Setari Cookie-uri

va cer sfatul

....... Cred ca mobila de lux e tot ceea ce-i lipsea lui Pexi....Dar nu stia de care sa aleaga..... Dragilor , cred ca a-ti pierdut din vedere ca ,desi teoretic are doua activitati distincte - testare + consiliere - ambele se desfasoara intr-o G A R S O N I E R A !!!!!! pentru binele lui Pexi , sper ca pana acum si-a inceput activitatea, cu succes iar aceste discutii nu-si mai au rostul.
libra66
Postat pe 1 Februarie 2009 16:41
Mah, ori m-a lovit prea tare soarele in cap in India , ori nu mai inteleg eu nika ce vb voi despre MOBILA DE LUX!!! Who the f... vorbeste de mobila de lux din pozele vazute si revazute de domnul OCTOPUS Chiar ar trebui sa fiu dusa rau cu pluta ca sa indic la cineva intr-un cabinet de teste psihologice mobila de lux cu foita de aur !!Bravo OCTOPUS , bine gindit ! Tu ai idee la ce idee m-am gindit eu cind am zis discret sau finutz decorata ?????Habar nu ai ! Ei bine ! OCTOPUS cite feluri de mobila decorata ai vazut ???? cred ca mai multe au iesit de sub mina mea decit ai vazut tu " in front of ur eyes "!
AngelaHaq
Postat pe 2 Februarie 2009 00:27
Si la o adica , gigi are dreptate ! ce, un nebun nu s-ar bucura de putina "verdeata " intr-o GARSONIERA CU TREI MESE (the cat )????????????! Sorcova vesela ! va sorcovesc acuma daca tot am ratat mai devreme ! Gigi sa ne fie de bine!
AngelaHaq
Postat pe 2 Februarie 2009 00:42
alooooooooooooo cred ca ati inebunit cu totii sau sant beat eu PTR Octopus ----sincer ce ne pasa noua daca angela umple tot site-ul cu poze ale creatie ei din partea mea poate sa o faca dar sa nu abuzeze excesiv de acest site adica sa asi faca reclama gratuita cum au procedat altii pe acest site apoi PTR PISICA MEA DRAGA ai dreptate R este doar o garsoniera dar in acea garsoniera daca isi pune cineva capul la contributie o garsoniera poate fi utilata si functional si cu foarte bun gust din aceasta cauza ai tin partea lui Angela desi si mie imi pare ciudat cand vorbeste despre mobila decorata sau.............ma rog cred ca si eu sant putin inapoiat ..... desi imi place clasicul si luxul ..... ma duc sa vad daca am castigat la loto!!!!!!!?????????sa-mi cumpar mobila de la M....... stop fara reclama pe acest forum ..........o seara placuta tuturor
gigibrbr_condo
Postat pe 2 Februarie 2009 00:51
Dragul meu Gigi, sunt de acord ca si o garsoniera poate fi amenajata si decorata in mod spectaculos , depinde de ce-ti propui si de resurse , dar daspre asta am postat pe prima pagina , pe 4 noiembrie. Am observat totusi ca , de unde ea cerea un sfat pentru mobila din pal ,s-a ajuns la trimiteri si oferte de mobilier pictat,cu foita etc ,ceea ce mi s-a parut nepotrivit . Rationamentul meu a fost sustinut tocmai de faptul ca urma sa-si desfasoare activitatea intr-o garsoniera ,daca ar fi fost inlesnita financiar , respectiv potential client de mobila mai deosebita , nu cred ca se inghesuia intr-o garsoniera.
libra66
Postat pe 2 Februarie 2009 16:28
Iti recomand la pardoseala deschisa, o combinatie intre negru striat (este mai ieftin ca wenghe, este o idee mai inchis decat acesta)si stejar cremona, cu usi cantuite cu abs de 22 Laggunna. In acest fel camera va avea un aer "serios" dar si placut ochiului cu ajutorul cremonei si a muchiilor rotunjite date de abs.
arm_ramona
Postat pe 3 Februarie 2009 13:06
Fara foita
AngelaHaq
Postat pe 3 Februarie 2009 14:28
Ai dreptate chear am uitat si eu si cred ca ceilalti de aspectul financiar dar trebuie sa fim iertati pentru inversunarea artistica de care dam cateodata dovada
gigibrbr_condo
Postat pe 3 Februarie 2009 22:03
..... Hhmmmm......
libra66
Postat pe 3 Februarie 2009 23:05
in primul rand nu inteleg perceptia unora precum in cabinetul unui psiholog intra nebuni grav daca nu se face diferenta intre pshiholog si pshihiatru

