Setari Cookie-uri

Propuneri pt. luna de miere

buna, de ce nu alegi Delphin Diva Premiere 5* , Antalya, Turcia
Pe plaja si o sa te ajunga biletul: 832 euro/persoana/7 nopti/ultra all inclusive - adik poate sa te ajunga 665 euro cu reducere...

Localizare: Hotelul este situat pe plaja din Lara, la 15 km de centrul orasului Antalya si la 11 km de aeroportul international.
si prinzi si early booking:

EARLY BOOKING: pentru rezervari achitate integral pana la data de 01.03.2009 - reducere 25%, pana la data de 15.04.2009 - reducere 20%, pana la data de 15.05.2009 - reducere 15%.


daca vrei mai multe detalii...trimite mi mesaj
pup...

De la: Evelinne, la data 2009-03-25 10:06:48Neatza, fetelor! Din pacate targul de turism s-a terminat...Afost la Romexpo 19-22 martie. Acum puteti intra pe site-uri la agentzii...au oferte bune in perioada asta...Eu am ramas la alegerea initziala: Lara Kundu hotel Delphin Palace, la 15 km de Antalya. In perioada in care plecam noi(26 iunie) costa 930 euro biletul/persoana pentru 7 nopti. Noi insa am vrea sa stam mai mult...Mai vedem noi pana atunci. Pupici
123girl
Postat pe 26 Martie 2009 15:10
Si eu sunt de parere ca Delphin Diva [si in general lantul Delphin] ar fi o super-alegere - din 8 familii care au fost acolo, are un medie a satisfactiei de peste 98%!!
Vezi http://amfostacolo.ro/turcia-pareri,1/lara-kundu,1,4/delphin-diva-premier-ex-riva-diva,177/ ptr detalii

Postat pe 16 Aprilie 2009 16:16
Mai sunt aproape 2 luni si fugim:P Abia astept
evelinne
Postat pe 17 Aprilie 2009 16:34
asteptam pozici
iulik_flore
Postat pe 18 Aprilie 2009 13:11
Mai sunt 3 saptamani si o sa fim in insula Mauritius!!!
We'r just looking forward for it!!!
andreea25graversen
Postat pe 20 Aprilie 2009 20:29
Eu am fost in Antalia,vreau sa-ti spun ca a fost super,am trait 10 zile ca in povesti cu apartament matrimonial ,fructe si sampanie la pat ,chiar se merita !!!
ancatud2002
Postat pe 21 Aprilie 2009 10:44
de unde ti-ai luat biletele?

E ff interesanta oferta!!1
guimanionela_grace
Postat pe 21 Aprilie 2009 12:30
doresc sa stiu cum a fost in tenerife in luna de miere, daca chiar a fost vreme de plaja in noiembrie si cat va costa
geo250999
Postat pe 21 Aprilie 2009 20:32
Eu am fost in venetia asa doar o zi si mi s-a parut ca am vazut cam tot.....preturi exagerat de scumpe....poate si cu cateva sute de euro in plus fata de verona kiar.....in plus va dau un sfat.....venetia nu e pt luna de miere......pur si simplu nu prea ai ce sa vezi....piaza San Marco e faina dar intr-o singura zi te plicti....va recomand turcia Antalya...hoteluri de lux servicii all inclusive..si pakete early booking cate vrei.....accesati site-ul www.teztour.ro.aveti acolo o multime de agentii de turism cu tot felul de oferte...mult succes
Bluesky_grace
Postat pe 22 Aprilie 2009 08:20
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Funda_accesoriu_chic_pentru_rochia_de_mireasa.html

superbeeee
iulik_flore
Postat pe 22 Aprilie 2009 12:38
De la: narcisuka, la data 2008-06-21 19:32:14pai am prins o oferta si m-a costat 700 euro. biletele de avion nu sunt incluse in pret dar costa 120 euro de pers, in plus qm o groaza de gratuitati, croaziere, acces gratuit orunde pe insula, in discoteci, baruri, spectaole, etc, un ghid romanesc va fi in permanenta cu noi dk avem nevoie de el, turul insulei pe camile, vom sta la o vila de 5 stele pe plaja. si in plus, putem sa luam inca 2 persoane cu noi dk vrem, si nu ne costa nici un cenat in plus, doar biletele de avoin. aaaa si nu avem mancarea asigurata. dar eu sunt super incantata de pret si de locatie si abia astept sa plecam.


