Setari Cookie-uri

dati-mi un sfat va rogg

sunt cu prietena mea de un an jumate impreuna,pana acum totul a fost frumos pana intr-o zi cand fam ei nu mai a fost de acord cu relatia noastra. familia ei i-a zi k dak ramane cu mn sa uite de ei.noi am continuat sa vorbim la telefon o perioada si sa ne intalnim pe ascuns dar ea e in balans nu stie ce sa faca...dati-mi si mie o solutie.
cata31boss
Postat pe 29 Iunie 2009 12:34
De la: cata31boss, la data 2009-06-29 12:34:46sunt cu prietena mea de un an jumate impreuna,pana acum totul a fost frumos pana intr-o zi cand fam ei nu mai a fost de acord cu relatia noastra. familia ei i-a zi k dak ramane cu mn sa uite de ei.noi am continuat sa vorbim la telefon o perioada si sa ne intalnim pe ascuns dar ea e in balans nu stie ce sa faca...dati-mi si mie o solutie.


solutzia este tot la ea doar ea stie de ce nu te mai vrea familia ei
donttouch
Postat pe 29 Iunie 2009 12:36
De la: donttouch, la data 2009-06-29 12:36:02
De la: cata31boss, la data 2009-06-29 12:34:46sunt cu prietena mea de un an jumate impreuna,pana acum totul a fost frumos pana intr-o zi cand fam ei nu mai a fost de acord cu relatia noastra. familia ei i-a zi k dak ramane cu mn sa uite de ei.noi am continuat sa vorbim la telefon o perioada si sa ne intalnim pe ascuns dar ea e in balans nu stie ce sa faca...dati-mi si mie o solutie.


solutzia este tot la ea doar ea stie de ce nu te mai vrea familia ei


pai si el ar trebui sa stie
poate a facut ceva, si deasta; nu cred ca i-a apucat brusc
_fantoma_
Postat pe 29 Iunie 2009 12:38
comtinuati sa va vedeti pe ascuns..si daca Dumnezeu vrea sa fiti inpreuna,o sa fiti!!ea no sa renunte la parinti..presupun ca ei o intretin,iar daca te iubeste no sa renunte nici la tine..
rahella
Postat pe 29 Iunie 2009 12:40
sa va zic km toata povestea.....in primul rand ea are 21 de ani la fel k mn vorbin de un an si jumatate si ne iubim mult...cel putin eu:D si stiu k si ea ma iubeste mult...ea lucreaza dar eu abia am terminat scoala si trebe sa imi gasesc si eu de munca.....familia ei de pe la inceput nu m-a acceptat dar ea nu mi-a zis nimic de chestia asta....ea statea mai mult la mn era k si mutata la mn.....si din cauza asta s-a suparat ai ei cica....si acum ii interzice sa mai iasa si din casa(o pazeste) eu am incercat sa ii explic k e destul de mare sa isi faca singura un viitor dar ea imi tot zice k nu stie ce sa faca
cata31boss
Postat pe 29 Iunie 2009 12:48
De la: cata31boss, la data 2009-06-29 12:48:39sa va zic km toata povestea.....in primul rand ea are 21 de ani la fel k mn vorbin de un an si jumatate si ne iubim mult...cel putin eu:D si stiu k si ea ma iubeste mult...ea lucreaza dar eu abia am terminat scoala si trebe sa imi gasesc si eu de munca.....familia ei de pe la inceput nu m-a acceptat dar ea nu mi-a zis nimic de chestia asta....ea statea mai mult la mn era k si mutata la mn.....si din cauza asta s-a suparat ai ei cica....si acum ii interzice sa mai iasa si din casa(o pazeste) eu am incercat sa ii explic k e destul de mare sa isi faca singura un viitor dar ea imi tot zice k nu stie ce sa faca


