Setari Cookie-uri

Marturii

Voi la ce fel de marturii v-ati gandit? Parca saculetii cu bomboabe, pietre si altele de genul au devenit prea comune. Nici poza de la sfarsitul nuntii cu mirii nu prea ma incanta...
Astept idei.
fantome
Postat pe 25 August 2008 16:11
Eu m-am gandit sa vorbesc la o cofetarie/ patiserie si sa-mi confectioneze inimi rosii cu martipan alb pe care sa scrie numele noastre si data nuntii. Le aranjam in ceolofane legate cu fundite. O sa va tin la curent si cu ce preturi gasesc legat de idee.
fantome
Postat pe 28 August 2008 09:45
O inimiara despre care v-am vorbit mai sus costa in jur de 2-3 lei si are 100 de grame.
fantome
Postat pe 3 Septembrie 2008 08:17
lamureste-ma mai intai ce draq is alea marturii????cand se dau...e traditzie...e moda???carei rostu lor???te popic

Postat pe 8 Septembrie 2008 00:05
Marturiile sunt cadoul cu care pleaca nuntasii la sfarsitul nuntii. Sunt puse pe masa de la inceputul nuntii. Nu era o traditie, a fost imprumutata, dar cred ca a devenit traditie. Multi folosesc niste saculete de organza in care pun bomboane, sau se pun cartonase cu mesaje, ornate cu flori etc.
fantome
Postat pe 8 Septembrie 2008 09:47
eu am sa pun pe masa pliante cu poze de ale noastre cate ceva despre iubirea nostra...si multumiri pt nuntasi....mi se pare mai fain...poopicei

Postat pe 8 Septembrie 2008 21:49
Am renuntat la ideea cu turtitele dulci... nu imi mai ajungeau banii. Asa ca voi pune niste cartonase cu numele noastre.
fantome
Postat pe 10 Septembrie 2008 08:54
eu m-am gandit la lumanari late care sa fie prinse cu o fundita cat e lumanarea de mare si pe care sa scrie multumirile noastre si numele .Ar ajunge in jur de 4 lei o marturie ca aceasta.Dar vreau sa le fac eu singurik pentru ca ma descurc.Voi cumpara lumanarile din depozit de undeva ca sa i-au mai multe si voi cumpara tull sau voal mai mult si le voi lega eu.Voi imprima de fundite care se pun la flori numele si multumirile si va fi gata.Sper sa iasa.Asa reduc mai ieftin si ma va costa in jur de 2 lei 50 .pupik
Puffy_grace
Postat pe 26 Octombrie 2008 10:56
Bravo, Puffi. Imi place iddea ta.
fantome
Postat pe 27 Octombrie 2008 12:49
Ma bucur ca iti place fantome.Daca mai ai indei originale altceva decat ceea ce face toata lumea astept pareri...
Puffy_grace
Postat pe 29 Octombrie 2008 12:50
si eu m-am gandit sa imi confectionez singura marturiile dar nu se merita
prea multa munca si mi-e ca nu imi ies
imi doresc cea deosebit cu scoica, niste betisoare de scotisoara si o punguta de bomboane, adik tulle
as putea sa le fac deoarece am acasa un pungoi cu scoici (sunt colectionara) dar acum sa vedem
m-as scuti de niste bani ce-i drept
iulik_flore
Postat pe 19 Noiembrie 2008 16:53
sa stii ca te scuteste mult...nu iti trebuie decat imaginatzie ...mutl succes...poti incerca din inainte sa vezi cum iti eise...pupik
Puffy_grace
Postat pe 20 Noiembrie 2008 15:27
Buna...si pe mine ma preocupa foarte mult marturiile deoarece cred ca sunt foarte importante si oarecum fac o impresie foarte buna,
la pungutele cu bombonele albe as renunta deoarece sunt deja prea comune iar eu imi doresc ceva mai deosebit....probabil o poza de a noastra imprimata pe lumanare, sau un borcanel mic cu miere,sau o sticla de sampanie la fel cu poza noastra!
O sa ma mai gandesc......nunta mea va fii pe 25 iulie anul viitor mai am 8 luni la dipozitie....!
Daca mai aveti si voi vreo idee mai deosebita....?
danyhela
Postat pe 26 Noiembrie 2008 11:05
Eu am spus ca vreau lumanari mai late infasurate in tull sau voal....pe care sa le legam cu o funditza imprimata cu numele noastre si cu multumirile.Eu zic ca ar fi altceva decat cutiutele sau pungutele cu bomboane , care intr-adev ar sunt prea comune.
Puffy_grace
Postat pe 27 Noiembrie 2008 11:51
Fetelor, in realizarea oricaror ornamente pentru nunta voastra de vis, va stam la dispozitie la preturi cu mult sub cele ale pietei! Oferta este variabila, realizand orice model existent pe piata sau dorit de voi! va astept cu un mesaj privat!
mimish
Postat pe 1 Decembrie 2008 13:56
Buna,
poti sa-mi spui te rog ce fel de marturii aveti? niste poze ar fi grozave.
multumesc mult
jolie_k
Postat pe 13 Decembrie 2008 20:07
Buna
Eu fac marturii din margele si daca sunteti interesate nu ezitati sa intrati pe blogul meu sa le vedeti www.coliere.ro. In afara de marturii fac aproape orice din margele, sunt fascinata de ele. Coliere, bratari, inele, pomi din margele , articole de nunte, cruci pt masina si multe altele. Astept pareri si poate si comenzi

