Setari Cookie-uri

SOT INFIDEL

De la: gabor_elena77, la data 2009-01-11 10:48:24nu stiu c voi face ,o sa vad la momentul respectiv,c motiv a avut , cu c am gresit

Nu vad de ce ai fi nevoita sa vezi atunci, poate nu vei vedea deloc.
Lizzie_grace
Postat pe 11 Ianuarie 2009 19:03
De la: Silvia_Muntean, la data 2009-01-11 16:41:13NICIODATA O FEMEIE CA TINE NU VA PUTEA INLOCUI O NEVASTA IUBITA DE BARBATUL EI....BINEINTELES DACA BARBATUL NU E AFEMEIAT....

Uite k si femeile ca ea, ajung sa fie iubite pur si simplu, si ajung si nevaste daca trebuie.
Te inseli amarnic cand spui ca nu poate inlocui o nevasta, o poate suplini chiar in foarte multe.
Lizzie_grace
Postat pe 11 Ianuarie 2009 19:08
eu am aflat ca ma inseala dupa 6 ani si lam iertat pentru ca avem o fetita de 5ani
leonardafilip
Postat pe 11 Ianuarie 2009 21:14
SOT INFIDEL?BUNA INTREBARE ,DAR DACA E SI FEMEIA INFIDELA?AI SA FIM SERIOASE CA MULTORA DINTRE NOI NE SAR OCHI NU?ADICA EU AM O CASNICIE DE VREO 7ANI DAR NU SE STIE NICIODATA ,SINCER ERA SA-L INSEL DAR MI-AM DAT SEAMA LA TIMP CA NU SE MERITA,IAR EL DACA M-AR INSELA?CRED CA NU STIU POATE LAS IERTA SAU NU EL MA IERTAT PT CE AM FACUT
cony_adrian
Postat pe 11 Ianuarie 2009 21:25
uneori sotul sau sotia inseala pt a salva o casnicie. asta in cazul in care nu exista comunicare pe plan sexual. sunt multe motivele pt care un sot inseala.dar ce credeti ca noi sotiile nu am putea insala? :)
alina24_grace
Postat pe 11 Ianuarie 2009 22:16
buna,eu sunt noua pe site,citesc forumul de ceva vreme si mi se pare interesant.eu nu sunt de parere ca toti barbatii inseala,intotdeauna exista exceptia de la regula,dc asta e o regula! dc as fi pusa in situatia in care sa ma insele,as fi curioasa de ce a facuto si nu doar "pt ca e barbat"ci un motiv plauzibil,apoi sa fiu sincera nu as continua relatia pentru ca nu as accepta!chiar c suna ciudat,necunoscut eu nu am fost inselata niciodata si nu merit sa fiu vreodata si iubitul meu pare sa stie asta.dar dc as fi pusa in situatie,nu as putea sa iert,nu as trece peste,barbatul si femeia au drepturi egale,nici unul nu e superior altuia!
sweet_lala_grace
Postat pe 11 Ianuarie 2009 23:36
dragutza lala sa sti ca am fost platita si de barbati necasatoriti, dar care au o relatie stabila si s-au intors si a doua si a treia oara la mine. nu vreau sa fiu rautacioasa doar vreau sa va trezesc la realitate. poate din nefericicre (Doamne fereste) te vei confrunta cu situatia si atunci te vei gandi ca basmul s-a terminat. sau viata . asta e. nu se poate nici cu ei nici fara ei.
alina_pred
Postat pe 12 Ianuarie 2009 00:20
Eu nu sunt casatorita, dar cred ca as innebuni daca as afla ca prietenul meu ma inseala. Si nu i-as face absolut nimic, nici macar nu as discuta de el pentru treba asta. Sau poate un tipat mic si PA! Dar geta_ocos, crezi ca ar fi corect ce ai face tu?? Tot el sa ia decizia daca mai vreau sau nu sa ramana cu tine cand tot el a gresit? Si daca ar vrea sa ramana cu tine, crezi ca i-ar placea sa-l urmaresti si cand se duce pana la gunoi? Intr-adevar, merita, dar o sa ajunga iar sa te insele pentru asta, si inevitabil se va ajunge la aceeasi chestie, pentru ca barbatii chiar nu suporta sa fie urmariti, interogati s.a.m.d. Eu nu i-as da sansa sa aleaga, dar.. fiecare cu parerile ei.. pupicei
