Setari Cookie-uri

SOT INFIDEL

inainte de a ma casatori am avut o relatie de 4 ani cu sotul meu. si am trecut prin muulte.. pana cand mi-am dat seama ca ma inseala. de ce?si ce motive a avut? nici pana in ziua de azi nu stiu. pentru ca sincer..nu ced ca a avut nici macar un motiv sa faca asta.. atunci m-am tot gandit daca sa ma despart de el sau nu. l-am iubit..il iubesc.
si am zis ca o sa ii platesc cu aceeasi moneda. l-am iertat ..bineinteles dupa cateva certuri zdravene.. si dupa cateva zile..am inceput o relatie ascunsa cu un fost iubit.am facut in asa fel incat sa isi dea seama ce se petrece.. si pot sa spun ca mare i-a fost mirarea cand a aflat ca eu, eu..am indraznit sa il insel. Dupa parerea lui..numai barbatii inseala. Femeile nu au voie. Ei..uite ca nu-i chiar asa... Eu sunt o fire razbunatoare..si daca nu i-as fi platit cu aceeasi moneda..nu as fi putut sa continui.. pot sa spun ca atunci a fost singura data din viata mea cand l-am vazut pe sotul meu..lacrimand..plangand.
Pot sa spun ca ma bucur ca am procedat asa. Daca inainte eram geloasa si poate putin nesigura pe el, acum am deplina convingere k nu va mai calca niciodata stramb. stie ca nu se joaca cu mine..si proasta nu sunt. suntem egali in drepturi...asa ca daca el poate...de ce nu si eu? a trebuit si el sa simta pe pielea lui cum e sa fii tradat, inselat, mintit.. si facut de ras
acum am trecut peste toate astea, si consider ca au fost o treapta in plus in viata noastra..care ne-a facut sa avem incredere unul in celalalt mult mai mult si sa ne respectam.
lady_me
Postat pe 24 Februarie 2009 16:35
Daca m-ar insela si as afla sau as avea dovezi clare l-as insela si eu si dupa aceea as baga divortul.
acular22
Postat pe 25 Februarie 2009 19:24
eu acuma daca ma gandesc la inselat ma apuca nervii si clar zic DIVORTEZ!dar oare as mai avea curajul sau puterea sa fac asta dupa cativa ani de casnicie si cu un copil langa mine
oricum de iertat nu l-as putea ierta si tot timpul i-as reprosa asta.poate nu l-as mai lasa sa se atinga de mine...m-am gandit eu de mai multe ori ce as face pt ca in ziua de azi e destul de frecvent asta cu inmseklatul(din partea ambilor nu neaparat barbatul).eu stiu doar ca nu m-as putea uita la altul si asta astept si din partea partenerului de viata.cine stie ce am face in anumite situatii.asta cred ca depinde de personalitatea fiecareia si de cei implicati(ma refer daca sunt copii)
cheregi_andreea
Postat pe 26 Februarie 2009 09:00
OARE VOI V-ATI GANDIT MACAR O DATA CA POATE II LIPSESTE CEVA SI CAUTA IN ALTA PARTECEVA CE VOI NU PUTETIFI???
eu ma ghidez pe ideea ca daca are acasa tot adica sotie,amanta mama pt copii lui nu mai merge sa caute in alta parte daca sotia lui poate sa le faca pe toate astea!!!atunci este normal sa caute in altea parte.
sa stiti ca nici noi nu suntem perfecte si suntem destul de obosite si stresate dar si ei sunt la fel ca noi si trebuie sa ne lasam oboseala si stresul deoparte si sa ii intelegem si pe ei cand vin acasa si vreau sa gaseasca o sotie draguta si al meu chiar ma ajuta in bucatarie si in casa.avem un fel de program ca sa nu fiu numai eu obosita sa fie si el.
incercati si voi ca merita,eu am numai 27 de ani dar vreau o familie fericita .
MONYK_ADRIANA
Postat pe 26 Februarie 2009 10:33


