Setari Cookie-uri

concubinajul inainte de nunta

Intr-o oare care masura sunt de acord sa iti cunosti partenerul inainte de nunta,dar sa stiti ca sunt si dezavantaje.Eu si sotul meu stam impreuna de aproximativ 4 ani si in luna august a acestui an ne am casatorit.Inainte de casatorie toate bune si frumoase dar,dupa am trecut si inca mai trecem o perioada mai grea.Un preot din familie ne am spus ca acum "tragem "pentru perioada care am trait in pacat.Si sa stiti ca mare dreptate are deoarece in aceeasi situatie au fost si nasii nostri care sau casatorit in luna iulie a anului trecut si sunt trecuti de 40 de ani.VA UREZ MULTA ,MULTA RABDARE
marcelutza
Postat pe 7 Ianuarie 2009 12:23
De la: ursu_livia, la data 2009-01-06 15:52:40
De la: natallya, la data 2009-01-06 15:12:23mai putine divorturi inainte? asta pentru ca femeile inghiteau orice de gurau celorlalti, ca dovada si bataiile aplicate femeiilor si acceptate chiar si in ziua de azi doar pentru ca: < ce vor zice ceilalti?> .Chiar trebuie sa traim dupa prejudecati? Toata lumea e pregatita sa te judece fara sa stie defapt in ce situatie te afli. CE se intampla atunci cand te pastrezi virgina pentru unul care se dovedeste a fi ticalos si pana la urma dai de unul mai bun care iti va accepta trecutul? Sunt situatii si situatii , rezolvarea problemelor nu se face dupa o singura regula. Si...DA: sunt de acord cu acest concubinaj inainte de nunta!



Care femei?Tarancile?Cele care erau casatorite cu brute alcoolice?Dar acestea erau aparate de ONG-ri si de catre o justitie foarte severa fata de violenta domestica.
Eu va vorbeam despre familiile de romani adevarate,in care barbatii erau barbati,nu marionete in mana unor individe gata sa faca orice compromis dupa ce "au gresit".
Nu gura lumii le blama pe concubine, ci ele insele se automarginalizau.
eu va spun clar ca nici acum o concubina nu este primita cu bratele deschise intr-o familie onorabila.

Dezvolta te rog ideea CU "in ce situatie te afli", fetelor daca tot dati curs unor ae=semenea dezbateri aveti macar curajul si spuneti lucrurilor pe nume.

Intrebare daca o concubina este maltratatta si batuta de catre cel cu care "traieste"cui i se plange?Ce lege le apara in aceasta tara?

Avem barbatii pe care ni-ii crestem si ni-ii educam, pentru imoralitatea generalizata din tara ,noi femeile suntem vinovate.

Va rog sa nu va suparati pe mine ,dar una din cele mai grave neajunsuri sociale ale Romaniei actuale, marlaniste ,este concubinajul, concubinaj care aduce o lumina imorala asupra romancilor practicante ale concubinajului.
Fiecare femeie isi traieste viata cum doreste,dar este responsabila pentru viitorul copiilor ei.