ciucika
Postat pe 12 Ianuarie 2009 09:46
divortez clar.....as suferi,dar nu as mai putea sta langa el o clipa...nici chiar pt copil.....
AlinaStoichiciu
Postat pe 12 Ianuarie 2009 11:23
Da' cum sa poti ierta?!!! eu nu inteleg femeia care acorda a doua sansa pt faza asta... Sa-l iert??? nici daca s-ar sinucide din cauza remuscarilor, tot un nimeni ar fi pt mine. Chiar de as avea copii cu el, nu m-as uita in urma.
ryna03man_grace
Postat pe 12 Ianuarie 2009 11:27
Eu inteleg foarte bine ce spui tu dar pb e ca eu sunt o tipa foarte realista,nu cred in basme,nu-mi place culoarea roz si am nevoie de dovezi ca sa fiu convinsa.si am fost convinsa,si cine stie,poate voi fi in continuare.ideea e ca nu m-ar demoraliza sa aflu sau sa vad ca se intampla sa se incurce cu una cum esti tu,dar trebuie sa aiba motiv sa o faca.atat timp cat eu ii ofer iubitului meu tot ce are nevoie,trebuie sa fie nebun sa se incurce cu alta!bine,fetelor,depinde si de barbat,stim prea bine asta!
sweet_lala_grace
Postat pe 12 Ianuarie 2009 11:34
bun.. da ce faci daca aflii ca te inseala cu cineva pe care cunosti f bine prietena, colega, ruda... ceva de genul? mai conteaza si asta, nu numai ca te a inselat si gata..
ryna03man_grace
Postat pe 12 Ianuarie 2009 11:38
glumesti?hei,cine vrea sa se gandeasca la asa ceva? sa nu-mi spui ca ti sa intamplat....nu stiu,eu una nu concep asa ceva,nu as trece peste lucru asta,probabil i-as face sa plateasca si pe el si pe ea
sweet_lala_grace
Postat pe 12 Ianuarie 2009 11:42
eu sunt convinsa ca toti barbatii inseala , si asta nu ca celelalte ar fi cu ceva mai presus decat noi(sotiile/iubitele) , cred ca vor ceva nou , altceva decat au acasa
cred ca si sotul meu m-a inselat (asta pentru ca mai toti barbatii inseala , si nu cred sa fie tocmai el exceptia), dar nu am nici o dovada asa ca nu am cum sa-l acuz
totusi merg pe sloganul "CE NU STIU NU MA DOARE"
daca as avea dovezi atunci cred ca nu l-as ierta , dar nici nu m-as desparti de el , as face si eu acelasi lucru pentru a suferi si el si pentru a vedea cu m-am simtit eu, daca ar mai repeta greseala atunci clar nu mai avem pentru ce ramane impreuna si as divorta
ana_petre1980
Postat pe 12 Ianuarie 2009 11:55
daca nu ai dovezi de ce zici ca tea inselat?doar pt ca parerea ta e ca totii inseala?nu e un motiv destul de bun...adica iti faci ganduri singura,si ref la faptul ca ai plati cu aceeasi moneda tine de tine, eu una nu as face prostia asta,pt ca nu as vrea sa ma razbun pe mine...
sweet_lala_grace
Postat pe 12 Ianuarie 2009 12:01
De la: ana1980, la data 2009-01-12 11:55:17eu sunt convinsa ca toti barbatii inseala , si asta nu ca celelalte ar fi cu ceva mai presus decat noi(sotiile/iubitele) , cred ca vor ceva nou , altceva decat au acasa
cred ca si sotul meu m-a inselat (asta pentru ca mai toti barbatii inseala , si nu cred sa fie tocmai el exceptia), dar nu am nici o dovada asa ca nu am cum sa-l acuz
totusi merg pe sloganul "CE NU STIU NU MA DOARE"
daca as avea dovezi atunci cred ca nu l-as ierta , dar nici nu m-as desparti de el , as face si eu acelasi lucru pentru a suferi si el si pentru a vedea cu m-am simtit eu, daca ar mai repeta greseala atunci clar nu mai avem pentru ce ramane impreuna si as divorta