In primul rand, nu toti barbatii insala. Eu sunt 99% sigura k iubitul meu nu m-ar insela. Mi-a si spus o colega o data k prietenul meu e o exceptie, k barbati cu bun simt nu prea mai sunt pe lumea asta.
Chestia cu inselatul nu tine de iubire, ci de caracter. Evident k si barbatii care iubesc, insala.
nadia_i
Postat pe 4 Martie 2009 16:16
De la: MONYK_ADRIANA, la data 2009-02-26 10:33:49OARE VOI V-ATI GANDIT MACAR O DATA CA POATE II LIPSESTE CEVA SI CAUTA IN ALTA PARTECEVA CE VOI NU PUTETIFI???
eu ma ghidez pe ideea ca daca are acasa tot adica sotie,amanta mama pt copii lui nu mai merge sa caute in alta parte daca sotia lui poate sa le faca pe toate astea!!!atunci este normal sa caute in altea parte.
sa stiti ca nici noi nu suntem perfecte si suntem destul de obosite si stresate dar si ei sunt la fel ca noi si trebuie sa ne lasam oboseala si stresul deoparte si sa ii intelegem si pe ei cand vin acasa si vreau sa gaseasca o sotie draguta si al meu chiar ma ajuta in bucatarie si in casa.avem un fel de program ca sa nu fiu numai eu obosita sa fie si el.
incercati si voi ca merita,eu am numai 27 de ani dar vreau o familie fericita .
Barbatii INSEALA indiferent de ce au acasa,PUNCT. Sunt satula de aceasta conceptie a ta[sunt simple motive neantemeiate(inventate de barbati si indoctrinate,dupa cate vad) pt ca sarmanele femei sa ajunga sa se invinovateasca tot pe ele,culmea,de infidelitatile sotului....Daca situatia ar fi invers,oare ei ar gandi la fel??? NU-CATEGORIC. Adevaratul motiv pt care inseala barbatii:PT CA POT.(Iar daca iti spune altceva,crede-ma ca te minte)
klarra
Postat pe 17 Martie 2009 12:15
De la: lady_p, la data 2009-02-24 16:35:22inainte de a ma casatori am avut o relatie de 4 ani cu sotul meu. si am trecut prin muulte.. pana cand mi-am dat seama ca ma inseala. de ce?si ce motive a avut? nici pana in ziua de azi nu stiu. pentru ca sincer..nu ced ca a avut nici macar un motiv sa faca asta.. atunci m-am tot gandit daca sa ma despart de el sau nu. l-am iubit..il iubesc.
si am zis ca o sa ii platesc cu aceeasi moneda. l-am iertat ..bineinteles dupa cateva certuri zdravene.. si dupa cateva zile..am inceput o relatie ascunsa cu un fost iubit.am facut in asa fel incat sa isi dea seama ce se petrece.. si pot sa spun ca mare i-a fost mirarea cand a aflat ca eu, eu..am indraznit sa il insel. Dupa parerea lui..numai barbatii inseala. Femeile nu au voie. Ei..uite ca nu-i chiar asa... Eu sunt o fire razbunatoare..si daca nu i-as fi platit cu aceeasi moneda..nu as fi putut sa continui.. pot sa spun ca atunci a fost singura data din viata mea cand l-am vazut pe sotul meu..lacrimand..plangand.
Pot sa spun ca ma bucur ca am procedat asa. Daca inainte eram geloasa si poate putin nesigura pe el, acum am deplina convingere k nu va mai calca niciodata stramb. stie ca nu se joaca cu mine..si proasta nu sunt. suntem egali in drepturi...asa ca daca el poate...de ce nu si eu? a trebuit si el sa simta pe pielea lui cum e sa fii tradat, inselat, mintit.. si facut de ras
acum am trecut peste toate astea, si consider ca au fost o treapta in plus in viata noastra..care ne-a facut sa avem incredere unul in celalalt mult mai mult si sa ne respectam.
BRAVO !!!!!
klarra
Postat pe 17 Martie 2009 12:17
eu am patit o,am fost casatorita7 ani,am un baietel...am aflat1data,de 2ori dar a treia oara ...GATA!!am pus punct.a fost un pik greum dar a trecut.acum sunt foarte fericita,traiesc o poveste superba de dragoste..iar copilul meu este cel mai fericit...FETELOR,AVETI INCREDERE IN VOI SI LASATI PE NIMENI SA VA CALCE IN PICIOARE!!!
justangel
Postat pe 25 Martie 2009 11:59
AM VRUT SA SPUN nu lasati pe nimeni sa va calce in picioare!!!
justangel
Postat pe 25 Martie 2009 12:02
trebuie sa aveti curajul sa faceti ceea ce va indeamna inima,nu are rost sa stati langa cineva care atunci cand se pune in pat se gandeste la altcineva....asta inseamna ca nu numai el nu te mai respecta,ci si tu dak accepti sa traiesti cu acel barbat,nu te mai respecti.
p.s. copiii cresc,si la un moment dat te vor judeca orikm,asa k decat o viata singura in doi,mai bine doar eu..
justangel
Postat pe 25 Martie 2009 12:10
daca sotul este infidel!!!!!! Te uiti foarte atent la tine! Nu pleaca de nebuni! Ceva le lipseste si cu siguranta nu sunt chiftelutele!
bui68
Postat pe 3 Aprilie 2009 14:16
Draga mea,
In ceea ce priveste razbunarea...nu-ti pierde timplul! Ai altceva mai bun de facut.
In ceea ce priveste relatia ta cu el....ce simti aia sa faci!Oricum boala lunga, moarte sigura!
Ceva s-a intamplat intre voi si tu esti singura in masura sa stii ce! Chiar daca nu-ti convine ce te intreb asta e: Tu unde ai gresit? Ce anume la determinat sa se indeparteze si sa incerce sa caute in alta parte?Chiar daca te doare, o sa terci peste asta! Nu fi aspra nici cu tine , nici cu el! Mergi mai departe si cu cat o faci mai repede, cu atat mai repede te vindeci si poti sa incepi o noua relatie!
bui68
Postat pe 3 Aprilie 2009 14:24
daca m-ar insela sunt sigura ca as divorta daca tot ce are acasa nu ii ajunge,stati linistite si asa ra trebui sa faca toate femeile care sunt inselate.
MONYK_ADRIANA
Postat pe 6 Aprilie 2009 10:26
De la: bui68, la data 2009-04-03 14:16:48daca sotul este infidel!!!!!! Te uiti foarte atent la tine! Nu pleaca de nebuni! Ceva le lipseste si cu siguranta nu sunt chiftelutele!

