Setari Cookie-uri

concubinajul inainte de nunta

De la: ursu_livia, la data 2009-01-06 15:52:40
De la: natallya, la data 2009-01-06 15:12:23mai putine divorturi inainte? asta pentru ca femeile inghiteau orice de gurau celorlalti, ca dovada si bataiile aplicate femeiilor si acceptate chiar si in ziua de azi doar pentru ca: < ce vor zice ceilalti?> .Chiar trebuie sa traim dupa prejudecati? Toata lumea e pregatita sa te judece fara sa stie defapt in ce situatie te afli. CE se intampla atunci cand te pastrezi virgina pentru unul care se dovedeste a fi ticalos si pana la urma dai de unul mai bun care iti va accepta trecutul? Sunt situatii si situatii , rezolvarea problemelor nu se face dupa o singura regula. Si...DA: sunt de acord cu acest concubinaj inainte de nunta!



Care femei?Tarancile?Cele care erau casatorite cu brute alcoolice?Dar acestea erau aparate de ONG-ri si de catre o justitie foarte severa fata de violenta domestica.
Eu va vorbeam despre familiile de romani adevarate,in care barbatii erau barbati,nu marionete in mana unor individe gata sa faca orice compromis dupa ce "au gresit".
Nu gura lumii le blama pe concubine, ci ele insele se automarginalizau.
eu va spun clar ca nici acum o concubina nu este primita cu bratele deschise intr-o familie onorabila.

Dezvolta te rog ideea CU "in ce situatie te afli", fetelor daca tot dati curs unor ae=semenea dezbateri aveti macar curajul si spuneti lucrurilor pe nume.

Intrebare daca o concubina este maltratatta si batuta de catre cel cu care "traieste"cui i se plange?Ce lege le apara in aceasta tara?

Avem barbatii pe care ni-ii crestem si ni-ii educam, pentru imoralitatea generalizata din tara ,noi femeile suntem vinovate.

Va rog sa nu va suparati pe mine ,dar una din cele mai grave neajunsuri sociale ale Romaniei actuale, marlaniste ,este concubinajul, concubinaj care aduce o lumina imorala asupra romancilor practicante ale concubinajului.
Fiecare femeie isi traieste viata cum doreste,dar este responsabila pentru viitorul copiilor ei.

