Setari Cookie-uri

Agentii de turism de incredere?!?!

salut,
eu merg cu Premier Tour de 3 ani si n-am avut probleme.au programe bune,si fac si reducere daca mergi a doua, a treia oara cu ei.
pentru Paste am luat un sejur in Bulgaria foarte convenabil.

Postat pe 3 Martie 2009 12:11
orice fel de intrebari aveti despre croaziere sau altceva gasiti pe forumadria.ro
dmx
Postat pe 3 Martie 2009 12:42
Stiu eu o agentie de incredere: EUROPA TRAVEL! Au sediul pe Sos. Mihai Bravu, nr. 62 A (cladirea Spectrum). De ce nu le faci o vizita?
lazy000367
Postat pe 4 Mai 2009 23:29
Pentru destinatia TURCIA - va recomand KUSADASI TRAVEL.
Este touroperator pe TURCIA si GRECIA, dar va pot ajuta si cu alte destinatii.
danacero
Postat pe 28 Mai 2009 21:29
eu va recomand:

http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi
lazy000475
Postat pe 17 Iunie 2009 15:44
DAAAA!!! Cristian tour... O firma atat de serioasa... care te anunta de schimbarea statiunii si a hotelului cu trei zile inainte de plecate (2 fiind sambata si duminica). Sa mai adaug si facptul ca iti promit in scris hotel de 4 stele cu frigider si restul confortului, iar cand ajungi la destinatie constati ca stai la 3 stele fara frigider , fara telefon, fara uscator de par, fara....... Intradevar e serioasa rau firma asta....
manolescu_dan
Postat pe 25 Iunie 2009 15:24
De la: manolescu_dan, la data 2009-06-25 15:24:34DAAAA!!! Cristian tour... O firma atat de serioasa... care te anunta de schimbarea statiunii si a hotelului cu trei zile inainte de plecate (2 fiind sambata si duminica). Sa mai adaug si facptul ca iti promit in scris hotel de 4 stele cu frigider si restul confortului, iar cand ajungi la destinatie constati ca stai la 3 stele fara frigider , fara telefon, fara uscator de par, fara....... Intradevar e serioasa rau firma asta....


si eu mi-am luat una urata cu ghida lor din SANTORINI.... m-a pus sa imi iau in prima zi o optionala... pe pliant era scrisa alta ora de intalnire la autocar... eu si inca o familie ne-am luat dupa pliant si am ratat autocarul... cand am cerut banii inapoi nesimtita si obraznica mai avea un pic si ma si caftea... adica cum sa cer banii inapoi pe un serviciu care nu mi-a fost prestat??? ce tupeu pe capul meu nu mi-ar fi rusine...
raluca40
Postat pe 25 Iunie 2009 20:26
De la: lazy000035, la data 2009-03-03 12:11:45salut,
eu merg cu Premier Tour de 3 ani si n-am avut probleme.au programe bune,si fac si reducere daca mergi a doua, a treia oara cu ei.
pentru Paste am luat un sejur in Bulgaria foarte convenabil.


CHRISTIAN TOUR... NUUUUUU.... fugi cat mai departe de ei!!! nu sunt seriosi si au salariati nerespectuosi! plus ca una platesti si alta primesti...
raluca40
Postat pe 25 Iunie 2009 20:30
De evitat si Eximtur. Au comision mare la turism intern.
MIHABLUE
Postat pe 21 Iulie 2009 12:16
Suntetzi interesatzi in Republica Dominicana ??? Nu vretzi hotel-resort ??? Vretzi distractzie la maxim si un ghid prin tzara ? ? ? Sunt rezident aici si va pot recomanda zbor ieftin si gasi o kirie ieftina.