intr-un fel sunt de acord ca si noi influientam viata partenerului,dar un barbat care se uita dupa altele poti sa iti faci zilnic si operatii estetice sa areti altfel ca tot merge la alta.nu e vb de ce facem noi cide ce e in capul lui.is perfect de acord ca trebuie sa mentii o relatie prin noutati si incredere dar daca tot ce faci faci degeaba renunta pana poti.
cheregi_andreea
Postat pe 8 Aprilie 2009 15:16
De la: cheregi_andreea, la data 2009-04-08 15:16:55
De la: bui68, la data 2009-04-03 14:16:48daca sotul este infidel!!!!!! Te uiti foarte atent la tine! Nu pleaca de nebuni! Ceva le lipseste si cu siguranta nu sunt chiftelutele!

intr-un fel sunt de acord ca si noi influientam viata partenerului,dar un barbat care se uita dupa altele poti sa iti faci zilnic si operatii estetice sa areti altfel ca tot merge la alta.nu e vb de ce facem noi cide ce e in capul lui.is perfect de acord ca trebuie sa mentii o relatie prin noutati si incredere dar daca tot ce faci faci degeaba renunta pana poti.


DACA EI AU IN CAP NUMAI PROSTII ATUNCI MAI BINE RENUNTI LA INCEPUT CAT INCA ESTE MAI USOR,NU DUPA....
MONYK_ADRIANA
Postat pe 9 Aprilie 2009 15:27

DACA EI AU IN CAP NUMAI PROSTII ATUNCI MAI BINE RENUNTI LA INCEPUT CAT INCA ESTE MAI USOR,NU DUPA....[/quote]

