar pe masaj .. eu vorbeam despre persoanele care se ingrasa mai mult intr-o anumita zona. Acolo, pot actiona cu masaj. Si, crede-ma, ajuta;)
butterfly07
Postat pe 31 Iulie 2010 21:04
Este ultimul post pe care il las legat de masajul ca mijloc de a slabi! TU ai slabit, dar nu ca te-ai masat sau ti s a facut masaj; ai slabit din alte motive. Am vb cu pers care fac masaj de 15 ani si mi-au spus ca toate cremele si uleiurile si masajele astea anticelulitice sunt la vrajeala pt pers f slab informate, lenese si credule. Masajul aduce alte beneficii organismului. Dar asa cum de sport sau o alimentatie cat de cat OK nu te poti lipsi in atingerea scopului tau (masa musculara, mentinere, slabire, scaparea de celulita....), de masaj de poti lipsi f bine, deoarece are un rol infim sau chiar deloc in ecuatia asta. Sa nu imi zici ca daca imi dau cu nu stiu ce crema si fac masaj zilnic dupa care bag ca spartu in mn fara sa ma misc de pe canapea voi slabi...pe cand daca fac miscare si sunt atent la ce mananc, pot sa nu fac masaj deloc.
Oricum discutia este inutila deoarece se vede de la o posta ca la ea iau parte 2 categorii extrem de diferite de pers... :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 31 Iulie 2010 22:02
Si era sa uit...dc nu pot sa pun masa musculara de la masaj? Dc masajul este bun doar sa distruga un tesut (cel adipos) si nu ar putea sa construiasca un altul (cel muscular)....??? intrebare retorica evident....sa nu gandesti prea mult la intrebarea asta :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 31 Iulie 2010 22:04
Am zis in mesajul anterior ca NU O SA SLABESTI DOAR PRIN MASAJ CONTINUAND SA AI O ALIMENTATIE HAOTICA SAU FARA UN MINIM DE EFORT FIZIC. Dar masajul ajuta la slabit. Nici nu aveam nevoie sa ma gandesc la intrebarea aia. E absurda si oricum nu ma simt in masura sa iti explic. A, si probabil masajul e una dintre actiunile care nu da nastere la doua consecinte contradictorii ca altele la care probabil te gandesti tu cand spui intrebi ca daca Distruge tesutul adipos, de ce nu poate si Crea tesut muscular!?
butterfly07
Postat pe 31 Iulie 2010 23:47
De la: kudika146580, la data 2010-07-31 17:20:56adica cum,sa faca fata foame? nu-i bun nici asa!pentru slabitul burtii fa multe abdomene!am incercat cu fel de fel de exercitii de mi-am facut o musculatura de halterofil,am lucrat la sala unde se antrenau sportivii,nu am slabit absolut deloc,m-am ales cu muschi! in rest ,problema este sa nu combini alimentele rau,de preferat in fiecare zi sa mananci altceva dar numai de acelasi gen adica o zi numai legume,o zi numai carne,o zi numai lactate,de fiecare data pe cat posibil fara paine sau cat mai putina paine!Un mod de masa ,care nu da probleme cu ingrasarea,de exemplu:azi mananc un mic dejun ora 7,30:2 felii paine cu 150 gr salam,50 gr.unt,ceai de slabit aromat cu rom sau lamaie daca se poate sa-l consumi fara zahar sau zaharina,poti bea 500 ml;mergi la serviciu pe jos;ora zece:o cafea,un iaurt fara nimic altceva;ora 14,pranzul,daca esti la servici normal ca nu mananci decat undeva la ora 16,30-17:o farfurie de ciorba cu carne slaba sau cu legume,2 felii de paine atat,felul doi legume fierte,amestecate cu f putin ulei ori unt sau un gratar 250 gr.carne cruda ,slaba,cat mai mult codimentata cu boia de ardei iute si usturoi;desert fructe;mergi pe jos cand te intorci de la serviciu,mergi tot pe jos in piata sa iti cumperi ce ai nevoie,ultima masa cina,musai ora 19,un iaurt,1 ou fiert,fructe;acest meniu,inainte de culcare mergi si duci gunoiul urcand si coborand scarile in mod natural sau o plimbare mers pe jos 15-20 minute;in total zilnic sa fie cam 3-5 km mers pe jos ci intensitati diferite,exemplu:ma duc la servici ,merg extrem de alert ca sa ajung la timpla terminarea programului,merg de voie,trebuie sa iau copilul de la cresa,trebuie sa cumpar de mancare pt acasa,toate astea pe jos imi ia cam 40 minute,fac vreo 2 km,seara plimbarea,cu urcatul scarilor e mai greu ca fac vreo 5-8 ture ,le combinam ,mai alert cu mai lent;eu zic ca mentinem un tonus bun


