Setari Cookie-uri

caut prietene musulmance

buna.sunt romanca casatorita cu un musulman.mutumesc lui d.zeu de 14 ani sunt musulmanca.as dori din tot sufletul sa ma imprietenesc cu alte musulmance.
rabis
Postat pe 27 Iulie 2010 00:24
De la: kudika295659, la data 2010-07-27 00:24:28buna.sunt romanca casatorita cu un musulman.mutumesc lui d.zeu de 14 ani sunt musulmanca.as dori din tot sufletul sa ma imprietenesc cu alte musulmance.


Multumeste-i lui ALAH!......sau tot lui DUMNEZEU multumesti?
stem_29
Postat pe 27 Iulie 2010 00:52
da tot lui d.zeu ai multumesc deoarece dumnezeu este unul singur.nu conteaza numele important este sa crezi in EL. nu stiu de ce dar sunt multi oameni care au aceasta conceptie:ca musulmanii au un alt d.zeu.
rabis
Postat pe 27 Iulie 2010 03:42
De la: kudika295659, la data 2010-07-27 00:24:28- buna.sunt romanca casatorita cu un musulman. mutumesc lui d.zeu de 14 ani sunt musulmanca.
Nu stiu de ce dar eu daca eram in situatia ta imi era rusine sa spun asta la lume'. Dezgustator mesaj.
Deep
Postat pe 27 Iulie 2010 11:23
Daca am inteles eu bine,tu ai multumesti lui D-zeu ca esti de religie musulmana?Ce ai vrut sa spui prin asta?
Delyi
Postat pe 27 Iulie 2010 12:00
De la: kudika295659, la data 2010-07-27 00:24:28buna.sunt romanca casatorita cu un musulman.mutumesc lui d.zeu de 14 ani sunt musulmanca.as dori din tot sufletul sa ma imprietenesc cu alte musulmance.
Cine dracu' te-a pus sa te faci .......(mi-e greata sa continui)? Daca timp de 14 ani de cand te-ai convertit in ...( mi-e greata sa continui), nu ai reusit sa-ti faci prietene, este clar. Asta ti-a trebuit, asta ai primit, nu ai avut de lucru.
Deep
Postat pe 27 Iulie 2010 12:39
De la: rabis, la data 2010-07-27 03:42:35da tot lui d.zeu ai multumesc deoarece dumnezeu este unul singur.nu conteaza numele important este sa crezi in EL. nu stiu de ce dar sunt multi oameni care au aceasta conceptie:ca musulmanii au un alt d.zeu.


Pai eu nu inteleg ce nu intelegi tu, eu stiu ca ne rugam la acelasi......insa n-am intalnit ortodox ( zic ortodox pt. ca asta suntem majoritatea romanilor) care sa pomeneasca in rugile lui "Alah" si nici musulman care sa zica " Dumnezeu"......nu?
Sotul tau asa zice, ca: " Dumnezeu este unul", in rugile lui? Nu cred.
stem_29
Postat pe 27 Iulie 2010 23:57
De la: rabis, la data 2010-07-27 00:24:28mutumesc lui d.zeu de 14 ani sunt musulmanca.

