Setari Cookie-uri

mobilier ieftin

DUPA PRIMA DEMONTARE SI REMONTARE MAI VORBIM MA ROG DACA PRIVESTI ASA CA ITI SCHIMBI MOBILA LA 2 ANI E OK
luminitagrigoriu
Postat pe 10 Februarie 2009 15:33
eu mi-am facut patul (din pal) pt un concurs de mobilier si l-am montat direct in stand. apoi l-am demontat si l-am remontat acasa. iar cand am zugravit l-am demontat si remontat inca o data. aceste evenimente au avut loc in decursul a mai putzin de 3 ani. si patul este foarte bun. nush ce mobila va facetzi voi sau va luatzi ... dar poate k e foarte prost lucrata, si nu materialul este de vina.
andrei_mariancatalin
Postat pe 11 Februarie 2009 15:08
De la: andrei_mariancatalin, la data 2009-02-11 15:08:33eu mi-am facut patul (din pal) pt un concurs de mobilier si l-am montat direct in stand. apoi l-am demontat si l-am remontat acasa. iar cand am zugravit l-am demontat si remontat inca o data. aceste evenimente au avut loc in decursul a mai putzin de 3 ani. si patul este foarte bun. nush ce mobila va facetzi voi sau va luatzi ... dar poate k e foarte prost lucrata, si nu materialul este de vina.
gigibrbr_condo
Postat pe 11 Februarie 2009 18:36
A INCA CEVA ACESTA ESTE UN TOPIC DESPRE MOBILA NU DESPRE JECMANELI FINANCIARE
gigibrbr_condo
Postat pe 11 Februarie 2009 18:39
- draga de ce esti asa de dur? mai ales cu o doamna
aici fiecare isi spune parerea ( si atentie la ortografie)
oana_zoican69
Postat pe 12 Februarie 2009 10:22
Mai bine pareri bolnave cu ortografia, dar la subiect, decat batutul campului cu telenovele despre imbogatire, curate gramatical si ortografic lalulai lalulei!!!
feeleco
Postat pe 12 Februarie 2009 15:17
sper k cei care se ocupa de acest site vor lua masuri referitor la acest caritas pe internet. apropo nu era si caritasul legal ? haideti sa discutam treburi serioase la un forum cum este cel de la condo. oricum sper sa nu se lase nimeni pacalit. dragilor daca vretzi sa facetzi bani mai si muncitzi, sau in cazul in care va consideratzi norocosi jucatzi la loto.
andrei_mariancatalin
Postat pe 12 Februarie 2009 15:20
CINE DORESTE MOBILA IEFTINA EU II RECOMAND MOBILA LA MANA A DOUA ADUSA DIN GERMANIA ESTE SI DE CALITATE SI ARATA SI BINE PENTRU CA CEI DE ACOLO AU GRIJE DE MIBILIER SI PE DEASUPRA NU SE COMPARA CU CEA DE LA NOI CARE ESTE DIN PAL SI DUPA UN AN ESTE BUN ADE ARUNCAT
petru29
Postat pe 13 Februarie 2009 13:22
sa iei o masina la mana a doua mai intzeleg, dar sa-ti iei si mobila de la second-hand... fratzilor cautati firmele care se ocupa cu producerea de mobilier. in mod normal ar trebui sa va dea si garantzie (minim 2 ani) la produsele cumparate (nu stiu cate dau si instructiuni de folosintza) desi ar trebui dat si asta. probabil k se gandesc k nu versi apa pe el, k nu te legi la sireturi sprijinit cu adidasul de mobila , sau k nu asezi lucruri fierbinti pe mobila (in afara de blatul termorezistent de la bucatarie). modul de realizare al mobilierului este iarasi o discutzie: cat de bine sunt alese piesele de legatura (au cea mai mare importantza in rezistenta mobilei in ansamblu) cat si a punerei lor in opera. sa nu omitem la aceasta enumerare nici designul in sine (o politza mobila mai mare de 100cm se va curba dupa un timp chiar si sub greutate proprie).
andrei_mariancatalin
Postat pe 13 Februarie 2009 15:34
De la: oana_zoican69, la data 2009-02-12 10:22:29- draga de ce esti asa de dur? mai ales cu o doamna
aici fiecare isi spune parerea ( si atentie la ortografie)
cred ca trebuie pastrat subiectul topicului am fost acuzat ca nu scriu corect si ca ar fii o dovada de lipsa de respect fata de ceilalti membrii de pe forum dar nu cred ca exista o lipsa mai mare de respect ai considera prosti pe acesti oameni care in marea lor majoritate au destula carte sa nu poata accepta acest joc piramidal .
gigibrbr_condo
Postat pe 14 Februarie 2009 16:38
si eu sunt de parere ca mobila scumpa e mai buna.de ex.eu am comandat o mobila de dormitor la un particular si nu sunt deloc multumita,nici de calitate ,nici de pret.daca ar fi sa dau timpul inapoi,sigur as cumpara-o din magazin direct facuta,macar o vad cum arata,daca are probleme...
cyucy_healthy
Postat pe 15 Februarie 2009 11:23
De la: gigi_braicovici, la data 2009-02-14 16:38:13
De la: oana_zoican69, la data 2009-02-12 10:22:29- draga de ce esti asa de dur? mai ales cu o doamna
aici fiecare isi spune parerea ( si atentie la ortografie)
cred ca trebuie pastrat subiectul topicului am fost acuzat ca nu scriu corect si ca ar fii o dovada de lipsa de respect fata de ceilalti membrii de pe forum dar nu cred ca exista o lipsa mai mare de respect ai considera prosti pe acesti oameni care in marea lor majoritate au destula carte sa nu poata accepta acest joc piramidal .

