Setari Cookie-uri

Agentii de turism de incredere?!?!

Agentia Magellan Turism, din Bucuresti - prin ei am fost plecata in Grecia si nu am avut niciun motiv de nemultumire. Pe Bd. Magheru, langa cinema Patria.
cristia_lazy
Postat pe 1 Septembrie 2008 22:28
Hei... nimic despre Mareea...eu am fot si nu am avut probleme si am comandat direct de pe net...foarte simplu si foarte serioasa trupa de acolo..asa ca indrazniti si voi..
diana_cutinici
Postat pe 2 Septembrie 2008 08:34
Brandusa...cred ca am fost impreuna pe vas :P

Postat pe 2 Septembrie 2008 15:08
eu lucrez la o agentie de turism, daca aveti intrebari sau daca vreti un pachet in tara sau in strainatate cu mare incredere puteti sa apelati la mine. de cand lucrez aici turistii mei au fost multumiti, pentru ca inainte de toate trebuie sa fiu eu sigura de conditiile de cazare si nu numai, atat in tara cat si in stainatate.
mailul meu este:mioaracosmina@yahoo.com
web: www.mysto.ro
123girl
Postat pe 3 Septembrie 2008 16:24
Best Reisen - o grupa de profesionisti
Am fost prin ei in Tunisia si am avut toata asistenta necesara
Recomand la toata lumea
Adriana0
Postat pe 3 Septembrie 2008 19:13
noi am fost anul trecut in corfu cu big travel .. au fost seriosi, am avut doar un incident, care se pare ca nu a fost din vina lor .. compania aeriana a anulat zborul de intoarcere pentru ca era final de sezon si ar fi trebuit sa faca drumul dus gol, asa ca ne-am intors cu autocarul .. in rest, cei de la agentie au fost seriosi, nu am avut de ce sa ne plangem
kosmolir
Postat pe 5 Septembrie 2008 14:33
Eu am fost cu Paralela 25 in Creta si au fost foarte ok. Ii recomand cu caldura.
Singura mentiune ar fi excursiile optionale, care sunt mult mai ieftine daca le iei direct de acolo, de la agentiile locale.

Postat pe 8 Septembrie 2008 12:00
A fost cineva plecat vara asta cu Kara Travel? Sunt curioasa daca si anul asta au schimbat autocarul la terminarea vacantei, dupa intrarea in tara.
Eu am avut o experienta neplacuta vara trecuta, am fost intr-un circuit de 9 zile in Europa, totul a fost relativ Ok, in afara faptului ca ghidul nu mai fusese de 20 de ani pe treaseul asta. La intoarcere, dupa ce am intrat in tara ghidul ne-a spus ca vom schimba autocarul, dar si soferul, cel in care eram noi trebuia sa plece la Londra cu un grup de 30 de persoane. Ni-sa garantat ca autocarul in care ne vom muta are la fel de bune conditii ca si cel in catre suntem. Evident ca nu a fost asa, altfel de ce trebuia sa schimbam autocarul. Acel autocar in care trebuia sa ne mutam, nu avea acte, iar soferul a condus sub influenta alcoolului si fara permis de conducere, de la Bucuresti pana aproape de Arad. A fost un mare scandar, in cele din urma nu ne-am dat jos din autocar si am plecat cu acelas autocar cu care plecasem din Bucuresti.
Allnisa
Postat pe 9 Septembrie 2008 12:00
Eu am fost cu Maran Turism (www.maranturism.ro) la o casa de vacanta in Spania. Super preturi iar conditiile de milioane (piscina, jacuzzi, gratar in curte, etc. ). Va recomand cu drag aceasta agentie.
Anul trecut am fost in Franta. Tot la case de vacanta.
Va urez si voua Concedii placute!

Postat pe 15 Octombrie 2008 14:03
De ce nu incerci sa-ti organizezi singura excursia?
Gabriel54
Postat pe 19 Octombrie 2008 15:34
Si eu am fost anul acesta in Thassos cu Europa Travel si totul a fost perfect:transportul, ghida locala si hotelul:Agali,pe care il recomand cu caldura.Raportul calitate/pret a fost optim si vacanta minunata.
paula_craciun
Postat pe 21 Octombrie 2008 09:01
Am luat bilete pentru Grecia de pe www.rezervare.ro, foarte prompti si seriosi, am beneficiat de tot, ce am platit. Daca cumperi din timp fac si discount, iti ofera variante, etc.. I-am recomandat si unui prieten si a fost multumit.
ovidiulepadatu
Postat pe 21 Octombrie 2008 15:37
Eu am mers cu Interra in acest an in Austria, am fost foarte, foarte multumita atat ce cazari cat si de ghid - Rata Catalin.

cristinaolivia
Postat pe 28 Octombrie 2008 09:48
eu calatoresc cu ksk travel si sunt fff multumita sunt ok si sunt foarte multumita!!!
carmenata
Postat pe 30 Octombrie 2008 15:30
http://www.ambition.ro/concurs/profil.php?id=688
scrie lupascu in casuta de cautare si ai sansa sa castigi omasina toyota