nu poti cunoste un om de la inceput si de multe ori cand suntem indragostite suntem dispuse sa incercam sa facem unele lucruri pt a fi mai bine.cel putin nu te gandesti mai tarziu ca nu ai incercat.sunt persoane care nu isi arata afectiunea pana nu sunt sigure de partenere,si la asta ma refeream mai sus cand am scris ca trebuie si surprins.la fel cum ne place noua sa ne mai aduca iubitul cate o floare fara o ocazie anume,sa ne mai duca seara sa vedem luna pe un mal de lac...
la asta ma refeream,sa nu se lase sa intervina monotonia,pt ca dupa un an in care faci zilnic acelasi lucru fara sa schimbi ceva te plictisesti.CLAR NU SUNT DE ACORD CU INSELATUL. de aceea zic ca putem intr-un fel incerca sa prevenim,ca odata fapta consumata...
cheregi_andreea
Postat pe 10 Aprilie 2009 15:16
Inca nu sunt casatorita dar infidelitatea o urasc, consider ca doi oameni se iau din dragoste si cred ca fiecare din cei doi incearca tot posibilul sa ii ofere tot persoanei iubite, si nu ar trebui sa caute altceva in alta parte, daca mi s-ar intampla as fi curioasa de ce a facut-o si nu nu cred ca l-as ierta, se intampla odata o a doua oara va exista cu siguranta dar va fi mai meticulos sa nu fie descoperit.
deea_healthy
Postat pe 25 Aprilie 2009 15:51
Fetelor nu va lasati calcate in picioare barbati mai sunt. Mama mea a fost inselata si batuta de tatal meu si statea cu el pentru copii. Nu eu zic ca nu merge nu merge copilul nu are vina dar nici sa traiasca in certuri nu e bine, viata e scurta trebuie traita cat se poate in bunastare si liniste. Copii pot avea si alti tati daca au liniste si dragoste vor fi fericiti si voi fetelor la fel. Eu asa voi proceda dar sa stici ca nu voi face copii repede daca nu merge se va vedea in primii ani de casnicie.
deea_healthy
Postat pe 25 Aprilie 2009 15:57
buna, ce ati face daca iubitul vostru cu care ati inceput planurile de casatorie v-ar zice ca v-a inselat timp de 2 ani? marturisirea vine dupa 3 ani de relatie.. l-ati ierta? a-ti continua planurile de nunta?.:(..
Deeyutza
Postat pe 3 August 2009 13:19
De la: grace002136, la data 2009-08-03 13:19:31buna, ce ati face daca iubitul vostru cu care ati inceput planurile de casatorie v-ar zice ca v-a inselat timp de 2 ani? marturisirea vine dupa 3 ani de relatie.. l-ati ierta? a-ti continua planurile de nunta?.:(..



grace002136.... e oribil ce ti se intampla.... NU ! eu nu as continua nici un plan de nunta! Mai ales ca ti a zis el... pfff... ce te face sa crezi ca dupa nunta nu va continua sa te insele?Mai ales ca stie ca stii, si ca accepti.De ce sa nu fii fericita cu altcineva..?


ps- vbeste serios cu el, daca chiar te a inselat, poate te-a mintit, poate vrea sa te faca geloasa, sa vada cum reactionezi, sau pur si simplu se joaca cu tine... :)
wmarsew
Postat pe 3 August 2009 13:32
De la: grace002136, la data 2009-08-03 13:19:31buna, ce ati face daca iubitul vostru cu care ati inceput planurile de casatorie v-ar zice ca v-a inselat timp de 2 ani? marturisirea vine dupa 3 ani de relatie.. l-ati ierta? a-ti continua planurile de nunta?.:(..


Casatoria ar fi exclusa. Pe mine minciuna ma darama. Cu siguranta ca peste un timp, dupa ce ma vindec, l-as ierta, dar nu as mai avea vreo relatie cu el, de nici un fel. Cred ca l-as ierta pentru mine, nu pentru el, m-as simti eliberata.
fantome
Postat pe 3 August 2009 20:24
sa-l iert??!!nu... la mine nu se pune problema de a ierta pt ca el stie destul de bine ca i-as ierta orice dar numai asta NU
grace004344
Postat pe 4 August 2009 09:33
De la: marsevintila, la data 2009-08-03 13:32:31
De la: grace002136, la data 2009-08-03 13:19:31buna, ce ati face daca iubitul vostru cu care ati inceput planurile de casatorie v-ar zice ca v-a inselat timp de 2 ani? marturisirea vine dupa 3 ani de relatie.. l-ati ierta? a-ti continua planurile de nunta?.:(..



grace002136.... e oribil ce ti se intampla.... NU ! eu nu as continua nici un plan de nunta! Mai ales ca ti a zis el... pfff... ce te face sa crezi ca dupa nunta nu va continua sa te insele?Mai ales ca stie ca stii, si ca accepti.De ce sa nu fii fericita cu altcineva..?


ps- vbeste serios cu el, daca chiar te a inselat, poate te-a mintit, poate vrea sa te faca geloasa, sa vada cum reactionezi, sau pur si simplu se joaca cu tine... :)