Deoarece fructele sunt destinate sã stea în stomac atât de puþin, înseamnã cã ele nu trebuie mâncate cu sau dupã ceva, ci dimineaþa pe stomacul gol sau înainte de mâncare. Puþin mai în detaliu: imediat cum fructul vine în contact cu mâncarea din stomac ºi cu sucurile digestive, întreaga masã de alimente începe sã se strice. Orice proteinã din stomac va putrezi, orice hidrat de carbon va fermenta. Totul devine acid.
r0xanam
Postat pe 1 August 2010 00:38
Eu am slabit aproximativ 2 kilograme intr-o saptamana cu urmatoarea dieta : nu am mai mancat paine alba, prajeli, alimente procesate, m-am ferit de grasimi pe cat posibil. Am incetat sa mai consum sucuri carbogazoase, chiar si apa minerala. Fiindca e vara incearca cat mai multe fructe, salate. Grasimea in exces se pierde imediat daca incerci sa duci o viata cat mai echilibrata. E bine sa combini si cu sport dieta. Nu e nevoie sa faci exercitii fizice. Ajunge si sa dai muzica tare si sa dansezi in casa. 2-3 kg le vei pierde imediat, cu restul e mai mult de munca. Pentru zona abdomenului incerca bellydance ( dans oriental)
danutza1987
Postat pe 1 August 2010 05:12
Buna! Am o luna si jumatate de cind m-am apucat de slabit. M-am ingrasat nici nu stiu cum si cind. Esential e ca am vazut ca se poate.Da fara sa ma infometez, fara restrictii care sa ma frusteze, mincind si cite o inghetata sau doua pe saptamina am dat jos 8 Kg. Fara: zahar, dulciuri, cartofi, morcovi, paste fainoase, orez, ficat. Ai voie orice! Mai mult chiar constat ca se poate minca bine.Incercati diverse combinatii de legume la gratar cu carne si salate.
Gabi
kudika310490
Postat pe 1 August 2010 09:37
Hello

Legat de masaj .....eu am folosit aceasta metoda, evident combinat cu o alimentatie echilibrata in calorii, ultima masa maxim ora 19, putini carbohidrati,multa apa, fara carbogazoase, mult mers si a functionat. Nu neaparat spectaculos ca numar de Kg, dar probabil s-a redistribuit si am recapatat forma dorita (asta dupa o sarcina gemelara si eram mare cat carutul de gemeni, acum intru in hainele de dinainte sa raman insarcinata).Dar totul a fost cu rabdare, perseverenta si in 3 ani am reajuns la greutatea initiala...fara vergeturi, musculatura flasca sau alte. Ideea este de a le combina cu masura.
icy_heart
Postat pe 1 August 2010 09:46
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-07-16 12:28:09
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-16 11:48:02
doar atat sa alege...?! nu conteaza cat si in ce ritm?!

sa nu imi zici ca vrei sa ma duc cu ea sa alerge si eventual sa o cronometrez si sa ii calculez caloriile pierdute....

cand alergi trebuie sa ai un ritm constat , fara pauza si un tip precis!de exempul pentru inceput 15 minute si trepetat maresti timpul ...insa ritmul trebuie sa-l pastrezi!(rezistenta)
roz5blue6lila7
Postat pe 1 August 2010 12:40
omg....vb de rezistenta de parca ai cunosti despre ce este vorba. sunt mai multe tipuri de rezistenta asa cum sunt mai multe tipuri de a iti dezvolta rezistenta.