in al doilea rand spatiul este f mic si am mai spus este nevoie de niste dotari standard(birou,mese min 4-5, scaune 4-5,calculator) dar sper ca cabinetul deja functioneaza si sunt convinsa ca mobilierul este tip comercial
luminitagrigoriu
Postat pe 4 Februarie 2009 16:20
De la: theCat, la data 2009-02-03 23:05:51..... Hhmmmm......
gigibrbr_condo
Postat pe 5 Februarie 2009 20:27
si eu sunt convinsa ca cabinetu' e deja in functiune asa ca nu mai e nevoie de parerea noastra.
octopus
Postat pe 6 Februarie 2009 00:15
la munca nu la intins mana !!!!!
andrei_mariancatalin
Postat pe 12 Februarie 2009 15:22
Este pur si simplu lipsa de bun simt !! Este al 5 -lea topic ,deschis azi ,unde dau de aceeasi "INVITATIE" Ce se intampla??Nu e nici o noutate...e o schema clasica de joc piramidal,care pe langa faptul ca este o excrocherie este si ILEGAL !!!
libra66
Postat pe 12 Februarie 2009 16:10
bravo andrei bravo pisico eu nu am vrut sa scriu pe nici un topic dar le-am trimis un mesaj insa atunci cand am vazut ca sa imbacsit tot forumul ma apucat toti nervii eu va sfatuesc sa raportati si voi administratorul de limbaj indecent
gigibrbr_condo
Postat pe 12 Februarie 2009 19:04
BUNA ZIUA VA CER SI EU SFATUL IN LEGATURA CU PARCHETUL.SE MERITA PUS.AI MEI NU PREA SANT DE ACORD.EU STAU INTR-O CASA SI AM DUSUMEA.VA ROG MA AJUTATI
aiserct
Postat pe 13 Februarie 2009 11:37
De la: aiserct, la data 2009-02-13 11:37:04BUNA ZIUA VA CER SI EU SFATUL IN LEGATURA CU PARCHETUL.SE MERITA PUS.AI MEI NU PREA SANT DE ACORD.EU STAU INTR-O CASA SI AM DUSUMEA.VA ROG MA AJUTATI

1.se zice sunt si nu sant(daca tot e sa ne dam mai elevatzi)
2."se merita" sa pui parchet, chiar daca ai dusumea. dar vezi sa nu uitzi si de straturile de sub parchet si anume folia anticondens si polistirenul extrudat.
andrei_mariancatalin
Postat pe 13 Februarie 2009 15:10
va multumesc dl andrei ptr sfat dar credeam ca in acest forum se cere sfaturi nu se corecteaza ortografia. in fine daca imi raspundeti acum nu v-ati suparat pe mine.de cat sa fie polistirenul extrudat de 3 sau 5?
aiserct
Postat pe 15 Februarie 2009 11:19
De la: aiserct, la data 2009-02-15 11:19:45va multumesc dl andrei ptr sfat dar credeam ca in acest forum se cere sfaturi nu se corecteaza ortografia. in fine daca imi raspundeti acum nu v-ati suparat pe mine.de cat sa fie polistirenul extrudat de 3 sau 5?
Stai linistita cei ce comenteaza pe baza ortografiei sigur nu stiu nimic despre a construi sau amenaja o casa defapt multi din leii aparatori de limba romana de pe acest forum nu au plantat niciodata un pom cat de a construi o casa sau a face un copil m-au lasat doar pe mine BINE AI VENIT PE CONDO!!!!!
gigibrbr_condo
Postat pe 15 Februarie 2009 16:18
Intr-un cabinet de genul asta eu as opta pentru culori deschise. Culoarea lemnului de cires de exemplu cred ca e ideala.
laura_feelings
Postat pe 15 Februarie 2009 17:21
in legatura cu mesajul acela ,ca investesti 1 leu si castigi nu stiu cat. ar trebui ca cei de la condo sa-l stearga pt. ca nu are nici o legatura cu profilul site-ului.bine a spus andrei ,daca nu ma insel,la munca.incerca sa profite de naivitatea unora.
hopamitica11
Postat pe 15 Februarie 2009 22:46
De la: gigi_braicovici, la data 2009-02-15 16:18:09
De la: aiserct, la data 2009-02-15 11:19:45va multumesc dl andrei ptr sfat dar credeam ca in acest forum se cere sfaturi nu se corecteaza ortografia. in fine daca imi raspundeti acum nu v-ati suparat pe mine.de cat sa fie polistirenul extrudat de 3 sau 5?
Stai linistita cei ce comenteaza pe baza ortografiei sigur nu stiu nimic despre a construi sau amenaja o casa defapt multi din leii aparatori de limba romana de pe acest forum nu au plantat niciodata un pom cat de a construi o casa sau a face un copil m-au lasat doar pe mine BINE AI VENIT PE CONDO!!!!!