spui ca te iubeste?atunci va sti sa impace si capra si varza
donttouch
Postat pe 29 Iunie 2009 12:51
De la: cata31boss, la data 2009-06-29 12:48:39sa va zic km toata povestea.....in primul rand ea are 21 de ani la fel k mn vorbin de un an si jumatate si ne iubim mult...cel putin eu:D si stiu k si ea ma iubeste mult...ea lucreaza dar eu abia am terminat scoala si trebe sa imi gasesc si eu de munca.....familia ei de pe la inceput nu m-a acceptat dar ea nu mi-a zis nimic de chestia asta....ea statea mai mult la mn era k si mutata la mn.....si din cauza asta s-a suparat ai ei cica....si acum ii interzice sa mai iasa si din casa(o pazeste) eu am incercat sa ii explic k e destul de mare sa isi faca singura un viitor dar ea imi tot zice k nu stie ce sa faca

Parintii isi doresc intotdeauna ce e mai bun pt copii lor, insa de multe ori nu au incredere in odrasle. Eu zic sa discutati amandoi cu parintii ei, sa le demonstratii ca va iubiti si ca aveti ganduri serioase ( daca e asa ) .. sa iesiti mai rar, poate chiar sa le ceri permisiunea parintilor ei daca ei sunt mai stricti..
Asa cum a spus cineva.. daca chiar va iubiti si sunteti facuti unul pt altul, veti gasi solutia!
kudi_onutsa
Postat pe 29 Iunie 2009 12:57
vreau sa vb si eu cu cineva sa imi de-a un sfat in particular(pe mess) cine se ofera sa ma sfatuiasca?? id de messenger este cata31boss
cata31boss
Postat pe 29 Iunie 2009 13:00
pai prietena ta ar trebui sa discute cu parinti ei si sa le zica,ca nu ma are 15 anisori a crescut si ea..daca tot mai mult sta pe la tine ar putea sa-o faca definitiv..
rahella
Postat pe 29 Iunie 2009 13:00
De la: cata31boss, la data 2009-06-29 13:00:17vreau sa vb si eu cu cineva sa imi de-a un sfat in particular(pe mess) cine se ofera sa ma sfatuiasca?? id de messenger este cata31boss


ne pare rau daca vrei sa vorbesti cu noi aici ok....................dar fara id de mess
donttouch
Postat pe 29 Iunie 2009 13:02
si mai e o problema acum nici familia mea nu mai e de acord cu relatia noastra:(( pt ca ea s-a luat dupa fam ei si ai mei cred k si-a batut joc de mn dar eu stiu k nu e asa...singura solutie i-am zis sa vorbim cu fam ei si sa le zicem k ne iubim si sa ne mutam undeva cu chirie aman2...dar ea nu vrea sa renunte la fam ei....credeti k ar exista vreo sansa sa mai fim impreuna sau sa imi iau adio de lea ea?:((
cata31boss
Postat pe 29 Iunie 2009 13:06
mai tu sti daca sa-ti iei sau nu adio de la ea..adica tu sti ce sentimente ai pentru ea
rahella
Postat pe 29 Iunie 2009 13:11
De la: cata31boss, la data 2009-06-29 13:06:00si mai e o problema acum nici familia mea nu mai e de acord cu relatia noastra:(( pt ca ea s-a luat dupa fam ei si ai mei cred k si-a batut joc de mn dar eu stiu k nu e asa...singura solutie i-am zis sa vorbim cu fam ei si sa le zicem k ne iubim si sa ne mutam undeva cu chirie aman2...dar ea nu vrea sa renunte la fam ei....credeti k ar exista vreo sansa sa mai fim impreuna sau sa imi iau adio de lea ea?:((


