Setari Cookie-uri

Agentii de turism de incredere?!?!

Daca vrei poti !
Ca nu o sa iasa ca de la agentie ?Asta e!
Mai perseverezi !
Eu cumpar de la o agentie care imi personalizeaza pachetul turistic asa cum doresc.
Si credeti-ma nu calatoresc putin !
carmen_natural
Postat pe 5 Februarie 2013 16:21
De la: carmen_natural, la data 2013-02-05 16:21:10Daca vrei poti !
Ca nu o sa iasa ca de la agentie ?Asta e!
Mai perseverezi !
Eu cumpar de la o agentie care imi personalizeaza pachetul turistic asa cum doresc.
Si credeti-ma nu calatoresc putin !



Mai bine ca tine nu-l poate personaliza nimeni...incearca...
kudika226898
Postat pe 5 Februarie 2013 21:25
De la: Geta_Mini, la data 2013-02-04 14:46:56
De la: kudika226898, la data 2013-01-29 15:59:35
De la: kudika_23436, la data 2013-01-29 09:42:59Am mai postat intr-o alta categorie, agentia care mi-a capatat increderea se numeste Bali Tour, chiar daca activeaza in aceasta piata din 2010 chiar sunt seriosi, vor sa aibe clienti, sunt f amabili si corecti, nu ca unele agentii mari care au deja formata o "clientela" si-ti vb in zefleme.
Bravo Agentia Bali Tour



E criza mare, nenicule..si lumea nu mai crede in povestile agentiilor...

Si in ce anume cred?
Nu cred ca poate cineva sa isi organizeze o vacanta de la A la Z asa cum trebuie si sa se bucure de tot ce are nevoie de unul singur.
Daca vrea cineva sa calatoreasca in afara tot la o agentie ajunge. Rezerva hotelul, gaseste bilete de avion in data cutare si cu intoarcere in data cutare, si apoi cand ajungi la destinatie te trezesti ca sunt foarte multi km pana la hotel si tu habar nu ai cu ce sa mergi pana acolo. Si tot felul de alte nepotriviri.
Pe cand agentia iti da pachetul cu toate, chiar si cu transfer de la aeroport pana la hotel.



Nepotriviri apar doar cand rezervi prin agentie, pentru ca mint in legatura cu locatiile. Recent cineva mi-a oferit un sejur in Grecia..all inclusive, tra-la-la...am intrat pe net si am aflat ca hotelul e la 5 km de plaja, ca exista un autobuz, care circula la mica intelegere, etc..adaugand costurile cu transportul, se ducea naibii oferta..
Alta data, o proasta de la o agentie a uitat sa-mi spuna ca parcarea trebuie rezervata..noroc ca m-am uitat pe site-ul hotelului...mai mult, i-am cerut sa-mi rezerve cazare intermediara in drum spre Italia, i-am spus ca merg prin Slovenia, iar tuta mi-a rezervat la intrarea in Austria...noroc ca am verificat...si exemplele pot continua...tzepe la optionale, etc, etc.
Asta nu se intampa cand citesti site-ul hotelului...acolo-s toate detaliile...plus ca ceea ce promit in corespondenta cu ei e litera de lege...
Iar biletele de avion de ce trebuie sa mi le rezerve agentia?E asa greu sa accesezi pe net?
kudika226898
Postat pe 5 Februarie 2013 21:36
Daca Vrei sa calatoresti pe cont propriu...poti, dar trebuie sa te gandesti ce hotel alegi si cum este acesta?DA poti spune ca am ales hotelul citind review-uri pe diferite site-uri, dar mai rau te incurca, unul spune ca este bun, altul ca este varza...care este concluzia hotel bun sau rau ???
La o agentie care tine la clientii sai, poate stii cum a fost anul trecut la hotel, poate sa-ti spuna din spusele turistilor care au fost la hotel, au facut info-trip-uri si au vazut locatiile, sau pur si simplu le afla la surse sigure (gen parteneri .....)
Singura TEAPA este sa nu ajungi la o agentie care este in insolventa/faliment sau agentul de acolo sa nu-ti poata da anumite indicii.Cam greu in ziua de astazi sa gasesti o agentie serioasa eu unul am gasit-o)
Mult noroc
kudika_23436
Postat pe 6 Februarie 2013 08:18
De la: kudika_23436, la data 2013-02-06 08:18:01Daca Vrei sa calatoresti pe cont propriu...poti, dar trebuie sa te gandesti ce hotel alegi si cum este acesta?DA poti spune ca am ales hotelul citind review-uri pe diferite site-uri, dar mai rau te incurca, unul spune ca este bun, altul ca este varza...care este concluzia hotel bun sau rau ???
La o agentie care tine la clientii sai, poate stii cum a fost anul trecut la hotel, poate sa-ti spuna din spusele turistilor care au fost la hotel, au facut info-trip-uri si au vazut locatiile, sau pur si simplu le afla la surse sigure (gen parteneri .....)
Singura TEAPA este sa nu ajungi la o agentie care este in insolventa/faliment sau agentul de acolo sa nu-ti poata da anumite indicii.Cam greu in ziua de astazi sa gasesti o agentie serioasa eu unul am gasit-o)
Mult noroc



