Setari Cookie-uri

Intalnire

De la: condo000524, la data 2009-07-15 21:16:40se pare ca locul este ales,ramane BOLBOCI,asta este bine,pt ca asa cum spune si condo 1142 este loc si de cort si cabana,depinde de fiecare cum doreste,pt mine este ok,cel mult 2 persoane,dar daca sunt mai multi care vor sa vina cu mine,ne vom descurca intr-un fel.pct de intalnire,GARA SINAIA,sper ca am inteles bine.



??????? de unde ideea ca aceasta varianta este....cea dorita de majoritate ??? si fara , suparare , cine te-a numit pe tine organizator pentru noi...forumistii...de pe Condo...??
Ce ziceti..., Angel , Cornelia , timisoreanca , gigi , Luminita...???
Cornelia, tu esti din Brasov , te rog , aici , oficial , sa ne sugerezi cateva locuri , civilizate , pentru aceasta intalnire . Care sa fie pozitionate foarte bine , astfel incat toti cei care doresc sa vina ,indiferent cu ce mijloc de transport vin , sa o faca usor .In functie de propuneri , ne documentam...si alegem. Trebui gandit ca o chestie placuta ,o intalnire fata-nfata a celor care s-au apropiat in timp , au interactionat , au combatut , s-au certat , s-au impacat...Dar cu sigurantza eu nu cred ca trebuie sa fie ca o....drumetie cu rucsacul in spate nici un gratar cu vecinii de la bloc . Scuze , nu doresc sa supar pe nimeni , dar eu...nu vin la aceasta intalnire sa pun nici de mamaliga , nici sa ma tarasc pe burta in cort . Si nu e vorba de fitze...ci de confort si de cum ma raportez pe mine in general .
Cred ca e bine sa ne grabim, deci , haideti sa facem propuneri pertinente , cu cabane, vile , complex turistic...ce o fi dar sa fie in buna stare, si cu acces civilizat.
Va doresc o zi buna tuturor ...!!!!
libra66
Postat pe 17 Iulie 2009 10:15
De la: luminitagrigoriu, la data 2009-07-16 22:35:21da de ce sa ne chinuim?? intelesesem ca trebuie sa fie ceva relaxant si placut .De ce trebuie sa merg intr-o vagauna??



De acord .
Luminita , parca ai zis ca te-ai mai ocupat de simpozioane, intalniri...ce zici , ne dai o mana de ajutor ? eu sunt intr-un iures de vreo luna....de nu-mi vad capul....Vreau sa ne vedem , dar , nu vreau sa ma pedepsesc...De aceea, vreau sa facem o alegere care sa-i multumeeasca pe majoritatea.
libra66
Postat pe 17 Iulie 2009 10:21
De la: angelblue_67, la data 2009-07-16 23:27:19Stati cuminti si nu va agitati fara rost ...sincer nici eu nu vreau la Bulboci ,sau cum i se spune corect ca nu am auzit in viata mea de locul acela ,am spus si repet vreau ceva in "lumea dezlantuita "nu departe de ea...am vazut cu totii cate catastrofe se intampla in pustietati si chiar nu avem nevoie de asa ceva,nu?Daca nu o sa propuna nimeni nimic viabil ne vom intalni in centrul Brasovului si de acolo vom hotari unde ne ducem ,ok?Va pupic dulce si abia astept sa ne intalnim "Condorii mei de suflet"



Mai bine asa...in centrul Brasovului , decat in...padure...pescuit, drumetii , faceti cu familiile , cu amicii...Noi altceva am intentionat cu aceasta intalnire.
libra66
Postat pe 17 Iulie 2009 10:30
nu era vorba sa vina cu mine cei de pe forum,era vb de cei care vin din bucuresti,dar daca nu este loc decat pentru forumisti,imi cer scuze ca m-am bagat intre voi fara sa vreau,vad ca aici sunt mai multe tabere,asa ca cel mai bine ar fi sa ma retrag.