scrietzi-mi
australianul78@yahoo.de

sau mobil
tel:0018098913137


Fusul orar 7 ore in spate de ora RO si noaptea inkid tel !!!
australianul78
Postat pe 17 August 2009 02:42
TravelBiz este super de incredere. Am fost cu ei la Lisabona anul asta si a fost o excursie de vis.
Si au si super preturi la bilete de avion- vedeti pe www.flybiz.ro..
Lavi001065
Postat pe 18 August 2009 15:36
eu mi-am luat bilete de avion de la agentii si mi-am dat seama ca nu pot gasi o oferta obiectiva la ele. se informeaza cam care e pretul minim la celelalte (de ex 700 de euro pt toronto) si mentin pretul ala,nimeni nu coboara nici in ruptul capului. in plus, cand mi-a tiparit biletul o dat ao tipa de la lara travel mi-a sters cu pixul pretul si a trecut altul... ?!?!? asadar si pt vacante si pt bilete de avion o sa apelez la internet,exista portaluri eficiente care inlocuiesc agentii, cum ar fi protravel.ro .
deci ca sa raspund la topic explicit, nu sunt agentii de turism de incredere pt mine.
roxanana
Postat pe 29 Noiembrie 2009 11:00
sora-mea isi tot alege cazarea de pe agentia online protravel.ro si e multumita. m-am uitat p esite si are un motor de cautare in plus fata de alte situri, are toate informatiile despre fiecare hotel listat, plus poze. si nu ai surprize.
roxanana
Postat pe 25 Februarie 2010 11:14
Pentru ultimele mele vacante am apelat la serviciile agentiei Gold Voyage. Sunt foarte prompti, deschisi la toate modificarile pe care le-am solicitat si m-au ajutat cu informatii importante hoteluri.
Site-ul lor este www.goldvoyage.ro, ii recomand cu incredere.
lazy001900
Postat pe 3 Martie 2010 13:03
Puteti sa-mi dati ceva date despre firma El Mundo Tours?
kudika118217
Postat pe 5 Martie 2010 10:10
Eu va recomand agentia Euro Best Travel din Tg.Mures.
Puteti gasi orice oferte, preturi bune si serioazitate.
carmen1977roxy
Postat pe 10 Aprilie 2010 09:17
Eu am fost cu Perfect Tour in luna de miere, acum 2 ani in septembrie. Pe langa faptul ca am primit o gramada de informatii utile (vreme, hoteluri, excursii), mi-a placut disponibilitatea agentiei de a gasi ceva pe gustul meu. Luna de miere e cea mai importanta vacanta din viata oricui, nu? Am apreciat faptul ca agentul care s-a ocupat de noi a fost foarte atent la detalii... eu fiind obsedata de planificarea vacantei :). De atunci am inceput sa plec cu ei si pana acum totul a fost ok. Personal prefer pachetele lor gata facute - pentru ca au preturi bune. Dar mi s-a mai intamplat sa nu pot sa merg in perioada in care era grupul si atunci pot sa zic ca am iesit destul de bine si individual. Agentia e din 2004, destul de mare, deci am si siguranta ca nu isi umfla comisioanele ca sa supravietuiasca.
travelGirl
Postat pe 14 Mai 2010 14:06
ce stiti despre agentia Trevel Planner din Bucuresti? e ok?
annaeyez
Postat pe 15 Iunie 2010 15:28
Kara Travel este cea mai rea agetie , am avut o experienta tare proasta cu aceasta agentie . NU O RECOMAND NIMANUI !!!
kudika296326
Postat pe 28 Iulie 2010 11:14
Si eu merg numai cu Fabiola Turism de 6 ani. Nu m-a dezamagit niciodata. Are cele mai bune masini, ghizii sunt extraordinari, soferii sunt ca niste papusi, gata scoase din cutie si intotdeauna pretul este mult mai mic decat serviciile pe care le platesti O recomand.
kudika313587
Postat pe 12 August 2010 00:38
