Setari Cookie-uri

Marturii

la nunta fratelui meu au dat cate un evantai care avea legat un cartonas pe care era scris numele lor si data nuntii, erau in multe culori.au fost pe placul tuturor si de ajutor,nunta fiind facuta vara.
grace001778
Postat pe 15 Mai 2009 13:58
Buna fetelor..eu lucrez la o asociatie umanitara cu tineri cu dizabilitati si facem lumanari..Am facut lumanari ca marturii la foarte multe nunti..Facem si personalizate si majoritatea au luat cu initialele lor pe lumanare..Sunt foarte elegantele si deosebite..Daca sunteti interesate nu ezitati sa-mi trimiteti email la katrynel_simona@yahoo.com..
katrynel_simona
Postat pe 22 Iunie 2009 14:22
eu am nunta in Septembrie si m-am gandit sa cumpar mire si mireasa sunt niste ,, bibelouri '' marime mai micuta , costa 1,50 una , plus tul cumparat si voal , si le voi impacheta eu!
ema_ion
Postat pe 23 Iunie 2009 12:03
fetelor, trag 2 concluzii:
1. v-ati dilit
2. ati uitat ca sunteti ortodoxe sau poate nu aveti de lucru si trebuie sa spuneti tot felul de tampenii
concluzie:socolaaaaaaaaaaaaaaaa
grace003772
Postat pe 29 Iunie 2009 20:39
Salutare,

Eu am pregatit acasa din voal colorat cate un saculet in care am pus 5-7 arahide glazurate si legate cu o fundita sunt ieftine se fac rapid si arata ff bine.
Succes se pot face chestii ff dragute fara prea mult efort financiar...
catalinastoica20
Postat pe 31 Iulie 2009 20:00
dragi foste si viitoare miresici, va rog tare mult sa ma ajutati cu idei de marturii pentru barbati: daca stiti unde pot gasi sticlute mai mici pt tuica sau vin, dop de sticla....orice interesant si cat de cat practic pt barbati. pentru femei am luat niste evantaie din lemn, din Niro si fundite. mai avem doar 3 saptamani pana la nunta.
mihahauno
Postat pe 2 August 2009 21:55
Eu voi pune ca marturie borcanase cu miere de albine si nuca...sunt niste miniborcanase care au lipite pe capac doua fundite (culorile mi le aleg eu) si voi mai lipi pe borcanas o etichetuta frumoasa cu numele nostru...
bmgabita
Postat pe 3 August 2009 13:46
Buna
Daca vreti sa vedeti modelele de marturii facute de noi intrati pe profilul meu!!! Iar pentru comenzi si pentru mai multe detalii ma puteti contacta pe adresa de email katrynel_simona@yahoo.com.
katrynel_simona
Postat pe 4 August 2009 15:03
Si eu nu sunt inca decisa ce sa aleg in privinta marturiilor insa am vazut unele frumoase ca o coronita din bombonele daca doriti sa le vedeti puteti intra pe calinevents.com
farkas_florentina
Postat pe 20 August 2009 15:00
eu as vrea un cuplu (mire si mireasa) din turta dulce ...dar nu stiu exact unde se pot face...imi puteti da o idee
CarmenKma
Postat pe 4 Octombrie 2009 13:35
zicea cineva pe aici de cutii de rafaello si sticle de bautura..pai investitia e de ordinu zecilor de milioane! wow!!!
la 200 de insi sa dai cate o cutie de rafaello si un vin vine minim 20, 25 de ron pachetul x200 de insi= 40 de milioane??? wow!!!!!!!!!!!!! mda...

stiu ca la nunta unei persoane cunoscute, s-a oferit cadou invitatilor o cutie de bomboane de ciocolata cu funda Baci Perugina superba, eleganta, iar drept marturii a avut saculeti de organza cu cate 3 praline din acestea (Baci- Bomboana de ciocolata cu ravas de dragoste inauntru) ff intersant si f de bun gust, insa nii pretul nu e mai prejos..