dar e o regula de bun simtz, nu trebuie neaparat sa ai carte, k sa itzi dai seama k e o mare magarie. pana la urma cred k am dat prea multa atentie acelui mesaj. eu l-am si reclamat, iar daca as fi putut sa-l sterg, l-as fi sters. dar nu pot. sper k administratorii sa poata. o zi buna.
andrei_mariancatalin
Postat pe 15 Februarie 2009 23:50
am vrut sa ma distantez de aceasta problema adresadui un mesaj dar mi sa intors mesajul cu acuze privitoare modul cum scriu eu fara a se uita in proprii ochii nevazandusi paiul (adica lipsa de educatie) dar sa uitam de acest incident si sa revenim la subiectul topicului
gigibrbr_condo
Postat pe 16 Februarie 2009 19:06
feeeleco si gigi...aveti dreptate subiectul topicului e important si ar trebui respectat nu alte aiureli
cristina57m
Postat pe 17 Februarie 2009 12:51
scuze!~!!!1 mobila ieftina o gasesti doar la promotii sau daca negociezi foarte bine!!!!!
gigibrbr_condo
Postat pe 17 Februarie 2009 19:02
mi-am luat un corp pentru birou din dedeman , foarte dragut format din etajera,birou,un mic sifonier si am dat doar 350 de roni pe el.e din pal,e dragut,iar pt o casa nu foarte pretentioasa se potriveste de minune.
onutza_condo
Postat pe 19 Februarie 2009 12:58
va pot recomanda pe cineva care face mobilier din pal, lucreaza foarte bine va poate da si idei (in cazul in care sinteti in pana)se numeste ALAXANDRU il puteti contacta la nr 0763574158
apelati cu incredere
simona_niculescu
Postat pe 17 Martie 2009 10:41
da sigur o polita mobila din pal la lungimea de 1000 se va curba
in lemn se lucreaza in mm
dar daca pui palul intro rama de masiv atunci nu o sa se curbeze
luminitagrigoriu
Postat pe 17 Martie 2009 15:22
Parerea mea, daca are importanta:

Cel mai ieftin mobilier e cel facut de tine din material gen Pal, care e destul de ieftin, il poti vopsi apoi in ce culoare vrei, si asta fara sa iti para rau ca ai dat o groaza de bani si ti se pare aiurea sa iti personalizezi mobila, sa lipesti ceva pe ea...

