Setari Cookie-uri

FACUTATI DE ARHITECTURA

deocamdata nu e cazul de programe pe calculator. laadmitere se va da desen pe foaie de hartie nu pe calc. asadar daca vrea sa dea la vreo fac de arh. sa inceapa meditatiile
andrei_mariancatalin
Postat pe 9 Noiembrie 2009 00:09
Vreau sa fac si eu meditatzii cu Nitulescu dar nu am pe nimeni sa ma recomande, daca ma puteti ajuta, pls.
serjwq
Postat pe 14 Noiembrie 2009 22:01
sunt elev la liceul de arta din bz si a-si dori sa fac pregatire cu un prof .Am auzit multe de prof nitulescu e este f bun ai putea sa ma ajuti sa i-au legatura cu dansul .Msss mult
condo002574
Postat pe 30 Noiembrie 2009 21:13
buna tuturor,
sunt anul 5 la mincu, dupa multe incercari de a ajunge aici(naveta cluj-bucuresti, pregatire, admiteri, etc). pentru cei care vin in bucuresti la pregatire, ofer cazare -max 2 persoane- in camera separata; apartamentul este la Armeneasca, adica la 10 minute de Facultate(Universitate).pret: 15euro/noapte cu sfaturi din "interior" incluse. :)
disponibilitate: vineri/sambata/duminica in functie de necesitate
soranabaias
Postat pe 21 Februarie 2010 18:35
buna...va rog frumos sa imi dati si mie nr domnului nitulescu cine il are
bianca_dd
Postat pe 3 Mai 2010 17:29
pt. bucuresteni, va sugerez sa mergeti pe la facultate, sa intrati (fara timiditate, nu sunt asa scarry!) in vorba cu studenti de la anul 1,2,3. Multi au fost pregatiti de Nitu. Sau de alti profi de care au fost multumiti. Rugati sa va recomande. La Nitu asta e metoda. Fiica mea nu mai poate s-o faca, i-a trimis deja 2 pt sezonul viitor (de obicei primeste o singura recomandare de la un fost elev). Nr. de telefon nu vi-l dau ei, au consemn de la nitulescu, sorry.

succes!!!
ancadum
Postat pe 5 Mai 2010 14:49
Mai baiatule de exemplu eu nu merg la facultate ca dupa aceea ajung vreun dobitoc ca tine si as risca sa ma impusc singur direct in cap decat sa fiu asa arogant si ingamfat , ai facut Yale , Oxford , ceva din astea ? Daca nu taci din gura dute drecu de labagiu ordinar , ai facut si tu acolo ceva si gata nu mai poti de basini , daten' mortii mati ca ma enervezi bulangiu notoriu
nicu_ddt
Postat pe 5 Mai 2010 15:09
Buna! Imi poate spune si mie cineva unde este scoala d-lui Nitulescu? Sau un numar de telefon?
acnaib25617
Postat pe 29 Iunie 2010 15:31
INTREBARE ---> http://www.condo.ro/comunitate/forum/view_topic/2439/Intrebare.html va rog anticipat sa imi raspundeti!!!merci:D
Calin_D
Postat pe 3 Iulie 2010 00:30
Exceptand mancatoria si dezinteresul ocazional profi-studenti, Mincu rules
oddee
Postat pe 6 August 2010 18:07
De la: acnaib25617, la data 2010-06-29 15:31:14Buna! Imi poate spune si mie cineva unde este scoala d-lui Nitulescu? Sau un numar de telefon?
kudika325719
Postat pe 15 Octombrie 2010 17:03
Ma puteti ajuta si pe mine cu un numar de telefon de la nutulescu.Multumesc mult.
kudika325719
Postat pe 15 Octombrie 2010 17:06
Scuze am scris gresit este vorba de domnul nitulescu..un numar de telefon sau de la un alt profesor de la mincu de la bucuresti.Va rog frumos am o mare problema fetita mea ar vrea sa dea la arhitectura si nu cunosc nici un profesor.Va rog frumos ajutati-ma.
kudika325719
Postat pe 15 Octombrie 2010 17:09
De la: condo002574, la data 2009-11-30 21:13:29sunt elev la liceul de arta din bz si a-si dori sa fac pregatire cu un prof .Am auzit multe de prof nitulescu e este f bun ai putea sa ma ajuti sa i-au legatura cu dansul .Msss mult