aceiasi lege care le apara si pe femeile casatorite ;) stiu destul de bine asta pt.ca am terminat dreptul.sunt curioasa cati ani ai?asta ar explica multe din atitudinea ta....oare ce ai face daca fiica ta se casatoreste si nu mai e virgina?dau baiatul tau aduce acasa o fata si spune ca se casatoreste cu ea desi au avut relatii sexuale inaite...apropo sunt multe familii respectabile care accepta relatiil de concubinaj si pe concubina nu ii reproseaza nimic,defapt daca stau sa ma gandesc eu as fugi mancand pamantul de o familie de genul asta.
kudika007717
Postat pe 17 Mai 2009 10:20
LASATI-OPE D-N ASTA IN PACE CA ARE DEREGLARI LA CAP
MONYK_ADRIANA
Postat pe 18 Mai 2009 09:13
Vorbiti despre un final de vis....Dar de pinde ce inseamna "de vis". Mie nu mi-ar placea monotonia, vesnica fericire... Can ne certam si apoi ne impacam iese cu scante- in sensul bun Mie imi place o rel picanta, exact ceea ce si am. Asta nu inseamna ca ne certam toata ziua, din contra...dar putina cearta e buna: asa ne descopeim unul pe celalt mai bine. De 2 ani stau cu iubitul meu si de 5 suntem impreuna. E cel mai bine sa vezi cum e sa stai cu viitorul sot ca sa vezi la ce sa te astepti, daca merita sa ii dai toata viata ta. Eu sunt siiiigura ca voi cu el toata viata, daca ne da Dumnezeu sanatate. Deasta ma si marit cu el anul asta! Intrati sa imi vedeti rochita de la Alb si Negru: e superba si dupa nunta o vand, marimea 38.
raluk4coco_grace
Postat pe 12 Iunie 2009 18:32
depinde, scuze...
raluk4coco_grace
Postat pe 12 Iunie 2009 18:33
Eu nu inteleg un lucru de ce femeia trebuie sa fie Virgina ? barbatul ce are diferit pai daca eu tre sa fiu virgina atunci si el sa fie .Amandoi incepem o noua viata si amandoi mergem in biserica asa ca ar trebui sa fie valabila pentru ambi.In cazul meu noi suntem de 10ani impreuna si de 6 locuim impreuna anul acesta ne casatorim iar avand in vedere ca am fost virgini amandoi de la inceput nu cred ca se mai pune problema e ca si cum am fi virgini(eu asa consider)Va pup si bafta multa
silvestra
Postat pe 26 Iunie 2009 08:39
De ce? Daca va potriviti atat de bine??? Sa nu vii cu faze rasuflate.. ca nu conteaza. Ba conteaza, si chiar foarte mult.. in cazul asta ai o probelma daca dupa atatia nu vrea sa te ia de nevasta..
tunariu
Postat pe 26 Iunie 2009 09:12
De la: ursu_livia, la data 2009-01-06 15:52:40
De la: natallya, la data 2009-01-06 15:12:23mai putine divorturi inainte? asta pentru ca femeile inghiteau orice de gurau celorlalti, ca dovada si bataiile aplicate femeiilor si acceptate chiar si in ziua de azi doar pentru ca: < ce vor zice ceilalti?> .Chiar trebuie sa traim dupa prejudecati? Toata lumea e pregatita sa te judece fara sa stie defapt in ce situatie te afli. CE se intampla atunci cand te pastrezi virgina pentru unul care se dovedeste a fi ticalos si pana la urma dai de unul mai bun care iti va accepta trecutul? Sunt situatii si situatii , rezolvarea problemelor nu se face dupa o singura regula. Si...DA: sunt de acord cu acest concubinaj inainte de nunta!



Care femei?Tarancile?Cele care erau casatorite cu brute alcoolice?Dar acestea erau aparate de ONG-ri si de catre o justitie foarte severa fata de violenta domestica.
Eu va vorbeam despre familiile de romani adevarate,in care barbatii erau barbati,nu marionete in mana unor individe gata sa faca orice compromis dupa ce "au gresit".
Nu gura lumii le blama pe concubine, ci ele insele se automarginalizau.
eu va spun clar ca nici acum o concubina nu este primita cu bratele deschise intr-o familie onorabila.

Dezvolta te rog ideea CU "in ce situatie te afli", fetelor daca tot dati curs unor ae=semenea dezbateri aveti macar curajul si spuneti lucrurilor pe nume.

Intrebare daca o concubina este maltratatta si batuta de catre cel cu care "traieste"cui i se plange?Ce lege le apara in aceasta tara?

Avem barbatii pe care ni-ii crestem si ni-ii educam, pentru imoralitatea generalizata din tara ,noi femeile suntem vinovate.

Va rog sa nu va suparati pe mine ,dar una din cele mai grave neajunsuri sociale ale Romaniei actuale, marlaniste ,este concubinajul, concubinaj care aduce o lumina imorala asupra romancilor practicante ale concubinajului.
Fiecare femeie isi traieste viata cum doreste,dar este responsabila pentru viitorul copiilor ei.