ar fi o varianta si mobila la mana a 2-a, o reconditionezi, inlocuiesti ce nu iti place sau are defectiuni vopsesti o lustruiesti si poti obtine rezultate mai bune ca orice magazin sau mic atelier si pe deasupra faci ce vrei tu si nu ce ti se ofera ca nu intotdeauna gasesti ce iti comvine pe piata de mobila, eu nu am gasit niciodata ceva ce sa imi placa si sa fie pretul bun

sunt la student la sculptura si m-am scos ca am un spatiu si vreau un anumit decor si obiect acolo, iau bucati de pal si fac ce imi trece prin cap in forme interesante imi fac eu proiectul pe hartie ca sa nu gresesc mult fac niste masuratori si execut, un pendular, o bormasina si un flex cu accesorii sau slefuitor si ceva vopsele sau spray-uri dar si ulei de in sau baituri... si faci minuni, daca sunt gauri poti sa le astupi cu kit, orice se poate face "hand made", mie nu mi se pare greu, si cand eram mic puteam sa fac, in cazul in care doriti un pat este recomandat lemn masiv pentru siguranta, asta daca nu vreti sa va treziti mai jos decat ati adormit si nu vreti sa il reparati saptamanal!

Concluzie: NU sunteti capabil sa il faceti, va doriti ceva din revista de la magazine sau va faceti un proiect, atunci mergeti la mester si il intrebati daca poate face acel mobilier si la ce pret, platiti cu putin mai mult in plus dar aveti ceva mult mai rezistent in timp, asa explic eu mobila veche de acum 100-200 de ani, alea nu sunt facute cu flex-uri si alte unelte electrice, sunt facute de mesteri care nu aveau atata cunostinta tehnologica la fel ca cei de azi, partea rea e ca atunci se urmarea fibra si se defrisa ce era nevoie, acum se face mobila din resturi sau avand ca scopul principal logic ca este cat mai mare productia.

P.S. Eu m-am gandist sa realizez o camera din gips-carton, diverse dimensiuni? ziceti ca se poate? sa nu fie daunator pt sanatate si sa fie si acceptabil de rezistent, daca suprapui mai multe in caz ca nu gasesti, cred ca sunt rezistente destul pt o masa, scaun fix si pe un perete un dulap si o biblioteca si pe partea cealalata un pat tot asa, la mobila facuta personal presupun ca e greu de pus balamale si se pot pune perdele unde este posibil, mai lasi loc si pt tv ;) cum erau mai demult podisoarele... Sunt un pic pe mobila veche si rezistenta decat asta noua care de ex am luat un birou si l-am montat ca la carte si s-a si decojit exact cand l-am montat, si operatia am executato bine, poate am strans prea tare dar degeaba, decat capacele care se pun peste capetele de la holsurub (care oricum pica) mai bn imi fac eu mobila si mai ieftina, si cum vreau si cand vreau si o colorez cand si cum vreau :P

Succes in Elaborarea proiectelor si sper sa nu jignesc pe nimeni si sa nu am greseli gramaticale sau orice altceva va supara... ca imi veneau idei pe parcurs...
sandrin4sabin
Postat pe 26 Martie 2009 00:29
intra pe www.dacartrading.ro ptr mobilier la comanda.iti doresc o zi buna
condo000251
Postat pe 26 Martie 2009 06:29
bravo sabin eu personal iti doresc succes profesional si creativitate maxima.
gigibrbr_condo
Postat pe 26 Martie 2009 18:21
De la: mirea_mob_design, la data 2009-03-26 18:50:10Execut absolut orice tip de mobilier din pal melaminat (dormitoare,bucatarii,dressinguri,mobilier pt birou,etc)la comanda,ofer garantie 24 luni,factura ;asigur montajul si transportul in bucuresti si imprejurimi.Pt cine e interesat, ma puteti contacta pe mail la adresa mirea_mob_design@yahoo.com sau la nr de telefon 0721329677,0740145427,0766745830



multumesc si la fel doresc pt toata lumea
:P
sandrin4sabin
Postat pe 26 Martie 2009 20:01
De la: Ela, la data 2008-07-01 16:17:41mie una mi se pare scump ikea, stiti vreo alta firma cu mobila mai ieftina?