In sfarsit o femeie care gandeste sanatos...................restul postarilor sunt rataciri lumesti sau justificari ºubrede pentru a sustine o stare a lucrurilor nefireasca.
nelu4us
Postat pe 8 Ianuarie 2009 12:26
cu misu sunt de 6 ani si locuim impreuna da 4.mama tot timpul imi spunea ca sunt tanara ca nu ar trebui sa ma mut cu un barbat daca nu sunt casatorita bla bla bla.el era un dezordonat si jumatate,isi arunca hainele peste tot,dupa ce manca isi lasa farfuria pe masa si altele,dar asta era la inceput acuma chear el daca vede un pic de dezordine se apuca si strange.cateodata spala vasele si alte lucruri.dupa mine un barbat este ca si un copic care trebuie invatat daca nu stie.
yo_aletta
Postat pe 12 Ianuarie 2009 19:39
Nu stiu cine se ascunde sub numele de ursu_livia insa de cate ori citesc mesajele respectivei persoane ma bucur ca nu se afla in anturajul meu si ma gandesc cu compatimire la cei care o cunosc. Eu stiu un singur lucru care se repeta in jurul meu si pentru mine, de altfel, fiecare primeste in final ceea ce merita!
iulia100
Postat pe 13 Ianuarie 2009 10:13
Parinti mei sunt cei cu care intotdeauna am vbit fara rushine despre orice inclusiv despre sex.Un alt lucru a fost ca niciodata sa merg cu ochii inchisi intr-o relatie si sa ma grabesc sa ma casatoresc doar ptr a imbraca rochia de mireasa inainte de avea relatie cu pres respectiva. De ce? ptr ca sunt multe cazuri in care multe cupluri nu se potrivesc din punct de vedere sexual si asta conteaza foarte mult la orice varsta. In fine am cunoscut baieti care inafara de sex nu doreau altceva dar stiam ca nu sunt pregatita ptr asha ceva. PRima mea relatie sexuala a fost la 18 ani dupa majorat chiar, eram cu pers resp d 2 ani jum. Am fost impreuna 4 ani dupa care ne-am despartit.Dupa care l-am intalnit pe el... un om haios, iubitor, tandru, cu personalitate, si frumos..Suntem de 3 ani impreuna dupa primul an am ramas uimita cand mi-a zis sa ne mutam impreuna atunci aveam 21 de ani si el 20.Imi era frica el avea 20 de ani ma gandeam ca unui baiat nu ii sta mintea la asha ceva la varsta asta, imi era frica cum o sa ma descurc ca la mama acasa era asha de bine in fine ne-am incurajat unul p altul si am facut pasul.

E de 2 ani cine ma vede nu intelege de ce radiez de fericire, de ce tot timpul sunt cu zambetul pe fata. Pentru ca este fantastic sa stai cu persoana iubita... indiferent daca ishi lasa lucrule imprastiate (chiar daca u ii zici de fiecare sa si le puna la locul lor)si mereu tresa strangi dupa el, sau mananca si lasa masa asha si tu cand vii d la munka bucataria ta arata dezastruos iar el iti spune asha de "flumos":"iubita nu curgea apa ce vroiai sa fac" :)), cand mergem la cumparaturi ishi ia cate o masinutza mica p care o adauga la colectia lui de care el nu are grija, tot tu le stergi d praf si incet incet le bagi la punga ca sa nu le mai vezi ca te-ai saturat de ele:)). Da este extraordinar... atunci ca u pentru el esti perfecta si t lauda si iti face toate poftele si impartiti totul impreuna...si tipa cand vine d la munca (parca ai sta in palat nu in apartamenT...si cu usa deschisa sa il auda tot cartierul nu doar vecinii din bloc) IUBITAAA SUNTT ACASAAAAAAAA TE IUBESC...e fenomenal nu am cuvinte si ma bucur ca am ocazia sa traiesc asha ceva. Deci DA SUNT DEACORD CU CONCUBINAJUL INAINTE DE NUNTA
BlackRoses
Postat pe 13 Ianuarie 2009 14:46
Probabil ca suntem din aceeasi generatie si am fost educata sa fiu virgina si sa imi urmez sotul pana la moarte. Regret enorm ca atunci cand mi-a fost clar ca nu e barbatul potrivit pentru mine nu am divortat. Era "rusine" si blamul a urmarit pe multe dintre cele ce au facut-o. Fiica mea creste intr-un mediu ostil, e rebela, la 16 ani fumeaza si are probleme de adaptare. Asta pentru ca eu, ca o "eleva "docila a generatiei mele nu i-am oferit un climat de familie adevarata. Mi-a fost teama si rusine sa divortez.
crinutza_healthy
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:38
Sunt perfect de acord cu tine.
crinutza_healthy
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:39
buna sunt roxzyyy vreau sa va cunosc !

Postat pe 19 Februarie 2009 15:53
hei da cu mn nu vb nimeni???????????

