Setari Cookie-uri

Propuneri pt. luna de miere

aaaaaaaa uitasem
iar dc mai vrei o destinatie calduroasa
si plina de istorie si obicetive turistice poti alege Egipt-ul
este absolut ok din punctul meu de vedere, hotelurile sunt luxoase, preturi destul de bune in raportul calitate-pret si pe desupra poti practica si safari
iulik_flore
Postat pe 23 Octombrie 2008 17:39
De la: iulika_flore, la data 2008-10-23 17:39:37aaaaaaaa uitasem
iar dc mai vrei o destinatie calduroasa
si plina de istorie si obicetive turistice poti alege Egipt-ul
este absolut ok din punctul meu de vedere, hotelurile sunt luxoase, preturi destul de bune in raportul calitate-pret si pe desupra poti practica si safari


da;) ar fi o varianta...insa dupa ultima rapire parca am o retinere....
anka_hanneman
Postat pe 24 Octombrie 2008 15:45
Noi ne gandeam la Grecia .Insula creta sau vom mai vedea.Initial vom merge la munte la brasov caci de acolo sunt nasii nostri si apoi vom merge in grecia impreuna cu ei .Luna de miere va fi cadou de la ei.E bine ca vom ajunge unde mereu am visat.pup
Puffy_grace
Postat pe 26 Octombrie 2008 14:01
nu am un motiv anume dar chiar nu ma tenteaza grecia sau turcia!

anka_hanneman
Postat pe 27 Octombrie 2008 15:18
sicer poate si eu as vrea sa ajung in hawaii dar nu cred ca imi pot permite acolo sau in alte insule exotice si etc....dar cred ca si in grecia este super de frumos si acolo sigur imi voi permite.
Puffy_grace
Postat pe 28 Octombrie 2008 09:16
gracia este superba
mai ales cea insulara, peloponezul este fabulor
dc ajungi in creta mergi la balos, este un loc unic in lume, f asemanantor cu peisajul insuleleor exotice gen bora bora, seychelles sau maldive
este o excursie optionala care se organizeaza de obicei de catre agentia prin care veti calatori si de unde ati achizitionat biletul

ptr anka_hanneman

iubita incearca brazilia dc banii la tine nu reprezinta o problema
sau mexic, cancun, cica este ultima fitza in domeniu, mai tare ca acapulco.plus ca din cancun poti da o fuga pana in belize, loc de o frumusete unica.asta da luna de miere de vis! si exotica pe deasupra
iulik_flore
Postat pe 28 Octombrie 2008 11:48
De la: iulika_flore, la data 2008-10-28 11:48:43gracia este superba
mai ales cea insulara, peloponezul este fabulor
dc ajungi in creta mergi la balos, este un loc unic in lume, f asemanantor cu peisajul insuleleor exotice gen bora bora, seychelles sau maldive
este o excursie optionala care se organizeaza de obicei de catre agentia prin care veti calatori si de unde ati achizitionat biletul

ptr anka_hanneman

iubita incearca brazilia dc banii la tine nu reprezinta o problema
sau mexic, cancun, cica este ultima fitza in domeniu, mai tare ca acapulco.plus ca din cancun poti da o fuga pana in belize, loc de o frumusete unica.asta da luna de miere de vis! si exotica pe deasupra