Postat pe 10 Noiembrie 2008 12:27
http://concurs.dormeo.ro/index.asp?tn=friendhome&parent=5181109&sid=14870

Postat pe 10 Noiembrie 2008 12:39
Christian Tour pentru Grecia...super misto angajatii si serviciile.
Ali Baba pentru Turcia....cu mici probleme (mi-au rezervat 5 nopti in loc de 7 si de aici toti nervii necesari)...nota 6 pentru angajati(cu indulgenta) si nota 9 pentru ce promit si ce gasesti la destinatie
Best Raissen pentru Egipt...super tari
Partea tare este ca vacantele le-am contractat la Targul de Turism si acolo puteau sa arda potentialii clienti...dar nu s-a intamplat asta
nicusorpapuc
Postat pe 11 Noiembrie 2008 20:06
Am fost in Insulele Caraibe, in Antigua, cu o agentie care am gasit-o pe internet www.destination-luxury.ro si www.destinationtravel.ro, agentia Destination Travel. Am fost reticenti la inceput caci e o agentie noua, insa totul a fost perfect mai ales ca am petrecut luna (saptamana) de miere. Antigua este superba, cazare de 5 stele, impecabil. Cu toate ca nu eram indrepatiti la categoria de camera pentru majordom, ne-a fost dat un buttler 24 de ore din 24...doar pentru noi.... si multe altele... Plecam de Revelion tot prin ei in Laponia. Nu au ghizi romani, decat in limba engleza, insa nu ne trebuie. Ei au legaturi directe cu agentii si hoteluri, fara intermediari. Totul a decurs mult peste asteptari.

Postat pe 14 Noiembrie 2008 18:38
Am fost in primavara in Creta cu flynova, o agentie noua pe care mi-au recomandat-o niste prieteni. Mi-a fost un pic de tama, dar am mers pe mana amicilor si a meritat. Totul a fost super ok. oamenii sunt straini si stiu cum se face turismul. Am avut numai surprize placute. As fi vrut sa ma dus si in Egipt cu ei, dar deocamdata...no money
sony80
Postat pe 24 Noiembrie 2008 16:27
Malta Travel e o alegere buna. Sunt bine organizati si extrem de seriosi.
skia
Postat pe 30 Noiembrie 2008 11:52
Am mers prin Europa in conditii foarte bune cu Romadria are (si un site) si mai multe filiale in Bucuresti nu stiu in tara.
Am mers la fel si cu CarpeDiem Travel tot din Bucuresti, in turneu prin Italia am luat de la ei si sejur la mare si rezervari la hoteluri in toata Italia la preturi excelente, am dat lista cu traseul orasele si zilele in care voiam sa stau si mi-au oferit la fiecare 3-4 variante de hotel si pret., excelent. sper sa ramana sa fel de buni mai cumpar de la ei bilete.
Dar am luat bilete la hotel si direct, pe net, cu rezervare, si a fost totul ok, altfel nu prea mai poti afara din tara, fara rezervare gasesti greu un loc sau prea scump. Si oamenii se tin de rezervare, daca in dau confirmare, tot pe net, e ok.
Incercati succes.
calator
Postat pe 5 Ianuarie 2009 12:46
De la: alnisa, la data 2008-09-09 12:00:48A fost cineva plecat vara asta cu Kara Travel? Sunt curioasa daca si anul asta au schimbat autocarul la terminarea vacantei, dupa intrarea in tara.
Eu am avut o experienta neplacuta vara trecuta, am fost intr-un circuit de 9 zile in Europa, totul a fost relativ Ok, in afara faptului ca ghidul nu mai fusese de 20 de ani pe treaseul asta. La intoarcere, dupa ce am intrat in tara ghidul ne-a spus ca vom schimba autocarul, dar si soferul, cel in care eram noi trebuia sa plece la Londra cu un grup de 30 de persoane. Ni-sa garantat ca autocarul in care ne vom muta are la fel de bune conditii ca si cel in catre suntem. Evident ca nu a fost asa, altfel de ce trebuia sa schimbam autocarul. Acel autocar in care trebuia sa ne mutam, nu avea acte, iar soferul a condus sub influenta alcoolului si fara permis de conducere, de la Bucuresti pana aproape de Arad. A fost un mare scandar, in cele din urma nu ne-am dat jos din autocar si am plecat cu acelas autocar cu care plecasem din Bucuresti.
unul_lazy
Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:08
De la: alnisa, la data 2008-09-09 12:00:48A fost cineva plecat vara asta cu Kara Travel? Sunt curioasa daca si anul asta au schimbat autocarul la terminarea vacantei, dupa intrarea in tara.
Eu am avut o experienta neplacuta vara trecuta, am fost intr-un circuit de 9 zile in Europa, totul a fost relativ Ok, in afara faptului ca ghidul nu mai fusese de 20 de ani pe treaseul asta. La intoarcere, dupa ce am intrat in tara ghidul ne-a spus ca vom schimba autocarul, dar si soferul, cel in care eram noi trebuia sa plece la Londra cu un grup de 30 de persoane. Ni-sa garantat ca autocarul in care ne vom muta are la fel de bune conditii ca si cel in catre suntem. Evident ca nu a fost asa, altfel de ce trebuia sa schimbam autocarul. Acel autocar in care trebuia sa ne mutam, nu avea acte, iar soferul a condus sub influenta alcoolului si fara permis de conducere, de la Bucuresti pana aproape de Arad. A fost un mare scandar, in cele din urma nu ne-am dat jos din autocar si am plecat cu acelas autocar cu care plecasem din Bucuresti.
unul_lazy
Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:08
De la: alnisa, la data 2008-09-09 12:00:48A fost cineva plecat vara asta cu Kara Travel? Sunt curioasa daca si anul asta au schimbat autocarul la terminarea vacantei, dupa intrarea in tara.
Eu am avut o experienta neplacuta vara trecuta, am fost intr-un circuit de 9 zile in Europa, totul a fost relativ Ok, in afara faptului ca ghidul nu mai fusese de 20 de ani pe treaseul asta. La intoarcere, dupa ce am intrat in tara ghidul ne-a spus ca vom schimba autocarul, dar si soferul, cel in care eram noi trebuia sa plece la Londra cu un grup de 30 de persoane. Ni-sa garantat ca autocarul in care ne vom muta are la fel de bune conditii ca si cel in catre suntem. Evident ca nu a fost asa, altfel de ce trebuia sa schimbam autocarul. Acel autocar in care trebuia sa ne mutam, nu avea acte, iar soferul a condus sub influenta alcoolului si fara permis de conducere, de la Bucuresti pana aproape de Arad. A fost un mare scandar, in cele din urma nu ne-am dat jos din autocar si am plecat cu acelas autocar cu care plecasem din Bucuresti.
unul_lazy
Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:09
Si eu am fost cu Kara Travel.Acestei agentii ar trebui sa i se ridice licenta de turism. Daca vreti sa fiti inselati si nu are cine, mergeti cu ei.Daca vreti sa va stricati concediul si sa va faceti nervi, tot cu ei mergeti.
Sunt niste excroci.
unul_lazy
Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:12
De la: bmbvro_yahoo_com, la data 2009-01-07 18:12:44Si eu am fost cu Kara Travel.Acestei agentii ar trebui sa i se ridice licenta de turism. Daca vreti sa fiti inselati si nu are cine, mergeti cu ei.Daca vreti sa va stricati concediul si sa va faceti nervi, tot cu ei mergeti.
Sunt niste excroci.


