Setari Cookie-uri

Cum impartim timpul liber in doi?

De la: kitty_krieger, la data 2010-07-29 22:51:43
De la: soraderazboi, la data 2010-07-28 22:05:26Duritatea exagerata, de genul celei din raspunsurile de mai sus, arata doar problemele persoanei care da asemenea raspunsuri. ... E bine sa invatam sa separam din spusele oamenilor ceea ce tine de propriile lor probleme si nemultumiri ...




Poti sa-mi explici ce anume spun aceste cuvinte ale mele despre viata personala a useritei?
soraderazboi
Postat pe 30 Iulie 2010 00:41
De la: kitty_krieger, la data 2010-07-30 00:10:06 Cea care a deschis topicul nu stie ce este munca platita sau neplatita, tu stii. Ea nu-i cunoaste valoarea si de aceea nu-si intelege prietenul. Tu da.


Poti sa-mi arati si mie firul logic pe urma caruia ai tras concluzia asta? Ca eu chiar nu-l vad.
soraderazboi
Postat pe 30 Iulie 2010 00:44
De la: anemma2002, la data 2010-07-29 21:03:59Tu esti singura care face pe superioara pe aici! Eu am vazut in initiatoarea topicului o fata naiva care pretinde prea mult de la iubitul ei fara a avea propria ei viata, propriile interese si vreo motivatie de a iesi din sit in care se afla. Aceste persoane devin sufocante, neinteresante, arata ca nu au coloana vertebrala si ca traiesc prin altii...si depind de altii. E parerea mea si nu ai decat sa ii sufli in continuare in bors fetiscanei de 19 ani care moare de plictiseala,


"A suflat in bors" ti se pare o exprimare eleganta si lipsita de agresivitate? Si daca nu este lipsita de agresivitate postarea ta, de ce esti agresiva? De ce ai fost agresiva de la bun inceput? Si cine ti-a solicitat caracterizari de genul asta, in amanunt? De ce negativizezi atit de mult personajul? La ce-ti foloseste?
Iata ca eu am vazut in initiatoarea topicului o fata tinara si naiva, care are timp sa descopere cum sa fie nevasta, si care a venit cu inima deschisa sa ne spuna despre o problema cu care se confrunta. Asta nu ne da dreptul sa facem pe desteptele cu ea si s-o judecam. Si tu, totusi, de ce o faci?
soraderazboi
Postat pe 30 Iulie 2010 01:13
De la: kitty_krieger, la data 2010-07-30 00:10:06
De la: Summer_, la data 2010-07-29 23:24:41uite ca si eu sunt intretinuta, de tatal meu, rude, nu de iubit ! In timpul facultatii in cea mai mare a timpului, 8 ore pe zi sunt pe drumuri, stau in picioare, sunt atenta, beau cafea multa, vin acasa, citesc/invat si ajung sa dorm maxim 5-6 ore pe noapte ! In vacante muncesc la cineva, asist, ajut, pt a aplica de am invatat si nu sunt platita...

pai vezi care e marea diferenta dintre tine si cea care a deschis topicul? Ea doar se plange, tu chiar faci ceva si faci bine!
Adevarat ca stilul anemmei de a comunica nu e prea placut. Dar tot cam asta e mesajul. Cea care a deschis topicul nu stie ce este munca platita sau neplatita, tu stii. Ea nu-i cunoaste valoarea si de aceea nu-si intelege prietenul. Tu da.