Ia legatura cu Laurentiu de la anul III clasa arhitectura (dirig. d-na prof. de engleza)
VALENTIN_STAN64
Postat pe 16 Octombrie 2010 19:47
Buna,
Am si eu un baiat in clasa a XII a, si vrea sa dea la arhitectura. Pe principiul ,, nu poti multumi pe toata lumea,, am vazut pareri pro si contra despre cativa arhitecti care pregatesc in domeniu.
Poate cineva sa-mi spuna ceva despre arh Tiganco ? Am auzit ca este foarte bun. Va rog daca-l cunoaste cineva, sa-mi dea detalii. Multumesc anticipat
vladstoi
Postat pe 21 Iunie 2011 16:37
BUNA,
Cu cine te-ai pregatit pentru arhitectura ? Imi recomanzi si mie pe cineva ?
vladstoi
Postat pe 21 Iunie 2011 16:41
Buna ,

eu m-am pregatit in Bucuresti cu domunul arhitect Lucas .Sunt proaspat intrat la Ion Mincu si asta multumita domnului Lucas . Am fost si la Nitulescu si Frunzetii inainte dar pot sa spun ca mi s-a parut greoi cum predau ei fata de pregatirea care am facut-o la Lucas ....nu stiu eu unu ti-l recomand cu mare caldura .Daca vrei te pot pune in legatura cu el fiindca din pacate tot pe recomandare se intra la el.....asta daca te mai intereseaza...

ciao
alessgutte
Postat pe 11 Septembrie 2011 16:43
Am mai auzit lucruri bune despre Lucas, nu esti primul. Aproape ca m-ai facut curioasa. Ce are asa special? Am vazut site-ul lui si vorbea acolo despre procent de reusita 100% si despre faptul ca esti bine venit daca ai asteptat chiar ,,ultima clipa” . In cazul asta, e putin ciudat ca primeste doar cu recomandare, dar ...Stii cumva daca i-au intrat toti elevii anul asta? Daca-i asa bravo lui.
vladstoi
Postat pe 12 Septembrie 2011 17:11
Buna ziua tuturor,
Sunt mama unei copil care vrea sa inceapa pregatirea pentru arhitectura. Sunteti amabili sa-mi spuneti daca-l cunoasteti pe dl.profesor BERCAN ALEXANDRU? Am inteles ca este un profesor foarte bun. Puteti sa-mi spuneti ceva despre dansul?
kudika436219
Postat pe 13 Septembrie 2011 13:02
buna ziua. v-as fi foarte recunoscatoare daca m-ati ajuta sa iau legetura cu domnul profesor serban nitulescu...un numar de telefon..ar fi cel mai bine..sunt in clasa a 11-a si imi doresc foarte mult sa urmez facultatea de arhitectura I.Mincu.multumesc
kudika443947
Postat pe 1 Octombrie 2011 08:51
Buna seara,

Il cunosc pe domnul Bercan, am facut pregatire cu dansul si am avut multe de invatat. Dezavantajul meditatiilor la dansul consta in faptul ca are foarte multi elevi *20-25* intr-o grupa (si grupe are multe) si va dati seama ca timpul acordat fiecaruia este limitat. Personal va recomand varianta unui "profesor" tanar, arhitect proaspat care e la curent cu ce se intampla in facultate si care va poate indruma copilul...plus avantaj ar fi faptul ca grupa este de maxim 8 elevi iar implicarea lor totala; plus ca si elevul se simte mai apropiat de meditator, iar acesta din urma poate sa-l faca sa deseneze de placere - si nu pentru ca e tema data - iar cota de intrare este foarte buna. Daca va intereseaza , va pot da mai multe detalii.
soranabaias
Postat pe 12 Octombrie 2011 17:47
Buna ziua Sorana Baias,

