Setari Cookie-uri

gresie peste parchet

mai fratilor eu nu stiu de ce va mai dati cu parerea daca habar nu aveti de sistemul asta.
prietene depinde de parchet daca este parchet din lemn masiv si suportul pe care e pus e stabil(adica nu flencane parchetu)se poate pune, insa ai nevoie de un adeziv special, pe care in gasesti in gama ceresit si are ca si cod CM 17. are aderenta la orice fel de suprafata si daca lucrarea e facuta cum trebuie eu iti garantez 20 de ani pe lucrare si oricum dupa vreo 10 ani se toceste gresia si tre sa o schimbi. DAR DA SE POATE FACE
geonyy_4
Postat pe 9 Martie 2010 11:11
buna,citesc cu placere comentariile de pe acest site,pina acum nu am intervenit,dar nu pot sa ma abtin cind vad pareri lipsite de logica.oameni buni cind cineva cere un sfat incercati sa ajutati nu sa ii faceti mai mult rau.adeziv cm17(sau sapa) se amesteca cu apa,apa nu se impaca cu parchetul DAR DELOC,nu numai ca se unfla 1.pt.ca absoarbe apa acoperindul cu sapa creati conditii optime pt mucegai,2.lemnul dupa un timp va putrezi,indiferent de esenta din care este facut parchetul.putem sa intram in polemica o zi intreaga.germanul are o vorba"SUNT PREA SARAC SA CUMPAR UN LUCRU PROST FACUT".deci scoateti parchetul afara,turnati sapa daca este nevoie si puneti ce doriti in loc.simplu si eficient.o zi buna la toata lumea(scuze pt ca am intervenit)
calin09
Postat pe 9 Martie 2010 12:12
De la: canady, la data 2010-03-09 10:47:09ati auzit de SIKA...cautati produsele de la ei si veti fi multumiti....simplu,rapid si eficient..au baieti astia un produs SIKA BAND T2,Adeziv poliuretanic monocomponent folosit in constructii. Se preteaza pentru lipirea elementelor de beton, lemn si ceramica, atat intre ele, cat si cu materiale specifice, placi de ipsos, fier, aluminiu, PVC, fibre minerale etc. scumput dar merita.....daca nu te descurci contacteaza-ma pe adresa termopaneadi@yahoo.com



oofff. pe lumea asta exista numai adezivi care se amesteca cu apa,cel putin 90% din oameni.Aceasi oameni la care cele mai avansate scule in santier sunt roaba si lopata.
iulian_nenciu
Postat pe 9 Martie 2010 18:38
eu vand parket,parerea mea ,sa-l scoti,se scoate repede,daca prinde umiditate,se mucegaieste,asa ca......cat dai pe material s aizolezi sa una alta,il scoti.
kalis27
Postat pe 9 Martie 2010 18:57
Salut. Am si eu un site bun de design interior.
www.vizydeco.blogspot.com
Eu am avut cateva nelamuriri cu amenajarea si am scris. Am primit niste idei f misto si nu dupa 100 de ani :)
alina_bocanu
Postat pe 10 Martie 2010 10:21
PERSONAL AM FOLOSIT PRODUSUL DUNLOP "TILE ON WOOD", DAR NU ESTE NICI PE DEPARTE SINGURUL
unigrafsa
Postat pe 10 Martie 2010 16:49
DAR HASIT NU ARE ASEMENEA PRODUSE ?
unigrafsa
Postat pe 10 Martie 2010 16:52
nici sa nu te gindesti ,parchetul este o suprafata care lucreaza destul de mult ,iar pe ea vrei sa pui o suprafata care este mult mai fixa .Atunci cind parchetul va lucra gresia se va crapa sau oricum se va desprinde de pe suprafata
boriceanul
Postat pe 11 Martie 2010 17:56
scoate parchetul, toarna o sapa si apoi pune gresie. daca torni peste parchet, acesta se va umfla, va mucegai. o sa-ti apara denivelari in camera... dar daca vrei neaparat...
andrei_mariancatalin
Postat pe 11 Martie 2010 20:57
NU PREA E POSIBIL SCOATE PARCHETUL SI PUNE GRESIA ADEZIVUL PE CARE PUI GRESIA NU FACE PRIZA CU LEMNUL SI CHIAR DACA FACE PRIZA UMIDITATEA DIN ADEZIC VA UMFLA PARCHETUL SI O SA AI DENIVELARI PE GRESIE
sunshineveil
Postat pe 12 Martie 2010 00:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compartimentare baie 3 De la: condo002976 27 Ianuarie 2010 18:04
Lamuriti-ma va rog! 2 De la: ian 12 Iulie 2010 19:03
PARCHET PESTE GRESIE? 3 De la: vasilecroitoru 9 Martie 2010 16:55
Decoratiuni in stil oriental 12 De la: condo003161 11 Februarie 2010 01:48
pivnita 7 De la: gygy 29 Iunie 2010 00:05