La ce agentie de voiaj ai gasit oferta asta?
guimanionela_grace
Postat pe 22 Aprilie 2009 12:44
fie ca ati fost in luna de miere sau va pregatiti sa o savurati, va recomand:

http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=concurs2

un week-end la munte pentru 2 persoane...mai ales ca e oferit ca premiu pentru cea mai frumoasa poza....
adika_healthy
Postat pe 19 Mai 2009 14:39
o alta propunere interesanta

destul de paroape si nu f costisitoare ar fi dupa parerea mea

MALTA

merita vizitata, este superba!

atat pentru locurile sale pitoresti cu plaje aurii cat si pentru istorie si cultura!

dc aveti ocazia, nu o EVITATI!
iulik_flore
Postat pe 19 Mai 2009 17:13
Din pacate, din mai multe cauze pe care nu are rost sa le enumar acum, nu am fost in Tenerife inca. Nici nu suntem siguri k o sa mai mergem. Mergem in vara in Antalya. Si cred k vom abandona de tot ideea cu Tenerife. Partea proasta este doar ca banii nui mai primim inapoi de la agentie. Dar nu e o tragedie, am pierdut mai mult in viata decat 700 euro. Bafta!!
narcisuka
Postat pe 21 Mai 2009 01:21
De la: narcisuka, la data 2009-05-21 01:21:23Din pacate, din mai multe cauze pe care nu are rost sa le enumar acum, nu am fost in Tenerife inca. Nici nu suntem siguri k o sa mai mergem. Mergem in vara in Antalya. Si cred k vom abandona de tot ideea cu Tenerife. Partea proasta este doar ca banii nui mai primim inapoi de la agentie. Dar nu e o tragedie, am pierdut mai mult in viata decat 700 euro. Bafta!!




DOAMNEEEE

DE CE????

MA SPERII

CE S-A INTAMPLAT?

CE AGENTIE V-A DAT TEAPA?

PTR A STII K SA EVITAM!!!!!
iulik_flore
Postat pe 22 Mai 2009 18:17
nu e vorba de o teapa...adik nah, nu stiu ce sa zic........stiu doar ca cineva care a fost in tenerife cu aceeasi oferta de la aceeasi agentie, First Choice Marketing din TM, mi-a zis k nu a gasit acolo ce i s-a spus k va primi. adik biletul de avion a costat-o 500 euro de persoana in loc de 120 cum se promisese, dupa ce a ajuns acolo mi-a zis k au avut probleme la vila unde urmau a fi cazati pt k era data altor turisti si au fost relocati in alta parte unde nu aveau aceleasi conditii ca si dincolo, nu au putut inchiria autoturism deoarece erau romani si reputatia noastra a circulat si pe acolo si inca unnele chestii. noi eram planuiti sa plecam in tenerife in august, dar dupa ce nea zis persoana aceasta lucrurile respective, am decis sa nu riscam si noi acelasi lucru sau, cine stie, mai rau. si ne-am decis sa mergem in antalya pe cont propriu, cu masina noastra, insotiti de un mic grup de prieteni. bafta in continuare si aveti grija ce, cum si de unde cumparati.
narcisuka
Postat pe 22 Mai 2009 20:29
Te gandesti la vacanta?
w w w.taberelemele . ro

flaviapopcj
Postat pe 24 Mai 2009 15:54
AM INTELES......

NU STIU CE SA SPUN....

TREBUIA SA CERETI O GARANTIE CEVA!

ORICUM AGENTIILE CARE SUNT PREA SCUMPE IN GENERAL BAT LA OCHI

MAI ALES DC NU SUNT ASA CUNOSCUTE SI CONSACRATE
iulik_flore
Postat pe 26 Mai 2009 11:11
Ieri ne-am intors din insula Mauritius....este paradisul pe pamant...recomand insula si hotelul la care am stat ''Le Meridien Ile Maurice''...desi a costat foarte mult a meritat din plin acei aproape 5000€


Poze in curand asa cum am promis...


Casa de piatra la toate si numai fericire!!
andreea25graversen
Postat pe 28 Mai 2009 23:49
andreea 24g, spune-mi te rog, ce a intrat in cei 5000 de euro la Mauririus>. Cat a costat toata excursia. de la avion, taxe, hotelul cazarea, manacrea 3 mese pe zi si alte placeri pe acolo..?
cristinne83
Postat pe 31 Mai 2009 20:30
Buna Cristin

in pretul acela a intrat avionul pentru amandoi,hotelul, 4 stele superior, cu 2 mese pe zi pentru ca numai asa a fost posibil,pentru ca acest hotel este un hotel de super lux ei nu ofera pachet tot inclus, si de asemenea excursiile pe insula si diferitele activitati ca : snorkeling,water sky,barca cu pedale,si o multime de alte activitati.

