Setari Cookie-uri

Sucurile Bioactive Tahitian Noni

Te faci de parca tu ai stii ce inseamna marketing.
Cred ca daca ai citi un pic, si te-ai informa, ai avea ce invata si pentru viata cu zi cu zi, din strategia de marketing aplicata de firma Tahitian Noni Juice.
juicenoni
Postat pe 3 August 2010 11:35
Am notiuni de marketing...nu trebuie sa ma instruiasca nici un MLM...
kudika226898
Postat pe 3 August 2010 15:54
Vezi aici gresiti cele mai multe dintre voi.
Aveti notiuni, dar cunostinte...
Iar pe baza acestor notiuni incepem fiecare sa ne dam cu parerea.
in cele din urma iese o tocana imensa, si in momentul in care cineva vrea sa se informeze de pe net, se va confrunta cu o abundenta de informatii nefolositoare.
juicenoni
Postat pe 4 August 2010 08:11
Nu ne subestima... ....mai stim si noi ce strategii au MLM-urile, sub pretextul informarii...
Nu te opreste nimeni sa tii discursuri pe teme de marketing, dar nu neaparat legate de MLM-ul in care activezi si de sucul "minune"...deci, fara clisee MLM-iste, go on... ...
kudika226898
Postat pe 4 August 2010 16:44
De la: kudika226898, la data 2010-08-03 15:54:47Am notiuni de marketing...nu trebuie sa ma instruiasca nici un MLM...
habar nu ai despre ce vorbesti...nu ai niciun fel de notiuni corecte de marketing !!!! debitezi numai tampenii, asta doar fiindca nu-ti place tie MLM-ul....cazi in penibil de cate ori deschizi gura si spui ceva legat de MLM, fiindca nu ai notiuni corecte, nu stii ce inseamna acest MLM !!!! mai departe de asta, iti este o mare ciuda pe cei care se descurca mai bine decat tine, esti ofticoasa fiindca sunt oameni care au mai mare succes decat tine si incerci , fara niciun succes sa dai cu noroi in aceste persoane, numai pt simplul fapt ca tu nu ai capacitatea de a intelege ce inseamna MLM !!!!

tipul asta de om, se mai numeste si " persoana cu dizabilitati !!! "
silviu_m74
Postat pe 5 August 2010 23:02
Alt MLM-el, incapabil sa inteleaga faptul ca cineva poate sa-si dea seama ca el vinde "minuni"...si ca nu e de acord cu "minunea"...si ca stie cat alearga el pentru nimic...si la cate seminarii de tembelizare trebuie sa mearga si sa aduca adepti...
Ieri am vazut pe strada o scena tipic MLM...o baba MLM-ista de vreo 70 de ani, efectiv barase calea unor cunostinte amarate, care "facusera greseala" sa iasa dintr-un magazin naturist si le agasa, insistand ofensata si aratand insistent cu degetul scara blocului unde locuia, pentru a le convinge sa o viziteze, sa le arate ce buna e "aloia"...scena era rizibila...baba efectiv tragea de ele..."naturistele" nu s-au lasat convinse, desi baba le-a tinut calea vreo 10 minute, turuind intr-una... ...probabil, daca baba avea internet, era si ea acum pe forum la reclama...
kudika226898
Postat pe 6 August 2010 08:11
Si nu te-ai oprit, sa iei cateva lectii de management de la ea?
Sau nu mai ai nevoie, fiind deja in tema?
Poate trebuia totusi, sa discuti cu ea despre produsele pe care le vinde, sa le poti compara cu cele pe care la recomandam noi. M-ar fi bucurat pentru ca poate ai fi inteles in cele din urma, ca noi nu vindem minuni, si nici nu suntem acei MLM-eli, care participa la seminarii semireligioase.
Asa cum am mai mentionat, suntem oameni absolut normali, cu familii normale, cu joburi normale, care distribuim aceste produse (nici macar nu mai e nevoie sa le recomandam, deoarece prin efectele sale benefice, se vand singure), si care incercam doar sa informam cat mai corect persoanele interesate despre aceste produse.
Eu as fi bucuros daca ai aduce cateva dovezi, pentru a-ti sustine afirmatia cum ca Sucul Tahitian Noni este doar o alta "minune". Pana nu aduci aceste dovezi, bine intemeiate si documentate, sa stii ca nu vei reusi sa convingi pe nimeni....
juicenoni
Postat pe 8 August 2010 13:15
De la: juicenoni, la data 2010-08-08 13:15:25Si nu te-ai oprit, sa iei cateva lectii de management de la ea?
Sau nu mai ai nevoie, fiind deja in tema?
Poate trebuia totusi, sa discuti cu ea despre produsele pe care le vinde, sa le poti compara cu cele pe care la recomandam noi. M-ar fi bucurat pentru ca poate ai fi inteles in cele din urma, ca noi nu vindem minuni, si nici nu suntem acei MLM-eli, care participa la seminarii semireligioase.
Asa cum am mai mentionat, suntem oameni absolut normali, cu familii normale, cu joburi normale, care distribuim aceste produse (nici macar nu mai e nevoie sa le recomandam, deoarece prin efectele sale benefice, se vand singure), si care incercam doar sa informam cat mai corect persoanele interesate despre aceste produse.
Eu as fi bucuros daca ai aduce cateva dovezi, pentru a-ti sustine afirmatia cum ca Sucul Tahitian Noni este doar o alta "minune". Pana nu aduci aceste dovezi, bine intemeiate si documentate, sa stii ca nu vei reusi sa convingi pe nimeni....
Te deranjeaza concurenta ...ei lasa nu toti fac comert cu piei de closca ,tu esti lider....
cristinxxx
Postat pe 8 August 2010 13:24
De la: juicenoni, la data 2010-08-08 13:15:25(nici macar nu mai e nevoie sa le recomandam, deoarece prin efectele sale benefice, se vand singure)