eh...

Postat pe 9 Ianuarie 2009 17:14
Avand in vedere ca este prima mea interventie pe forum-uri despre turism, eu nu stiu sa spun nimic despre alte agentii...si nu imi prea place publicitatea, insa tot ce pot si trebuie sa spun, spun din ce cunosc...si nu pot sa spun decat de bine de agentia prin care am calatorit de 4 ori doar in decursul ultimilor ani, adica JEKA: in primul rand servicii foarte bune din partea angajatilor firmei, promptitudine, amabilitate,oferte si preturi potrivite pentru orice buget, iar pentru partea de recomandari sunt cea mai recunoscatoare, pentru ca am fost informata si astfel am evitat surprizele (si credeti-ma ca oriunde te-ai duce tot poti avea parte de surprize neplacute), chiar am fost impresionata placut. Prin urmare, eu stiu cu cine voi merge si in viitoarele mele plimbari prin alte tari si chiar pot sa spun ca de-abia astept :D
Prin urmare, nu pot decat sa recomand cu caldura aceasta agentie tuturor celor care doresc seriozitate, promptitudine, precum si vacante frumoase!
denisse_adc_healthy
Postat pe 25 Ianuarie 2009 00:00
Sunt mai multe agentii serioase, dar trebuie sa le alegi cu grija in functie de destinatie. Eu am calatorit in Grecia cu Europa Travel si a fost bine. In Bulgaria am facut rezervare pe net la www.vacanteinbulgaria.ro si a fost perfect. Hotelul bun asa cum am fost informata, camerele super OK iar serviciile de masa excelente. M-au convins si am mai mers o data in vacanta in septembrie.
andreeapresa
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:48
http://www.iuresh.ro/profil.php?profil=carmen_manu
nemrac_lazy
Postat pe 16 Februarie 2009 14:38
Salut tuturor!

Sunt din Brasov si vreau sa cumpar o excursie in Antalya a touroperatorului Christian Tours, prin agentia Active Travel Brasov? Stie cineva cat de profesionisti sunt angajatii agentiei?
m2oni
Postat pe 21 Februarie 2009 20:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
antalya -hotel rixos lares 1 De la: mirela69 24 Martie 2010 14:22
calatorie deosebita 5 De la: Cazare_Litoral_Mamaia 21 Iunie 2010 15:23
Christian Tour si Munamar o mare teapa 2 De la: kudika321709 15 Septembrie 2010 23:57
corfu. 9 De la: romynutza_20 1 Aprilie 2010 14:48
Bulgaria - preturi alimente 2 De la: robertadi 24 Iunie 2010 06:52