Pupicei


dinittza
Postat pe 23 Decembrie 2008 12:09
marturii mai deosebite si personalizate din zahar gasiti la marzipan.ro un site care vinde online in Bucuresti si provincie.
maryal
Postat pe 29 Decembrie 2008 11:36
eu am gasit un site foarte simpatic, www.vallettaglass.com, o firma care face tot felul de obiecte din sticla suflata, inclusiv marturii. au o sectiune speciala pentru accesorii de nunta, eu mi-am ales inimioarele.
meet_me_upstairs
Postat pe 21 Ianuarie 2009 19:18
Buna! Missy, m-am uitat si eu pe site-ul http://www.vallettaglass.com si mi se par foarte frumoase obiectele lor. Eu as vrea sa dau ca marturii porumbei de sticla, pentru ca asta vreau sa fie si pe tort. Sau lebede. Am vazut pe site ca au un model foarte dragut de lebede si pasarele. Am vazut si inimioarele de care ai zis tu. Ma intereseaza pretul / bucata, ca nu am gasit pe site. Eu as vrea 2 porumbei / lebede lipite, adica o bucata. Ma intreb... oare fac si la comanda, adica ce le cer eu? Si cum pot comanda. Ma intereseaza foarte mult acest subiect. Astept raspuns! :) Iti multumesc frumos si numai bine!
Tassy_grace
Postat pe 22 Ianuarie 2009 08:58
la noi de obisnuieste sa se dea acasa o caserola cu prajituri si o sticla cu bautura....numai ca eu o sa inlocuiesc caserola de prajituri cu o cutie de raffaello. iar ca bautura voi da eterna tuica de prune...numai ca am nevoie de ceva sticle dragute (de sticla) si nu prea am gasit nimic...nu stiti nimic? pe unde as putea gasi? si la sticla voi prinde frumos un biletel cu multumirile....asa m-am gandit... ce parere aveti?
in ceea ce priveste lumanarile....am fost la o nunta si s-au dat acasa lumanari, asa imbracate in tull...din cate am auzit nu a fost lumea f incantata... acum fiecare procedeaza cum crede ca e mai ok.....
ditzeta
Postat pe 7 Februarie 2009 23:07
lumanari date acasa aolueuuuu

bine acu, depinde si ce lumanari....

ditza_salagica ar fi frumos ca pe respectivele sticle sa puneti o eticheata care sa contina poza voastra

eu am vz in genul asta la Cluj, la o nunta.