Doamna Ursu_Livia, nu va suparati ca va intreb, dar in ce tara locuiti? Pentru ca eu locuiesc in Romania, unde legislatia pentru protectia importiva violentei domestice este aproape inexistenta, unde trebuie sa traiesti in casa cu un nebun pentru legile nu permit internarea acestuia fara a-si da acordul in acest sens bolnavul!!!!
Iar daca tot va considerati atat de pioasa si morala, cum va permiteti sa-i judecati pe ceilalti? Numai Dumnezeu ne poate judeca, iar daca ati fi macar pe jumatate din cat de credincioasa va considerati, ati sti lucrul acesta!
grace000477
Postat pe 26 Iunie 2009 09:32
De la: nelu4us, la data 2009-01-08 12:26:15
De la: ursu_livia, la data 2009-01-06 15:52:40
De la: natallya, la data 2009-01-06 15:12:23mai putine divorturi inainte? asta pentru ca femeile inghiteau orice de gurau celorlalti, ca dovada si bataiile aplicate femeiilor si acceptate chiar si in ziua de azi doar pentru ca: < ce vor zice ceilalti?> .Chiar trebuie sa traim dupa prejudecati? Toata lumea e pregatita sa te judece fara sa stie defapt in ce situatie te afli. CE se intampla atunci cand te pastrezi virgina pentru unul care se dovedeste a fi ticalos si pana la urma dai de unul mai bun care iti va accepta trecutul? Sunt situatii si situatii , rezolvarea problemelor nu se face dupa o singura regula. Si...DA: sunt de acord cu acest concubinaj inainte de nunta!



Care femei?Tarancile?Cele care erau casatorite cu brute alcoolice?Dar acestea erau aparate de ONG-ri si de catre o justitie foarte severa fata de violenta domestica.
Eu va vorbeam despre familiile de romani adevarate,in care barbatii erau barbati,nu marionete in mana unor individe gata sa faca orice compromis dupa ce "au gresit".
Nu gura lumii le blama pe concubine, ci ele insele se automarginalizau.
eu va spun clar ca nici acum o concubina nu este primita cu bratele deschise intr-o familie onorabila.

Dezvolta te rog ideea CU "in ce situatie te afli", fetelor daca tot dati curs unor ae=semenea dezbateri aveti macar curajul si spuneti lucrurilor pe nume.

Intrebare daca o concubina este maltratatta si batuta de catre cel cu care "traieste"cui i se plange?Ce lege le apara in aceasta tara?

Avem barbatii pe care ni-ii crestem si ni-ii educam, pentru imoralitatea generalizata din tara ,noi femeile suntem vinovate.

Va rog sa nu va suparati pe mine ,dar una din cele mai grave neajunsuri sociale ale Romaniei actuale, marlaniste ,este concubinajul, concubinaj care aduce o lumina imorala asupra romancilor practicante ale concubinajului.
Fiecare femeie isi traieste viata cum doreste,dar este responsabila pentru viitorul copiilor ei.


In sfarsit o femeie care gandeste sanatos...................restul postarilor sunt rataciri lumesti sau justificari ºubrede pentru a sustine o stare a lucrurilor nefireasca.


Sunteti cumva fiul doamnei Ursu_Livia???
grace000477
Postat pe 26 Iunie 2009 09:52
De la: Cypcip, la data 2009-03-12 17:04:39URSU LIVIA TREBUIE PUSA LA ZID SI PAC PAC E CAM "NAROADA"ASA DE FELUL EI VORBESTE F URAT DE FETE IN GENERAL ...CURIOS CA E FEMEIE.....
SI DA SI EU SUNT DEACORD CU CONCUBINAJUL!!! E PACAT STIU ...DA .SA STAI CU UN BARBAT PE CARE SA NU-L IUBESTI TOATA VIATA NU O FI PACAT?




cred ca mai potrivit ar fi cuvantul "VIEZURE!"...sau mai exista posibilitatea sa faca parte dintr-o secta!
grace000477
Postat pe 26 Iunie 2009 10:07
Casatoria e oricum la risc. Surprize pot aparea si dupa 40 ani. Nu-ti ramana decat sa te rogi si sa incerci sa fii cat mai sincera, in primul rand fata de tine. Succes!!
vero4new
Postat pe 26 Iunie 2009 10:27
si eu stau de un an k iubytu si e totu ok la anu ne luam carei probl k concubinaju daca nu te cunosty inainte il iei si ce facy s fie greseala vietii k nu va cunoasteti mai in detaliu, bine in cazurile in care nu se poate asta e dar daca e posibil de ce s nu locuim. Daca no sa mearga o sa fie din alte motive din care renuntam la casatorie da nu ca am trait impreuna inainte de nunta.da fiecare are dreptu la replica suntem o tara libera fiecare isi spune parerea
gaya87
Postat pe 26 Iunie 2009 11:36
De la: k3ntutza, la data 2008-08-28 23:27:44eu si ocean suntem impreuna de aproape 4 ani si tot cam de atat locuim impreuna...pana nu locuitzi impreuna e imposibil sa va cunoastetzi