Si de fapt ce ai vrut sa zici cu aia? incercai sa ma corectezi si sa imi spui ca nu este suficient alergatul? dar sunt o groaza de persoana care au rezultate vizibile si slabesc...si alearga "dupa ureche", fara sa se cronometreze, sa isi masoare pulsul sa vada la ce unghi alearga etc...
App, fata ceruse niste exercitii...si am scris doar "alearga" pt ca ii este suficient. Nu are nevoie sa mearga la sala sa traga la aparate deoarece nu o ajuta mai deloc si la fel nu are rost sa dea bani pe abonamente la piscina sau sa faca alt sport, deoarece eu nu cunosc un alt mijloc de miscare care sa consume mai multe calorii decat alergatu la o viteza medie...
Ronnie_Coleman
Postat pe 1 August 2010 13:42
De la: kudika228464, la data 2010-07-16 10:18:45Salut, tuturor!

Voi stiti ce exercitii sau ce dieta e buna pentru a scapa mai ales de depunerile din jurul taliei / abdomen?

Parca e o zona crepusculara, depun numai acolo
Ajutor, va rog....
Mersi :)

cele mai bune sunt abdomenele fa si tu abdomene cam 30 pe zi si lumanarea doar ca atunci cand duci picioarele in sus nu le ti acolo le apropii cat mai mult de piept.asta e tot sa vezi ca in 2 saptamani cel putin se vor vedea rezultatele
kudika200334
Postat pe 1 August 2010 14:23
De la: Shhh, la data 2010-07-16 11:22:58depinde cate kg ai. daca nu sunt multe in plus nu are rost sa treci la cura de slabire

tocmai ca daca are putine kg in plus trebuie sa le dea jos cat mai repede sau sa se mentina pt ca atunci cand va pune mai multe va fi mai greu
kudika200334
Postat pe 1 August 2010 14:27
Fratilor , am 80 kg-O.B.E.Z.A ,CE MA FK???Al meu sot e model pe langa mine. Nici "frumusete pe muchie de cutit" nu poate face nimik. La mine se intra cu picamerul,Gaterul. Am ce taia.Va dati seama ce inseaman :a fugarii 80 de kg de sunculita?Tremura ca niste pifti . Daca iau niste hapuri de slabit?-PASTILE. Ce ziceti??
kudika177155
Postat pe 1 August 2010 14:50
Daca ai pana in 165 cm este obezitate 1, si eu sunt la fel dar am si probleme cu glanda, sa ai 80 de kg nu e sf lumii, pastilele doar daca iti recomanda doctorul, incearca regimul disociat sau pur si simplu scoate din alimentatie painea, dulciuri, suc, prajeli dar mai bn faci un control la un doctor.
camy_se
Postat pe 1 August 2010 15:08
Salut! As vrea sa te ajut cu slabitul repede!Eu am slabit aproape 4 kg intr-o saptamana!Aveam un botez unde eram nasa si trebuia sa dau jos burtica k nu se mai putea!si am dat...M-am apucat de luni si nu mancam decat salata de rosii cu castraveti,masline,kaiser,mere,nectarine,pufuleti,salata de varza si cam atat!2 litri de apa plata cel putin pe zi,sau ceai de musetel fara zahar deloc!sa elimini sucurile de orice fel,accidulate,nectare nu conteaza,nici unu nu e bun...A! si am uitat fara pic de paine! ! baftaaa!!!sa imi spui ce ai facut,si daca te-ai tinut de ea!
kudika168330
Postat pe 1 August 2010 15:31
Salut! As vrea sa te ajut cu slabitul repede!Eu am slabit aproape 4 kg intr-o saptamana!Aveam un botez unde eram nasa si trebuia sa dau jos burtica k nu se mai putea!si am dat...M-am apucat de luni si nu mancam decat salata de rosii cu castraveti,masline,kaiser,mere,nectarine,pufuleti,salata de varza si cam atat!2 litri de apa plata cel putin pe zi,sau ceai de musetel fara zahar deloc!sa elimini sucurile de orice fel,accidulate,nectare nu conteaza,nici unu nu e bun...A! si am uitat fara pic de paine! ! baftaaa!!!sa imi spui ce ai facut,si daca te-ai tinut de ea!
kudika168330
Postat pe 1 August 2010 15:33
e o dieta interesanta dar la obezitatea de gradul 1 nu e recomandat sa slabeºti sub un kg pe saptamana, pentru sanatate si pentru ca pielea va arata groaznic
camy_se
Postat pe 1 August 2010 15:36
De la: icy_heart, la data 2010-08-01 09:46:19Hello