mi-a placut f mult.bine k ei au pus sticlele pe masa, nu le-au luat acasa

si langa poza lor, avea un mesaj ceva de genul: "asteptam modele ptr urmatorul eveniment"
ca si cum te invitau si pe tine sa faci pasul cel mare

pozele respective poti sa le scoti si acasa, pe hartie normala

deci costurile nu sunt prea mari....
iulik_flore
Postat pe 8 Februarie 2009 21:25
orice se poate pune in practica,daca doriti ceva traznit si totodata interesant va astept sa facem marturiile impreuna! astept ideile voastre sa le punem in practica la cele mai mici preturi ,adevarul este k multe din marturii sunt ''expirate'' insa daca veniti cu idei ciudate nu stiu cat de ok vor fii luate in considerare de invitatii vostriiiiii, eu am primit ca marturii: pixuri cu numele mirilor,elefantei,bomboane,cioco astea in tul,pt botez ingerasi insa eu mi-am facut marturiile singura atat la nunta cat si la botez si din acest motiv vreau sa va ajut si pe voi,ideea cu lumanarile nu stiu cat de ok mi se pare(parerea mea)ar trebui sa fie ceva mai vesel,un saculet cu plante mirositoare de exemlpu,sau un manunchi de spice de grau(depinde cand faceti nunta),mie lumanarile date drept cadou mi se par ok in aranjamnete speciale pt mese sau pt evenimente speciale,va astept pe privat sa vb detalii,cine are vreo idee si vrea sa o puna in practica o astept
mihamedlife
Postat pe 25 Martie 2009 21:46
cum am mai raspuns pe undeva pe forum pe aici, eu una nu as oferi la nunta mea decat chestii funny, interesante si in final folositoare! Daca nu imi permit cred ca as oferi bombonelele tipice la cutiuta, sau oricum ceva de papat dulce, gen bobo de ciocolata in saculetii aia tul finuti legati cu fundita cum vad ca se tot da astazi, insa sper sa nu ofer asa ceva si sa imi permit sa cumpar niste chestii intr-adevar cool!

NU vreau nici turturele, lebede, porumbei sau pasarici nici alt tip de bibelou kitchios pe care omul sa il admire pe loc si apoi sa il uite intr-un colt de sertar p-acasa, eventual dupa cateva luni, la curatenia generala sa-l si arunce ca deh, e useless si oricum bibelourile nu se mai poarta demult, deci la ce bun?!

eu as vrea sa ofer genul de marturii simpatice precum: brelocuri de chei ff finute, sau dopuri de sticla din cristal, sau brichete personalizate la fel f finute, sau pixuri pretioase, ori un desfacator de sticle la fel - inoxul ala pretios si stralucitor, sau o lingurita finuta incrustata cu pietricele iar mi se pare cea mai buna alegere, etc.. idei am sa imi pun si in cap..ideea e ca vreau ceva finut, pretios si folositor, clar..chit ca folositor pe loc sau folositor cateva luni, sau folositor cativa ani incolo de la nunta mea.. important e ca nu vreau bibelou ci ceva de folos si care sa le aminteasca unde au fost:)

PS: aceasta este marturia mea preferata..desi idealul meu e ca obiectul sa fie nitel mai pretios, eventual cu 2,3 pietriciele acolo pe maner,sa arate ca o bijuterie! oricum ideea e f buna si sper sa o pun in practica la vremea potrivita:

http://foto.cere.ro/album-foto-Marturii+pentru+nunta+-+cadou+pentru+invitati+-27576.html

cristinne83
Postat pe 21 Aprilie 2009 10:08
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Funda_accesoriu_chic_pentru_rochia_de_mireasa.html

superbeeee fetelorrrr, uitati-va aici
iulik_flore
Postat pe 22 Aprilie 2009 12:10
Buna fetelor! Am si eu o intrebare legata de marturii. Se dau la cuplu sau la fiecare persoana? De exemplu daca dai o lumanare, o dai pt un cuplu sau la fiecare persoana in parte? Mersi frumos pt ajutor. Va pup
kudika021476
Postat pe 28 Aprilie 2009 10:01
iulikutzo din ce stiu eu bomboanele se dau la cate o sg persoana, deci separat daca ai cuplu, dai 2 p;ungute,.. insa daca ai ceva mai consistent, gen obiect mai frumusel, pretios, sticle de bautura fina,etc alea se dau pe cuplu! in plus tine si de tine..daca ai bani poti da si la fiecare insa daca marturiile tale sunt cam scumpe.. atunci rezuma-te doar la cuplu ca injumatatesti si cheltuiala!