deshi ma scoate din sarite ca isi lasa sosetele aruncate prin toata casa...ma dispera cand sforaie...cand isi lasa toate chestiile aruncate...ca ma trezeste in singura mea zi libera din somn dimineatza ca ii e foame....ca nu scoate dopul de la cada dupa ce face baie si lasa apa acolo depozitanduse toata spuma pe marginea cazii si tre sa frec de ma doare capu...desi uneori imi vine sa ma arunc pe geam de draci...cateodata il privesc cand doarme...e asa frumos...de fiecare data cand ajung obosita de la servici ma ia in bratze si ma alinta...ma pupa in fiecare dimineatza inainte sa plece la serviciu...ma lauda si ma dragaleste toata ziua...imi face toate poftele..iarna cand e frig ma cuibaresc langa el ca sa ma mangaie si sa ma incalzeasca....

e ceva ce sterge toate micile chestii....pentru mine un zambet de al lui sterge tot raul de care am avut parte in ziua respectiva...e barbatul care il iubesc...e tatal care il vreau pentru copii mei...il ador si in ochii mei mereu va fi perfect....


luminutza
Postat pe 26 Iunie 2009 12:39
De la: grace000477, la data 2009-06-26 10:07:19
De la: Cypcip, la data 2009-03-12 17:04:39URSU LIVIA TREBUIE PUSA LA ZID SI PAC PAC E CAM "NAROADA"ASA DE FELUL EI VORBESTE F URAT DE FETE IN GENERAL ...CURIOS CA E FEMEIE.....
SI DA SI EU SUNT DEACORD CU CONCUBINAJUL!!! E PACAT STIU ...DA .SA STAI CU UN BARBAT PE CARE SA NU-L IUBESTI TOATA VIATA NU O FI PACAT?




cred ca mai potrivit ar fi cuvantul "VIEZURE!"...sau mai exista posibilitatea sa faca parte dintr-o secta!