A fost super.

Link cu pozele din acest mic paradis care are numai 65 de km lung si 42 lat :

http://picasaweb.google.com/andreasgraversen/OurHoneymoon?authkey=Gv1sRgCLjRv4bA1IDozAE&feat=email#slideshow/5341268479183278978

andreea25graversen
Postat pe 1 Iunie 2009 16:30
De la: ancatud2002, la data 2009-04-21 10:44:42Eu am fost in Antalia,vreau sa-ti spun ca a fost super,am trait 10 zile ca in povesti cu apartament matrimonial ,fructe si sampanie la pat ,chiar se merita !!!


V-ati intors din luna de miere?
Cum a fost?
Asteptam sa ne povesteti.
Nyko007
Postat pe 1 Iunie 2009 16:33
De la: andreea25graversen, la data 2009-06-01 16:30:44Buna Cristin

in pretul acela a intrat avionul pentru amandoi,hotelul, 4 stele superior, cu 2 mese pe zi pentru ca numai asa a fost posibil,pentru ca acest hotel este un hotel de super lux ei nu ofera pachet tot inclus, si de asemenea excursiile pe insula si diferitele activitati ca : snorkeling,water sky,barca cu pedale,si o multime de alte activitati.

A fost super.

Link cu pozele din acest mic paradis care are numai 65 de km lung si 42 lat :

http://picasaweb.google.com/andreasgraversen/OurHoneymoon?authkey=Gv1sRgCLjRv4bA1IDozAE&feat=email#slideshow/5341268479183278978



ti-am urmarit pozele!!! SUNT SUPERBE!!!

insa as fi vrut sa vad mai multe insa cu plajele, apele, oceanul

asta m-ar fi interesat! eu sunt mai varatica asa, ma dau in vant dupa baie si soare

"Si Dumnezeu a creat Raiul dupa Insulele Mauritius"

Mark Twain
iulik_flore
Postat pe 16 Iunie 2009 22:55
ma scuzi ptr greseala

se pare k m-am repetat
iulik_flore
Postat pe 16 Iunie 2009 22:56
mersi mersi, Iulika.Daca vrei sa vezi mai multe poze, da-mi id-ul tau de yahoo messenger sau hotmail,pt ca nu am pus toate pozele pe pagina aia.


andreea25graversen
Postat pe 17 Iunie 2009 16:50
Am si eu o intrebare?Este ok sa mergi in Mauritius?Adica "safe"?Pentru ca eu stiu ca in general in Africa nu e prea sigur...Am gasit si eu oferta asta pentru Insulele Mauritius http://bungalowvanille.com/vanille/ si ma batea gandul sa ma duc dar sper sa fiu in siguranta.
In legatura cu luna de miere...poti alege de asemenea Thailanda are niste insule superbe (de exemplu Phuket) sau chiar Philipines si acolo sunt multe insule care au plaje nedescoperite inca.Cazarea daca mergi in Asia nu merita sa o iei prin agentie de turism din Romania pentru ca preturile sunt umflate.Eu lucrez stewardesa la o companie din Emiratele Arabe Unite si am fost peste tot si in Thailanda ,in Philipines,in Indonezia etc.Va spun in privinta mancarii este foarte foarte ieftina daca agentia nu va ofera masa sa nu va faceti probleme pentru ca este ieftin.In privinta cazarii in Thailanda daca faceti voi rezervarea la hotel pe internet puteti gasi in Bangkok de exemplu hotelul Radisson de 4 stele e la 30 euro pe noapte camera dubla.Iar in Philipines pe insula la hotel de 3 stele gasiti cu 20 euro pe noapte.
In legatura cu Bali...o colega de-a mea a fost in ianuarie in Bali...este considerat extrasezon deci statiunea nu era asa de plina dar ea totusi s-a ars de la soare.A zis ca nu isi facuse rezervare nicaieri si pur si simplu a luat din Jakarta avionul care a dus-o pe insula si ajunsa acolo au inceput ofertele.Exact ca la noi la mare si aici in aeroport o opreau oamenii sa ii faca oferte de cazare si nu erau neaparat particulari erau oferte la hoteluri si vile.A gasit niste casute pe plaja superbe si a platit pentru o casuta 2 euro da ati citit bine doi euro pe noapte cu micul dejun inclus(la micul dejun li se serveau fructe exotice si prajituri cu fructe).Problema pentru voi ar fi cu avionul mi-am mai sfatuit o prietena din Romania sa plece in concediu in Thailanda dar avionul era foarte scump.
Cineva a zis de Dubai ...momentan Dubaiul este intr-o mare criza economica si preturile hotelurilor sunt la pamant.Eu stau in capitala Emiratelor in Abu Dhabi dar merg destul de des in Dubai la hoteluri si va pot spune ca gasiti hotel si cu 50-60 euro pe noapte apartament cu 1 dormitor si living si cu mic dejun inclus bufet suedez.Rezervarea o puteti face aici pe site-ul http://www.dubai-bookings.com/index.html?sid=d191b5f3c358bc7a37774bf7691f70d7 si ofertele nu sunt numai pentru Dubai ci pentru toata lumea.
Din pacate cine vrea sa isi petreaca luna de miere vara Dubaiul nu e locul potrivit pentru ca temperaturile ziua sunt de 45-50 grade si nu glumesc cine crede ca exagerez poate verifica pe net.
Mult succes si casa de piatra!!!
dianax2001
Postat pe 21 Iunie 2009 11:49
Buna Diana!