Alte amanunte ne poti da; imi vine greu sa cred ca dupa ce te-a inselat 2 ani brusc l-a mustrat constiinta si s-a gandit sa marturiseasca, ce s-a intamplat de fapt da-ne amanunte daca vrei un sfat.Oricum din ce ai spus deocamdata raspunsul ar trebui sa fie clar - ceea ce trebuie sa faci tu e sa-ti gasesti o alta iubire nu sa continui planurile de nunta.
alina
Postat pe 4 August 2009 09:45
De la: lady_p, la data 2009-02-24 16:35:22inainte de a ma casatori am avut o relatie de 4 ani cu sotul meu. si am trecut prin muulte.. pana cand mi-am dat seama ca ma inseala. de ce?si ce motive a avut? nici pana in ziua de azi nu stiu. pentru ca sincer..nu ced ca a avut nici macar un motiv sa faca asta.. atunci m-am tot gandit daca sa ma despart de el sau nu. l-am iubit..il iubesc.
si am zis ca o sa ii platesc cu aceeasi moneda. l-am iertat ..bineinteles dupa cateva certuri zdravene.. si dupa cateva zile..am inceput o relatie ascunsa cu un fost iubit.am facut in asa fel incat sa isi dea seama ce se petrece.. si pot sa spun ca mare i-a fost mirarea cand a aflat ca eu, eu..am indraznit sa il insel. Dupa parerea lui..numai barbatii inseala. Femeile nu au voie. Ei..uite ca nu-i chiar asa... Eu sunt o fire razbunatoare..si daca nu i-as fi platit cu aceeasi moneda..nu as fi putut sa continui.. pot sa spun ca atunci a fost singura data din viata mea cand l-am vazut pe sotul meu..lacrimand..plangand.
Pot sa spun ca ma bucur ca am procedat asa. Daca inainte eram geloasa si poate putin nesigura pe el, acum am deplina convingere k nu va mai calca niciodata stramb. stie ca nu se joaca cu mine..si proasta nu sunt. suntem egali in drepturi...asa ca daca el poate...de ce nu si eu? a trebuit si el sa simta pe pielea lui cum e sa fii tradat, inselat, mintit.. si facut de ras
acum am trecut peste toate astea, si consider ca au fost o treapta in plus in viata noastra..care ne-a facut sa avem incredere unul in celalalt mult mai mult si sa ne respectam.




FELICITARI!Ai fost cea mai tare.
alina
Postat pe 4 August 2009 09:46
nu-l ierta cu toate ca tu asta vrei...dar nu sa nu-l ierti orice ti-ar promite acum
grace004344
Postat pe 4 August 2009 09:56
ajutatima
grace004739
Postat pe 13 August 2009 17:29
V-a rog sa ma ajutati si pe mine cu vre-un sfat, imi banuiesc sotul rau de tot, am niste dubii sranii,si comportamentul lui lasa de dorit.Sintem casatoriti de 10 ani si avem doi copii, viata noastra de cuplu nui pot zice ca a fost in roz.Acum ultimii doi ani a fost mereu plecat pe la munci peste hotare,si eu cresteam singura copii foarte linistita cum ca daca nu vad nimic si nu aud atunci nimic nu doare. Intors cu totul de patru luni,la inceput se comporta viresc dragostos dar de la o vreme nustiu ce are nu-l mai recunosc, de discutat am incercat de citeva ori dar de fiecare data face niste scenii cati vine sa-ti ei lumea in cap. Nu lam prins niciodata dar simt ca nu-i cheie de biserica.
grace004739
Postat pe 13 August 2009 17:46
De la: grace004739, la data 2009-08-13 17:46:28 V-a rog sa ma ajutati si pe mine cu vre-un sfat, imi banuiesc sotul rau de tot, am niste dubii sranii,si comportamentul lui lasa de dorit.Sintem casatoriti de 10 ani si avem doi copii, viata noastra de cuplu nui pot zice ca a fost in roz.Acum ultimii doi ani a fost mereu plecat pe la munci peste hotare,si eu cresteam singura copii foarte linistita cum ca daca nu vad nimic si nu aud atunci nimic nu doare. Intors cu totul de patru luni,la inceput se comporta viresc dragostos dar de la o vreme nustiu ce are nu-l mai recunosc, de discutat am incercat de citeva ori dar de fiecare data face niste scenii cati vine sa-ti ei lumea in cap. Nu lam prins niciodata dar simt ca nu-i cheie de biserica.