reusiti sa v-o inchipuiti soacra- cuiva ???? fie fata, fie baiat? doaaaamneeee!
luminutza
Postat pe 26 Iunie 2009 12:44
da sunt deacord cu tine,eu trebuia peste o luna s ama casatoresc si acum am tot simtiti ceva in suflet ceva nu er abine si ma rodea,eram d e7 ani impreuna dar nam apucat s astam impreun asi mias fi dorit f mult is defapt asta ne unea planurile si dorintele car enu am reusit s anile implinim si pana la urma mi am dat seama ca nu pot face pasul asta far s afii stat cu el sa vad daca chiar merg esau nu.si ma bucur ca am anulat nunta.acuma poate o s astamimpreuna nu s estie sau poate o s ane gasim p ealtcineva dar nu puteam sa intru intyro casatorie cu indoieli si poate nici nu l iubesc dardaca stateam cu el impreuna in fiecare zi toata ziua imi dadeam seam apt ca sentimentul acdela ca ceva nu e in ordine am inceput sal am d ecandam inceput s ane vedem tot mai des si s adormim mai des unul la celalalt si atunci a disparut dorul si a intervenit monotonia si am inceput sanu mai fiu multumita de el si el ain ceput s a nu mi mai acorde atentie..relati anu mai era nici pe aproape frumoasa ..eram ca doi mosi d e70 d eani.asaca mai bine stateam impreuna mai demult si vedeam ca nu n eintelegem si poate nu ajungeam inainte de nunta sa anulam totul.da e un pacat dar cum zicea una din voi e mai mare pacat s ate duci sa juri stramb l abiserica si s ajuri ca ramai cu acel om toata viata ca tu defapt nu poti s agarantezi asta pt ca nu sti si nici nu simti ,probabil ca dragostea adevarata se recunoaste din prima si acolo merge totul perfect din prima dar nu intodeuna e as auneori parteneri trebuie sa s eobisnuiasca unul cu celalalt si s avada daca reusesc sa se accepte si apoi sa intre in casnicie si sa fie responsabili si apti d ea creste copii intro familie normala.
pisimaya_grace
Postat pe 26 Iunie 2009 14:21
Da, asa e. Concubinajul isi poate avea locul lui intr-o relatie, intr-o casnicie. tocmai de aia (pentru ca am creyut in asta), am incercat si eu. Am locuit cu iubitul meu 3 ani inainte de casatorie si am hotarat ca e bine sa mergem mai departe impreuna, ca ne dorim asta, ca ne cunoastem destul de bine. Dar dupa casatorie, acea HARTIE semnata in cateva minute a sters tot ce invatasem despre el in cei 5 ani de relatie, si mai ales in cei 3 de concubinaj... Deci nu e suficient sa ne incredem cu orbire in asta, dar cred ca si fara ar fi si mai rau... Totul tine de destin, probabil. Pana nu de mult nu as fi crezut in destin, dar acum nu am pe cine sa mai dau vina pentru ce s-a intamplat.
ciella
Postat pe 26 Iunie 2009 15:27
De la: grace000477, la data 2009-06-26 09:52:09
De la: nelu4us, la data 2009-01-08 12:26:15
De la: ursu_livia, la data 2009-01-06 15:52:40
De la: natallya, la data 2009-01-06 15:12:23mai putine divorturi inainte? asta pentru ca femeile inghiteau orice de gurau celorlalti, ca dovada si bataiile aplicate femeiilor si acceptate chiar si in ziua de azi doar pentru ca: < ce vor zice ceilalti?> .Chiar trebuie sa traim dupa prejudecati? Toata lumea e pregatita sa te judece fara sa stie defapt in ce situatie te afli. CE se intampla atunci cand te pastrezi virgina pentru unul care se dovedeste a fi ticalos si pana la urma dai de unul mai bun care iti va accepta trecutul? Sunt situatii si situatii , rezolvarea problemelor nu se face dupa o singura regula. Si...DA: sunt de acord cu acest concubinaj inainte de nunta!



Care femei?Tarancile?Cele care erau casatorite cu brute alcoolice?Dar acestea erau aparate de ONG-ri si de catre o justitie foarte severa fata de violenta domestica.
Eu va vorbeam despre familiile de romani adevarate,in care barbatii erau barbati,nu marionete in mana unor individe gata sa faca orice compromis dupa ce "au gresit".
Nu gura lumii le blama pe concubine, ci ele insele se automarginalizau.
eu va spun clar ca nici acum o concubina nu este primita cu bratele deschise intr-o familie onorabila.

Dezvolta te rog ideea CU "in ce situatie te afli", fetelor daca tot dati curs unor ae=semenea dezbateri aveti macar curajul si spuneti lucrurilor pe nume.

Intrebare daca o concubina este maltratatta si batuta de catre cel cu care "traieste"cui i se plange?Ce lege le apara in aceasta tara?

Avem barbatii pe care ni-ii crestem si ni-ii educam, pentru imoralitatea generalizata din tara ,noi femeile suntem vinovate.

Va rog sa nu va suparati pe mine ,dar una din cele mai grave neajunsuri sociale ale Romaniei actuale, marlaniste ,este concubinajul, concubinaj care aduce o lumina imorala asupra romancilor practicante ale concubinajului.
Fiecare femeie isi traieste viata cum doreste,dar este responsabila pentru viitorul copiilor ei.


In sfarsit o femeie care gandeste sanatos...................restul postarilor sunt rataciri lumesti sau justificari ºubrede pentru a sustine o stare a lucrurilor nefireasca.