Daca o marturie din 3 bobo de ciucalata Baci mi-as permite si eu.. ma costa 1,5 lei bomboana X 3 + 0,5 ron saculetul= 5ron marturia dar adevarata, nu se ompara cu obisnuitele cele cu alune glazurate albe, e ceva..insa cutia aia cu funda mare e ~ 70 de ron frate..x 200 de insi= 150 de mil=)) asta e numai pt nunti de bossi=))

aici sunt marturiile Baci:

http://3.bp.blogspot.com/_68Gq1DOY5Bw/SunDRJCDP4I/AAAAAAAAAIw/MBC0hSoNXt4/s1600-h/DSC07608.JPG

iar aici celebra cutiuta cadou de la baci:

http://2.bp.blogspot.com/_PU0b1AG1Wzk/SvfeMwjhFwI/AAAAAAAAAGE/RRurgcSwp8U/s1600-h/Baci+Perugina+De+lux+Glitter+(mici).jpg
cristinne83
Postat pe 10 Noiembrie 2009 11:47
scuze, nu cred ca am dat linkul corect: asta e:
Marturii:

http://3.bp.blogspot.com/_68Gq1DOY5Bw/SunDRJCDP4I/AAAAAAAAAIw/MBC0hSoNXt4/s1600-h/DSC07608.JPG

cutia cadou

http://2.bp.blogspot.com/_PU0b1AG1Wzk/SvfeMwjhFwI/AAAAAAAAAGE/RRurgcSwp8U/s1600-h/Baci+Perugina+De+lux+Glitter+(mici).jpg


cristinne83
Postat pe 10 Noiembrie 2009 11:50
scuzoaiele mele;))

nu stiu de ce nu merg
l-am copiat la mine in album

deci:
marturii

http://www.grace.ro/comunitate/cristinn/poze/show/5/3535/Marturie-din-ciocolata-Baci-Perugina-cu-ravase-5-7-ron.html

cadou cutie:

http://www.grace.ro/comunitate/cristinn/poze/show/7/3535/Cutie-cadou-pt-invitati-Baci-Pergina-pt-nunti-pompoase-65-80-de-ron.html
cristinne83
Postat pe 10 Noiembrie 2009 12:02
Bna fetelor...daca va intereseaza intrati la mine si vedeti ce marturii am avut eu...poate e o idee care sa va placa....la nunta mea au facut senzatie...mi le-au si furat ospatarii:(((...pupici
Bluesky_grace
Postat pe 18 Decembrie 2009 13:07
eu m-am gandit ca marturii sa dau ceva util decat aceleasi bomboane..eu am cmparat din italia(dar in romania sg se gasesc..nush daca la acelasi pret)...rama de pus poza..mica...din inox..in care voi pune poza cu noi 2..oricum cine nu vrea poza noastra poate pune oricare alta poza..imp e ca dupa nunta marturia mea sa nu fie aruncata asa cum se intamnpla cu cele facute din bomboane sau orice altfel de lucru comestibil
elena8820
Postat pe 19 Decembrie 2009 23:12
De la: elena8820, la data 2009-12-19 23:12:49eu m-am gandit ca marturii sa dau ceva util decat aceleasi bomboane..eu am cmparat din italia(dar in romania sg se gasesc..nush daca la acelasi pret)...rama de pus poza..mica...din inox..in care voi pune poza cu noi 2..oricum cine nu vrea poza noastra poate pune oricare alta poza..imp e ca dupa nunta marturia mea sa nu fie aruncata asa cum se intamnpla cu cele facute din bomboane sau orice altfel de lucru comestibil


este f interesanta ideea ta. eu insa o sa merg pe traditia celor cinci bombonele
iulik_flore
Postat pe 20 Decembrie 2009 16:46
Tinand cont ca la noi nu exista o traditie in ceea ce priveste marturiile, puteti incerca orice.
fantome
Postat pe 22 Decembrie 2009 20:31
- fusei la o nunta in toamna unde nu au existat marturii si nimeni nu a bagat de seama..eu mi-am dat seama acasa abia:))..
- la alta nunta am bagat de seama ca nu existau crantzanele, alune,covrigei,etc..si le-am simtit lipsa enorm:)) mai mult decat a marturiilor care culmea au existat..dar ca si prioritate cred ca alunele ar fi fost primordiale:)) mirii nu au stiut se pare;))
- la alta nunta nu am primit invitatie, desi verbal ne-a tot sunat mirii de 2,3 ori, insa invitatia nu a mai ajuns si la noi..pur si simplu au facut f putine, tot din economie probabil.( aceeasi miri cu lipsa marturiilor..asa se face nunta la economie si pe profit.. au iesit cu vreo 10mii de euro profit oamenii,asadar.. deh, unii aleg banii si profitul..altii nu)

oricum marturiile exista de f putin timp pe piata larga a nuntilor asa... inainte nu se dadeau marturii.. sa nu imi spuneti ca mamele voastre avea marturii acum 20,30 de ani? eu nu cred..
sunt un lucru tare dragut, insa nu indispensabil..cine nu are nu are si punct.
cristinne83
Postat pe 27 Decembrie 2009 13:14
da, asa este, sora mea de ex. acum 4 ani nu a avut marturii.
abia aprusera cele in tulle pe care eu le stiam, ea nici nu stia ce sunt sau cum arata, si deci...nu si-a mai luat.
uneori ma mir si eu cum de nu i-am spus sau cum de nu am insistat sa isi ia ( va asigur k nu a fost vb de bani), pur si simplu am omis, nu am mai dat importanta.

