Setari Cookie-uri

Propuneri pt. luna de miere

Eu m-am casatorit de Revelion iar luna de miere am petrecut-o pe Valea Prahovei. Cel mai mult am stat la Bran si apoi la Poiana Brasov. Totul a fost super, asta daca va place muntele, zapada, schiul. Am avut zapada din plin, si conditii super.

Postat pe 26 Ianuarie 2009 09:58
io sunt mai varatica asa....
iulik_flore
Postat pe 26 Ianuarie 2009 11:26
Fetelor ??? A fost cineva in Palma de Mallorca ?
Ma tenteaza foarte tare aceasta destinatie pt la vara, pt luna de miere ! Am gasit un sejur foarte tentant la Europa Travel dar o prietena m-a sfatuit sa mai astept pana la targul de turism din martie, cum ca aceasta agentie nu este dintre cele mai serioase!
florance83
Postat pe 26 Februarie 2009 19:19
De la: florance83, la data 2009-02-26 19:19:40Fetelor ??? A fost cineva in Palma de Mallorca ?
Ma tenteaza foarte tare aceasta destinatie pt la vara, pt luna de miere ! Am gasit un sejur foarte tentant la Europa Travel dar o prietena m-a sfatuit sa mai astept pana la targul de turism din martie, cum ca aceasta agentie nu este dintre cele mai serioase!


personal, nu am fost in palma de mallorca insa am niste prieteni f buni care au fost in luna de miere
mi-au pov, k dupa parerea lor si din cate au vazut ei pana acum este unul dintre cele mai frumoase locuri din lume!
peisaje pictorsti, oameni amabili, preturi ok

despre europa travel ce-ti pot spune?
noi am luat sejur anul trecut de la ei pentru italia
cand am ajs la destinatie am avut o mare uimire. totul era mult mai "fabulos" decat descrisera ei.
adik hotelul era situat intr-o zona super, conditiile f f bune, macarea la fel, iar pretul care l-am platit a fost de ras, sincer ti-i recomand

sfatul meu este totusi sa isi iei biletele cu vreo 4 luni inainte, deoarece gasesti mult mai ieftin si pe deasupra mai iti fac si ceva reduceri

o zi frumoasa si bafta
iulik_flore
Postat pe 27 Februarie 2009 11:12
Noi ne casatorim in 16 Mai si `plecam spre Insula Mauricio, in sudul oceanului Indian , mai exact la est de Madagascar ,ziua urmatoare.O sa stam la un hotel superb de 4 stele superior, care se numeste Le Meridien...Un hotel superb...Va recomand insula Mauricio pentru ca e un destin de vis, din cate ne-au zis cei de la agentie si se spune ca e paradisul pe pamant acolo...
Abia asteptam sa mergem....
Pretul...a fost mare...foarte mare...Adica cat o sa ne coste toata nunta la 80 de invitati..


andreea25graversen
Postat pe 27 Februarie 2009 15:15
Palma de Mallorca e un oras superb, am fost acum vreo 3 ani...Si localnicii sunt oameni deosebiti...Dar ce e nashpa e ca apa marii mediterane e foarte sarata....
andreea25graversen
Postat pe 27 Februarie 2009 15:17
Va multumesc mult pt raspunsuri!
Am sa dau un telefon sa fixez o intalnire cu cei de la Europa Travel pt rezervarea biletelor fiindca oricum eu sunt foarte atrasa de aceasta destinatie si plus ca mi se pare destul de potrivita pt luna de miere !
florance83
Postat pe 27 Februarie 2009 20:53
Cu placere .... Nu e o destinatie scumpa, cel putin de aici din Barcelona, unde locuiesc, si e doar 30 de minute de zbor cu avionul...
andreea25graversen
Postat pe 28 Februarie 2009 19:08
andreea 24G

te felicit ptr alegerea facuta

intr-adevar se spune, ca "RAIUL A FOST CREAT DUPA INSULELE MAURITIUS"

insa ptr mine una este enorm de scump! felicitari! cred ca o sa ai parte de o luna de miere de vis, asteptam poze

de unde zbori? din RO sau din Spania? Ma gandesc ca poate de acolo e mai ieftin. De la noi din tara, tot ce este peste ocean, costa de te rupe.
iulik_flore
Postat pe 1 Martie 2009 22:26
-luna de miere in Antalya Miracle Deluxe Resort 5*, Lara, Antalya, Turcia de la...599euro/pers, 7 nopti ultra all inclusiv + transport avion + transfer aeroport
-luna de miere in Egipt-Hurgada Sea Gull 4* all inclusive, transport avion transfer aeroport-hotel-aeroport, 7 nopti de cazare, asistenta turistica in limba romana de la...536 euro/pers
-luna de miere in Spania-Palma de Mallorca Neptuno 4* pe plaja 7 nopti cazare cu demipensiune; transfer aeroport – hotel – aeroport; asistenta turistica de la....769 euro/pers