condo000524
Postat pe 17 Iulie 2009 13:02
toata lumea este bine venita ,este adevarat ca intre forumisti sau creat cateva cercuri foarte apropiate ceace imi indica un potential succes al intalnirii eu nu am timp de organizare si chear nu imi pasa cine este dispus sa o faca, dar ar trebui si este de preferat cineva mai de-al locului care stie zona are niste relatii si poate realiza eventual si un traseu de vizitat PS . UN AJUTOR DIN PARTEA ADMINISTRATORULUI (si nu financiar ca de e criza) AR FII DE PREFERAT !!!!!!! ALOOOOOOOO!!!!!!!!!UNDE ESTI??????? VII SI TU CU NOI ????????
gigibrbr_condo
Postat pe 17 Iulie 2009 17:58
De la: theCat, la data 2009-07-17 10:15:58
De la: condo000524, la data 2009-07-15 21:16:40se pare ca locul este ales,ramane BOLBOCI,asta este bine,pt ca asa cum spune si condo 1142 este loc si de cort si cabana,depinde de fiecare cum doreste,pt mine este ok,cel mult 2 persoane,dar daca sunt mai multi care vor sa vina cu mine,ne vom descurca intr-un fel.pct de intalnire,GARA SINAIA,sper ca am inteles bine.



??????? de unde ideea ca aceasta varianta este....cea dorita de majoritate ??? si fara , suparare , cine te-a numit pe tine organizator pentru noi...forumistii...de pe Condo...??
Ce ziceti..., Angel , Cornelia , timisoreanca , gigi , Luminita...???
Cornelia, tu esti din Brasov , te rog , aici , oficial , sa ne sugerezi cateva locuri , civilizate , pentru aceasta intalnire . Care sa fie pozitionate foarte bine , astfel incat toti cei care doresc sa vina ,indiferent cu ce mijloc de transport vin , sa o faca usor .In functie de propuneri , ne documentam...si alegem. Trebui gandit ca o chestie placuta ,o intalnire fata-nfata a celor care s-au apropiat in timp , au interactionat , au combatut , s-au certat , s-au impacat...Dar cu sigurantza eu nu cred ca trebuie sa fie ca o....drumetie cu rucsacul in spate nici un gratar cu vecinii de la bloc . Scuze , nu doresc sa supar pe nimeni , dar eu...nu vin la aceasta intalnire sa pun nici de mamaliga , nici sa ma tarasc pe burta in cort . Si nu e vorba de fitze...ci de confort si de cum ma raportez pe mine in general .
Cred ca e bine sa ne grabim, deci , haideti sa facem propuneri pertinente , cu cabane, vile , complex turistic...ce o fi dar sa fie in buna stare, si cu acces civilizat.
Va doresc o zi buna tuturor ...!!!!


Aici ai perfecta dreptate, eu pe acest forum am dialogat cu forumistii care au diferite probleme sau au diferite nelamuriri si de fapt cred ca acesta este scopul intalnirii.
Eu zic ca de aceasta treaba trebuie sa se ocupe cineva de-al casei, care sa se intereseze de un spatiu si sa stabileasca un buget la care trebuie sa cotizam toti cei prezenti prin virament bancar intr-un cont inainte cu o saptamana asa ca sa fie timp pentru a organiza intalnirea si sa dezbatem pe larg diferite probleme, iar noaptea fiecare sa se descurce pe cont propiu, bineinteles dupa cheful de intalnire. Eu va zic din experienta ca fara organizare o sa fie totul un fiasco. Numai bine!
condo000807
Postat pe 17 Iulie 2009 18:20
imi pare rau dar nu ma pot implica personal sunt prinsa cu participarea la Bife care este pe 2.09 incepe de fapt am si propus pentru cei interesa-ti de mobilier si amenajari sa vina la Romexpo sau cei isi doresc mobilier mai ieftin
luminitagrigoriu
Postat pe 18 Iulie 2009 15:42
As vrea sa vin si eu la intalnire dar trebuie sa plec din Bucuresti.De altfel cred ca multi pleaca in concediu.Poate ar fi mai bine sa o lasam pentru toamna.