Rewiew-urile sunt OK...mai ales ale strainilor...poti trage f. bine concluzii...
Toate agentiile vand aceleasi locatii proaste ale acelorasi touroperatori...ia un catalog si intra pe site-urile de impresii ale turistilor straini...o sa constati ca toate commment-urile sunt negative...si de ce sa risti? Poate tanti tuta de la agentie sa spuna orice, trebuie sa fii open-mind si sa te informezi...
Mai nou am aflat ca poti rezerva la agentii din strainatate...sunt seriosi, iar preturile sunt la jumatate... ...au incercat niste cunostinte si au fost multumite...
kudika226898
Postat pe 6 Februarie 2013 18:02
Prostia turstului consta in aceea ca vrea IeftIn si BUN .
Nu exsta asa ceva !
Cind prmesti o astfel de oferta este clar ca ascunde ceva.
"Proasta "de la agentie iti da de obicei detaliile pe care te duce capul sa le ceri.
Review-urile sunt relative pentru ca si cererile si asteptarile turistului sunt dferite,oamenii au standarde diferite.
Dar cind platesti 100 de euro /saptamna in Grecia si te bucuri ce ieftn ai gasit,nu te astepti sa atai la 5*,pentru ca asteptarile iti vor fi inselate !
Daca va este frica de tepe nante de a va cumpara biletele in concediu intrati pe:" tzepari.ro "si gast acolo lsta agentilor despre care sau auzit lucruri rele.Dar nu va culcati pe-o ureche si agentile foarte mari ti-o pot trage.
Va recomand sa fiti fideli agentiei care va satsfacut cererile si sa o consderat ca pe medicul de familie,notarul sau preotul vostru.Fidelitatea pe care o acordati unei agentii de talie medie va dezvolta o relatie speciala cu Dvs si veti fi multumti.Cautati agentii-afacere de famile -pentru ca acolo toata lumea se implica si este interesata de multumrea clientului !
carmen_natural
Postat pe 7 Februarie 2013 00:15
De la: carmen_natural, la data 2013-02-07 00:15:10Prostia turstului consta in aceea ca vrea IeftIn si BUN .
Nu exsta asa ceva !
Cind prmesti o astfel de oferta este clar ca ascunde ceva.
"Proasta "de la agentie iti da de obicei detaliile pe care te duce capul sa le ceri.
Review-urile sunt relative pentru ca si cererile si asteptarile turistului sunt dferite,oamenii au standarde diferite.
Dar cind platesti 100 de euro /saptamna in Grecia si te bucuri ce ieftn ai gasit,nu te astepti sa atai la 5*,pentru ca asteptarile iti vor fi inselate !
Daca va este frica de tepe nante de a va cumpara biletele in concediu intrati pe:" tzepari.ro "si gast acolo lsta agentilor despre care sau auzit lucruri rele.Dar nu va culcati pe-o ureche si agentile foarte mari ti-o pot trage.
Va recomand sa fiti fideli agentiei care va satsfacut cererile si sa o consderat ca pe medicul de familie,notarul sau preotul vostru.Fidelitatea pe care o acordati unei agentii de talie medie va dezvolta o relatie speciala cu Dvs si veti fi multumti.Cautati agentii-afacere de famile -pentru ca acolo toata lumea se implica si este interesata de multumrea clientului !