+ multe altele.....
123girl
Postat pe 2 Martie 2009 00:03
intradevar Mauritius este o destinatie super. eu una as vrea sa merg fie in Mauritius, fie in Seychelles. am vazut si ceva preturi si sunt intradevar cam mari, dar in fond nu te casatoresti in fiecare zi. sper din suflet sa reusesc sa ajung acolo, desi ma cam tem de fel de fel de boli pe care le poti lua din locuri exotice de la muscaturile de insecte.
cineva de la o agentie de turism mi-a spus ca in Tenerife e super si ca mai degraba as alege asta. dar pana la anul, cand ma voi casatori, am timp sa ma gandesc si sa ma razgandesc de cateva ori.
adrienutzame
Postat pe 2 Martie 2009 09:41
SIMONA DE UNDE AI LUAT BILETELE, RECOMANAD MI O AGENTIE SAU SITUL ACESTEIA,NU PREA AM INCREDERE IN ZILELE ASTEA.ITI MULTUMESC
oana_anyela
Postat pe 2 Martie 2009 09:58
sdd

Postat pe 2 Martie 2009 15:09
Multumesc Iulika.Adevarul e caci de cand am auzit pentru prima data de insula Mauricio, am visat sa merg acolo, dar cand am vazut preturile, sincer m.am dezamagit.Dar uite ca aceasta dorinta a mea de a merge acolo se indeplineste, multumita logodnicului meu, si in primul rand lui Dumnezeu, ca El, i.a dat jobul care il are in compania unde lucreaza , ca sa ne permitem sa mergem in asa ''paradis''.Cu siguranta o sa pun poze , de curand ce ma intorc de acolo.Noi o sa plecam de aici din Spania, dar facem escala la Paris si de acolo direct catre insula.Sa nu crezi Iulika ca de aici preturile sunt mai ieftine, ba din contra, pentru asa tip de calatorie , sunt ff scumpe, de aceea eu cand m.am interesat mai demult despre asta am renuntat la gandul ca voi ajunge vreodata acolo.Nu vreau sa zic pretul total pentru ca ar fi numai sa ma dau mare, si nu sunt genul de persoana.Dar eu sincera ar fi trebuit sa lucrez 6-7 luni ca sa pt plati asa tryp...

Adrienutzame, daca cu adevarat iti doresti cu adevata ceva, nu te lasi pana nu obtii, pot sa zic.Eu,am spus ca viata nu e numai suparari si mi.am pus cum se spune pe engleza ''High expectations from life'' , nu stiu exact cum se zice pe romaneste, si uite ca D-zeu m-a ajutat si mi.a dat pe viitorul meu sot, asa cum eu am cerut.Asa ca don't give up, si daca cu adevarat vrei sa mergi in Mauritius, nu renunta la idee, pentru ca odata in viata poti trai cu adevarat o experienta ca asta...
Succes!!
andreea25graversen
Postat pe 2 Martie 2009 15:51
Buna miresicilor! Eu m-am tot gandit, am intrebat si prieteni si m-am hotarat: aici as vrea sa merg http://www.delphinpalace.com/index.php?page=foto .pretul este in jur de 1000 Euro/persoana, dar eu cred ca merita. Voi ce parere avezti?
evelinne
Postat pe 14 Martie 2009 13:32
E foarte frumos....Cred ca ai facut o alegere buna....Felicitari!!


andreea25graversen
Postat pe 14 Martie 2009 14:37
De la: Evelinne, la data 2009-03-14 13:32:37Buna miresicilor! Eu m-am tot gandit, am intrebat si prieteni si m-am hotarat: aici as vrea sa merg http://www.delphinpalace.com/index.php?page=foto .pretul este in jur de 1000 Euro/persoana, dar eu cred ca merita. Voi ce parere avezti?


este superb!!!

am o prietena care a fost aici in concediu, nu in luna de miere.
este in Antalya. ai vz ce lifturi din sticla, suspendate pe pereti, au inauntru?



iulik_flore
Postat pe 19 Martie 2009 10:56
aaaa si mi-am amintit

au niste "foisoare" in gradina de mori...superbe, cu paturi si tesaturi, perdele...ehhhh....deja visez
iulik_flore
Postat pe 19 Martie 2009 10:59
OFERTA PALMA DE MALLORCA - SPANIA

Tarife incepanad de la:
1. Hotel El Cid4* - de la 547 euro/persoana - demipensiune - transport inclus - transfer si asistenta turistica
2. Hotel Playa Golf 4* situat pe plaja - de la 765/persoana - demipensiune - transport inclus - transfer si asistenta turistica

Daca doriti mai multe informatii sau mai multa oferta va pot trimite pe mail.