mai draga gigi, nu e bine sa fi asa sigur pe ceea ce nu stii. perntru k se poate sa mai si gresesti, asa cum e si in cazul de fatza. referitor la limba romana , eu daca nu stiu un cuvant spus sau scris de cineva , eu intreb ce inseamna, sau ma uit in dex. iar daca mi se atrage atentzia la ceva, si vad k am greshit ma corectez. acum va mai putetzi lua de modul cum scriu: sh tz k sau alte asemenea. asta este. referitor la "a planta un pom a construi o casa, si a face un copil" este incomplet. mai trebuia sa "salvezi pe cineva de la pojar (din foc) sau de la inec" si cand faci 3 dintre acestea potzi considera k nu ai facut umbra pamantului degeaba. tre sa recunosc k pana acuma nu am facut decat una: pomul. cat despre facut copii acesta e cel mai simpla chestie. mai greu e sa le dai sa manance si sa-i educi. acestea fiind zise va doresc o zi buna in continuarebsi sper k sa discutam constructiv in continuare (fiecare sa invatzam cate ceva de aici).
polistirenul extrudat este mai subtire decat cel expandat, avand cam aceleasi caracteristici termice. pune de cat gasesti (cel de la brico e foarte bun).
andrei_mariancatalin
Postat pe 15 Februarie 2009 23:42
merci.frumoase poze aveti sau pot sa-ti pun ai?
aiserct
Postat pe 16 Februarie 2009 16:43
DRAGA MARIAN imi cer scuze daca din comentariul meu anterior am parut ca vreau sa te ofensez te asigur ca am vrut sa prezint doar o problema generala cu care se confrunta acest forum si forumurile in general . Eu vad cum se gaseste cineva care nu are habar de cate un subiect dar vrea cu orice chip sa dea cu noroi
gigibrbr_condo
Postat pe 16 Februarie 2009 19:24
in legatura cu mesajul ala ca faci bani multi haideti sa raportam toti abuz poate nu mai scriu.unii chiar sant atat de naivi sa creada?
aiserct
Postat pe 17 Februarie 2009 15:17
De la: aiserct, la data 2009-02-16 16:43:05merci.frumoase poze aveti sau pot sa-ti pun ai?

daca vorbesti cu mine potzi sa zici ai. daca nu imi cer scuze k m-am bagat in seama.
andrei_mariancatalin
Postat pe 17 Februarie 2009 15:26
In legatura cu mobilierul wege este destul de pretentios, eu am optat pentru acest fel de mobilier in tot apartamentul si pot spune ca datorita culorii inchise praful se vede imediat si se zgarie foarte usor, in ceea ce priveste culoarea peretilor puteti opta pentru culori calde.
andra_alexandra
Postat pe 17 Februarie 2009 15:32
buna ziua vreau sa construiesc o pergola din lemn pe care sa o acopar cu copertina o retractabila si sa o inchid pe trei laturi(laterale si fata )cu niste pereti detasabili transparenti (in zona cam bate vantul des)dimensiuni 6ml*10ml*2,7mh,astept sfaturi despr constructia acesteia, materiale etc
Romeo_condo
Postat pe 6 Martie 2010 11:31
Poti folosi placi din policarbonat de toate felurile
Miklos
Postat pe 16 Martie 2010 19:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Incalzire prin pardoseala 247 De la: mihai_mateescu 28 Aprilie 2015 14:26
Cadou pentru sotie 5 De la: condo_2009 3 Martie 2010 10:26
izolare beci 9 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:40
lampioane zburatoare 5 De la: froufrou 12 Mai 2012 00:20
ALBUME DE FAMILIE 1 De la: trucami 19 Noiembrie 2010 16:04