Legat de masaj .....eu am folosit aceasta metoda, evident combinat cu o alimentatie echilibrata in calorii, ultima masa maxim ora 19, putini carbohidrati,multa apa, fara carbogazoase, mult mers si a functionat. Nu neaparat spectaculos ca numar de Kg, dar probabil s-a redistribuit si am recapatat forma dorita (asta dupa o sarcina gemelara si eram mare cat carutul de gemeni, acum intru in hainele de dinainte sa raman insarcinata).Dar totul a fost cu rabdare, perseverenta si in 3 ani am reajuns la greutatea initiala...fara vergeturi, musculatura flasca sau alte. Ideea este de a le combina cu masura.


Cam pe aici e adevarul..
kudika226898
Postat pe 1 August 2010 16:53
De la: kudika168330, la data 2010-08-01 15:33:28Salut! As vrea sa te ajut cu slabitul repede!Eu am slabit aproape 4 kg intr-o saptamana!Aveam un botez unde eram nasa si trebuia sa dau jos burtica k nu se mai putea!si am dat...M-am apucat de luni si nu mancam decat salata de rosii cu castraveti,masline,kaiser,mere,nectarine,pufuleti,salata de varza si cam atat!2 litri de apa plata cel putin pe zi,sau ceai de musetel fara zahar deloc!sa elimini sucurile de orice fel,accidulate,nectare nu conteaza,nici unu nu e bun...A! si am uitat fara pic de paine! ! baftaaa!!!sa imi spui ce ai facut,si daca te-ai tinut de ea!


Ei, vezi? Da' pana sa te duci nasa, nu te-ai uitat in oglinda? Ideea e sa se slabeasca lent, prin dieta si sport, apoi sa se mentine stilul de viata sanatos...
kudika226898
Postat pe 1 August 2010 16:55
draga mea, cu dieta asta a ta, iti distrugi stomacul pt ca el nu ar ce sa "mestece". trebuie sa ii dai manacre dar il cantitati mici, si care sa contina putine calorii. nu trebuie sa mancam sa ne saturam, dar nici infometati nu putem sta!
ioana_blondyna89
Postat pe 1 August 2010 17:35
Eu am slabit 11 gk in 3 luni si ma mentin.
Cura are 3 etape: prima tine max 5 zile si contine carne si lactate, la mesele principale( pui,vita si sunca peaga) iar cand iti este foame mananci iaut, ou fiert max 2-3 pe sapt sau ce iti place dar produse animale.
Important 3 mese principale pe zi fara prajala, fara dulciuri (biscuiti,napolitane, ciocolata,etc.) renunti la bauturile cu acid la paine si fainoase cum ar fi fidea, paste,etc. Trebuie sa bei 2-3 litri lichide apa ceai sau sucuri naturale.
A doua etapa dureaza max 2 sapt cu fructe si legume:la mesele principale legume iar gustari fructe, nu amesteci fructele cu legumele la aceiasi masa mananci fructul dupa o ora doua.Nu mananci mai mult de 2-3 banane si de 1 srtugure pe sapt si renunti la cartofi si orez in rest ce-ti place .
A treia etapa dureaza max 1 sapt. cu o masa pe zi principala unde poti adauga cartofi si orez poti manca ce doresti dar nu dulciuri si prajeli in rest cand iti e foame mananci din gustrile de mai sus (produse animale si fructe).
Sa ai rezultat trebuie sa dureze cura circa 2-3 luni, pe urma pentru mentinere terbuie sa ti-o adaptezi tu.Poti face si exerciti fizice usoare.
kudika182264
Postat pe 2 August 2010 10:43
Iti recomand regimul de 90 de zile, eu am slabit cu el
· Micul dejun (este identic in cele 90 de zile): doar cateva fructe (mere, pere, banane, citrice, struguri etc.).