Dar ce au crestinii??? Multumesti lui Dumnezeu ca esti musulmanca de parca religia crestina ar fi ceva rau... Nu prea gandesti cand vorbesti, pe bune.
anutzzaa
Postat pe 28 Iulie 2010 09:30
NU POT INTELEGE DE CE ATITA RAUTATE IN SUFLETUL VOSTRU ??? NU-MI ESTE RUSINE SA SPUN CA MI-AM SCHIMBAT RELIGIA CHIAR MA MANDRESC CU ASTA. DAR INAINTE DE A JUDECA PE CINEVA TREBUIE SA CUNOASTETI CITUSI DE PUTIN ACEASTA RELIGIE. POT SA VA SPUN CA LA MUSULMANI NU EXISTA ATITA RAUTATE.
rabis
Postat pe 1 August 2010 22:17
mai femeia cauta prietene...nu vrea sa inceapa un razboi.lasati-o in pace...fiecare are dreptul de a-si alege religia.eu cred in Dumnezeu si sunt ortodoxa,dar nu am nimic impotriva celorlalte religii.iar daca ea a numit aceasta divinitate Dumnezeu sau Alah sau Budha....sau mai stiu eu cum,,,e problema ei!trebuie sa criticati tot ce spune omul? deci topicul era...cauta prietene....simplu.apropo cati dintre voi v-ati ales singuri religia?mai putin de 1 la suta din persoanele de pe acest forul.religia v-a fost aleasa implicit de parintii vostri la botez.daca voi doriti sa o schimbati sunteti liberi sa o face....cel putin asa credeam,fara a va condamna nimeni.fiecare face ce vrea cu viata lui.nu suntem perfecti!o seara minunata tuturor!
kudi_kami
Postat pe 1 August 2010 22:26
DE PRIETENE NU DUC LIPSA AM FOARTE MULTE, DOAR CA DORESC SA CUNOSC ALTE MUSULMANCE DIN ROMANIA: ASA CA NU MAI FITI ASA DE RAUTACIOASE. CIT DE USOR PUTETI JUDECA O PERSOANA ? DACA CINEVA ESTE DE ALTA RELIGIE TOTUSI VA ESTE FOARTE GREU SA-I RESPECTATI DECIZIA ??? NUMAI ALLAH(D.ZEU) NE POATE JUDECA PENTRU CEEA CE FACEM.
rabis
Postat pe 1 August 2010 22:29
De la: rabis, la data 2010-08-01 22:29:48DE PRIETENE NU DUC LIPSA AM FOARTE MULTE, DOAR CA DORESC SA CUNOSC ALTE MUSULMANCE DIN ROMANIA: ASA CA NU MAI FITI ASA DE RAUTACIOASE. CIT DE USOR PUTETI JUDECA O PERSOANA ? DACA CINEVA ESTE DE ALTA RELIGIE TOTUSI VA ESTE FOARTE GREU SA-I RESPECTATI DECIZIA ??? NUMAI ALLAH(D.ZEU) NE POATE JUDECA PENTRU CEEA CE FACEM.



.......nu crezi ca ai putea sa nu mai faci asa galagie???????nu ma refer la polemica .... apasa Caps Lok-ul ... e doar un butonas !!!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 1 August 2010 22:32
kudi multumesc pt.incurajare.sunt fericita ca inca mai exista OAMENI ca tine.
rabis
Postat pe 1 August 2010 22:42
Doar atit vreau sa va spun nu fac nici o polemica. Dupa cum ati vazut acest subiect eu l-am ales deci pe cine deranjeaza foarte tare nu are decit sa navigeze la alt subiect.
rabis
Postat pe 1 August 2010 22:48
eu acum avad ai deschis 2 topice cu acelasi titlu
yumy
Postat pe 2 August 2010 09:12
Salut,mi-ar placea sa-ti fiu prietena,daca doresti. Si nu te stresa ce mai zic altii,oameni sunt ignoarti si le este frica de ceea ce nu cunosc.
m9r8o3
Postat pe 13 Octombrie 2010 21:59
Allah ineamna Dumneeu in limba araba,,,,
kudika_25081
Postat pe 5 Ianuarie 2013 20:33
mi-ar face mare placere sa fim prietene :) eu m-am converiti in luna septembrie anu trecut(2012)
kudika_25081
Postat pe 5 Ianuarie 2013 20:37
draga si eu sint musulmanca daca vrei sa fim prietene cautama pe facebook
Taryk_Valentina_1
Postat pe 22 Aprilie 2013 18:41
nu inteleg de unde atata rautate in unele mesaje de pe aici.am citit cateva si nu am mai avut rabdare.de ce judecati omul dupa credinta lui.atata timp cat omul e fericit cu o anume religie si nu face rau nimanui prin asta este de admirat.si dupa cum intr-un mod intelept spunea aceasta doamna Dumnezeu este unul,indiferent de denumirea pe care i-o dau diferitele religii.sa fiti iubiti!
kudika_21209
Postat pe 25 Aprilie 2013 15:19
De la: kudika_21209, la data 2013-04-25 15:19:25nu inteleg de unde atata rautate in unele mesaje de pe aici.am citit cateva si nu am mai avut rabdare.de ce judecati omul dupa credinta lui.atata timp cat omul e fericit cu o anume religie si nu face rau nimanui prin asta este de admirat.si dupa cum intr-un mod intelept spunea aceasta doamna Dumnezeu este unul,indiferent de denumirea pe care i-o dau diferitele religii.sa fiti iubiti!