mie mi se pare ca tu cauti fete cu care sa vb p mess.. daca e asa incearca pe mirc nu aici..
rahella
Postat pe 29 Iunie 2009 13:13
daca va iubiti trebuie sa ramineti impreuna
pamela_1
Postat pe 29 Iunie 2009 13:18
te inteleg perfect. mi s-a intamplat si mie,doar ca prietenului meu ii era frica de parintii mei si mai bine a renuntat usor usor decat sa se complice. daca ea te iubeste va ramane alaturi de tine si nu va tine cont de altii. da,stiu,sunt parintii ei,dar..........totusi,ea are o varsta!!!! daca sti ca vrei ceva serios de la ea implica-te,dar daca nu.........RENUNTA!
steffy91
Postat pe 29 Iunie 2009 19:44
De la: steffy91, la data 2009-06-29 19:44:46te inteleg perfect. mi s-a intamplat si mie,doar ca prietenului meu ii era frica de parintii mei si mai bine a renuntat usor usor decat sa se complice. daca ea te iubeste va ramane alaturi de tine si nu va tine cont de altii. da,stiu,sunt parintii ei,dar..........totusi,ea are o varsta!!!! daca sti ca vrei ceva serios de la ea implica-te,dar daca nu.........RENUNTA!
eu chiar vreau ceva serios de la ea....astazi am incercat sa o las mai libera nu am mai stresat-o si vad k si-a dat si ea seama k vrea sa fie cu mn si nu mai tine cont de nimeni si nimic....acum problema e k noi trebe sa mai lasam de la noi k aman2 am gresit in relatia noastra si o perioada o sa ne vedem k simplii prieteni pana o sa ne strangem si noi banuti sa ne mutam impreuna:)
cata31boss
Postat pe 29 Iunie 2009 22:23
inseamna ca asculta de parinti.....poate meriti mai mult
pamela_1
Postat pe 30 Iunie 2009 10:23
Luati-va de mana..uitati/la un job in strainatate..orice..absolut orice...si plecati..
lizzy74
Postat pe 30 Iunie 2009 12:19
lizz nu este simplu cu plecarea...trebuie sa stea de vorba sa isi puna ordine in viata lor...sa decida cum va fi pt viitor...eventual daca il iubeste ramine cu el
pamela_1
Postat pe 30 Iunie 2009 12:46
De la: cata31boss, la data 2009-06-29 13:00:17vreau sa vb si eu cu cineva sa imi de-a un sfat in particular(pe mess) cine se ofera sa ma sfatuiasca?? id de messenger este cata31boss


asa ceva n-am mai pomenit! sa inventezi o istorie, ca sa intri sa te cuplezi pe mess
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 12:53
De la: pamela_1, la data 2009-06-30 12:46:41lizz nu este simplu cu plecarea...trebuie sa stea de vorba sa isi puna ordine in viata lor...sa decida cum va fi pt viitor...eventual daca il iubeste ramine cu el [/quote

Nu m-am gandit nici eu altfel...e de inteles ca trebuie sa vorbeasca...dar e cel mai bine sa plece..ei doi..fara parinti:D
lizzy74
Postat pe 30 Iunie 2009 12:56
nu ai prieteni acasa?....nu ai cu cine sa vb?....crezi ca solutia ca ai dat id"ul de mes este o alegere buna?
pamela_1
Postat pe 30 Iunie 2009 12:57
da trebuie sa faca ceva
pamela_1
Postat pe 30 Iunie 2009 12:58
aceasta problema trebuie sa o afli singur discutind cu iubita numai asa afli adevaratul raspuns
cristiana_cris
Postat pe 30 Iunie 2009 18:31
ce nu imi place mie omul care inca asculta de parinti
ali_alina
Postat pe 30 Iunie 2009 23:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
confuza 100%...un sfat va rog! 45 De la: kudika477796 26 Decembrie 2012 18:22
probleme in paradis... 56 De la: rahela11 2 Noiembrie 2009 15:15
video-chat?? 3 De la: luckyyyLuke 4 Martie 2009 16:56
Ce spune de fapt? 10 De la: notmenoeb 25 Iunie 2009 19:40
musulmani->niciodata. povestea mea 574 De la: kudichaa 11 Mai 2012 23:38