Se pare ca stii deja sau simti ce se intampla, dar nu prea vrei sa recunosti fata de tine insati; incearca sa obtii dovezi, sa afli ce se intampla.Faptul ca face scene cand il intrebi e o confirmare a ceea ce intrebi, dupa parerea mea.Sunt atat de porci ca nici in al 12-lea ceas nu recunosc nimic.
Daca te insala FA SI TU LA FEL, asta merita sa vada cum e.
alina
Postat pe 14 August 2009 15:26
Buna fetelor.
Probabil fiecare viata este un roman. A mea este cu siguranta. Am trecut prin multe.Va voi povesti.
1. Sunt efectiv socata si uluita pentru ce i se intampla lui 002136. Daca imi permiti un sfat: Poate a procedat asa ca stie ca va casatoriti si zice omul ca mai bine am inselat-o acum decat dupa casatorie. Desi daca te inseala de mai multa vreme e cam grav. Poate este sigur ca tu ai sa te casatoresti cu el, nu crede ca ai curajul macar sa amani nunta si profita de asta. Numai bine.
2.Pentru grace004739. Imi pare rau ca ti se intampla asta. De multe ori faptul ca unul din parteneri munceste in alta parte, departe de familie, este in dezavantajul familiei, ma refer sentimental si nu financiar. Tot ce pot sa iti spun este o intamplare traita si petrecuta la mine in familie. Tatal meu a fost plecat multi ani pe alte meleaguri sa lucreze evident pentru o situatie financiara mai buna. La inceput cand s-a reintors in tara cateva zile a fost ok din punct de vedere al comportamentului fata de mama dar apoi s-a schimbat. Povestea e lunga o sa o scurtez. Dupa ceva vreme am aflat ca are pe altcineva. La 2 ani dupa ce a revenit in tara nu a mai putut sta cu mama si au divortat. (Oameni la aproape 60 ani) Evident ca la inceput am crezut ca acest comportament ciudat este datorita faptului ca se reacomodeaza greu cu viata si munca de aici si etc...diverse motive. Nu a fost asa, ci pur si simplu avea pe altcineva. Nu stiu daca la tine este asemanator, dar te rog sa gandesti cu adevarat motivele. Poate doar psihic se readapteaza mai greu. Nu pentru orice comportament mai ciudat trebuie sa ne gandim imediat la faptul ca are pe altcineva. Daca ma gandesc bine si noi femeile in perioada dificila a lunii avem un comportament ciudat......ma intreb ce ar trebui sa gandeasca barbatii?????
In fine in ceea ce priveste infidelitatea sotului eu consider ca este cu doua fete. Va spuneam ca eu am divortat de primul sot. Am incercat sa fiu toleranta si iertatoare pana la un punct. Cineva avea dreptate mai devreme cand spunea ca femeile sunt iertatoare. Asa este. Timp de aproape trei ani am incercat sa salvez acea casnicie dar nu am avut cu cine. Am renuntat la lupta si acum consider ca este una din cele mai bune decizii ale mele luate in viata. In relatia in care sunt acum e binisor dar nu cred ca este usa de biserica. Am 2 variante 1. Daca il prind si renunta s-ar putea sa il iert si 2 divortez.
Nu as vrea sa fiu plictisitoare asa ca...........va doresc la toate decizii intelepte.
mgmm
Postat pe 14 August 2009 17:33
IL INSEL SI EU....SA SIMTA SI EL CE AM SIMTIT SI EU..ASA E CORECT..SI PE URMA DIVORTUL...;) ASA E MAI BINE FETELOR..DAK VA INSALA..INSELATI L SI VOI..
valentina_brunetzika
Postat pe 3 Septembrie 2009 01:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SOT INFIDEL 116 De la: ___ 8 Februarie 2010 00:08
Totul pentru nunta ta 3 De la: DECORATII_NUNTI 12 August 2010 16:09
Cum sa pui soacra la punct! 419 De la: babalica 26 Octombrie 2016 11:07
MACHIAJ PROFESIONIST GALATI - PROBA GRATIS 9 De la: kudika106939 10 Decembrie 2011 15:34
cum credeti ca ar trebi sa actioneze o femeie cand este inselata? 35 De la: chocoliz 28 Octombrie 2013 22:00