Era vorba de modul de exprimare din primul mesaj. N-a fost nimeni rau.
luchianramona
Postat pe 25 Aprilie 2013 15:29
De la: rabis, la data 2010-08-01 22:17:10NU POT INTELEGE DE CE ATITA RAUTATE IN SUFLETUL VOSTRU ??? NU-MI ESTE RUSINE SA SPUN CA MI-AM SCHIMBAT RELIGIA CHIAR MA MANDRESC CU ASTA. DAR INAINTE DE A JUDECA PE CINEVA TREBUIE SA CUNOASTETI CITUSI DE PUTIN ACEASTA RELIGIE. POT SA VA SPUN CA LA MUSULMANI NU EXISTA ATITA RAUTATE.


Eu iti propun sa te mai gandesti, daca la musulmani nu exista atata rautate.

Sper ca ai auzit sau citit ce s-a intamplat la Boston in urma cu mai bine de-o saptamana...
kudika_32792
Postat pe 25 Aprilie 2013 15:50
De la: kudika_32792, la data 2013-04-25 15:50:28

Eu iti propun sa te mai gandesti, daca la musulmani nu exista atata rautate.

Sper ca ai auzit sau citit ce s-a intamplat la Boston in urma cu mai bine de-o saptamana...

Da , da , da da da . Au pus niste americani , de origine rusa , cateva cuie si neste bile de metal in capul unei musulmance , nu ? Bueiii Tampo (vezi Brasov) ce traba are ... coada vacii cu stampila primariei ?
life_coaching
Postat pe 25 Aprilie 2013 16:05
eu sunt musulmanca,daca vrei putem vorbi doar ca numai locuiesc in Romania,putem vb prin e-mail sau te pot suna. aste este emailul meu andreea18@live.nl
Masha Allah
kudika_25697
Postat pe 22 Martie 2014 21:05
De la: kudika_25697, la data 2014-03-22 21:05:59eu sunt musulmanca,daca vrei putem vorbi doar ca numai locuiesc in Romania,putem vb prin e-mail sau te pot suna. aste este emailul meu andreea18@live.nl
Masha Allah


nu ti ai cunoscut religia de aia esti ce zici ca esti nu degeaba te a nascut dumnezeu unde te a nascut,,macar incearca sa ti cunosti religia ca sa poti face diferenta,ca daca ti ai fi cunoscuto nu ai fi facut ce ai facut si nu te leãpadai niciodata de credinta ta
iiiiiiiiio
Postat pe 22 Martie 2014 21:32
De la: kudika_25697, la data 2014-03-22 21:05:59eu sunt musulmanca,daca vrei putem vorbi doar ca numai locuiesc in Romania,putem vb prin e-mail sau te pot suna. aste este emailul meu andreea18@live.nl
Masha Allah


