Setari Cookie-uri

cumparati produse cosmetice romanesti?

De la: Alina_Moldovan, la data 2010-09-25 20:32:28Pai am incercat de 16 ani incoace tot felul de cosmetice, inclusiv "de lux", si am ajuns la concluzia pe care am expus-o mai sus pe pielicica mea proprie... Iti dau un exemplu: crema cu extract de melc Herbagen este singura crema cu efecte reale antirid! In rest... muuulta reclama...nexa rezultate... Asta e testata de mama mea care are 52 ani.


Eu de la o crema de lux, una foate scumpa, am facut o alergie de toata "frumusetea". A doua zi, eram cu crema in dinti la magazinul de unde o cumparasem, sa-mi cer cei 60 de euro inapoi.

Si din ceea ce am citit in revistele "Öko Test" si "Stiftung Warentest", tocmai produsele cosmetice de lux nu ies bine la testari, fiind pline de ingrediente care ar provoca alergii, care pot provoca chiar si cancer etc

Asa ca eu spun pas, in general, cremelor, lotiunilor, sampoanelor etc de lux. De fapt, singura firma arhicunoscuta si cu ale caror produse ma impac bine sunt cei de la Clinique, atat.

Chiar daca doriti sa testati produsele unei firme, care sa fie si cunoscuta, dar sa ofere si produse acceptabile ca pret, eu recomand, din tot sufletul, Weleda.
kudika_32792
Postat pe 1 Iunie 2013 09:29
De la: kudika_32792, la data 2013-06-01 09:29:14
De la: Alina_Moldovan, la data 2010-09-25 20:32:28Pai am incercat de 16 ani incoace tot felul de cosmetice, inclusiv "de lux", si am ajuns la concluzia pe care am expus-o mai sus pe pielicica mea proprie... Iti dau un exemplu: crema cu extract de melc Herbagen este singura crema cu efecte reale antirid! In rest... muuulta reclama...nexa rezultate... Asta e testata de mama mea care are 52 ani.


Eu de la o crema de lux, una foate scumpa, am facut o alergie de toata "frumusetea". A doua zi, eram cu crema in dinti la magazinul de unde o cumparasem, sa-mi cer cei 60 de euro inapoi.

Si din ceea ce am citit in revistele "Öko Test" si "Stiftung Warentest", tocmai produsele cosmetice de lux nu ies bine la testari, fiind pline de ingrediente care ar provoca alergii, care pot provoca chiar si cancer etc

Asa ca eu spun pas, in general, cremelor, lotiunilor, sampoanelor etc de lux. De fapt, singura firma arhicunoscuta si cu ale caror produse ma impac bine sunt cei de la Clinique, atat.

Chiar daca doriti sa testati produsele unei firme, care sa fie si cunoscuta, dar sa ofere si produse acceptabile ca pret, eu recomand, din tot sufletul, Weleda.[/quote



Eu te inteleg ca vrei sa faci reclama, dar nu huli cremele de lux, ca nu te pricepi.....
kudika226898
Postat pe 1 Iunie 2013 18:31
De la: kudika226898, la data 2013-06-01 18:31:35
De la: kudika_32792, la data 2013-06-01 09:29:14
De la: Alina_Moldovan, la data 2010-09-25 20:32:28Pai am incercat de 16 ani incoace tot felul de cosmetice, inclusiv "de lux", si am ajuns la concluzia pe care am expus-o mai sus pe pielicica mea proprie... Iti dau un exemplu: crema cu extract de melc Herbagen este singura crema cu efecte reale antirid! In rest... muuulta reclama...nexa rezultate... Asta e testata de mama mea care are 52 ani.


Eu de la o crema de lux, una foate scumpa, am facut o alergie de toata "frumusetea". A doua zi, eram cu crema in dinti la magazinul de unde o cumparasem, sa-mi cer cei 60 de euro inapoi.

Si din ceea ce am citit in revistele "Öko Test" si "Stiftung Warentest", tocmai produsele cosmetice de lux nu ies bine la testari, fiind pline de ingrediente care ar provoca alergii, care pot provoca chiar si cancer etc

Asa ca eu spun pas, in general, cremelor, lotiunilor, sampoanelor etc de lux. De fapt, singura firma arhicunoscuta si cu ale caror produse ma impac bine sunt cei de la Clinique, atat.

Chiar daca doriti sa testati produsele unei firme, care sa fie si cunoscuta, dar sa ofere si produse acceptabile ca pret, eu recomand, din tot sufletul, Weleda.[/quote



Eu te inteleg ca vrei sa faci reclama, dar nu huli cremele de lux, ca nu te pricepi.....


Pricepi pe dracu', nu pricepi nimic, dar te bagi ca musca-n lapte !

Si da, hulesc cremele de lux pentru ca sunt patita cu ele. Mai pune naibii mana si mai informeaza-te si tu ce rahaturi contin cosmeticele asa-zis de firma...

kudika_32792
Postat pe 2 Iunie 2013 12:18
Avem creme bune, cu care sa ne mandrim: faimoasa crema cu laptisor de matca Apidermin, ca sa nu mai zic de Gerovitalul Dr. Ana Aslan...eu le folosesc si sunt foarte multumita!!!
rondina
Postat pe 2 Iunie 2013 13:24
Vai, Rondi, cum poti recomanda produse cosmetice romanesti, doar alea de lux cica ar fi bune, dupa mintea creata a unora...