Va pup..
123girl
Postat pe 19 Martie 2009 15:35
www.mysto.ro
123girl
Postat pe 19 Martie 2009 15:37
Multumesc mult andreea24G pentru incurajare. conteaza mult cand macar cineva te sustine. inteleg perfect faza cu "High expectations" pentru ca si eu sunt de parere ca daca nu renunti, primesti tot ce vrei de la viata. si eu am simtit binecuvantarea lui Dumnezeu in multe lucruri din viata mea si cu ajutorul Lui voi ajunge si unde imi doresc in luna de miere: sunt convinsa.
in fond asta ar trebui a fie o incurajare pentru toata lumea: nu renuntati in a va indeplini visele, oricat de greu vi s-ar parea la inceput. daca ar fi usor nu ar mai avea nici un farmec.
va pup si va doresc o zi buna tuturor!
adrienutzame
Postat pe 20 Martie 2009 08:58
De la: adrienutzame, la data 2009-03-20 08:58:10Multumesc mult andreea24G pentru incurajare. conteaza mult cand macar cineva te sustine. inteleg perfect faza cu "High expectations" pentru ca si eu sunt de parere ca daca nu renunti, primesti tot ce vrei de la viata. si eu am simtit binecuvantarea lui Dumnezeu in multe lucruri din viata mea si cu ajutorul Lui voi ajunge si unde imi doresc in luna de miere: sunt convinsa.
in fond asta ar trebui a fie o incurajare pentru toata lumea: nu renuntati in a va indeplini visele, oricat de greu vi s-ar parea la inceput. daca ar fi usor nu ar mai avea nici un farmec.
va pup si va doresc o zi buna tuturor!


iulik_flore
Postat pe 20 Martie 2009 15:42

Incurajarea e cea mai buna in momente de cumpana, si mai ales de la persoanele care sunt cu adevarate prietenii tai.Momentan familia mea trece, printre probleme enorme, dar cu ajutorul lui Dzeu o sa iesim din asta...
Asa ca nu va lasati ''batute'' cu nici un chip si nu renuntati la ceva ce ati visat de mult


Numai bine tuturor!!
andreea25graversen
Postat pe 20 Martie 2009 16:06
Fetelor, am fost si la targul de turism...m-am intors cu o geanta plina de pliante Sunt foarte multe oferte, pentru toate buzunarele, la unele agentii se poate face plata si in rate, iar daca dati avansul de acum aveti si reduceri de pana la 20 la suta. Cred ca ar fi bine daca puteti sa mergeti de acum sa va faceti rezervarile. Succes!
evelinne
Postat pe 23 Martie 2009 10:15
Buna, Evelinne

Vroiam sa te intreb unde este targul, si daca stii pana cand tine, m-ar interesa si pe mine, sa vad daca mai apuc sa dau o fuga.

Tu ti-ai ales deja o destinatie?

Eu ma gandeam la Barcelona, dar cel putin 10 zile.....

Multumesc.
luminita_dinu
Postat pe 23 Martie 2009 13:11
Buna Luminita!

Pot sa iti zic ca Barcelona e un oras frumos, cu multa istorie pentru cei ce le place istoria, dar sincera sa fiu,eu ca locuiesc la 20 de km de Barcelona, nu e destinatia ''de vis'' pe care ti.as putea recomanda, pentru luna de miere.Nu vreau sa te dezamagesc dar se intampla multe lucruri urate , sunt multi hoti in principalele obiective turistice, si nu numai asta...Dar desigur toate depinde de decizia voatra.



Numai bine !
andreea25graversen
Postat pe 23 Martie 2009 15:56
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Cele_mai_frumoase_diademe_si_voalete_pentru_mirese.html