Postat pe 19 Februarie 2009 15:55
bayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy fratilor da mutzi suntetzyyyyyy

Postat pe 19 Februarie 2009 15:59
De la: ursu_livia, la data 2009-01-06 10:09:03Traim alte vremuri si regulile ce se aplicau la mamele si bunicile noastre nu mai sunt valabile.



Te rog sa-mi raspunzi si mie la o intrebare?

Unde ramane bariera intre femeile casatorite ,respectate de sotii lor, de societate si.....prostituate?

Si acestea din urma traiesc la intamplare cu oricare barbat,o fac pentru bani, concubina o face pentru a-si ascunde greselile dinainte de a-l cunoaste pe el "pe iubit",pe concubin si poate si neputinta si frica de a-ti asuma obligatiile unei sotii adevarate.
Dar despre posibilii vostri copiii ce aveti de spus?
Abia dupa venirea lor pe lume deveniti sotii, adica fortati mana "iubitului"si atunci nu-i si aceasta o imoralitate,dati o noua viata in imoralitate,copiii vostri sunt proscrisi pe viata ,sunt "din flori"?

Care alte vremuri?


Scumpa Doamna.....iertati-mi ,,imoralitatea" va rog.Citesc articolele dumneavoastra si ma uimesc cu fiecare cuvant.Traiti intr-o lume care apune incetul cu incetul.Ati auzit cumva de emanciparea femeii?Va ganditi poate ca...automat, cand se muta cu persoana pe care o iubeste, devine ,,sotie",iubita,gospodina,amanta?Isi asuma aceste responsabilitati.Nu o face doar pentru ca trebuie facut si-i place ideea de concubinaj.Spuneti-mi va rog, dintre acele casnicii durabile,cate femei respectate mananca bataie sau poate,Doamne Fereste, sunt omorate doar pentru ca merg pe ideea,asemenea dumneasvoatra, virgina in biserica si ,,nu plec de langa barbatul meu pt ca am 2 copii si pt ca e rusine"?Sunt multe femei care traiesc in ,,concubinaj" si care o duc foarte bine.Actualmente nu mai conteaza o hartie.Conteaza intelegerea dintre cei doi,iubirea.
Iar copii care sunt nscuti in ,,concubinaj" iau numele tatalui,deci...nu sunt copii din flori.
Va respect ideile si pricnipiile,insa, inca ma gandesc daca locul dumneavoastra este aici sau la cratita si sub pumnii sotului.
elleea_grace
Postat pe 12 Martie 2009 16:12
URSU LIVIA TREBUIE PUSA LA ZID SI PAC PAC E CAM "NAROADA"ASA DE FELUL EI VORBESTE F URAT DE FETE IN GENERAL ...CURIOS CA E FEMEIE.....
SI DA SI EU SUNT DEACORD CU CONCUBINAJUL!!! E PACAT STIU ...DA .SA STAI CU UN BARBAT PE CARE SA NU-L IUBESTI TOATA VIATA NU O FI PACAT?
Cypcip
Postat pe 12 Martie 2009 17:04
noi ne cunosteam din clasa 1-a....suntem impreuna de 11 ani...si casatoriti de aproape 1 an...am stat impreuna in facultate..si de atunci am locuit mereu asa..si mi se pare o idee buna ...chiaraca suna urat cuvantul CONCUBINAJ..dar cum se spune..e SANATOS..te ajuta sa-ti cunsoti partenerul, sa-ti cunosti limitele tale...si ale lui..deci e un lucru ce e in favoarea voastra.!!
byanka_2009
Postat pe 13 Martie 2009 09:15
stau si citesc ingrozita despre scrie aceastea doamna ursu... cred ca dansa nu a citit cu atentie topicul "concubinajul inainte de nunta" asta nu inseamna ca vom trai toata viata asa si aici ma refer absolut la toata lumea... si sa zicem daca vom trai nu cred ca avetzi vreun drept sa judecatzi pe cineva, vorba colegei de mai sus si eu stau si ma gandesc daca nu va este mai bine intre pumnii sotului, etc
BlackRoses
Postat pe 13 Martie 2009 10:22
Buna fetelor ,eu sunt cu un baiat de 7 ani la anu noi ne casatorim .Sunt de acord cu concubinajul inainte de nunta ,eu stau cu el de 4 ani aproape si am prietene foarte bune care dupa ce s-au casatorit au stat cu barbatii lor si nu se inteleg sunt la un pas de divort.Dar de asa e viata uni oameni se schimba .
flory_necsuliu
Postat pe 19 Martie 2009 14:39
URSU LIVIA TREBUIE PUSA LA ZID SI PAC PAC E CAM "NAROADA"ASA DE FELUL EI VORBESTE F URAT DE FETE IN GENERAL ...CURIOS CA E FEMEIE.....
SI DA SI EU SUNT DEACORD CU CONCUBINAJUL!!! E PACAT STIU ...DA .SA STAI CU UN BARBAT PE CARE SA NU-L IUBESTI TOATA VIATA NU O FI PACAT?