Luigia_2006
Postat pe 18 Iulie 2009 21:26
Nici nu ma gandesc draga mea theCat sa merg la locatia mentionata de noii forumisti si bineinteles ca o sa fie o petrecere pe cinste intr-un loc civilizat ,frumos,o superba intalnire de care sa ne amintim cu drag mereu!
angelblue_67
Postat pe 18 Iulie 2009 22:59
buna ziua . desi nu imi place in mod deosebit zona sinaia ,valea Ialomitei ,unde se gaseste cabana Bolboci ,pe malul barajului bolboci e deosebita . sunt si conditii civilizate ca pentru the cat sunt si conditii pentru cei ce vor sa cunoasca oameni si locuri si nu vor sa se duca la o intalnire pt asi etala toaleta de vara .Eu am fost cazat la cabana Laptici a Romsilva si nu ma fot plange.Eu am inteles ca vor veni oameni toleranti , fara complxe de superioritate ,pt ca omul nu sa nascut la hotal ,ci in natura. angelblue 67 ai intorso ca la ploiesti , imi pare rau pt ca ce ai vrut tu (sa venim cu catel cau purcel cu cort )nu va fi agreat (eu as fi apreciat), nu am dorit neaparat sa vin ,(nu imi plae surprizele de orice fel ) dar aproape de tine e Valea Cernei sau Obarsia Lotrului de aici la lacul Calcescu cu cine iti este aproape si asta va fi egala cu 10 intalniri condo . daca vei face asa ,si va fi adevarat astept o confirmare .
iiontoma
Postat pe 19 Iulie 2009 20:25
mam grabit ,ami cer scuze pt ortografie
iiontoma
Postat pe 19 Iulie 2009 21:26
Dragul meu,iiontoma,nu am intors-o deloc ca la Ploiesti citeste te rog mai atent ce am scris eu,mi-a placut doar ce a scris condo 000524 dar am inteles de la unii membri de pe forum ca nu este tocmai ce mi-as dori eu sau poate multi altii dintre noi si ce ti se pare asa de ciudat sa ne intalnim in centrul Brasovului si apoi sa ne hotaram unde mergem,eu vreau sa fie ceva deosebit,ceva care sa fie pe placul tuturor poti sa intelegi asta?Sper ca da!
angelblue_67
Postat pe 19 Iulie 2009 22:05
theCat , angel .....am senzatia ca unii din cei ce au scris nu s-au gandit la INTALNIRE ca tema acestei actiuni ci au considerat ca e vorba de o excursie la munte , da se poate face si excursie dar terbuie sa se tina cont exact de aceea ce ati spus voi ca nu toata lumea "e in forma" pentru drumetii.Dupa ce va avea loc intalnirea in scopul cunoasterii indeaproape a celor ce au comunicat atata timp de la distanta, se vor putea lega poate unele prieteni care sa duca la excursii care sa convina anumitor"grupulete".Cand e vorba de grupuri mari ,( oameni cu preferinte total deosebite), nu se poate face astfel incat fiecare sa obtina ceea ce doreste.Ca urmare eu cred ca ar fi bine sa ne gandim in primul rand la intalnirea propriu zisa.ca la o .....INTALNIRE inte prieteni, unde pe primul loc vor fi discutiile(povestile) in scopul cunoasterii.In acest scop probabil ne-ar fi necesar sa gasim o locatie unde sa fie spatiu suficient pt orce numar de persoane , deoarece trebuie sa recunoastem ca nu avem cum sa stim cati vor veni pana la urma (5 persoane sau..35.105).Ar fi indicat in acest scop , poate o terasa cu pajiste in jur unde se pot instala "n"persoane.....?E dificil....
cornelia_leia
Postat pe 20 Iulie 2009 09:35
Va terbui sa tinem cont ca unele persoane vor veni singure in timp ce altele vor fi impreuna cu familia....
cornelia_leia
Postat pe 20 Iulie 2009 09:39
angelblue 67 , imi cer scuze daca remarcile mele au deranjat pe cineva ,asa vad eu unele lucruri . Din ce spui tu inteleg ca va doriti o intalnire in centrul Brasovului si practic nu prea va cunoasteti .Dupa mine va urma ceva de genul hai la o bere , dar uni vor vrea Carlsberg , altii Skol iar restul Bucegi .Sper sa nu fie asa . Oricum va doresc sa va simtiti bine toti cei ce veti fi acolo .