Sunteti cumva fiul doamnei Ursu_Livia???






nu....crek e tot tanti ursu numa ca transpusa
Bluesky_grace
Postat pe 26 Iunie 2009 17:07
BUNA FETELE,EU CRED CA ESTE F BINE SA LOCUITI INAINTE DE UN PAS MULT MAI IMPORTANT IN VIATA IMPREUNA ITI DAI SEAMA DE MAI MULTE CHESTII,POATE TE INDRAGOSTESTI MAI MULT,SAU POATE VEZI CA NU-TI PLACE.
kalis27
Postat pe 26 Iunie 2009 17:32
Nu conteaza virginitate sau concubinaj inainte de nunta,tot ce conteaza e sa va iubiti respectati si sa fiti sinceri unul cu celalalt,eu l-am cunoscut trei saptamani si am hotarat sa ne mutam impreuna sa ne casatorim si asa am facut nu a contat ce au zis cei din jurul nostru,avem 27 ani de casnicie doi copii minunati si ne iubim si intelegem perfect,asta nu inseamna ca nu am avut necazuri sau greutati dar le-am trecut impreuna cu dragoste si totul a parut mai usor,asa ca nu va ganditi ca trebuie sa fiti virgine sau sa stati in concubinaj 2-3 ani sa va cunoasteti.
kudika023697
Postat pe 26 Iunie 2009 18:26
Si noi suntem impreuna da 2 ani si 2 luni si stam impreuna de aproape 2 doi ani. Peste 2 saptamani ne casatorim si ni s-a intamplat ceva dstul de ... curios. Ne spovedim si ne impartasim la aceeasi biserica unde sunt doi preoti. In 2 ani de zile am marturisit faptul ca stam in concubinaj, pana acum am fost spovediti si impartasiti de ambii de cateva ori.
Acum am fost iar si a inceput preotul sa ne spuna(pe rand)ca nu ne cuminice ca e pact mare, etc,etc.

Deacord ca e pacat. Nimic de spus, dar abia acum si-a dat seama?

Parerea mea este ca fiecare face sum simte si cum ii e lui bine.

Casa de piatra la toata lumea!
ana_2005_maria
Postat pe 26 Iunie 2009 21:42



Conteaza daca traiti in concubinaj daca iubirea voastra e atat de mare incat puteti trece si muntii? Totul tine de ceea ce va place voua si daca voi considerati ca e bine asa atunci asa sa faceti nu ascultati de altii.Spuneti ca ei si faceti ca voi nimeni nu va opreste!
Am si eu o rugaminte la voi daca puteti sa dati si voi un vot la nr 43 pe http://www.mygsp.ro/voteaza.php. Va rog mult!
Annca_Nichi
Postat pe 27 Iunie 2009 07:32
De la: ana_2005_maria, la data 2009-06-26 21:42:59Si noi suntem impreuna da 2 ani si 2 luni si stam impreuna de aproape 2 doi ani. Peste 2 saptamani ne casatorim si ni s-a intamplat ceva dstul de ... curios. Ne spovedim si ne impartasim la aceeasi biserica unde sunt doi preoti. In 2 ani de zile am marturisit faptul ca stam in concubinaj, pana acum am fost spovediti si impartasiti de ambii de cateva ori.
Acum am fost iar si a inceput preotul sa ne spuna(pe rand)ca nu ne cuminice ca e pact mare, etc,etc.

Deacord ca e pacat. Nimic de spus, dar abia acum si-a dat seama?

Parerea mea este ca fiecare face sum simte si cum ii e lui bine.

Casa de piatra la toata lumea!

sincer daca i-ai spsu de mult si acum face asa inseamna ca vrea si el o atentie am maia uzit de cazuri de genul asta.
kudika007717
Postat pe 27 Iunie 2009 11:17
De la: ana_2005_maria, la data 2009-06-26 21:42:59Si noi suntem impreuna da 2 ani si 2 luni si stam impreuna de aproape 2 doi ani. Peste 2 saptamani ne casatorim si ni s-a intamplat ceva dstul de ... curios. Ne spovedim si ne impartasim la aceeasi biserica unde sunt doi preoti. In 2 ani de zile am marturisit faptul ca stam in concubinaj, pana acum am fost spovediti si impartasiti de ambii de cateva ori.
Acum am fost iar si a inceput preotul sa ne spuna(pe rand)ca nu ne cuminice ca e pact mare, etc,etc.

