Setari Cookie-uri

Sunt confuza..

Buna!!
As avea si eu nevoie de un sfat, o parere..orice e binevenit. Stiu ca normal ar trebui sa vorbesc cu persoana in caz despre situatia asta, dar ma simt ca si cum as vorbi singura asa ca prefer sa va cer voua o parere.
Am o relatie de 3 ani cu prietenul meu, pana acum doua trei saptamani totul bine, ne intelegeam ca de minune, mai erau discutii ca in orice relatie, dar minore, nimic grav. De cateva saptamani insa, il simt schimbat, parca numai e la fel in legatura cu mine. Sa va dau si cateva exemple ca sa intelegeti mai bine..Suntem afara cu prietenii, avem prieteni comuni, iar el in loc sa stea langa mine se pune la departare de mine, stiu ca nu trebuie sa fii lipit tot timpu de cineva fiindca aia cu timpu poate te oboseste, dar nici sa stea la departare de mine cand suntem undeva. Stiu ca nu e genu de persoana care sa fie tot timpul romantic, fiindca nici eu nu sunt chiar asa, dar totusi uneori gesturile marunte fac totul. Avem planuri de viitor impreuna, planuri pe care el le face, deci imi imaginez ca daca nu ar mai simti la fel pentru mine nu le ar mai spune. Dar sunt zile cand chiar nu stiu cum sa il iau sa inteleg cu starile care le are. Cand am nevoie sa merg undeva fiindca e un lucru important pentru mine, se trezeste cu doua ore dupa ora la care trebuia sa merg , cu motivu ca nu a putut sa se trezeasca din somn, in schimb cand el are de mers undeva unde e important pentru el, nu doarme, se trezeste da sau da..si multe altele :) Nu sunt chestii enorme, dar ajung sa te deranjeze si sa te gandesti la altele..
Anna_Maria_26
Postat pe 21 Iulie 2015 17:17
Anna , intr-o relatie intervin astfel de mici neintelegeri , dar prin comunicare , calm si blandete , ii poti spune prietenelui tau , ca respectul intre voi trebuie sa fie reciproc , sprijinidu-va atunci cand aveti nevoie unul de celalalt ,ori comoditatea si egoismul pe care si le-a insusit atunci cand tu ai nevoie , nu sunt tocmai de trecut cu vederea.
Discuta cu el , poate atfel treceti peste nimicuri ce nu isi au rostul , dar se pot accentua in timp , daca nu sunt clarificate.
kudika_988778
Postat pe 23 Iulie 2015 11:29
*lipsesc cateva litere pe ici-colo , se poate trece cu vederea
kudika_988778
Postat pe 23 Iulie 2015 11:32
De la: Anna_Maria_26, la data 2015-07-21 17:17:06Buna!!
As avea si eu nevoie de un sfat, o parere..orice e binevenit. Stiu ca normal ar trebui sa vorbesc cu persoana in caz despre situatia asta, dar ma simt ca si cum as vorbi singura asa ca prefer sa va cer voua o parere..................................................................................................

Intr-adevar,lucrurile si gesturile marunte,dau nota oricarei relatii sentimentale,nu cuvintele mari,inzorzonate!!!

"...dar ma simt ca si cum as vorbi singura..."____Aceasta parte a postarii tale arata nivelul la care a ajuns relatia voastra!!

Personal,consider ca un timp de rulare a unei relatii,asa cum este al vostru,a fost suficient pentru amandoi,astfel incat sa intelegeti ca nicio relatie nu este viabila,daca nu exista respect reciproc,deschidere spre dialog sincer in cazul in care apar nemultumiri de ambele parti si incercari de a rezolva acele probleme in directia revitalizarii relatiei!!Ori,se pare ca ati ajuns intr-un punct mort,in care a intervenit o lipsa de atentie si preocupare din partea iubitului tau,in ceea ce te priveste!!!De ce??Cauze pot fi multe,dar trebuie sa te gandesti ,ce a intervenit ,in ultima perioada de timp,in relatia voastra,incat l-a determinat pe partenerul tau sa isi schimbe comportamentul!!Deasemenea,fa-ti o autoanaliza,s-ar putea ca tu si modul de a relationa cu el sa fiti sursa schimbarii lui!!!Spune-i deschis ,ce anume te framanta,chiar daca ne-ai spus ca te simti ca si cum ai vorbi singura!!!Nu degeaba simti astfel,exista o cauza,existenta la tine sau la el!!!Daca interesul lui pentru tine si nevoile tale a scazut,roaga-l sa iti explice cauza,poate te va asculta si iti va explica!!!Ce modificari au aparut in programul lui zilnic sau in alte situatii,obisnuite pana atunci, cu cateva saptamani in urma????
kudika_15804
Postat pe 23 Iulie 2015 11:47
Tind sa cred ca nu au aparut modificari noi in cazul de fata, e adevarat ca a ramas fara munca, dar in astia 3 ani cat avem impreuna nu e prima data cand s a intamplat, si am fost langa el, l am sprijinit si pana la urma a iesit la capat si si a gasit un loc mai bun decat cel anterior. E adevarat ca poate si eu am fost putin mai "neglijenta" cu el, in sensul ca nici eu nu ii mai aratam gesturi de afectiune tot timpul, sau aveam zile mai proaste in care chiar nu vroiam decat sa stau in fata tv..si poate si astea au influentat cumva. Am stat de vorba cu el si mi a spus ca motivul pentru care e asa, este fiindca in ultimele zile am tot discutat din nimicuri, si nu se simte bine cand suntem asa, dar ca sa astea or sa treaca, daca suntem unu langa altu. De aseara de cand am avut discutia asta, e tot pe langa mine, sa ma pupe, sa ma ia in brate, deci presupun ca a fost doar o pasa proasta.

Anna_Maria_26
Postat pe 23 Iulie 2015 17:06
cel mai important este sa nu ei in seama nicicidecum ce ti zic cele 2,,, usere,,,de mai sus
kudika_982635
Postat pe 23 Iulie 2015 21:26
De la: Anna_Maria_26, la data 2015-07-23 17:06:03Tind sa cred ca nu au aparut modificari noi in cazul de fata, e adevarat ca a ramas fara munca, dar in astia 3 ani cat avem impreuna nu e prima data cand s a intamplat, si am fost langa el, l am sprijinit si pana la urma a iesit la capat si si a gasit un loc mai bun decat cel anterior. E adevarat ca poate si eu am fost putin mai "neglijenta" cu el, in sensul ca nici eu nu ii mai aratam gesturi de afectiune tot timpul, sau aveam zile mai proaste in care chiar nu vroiam decat sa stau in fata tv..si poate si astea au influentat cumva. Am stat de vorba cu el si mi a spus ca motivul pentru care e asa, este fiindca in ultimele zile am tot discutat din nimicuri, si nu se simte bine cand suntem asa, dar ca sa astea or sa treaca, daca suntem unu langa altu. De aseara de cand am avut discutia asta, e tot pe langa mine, sa ma pupe, sa ma ia in brate, deci presupun ca a fost doar o pasa proasta.




Numai comunicand va puteti rezolva problemele!!!!Continuati!!!
kudika_15804
Postat pe 24 Iulie 2015 09:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VOTIC 2 De la: Indiana_Jones 14 Octombrie 2011 21:56
diferenta de varsta, un obstacol? 26 De la: Baiat_virgin 13 Martie 2012 19:55
ajutatima in legatura cu prietenul meu ...plz:(( 34 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:55
Buna fetelor 20 De la: kudika_960579 25 August 2014 19:29
ah ce dulce e razbunarea.... 44 De la: InDark 14 Noiembrie 2009 20:32