iiontoma
Postat pe 20 Iulie 2009 20:22
Inteleg ca exista o mare confuzie in legatura cu organizarea acestei...INTALNIRI... Nu mi-am imaginat ca trebuie explicat , amanuntit ce inseamna acest gen de activitati . Daca doar pt. faptul ca am spus ca nu consider ca trebuie sa merg in locuri neantretinute si izolate , ci doresc conditii civilizate am fost invinuita de "superioritate" ( - apropos....nu pot fi complexe, de superioritate , ci doar de...nferioritate ) inseamna ca daca ma apuc sa explic cum se procedeaza in asemenea situatii...cine stie ce voi mai citi pe aici...
O astfel de intalnire, trebuie organizata simplu, dar clar ,asa cum am mai spus, intr-un loc dragutz si accesibil. Si fara suparare, nici ideea cu ...familiile , nu ...se obisnuieste la acest gen de intalniri. Dar , ma rog , treaba fiecaruia.. Nu cred ca e mai simplu sau normal , ca niste oameni care , fizic nu se cunosc...sa ...faca drumetii impreuna...Nu acesta e scopul !!!Socializarea , comunicarea , cam astea sunt coordonatele acestei intalniri. Si asta se face stand confortabil ,la o masa , undeva la o terasa...intr-un ambient placut .
Ma voi interesa si eu....voi cere ajutorul cuiva din Brasov , daca a ramas Brasov... Nu promit,insa voi incerca. Dar pentru asta , am nevoie de un numar de persoane...o estimare. poate nu ar fi rau daca v-ati exprima parerea cu privire la ...o suma alocata pentru aceasta masa...ca sa putem face...un buget si in functie de acesti indicatori , sa vedem ce gasim, ce negociem.
Incep sa fiu sceptica ,se trezeste cate cineva ca vrea cu cortul...de parca noi ne stim de-o viatza si astea sunt preocuparile noastre comune . Sincer , chiar nu ma asteptam .
Nu ma pot abtine , scuze , dar sunt un pic obosita, adica , mai putzin intelegatoare , si voi comenta , afirmatia facuta de iiontoma referitoare la "omul nu se naste la hotel ci in natura " . Cu superioritate sau nu...precizez ca nu stiu unde te-ai nascut tu...insa eu m-am nascut intr-un spital din Bucuresti , unul renumit , si...am crescut in mijlocul Bucurestiului...in spatele Hotelului Intercontinental si al Teatrului National , pe o strada ce pe vremuri se chema "Aex.Sahia" iar acum "Jean Luis Calderon"...la nr.44 , langa fosta Ambasada a Palestinei , o cas frumoasa, care are un brad mare in gradina, sadit de tatal meu in anul in care m-am nascut eu...!!!! "Natura" cea mai apropiata era "Gradina Icoanei " si "Parcul Ioanid ". Asa ca nu am reusit sa inteleg...partea cu natura. Desi , iubesc natura , o protejez , am nevoie de conditii civilizate. Nu am cerut cazare si restaurant de 5 ***** ,eu am bunul simt sa nu pretind oamenilor asa ceva, ci sa fac ceea ce e bine pt. toti.
Deci , va rog sa va ganditi la ce v-am rugat, pt. a putea contacta ,aranja...sa stim despre ce vorbim...cate persoane,cati bani, cu ,fara cazare.
Sper ca nu v-am plictisit.....dar nici sa las unele lucruri nelamurite nu vreau...
Va doresc numai bine...
libra66
Postat pe 20 Iulie 2009 23:48
hai ca mi-a placut expresia unele persoane vor veni singure mai sincer eu am si 2 pisici si un caine si stau in dilema sa ii iau cu mine sau nu??
Deci unii s-au gandit ca hai in weekend cu familia si sa ne intalnim si cu aia de pe condo asa la o bere pe o terasa .
Scuze dar eu vreau sa vad o propunere de program clar.
Imi pare rau daca par mai dura pentru unii dar eu asa sunt invatata programat totul aici nu-i ca in sesiune se lasa totul pe ultima zi.