Deacord ca e pacat. Nimic de spus, dar abia acum si-a dat seama?

Parerea mea este ca fiecare face sum simte si cum ii e lui bine.

Casa de piatra la toata lumea!


- eu cred ca o face pt binele vostru, pt ca ve-ti incepe o viata adevarata in fata lui Dumnezeu prin casatoria voastra si tb sa fiti iertati de toate pacatele.

- iar ca nu va cumineca aceasta este plata voastra pt pacat e foarte OK decat sa va de-a posturi sau rugaciuni pe care sa nu le poti duce la bun sfrsit eu zic ca e mai ok asa.

- nu va spus pana acum probabil ca a crezut ca nu e asa de important, e suficient ca l-ati spus, dar acum ca e serioasa povestea vrea sa incepeti cu bine - succes si multa fericire.

laura02maria
Postat pe 27 Iunie 2009 11:41
pentru mine viitorul meu sot a fost primul si sper s fie singurul ne vom casatori peste o luna si ceva si locuim impreuna de un an
gabielle88
Postat pe 9 Iulie 2009 14:19
tarot_healthy
Postat pe 24 August 2009 14:19
Cat de departe s-a ajuns la acest subiect...in fine, a fost odata o vreme acuma traim in secolul 21 si deci prin urmare deja multe lucruri din trecut nu mai tin de prezentul nostru zbucumat.Eu clar nu vreau sa fiu virgina la biserica , consider ca este foarte important sa cunosti destul de bine persoana chiar si la capitolul acesta-sex-
kudika_17683
Postat pe 8 Iulie 2013 19:40
De la: gabielle88, la data 2009-07-09 14:19:08pentru mine viitorul meu sot a fost primul si sper s fie singurul ne vom casatori peste o luna si ceva si locuim impreuna de un an

Mi se pare cea mai inteleapta decizie inainte de o casatorie.Traitul impreuna , pentru a vedea daca in 2 chiar este viata atat de roz precum pare muultora inainte de maritis.
kudika_17683
Postat pe 8 Iulie 2013 19:42
De la: Annca_Nichi, la data 2009-06-27 07:32:06


Conteaza daca traiti in concubinaj daca iubirea voastra e atat de mare incat puteti trece si muntii? Totul tine de ceea ce va place voua si daca voi considerati ca e bine asa atunci asa sa faceti nu ascultati de altii.Spuneti ca ei si faceti ca voi nimeni nu va opreste!
Am si eu o rugaminte la voi daca puteti sa dati si voi un vot la nr 43 pe http://www.mygsp.ro/voteaza.php. Va rog mult!

Ei bine nu mi se pare chiar asa de simplu.Daca cineva iti zice vezi ca atunci cand stati in 2 , o sa stai numai in bucatarie , ca el se joaca etc...Ce mai faci in momentul acela cand iti dai seama ca este asa?
kudika_17683
Postat pe 8 Iulie 2013 19:44
De la: kalis27, la data 2009-06-26 17:32:44 BUNA FETELE,EU CRED CA ESTE F BINE SA LOCUITI INAINTE DE UN PAS MULT MAI IMPORTANT IN VIATA IMPREUNA ITI DAI SEAMA DE MAI MULTE CHESTII,POATE TE INDRAGOSTESTI MAI MULT,SAU POATE VEZI CA NU-TI PLACE.

Sau..cum este treaba in doi la capitolul curatenie, gatit, cumparaturi, facturi , bani..si multe altele
kudika_17683
Postat pe 8 Iulie 2013 19:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
perlele miresei=lacrimi? 29 De la: carla10 25 August 2010 11:02
un sfat va rog... 6 De la: grace003710 31 Iulie 2009 09:06
Buna fetelor, 15 De la: eu_ovidiu 9 Iunie 2011 04:08
Porumbei albi la nunta ! 1 De la: Citrine 6 Septembrie 2009 09:54
ai mei sunt divortati - mama nu vrea sa o invit pe iubita tatalui la nunta 54 De la: nattysor 8 Ianuarie 2010 17:55