Subscriu!!!!! P.S. Stiu ca sunt ceva mai taioasa, dar asta e felul meu fata care a scris mai sus e de apreciat si in nici un caz nu i-as fi spus lucr pe care le-am spus initiatoarei topicului pt ca e clara dif dintre cele 2 pers, cea de-a doua tot studenta, nu se plange de sit, ci face ceva cu timpul ei, invata ceva nou. Am fost si eu studenta pana acum 3 ani si am punctat exact asta: ca faceam cate ceva in timpul liber pt a castiga un ban si pt a ma simti utila. Dar fiecare face cum doreste... poti s alegi s t plangi sau chiar sa faci ceva in priv asta.
anemma2002
Postat pe 30 Iulie 2010 01:22
Soraderazboi...once more => care e pb ta? am explicat de ce eu consider ca o fata la 19 ani nu are motive sa se plictiseasca, exista atatea lucr pe care le poti afla, invata, lucr care te pot ajuta in viitor...lucr care te maturizeaza, iti deschid perspectivele si te ajuta sa ai mai multe sanse intr-o tara in care oricum e mult prea greu la mom actual. daca stam cu mainile in san si ne plangem ca iubitul nu are timp de noi, ce arata acest fapt? te las pe tine sa raspunzi...eu imi mentin parerea!
anemma2002
Postat pe 30 Iulie 2010 01:29
Observ ca ai evitat sa raspunzi la intrebarile mele. Asa ca nu am sa-ti raspund nici eu.
Insa faptul ca nu te-ai mai avintat sa spui atitea lucruri urite cred ca arata ca ti-ai dat seama ca nu ai nevoie de ele ca sa-ti exprimi punctul de vedere.
soraderazboi
Postat pe 30 Iulie 2010 11:24
@soraderazboi: hai sa o luam putin invers. Sa presupunem ca eu sau altcineva am comenta, referitor la ceva ce tu ai scris pe acest forum, "comentarii ca acesta arata DOAR problemele persoanei, arata lipsuri, frustrari, nemultumiri in viata personala." Cum te-ar face sa te simti? Crezi ca daca nu spui care sunt aceste lipsuri sau cum vrei sa le spui, este mai putin personal, userul respectiv se simte mai putin jignit?
Eu de multe ori folosesc astfel de formulari, ca ale tale, insa realizez ce reactii pot starni. Defapt, de mult ori o fac ca sa provoc persoana respectiva. Deci nu-ti tin predici ca de ce spui una sau alta, ci ca de ce te miri de asa reactii.
E ca si cum ai tipa la cineva sa nu mai tipe.

Despre firul logic.... inteleg ca nu esti in asentimentul meu sau al altora. De vazut firul logic, il poti vedea si singura, esti destul de inteligenta sa-ti dai seama de unde si cum am dedus ceea ce am dedus. Singurul motiv pentru care nu il expun acum este lenea. Si faptul ca stiu ca vei avea critici, pentru ca am asa o impresie ca faci pe Gica Contra dinadins. Si mi-e lene sa-ti tot raspund. Asa ca hai sa fim de acord ca nu suntem de acord.

Cam asta-i.
kitty_krieger
Postat pe 30 Iulie 2010 20:23
Ti se pare atit de rau sa spui ca oricine dintre noi are probleme si lipsuri? Mie nu. Pentru ca nimeni nu e perfect. Eu am probleme si lipsuri, voi nu? Si nu, nu ma mir cind lumea se aprinde de la asa ceva. Este foarte greu sa recunosti ca nu esti perfect, mai ales cind te exprimi foarte critic la adresa altcuiva.
Sper ca observa si anemma ca eu nu-ti spun ca-i "sufli in bors".

In plus, am zis eu ceva de frustrari in VIATA PERSONALA? (apropo, psihologii spun ca toti avem frustrari si e normal sa le avem... daca n-am murit si n-am ajuns in rai )

Cam asta si de la mine.

soraderazboi
Postat pe 30 Iulie 2010 21:18
De la: soraderazboi, la data 2010-07-30 21:18:16Ti se pare atit de rau sa spui ca oricine dintre noi are probleme si lipsuri? Mie nu. Pentru ca nimeni nu e perfect. Eu am probleme si lipsuri, voi nu? Si nu, nu ma mir cind lumea se aprinde de la asa ceva. Este foarte greu sa recunosti ca nu esti perfect, mai ales cind te exprimi foarte critic la adresa altcuiva.
Sper ca observa si anemma ca eu nu-ti spun ca-i "sufli in bors".

In plus, am zis eu ceva de frustrari in VIATA PERSONALA? (apropo, psihologii spun ca toti avem frustrari si e normal sa le avem... daca n-am murit si n-am ajuns in rai )

Cam asta si de la mine.