avand in vedere ca mergem o singura data in luna de miere as opta ptr ceva special si in nici un caz din motive de fitze. multumesc pentru recomandari insa perioada acasta a anului nu e cea mai propice pentru acea zona. stiu ca este superba si probabil ca anul viitor vom sta o vreme in acea zona.
anka_hanneman
Postat pe 28 Octombrie 2008 16:21
esti sigura ca nu e propice perioada
eu parca stiam k este ideala chiar pana in decembrie
dar poate ma insel
oricum ai face bine sa te interesezi la o agentie de turism
iulik_flore
Postat pe 29 Octombrie 2008 10:45
Dragele mele eu am fost la Venetia!!!Absolut superb.
kkarmen_2006
Postat pe 29 Octombrie 2008 14:29
si eu ma gandeam la venetia, dar nu ptr luna de miere.. mie imi plac mai mult destinatiile astea mai exotice, mai varatice
oricum am spus ca vom merge undeva, un sejur de 7-8 zile si pe urma macar 3 zile la venetia ca nahhh este orasul iubirii.am intelesk 3 zile sunt suficiente ptr a vizita cam tot ceea ce se poate vedea acum sa vedem. mai e pana atunci
iulik_flore
Postat pe 29 Octombrie 2008 16:14
salutare,eu an luna de miere am fost in turcia in antalia an statiunea lara,a fost superb,am fost acuma la sfarsitul lui septembrie si a fost super faina vremea.la noi an ro eram 13-14 grade acolo erau 30-34.deci fetelor cu draga inima mergeti acolo ca aveti ce vedea si ce degusta.va pooop
simooo83
Postat pe 29 Octombrie 2008 20:39
iti multumesc iulika_flore pentru destinatiile din grecia.Voi incerca cu siguranta sa ajung acolo.Intr-adevar si venetia am auzit ca e misto.Sper sa am timp in toata viata asta sa ajung mai in toate locurile visate.Va pup
Puffy_grace
Postat pe 30 Octombrie 2008 07:46
Noi am fost la Venetia, iar prietenii nostri la Paris.
Si noi si ei am fost deosebit de incantati.
Desi sunt destinatiile clasice pt luna de miere, chiar merita !!!
bastiuta
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:13
narcisuk de la ce agentie ti ai luat paketul?
123girl
Postat pe 27 Noiembrie 2008 13:41
Eu as opta pentru Tunisia sau Turcia deoarece in Grecia am fost deaja. Nu e foarte scump, se ajunge foarte repede, hotelurile, plaja, marea - toate sunt superbe, oamenii draguti, poti face excursii, poti vizita...Ideal pentru o luna de miere!
Si insulele sunt minunate insa cand ma gandesc la pret si la distanta mi se taie cheful....
Gaby211081_grace
Postat pe 27 Noiembrie 2008 14:48
scuze draga mea eu am fost in tenerife anul trecut in octombrie dar mai mult de 25 de grade nu au fost si seara este chiar racoare
este foarte frumoasa destinatia pe care ai aleso dar nu in noiembrie este extrasezon
bupte
Postat pe 29 Noiembrie 2008 10:29
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:26
cred ca ne-am decis k in luma de miere sa mergem in creta
este un loc absolut ninunat si nu iti vine sa crezi k esti in europa
oricum toata grecia insulara este superba!
preturile sunt accesibile iar conditiile pot fi dintre cele mai luxoase, bineinteles in functie de buget
am vz pozele unui membru Lau
din luna de miere creta, vizionati-le dc aveti ocazia
pe langa frumusetea insulei sunt o sumedenie de chestii de vizitat, dupa parerea mea unice
in primul chania, orasul vechi care are influente venetiene si turcesti, plina de moschee
apoi arhipelagul balos denumit si maldivele grecesti, un loc unic, de o frumusete ireala
cheile samariei, cel mai mare defileu din europa.excursie prin munti dupa care la sfarsit dai de o plaja superba cu nisip negru
excursie la santorini, cele doua insule fiind vecine, nu trebuie sa mai spun k cel mai frumos apus din lume cica se vede din santorini
elafonissi o ninuscula insulita lipida de creta unde se poate ajunge prin apa, deoarece aceatsa este extrem de mica iar nisipul este roz.
falasarna o alta plaje minunata

este superb, pur si simplu o saptamana nu iti ajunge

noi vrem sa luam 10 zile macar sau chiar 2 sapt
iulik_flore
Postat pe 7 Ianuarie 2009 15:55
Buna dimineata.