Sora si cumnatea mea sunt foarte multumite de produsele cosmetice romanesti si le folosesc in mod regulat. Iar daca eu as trai in Romania, cu siguranta le-as folosi mai des si eu. Chiar mi-a trismis sora-mea un pachet de curand si mi-a facut cadou un sampon de la Gerovital Plant. Il folosesc cu placere si sunt foarte multumita de el.
kudika_32792
Postat pe 2 Iunie 2013 13:38
De la: kudika_32792, la data 2013-06-02 13:38:17Vai, Rondi, cum poti recomanda produse cosmetice romanesti, doar alea de lux cica ar fi bune, dupa mintea creata a unora...

Sora si cumnatea mea sunt foarte multumite de produsele cosmetice romanesti si le folosesc in mod regulat. Iar daca eu as trai in Romania, cu siguranta le-as folosi mai des si eu. Chiar mi-a trismis sora-mea un pachet de curand si mi-a facut cadou un sampon de la Gerovital Plant. Il folosesc cu placere si sunt foarte multumita de el.

Am crezut ca sunt on topic
Cand infatuarea mana-n mana cu ignoranta au facut casa buna?! Atitudinea asta de superioritate nejustificata fata de produsele romanesti de calitate dar ieftine mi se pare o prostie, eu din '97 trimit de doua ori pe an prietenei mele din Portland Oregon, pachet cu Apidermin si Gerovital H3, numai asa ceva foloseste!
rondina
Postat pe 2 Iunie 2013 13:51
Stie prietena ta ce stie! Probabil ca si ea e patita ca si mine, si i s-a luat de cosmetice de firma...
kudika_32792
Postat pe 2 Iunie 2013 14:03
De la: rondina, la data 2013-06-02 13:51:48
De la: kudika_32792, la data 2013-06-02 13:38:17Vai, Rondi, cum poti recomanda produse cosmetice romanesti, doar alea de lux cica ar fi bune, dupa mintea creata a unora...

Sora si cumnatea mea sunt foarte multumite de produsele cosmetice romanesti si le folosesc in mod regulat. Iar daca eu as trai in Romania, cu siguranta le-as folosi mai des si eu. Chiar mi-a trismis sora-mea un pachet de curand si mi-a facut cadou un sampon de la Gerovital Plant. Il folosesc cu placere si sunt foarte multumita de el.

Am crezut ca sunt on topic
Cand infatuarea mana-n mana cu ignoranta au facut casa buna?! Atitudinea asta de superioritate nejustificata fata de produsele romanesti de calitate dar ieftine mi se pare o prostie, eu din '97 trimit de doua ori pe an prietenei mele din Portland Oregon, pachet cu Apidermin si Gerovital H3, numai asa ceva foloseste!


Gerovital H# nu mai e de mult timp ce-a ost odata...doar numele i-a ramas...
kudika226898
Postat pe 2 Iunie 2013 22:37
De la: kudika226898, la data 2013-06-02 22:37:25
De la: rondina, la data 2013-06-02 13:51:48
De la: kudika_32792, la data 2013-06-02 13:38:17Vai, Rondi, cum poti recomanda produse cosmetice romanesti, doar alea de lux cica ar fi bune, dupa mintea creata a unora...

Sora si cumnatea mea sunt foarte multumite de produsele cosmetice romanesti si le folosesc in mod regulat. Iar daca eu as trai in Romania, cu siguranta le-as folosi mai des si eu. Chiar mi-a trismis sora-mea un pachet de curand si mi-a facut cadou un sampon de la Gerovital Plant. Il folosesc cu placere si sunt foarte multumita de el.

Am crezut ca sunt on topic
Cand infatuarea mana-n mana cu ignoranta au facut casa buna?! Atitudinea asta de superioritate nejustificata fata de produsele romanesti de calitate dar ieftine mi se pare o prostie, eu din '97 trimit de doua ori pe an prietenei mele din Portland Oregon, pachet cu Apidermin si Gerovital H3, numai asa ceva foloseste!


Gerovital H# nu mai e de mult timp ce-a ost odata...doar numele i-a ramas...
...Foarte adevarat...
Lora16
Postat pe 7 Iunie 2013 00:33
Cosmetice Pupa, Max Factor, L'oreal, Parisa
http://cosmetikshop.ro/
http://facebook.com/GlamCosmetics
kudika481655
Postat pe 12 Iunie 2013 22:00
Eu am inceput sa folosesc cosmetice care au la baza mineralele din Marea Moarta. Si sunt chiar mai multumita decat ma asteptam. In general merg pe principiu: Cumpar pentru a ma convinge personal. Si o sa mai revin cu comenzi la ei pentru ca, in cazul meu, chiar a facut minuni.

Poate o sa va ajute si pe voi. Sper...
Edith_Moldovan
Postat pe 14 Iunie 2013 09:10
De la: Edith_Moldovan, la data 2013-06-14 09:10:31Eu am inceput sa folosesc cosmetice care au la baza mineralele din Marea Moarta. Si sunt chiar mai multumita decat ma asteptam. In general merg pe principiu: Cumpar pentru a ma convinge personal. Si o sa mai revin cu comenzi la ei pentru ca, in cazul meu, chiar a facut minuni.

Poate o sa va ajute si pe voi. Sper...




De-alea prezentate de amarate pe holul mall-urilor?
kudika226898
Postat pe 14 Iunie 2013 21:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Estetician cu experienta sector 4 2 De la: inna_grace 15 Octombrie 2010 17:18
Vand parfumuri originale din Italia 9 De la: deeadeeas 29 Aprilie 2010 17:28
Dermatita de contact.... 80 De la: miha47 18 Iunie 2014 08:13
vopsit par 5 De la: kudika_491 7 Martie 2012 13:24
magazinele online de haine 1 De la: psrstef 14 Aprilie 2010 15:46