Pur teoretic si tu te-ai legat de mine...sau de noi (eu si cea care e de acord cu mine sau cel putin are cam acelasi stil de a pune pb)...cum ca as (am) avea propriile frustrari, motiv pt care as (am) reactiona asa...Draga mea, da-mi voie sa te luminez, eu nu am frustrari TOCMAI pt ca am stiut ce sa fac la mom potrivit cu viata mea, am stiut sa ma dedic invatatului si progresului ca apoi sa nu am surpriza ca fac pe care o fac nu o sa ma ajute cu nimic. In vacante nu m-am plans de plictiseala, ci am lucrat, iar daca nu gasesti de lucru undeva, poti face niste colaborari cu oameni sau firme, sa redactezi niste acte sau sa dai niste meditatii daca stii o lb straina macar. Facultatea intr-adevar nu m-a ajutat cu mai nimic si stii ce m-a salvat? Poate ai ghicit, poate nu...tocmai cursurile de pregatire in alte domenii pe care le-am facut in paralel cu facultatea. Cu experienta dobandita de ici-colo, acum am ajus unde mi-am dorit- si pe langa asta, in alta tara- pt ca m-a dus capul ca tre sa invat si sa fac mereu mai mult ca sa am vreo sansa. Asta e toata ideea, am incercat in felul meu s-o trezesc pe missy-cea de 19 ani-care se plangea pe aici. Iar un barbat va aprecia si va respecta ca o femeie se descurca singura si nu e legata de el, cel putin financiar. Sa-mi fie cu iertare, dar din principiu nu agreez oamenii care stau si isi plang de mila, fara a face ceva!
anemma2002
Postat pe 31 Iulie 2010 22:03
anemma, sa zici ca nu ai frustrari inseamna sa nu prea stii psihologie. Si nu o lua drept ofensa, ca este normal sa le nu le stim pe toate, fiecare zi din viata poate insemna o noua sansa sa inveti ceva, la orice virsta.
Frustrare se numeste si cind esti nemultumit ca ti-au crescut facturile. Vezi tu, uneori poate sintem tentati sa luam asemenea cuvinte in sensul cel mai rau posibil si sa nu mai vedem nimic in afara de acesta.
Tu nu te-ai luat de initiatoarea topicului? Ce crezi ca ti-a dat tie dreptul sa te iei de ea si sa nu ti se raspunda cu aceeasi moneda?
soraderazboi
Postat pe 31 Iulie 2010 23:15
Aoleu femeie!!!! Revino-ti!!!!!!!!! Asa pusa pe scandal cum esti, nu mai am chef sa port discutii cu tine. O tot tii cu psihologia, asta e culmea! Nu draga, nu am frustrari, viata mea merge conform planului si datorita ambitiei mele! Sunt multumita si fericita cu ceea ce am acum si nu mai incerca sa scoti tu la iveala frustrari care nici macar nu exista, tinand predici de psihologie...draga mea, vad ca ai trecut de 30 de ani si nu ai macar maturitatea necesara sa gandesti pragmatic si sa vezi lucrurile dintr-o perspectiva mai realista, cel putin in ceea ce priveste topicul principal! O zi buna!
anemma2002
Postat pe 1 August 2010 00:26
Ok, bine, tu esti omul fara nici un fel de frustrari, fie cum zici tu. Iar daca invitatia la discutie si faptul ca am alte argumente inseamna cearta, ce sa mai pot spune?
Noapte buna.
soraderazboi
Postat pe 1 August 2010 00:28
Imi cer scuze, nu veau sa ma cert pe acest forum, dar ce e rau in a avea parerea pe care o am? Vreau sa iti inteleg pct de vedere fara a te judeca, vorbesti de psihologie, poate ai studiat-o...dar de ce tii cu o pers care sta acasa si se plange de plictiseala si te superi pe o alta care e de parere ca nu tre s stai sa te plangi, ci sa faci ceva pt a te simti mai bine, mai utila. Nu inteleg de ce nu poti sa privesti lucr obiectiv. Daca ne-am lasa condusi de frustrari, ar fi extrem de urat...am ajunge ca Madalina M...eu nu sunt asa...eu incerc sa scot cele mai bune aspecte din orice si sa accept viata asa cum este..cu bune si rele la un loc...nu iti dai seama cat rau iti provoci singur daca te lasi condus de stres, frustrare, suparare si nervozitate la orice pas??? Gandeste-te macar putin la ceea ce tot incerc sa spun aici...uff
anemma2002
Postat pe 1 August 2010 00:44
Asa crezi ca ai facut pe acest topic? Ai incercat sa scoti ce era mai bun ca sa o motivezi pozitiv pe initiatoarea topicului?
Am vazut atitia copiii agresati de motivatie negativa incit n-o mai suport defel. Am vazut un intreg popor motivat doar de frica si amenintari. Asa se distruge stima de sine, iar fara stima de sine nu poti face nici un progres real.