da, da, de-aia e nevoie de spam pe net la greu

kitty_krieger
Postat pe 8 August 2010 13:34
De la: juicenoni, la data 2010-08-08 13:15:25Si nu te-ai oprit, sa iei cateva lectii de management de la ea?
Sau nu mai ai nevoie, fiind deja in tema?
Poate trebuia totusi, sa discuti cu ea despre produsele pe care le vinde, sa le poti compara cu cele pe care la recomandam noi. M-ar fi bucurat pentru ca poate ai fi inteles in cele din urma, ca noi nu vindem minuni, si nici nu suntem acei MLM-eli, care participa la seminarii semireligioase.
Asa cum am mai mentionat, suntem oameni absolut normali, cu familii normale, cu joburi normale, care distribuim aceste produse (nici macar nu mai e nevoie sa le recomandam, deoarece prin efectele sale benefice, se vand singure), si care incercam doar sa informam cat mai corect persoanele interesate despre aceste produse.
Eu as fi bucuros daca ai aduce cateva dovezi, pentru a-ti sustine afirmatia cum ca Sucul Tahitian Noni este doar o alta "minune". Pana nu aduci aceste dovezi, bine intemeiate si documentate, sa stii ca nu vei reusi sa convingi pe nimeni....


Dac o mai vad pe baba aia, o pozez si postez poza ei...ca sa se vada cui trebuia, dupa spusele tale, sa cer lectii de management.... ...avea o mutra "foarte informata"....
kudika226898
Postat pe 9 August 2010 20:36
Povestea noni este una foarte veche, bãºtinaºi din Polinezia ºi din împrejurimi au început sã utilizeze cu dibãcie nutritivele conþinute de fructele de noni cu mai bine de douã mii de ani în urmã. Oamenii din Tahiti ºi din alte diverse culturi din Insule din Pacific au utilizat noni timp de secole ca pe un produs alimentar ºi ca pe un sprijin pentru sãnãtatea lor.

Preþioasele tradiþii au trecut de la o generaþie la alta, descriind cum noni ar putea oferi energie ºi vigoarea ºi sã sprijine sãnãtatea omului.

Legende ºi surse istorice descriu modul practic de utilizare a noniului de cãtre toate culturile insulare într-o varietate de moduri, inclusiv consumarea fructelor ºi utilizarea cojii, seminþelor, frunzelor ºi fructelor, în mai multe reþete de origine - Ceaiuri, unguente, pulberi ºi aºa mai departe - pentru o gamã largã de întrebuinþãri.

De asemenea fructul noni, a fost þinut la înaltã preþuire de cãtre Tahuas, Kahunas ºi alþi comercianþi de plante medicinale nativi ai insulei.