Dar d c sa t casatoresti dk nu-l iubesti?
Nu tb sa stai in concubinaj k sa-ti dai seama de asta.
nadia_i
Postat pe 19 Martie 2009 16:10
Din pacate... nu e solutie de a sta impreuna inainte de casatorie, nu iti garanteaza fericirea dupa nunta, insa cel putin in cazul meu, m-a ajutat sa vad ca a-si fi facut o greseala facand pasul respectiv, si ca fapt divers la ce sa mai adaug la tribunal inca un dosar cu divortul meu???
Stiti.. este o vorba: "Si asa e rau, si asa nu e bine!" oricum faci ceva nu este bine, e un risc in ambele situatii, insa eu consider ca e un risc mai mic, sa spun asa atunci cand inainte de nunta vezi ca ar fi capabil sa dea in tine etc...
Dupa mine, o vreme ar trebui sa stea impreuna inainte de nunta, si hai sa fim seriosi... Inainte nu existau pacate??? Desfranari, ca sa spun asa??? Existau singura diferenta constand in faptul ca atunci nu se faceau chestiile astea publice!!
Sincer... imi pare si bine si rau ca am lociut cu cineva... chiar daca acum ma doare, insa m-a impiedicat intr-o oarecare masura sa nu fac o greseala mai mare!
Bafta fetelor!
devyl_is_crying
Postat pe 20 Martie 2009 13:28
De la: lucia, la data 2009-03-19 16:10:25URSU LIVIA TREBUIE PUSA LA ZID SI PAC PAC E CAM "NAROADA"ASA DE FELUL EI VORBESTE F URAT DE FETE IN GENERAL ...CURIOS CA E FEMEIE.....
SI DA SI EU SUNT DEACORD CU CONCUBINAJUL!!! E PACAT STIU ...DA .SA STAI CU UN BARBAT PE CARE SA NU-L IUBESTI TOATA VIATA NU O FI PACAT?


Dar d c sa t casatoresti dk nu-l iubesti?
Nu tb sa stai in concubinaj k sa-ti dai seama de asta.