Parerea ta este parerea ta si o respect. Tare m-as bucura sa se inteleaga si ce-am vrut sa spun in postarea asta.
Si ma bucur ca ne-am relaxat.
soraderazboi
Postat pe 1 August 2010 00:46
Stiti care e faza?! Ar trebui sa incetati cu cearta..
In functie de punctul de vedere al fiecareia toate aveti dreptate..
Chestia e ca nu ar trebui nici sa fiti prea dure..dar nici sa o incurajati sa faca ceva prostesc ...

In legatura cu problema ta..mai fetitso.. s-a mai zis pe aici...tu ia-ti o carte..doua..trei.shpe si citeste..in zilele de astazi.. avem toti acces la internet..pe net sunt o gramada de chestii utile..citeste..invata..daca nu iti place alt domeniu inafara de cel pe care il studiezi..aprofundeaza..cauta mai mult despre lucrurile studiate.. Ia si gateste..fa-i surprize.. fa-ti unghiile..scrie..iesi pe afara..cheama-ti prietenele pe la tine..
Nu imi vine sa cred ca in lumea de azi un om ar putea sa se plictiseasca ;) !! Sincer!
Cat despre: 'nu ma lasa sa lucrez' sau 'e greu sa-ti gasesti de lucru pe criza' ...trezeste-te.. daca vrei sa faci ceva..daca vrei sa muncesti iti gasesti ..iti zic eu ;) si nu vb asa ca sa fie..iti dau si exemplu concret: cumnata mea are putin peste 20 de ani [21] si nu are facultate terminata..trece anul 2 pt. ca a fost plecata in strainatate si a pierdut 2 ani de fac. dar si-a gasit serviciu..acum are banii ei de buzunar..nu o mai tine fratemeo..iese in oras ce fetele..merge la serviciu..acasa gateste..la curatenie o ajut is eu..si uite asa i se ocupa ziua..si isi petrece timp si cu sotsul..daca mai sufoci baiatul asa o sa il plictisesti si te P**i pe ea de relatie.. ;)
Dupa o sa vii cu alta problema: "Ce sa fac?! m-a lasat iubitul..spunea ca ii stateam pe cap"
Tu fa-ti de lucru si nu il mai stresa..daca are buna dispozitie si chef sa sta cu tine vine el pe capul tau si atunci poti sa il primesti..
O alta varianta ar fi sa vorbesti cu el..

Good luck
Scuze pt. greseli de orice fel daca sunt :D
Kidutsa
Postat pe 1 August 2010 01:26
Da...ai dreptate! Se poate daca vrei... dar asa e...am fost condusi f mult si de o mentalitate negativa,frica si amenintari... si inca suntem...dar nu putem incuraja nici lenea, victimizarea de sine si complacerea intr-o sit neprielnica, doar pt ca nu constientizam cine suntem, ce ne dorim si ce am putea deveni prin putina educare de sine si consecventa. Numai bine!
anemma2002
Postat pe 1 August 2010 01:40
De la: anemma2002, la data 2010-08-01 01:40:33Da...ai dreptate! Se poate daca vrei... dar asa e...am fost condusi f mult si de o mentalitate negativa,frica si amenintari... si inca suntem...dar nu putem incuraja nici lenea, victimizarea de sine si complacerea intr-o sit neprielnica, doar pt ca nu constientizam cine suntem, ce ne dorim si ce am putea deveni prin putina educare de sine si consecventa. Numai bine!