Noni s-a bucurat de asemenea, de foarte largã rãspândire ºi utilizare tradiþionalã în alte zone ale lumii, inclusiv Africa, Asia de Sud-Est, India ºi Caraibe.
juicenoni
Postat pe 11 August 2010 08:42
De la: kudika226898, la data 2010-08-06 08:11:02Alt MLM-el, incapabil sa inteleaga faptul ca cineva poate sa-si dea seama ca el vinde "minuni"...si ca nu e de acord cu "minunea"...si ca stie cat alearga el pentru nimic...si la cate seminarii de tembelizare trebuie sa mearga si sa aduca adepti...
Ieri am vazut pe strada o scena tipic MLM...o baba MLM-ista de vreo 70 de ani, efectiv barase calea unor cunostinte amarate, care "facusera greseala" sa iasa dintr-un magazin naturist si le agasa, insistand ofensata si aratand insistent cu degetul scara blocului unde locuia, pentru a le convinge sa o viziteze, sa le arate ce buna e "aloia"...scena era rizibila...baba efectiv tragea de ele..."naturistele" nu s-au lasat convinse, desi baba le-a tinut calea vreo 10 minute, turuind intr-una... ...probabil, daca baba avea internet, era si ea acum pe forum la reclama...
hahahaha...nici macar imaginatie nu ai, la altele ce sa mai avem pretentii de la tine???ce poveste cretina ai spus...

apropo, stii ce inseamna sa faci MLM cu adevarat???

sa-di dau si ceva in ajutor, MLM nu inseamna vanzare de produse...cu asta se ocupa cei din supermarket-uri, hypermarket-uri, piete si targuri...MLM inseamna ceva cu mult mai mult decat o simpla vanzare !!!

eu fac bani buni din MLM fara sa fie nevoie sa vand nici macar de 1 CENT !!!!

asadar iarai imi demonstrezi ca habar nu ai despre ce este vb pe aici si ca nici macar nu ai curiozitatea de a te informa catusi de putin sa nu te rada lumea ca vb tampenii !!!
silviu_m74
Postat pe 11 August 2010 17:07
De la: juicenoni, la data 2010-08-11 08:42:32Povestea noni este una foarte veche, bãºtinaºi din Polinezia ºi din împrejurimi au început sã utilizeze cu dibãcie nutritivele conþinute de fructele de noni cu mai bine de douã mii de ani în urmã. Oamenii din Tahiti ºi din alte diverse culturi din Insule din Pacific au utilizat noni timp de secole ca pe un produs alimentar ºi ca pe un sprijin pentru sãnãtatea lor.

Preþioasele tradiþii au trecut de la o generaþie la alta, descriind cum noni ar putea oferi energie ºi vigoarea ºi sã sprijine sãnãtatea omului.

Legende ºi surse istorice descriu modul practic de utilizare a noniului de cãtre toate culturile insulare într-o varietate de moduri, inclusiv consumarea fructelor ºi utilizarea cojii, seminþelor, frunzelor ºi fructelor, în mai multe reþete de origine - Ceaiuri, unguente, pulberi ºi aºa mai departe - pentru o gamã largã de întrebuinþãri.

De asemenea fructul noni, a fost þinut la înaltã preþuire de cãtre Tahuas, Kahunas ºi alþi comercianþi de plante medicinale nativi ai insulei.

Noni s-a bucurat de asemenea, de foarte largã rãspândire ºi utilizare tradiþionalã în alte zone ale lumii, inclusiv Africa, Asia de Sud-Est, India ºi Caraibe.



Daaaa. chiar era cazul sa reluam istoria sucului...si joaca de -a Tom si Jerry...
kudika226898
Postat pe 11 August 2010 17:14
De la: silviu_m74, la data 2010-08-11 17:07:25
De la: kudika226898, la data 2010-08-06 08:11:02Alt MLM-el, incapabil sa inteleaga faptul ca cineva poate sa-si dea seama ca el vinde "minuni"...si ca nu e de acord cu "minunea"...si ca stie cat alearga el pentru nimic...si la cate seminarii de tembelizare trebuie sa mearga si sa aduca adepti...
Ieri am vazut pe strada o scena tipic MLM...o baba MLM-ista de vreo 70 de ani, efectiv barase calea unor cunostinte amarate, care "facusera greseala" sa iasa dintr-un magazin naturist si le agasa, insistand ofensata si aratand insistent cu degetul scara blocului unde locuia, pentru a le convinge sa o viziteze, sa le arate ce buna e "aloia"...scena era rizibila...baba efectiv tragea de ele..."naturistele" nu s-au lasat convinse, desi baba le-a tinut calea vreo 10 minute, turuind intr-una... ...probabil, daca baba avea internet, era si ea acum pe forum la reclama...
hahahaha...nici macar imaginatie nu ai, la altele ce sa mai avem pretentii de la tine???ce poveste cretina ai spus...

apropo, stii ce inseamna sa faci MLM cu adevarat???

sa-di dau si ceva in ajutor, MLM nu inseamna vanzare de produse...cu asta se ocupa cei din supermarket-uri, hypermarket-uri, piete si targuri...MLM inseamna ceva cu mult mai mult decat o simpla vanzare !!!

eu fac bani buni din MLM fara sa fie nevoie sa vand nici macar de 1 CENT !!!!

asadar iarai imi demonstrezi ca habar nu ai despre ce este vb pe aici si ca nici macar nu ai curiozitatea de a te informa catusi de putin sa nu te rada lumea ca vb tampenii !!!