da, si eu am fost plecat de 3 ori pana acum cu Agentia Fabiola Turism si chiar mi s-au parut destul de profesionisti oamenii atat ca si cazari pe care le au, cat si ca transport( cu autocarul). Am fost plecat si cu masina mea si ei mi-au rezervat camera de hotel in Grecia dar si cu autocarul lor, la Kusadasi. Chiar ii recomand, au agentia la Dristor
cristilazar
Postat pe 27 Octombrie 2010 17:07
Ai dreptate, daca mergi cu FABIOLA TURISM nu dai gres. Am fost plecat in Turcia, Franta, Spania, Grecia. Totul a fost la superlativ. Si bani putin.
kudika359807
Postat pe 29 Ianuarie 2011 13:52
eu n-am fost decit cu chritian tour,romantic travel si ........ as tour....
primele 2super,fara repros;ghizi buni,dar as tour......ghizii????n-are sens sa va descriu ce incurca lume.....adica ajungi la destinatie si nu-ti spun mare lucru,incurca orele de intilnire,se pierd de grup;la capitolul circuite sunt o alegere proasta....daca ai mai fost si vrei sa revezi e ok. dar ca sa mergi prima data cu ei te enervezi de-ti strici concediu.....au preturi mici atat
numai bine tuturor!
ananico_yahoo_com
Postat pe 5 Februarie 2011 13:48
pe parte de ticketing (rezervari bilete avion pentru cei mai putin initiati:) ) va pot recomanda vola.
pe blogul http://micubazaar.blogspot.com/ puteti gasi mereu informatii actualizate, preturile cele mai mici la bilete de avion, pachete turistice pentru vara si nu numai, citybreak-uri, rezervari de cazare in tara sau strainatate, cursuri de specialitate in turism si multe altele
deeatya
Postat pe 24 Februarie 2011 14:17
mai important decit agentia este turoperatorul care organizeaza sejururile,unele agentii sunt doar revanzatoare si nu poarta responsabilitatea a ceea ce se intimpla pe acolo.Cred ca agentiile f.mari au si probleme foarte mari caci multi oameni inseamna responsabilitati mari,supravegherea permanenta a salariatilor,costuri crescute.Eu plec de 3 ani cu EUROPROIECT TRAVEL,au timp de tine ,iti trimit tot timpil cele mai bune ofertesunt foarte seriosi si documentati,ofera chiar si harti si pliante.Si apoi daca te bucuri la o vacanta f. ieftina trebuie sa iti asumi si riscurile de rigoare,un pret prea mic ascunde in mod sigur ceva in neregula.
carmen_natural
Postat pe 4 Martie 2011 00:14
Ce parere aveti de "VG TOUR & DVB TRAVEL CONSULT"(pentru cazare in bulgaria)?
tiberiu74
Postat pe 4 Martie 2011 16:55
habar nu avem de ele,sunt agentii cu preturi excelente pe Bulgaria in Bucuresti.Ce hotel vrei si in ce perioada ?
carmen_natural
Postat pe 5 Martie 2011 16:17
in nisipurile de aur.....aug......5 adulti si 2 copii in 2 camere....am primit oferte foarte bune de la DVB TRAVEL........
...................
................
P.S: chiar nimeni nu a auzit de DVB TRAVEL(Bucurest----touroperator bulgaria)?
tiberiu74
Postat pe 7 Martie 2011 08:10
a inceput tirgul de turism ...
carmen_natural
Postat pe 18 Martie 2011 20:56
SI PE MINE MA INTRERESEAZA.. AM PRIMIT SI EU O OFERTA BUNICICA DE LA DVB TRAVEL, DAR NU STIU CAT DE INCREDERE SUNT... DACA TOTUSI AFLII CEVA, ANUNTA-MA SI PE MINE... MERCI
CRDDAEM
Postat pe 28 Martie 2011 13:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Premiu foarte interesant - de nota 10 25 De la: Celina 31 Decembrie 2008 22:18
GERMANIA 8 De la: lazy000746 4 Iulie 2009 18:06
Castelul din Hunedoara 15 De la: sweetwhisper 21 Mai 2010 15:19
Avertisment! Paziti-va copii de traficanti rapitori cu masina! 0 De la: 6 Martie 2010 15:01
Vacanta in fata calculatorului sau la munte, intr-o tabara? 1 De la: adventurecamps 23 Iunie 2009 11:05