nu ti ai cunoscut religia de aia esti ce zici ca esti nu degeaba te a nascut dumnezeu unde te a nascut,,macar incearca sa ti cunosti religia ca sa poti face diferenta,ca daca ti ai fi cunoscuto nu ai fi facut ce ai facut si nu te leãpadai niciodata de credinta ta
iiiiiiiiio
Postat pe 22 Martie 2014 21:32
Ba da mi-am cunoscut religia si chiar foarte bine,si nu pot crede intr-o religia care a fost schimbata. si cand mam dus la preot nimeni nu a stiut sa imi raspunda la simple intrebari. De ce facem cruce? de ce slujim ceva care lui Iisus ia facut rau? de ce exista sfanta treime? este doar un Dumnezeu. de ce trebuie sa cred si sa nu cercetez? in islam se spune foarte simplu daca nu crezi cerceteaza pana ai raspunsul. nu pot crede in ceva schimbat si Dumnzeu si Allah este unul singur si chiar si crestini din tarile arabe il numesc tot Allah... ;)
kudika_25697
Postat pe 23 Martie 2014 16:35
si nu l-am lepadat pe Dumnezeu si nu as face asta niciodata, ce e rau intr-o religia care nu imi da voie sau beau alcol penru ca face rau la sanatate? nu e bine sa fumez , trebuie sa imi respect familia si lumea din jur , imi spune ssa fiu modessta si sa ma acopar si ma rog de 5 ori pe zi? ce e rau intr-o religia iti ofera un mod de viata pasnic? daca nu toata lumea respecta asta nu este cia religiei,ci a oamenilor. de ce crezi ca islamul este cea mai mare religia din lume? si sa mareste in fiecare zi ? dece atatia preoti si atatia oameni de stiinta au acceptat islamul? cand ai timp te rog uita-te pe net la povestea lui Yusuf Estes :)
kudika_25697
Postat pe 23 Martie 2014 16:41
De la: kudika_25697, la data 2014-03-23 16:35:36Ba da mi-am cunoscut religia si chiar foarte bine,si nu pot crede intr-o religia care a fost schimbata. si cand mam dus la preot nimeni nu a stiut sa imi raspunda la simple intrebari. De ce facem cruce? de ce slujim ceva care lui Iisus ia facut rau? de ce exista sfanta treime? este doar un Dumnezeu. de ce trebuie sa cred si sa nu cercetez? in islam se spune foarte simplu daca nu crezi cerceteaza pana ai raspunsul. nu pot crede in ceva schimbat si Dumnzeu si Allah este unul singur si chiar si crestini din tarile arabe il numesc tot Allah... ;)



exact ce ti am zis,,habar n ai avut de religia ta cum nu ai nici acum,,tu nu ai ales oo religie coorect caci ca sa alegi ceva corect trebui sa cunoosti ambele religii innsa tu nu ti ai cunoscut religia si te ai razvratit ca un copil de gradinita ca nu ti au spus unii unele lucruri fara sa cauti mai deãparte,,,,
iata dc iti faci cruce si ce inseamna crucea



Dupa cum se observa, semnul Sfintei Cruci se face foarte usor. Cu toate acestea, prin el marturisim intreaga credinta. Cand, pentru a ne insemna cu semnul Sfintei Cruci, impreunam cele 3 degete mai mari ale mainii drepte, prin aceasta marturisim credinta noastra ca intr-un singur Dumnezeu sunt trei Ipostasuri sau Persoane: Tatal, Fiul si Sfantul Duh iar cu cele doua degete mai mici pe care le strangem cate mijlocul palmei, inchipuim cele doua firi ale Domnului nostru Iisus Hristos, firea dumnezeiasca si firea omeneasca. Cu alte cuvinte marturisim ca Fiul lui Dumnezeu, cand a binevoit a Se naste din Sfanta Fecioara Maria, fara sa inceteze a fi Dumnezeu adevarat, S-a facut Om desavarsit.

Când ducem degetele mâinii drepte la frunte, trebuie sã ºtim cã, prin aceasta, noi îl rugãm pe Dumnezeu sã lumineze mintea ºi cugetarea noastrã, fãgãduindu-ne sã cugetãm pururea la El. Când de la frunte pogorâm mâna la piept, prin aceasta arãtãm cã suntem gata sã iubim pe Dumnezeu din toatã inima noastrã. Iar când atingem umerii, închinãm lui Dumnezeu toate puterile noastre sufleteºti ºi trupeºti ºi-L rugãm sã ne dea putere ºi dorinþã de a-L sluji ºi a-I plãcea Lui.

Însemnarea cu semnul crucii este, de altfel, o deprindere creºtineascã foarte veche, chiar din timpul Sfinþilor Apostoli. "La fiecare pas ºi la fiecare faptã ne însemnãm cu semnul Sfintei Cruci" (Tertulian, De corona, c. 3, Migne, P.L., II, col. 99)


apostolul pãavel
Cãci cuvântul crucii nebunie este pentru cei ce pier; dar pentru noi cei ce ne mântuim, este puterea lui Dumnezeu” (1 CORINTENI 1,18).