PS: eu as oferi cate o lingurita d-aia pretioasa plina de bombonele la fiecare, insa daca lingurita mea costa peste 10 sau 15 ron de persoana, plus bobo, plus tulul, funda,etc.. m-ar duce la 10ron x 150 de persoane de la nunta = minim 15 milioane!!!! asa zici ca deh.. dai cate una la familie si aia e!desi nu mi-ar placea:(
cristinne83
Postat pe 28 Aprilie 2009 15:30
De la: cristinn, la data 2009-04-28 15:30:26iulikutzo din ce stiu eu bomboanele se dau la cate o sg persoana, deci separat daca ai cuplu, dai 2 p;ungute,.. insa daca ai ceva mai consistent, gen obiect mai frumusel, pretios, sticle de bautura fina,etc alea se dau pe cuplu! in plus tine si de tine..daca ai bani poti da si la fiecare insa daca marturiile tale sunt cam scumpe.. atunci rezuma-te doar la cuplu ca injumatatesti si cheltuiala!

PS: eu as oferi cate o lingurita d-aia pretioasa plina de bombonele la fiecare, insa daca lingurita mea costa peste 10 sau 15 ron de persoana, plus bobo, plus tulul, funda,etc.. m-ar duce la 10ron x 150 de persoane de la nunta = minim 15 milioane!!!! asa zici ca deh.. dai cate una la familie si aia e!desi nu mi-ar placea:(


da, asa stiu si eu k s-ar da cate o marturie la pers...dar acum exact asa cum ai spus si u
oricum superrrr ideea cu linguritele
iulik_flore
Postat pe 28 Aprilie 2009 21:09
Salut fetelor,

Valabil pentru cele care stau in Bucuresti.
Nici mie nu mi-a venit sa cred, de ce nu dati o raita pana in Niro ( Europa) asa cum o stie toata lumea. Sunt standuri speciale chiar la intrare in Europa special cu tot ceea ce ai nevoie pentru o nunta si sunt preturi super acceptabile. Eu mi-am facut singuta cocardele, mia-m ales direct din magazin cum vreau sa arate, culori, floricele, fundite, si m-a costat 1 Ron bucata. Si au iesit superbe. La fel si marturiile incep de la 2 Ron pana la 4 Ron. Si nu numai absolt tot ce se poate cumpara pentru nunta gasiti acoo cu suguranta, bine asta daca va intereseaza in mod deosebit bugetul.
Cine vrea sa se duca Spor la cumparaturi, si un sfat ptr cele care se duc cu viitori soti, mai bine lasa-ti acasa, o sa aveti mult de vazut si nu cred ca au rabdare.
printesa2099
Postat pe 29 Aprilie 2009 08:29
Noi oferim marturii la preturi intre 0,5 ron si 3,5, iar cocarde intre 0,5 si 3 ron!
mimish
Postat pe 29 Aprilie 2009 21:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cel mai bun meniu de nunta!100 lei 1 De la: restadam 18 Ianuarie 2012 15:12
ALEGEREA MIRELUI 27 De la: grace000477 28 Iulie 2013 17:27
Cu siguranta "Formatie" ! 1 De la: IonutSturzeaBand 30 Septembrie 2015 22:01
Pomisori feng shui si unt de shea 1 De la: I3ianca 14 Ianuarie 2011 22:03
Soacra buna sau rea? 15 De la: kudika_26600 22 Ianuarie 2013 17:04