Crede-ma ca atunci cand s-a ajuns aici, adica sa ne inselam reciproc ( pt k si eu as fi tentata sa reactionez la fel, sa-i platesc cu aceeasi moneda)nu-mi vine in minte decat o singura intrebare: De ce mai stam impreuna daca tot ne vedem de treaba separat?
Nu de alta dar eu una nu ma vad capabila sa ma mai port si sa mai simt la fel dupa o astfel de experienta.
Si uite asa, mai indirect, dar tot la divort se ajunge.
bastiuta
Postat pe 12 Ianuarie 2009 12:10
De la: ryna03man, la data 2009-01-12 11:38:17bun.. da ce faci daca aflii ca te inseala cu cineva pe care cunosti f bine prietena, colega, ruda... ceva de genul? mai conteaza si asta, nu numai ca te a inselat si gata..

Iti zic eu ce faci : cazi in depresie ! Eu o zic asa pe un ton glumet pt k imi place sa fac haz de necaz si macar de unul ipotetic daca de real poate n-as avea puterea.
Cert este k te cam darama o faza de asta si iti zdruncina serios increderea in oameni.
bastiuta
Postat pe 12 Ianuarie 2009 12:14
da,bun dar depinde cat de mult insemni pentru el...pt ca dc tu ii platesti cu aceeasi moneda,el o sa aiba o reactie ,nu?sau n-o sa aiba,dc nu are,at e clar,nici nu tine la tine! in schimb,dc o sa simta macar jumate din ce ai simtit si tu...s-ar putea sa nu-i vina sa creada ce fel de sentiment e si sa-i para rau.revenind,eu tot nu consider ca e o idee buna sa te razbuni,cel putin eu nu as face-o.da,divort,o sa-l fac sa mi simta lipsa incat o sa regrete la nesfarsit ce a facut!
sweet_lala_grace
Postat pe 12 Ianuarie 2009 12:16
De la: alina_hahuie, la data 2009-01-12 12:10:25
De la: ana1980, la data 2009-01-12 11:55:17eu sunt convinsa ca toti barbatii inseala , si asta nu ca celelalte ar fi cu ceva mai presus decat noi(sotiile/iubitele) , cred ca vor ceva nou , altceva decat au acasa
cred ca si sotul meu m-a inselat (asta pentru ca mai toti barbatii inseala , si nu cred sa fie tocmai el exceptia), dar nu am nici o dovada asa ca nu am cum sa-l acuz
totusi merg pe sloganul "CE NU STIU NU MA DOARE"
daca as avea dovezi atunci cred ca nu l-as ierta , dar nici nu m-as desparti de el , as face si eu acelasi lucru pentru a suferi si el si pentru a vedea cu m-am simtit eu, daca ar mai repeta greseala atunci clar nu mai avem pentru ce ramane impreuna si as divorta

Crede-ma ca atunci cand s-a ajuns aici, adica sa ne inselam reciproc ( pt k si eu as fi tentata sa reactionez la fel, sa-i platesc cu aceeasi moneda)nu-mi vine in minte decat o singura intrebare: De ce mai stam impreuna daca tot ne vedem de treaba separat?
Nu de alta dar eu una nu ma vad capabila sa ma mai port si sa mai simt la fel dupa o astfel de experienta.
Si uite asa, mai indirect, dar tot la divort se ajunge.