E si asta o teorie a agentiilor care o iau tot mai frecvent peste bot, pt. ca lumea e satula deja de tzepe de diverse feluri...
Poate unii romani vor ieftin si bun...si aici ma refer la cei care opteaza pt. Turcia...sa mearga pe bani putini si aia sa le faca vant cu evantaiul in timp ce baga in ei mancare ca spartii...
Dar sunt si f. multi turisti care vor servicii de calitate si se trezesc ca platesc sume serioase pt. servicii de care nu beneficiaza...aia s-au lamurit si isi rezrva ei...surpriza...preturile sunt mai mici decat la agentie, iar serviciile sunt cele promise..
Imi pare rau, stiu ca ai agentie, dar asta e realitatea..m-am convins singura, la sfatul multor prieteni...
kudika226898
Postat pe 7 Februarie 2013 17:20
Nu are de ce sa-ti para rau chiar daca am agentie de turism ,din respect pentru client nu imi permit sa fac rezervari pe net si sa-mi trimit clientul aiurea,Aceste rezervari si le poate face fiecare singur si este direct raspunzator.
Ghinion !Clienti mei nu prea calatoresc in Turcia,la noi mai o Dominicana,mai o croaziera,foarte multa Grecie insulara,Spania,Franta,Italia.....nu stiu daca vind 20 de bilete in Turcia pe an.
Cit priveste oferta si cererea turstica trebue sa stii ce ceri,sa studiezi atent oferta si sa platesti pretul corect.
Eu am grija sa ofer cele mai bune sejururi turistilor mei si in acest mod i-am fidelizat si nu am avut niciodata in 6 ani de activitate nici un fel de plingeri-omul a primt exact ceea ce a achitat.
Si va asigur ca nu exista satisfactie mai mare decit sa vezi ca ai an de an aceeasi clienti si mai ales ca acestia te recomanda si la prieteni.
carmen_natural
Postat pe 7 Februarie 2013 22:51
Eurolines
Darius_
Postat pe 7 Februarie 2013 22:53
De la: carmen_natural, la data 2013-02-07 22:51:49Nu are de ce sa-ti para rau chiar daca am agentie de turism ,din respect pentru client nu imi permit sa fac rezervari pe net si sa-mi trimit clientul aiurea,Aceste rezervari si le poate face fiecare singur si este direct raspunzator.
Ghinion !Clienti mei nu prea calatoresc in Turcia,la noi mai o Dominicana,mai o croaziera,foarte multa Grecie insulara,Spania,Franta,Italia.....nu stiu daca vind 20 de bilete in Turcia pe an.
Cit priveste oferta si cererea turstica trebue sa stii ce ceri,sa studiezi atent oferta si sa platesti pretul corect.
Eu am grija sa ofer cele mai bune sejururi turistilor mei si in acest mod i-am fidelizat si nu am avut niciodata in 6 ani de activitate nici un fel de plingeri-omul a primt exact ceea ce a achitat.
Si va asigur ca nu exista satisfactie mai mare decit sa vezi ca ai an de an aceeasi clienti si mai ales ca acestia te recomanda si la prieteni.


Pai oferi destinatiile si hotelurile puse la dispozitie de "minunatii" nostri touroperatori. Adica ceea ce site-urile si turistii straini coteaza la nota 6 si la "don't go there"...
O cunostinta amatoare de Turcia a rezervat anul trecut din Germania si a fost uimita sa constate ca a costat-o jumatate din pretul cerut de romanasi...in plus, a beneficiat de cu totul alte conditii de cazare decat turistii romani din hotelul respectiv.
Si la noi in oras exista o agentie care si- fidelizat cativa clienti, in general mosnegei si babute care n-au auzit de internet si carora poate sa le vare pe gat orice gogoasa...
kudika226898
Postat pe 8 Februarie 2013 00:58
Va rog, are cineva informatii despre agentia de turism PREMIER TOUR din Bucuresti ?
Multumesc mult !
kudika_28923
Postat pe 8 Februarie 2013 12:32
De la: kudika_28923, la data 2013-02-08 12:32:28Va rog, are cineva informatii despre agentia de turism PREMIER TOUR din Bucuresti ?
Multumesc mult !