Multumesc pentru informatie. Da te rog, m-ai ajuta mult.Astept informatiile tale. cum doresti, sa-ti dau numarul meu de telefon sau poti sa mi-l scrii pe mail sau chiar aici in forum.
kudika436219
Postat pe 14 Octombrie 2011 15:03
Buna,dragii mei!
Va rog sa ma ajutati cu un sfat:un profesor bun,pentru meditatie ,pentru arhitectura,care sa fi avut si rezultate bune cu cei meditati.......
Fiul meu,vrea sa dea anul viitor la arhitectura,are talent,vedere in spatiu,este silitor,ambitios,ascultator..
Multumesc anticipat,ajutati-ma!
Numai bine,sa fiti iubiti!
ruta
Postat pe 14 Noiembrie 2011 22:24
Buna ziua,
Sunt o mamica cu o fetita in clasa a 7 si as vrea sa o orientez catre fac. de arhitectura Ion Mincu. Imi poate spune cineva ce pasi trebuie sa urmez din timp pentru a reusi la aceasta facultate??? Vreau sa actionez din timp, adica sa aiba timp sa se pregateasca.
Multumesc anticipat
Andreea_Craiova
Postat pe 14 Decembrie 2011 13:05
Buna,daca mai esti interesata de pregatire pentru admiterea la arhitectura da-mi un e-mail pe arhiprega.adm2012@yahoo.com...suntem un grup de studente ce ofera sedinte de pregatire pentru admitere cu programa pentru un an scolar intreg.Multumesc!
Prega_Admitere_Arhitectura_1
Postat pe 6 Mai 2012 13:00
Buna ziua,

sunt clasa a XI a la Goethe si am inceput pregatirea pt admitere cu o dna arhitect; in februarie trebuie sa fac o saptamana de practica la un atelier, societate, in domeniul in care doresc sa ma pregatesc

voiam sa va rog sa ma indrumati catre un astfel de loc unde sa fac practica, poate chiar la atelierul unde lucrati dvs!

va multumesc,
Iulia
kudika_26562
Postat pe 18 Ianuarie 2013 11:50
buna ziua, sunt eleva in cls. aX-a si as dori sa incep pregatirea pentru admiterea la facultatea de arhitectura.mi-a fost recomantara d-na arh. FLAVIA ROSU (am inteles ca este prof. la Mincu ) ma poate ajuta cineva cu sfaturi dc fac o alegere buna? am inteles ca e tanara - credeti ca ar trebui sa fac alta alegere? va multumesc!
kudika_36189
Postat pe 7 Iunie 2013 12:12
De la: kudika_36189, la data 2013-06-07 12:12:09buna ziua, sunt eleva in cls. aX-a si as dori sa incep pregatirea pentru admiterea la facultatea de arhitectura.mi-a fost recomantara d-na arh. FLAVIA ROSU (am inteles ca este prof. la Mincu ) ma poate ajuta cineva cu sfaturi dc fac o alegere buna? am inteles ca e tanara - credeti ca ar trebui sa fac alta alegere? va multumesc!

Am dat un search pe Google dupa numele ei si am gasit urmatoarea replica pe VisualArt: "Imi place foarte mult sa desenez si ma descurc destul de bine:D .... si luna dinainte de examen la doamna Flavia Rosu, pe care o si recomand"
kudika_27997
Postat pe 6 August 2013 14:18
Buna ziua, legat de facultatea de arhitectura as dori sa adresez si eu o intrebare studentilor cu vechime.
Cat de multa matematica si fizica trebuie in timpul facultatii ? Un absolvent al unui liceu cu profil filologie dar care are talent foarte mare la desen are sanse sa faca fata acestei facultati ? Va rog frumos un raspuns sincer si urgent !
kudika_958135
Postat pe 16 Martie 2014 17:54
Buna,sunt din Timisoara si as vrea sa imi spuneti cateva lucruri despre admitere facultatii IonMincu din Bucuresti ! De unde pot face rost de niste exercitii petru admitere sau de o culegere , daca ajunge pregatirea cu un profesor de la facultetea de arhitectura din Timisoara si daca se pot face meditatii cu profesori de la facultate .
kudika_979392
Postat pe 11 Ianuarie 2015 21:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Casa din pamant 23 De la: kudika295130 9 Decembrie 2010 18:24
Sistemul de panouri care a revolutionat arhitectura si designul interior! 1 De la: constructii24 14 Septembrie 2011 10:40
Casa construita pe sistem de grinzi 22 De la: kudika_1045346 18 Martie 2023 22:42
incalzire casa ,, 17 De la: kudika460589 25 Octombrie 2011 19:30
Bunã! 1 De la: kudika_986137 25 Aprilie 2015 11:04