Nu cred ca platitul cu aceeasi moneda te face sa te simti mai bine, dar cred ca merita sa vada si el cum e si ce simti in situatia asta.Poate nu ajuta la nimic dar poate astfel invata ceva pt viitor.
alina
Postat pe 12 Ianuarie 2009 12:53
fetelor strict raspuns la intrebare:eu am divortat


Parere: Ileana Vulpescu in "Arta conversatiei" o foarte faina carte spune ca"un barbat inseala nu pentru cealalta este mai frumoasa, mai desteapta, mai buna, mai gospodina sau etc......ci pentru simplul fapt ca e alta"
mgmm
Postat pe 12 Ianuarie 2009 13:04
bla bla bla.sunt foarte curioasa care ar divorta daca sotul o inseala....30% di femei.noi romancele suntem ca o ciurda de vaci....proaste.noua femeilor ne este frica de singuratate,chear daca barbatul ne inseala o data ...noi iertam.putine sunt ferme in hotarari.(nu este cazul meu....sunt impreuna cu prietenul meu de 6 ani si nu l-am banuit niciodata de nimic)...dar asta este parerea mea
yo_aletta
Postat pe 12 Ianuarie 2009 19:07
Buna tuturor
Va scriu pt. prima data dar va citesc de mai mult timp.
Experienta in casnicie am. De 14,4 ani sunt sotia unui om extraordinar si incerc sa-mi spun si eu parerea.
Am 2 printese si o casnicie fericita.Nu il cical niciodata(nu-mi sta in fire)si niciodata nu ii impun ceea ce vreau.
Am lucrat ca muncitor (majoritatea sunteti altceva) si am vazut destule incat sa imi ajunga ceea ce am vazut si sa ma convinga ca unii barbati(si femei) sunt ....... fara scrupule.Luceaza ambii in aceasi sectie dar se inselau pe rupte - el sa nu stie ea - ea sa nu stie el-iar apoi spuneau ca ei sunt fideli si erau siguri ca celalalt nu il insala.Si asta la mai mute cupluri(din pacate foarte multe).
Sotul meu sigur nu ma insala, iar daca ar face pacatul asta , va ramane cu asta,ca noi nu vom mai fi familia lui.Sa plateasca greseala singur.Scandal cred ca nu i-as face iar ei nici atat,ca nu e ea singura de vina , in primul rand el este.
Si inca un sfat care m-a convins pe parcursul anilor: dupa ce a-ti iesit din biserica,sub nici un chip nu va faceti poze singure mirese-asta pt. cele pe care le cunosc si dupa casatoria religioasa s-au pozat singure(sunt frumoase singure ) se zice (este superstitie) ca asa vor ramane.
Va pup si va doresc sa aveti o casnicie cel putin la fel de frumoasa ca a mea.
liana75
Postat pe 13 Ianuarie 2009 09:32
Din experienta si din jurul meu,am observat ca toti barbatii(soti) si-au inselat nevestele cel putin o data. De fapt din ce motiv?
Expertii spun ca in genere, suntem animale, si pentru supravietuirea speciei, trebuie sa ne inmultim. Femei suntem putine, si barbatul este un animal innascut. Trebuie sa aiba cat mai multe femei pentru a le cuceri si a domina.
Cred in general ca nu este vorba de a insela.
Subiect deschis in continuare....
Lizzie_grace
Postat pe 13 Ianuarie 2009 17:52
discut ...si ori il insel si eu .........ori divortam...........ca oricum e greu de trecut peste asa ceva si tot la divort se ajunge ...sau la o casatorie de conventie......e complicat oricum
tzenu_2005
Postat pe 14 Ianuarie 2009 13:23
Eu una spun ca as divorta akum, dar cine stie cum as reactiona in momentul respectiv. Cert e ca chiar daca as ramane langa el nu s-ar mai atinge de mine si ar plati tare scump. I-am dat libertate din belsug si voie sa faca orice, exceptand infidelitatea. Si el asta o stie foarte bine. Atat timp cat eu sunt fidela, fii si tu, pt ca o casnicie se tine in doi, nu de una singura. NU poate sa spuna ca nu l-am ascultat sau nu i-am facut pe plac, chiar nu l-as ierta daca ar spune o asemenea minciuna.
Oricum as incerca sa aflu ce la dus la ratacirea respectiva, ca sa stiu sa remediez pe viitor, dar el multa cenusa ar trebui sa isi puna in cap inainte sa il iert vreodata, daca l-as mai ierta.
z_iulia_condo
Postat pe 14 Ianuarie 2009 13:36
Draga only_me, razbunarea nu-si are rostul. Poate iti aduce satisfactie pe moment, dar apoi iti va parea rau.
Ar fi cazul sa recunosti ca te-ai uitat in telefonul lui si sa porti o discutie matura, cu cartile pe fata. Ia partea buna a lucrurilor: ai aflat. De acum te poti elibera de stresul ca banuiai dar nu stiai.
Nu o sa fie usor. Cauta inauntrul tau resurse. Sunt sigura ca esti puternica si vei face fata situatiei. Nimic in viata nu ramane neplatit, nici fapta lui.

