Setari Cookie-uri

Varsta potrivita pentru casatorie?

caurea a doua oara te-ai casatorit in rochie alba sau altfel?

Postat pe 28 Octombrie 2008 11:34
Nu cred ca exista o varsta pentru casatorie, insa nu incurajez asta inainte de 18 ani! Eu am 20 de ani si m-am casatorit anul asta, in august cu cel cu care eram deja de 4 ani, el fiind mai mare decat mine cu 9 ani. A fost o nunta frumoasa, ma iubeste, il iubesc.... Cred ca pasul asta l-am fcut mai repede..decat m-am asteptat pana si eu..pentru ca in primul rand aveam o locuinta. Mobilata, utilata. Pentru ca el nu a pierdut timpul pana la 30 de ani...si a fost un baiat chibzuit si muncitor. El munceste..eu sunt studenta in anul 3... Si-a asumat responsabilitatea aceasta cand m-a cerut.
lady_me
Postat pe 29 Octombrie 2008 20:52
nu stiu daca exista o anumita varsta pentru casatorie dar cred ca trebuie facut acest pas in momentul in care stiu si cred ambi parteneri ca sunt pregatipentru o noua etapa a vietiii.............
mary_liv
Postat pe 9 Noiembrie 2008 16:05
Eu ramnan constanta in afirmatii. Si cred cu tarie ca dupa 25 de ani este perioada propice pentru ca trebuie sa lasam loc adolescentei. Prelungitiva cat de mult puteti adolescenta, iesiti in cluburi, mergeti in excursii cu prietenii faceti toate nebuniile la cere visati inainte de casatorie. Sunt multe lucruri care le puteti face si daca sunteti casatoriti dar au alt gust daca le faceti inainte.
fantome
Postat pe 10 Noiembrie 2008 09:33
prima data m-am casatorit numai civil..
asa ca de data asta am facut nunta in toata regula..primarie, biserica,petrecere..
caurea_grace
Postat pe 18 Noiembrie 2008 12:23
varsta potrivita pentru casatorie............eu cred k fiecare persoana care se casatoreste nu se gandeste inainte "cati ani am?? oare e binen sa ma casatoresc acum??"......casatoria este un gest pe care 2 persoane il fac pentru a intari legatura spirituala dintre ei - bine, altii ofac si pentru partea materiala - si nu tine de varsta. poti sa te casatoresti la 16 sau la 50 dk simti ca atunci este momentul. eu m-am casatorit acum 3 saptamani. am aproape 24 ani si cu toate ca relatia mea cu sotul meu este de mai bine de 8 ani, abia acum am simtit ca este momentul atat pt mine cat si pentru el. asa ca iubitziva mult si fiti fericiti fara sa tineti cont de varsta. va pup dulce
narcisuka
Postat pe 19 Noiembrie 2008 13:36
Eu am mai fost indragostiata cu multi ani in urma si am fost destul de aproape de casatorie. Am stat amandoi si ne-am gandit, eu aveam 24 de ani, el 25 si am hotarat sa nu facem pasul, eram prea tineri si lucrul asta ne speria. Ne-am despartit si suntem prieteni si in momentul de fata.
fantome
Postat pe 20 Noiembrie 2008 15:18
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:30
De la: elenutza, la data 2007-11-23 23:34:51buna, eu am 21 de ani...viitorul meu sot are 33 de ani..diferenta de varsta e de 12 ani dar asta nu conteaza si nu conteaza nici cand te mariti...conteaza doar ce simti si mai ales sa fi sigura k sentimentul nu vine doar dintr-o parte!!!asta e cel mai important. multa bafta tuturor si o seara minunata
MIRESICA_ADY
Postat pe 12 Decembrie 2008 20:37
SI YO AN 22 DE ANI SI INTRE SI SOTU MEU EXISTA 12 ANI DIFERENTA SI NU CONTERAZA VARSTA! NUMAI SA NU FIE VREO 20 SAU 40 DE ANI CA ASTA E CHIAR CULMEA! SI CRED CA VARSTA INTRE 21- 30 FEMEII E PERFECTA SI PENTRU BARBATII 29-36 E VARSTA PERFETA!
MIRESICA_ADY
Postat pe 12 Decembrie 2008 20:40
PENTRU MARITISII SI INSURATOARE! VA PUP!
MIRESICA_ADY
Postat pe 12 Decembrie 2008 20:41
parerea mea.....k fata dupa 22 si km pana in 35 ajea...nu m tarziu si niki m devreme....
k baiat dupa 25-26 pt k atunci le vine mintea la kp ....nu k le vine in totalitate...da makr stiu c vor in mare parte...
>:D:D<
cr3azza
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:57
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:51
Ba eu cred ca exista!!!!!
uite stai asa si te gindeshti: mi-am dorit studii -le-am obtsinut ,mi-am dorit distractsii- m-am distrat cit a inkaput in mine, mi-am dorit experientse nebune- le-am avut si pe acestea...acum vreau sa am linga mine pe acel linga care imi voi dori sa ma trezesc in toata dimineatsa ,sa-i vad zimbetul si sa ma simt cea mai fericita in bratsele lui!
ASTA-I: virsta e atunci cind tu devii cu adevarat puternic, destul de rezistent pu a avea grija inca de cineva
Buzzy
Postat pe 2 Mai 2009 22:33
Respect! Absolut de acord ca nu este loc pu romantism intr-o odaie din camin sau o casa nefinisata! Da eu ma kinui: vrem sa ne casatorim dar ambii suntem studentsi in acelashi an shi pina cind nu ne putem permite luxul de a ne procura o locuintsa
Buzzy
Postat pe 2 Mai 2009 22:38
Am 18 ani si anul viitor dupa ce implinesc 19 as vrea sa ma casatoresc. Il iubesc fosrte mult si sunt sigura ca vreau sa raman alaturi de el toata viata mea. Poate veti spune ca, gandesc ca si o adolescenta care nu stie ce vrea la varsta asta. Credeti-ma ca eu gandesc ca si un om matur de foarte mult timp,viata m-a facut sa ma maturizez inainte de vreme. Am trecut prin foarte multe si am invatat ce e bine si ce e rau. As vrea pe la 20-21 de ani sa am si un copil,vreau sa il fac de tanara,sa-l vad cum creste si sa fiu in putere sa-l cresc. In vara termin liceul si imi doresc sa intru la facultate. Sa nu credeti ca sunt vreo fata cu 8 clase si needucata. Sunt la un liceu renumit din orasul meu si am invatat chiar destul de bine in tot acet timp,chiar premianta. Vreau sa va spun ca mama mea m-a nascut la 18 ani si atunci s-a si casatorit. Ea acum are 35 de ani iar tata este cu 10 ani mai mare ca ea. Este tanara si frumoasa doar ca sanatatea ei ma ingrijoreaza uneori. Barbatul cu care vreau sa ma casatoresc are 25 de ani si suntem impreuna de aproape 2 ani. Va rog sa imi spuneti pararea voastra,daca vi se pare o varsta exagerat de mica ca sa ma pot casatori? multumesc mult
c_mihaela07_grace
Postat pe 20 Noiembrie 2009 21:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutati-ma va rog....se merita? 23 De la: vaiana 4 Decembrie 2009 15:20
un sfat va rog... 6 De la: grace003710 31 Iulie 2009 09:06
buna 2 De la: Valy90 7 Mai 2011 19:35
Pentru miresele de la inceputul 2010, MAI IUNIE ETC. 3 De la: bestbride 14 Martie 2010 12:14
Intrebare 4 De la: iulika_flore 13 Iulie 2009 11:53