Si eu mi-as dori sa ajungem in luna de miere in maldive, tenerife dar din pacate sotul meu nu zboara cu avionul. el vrea sa mergem in ibiza sau palma de mallorca, noi fiind mari amatori de muzica house.
denissa_kenzo
Postat pe 17 Ianuarie 2009 09:44
Noi am fost in Tenerife este o insula superba ... este cel mai frumos loc pt 2 indragostiti as mai merge de 1000 de ori acolo ... iar conditile sunt chiar de lux ... noi am stat la Bahia Principe ...te pup
nicole19_vl
Postat pe 17 Ianuarie 2009 11:12
Buna!Pentru luna de miere eu v-as recomanda si Tunisia; este superb acolo si nu este asa scump. Am fost la sfarsitul lunii octombrie si era si apa calda si vreme de plaja ; dar sfatul meu este sa va luati 2 saptamani : o saptamana sa vizitati ( si neaparat mergeti in Sahara - este ceva unic )si o saptamana sa va odihniti si sa stati la plaja.
irinamir
Postat pe 17 Ianuarie 2009 11:17
noi am fost in luna decembrie in caraibe...un sfat prietenesc...merita:)
mai precis republica dominicana...punta cana....
de vis...ne-am balacit si am facut plaja cand in romania erau minus 12 grade
vacanta placuta
NASUC18
Postat pe 17 Ianuarie 2009 15:54
buna, fetelor!`frumoase propuneri , dar ce te faci atunci cand bugetul nu iti permite ??? si noi ne doream sa mergem undeva exotic numai ca in cea perioada am avut niste cheltuieli neaseptate si parca totul era impotriva plecarii mult visate , asa ca a trbuit sa mergem undeva si atunci am mers la Moieciu si la marea noastra draga...Deci se poate si la noi , sper ca la vara sa recuperam!! :)
alindor
Postat pe 17 Ianuarie 2009 18:18
Insula Mauritius e absolut paradisul pe pamant.Se afla la nord est de Madagascar in Oceanul Indian.E o destinatie mai scumpa,dar mertia...
andreea25graversen
Postat pe 18 Ianuarie 2009 00:14
Eu as alege intre insulele maldive si egipt. Iti doresc o luna de miere frumoasa.
xadanax_grace
Postat pe 18 Ianuarie 2009 01:58
Draga Alina 20, iti recomand insulele grecesti. Pentru o saptamana cu mic dejun sau chiar demipensiune nu platesti mai mult de 500 de euro si acolo iti poti limita cheltuielile. Preturile sunt cam ca la noi, mancarea e un pic mai ieftina chiar.
Noi am fost in Thasos, 448 de euro a costat hotelul cu demipensiune, drumul cu autocarul a fost inclus (pt 2 persoane). Am mai cheltuit in jur de 600 de euro din care 200 au fost pe diferite excursii de grup, vreo 150 de cadouri si restul pe mancare si voie buna.
fantome
Postat pe 19 Ianuarie 2009 08:26
xadanax

intre maldive si insulele grcesti

iti recomand maldive

pur si simpluuuu nu se compara

crede-maaaa

bine, k si diferenta de pret este vizibila!
iulik_flore
Postat pe 19 Ianuarie 2009 16:56
Narcisuka,spune-mi te rog de la ce agentia ai cump pachetul si dc a fost asa cum te asteptai sau asa cum ti-a prezentat agentia destinatia,ma intereseaza pt k e superrr!!!Ast rasp tau,plsss
criss_d_21
Postat pe 19 Ianuarie 2009 19:33
Multumesc ,Fantome!! Am iti urmez sfatul!!!
alindor
Postat pe 19 Ianuarie 2009 20:37
De la: NASUC18, la data 2009-01-17 15:54:50noi am fost in luna decembrie in caraibe...un sfat prietenesc...merita:)
mai precis republica dominicana...punta cana....
de vis...ne-am balacit si am facut plaja cand in romania erau minus 12 grade
vacanta placuta


pai pune si poze sa vedem si noi

eu pur si simplu ador insulele exotice

imi doresc tare mult sa ajung vreodata acolo
iulik_flore
Postat pe 20 Ianuarie 2009 10:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Medici ginecologi constanta 3 De la: cj25har 11 Iunie 2010 21:38
in Maroc? 13 De la: paullyss 1 Iulie 2010 22:21
Actele...dureri de cap? 2 De la: tudormihaela 9 Aprilie 2010 16:43
Dupa nunta ne merge foarte rau 70 De la: grace007819 20 Mai 2016 13:20
Propuneri pt. luna de miere 140 De la: margaritmariana 1 Noiembrie 2012 00:50