Prima zi – PROTEINE
Pranz: carne fiarta sau fripta – 3 felii (200 g), 1 felie paine (de preferat integrala), salata verde – nelimitat (fara ulei). Dupa masa se beau 250 ml de supa calda (doar lichid, pastele adaugate sunt interzise: galusti, taietei etc.). In loc de carne, se pot consuma 3 oua fierte sau lapte sau iaurt sau branza. Cina: la fel ca si pranzul, dar fara supa.

Atentie: daca la pranz ati mancat carne, acelasi fel il veti consuma si la cina!

Ziua a doua – FIBRE
Pranz: legume, verdeturi de orice fel (fasole, mazare, linte, fasole verde, morcovi, rosii, cartofi etc.), crude sau fierte, cu adaos pentru gust (sare, piper, Vegeta, bulion etc. – fara ulei), 1 felie paine integrala, salata verde. (Cantitatea de legume sa corespunda cu cea care incape intr-o farfurie adanca!) Cina: la fel ca si pranzul, dar jumatate de cantitate.

Ziua a treia – CARBOHIDRATI
Pranz: Paste fainoase fierte (de preferat integrale) cu sos de rosii (ketchup) sau un blat de pizza cu sos de rosii. Cina: 2 felii mici de tort sau 2-3 colacei dulci sau 3 portii de inghetata si, obligatoriu, o bucatica de ciocolata amara (pentru evitarea eventualelor alergii provocate de dieta).

Ziua a patra – FRUCTE
Pranz: amestec de fructe, in cantitati nelimitate. Cina: la fel.

- se beau cel putin 2 litri de apa plata sau minerala. In timpul curei, cafeaua si ceaiul fara zahar se admit in cantitati nelimitate. Dupa terminarea curei, se poate manca normal, cu recomandarea ca micul dejun sa fie compus numai din fructe, timp de inca 90 de zile.

Important:

· nu se schimba ordinea meniurilor (proteine cu fructe etc.).

· nu se va neglija nimic din meniul zilnic, fiecare aliment avand un rol bine definit pentru organism

-regimul se reia in mod identic din 4 in 4 zile si dureaza 90 de zile, timp in care se slabeste intre 15-20 kg


Eu am slabit cu regimu asta combinat cu sport.
Lunea-alergat 30 minute
Miercuri-Bicicleta 30 minute
Vineri-alergat 30 minute
+ zilnic: abdomene( eu am urcat de la 30 pana la 100) si exercitii cu ganterele,( dak nu ai gantere poti sa folosesti niste sticle cu apa)
Merita sa il incerci !
irinuka05
Postat pe 2 August 2010 13:45
dietele sunt variabile...j in primul rand tre sa fie "compatibile" cu organismul tau.eu nu mai mananc paine j carne de 5 ani,dupa dulciuri nu ma dau in vant!!.sport fac zilnic cel putin 2ore j nici nu mananc dupa ora 6.j tre sa rec k j aja nu am un corp de invidiat.deci dak u kiar vrei sa tii o dieta du-te la un medic fa-ti analizele sa vezi dak organismul tau e apt pt a incepe o cura...j dupa ,mergi la nutritionist...succes!!!
bloody_queen
Postat pe 2 August 2010 17:38
Buna

Eu nu ma pot abtine de la mancare.........dar luand patila pt slabit de la plafar in 12 zile am dat jos 4 kg ....... pur si simplu nu-mi era foame dar in schimb aveam ameteli, stari de voma dureri de cap.Acum nu mai iau pastila(capsula de slabit) si-mi este la fel de foame.Am auzit multe persoane care au slabit foarte mult cu aceasta pastila.......si fara sa tina vre-o dieta.

Multa bafta........si cine a mai luat capsula de slabit sa ne zica si noua reactiile ei..........
amona_2010
Postat pe 3 August 2010 03:58
capsula de slabit iti trebuie
amona_2010
Postat pe 3 August 2010 04:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum slabesc in jurul taliei? 105 De la: Ronnie_Coleman 30 Aprilie 2015 13:42
Spondiloza si kinetoterapie 2 De la: kudika_985661 27 Aprilie 2015 13:11
Sali aerobic?!? 7 De la: Rainbow_healthy 13 Mai 2013 18:32
SLim n lift 3 De la: Laura_Baldini 19 Ianuarie 2011 17:55
durere la noada 3 De la: Aurel_Lamba_1 28 Mai 2014 18:34