Nu si nici nu ma intereseaza.
kudika226898
Postat pe 8 Februarie 2013 16:13
Un Premier Tour a dat falient pe destinatia Turcia si si-a lasat turistii pe acolo....
In rest cita domnie tot atita prostie la bravii nostri cititori !
Banuiesc ca cei care nu ajung la struguri ii considera acri !
carmen_natural
Postat pe 9 Februarie 2013 21:06
De la: carmen_natural, la data 2013-02-09 21:06:55Un Premier Tour a dat falient pe destinatia Turcia si si-a lasat turistii pe acolo....
In rest cita domnie tot atita prostie la bravii nostri cititori !
Banuiesc ca cei care nu ajung la struguri ii considera acri !



Stiu ca ti-e necaz, dar cam asa sta treaba cu agentiile...bazati-va pe babute si mosnegi, ca lumea s-a trezit si nu mai inghite "oferte"...
kudika226898
Postat pe 10 Februarie 2013 10:16
Vorbesti prostii ,ca de obicei !Nici nu stiu de ce imi pierd timpul !Am raspuns unor persoane care au cerut niste relatii in rest daca n-ai bani ia-ti ofertele de pe net ca PUTE,de oferte !
Nu ma prea intereseaza parerea persoanelor blazate.
Daca ai ceva concret de spus spune-o raspicat si nu mai bate campii atit de delicat !Dar nu mi-o spune mie ca pe mine oricum parerile zaharisite nu ma intereseaza.
carmen_natural
Postat pe 10 Februarie 2013 21:40
De la: carmen_natural, la data 2013-02-10 21:40:22Vorbesti prostii ,ca de obicei !Nici nu stiu de ce imi pierd timpul !Am raspuns unor persoane care au cerut niste relatii in rest daca n-ai bani ia-ti ofertele de pe net ca PUTE,de oferte !
Nu ma prea intereseaza parerea persoanelor blazate.
Daca ai ceva concret de spus spune-o raspicat si nu mai bate campii atit de delicat !Dar nu mi-o spune mie ca pe mine oricum parerile zaharisite nu ma intereseaza.



Stiu ca ti-e ciuda... am bani, dar nu de dat agentiilor cu aceleasi oferte proaste, de ani si ani...stii, vorba circula, oamenii sunt tot mai dispusi sa incerce si pe cont propriu, ca doar au ochi sa vada si cap sa aleaga singuri...se poate si asa, fara nervi, fara surprize neplacute...am fost sfatuita bine, ii sfatuiesc si eu pe altii...cu banii dati pe "oferte" mergi f. frumos in locatii mult mai bune...
kudika226898
Postat pe 11 Februarie 2013 15:47
Fiecare om are latitudinea sa-si organizeze vacanta asa cun doreste,nu cred ca are cineva nevoie de sfaturile tale ,dar iti pot garanta ca "Ofertele speciale"sunt extrem de bine apreciate.
Oamenii cer doar informatii si nu impresii tendentioase !
carmen_natural
Postat pe 11 Februarie 2013 15:58
De la: carmen_natural, la data 2013-02-11 15:58:32Fiecare om are latitudinea sa-si organizeze vacanta asa cun doreste,nu cred ca are cineva nevoie de sfaturile tale ,dar iti pot garanta ca "Ofertele speciale"sunt extrem de bine apreciate.
Oamenii cer doar informatii si nu impresii tendentioase !



Ofertele speciale nu sunt speciale deloc...apeleaza la ele pensionarii singuri, care se tem de net (unii dintre ei).
kudika226898
Postat pe 12 Februarie 2013 17:37
Cine are grup de prieteni,elevi si studenti,adulti sau pensionari va pot oferi un sejur gratuit cu transport inclus si regim de masa demipensiune la 20 de locuri cumparate in Grecia -Nei Pori,Platamonas,Paralia Katerini,Vzantio,Cavo Olympo....
carmen_natural
Postat pe 16 Februarie 2013 19:27
De la: carmen_natural, la data 2013-02-16 19:27:29Cine are grup de prieteni,elevi si studenti,adulti sau pensionari va pot oferi un sejur gratuit cu transport inclus si regim de masa demipensiune la 20 de locuri cumparate in Grecia -Nei Pori,Platamonas,Paralia Katerini,Vzantio,Cavo Olympo....