Pentru ca in perioada cand te plimbi de mana in parc, iesi la un suc, un film etc.. toate sunt bune si frumoase si (crezi ca) il iubesti, apoi te casatoresti fara a va cunoaste cu adevarat. Abia cand ajungi sa traiesti cu el zi de zi in aceeasi casa iti dai seama ca nu este asa cum il credeai, ca vede in tine mai mult o sclava decat o partenera de viata si te mai si "alinta" cu cate o bataie ..si uite asa iti "omoara" dragostea incet si sigur..
eu sunt impreuna cu prietenul meu de 7 ani si jumatate si de 7 luni stam impreuna ..am avut si sunt sigura ca o sa mai avem si perioade mai dificile dar am invatat sa trecem impreuna peste ele, sa ne sprijinim unul pe altul..si la anul ne facem si nunta. Mie personal nu`mi place sa numesc locuitul impreuna "concubinaj" ci "casatorie de proba". De ce sa treci printr`un divort atata timp cat poti sa`l eviti?
iar pt doamna ursu ..treziti`va la realitate! nu mai suntem in vremea comunistilor si a ideilor preconcepute!
o zi buna tuturor!
alinaunika
Postat pe 26 Martie 2009 12:48
De la: ru_xenia, la data 2009-01-06 16:20:11
De la: ursu_livia, la data 2009-01-06 09:58:57
De la: allyy, la data 2008-08-20 11:34:37
Pe alte topicuri va plangeti ca "sotii"vostri se duc la "amante", dar cine ia invatat sa mearga la amante daca nu voi,atat timp cat inainte de casatorie ati fost....concubine(pe vrtemea bunicilor noastre se numeau titiitoare ).



Barbatii nu se duc la amante din cauza asta. Se duc pt k sotiile lor morale si onorabile fac sex cand nu e post, si atunci fac doar sex normal, pe intuneric, sub plapuma si obligatoriu in pozitia misionarului.

si aici ai venit,nu ai altceva mai bun de facut??????
MONYK_ADRIANA
Postat pe 26 Martie 2009 13:40
De la: lucia, la data 2009-03-19 16:10:25URSU LIVIA TREBUIE PUSA LA ZID SI PAC PAC E CAM "NAROADA"ASA DE FELUL EI VORBESTE F URAT DE FETE IN GENERAL ...CURIOS CA E FEMEIE.....
SI DA SI EU SUNT DEACORD CU CONCUBINAJUL!!! E PACAT STIU ...DA .SA STAI CU UN BARBAT PE CARE SA NU-L IUBESTI TOATA VIATA NU O FI PACAT?


Dar d c sa t casatoresti dk nu-l iubesti?
Nu tb sa stai in concubinaj k sa-ti dai seama de asta.


LUCIA IMPUSCA-TE ! POCAIESTE-TE DAR LASA-NE CU PACATELE NOASTRE! BA DA DRAGA STAI CU EL DE PROBA UN AN DOI TREI SI MAI MULTI DACA E NEVOIE ....CA NU MI-E SUFICIENT SA-L VAD LA UN SUC...SA-L VAD CUM E DIMINEATA ...SA-L VAD CUM SE COMPORTA ZI DE ZI , SA VEDEM NE POTRIVIM LA CARACTER...AVEM ACELEASI PASIUNI, ACELEASI GUSTURI, AVEM CEVA IN COMUN?LA 22 DE ANI NICI EU POATE NU GANDEAM ASA DAR O SA MAI CRESTI SI LA MINTE SI LA ANI! SAU POATE RELIGIA TA NU-TI PERMITE ....
Cypcip
Postat pe 26 Martie 2009 14:08
MAI AVEM UNA CA URSU LIVIA "LUCIA" ,DOAMNE FERESTE
MONYK_ADRIANA
Postat pe 26 Martie 2009 15:10
LUCIA IMPUSCA-TE ! POCAIESTE-TE DAR LASA-NE CU PACATELE NOASTRE! BA DA DRAGA STAI CU EL DE PROBA UN AN DOI TREI SI MAI MULTI DACA E NEVOIE ....CA NU MI-E SUFICIENT SA-L VAD LA UN SUC...SA-L VAD CUM E DIMINEATA ...SA-L VAD CUM SE COMPORTA ZI DE ZI , SA VEDEM NE POTRIVIM LA CARACTER...AVEM ACELEASI PASIUNI, ACELEASI GUSTURI, AVEM CEVA IN COMUN?LA 22 DE ANI NICI EU POATE NU GANDEAM ASA DAR O SA MAI CRESTI SI LA MINTE SI LA ANI! SAU POATE RELIGIA TA NU-TI PERMITE ....