Lucrezi pentru Emirates? sau pentru cealalta companie, acum nu mai retin exact numele.Am participat si eu la interviu pentru Emirates in Barcelona, dar am picat din prima...
Cat despre Mauritius...noi nu am facut nici un tratament inainte de a merge.E foarte sigur, sa nu ai nici o temere in cazul asta.Numai ca in zona unde am stat noi la hotelul Le Meridien de pe coasta de Vest a insulei erau cam multi mosquitos, nu stiu exact daca se zice asa....
Insula asta apartine de Franta.Daca chiar vrei sa ajunti acolo, iti spun ca merita. am avut o honeymoon de vis, in special iti recomand hotelul Le Meridien Ile Maurice, dar te sfatuiesc sa iti faci rezervare pritr-o agentie de turism,pentru ca ei tot timpul sunt full book, si chiar daca nu ar fi, nu cred ca ti.ar placea sa platesti pe o noapte intr-o camera tip ''Nirvana'' cum am avut noi, 1120€...E adevarat, 1120 de euro am vazut ca costa prestul original pe noapte daca nu ai pachet de vacanta .

Iti doresc mult succes si de asemenea have good flights for ever!!
andreea25graversen
Postat pe 21 Iunie 2009 22:20
Buna Andreea!Nu lucrez la Emirates sunt la Etihad compania nationala a Emiratelor Arabe Unite.Sa stii ca ma bate gandul sa merg in Insulele Mauritius.O sa ma mai interesez de oferte de cazare si de conditii.Multumesc frumos pentru raspuns!
dianax2001
Postat pe 21 Iunie 2009 22:38
De la: narcisuka, la data 2008-06-21 03:30:33eu am cumparat o excursie de 5 stele, de 8 zile in tenerife chiar saptamana asta..........ink nu i-am spus iubitului meu, vreau sa ii fac o surpriza........nunta noastra e in noiembrie si abia astept sa ne balacim in ocean la 30 grade afara, knd in romania vor fi 0 grade

Imi spui, te rog, cat te-a costat sejurul in tenerife de persoana si ce e inclus in pret?
raluk4coco_grace
Postat pe 30 Iunie 2009 19:10
Ma bucur pentru tine...si eu am visat asa de mult sa devin stewardeza, dar nu am fost acceptata nici la Emirates nici la Etihad, cica, nu aveam dreptul sa lucrez in Londra, ca baza...


Cu placere, si sper sa ai o vacanta de vis, asa cum am avut noi!!



Wish u good flights ever!!
andreea25graversen
Postat pe 1 Iulie 2009 14:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Luna de miere in Delta Dunarii 3 De la: kudika_967143 5 Iunie 2014 21:16
Pentru toate mamicile: Atentie cand mergeti la cumparaturi insotite de copii!!!!! 15 De la: cj25har 18 Iunie 2010 19:09
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 13:46
Care agebtii de turism sunt tepe si care nu? 32 De la: tudormihaela 9 Aprilie 2010 16:42
Soacra care violeaza intimitatea 151 De la: 29 Aprilie 2013 23:15