DEci propune-ti program cu teme ce doriti sa aflati dar va rog fara reclame la firme veni-ti cu bagajul de cunostinte din capsorul vostru.
luminitagrigoriu
Postat pe 21 Iulie 2009 17:17
the Cat, scuzama ,eu am spus omul ,in sensul referitor la primul om si nu mam referit la un bucurestean caruia iau murit laudatorii .Ma dranjat chestia cu conditii civilizate .Ce te face sa crezi ca cei care folosesc si cortul beneficiaza de conditii necivilizate si implicit sunt necivilizati .Cunosc oameni chiar din Bucuresti care reprezinta Romania in lume si stiu sa steasi la 5 stele ,dar si cu cortul in Piatra Craiului . Cumva sunt totusi neseriosi pt ca nu au spus la ce maternitate sau nascut .
iiontoma
Postat pe 21 Iulie 2009 22:34
De la: iiontoma, la data 2009-07-21 22:34:43the Cat, scuzama ,eu am spus omul ,in sensul referitor la primul om si nu mam referit la un bucurestean caruia iau murit laudatorii .Ma dranjat chestia cu conditii civilizate .Ce te face sa crezi ca cei care folosesc si cortul beneficiaza de conditii necivilizate si implicit sunt necivilizati .Cunosc oameni chiar din Bucuresti care reprezinta Romania in lume si stiu sa steasi la 5 stele ,dar si cu cortul in Piatra Craiului . Cumva sunt totusi neseriosi pt ca nu au spus la ce maternitate sau nascut .
condo000807
Postat pe 21 Iulie 2009 23:23
De la: condo000807, la data 2009-07-21 23:23:22
De la: iiontoma, la data 2009-07-21 22:34:43the Cat, scuzama ,eu am spus omul ,in sensul referitor la primul om si nu mam referit la un bucurestean caruia iau murit laudatorii .Ma dranjat chestia cu conditii civilizate .Ce te face sa crezi ca cei care folosesc si cortul beneficiaza de conditii necivilizate si implicit sunt necivilizati .Cunosc oameni chiar din Bucuresti care reprezinta Romania in lume si stiu sa steasi la 5 stele ,dar si cu cortul in Piatra Craiului . Cumva sunt totusi neseriosi pt ca nu au spus la ce maternitate sau nascut .


Eu nu mai inteleg nimic, este o intalnire pentru a dezbate diferite probleme cu care ne confruntam sau o excursie intre necunoscuti. Eu cred ca nu stiti ce vreti, halal intalnire. Nu cred ca este cazul sa ne incordam unii la alti cat de morali sau imorali suntem la felul cum punem problema, cred ca ar fi cazul sa va ganditi ce vreti de la aceasta intalnire. Fratilor este un forum de dezbatere a diferite probleme, nu un forum de drumetii. Eu cred ca intalnirea este importanta, care sa aiba ca punct de reper o dezbatere anume care sa poarte un titlu, ci nu cred ca este important daca unii dorm la cort sau la hotel. Oricum la cum se pune problema nu mai are rost sa-mi fac iluzii despre o intalnire care sa merite efortul. Sa aveti bafta!
condo000807
Postat pe 21 Iulie 2009 23:38
...Buna dimineata iiontoma !! Am citit , si imi pare tare rau ca tot nu ai reusit sa intelegi ce inseamna , aceasta intalnire pe care dorim sa o organizam ; repet , nu e o ...excursie , o drumetie !!!! Este exclus sa stam la cort ,sa facem mamaliga la ceaun si gratar in padure9cu respectarea normelor )Poate alta data , pentru cine va dori. Acum insa , e un contact , facem cunostinta , nu se pune problema de cort...???!!!
Ai batut apa-n piua cu cortul versus 5*****....aiurea !!!Nu despre asta e vorba...s-a divagat destul !!!Eu nu am afirmat ca nu am stat la cort , ba mai mult , am dormit si pe barca/yacht,vezi , ma dau mare - dar...pot...!!! . Dar repet , nu despre asta e vorba !!!!
Daca reusesti sa faci diferenta , sa nu mai privesti mereu prin prisma " strugurii aia de sus, sunt acrii " poate vii cu o idee care sa ne foloseasca tuturor...!