Perfect de acord ;)
Deci..oare s-a rezolvat asa-zisa 'problema' ?!
Numai bine si tie! 'Succesuri' ! :P
Kidutsa
Postat pe 1 August 2010 01:56
Doar faptul ca un om este mai slab decit tine in anumite situatii nu-ti permite sa-i iei in ris problema.
Eu am observat ca initiatoarea topicului a reactionat pozitiv la ce i-am zis si a spus ca va incerca sa aplice. N-a fost nevoie sa-i arat biciul pentru asta.
Stiti care-i faza? Este mult mai usor sa facem ceva decit sa nu facem ceva. A da indicatii negative este (spun psihologii) modul perfect de a ingreuna lucrurile si mai mult pentru persoana respectiva. Daca ti-e teama ca ar putea fi incurajata lenea sau victimizarea, incurajeaza altceva. Cu negativizarea specific romaneasca eu nu vad sa se fi ajuns prea departe pina acum.
soraderazboi
Postat pe 1 August 2010 02:01
De la: soraderazboi, la data 2010-08-01 02:01:06Doar faptul ca un om este mai slab decit tine in anumite situatii nu-ti permite sa-i iei in ris problema.
Eu am observat ca initiatoarea topicului a reactionat pozitiv la ce i-am zis si a spus ca va incerca sa aplice. N-a fost nevoie sa-i arat biciul pentru asta.
Stiti care-i faza? Este mult mai usor sa facem ceva decit sa nu facem ceva. A da indicatii negative este (spun psihologii) modul perfect de a ingreuna lucrurile si mai mult pentru persoana respectiva. Daca ti-e teama ca ar putea fi incurajata lenea sau victimizarea, incurajeaza altceva. Cu negativizarea specific romaneasca eu nu vad sa se fi ajuns prea departe pina acum.


Aham. Si imi zici si mie cine a luat in ras problema?
Daca era sa nu o iau in serios treceam mai departe si nu imi pierdeam timpul sa-mi scriu punctul de vedere ;)

Eu cred ca toate lucrurile pe care le-am spus nu au fost cu rol negativ, din contra, i-am dat exemple de activitati..i-am confirmat ca se poate sa ai un loc de munca si pe criza ;) Deci nu mai sari in capul oamenilor

Daca nu te refereai la mine..invata sa dai "citeaza" ;)
Kidutsa
Postat pe 1 August 2010 11:10
fa'ti si tu un alt program.iesi cu fetele. arata'i ca nu esti tot timpul dispusa pentru el si poate asa va aprecia mai mult ce are :). iti zic eu ca sigur va functiona
myndy
Postat pe 1 August 2010 11:21
anemma, nu toata lumea are energia si/sau ambitzia ta. e studenta, daca nu are nevoie de bani, foarte bine, nu trebe sa munceasca neaparat in vacantza daca nu simte nevoia. o sa munceasca pe urma o viatza, de o sa ii ajunga. sau poate va alege sa fie casnica si asta nu e neaparat de acuzat. oamenii sunt diferitzi in privintza prioritatzilor in viatza, nu la totzi banii si cariera sunt pe primul loc...
problema e alta, si anume ca nu are prieteni in afara de iubitul ei. asta e o mare greseala intr-o relatzie si nu poate duce la nimic bun.
nu mai sta in casa! gaseste-tzi prietene cu care sa iesi, sa va plimbatzi, sa mergetzi la strand sau la picnic, o sa regretzi cand o sa ai un servici tipul asta pierdut intre patru peretzi....
DayC
Postat pe 1 August 2010 11:31
De la: Kidutsa, la data 2010-08-01 11:10:17 daca nu te rereai la mine..invata sa dai "citeaza" ;)


Adica tu crezi ca toata lumea care nu da "citeaza" se refera la tine? Eu sint convinsa ca esti o persoana foarte inteligenta si ti-ai dat seama ca nu ma refeream la mesajul tau.
Mi se pare ca tu ai spus "asa-zisa problema", asta inseamna minimalizare, nu?
soraderazboi
Postat pe 1 August 2010 11:54
DayC, ai punctat excelent anumite aspecte.
soraderazboi
Postat pe 1 August 2010 11:55
De la: soraderazboi, la data 2010-08-01 11:54:16
De la: Kidutsa, la data 2010-08-01 11:10:17 daca nu te rereai la mine..invata sa dai "citeaza" ;)


Adica tu crezi ca toata lumea care nu da "citeaza" se refera la tine? Eu sint convinsa ca esti o persoana foarte inteligenta si ti-ai dat seama ca nu ma refeream la mesajul tau.
Mi se pare ca tu ai spus "asa-zisa problema", asta inseamna minimalizare, nu?


Nu mai..tocmai asta ziceam daca vrei sa te referi la cineva anume dai 'citeaza'. Eu am zis asta pt. postasei exact sub mine si imi dadea impresia ca te refereai la mine.
E un fel de minimalizare pt. ca solutia la problema putea sa o gaseasca si singura daca statea putin si se gandea..nu imi pare o fata prostutsa..acum..eu stiu?!
Asta e ce cred eu..