PS: Nu-i frumos sa te uiti in telefonul, portofelul sau buzunarul iubitului.
fantome
Postat pe 14 Ianuarie 2009 14:58
Multumesc pt. raspunsuri, oricum aveam de gand sa vorbesc cu el.. e si normal. Cat despre buzunarul, portofelul si telefonul iubitului, cred ca "ai voie" sa te uiti atat timp cat si el are si atat timp cat ai banuieli. Oricum, am facut bine ca nu am explodat azi dimineata, am avut destul timp de gandire. Inca o data multumesc pt. raspunsuri. Va pup
ciucika
Postat pe 14 Ianuarie 2009 15:50
Cand e vorba de o relatie avem voie sa facem orice... e ca si in razboi... scopul scuza mijloacele. Noi avem dreptul sa traim in adevar. E viata noastra si e doar una. Eu de fiecare data cand am banuit ceva, am verificat si am aflat repede daca a fost ceva de aflat. Din fericire am avut in general relatii frumoase, dar au fost si exceptii pe care le-am indepartat imediat. De ce sa nu aflam ce se inatmpla cu viata noastra? De ce sa nu stim daca traim pe picior de egalitate cu cel de langa noi? Daca el e un nemernic noi de ce sa nu fim smechere si inteligente? Pe langa ca ne inseala sa-i mai si dam ocazia sa rada de noi? In gandul lor isi zic " oricum fraiera asta e prea disperata dupa mine sa isi dea seama sau sa ma paraseasca". Nu trebuie sa ne lasam luate de fraiere. Daca fiecare ar lua atitudine, lumea ar avea alta culoare acum.
Fetelor nu va lasati!
t_simmy18
Postat pe 17 Ianuarie 2009 00:31
eu cred ca oamenii nu sunt facuti sa traiasca in monogamie, asa ca daca m-ar insela i-as plati cu aceiasi moneda
gabitzik_bn
Postat pe 17 Ianuarie 2009 18:24
ccred ca asi divorta pt ca acesta este inceputul sfarsitului,relatia nu ar mai fi ca inainte si probabil ca eu asi deveni o femeie posesiva de frica sa nu se mai repete(bine asta nu inseamna ca e o solutie si o siguranta)si decat sa-l sun de 100 de ori pe zi si sa nu-l lasa sa iasa din casa sau mai rau cand asi face dragoste cu el sa-mi aduc minte si sa ma intreb oare asa a fost si cu cealalt.......................,si oricum ne-am indeparta incetul cu incetul unul de celalt............mai bine nu ne mai incurcam unul pe altul
ylndyola
Postat pe 17 Ianuarie 2009 21:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
meniu de nunta open bar 150 lei! minunea 2012!!! 2 De la: kiss_my_ass 18 Ianuarie 2012 15:24
nu am nici o idee cu ce sa incep pregatirile 24 De la: 20 Noiembrie 2013 15:47
Aranjarea pozelor in album 30 De la: grace008457 15 Aprilie 2010 00:24
E normal sa fie secrete intre soti ? 157 De la: lif3_dr3am 19 Decembrie 2009 16:07
VREAU VOAL SI TIARA DE INCHIRIAT 1 De la: MIKA2012 21 Martie 2012 16:47