Aici deja ai intrecut limita. Eu imi spun parerea, nu iti spun du-te si spunzura-te. Nici nu mai raspund la postarile tale k habar nu ai sa vb.
nadia_i
Postat pe 26 Martie 2009 15:18
Sunt impreuna cu prietenul de 4 ani si ceva , mai deschid subiectul cererii in casatorie , caci eu dupa capul meu ... cam ar fi timpul sa ne casatorim, dar evita subiectul.I-am zis ca o sa-l cer eu ...s-a schimbat la fata(nu ca as fi facut-o) Asa ca ...mai astept cine stie cand va fi momentul UUUFFFF si uneori ma simt aiurea ..da pacat ca el nu doreste sa vb depsre asa ceva

Asta ai scris u p un alt forum. D c s-ar casatori cu tin dk are tot fara obligatii?
nadia_i
Postat pe 26 Martie 2009 15:25
De la: lucia, la data 2009-03-26 15:25:46Sunt impreuna cu prietenul de 4 ani si ceva , mai deschid subiectul cererii in casatorie , caci eu dupa capul meu ... cam ar fi timpul sa ne casatorim, dar evita subiectul.I-am zis ca o sa-l cer eu ...s-a schimbat la fata(nu ca as fi facut-o) Asa ca ...mai astept cine stie cand va fi momentul UUUFFFF si uneori ma simt aiurea ..da pacat ca el nu doreste sa vb depsre asa ceva

Asta ai scris u p un alt forum. D c s-ar casatori cu tin dk are tot fara obligatii?


Aaaaa,pentru ca poaate ar trebui s-o iubeasca indeajuns de mult incat sa o considere femeia vietii lui?E adevarat ca nu un act ne tine dar noi,femeile,visam de cand lumea sa fim pritzese (fir-ar ele de desene animate) .Poate omul nu se simte pregatit....cine stie ce gandeste.E tough cand se intampla asa.
elleea_grace
Postat pe 26 Martie 2009 16:33
NU ESTI NORMALA PE CUVANT .... STII CEVA?SCUTESTE-MA DE COMENTARII DUPA CE CA TU JUDECI ARUNCI CU PIETRE SPUI TOATE ABERATIILE ...MAI SI SARI GU GURA....DRAGA MEA FIECARE IN VIATA ASTA ARE LIBER ARBITRU SI CRED CA AM ZIS TOT !
Cypcip
Postat pe 26 Martie 2009 16:34
Aaaaa,pentru ca poaate ar trebui s-o iubeasca indeajuns de mult incat sa o considere femeia vietii lui?


Pai tocmai. Dar tu de ce sa-i dai tot cand el nici macar nu te iubeste suf cat sa-si doreasca sa se casatoreasca cu tine?
nadia_i
Postat pe 26 Martie 2009 16:57
De la: lucia, la data 2009-03-26 16:57:15Aaaaa,pentru ca poaate ar trebui s-o iubeasca indeajuns de mult incat sa o considere femeia vietii lui?


Pai tocmai. Dar tu de ce sa-i dai tot cand el nici macar nu te iubeste suf cat sa-si doreasca sa se casatoreasca cu tine?