Bine ca recunosti ca nu vinzi...si ca te omori sa gasesti prosti care sa plateasca taxe de intrare, materiale publicitare si daca sunt f. prosti, sa ia si pachetul de start...dar asta e deja istorie...la vremuri de criza, nici prostii nu se mai lasa asa usor...
kudika226898
Postat pe 11 August 2010 17:17
De la: kudika226898, la data 2010-08-11 17:17:21
De la: silviu_m74, la data 2010-08-11 17:07:25
De la: kudika226898, la data 2010-08-06 08:11:02Alt MLM-el, incapabil sa inteleaga faptul ca cineva poate sa-si dea seama ca el vinde "minuni"...si ca nu e de acord cu "minunea"...si ca stie cat alearga el pentru nimic...si la cate seminarii de tembelizare trebuie sa mearga si sa aduca adepti...
Ieri am vazut pe strada o scena tipic MLM...o baba MLM-ista de vreo 70 de ani, efectiv barase calea unor cunostinte amarate, care "facusera greseala" sa iasa dintr-un magazin naturist si le agasa, insistand ofensata si aratand insistent cu degetul scara blocului unde locuia, pentru a le convinge sa o viziteze, sa le arate ce buna e "aloia"...scena era rizibila...baba efectiv tragea de ele..."naturistele" nu s-au lasat convinse, desi baba le-a tinut calea vreo 10 minute, turuind intr-una... ...probabil, daca baba avea internet, era si ea acum pe forum la reclama...
hahahaha...nici macar imaginatie nu ai, la altele ce sa mai avem pretentii de la tine???ce poveste cretina ai spus...

apropo, stii ce inseamna sa faci MLM cu adevarat???

sa-di dau si ceva in ajutor, MLM nu inseamna vanzare de produse...cu asta se ocupa cei din supermarket-uri, hypermarket-uri, piete si targuri...MLM inseamna ceva cu mult mai mult decat o simpla vanzare !!!

eu fac bani buni din MLM fara sa fie nevoie sa vand nici macar de 1 CENT !!!!

asadar iarai imi demonstrezi ca habar nu ai despre ce este vb pe aici si ca nici macar nu ai curiozitatea de a te informa catusi de putin sa nu te rada lumea ca vb tampenii !!!


Bine ca recunosti ca nu vinzi...si ca te omori sa gasesti prosti care sa plateasca taxe de intrare, materiale publicitare si daca sunt f. prosti, sa ia si pachetul de start...dar asta e deja istorie...la vremuri de criza, nici prostii nu se mai lasa asa usor...
uite ca iarasi dovedesti ca habar nu ai ce spui, si-mi dovedesti inca odata ca esti prost/a....in afacerea 4 Life nu exista TAXA DE INTRARE, NU EXISTA PACHET DE START , iar cei ce intra NU SUNT OBLIGATI SA CUMPERE NICIUN FEL DE MATERIAL PUBLICITAR SAU DE ALTA NATURA !!!!

te afiliezi, inveti cum sa faci afacerea si produci bani !!!

iar la vremuri de criza, pe orice drum ai merge, gasesti oameni dispusi sa faca o munca pentru bani multi !!!
silviu_m74
Postat pe 11 August 2010 17:21
Daaaa. de-aia bantui si te dai de ceasul mortii pe net....mai, MLM-ica...
kudika226898
Postat pe 11 August 2010 17:30
Vise placute, MLM-ica-Aburica...iti doresc sa devina realitate...sa nu mai bantui pe net si prin arsita in cautare de fraieri...
kudika226898
Postat pe 11 August 2010 17:36
Categorie din care ai dovedit cu prisosinta ca nu faci parte, MLM-ica-Aburica...somn usor, vise placute si nu mai bantui forumurile, cu anii, aburind despre un MLM sau altul......
Azi era sa ma impiedic, la propriu, de o sticla de "Noni de Tahiti", in magazinul DM din Real...era asezata pe raftul cel mai de jos, aproape de pardoseala( de cautat ce e)...bine ca n-am spart-o, pentru ca era doar 180 de lei...
kudika226898
Postat pe 11 August 2010 20:57
Doamne ce discurs tipic! Bleah
kitty_krieger
Postat pe 11 August 2010 21:10
kudika226898
Postat pe 12 August 2010 07:24
De la: kudika226898, la data 2010-08-11 20:57:59Categorie din care ai dovedit cu prisosinta ca nu faci parte, MLM-ica-Aburica...somn usor, vise placute si nu mai bantui forumurile, cu anii, aburind despre un MLM sau altul......
Azi era sa ma impiedic, la propriu, de o sticla de "Noni de Tahiti", in magazinul DM din Real...era asezata pe raftul cel mai de jos, aproape de pardoseala( de cautat ce e)...bine ca n-am spart-o, pentru ca era doar 180 de lei...