Asa sa faci...dar nici asa nu cred ca mai ai succes...
kudika226898
Postat pe 17 Februarie 2013 22:12
Din pacate legea turismului le permite teparilor sa-si infiinteze agentii de turism noi.La fel ca Premium a procedat si Virgin tours-draguta d-na Sofineti are o multime de procese dar si....o firma nou nouta !
Sunt la moda agentiile de turism care se infiinteaza primavara devreme,vind pe net o multime de excursii ieftine si cind te duci vara sa-ti iei voucherele andrisantul e necunoscut !
carmen_natural
Postat pe 11 Aprilie 2014 23:12
De la: carmen_natural, la data 2014-04-11 23:12:38Din pacate legea turismului le permite teparilor sa-si infiinteze agentii de turism noi.La fel ca Premium a procedat si Virgin tours-draguta d-na Sofineti are o multime de procese dar si....o firma nou nouta !
Sunt la moda agentiile de turism care se infiinteaza primavara devreme,vind pe net o multime de excursii ieftine si cind te duci vara sa-ti iei voucherele andrisantul e necunoscut !


Asta iti face concurenta?
kudika226898
Postat pe 12 Aprilie 2014 16:41
Intre partenerii seriosi nu exista asa ceva.Concurenta neloiala apare la turoperatorii mici care spera ca prin ieftinirile pe care le aplica vor putea rezista pe piata.
carmen_natural
Postat pe 13 Aprilie 2014 22:05
De la: carmen_natural, la data 2014-04-13 22:05:14Intre partenerii seriosi nu exista asa ceva.Concurenta neloiala apare la turoperatorii mici care spera ca prin ieftinirile pe care le aplica vor putea rezista pe piata.



Concurenta nu prea e loiala in nicio situatie...iar romanii, daca nu isi trag tzepe, nu sunt sanatosi...
kudika226898
Postat pe 14 Aprilie 2014 19:40
urit !
carmen_natural
Postat pe 16 Aprilie 2014 00:15
Buna!A fost cineva in vacanta cu agentia de turism NON STOP TRAVEL?
Bali_Andreea_1
Postat pe 10 Iunie 2014 10:20
De la: Bali_Andreea_1, la data 2014-06-10 10:20:47Buna!A fost cineva in vacanta cu agentia de turism NON STOP TRAVEL?



Nu. Du-te tu si pe urma vino sa ne povestesti cum plangi dupa bani.
kudika226898
Postat pe 10 Iunie 2014 19:03
Agentia Non-Stop Travel este foarte ok. Am apelat la serviciile ei in anul 2013 si 2014.
Initial am fost sceptica, am cautat pe net si nu am gasit nicio informatie (nici de bine si nici de rau). Am ales totusi sa merg la sediul lor unde i-am intalnit pe fondatorii agentiei, domnul Hassan si inca o doama al carei nume nu l-am retinut. Au fost foarte atenti la dorintele noastre si am optat pentru cea mai buna oferta. Raportul calitate-pret este unul foarte bun iar suportul oferit este pe masura. Acestea au fost motivele pentru care si anul urmator am apelat tot la ei pentru vacanta de vara in Turcia.
Va recomand cu drag agentia Non-Stop Travel.
kudika_992015
Postat pe 8 August 2015 22:38
Cand am merg in concediu, aleg de obicei agentia Paralela 45, sucursala din Pipera, deoarece ma au in baza lor de date si imi fac si discount-uri pentru client fidel.

Va recomand cu incredere.
Rennata
Postat pe 30 Octombrie 2015 17:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bora-Bora 3 De la: Miruna 15 Iulie 2010 08:38
thassos -limenas 1 De la: ananico_yahoo_com 18 Iulie 2010 11:54
Wkd la PADIS! 4 De la: gradinaru 7 Iulie 2009 20:02
ANTALYA 1 De la: lazy001957 27 August 2010 20:19
VIZA USA - FACILITEZ OBTINERE 3 De la: spooner80 23 Martie 2011 02:28