religia ta nu a fost schimbata absolut niciodata de aia se numeste biserica apostolica si soborniceasca din nou demonstrezi ca n ai habar de religia ta





binenteles ca daca nu ti cunosti religia in mintea ta slujjesti ceva ce ia facut rau,,,petru cand ia zis doamne daca sti ca vei fi omorat nu te duce acolo hristos ia zis innapoia mea satano crucea simbolizeaza viata simbolizeaza pomul viatii din rai ea a fost cel mai de pret altar ca nu pentru lumea asta te ai nascut ci pentru viata vesnica care este simbolizata de cruce ,crucea pentru cei ce pier nebunie este iar pentru cei ce se mantuiesc este puterea lui dumnezeu,,asta inseamna crucea fatuca puterea lui dumnezeu pana si stiintific sa demonstrat asta informeaza te poate crezi mai mult in stiinta decat in religia in care te a nascut dumnezeu


sfanta treime exista ca exista nu trebui sa ti ceara tie dreptul sa existe
tatal fiul si duhul sfant acesta este dumnezeu ,iti zice hristos ,eu si tatal una suntem duhul sfant care sa pogorat la cincizecime asupra apostolilor este tot dumnezeu ,,dumnezeu in 3 ipostasuri,,tatal fiul si duhul sfant acesta este dumnezeu
iiiiiiiiio
Postat pe 23 Martie 2014 17:39
De la: kudika_25697, la data 2014-03-23 16:41:20si nu l-am lepadat pe Dumnezeu si nu as face asta niciodata, ce e rau intr-o religia care nu imi da voie sau beau alcol penru ca face rau la sanatate? nu e bine sa fumez , trebuie sa imi respect familia si lumea din jur , imi spune ssa fiu modessta si sa ma acopar si ma rog de 5 ori pe zi? ce e rau intr-o religia iti ofera un mod de viata pasnic? daca nu toata lumea respecta asta nu este cia religiei,ci a oamenilor. de ce crezi ca islamul este cea mai mare religia din lume? si sa mareste in fiecare zi ? dece atatia preoti si atatia oameni de stiinta au acceptat islamul? cand ai timp te rog uita-te pe net la povestea lui Yusuf Estes :)


imi pare rau insa asa ai tu impresia lepadandute de religia ta te lapezi de hristos care zice eu sunt calea adevarul si viata nimeni nu vine la tatal decat prin mine ,de aia a trimis apostolii in fiecare colt al lumii sa boteze oamenii in credinta crestina ,,de parca religiata ta iti zice sa bei sau sa fumezi se vede ca nu sti ce faci si ai vrut sa fi si tu alceva ca un copil de gradinita

nu prea esti infoormata draguta nu islamul este cea mai mare religie din lume ci crestinismul,,,,,insa nu asta conteaza ci unde este adevarul iar adevarul este in crestinism mai precis in ortodoxie dreapta credinta,,,eu sunt calea adevarul si viata chiar daca alte religii iti ofera o liniste sau alte lucruri bune caci asta este rolul tuturor religiiloor ,tu trebui sa cauti adevarul si calea iar ele sunt hristos viata,cuvantul intrupat


la inceput a fost cuvantul,,auzi cu ce a inceput tot cu hristos cuvantul intrupat,,el este calea adevarul si viata

iar innainte sa citesti pooovvestea lui Yusuf Estes trebuia sa citesti poovestea lui ioan damaschin lui ianis cel nebun dupa hristos lui arsenie papaciooc lui arsenie booooca lui ilie cleopa lui daniel sihastru ,,,,smd,

ti am zis nu ti ai cunoscut religia iar fdumnezeu nu te a nascut degeaba unde te a nascut fa un bine si incearca ca macar sa ti cunosti religia unde te a nascut dumnezeu ca daca o cunosteai nu faceai ce ai facut
iiiiiiiiio
Postat pe 23 Martie 2014 17:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa fac? 34 De la: felixcat 7 Decembrie 2009 23:54
ce se intampla cand te simti atrasa si de altcineva in afara de prietenul tau? 23 De la: denis_3d25 28 August 2009 18:10
buna ziua 6 De la: Barbie30 31 Octombrie 2010 17:05
Il iubesc, dar simt ca nu mai vreau sa fim impreuna 17 De la: kudika098271 13 Martie 2010 12:48
dilema mare 1 De la: nella2 9 Octombrie 2008 21:14