Setari Cookie-uri

Spoturi de lumina

ai mare dreptate....si arata mult mai bine decat lampadarele.....
alynastoian
Postat pe 13 Februarie 2009 12:12
adrian popa
www.leds-c4.com
0726.317.127
corpuri de iluminat productie Spania
adrianpopagheorghe
Postat pe 14 Februarie 2009 13:20
Nu cred ca s-a gandit nimeni sa jigneasca taranii. aici e vorba de taranii dati cu gel, de la oras.
alistar65
Postat pe 1 Martie 2009 03:01
De la: VALENTIN_STAN64, la data 2009-01-01 21:56:43CRED CA SE POATE INLOCUI PLEXICUL CU policarbonatul E DOAR O IDEE SAU PROPUNERE DAR POTI INCERCA CU O BUCATA MICA PT PROBA,SA VEZI CE EFECT ARE,SI APOI TE DECIZI CE SI CUM 0 problema ar ptea fi zgomotul facut de instalatia neoanelor{tiuit sau biziit} mai ne spui ce ai facut ce ti a iesit salutare!
din policarbonat transparent sunt construite capacele de la BMP-uri[blocurile de masura si protectie], acele "cutii" in care se afla contorul de energie electrica si protectia pe bransament.in multe cazuri,rezista si la razele ultravioletele emise de soare,dar in alte cazuri,in timp se "matuieste"
rudy2007_condo
Postat pe 1 Martie 2009 06:56
subsonic, am spoturi in casa, dar zau ca ai dreptate. cu un singur amendament. nu poti pune candelabru ca sa pui in valoare o fantana arteziena in casa cum vrea domnul care a initiat acest dialog. nu poti atrage atentia asupra unui colt din casa, etc., iar pe un hol lung candelabrul nu da luminozitate decat in zona in care este instalat, dar spoturile pot fi montate din loc in loc pe toata distanta.
eu am si spoturi in casa, dar am facut in asa fel combinatia incat nu am renuntat la plafoniera din mijlocul incaperii, cu variator in sufragerie sau cu 2+1 in dormitor ca sa pot pune becuri economice.
nu am fantana arteziana dar imi plac locurile unde poti face luminozitatea in fctie de starea in care sunt sau de nevoile de zi cu zi precum calcatul, repararea unui aparat etc. sincer, nu ma vad in mijlocul casei, sub candelabru, ca sa fac un rotor si nici nu-mi place sa lucrez la o veioza, intr-un colt al casei.

asa ca, fiecare cu gustul lui. cand oi avea vila de zeci de camere merge sa-mi pun si candelabru. daca as fi miliardar in euro as putea sa pun mai multe candelabre ca sa nu arat a taranoi si sa am lumina care imi trebuie.
momentan... traim in romania si asta ne ocupa tot timpul. trebuie sa acceptam si lucruri mai putin fine, mai putin calitative, in compensarea nevoilor de zi cu zi.
sa ai lucrari cu cat mai multe candelabre iti doresc!
din pacate, in cazul asta, nu pot apela la tine, meseriasule, caci eu sunt bugetar de rand
greuceanugreadetot
Postat pe 1 Martie 2009 08:50
Imi dati si mie mai multe amanunte despre becurile cu halogen? Cum sunt pentru ochi? Ma intereseaza pentru o veioza cu lupa.
larisadolea
Postat pe 1 Martie 2009 16:41
De la: larisadolea, la data 2009-03-01 16:41:55Imi dati si mie mai multe amanunte despre becurile cu halogen? Cum sunt pentru ochi? Ma intereseaza pentru o veioza cu lupa.
becurile cu halogen sunt bune si nu.....,eu folosesc,pentru lucru,la birou,la baiat ,o lampa reglabila ca si pozitie,gen lampa folosita la proiectari/desen tehnic,ce are un bec economic,ce face o lumina "calda" si e totul O.K.!sincer nu sunt adeptul spoturilor sau a becurilor cu halogen,desi au si ele "farmecul" lor,dar cu un randament slab ca si iluminare, consum mare de energie electrica,caldura degajata,defectiuni la bornele de conexiuni[macar acelea de ceramica].... bafta!in schimb,la o lanterna profi.,ce are ca si bec halogen de 55W/6Vdc si e O.K.!un lucru sa nu uiti,nici o data sa nu atingi direct cu degetele sticla becului cu halogen
rudy2007_condo
Postat pe 1 Martie 2009 19:05
eu ziceam de POLICARBONATUL ce se gaseste la m2 in mag. de constructii si are multe nuante , nu e doar transparent.Ca omul nu are de unde sa cumpere plexic colorat ca na se gaseste in comert.DE UNDE STII DE B.M.P.M.?si din ce sunt ele facute?
VALENTIN_STAN64
Postat pe 1 Martie 2009 21:23
cand spui candelabru spui clasice este adevarat ,dar,sunt candelabre cu disign neoclasic sau mai mult de atat sunt tot felul de plafoniere,lampi suspendate ,aplice,etc. ....confectionate din diverse materiale si pe div finisaje ....daca intereseaza pe cineva sa stie sau sa achizitioneze asa ceva ,eu lucrez in domeniu si va pot ajuta cu placere 0731.444.408
sa auzim de bine
robert_sovar
Postat pe 2 Martie 2009 13:57
exista posibilitatea de iluminare cu fibra optica
e divin daca gasesti o firma specializata pe asa ceva, in plus consumul de energie e f redus
dherciu
Postat pe 2 Martie 2009 20:11
Da, d-nule vpopescu58, aveti perfecta dreptate.Ati dat un raspuns de om inteligent si de caracter.Toti ne tragem din tarani.Si d-nul subsonic are sau a avut sigur bunici sau strabunici tarani.Din acesti tarani s-au nascut cei mai de valoare romani.Inclin sa cred ca persoanele la care se referea sunt de fapt manelisti sau persoane ajunse staruri peste noapte facand playback.Pt ca bunul gust al taranului autentic este stiut.
Iar la urma urmei fiecare foloseste si la iluminat ceea ce considera el ca este mai aproape de gusturile sale.
Numai bine tuturor!
cristina_andra
Postat pe 3 Martie 2009 11:59
"Inclin sa cred ca persoanele la care se referea sunt de fapt manelisti sau persoane ajunse staruri peste noapte facand playback."-----ABSOLUT ! mai tre sa vad spot cu lantisor de aur si cu dusmani .......... facute la comanda
subsonic
Postat pe 3 Martie 2009 21:58
http://netshopingcenter.blogspot.com/2010/02/corpuri-de-iluminatlustrelampadarelampi.html
http://www.facebook.com/#!/album.php?aid=2239&id=100000675170429
anamaria_ion
Postat pe 11 Februarie 2010 01:20
Fibra optica nu lumineaza - Transmite lumina -si nu este de loc economica nici sursa de la care preia lumina,nici fibra in sine.Efectul poare fi OK dar costurile si calitatea luminii.....nu merita!
vpacurici
Postat pe 11 Februarie 2010 17:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum "mintim" spatiul din bucatarie? 12 De la: verena 21 Septembrie 2011 15:39
Firma de curatenie-un ajutor pentru fiecare 1 De la: michelle_condo 12 Februarie 2013 12:33
Ce material este bun pentru inchiderea balconului? 14 De la: canady 2 Aprilie 2010 23:42
SOBA TERACOTA 2 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:52
Fosa septica din beton 4 De la: guru_ion 23 Ianuarie 2012 08:27