PS: ms pt. compliment ;)
Kidutsa
Postat pe 1 August 2010 12:16
Uneori nu tine de inteligenta sa-ti gasesti solutia aceea. Da, toti putem sa ne gasim singuri solutiile, dar este ca atunci cind privesti un tablou. Este recomandabil sa te dai citiva pasi in spate ca sa-ti poti da seama atit de detalii, cit si de ansamblu. Asa si cu solutiile. De obicei cel mai greu este sa facem acesti citiva pasi in spate.

Sa stii ca eu am spus exact ce am observat la tine.
soraderazboi
Postat pe 1 August 2010 12:19
De la: soraderazboi, la data 2010-08-01 12:19:14Uneori nu tine de inteligenta sa-ti gasesti solutia aceea. Da, toti putem sa ne gasim singuri solutiile, dar este ca atunci cind privesti un tablou. Este recomandabil sa te dai citiva pasi in spate ca sa-ti poti da seama atit de detalii, cit si de ansamblu. Asa si cu solutiile. De obicei cel mai greu este sa facem acesti citiva pasi in spate.

Sa stii ca eu am spus exact ce am observat la tine.


Da ai dreptate. Oricum nu am spus ca era ceva neglijabil sau de trecut cu vederea..chiar am luat in serios si nu o 'condamn' ca ne-a cerut noua parerea..e foarte sanatos sa vorbesti cu cineva despre problemele tale. Dar nu stiu daca in cazul ei acei pasi se faceau usor sau mai greu :P
In fine..sper sa fi inteles ceva din ce 'bolborosim' noi pe aici :))
Kidutsa
Postat pe 1 August 2010 12:24
Doamna STIE TOT ce tot indrugi acolo cu munca ta de studenta??? Daca st la medicina sau la poli ce dreaq fac?? Operatii pe cord si proiecte pt cladiri? Daca stii atatea limbi straine as vrea sa stiu daca o stii pe-a porcului? Engleza stie toata lumea ,italiana,franceza-- si romii nostri le-au invatat. Asa ca.... nu te mai da mare buton de avion... Iubita, gaseste un hobby care-ti place. Gateste ceva sa-l surprinda,fa-i o cina cu lumanari petale de flori-prinde-l in mreje,surprinde-l de fiecare data cu cate ceva. Ocupa-te de flori la ghiveci pe terasa, fa-te sxy ,fa schimbari prin camere ,sterge,muta mobila crede-ma iti ia mult! Fa-i masaj si de acolo..... se ajunge si mai departe.Eu am fost stud la 2 faculatati la stat si nu am avut timp de servici .In vacanta mergeam la fan , cu oile si vacile ,sapam la porumb . Cam asa ma distram eu.Sunt sus acum si castig un nr de 4 cifre, asa ca am invatat de toate.Nu mai vreau sa se dea nu stiu ce exemple ,cat de tari au fost ei in studentie.Fiecare cum se deccurca. Daca fata -si permite sa stea acasa de ce atat invidie???Nu cred ca-i naiva ci doar la inceput de drum. Fiecare are de invatat de la viata cate ceva. Asa ca daca vrem sa ajutam o persoana ,nu sa judecam. Nu avem acest drept.Fiecare are o stea a lui-DESTINUL .
kudika177155
Postat pe 1 August 2010 14:38
De la: kudika177155, la data 2010-08-01 14:38:53 Doamna STIE TOT ce tot indrugi acolo cu munca ta de studenta??? Daca st la medicina sau la poli ce dreaq fac?? Operatii pe cord si proiecte pt cladiri? Daca stii atatea limbi straine as vrea sa stiu daca o stii pe-a porcului? Engleza stie toata lumea ,italiana,franceza-- si romii nostri le-au invatat. Asa ca.... nu te mai da mare buton de avion... Iubita, gaseste un hobby care-ti place. Gateste ceva sa-l surprinda,fa-i o cina cu lumanari petale de flori-prinde-l in mreje,surprinde-l de fiecare data cu cate ceva. Ocupa-te de flori la ghiveci pe terasa, fa-te sxy ,fa schimbari prin camere ,sterge,muta mobila crede-ma iti ia mult! Fa-i masaj si de acolo..... se ajunge si mai departe.Eu am fost stud la 2 faculatati la stat si nu am avut timp de servici .In vacanta mergeam la fan , cu oile si vacile ,sapam la porumb . Cam asa ma distram eu.Sunt sus acum si castig un nr de 4 cifre, asa ca am invatat de toate.Nu mai vreau sa se dea nu stiu ce exemple ,cat de tari au fost ei in studentie.Fiecare cum se deccurca. Daca fata -si permite sa stea acasa de ce atat invidie???Nu cred ca-i naiva ci doar la inceput de drum. Fiecare are de invatat de la viata cate ceva. Asa ca daca vrem sa ajutam o persoana ,nu sa judecam. Nu avem acest drept.Fiecare are o stea a lui-DESTINUL .