O zi buna !!
libra66
Postat pe 22 Iulie 2009 08:25
pentru 000807 : Nu trebuie sa renunti ,desi devine frustrant sa vezi ca se bate pasul pe loc , ba mai mult , apar animozitati . Nu-ti face probleme , nu vor continua. Insa, ar fi mai bine , si ...in felul acesta , sansele ar creste , daca vii si tu cu o propunere , idee...ce zici ...??? Chiar avem nevoie de tot sprijinul..
O zi buna !!!
libra66
Postat pe 22 Iulie 2009 08:30
... Hei...gata , ati renuntat ??? .....
libra66
Postat pe 27 Iulie 2009 12:56
Daca nu propune nimeni ceva care sa ne placa tuturor in Brasov va aduc pe toti la Hunedoara pentru ca aici sunt in elementul meu si va gasesc urgent cazare si tot ca va doreste inimioara asa ca vreau sa aud locatii...chiar nu cunoaste nimeni Brasovul?
angelblue_67
Postat pe 28 Iulie 2009 23:57
Eu nu am comentat locatia ca oras ,problema este ca este perioada de vacanta si se gaseste greu cazare mai ales la sfarsit de saptamana pentru acesasta locatie eu personal am problema rezolvata dar iti expun problema care este dificil de rezolvat si cred ca multa lume este in vacanta.
luminitagrigoriu
Postat pe 29 Iulie 2009 16:38
BA DA !!!! CHIAR SI ZONA
dan_vladut
Postat pe 29 Iulie 2009 18:10
De la: angelblue_67, la data 2009-07-28 23:57:29Daca nu propune nimeni ceva care sa ne placa tuturor in Brasov va aduc pe toti la Hunedoara pentru ca aici sunt in elementul meu si va gasesc urgent cazare si tot ca va doreste inimioara asa ca vreau sa aud locatii...chiar nu cunoaste nimeni Brasovul?
nu are rost sa zici ca cunosti acel oras chear trebuie sa locuiesti in el trebuie sa fie cineva care sa stie sa infrunte neprevazutul si cu cateva telefoane sa spele rusinea
gigibrbr_condo
Postat pe 29 Iulie 2009 18:30
De la: dan_vladut, la data 2009-07-29 18:10:12BA DA !!!! CHIAR SI ZONA
Da?????Foarte frumos din partea ta ca ma lasi sa ma zbat ca pestele pe uscat,nu????Cred ca te-ai distrat pe cinste!Acum ,pe bune,te rog din suflet spune-mi, la ce te-ai gandit ,dragul meu?
angelblue_67
Postat pe 29 Iulie 2009 22:42
Draga mea ,luminita si voi dragii mei prieteni eu sincer nu cred ca e chiar asa de mult "sa va rupeti" cam 24 de ore si sa ne intalnim,aici nu e vorba de saptamani sau zile si nopti e vorba de cateva ore pe care as vrea din suflet sa le petrecem cu mult drag si de care sa ne amintim cu placere.Deci hai sa nu ne mai cramponam de toate maruntisurile care ne-ar putea incurca si sa ne intelegem asupra unei locatii si sincer eu nu cred ca vom avea timp de dormit,avem atatea de povestit incat sigur vom avea o noapte"alba",avem prea putin timp la dispozitie ca sa ne mai gandim la dormit!
angelblue_67
Postat pe 29 Iulie 2009 22:59
draga mea pentru mine timpul este cel mai pretios lucru iar daca tu crezi ca eu plec intr-o calatorie fara a avea minimul de confort asigurat te inseli .Am mai spus propune un program pana la locatie
luminitagrigoriu
Postat pe 30 Iulie 2009 08:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intalnire 153 De la: andrei9 19 August 2009 15:14
Cum schimb usernameul 2 De la: kudika_7869 30 Aprilie 2013 17:22
Lustre 4 De la: vpopescu58 6 Decembrie 2009 21:59
invitatii nunta si botez 1 De la: sidromi 1 Septembrie 2009 00:45
Parchet peste mocheta 11 De la: ruxymaria 26 Ianuarie 2014 15:09