Scuza ma draga mea, dar iarasi esti deplasata putin.
Nu confunda produsele de duzina Noni de Tahiti, Polinezian Noni, si altele, cu bauturile bioactive produse de firma Tahitian Noni International.
Acestea se numesc Tahitian Noni Juice, Tahitian Noni Original, Tahitian Noni Extra, Tahitian Noni Family, si Tahitian Noni Pure.
Daca ai vazut aceste produse prin DM, poate ne spui exact unde, pentru ca ele nu pot fi vandute prin magazine.
juicenoni
Postat pe 12 August 2010 16:31
Eram sigura ca iar pui placa aceea cu "al nostru-i cel mai tare"......desi nu au voie in magazin, dupa spusele tale, asta e al doilea magazin in care le vad...asta pentru ca altfel nu va mai asculta nimeni pe cei din MLM...si atunci, unii dintre voi, recurg si la asemenea variante...in ambele magazine era doar cate o sticla...pe asta insa scria importatorul...n-am retinut ...ceva cu "herbo...."la urmatorul drum in Real, o sa notez...sa stii ca pe sticla scria aceeasi poveste ca si pe cea de "Tahitian Noni" pe care am vazut-o in magazinul naturist...aceeasi reclama vis-a-vis de calitate, puritate, concentratie si aceleasi recomandari....
kudika226898
Postat pe 13 August 2010 08:13
De la: silviu_m74, la data 2010-08-12 16:18:34desigur...tipic unui om care habar nu are ce spune...vorbeste doar niste cuvinte, fara a le cunoaste cu adevarat sensul...

tu ai spus-o nu eu
kitty_krieger
Postat pe 13 August 2010 19:15
kudika226898
Postat pe 14 August 2010 09:28
Ei, sa vezi si sa nu crezi...MLM-ica e si MLM-oi si Gius-oi????
kudika226898
Postat pe 14 August 2010 22:35
Doamne, e chiar atat de greu? La tine ma refeream silviu_mlm
kitty_krieger
Postat pe 15 August 2010 13:09
De la: silviu_m74, la data 2010-08-15 23:52:35
De la: kitty_krieger, la data 2010-08-15 13:09:52Doamne, e chiar atat de greu? La tine ma refeream silviu_mlm
doamne, e chiar atat de greu sa-ti dai seama ca vorbesti in necunostinta de cauza ??? mai studiaza problema, apoi mai stam de vb....ca de la egal la egal...pana atunci, esti in inferioritate !

ce problema, aia cu discursurile tipice? pai, mai zi ceva, ca se pare ca am multe de invatat de la tine in privinta asta.
kitty_krieger
Postat pe 16 August 2010 00:10
silviu, am vazut ca ai la profil niste poze cu tuburi de pastile (banuiesc), zi mi si mie cantitatea din fiecare subs care intra in alcatuirea respectivelor pastile.
Ronnie_Coleman
Postat pe 16 August 2010 09:07
hai bai silviule...tre sa astept 5 ani ca sa bagi acolo niste cifre? ca pretul vad ca il pun pe site...dar concentratiile....pauza!
Ronnie_Coleman
Postat pe 16 August 2010 14:51
ma sincer preturile mi se pare exorbitante...iar la continut in afara de vit C si inca un mineral altceva nu imi baga decat chestia aia cu factor de nu stiu care....iar clipul de pe youtube...parca este in genul celor de la teleshoping, doar sa prosteasca fraierii
Ronnie_Coleman
Postat pe 17 August 2010 22:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dieta cu "supa de vraza in capsule" 6 De la: FAT__FRUMOS_ 24 Ianuarie 2012 19:20
ULEI PAPRIKA 1 De la: carmen_bratu 2 Iulie 2010 15:09
Produsele pe baza de aloe 3 De la: mveve 23 Februarie 2009 15:25
Tratare si vindecare acnee purulenta 1 De la: migona56 3 Mai 2010 20:11
sala 27 De la: _oktober_ 29 Noiembrie 2010 16:30