acum insa, cand piata este invadata cu fel si fel de marturii, amintiri, decoratiuni, porumbei, vulcani reci...etc...nu as mai suporta ca la nunta mea sa nu am macar clasicele bombonele in tulle.

chiar vb cu ea zilele trecute la nunta mea si ea imi spunea: "fato, cand am facut eu nu era cu atatea "d-astea" cum sunt acum, era mai simplu." si culmea...ca nu a fost decat in 2005.
iulik_flore
Postat pe 27 Decembrie 2009 21:57
Idei mai mult sau mai putin orginale pentru marturii, in 3 ! articole!
http://www.avatarstuff.eu/blog/?p=570 - Continutul
http://www.avatarstuff.eu/blog/?p=541 - Ambalajul
http://www.avatarstuff.eu/blog/?p=523 - Bomboane originale.
Avem la profil si cateva poze cu marturiile noastre. Preturile sunt mici, mici de tot. Merita!
avatarstuff
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:17
Buna de unde a luat fratele tau evantaiele si cat la ajuns bucata ai idee? ms
bianca_iuganu
Postat pe 8 Septembrie 2010 20:33
De la: grace001778, la data 2009-05-15 13:58:21la nunta fratelui meu au dat cate un evantai care avea legat un cartonas pe care era scris numele lor si data nuntii, erau in multe culori.au fost pe placul tuturor si de ajutor,nunta fiind facuta vara.



sal ai idee cat a adt fratele tau pe bucata si de unde le-a luat?ms
bianca_iuganu
Postat pe 8 Septembrie 2010 20:34
Daca va intereseaza marturii dulci, adica turta dulce in forme de inimioare, porumbei, casuta etc, (decorate si personalizate in functie de preferinte), sau ciocolata de casa (cu alune, nuca ,migdale) scrieti-mi pe facutincasa@yahoo.com. Acestea sunt facute manual, doar din ingrediente naturale. Se pot ambala cate doua pentru un cuplu sau individual.
O alta varianta de marturii pentru cei mai putin comventionali sunt marturiile origami (inimi , fluturi, flori din hartie colorata pe care se pot adauga mesaje etc.
Celor doritori (eu locuiesc in Iasi, dar lucrez cu oricine este interesat) le pot trimite fotografii pe e-mail ca sa-si faca o idee.
facutincasa@yahoo.com
danamama
Postat pe 16 August 2011 22:33
Poti, te rog, sa imi dai un site pe care sa vad marturiile facute de tine?
Multumesc
kudika_6120
Postat pe 27 Aprilie 2012 22:44
pai ...tu prima
criszoe
Postat pe 27 Aprilie 2012 22:50
La nunta mea am dat sapunuri naturale facute manual. Mai jos e linkul de unde le-am luat. http://www.breslo.ro/Shop/sapun-natural
Le-am ambalat in folie transparenta si le-am legat cu sfoara de care am prins un cartonas cu numele nostru si multumiri... Fetele au fost cele mai bucuroase de cadou, mai ales ca nu ingrasau
kudika_20067
Postat pe 4 Noiembrie 2012 01:19
wow..ceva f neobisnuit dar interesant.cum au reactionat invitatii??
kudika_17683
Postat pe 5 Decembrie 2012 18:26
Eu voi opta pentru niste magneti , ceva simbolic ce sa aminteasca de aceste momente :)
kudika_17683
Postat pe 22 Ianuarie 2013 23:29
Sunt un pic indecisa privind aceasta treaba...nu vreau nici ceva comun sau ceva care sa se manance.Mi-ar placea sa fie o amintire dar sa apelez la vesnicii ...magneti.
kudika_17683
Postat pe 27 Februarie 2013 14:58
Interesanta idee..insa ce te faci cu cei care sunt alergici la miere /nuca?
kudika_17683
Postat pe 27 Februarie 2013 15:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Muzica?? 6 De la: kudika452279 13 Octombrie 2011 16:56
Schita pentru rochia de mireasa 20 De la: LittleMissLory 14 Februarie 2015 21:33
DJ NUNTA,BOTEZ 2 De la: kudika_5526 21 August 2012 20:29
cel mai bun meniu de nunta!100 lei 1 De la: restadam 18 Ianuarie 2012 15:04
Fii o femeie/sotie moderna! 2 De la: Cassey 22 Aprilie 2010 14:47