Draga mea,nu ai scris despre ce mobila este vb dar sa-ti spun deviza comertului,GRATIS NU EXISTA IEFTIN NU REZISTA,asta nu inseamna ca trebuie sa iei orice,mai ales cand este vb de mobilier,ca doar nu o schimbi saptamanal,asa ca ai grija la ce cumperi.Bafta.
condo000524
Postat pe 1 Mai 2009 17:46
De la: sandrin4sabin@yahoo.com, la data 2009-03-26 00:29:48Parerea mea, daca are importanta:


P.S. Eu m-am gandist sa realizez o camera din gips-carton, diverse dimensiuni? ziceti ca se poate? sa nu fie daunator pt sanatate si sa fie si acceptabil de rezistent, daca suprapui mai multe in caz ca nu gasesti, cred ca sunt rezistente destul pt o masa, scaun fix si pe un perete un dulap si o biblioteca si pe partea cealalata un pat tot asa, la mobila facuta personal presupun ca e greu de pus balamale si se pot pune perdele unde este posibil, mai lasi loc si pt tv ;) cum erau mai demult podisoarele... Sunt un pic pe mobila veche si rezistenta decat asta noua care de ex am luat un birou si l-am montat ca la carte si s-a si decojit exact cand l-am montat, si operatia am executato bine, poate am strans prea tare dar degeaba, decat capacele care se pun peste capetele de la holsurub (care oricum pica) mai bn imi fac eu mobila si mai ieftina, si cum vreau si cand vreau si o colorez cand si cum vreau :P

Succes in Elaborarea proiectelor si sper sa nu jignesc pe nimeni si sa nu am greseli gramaticale sau orice altceva va supara... ca imi veneau idei pe parcurs...


gaurile pt balamale nu sunt deloc greu de dat, daca ai macar o bormasina si freza potrivita. trebuie sa stii doar la ce distantza sa o dai. cat despre docojirea nu prea intzeleg ce s-a intamplat. s-a exfoliat cantul ? sau altceva... si pentru tine : ori iei mobila gata montata , ori ti-o monteaza cei de la magazinul de la care ai cumparat-o. k daca erai meseriash nu trebuia sa se intample nimic cu ea. poate trebuia sa-i mai pui tu vreo doua suruburi. cat despre capacele de holdsurub eu nu le folosesc. folosesc niste abtibilduri rotunde, si am mai vazut folosind alte persoane chiar cant termoadeziv.
andrei_mariancatalin
Postat pe 18 Iunie 2009 15:37
vezi magazinele fabricii Lemet.Eu am vizitat ieri magazinul din Ghencea (Lem's) si mi-a placut.Modele noi pt. export si preturi f. bune
kudika014525
Postat pe 20 Iulie 2009 08:25
cine este interesat de a achizitina mobila in perioada urmatoare sa aiba in vedere targul de profil de la romexpo vin toti producatorii
luminitagrigoriu
Postat pe 20 Iulie 2009 17:24
eu te pot ajuta ce mobila vrei ? pentru ce:bucatarie dormitor living?/
sora_flory
Postat pe 4 August 2009 14:20
eu am anuntat pe cei interesati de mobilier unde pot gasi oferte convenabile de mobila, eu fac mobila de 20 ani asa ca nu imi trebuie mobila dar spre deosebire de cei care scriu pe aici eu nu imi fac reclama consider ca suntem pe acest forum pentru a da sfaturi pentru reclama platesti draga saraflorentina
luminitagrigoriu
Postat pe 4 August 2009 16:40
sunt o gramada de posibilitati. depinde ce vrei. iata un nr de telefon. executa mobila ff frumoasa si de calitate. eu am mobila facuta de 3 ani si inca este in stare perfecta. in plus are modele noi si deosebite. 0766227742.
marra_68_condo
Postat pe 5 August 2009 09:47
cei despre care vorbesti vin acasa la client sa ia masurile?
edi38
Postat pe 6 Septembrie 2009 20:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Etapele zugravirii unui apartament 20 De la: deliaoltean_condo 21 Noiembrie 2016 10:22
toc usa metalica 2 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:54
Amenajare baie office 1 De la: simpledesign 4 Februarie 2010 12:39
mobilier pentru bucatarii mici 37 De la: ergomob 7 Iulie 2010 22:01
gazon in living 1 De la: florinjuchiac 4 Martie 2010 19:23