Sunt perfect de acord..cam asa gandesc si eu
Take care! ;)
Kidutsa
Postat pe 1 August 2010 14:43
De la: kudika177155, la data 2010-08-01 14:38:53 Doamna STIE TOT ce tot indrugi acolo cu munca ta de studenta??? Daca st la medicina sau la poli ce dreaq fac?? Operatii pe cord si proiecte pt cladiri? Daca stii atatea limbi straine as vrea sa stiu daca o stii pe-a porcului? Engleza stie toata lumea ,italiana,franceza-- si romii nostri le-au invatat. Asa ca.... nu te mai da mare buton de avion... Iubita, gaseste un hobby care-ti place. Gateste ceva sa-l surprinda,fa-i o cina cu lumanari petale de flori-prinde-l in mreje,surprinde-l de fiecare data cu cate ceva. Ocupa-te de flori la ghiveci pe terasa, fa-te sxy ,fa schimbari prin camere ,sterge,muta mobila crede-ma iti ia mult! Fa-i masaj si de acolo..... se ajunge si mai departe.Eu am fost stud la 2 faculatati la stat si nu am avut timp de servici .In vacanta mergeam la fan , cu oile si vacile ,sapam la porumb . Cam asa ma distram eu.Sunt sus acum si castig un nr de 4 cifre, asa ca am invatat de toate.Nu mai vreau sa se dea nu stiu ce exemple ,cat de tari au fost ei in studentie.Fiecare cum se deccurca. Daca fata -si permite sa stea acasa de ce atat invidie???Nu cred ca-i naiva ci doar la inceput de drum. Fiecare are de invatat de la viata cate ceva. Asa ca daca vrem sa ajutam o persoana ,nu sa judecam. Nu avem acest drept.Fiecare are o stea a lui-DESTINUL .


Nu vreau sa intram in discutii cum ''se ajunge sus '' in Ro. Nu esti singura care a facut 2 fac la stat, draga mea...si lasa laudaroseniile astea cu 4 cifre, sunt altii care castiga cu 4 cifre in $ sau EUR. In Ro ajungi ''sus'' prin pile, cunostinte si alte intamplari favorabile, nepotismele sunt laordinea zilei, mai exista oameni care au facut 2 fac si nu au avut ''intrare'', caci competenta lor nu a contat, ci gradul de rudenie al altora...si in plus,chiar tu ai zis ca mergeai la fan si la porumb,deci faceai ceva in vacantele alea. Nu am nimic cu fata, daca o duce atat de bine si vrea sa stea acasa in vacante, n-are decat, dar de ce se plange pe forumuri de atata plictiseala??? Hai raspunde, se pare k nu stiu eu chiar tot
anemma2002
Postat pe 1 August 2010 18:46
Stai putin...nu esti tu cumva Elena Udrea??? Hhahhahaahahah... desi ea are cateva mil de euro acum si ghici ce? e din plescoi, invartea si ea fanul knd era tanara si acuma e mare ministra...si nu datorita facultatii, crede-ma! Era doar un ex, ca sa intelegi
anemma2002
Postat pe 1 August 2010 18:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa fac sa fiu cu el....? 7 De la: nic0lle 28 Octombrie 2009 16:53
"Happy Valentine Day" 29 De la: anastasia_m 14 Februarie 2011 18:01
Am pe cineva,imi place altcineva! 14 De la: Valy90 1 Iunie 2011 11:07
RELATIA DINTRE O ROMANCA SI UN ARAB 98 De la: Ali_EM 9 Octombrie 2019 17:20
Un suflet trist! Plss help me :( 47 De la: deea_criss 12 Octombrie 2011 13:57