uitati-va aici superbbb
iulik_flore
Postat pe 24 Martie 2009 12:20
am fost in Thasoss..acum 2 ani.. nu e cine stie ce.. e frumos, dar pare asa.. fff demodata statiunea.. adica nu zic de cluburi, baruri care sunt la pamant, in 2008 se asculta p-acolo muzica anilor 90 Coco Jambo si N&D ca ne-au vazut romani si deh, sa ne impresioneze:)) eu am crezut ca e o gluma prima oara dar au tinut--o cu muzica asta pana am plecat pe la ora 2, cand apropo nu mai era nimeni. in fine.. oraselel de pe insula sunt micute, plajele sunt fff inguste, nus tiu daca au 5, 10 metri in latime, apa este curata, insa e foarte adanca, la nici1 metyru de cum te bagi, deja e peste gat, asa ca cine nu stie sa innoate, o sa cam aiba probleme. Ce mi-a placut acolo cel mai mult - seara erau baruri pe plaja, pe faleza ca sa zic asa, cu fotoliile pana pe plaja si dadea ff bine, muzica asa cum era ea era ok..mai scapau si cate o mel. de club din cand in cand, zbantuiala, party! dar nu tineau mult..asta ma enerva! la 12-01 deja se spargeau agstile..lumea pleca;))
Daca aveti bani, mergeti undeva de lux,.ca vorba aia e luna de miere, daca sunteti persoane cu venituri medii, optati pt egipt, tunisia, maroc, turcia, grecia de lux.. pt plaja, cand merge si pana la finele lui octombrie..palma de maiorca, nu am fost insa a stat mama acolo vreo 3 ani ca a lucrat ca bucatar acolo, ne-a adus poze si impresii: frumos dar cam scmput si nu nu se poate face plaja si baie in octombrtie cum tot aud, nu pt ca e ff rece apa si bate vantul,desi se poate merge in rochita, plaja nu se mai poate face! daca insa aveti bani sa va permiteti mergeti in seychelles, mauritius, bora bora si altele dar acolo o sa va coste sejurul cat toata nunta, adica nu va duceti daca nu aveti un minim de 7000-10.000 de euro ca va duceti degeaba (am vb cu un agent de turism eu, daca duni avion, cazare, mese, distractie,etc..te rupe in 2) si in luna de miere sunt de parere ca ori imi permit de toate si ma lafai, ori nu..nu ma duc acolo sa fac foamea!
Daca m-as marita, eu una as pleca la plaja clar!. luna de miere e buna de facut copii:)) deci vreau sa vegetez pe un sezlong la soare si sa proceez!!! Insa doar daca ma marit vara, daca ma marit toamna.. si nu am bani de bora bora, as alege dubaiul, e asa mediu, nu e nici ieftin ca egiptul nici scump ca bora bora si e si frumos din ce aflai de pe la prieteni, plus ca toamna si iarna! sunt perioadele propice de mers acolo!

Nu cred ca as alege insa capitale de vizitat. am fost si pe la Paris orasul asta al indragostitilor, si pe la Viena si in Venetia, care la fel cica apartine amorezatilor.. si nu as mai merge! nu m-au lasat chiar wow incat sa vreau sa imi petrec si luna de miere acolo! In Venetia nu ai ce face 2 zile.. ca vezi tot imediat si apoi nu ramane decat sa freci menta de colo colo pe canale si sa iti vina rau de la apa statuta care arata ca apa din Dambovita noastra, verde asa si statuta..nu mi-a placut apa , nu mi-au placut nici clasirile de pe el grande canale care erau scrijelite si nefacute (cica nu aveau voie sa le modernizeze ..ca sunt patrimoniu.. ok asta da.dar sa le lasi asa in paragina..Gii)..insa restul a fost dragut.. Parisul. e frumos central..ai ce sa vezi acolo 7 zile fara probleme.. eu am stat numa 4 nopti si le-am vazut pe toate la foc deschis asa.. dar a fost ok... in rest nu stiu ce sa va mai zic.. prefer locurile exotice pt luna de miere...vom vedea ce si cum..
cristinne83
Postat pe 24 Martie 2009 13:31
Neatza, fetelor! Din pacate targul de turism s-a terminat...Afost la Romexpo 19-22 martie. Acum puteti intra pe site-uri la agentzii...au oferte bune in perioada asta...Eu am ramas la alegerea initziala: Lara Kundu hotel Delphin Palace, la 15 km de Antalya. In perioada in care plecam noi(26 iunie) costa 930 euro biletul/persoana pentru 7 nopti. Noi insa am vrea sa stam mai mult...Mai vedem noi pana atunci. Pupici
evelinne
Postat pe 25 Martie 2009 10:06
Dragi miresici care vreti sa plecati in luna de miere in strainatate, aveti mare grija !
In cazul in care va schimbati numele dupa casatorie va trebui sa iesiti din tara cu pasaportul deoarece cartea de identitate se capseaza la starea civila si nu mai este considerata valabila! Deci aveti grija sa aveti pasapoartele in regula !!!
florance83
Postat pe 25 Martie 2009 17:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
luna de miere cea mai fascinanta si romantica este in Insula Corsica 6 De la: oxygenX 2 Martie 2011 23:38
La nunta se pune sampanie la fiecare masa de invitat, sau numai la masa mirilor?? 11 De la: andreea25graversen 10 Iulie 2015 14:38
In luna de miere in Tenerife a fost cineva? 13 De la: Alexandra_Dragos_2 15 Mai 2015 12:54
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 13:46
spania 44 De la: BarbieGirl 10 Aprilie 2010 09:17