Si atunci preferi sa te casatoresti si apoi sa`ti dai seama k nu te iubeste? te legi la cap fara rost ca sa ajungi sa treci printr`un divort, partaj, scandal etc? mai bine vezi intai ce`i poate capul si cat te iubeste si apoi faci marele pas?
parerea mea e ca o casatorie trebuie sa fie pt toata viata nu pt o luna si apoi sa divortezi k iti dai seama k de fapt nu va potriviti din toate punctele de vedere..
alinaunika
Postat pe 27 Martie 2009 08:03
fetelorrrrrrr in special flory_necsuliu, cum ai reusit draga mea ca dupa 7 ani sa va ma casatoriti????
eu sunt tot de aproape 7 cu al meu(6 si ceva) si nici gand! nu ca mi-as dori asa rau..desi am 25 de ani,insa de la un timp parca mi s-a facut frica ca tot citesc si aud ca e mare pacat sa stai atat timp fara sa te cununi religios!;(si mi s-a facut frica:( pe bune..chiar ca e pacat..ok ai 18 ani, ,19..stai un an 2..pana va cunoasteti..dar eu am 7!!!!!!!!!!!!
acum noi ne stim.. ahahaaa viata in 2 nu e deloc asa roz...daca nu l-as iubi cred ca l-as arunca de pe balcon! vine acasa si nu ridica un pai de jos! e ca in filmele cu nesimtiti: se dezbraca lasand dara in urma lui hainele toate, mananca si nu isi baga niciodata nik inapoi la frigider, nu si-a spalat in viata lui o farfurie, nu a spalat in viata lui nik la masina de spalalt, nu a spalat in viata lui o chiuveta sa zicem:)) insa il iubesc..pt ca desi sunt "menajera" lui, vorba vine.. ma alinta si ma rasfata cu de toate!!! el e genul de barbat care munceste pt mine si pt casa in general sa imi fie bine, avem de toate, nu mi-a lipsit niciodata nimic, plecam peste tot in vacante, nu mi-a refuzat niciodata nimic peste tot pe unde plecam,etc si credeti-ma ca si eu muncesc... nu stau femeie in casa, intretinuta, insa salariul meu nu reprezinta nici 20% din cat cheltuim:)) asa ca nu mai zic nik.. asta e.. sunt femeie si daca nu am avut parte de un barbat harnic in casa, asta e..macar asta sa imi fie crucea:))ca nu ma deranjeaza;))

dar.. ce ma fac? ce de vreo sapt am intrat in panica.. traiesc asa ..in pacat.. am vb cu un preot.. si mi-a zis ca dupa ce ca traiesc necununata in pacat, mai e si Postul mare si noi facem prostii:(( macar casatoriti nu avem cica nici o vina ca ne iubim, insa necasatoriti e grav cica!:(((

PS: vorba mamei.. pai ce e prost sa va casaroriti! are omul de toate, ii faci topate mofturile.. la ce i trebuie un act!!:((

PS2: si io nu vreau sa ii zic vreo ceva, sa creada ca il santajez.. sau mai stiu io ce! cred ca o sa ii dau semne ca eu nu mai vreau sa traiesc in pacat.desi e ateu..nu stiu daca tine, damnnnnnnn it!

in fine..idei careva??

cristinne83
Postat pe 27 Martie 2009 12:08
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 28 Aprilie 2009 00:00
De la: july, la data 2009-01-16 19:38:28Probabil ca suntem din aceeasi generatie si am fost educata sa fiu virgina si sa imi urmez sotul pana la moarte. Regret enorm ca atunci cand mi-a fost clar ca nu e barbatul potrivit pentru mine nu am divortat. Era "rusine" si blamul a urmarit pe multe dintre cele ce au facut-o. Fiica mea creste intr-un mediu ostil, e rebela, la 16 ani fumeaza si are probleme de adaptare. Asta pentru ca eu, ca o "eleva "docila a generatiei mele nu i-am oferit un climat de familie adevarata. Mi-a fost teama si rusine sa divortez.

CRED CA SUNTEM MULTE CARE SIMTIM LA FEL CA SI TINE,SI MA BUCUR CA MAI SUNT SI ALTI CAREIMI INTELEG FERICIREA,SI DACA AR MAI FI O DATA SA MA MUT CU EL AS FACE EXACT LA FEL.
MONYK_ADRIANA
Postat pe 28 Aprilie 2009 15:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu cu studii, el fara.. 49 De la: iulia89 12 Iulie 2010 21:34
taxa pt biserica 38 De la: iulika_flore 9 Martie 2010 15:34
cununia religioasa plictisitoare... 86 De la: oanaiulliana 20 Mai 2010 08:41
cum sa ma imbrac la nunta?? 10 De la: cj25har 16 Iunie 2010 15:35
nu cred ca daca ma casatoresc virgina este o rusine 1412 De la: 29 Noiembrie 2012 16:13