Setari Cookie-uri

casuta pentru bani

pare interesanta, frumoasa, decenta, insa... nu va recomand. am fost la nunta unor prieteni acre aveau un loc special amenajat in restaurant pentru frumoasa casuta. ca si aspect era minunata, fiecare se ducea si punea acolo pliculetul. mare le-a fost mirarea cand o serie de pliculete nesemnate nu acopereau nici macar cheltuielile pentru meniu, adica au gasit si un plic cu 10 ron... ma rog, daca totusi vreti casuta, totii invitatii trebuie sa fie de incredere sau sa aibe in fata un plic cu numele (pe masa) pe care il pot pune apoi in casuta

Postat pe 7 Noiembrie 2008 15:08
Socant....
Pai nu are decat sa-i elimine pe cei care si-au scris numele si mai raman cei care au fost nesimtiti. De obicei nunta o faci cu cei mai apropiati dintre oameni si atunci sansele sa se intample o asa fapta sunt mici.
fantome
Postat pe 7 Noiembrie 2008 15:57
si eu o sa am casuta la nunta, dar o sa pun pe mese cartonase gen plic pe care va srie numele fiecarei famili, da si oricum vor fi rude si prieteni apropiati care ii cunosc foarte bine si nu ii cred in stare sa faca un asemenea lucru.
pitik_ady
Postat pe 20 Noiembrie 2008 16:54
fetelor, daca aveti nevoie de cineva care sa realizeze orice model de casuta pentru dar, sunt aici! Realizam, la preturi sub cele ale pietei, orice model de casuta (sau ce vreti voi...tort, vapor etc) Detalii mp
mimish
Postat pe 21 Noiembrie 2008 13:14
eu m-am gandit la o lada de zestre pentru bani iar plicurile care le fac tot eu cu numele invitatilor le voi pune personal in cutie .ladita este doar ca ornament si pentru a avea unde aduna plicurile.nici cu un tanc mare de plicuri ori mai rau cu sacul sau galeata nu poti merge sa aduni banii si cadourile pe care ii vei primi de la invitati si nici invechitul vornicel care striga in microfos suma oferita de fiecare invitat nu mai merge.sunt unii oameni care chiar nu au posibilitati si nu trebuie sa ii faci sa se simta prost fata de vecinul care poate este mai avut si ofera mai mult.
mihaelaonu
Postat pe 20 Februarie 2009 15:27
poti sa realizezi o casuta de lemn, cubica care sa aiba pe toate fatetele locuri pentru poye?

Postat pe 27 Februarie 2009 08:56
poti sa realizezi o cutie din lemn cubica, cu toate fatetele locuri pentru poze?
De la: irinucu, la data 2008-11-21 13:14:27fetelor, daca aveti nevoie de cineva care sa realizeze orice model de casuta pentru dar, sunt aici! Realizam, la preturi sub cele ale pietei, orice model de casuta (sau ce vreti voi...tort, vapor etc) Detalii mp

Postat pe 27 Februarie 2009 08:58
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 18:52
mihaelaonu sincer pe mine m-ai jigni sa vin la nunta ta si sa-mi pui un plic in mana cu numele meu...

sau sa ma intrebe peste masa care e numele tau, pai cum te cheama, pai nu ma cheama ca ma striga... si asa mai departe lasa-i sa scrie ei numele si suma oricum omului nu-i place sa-i impui ceva.
- poate am inteles gresit dar sincer nu mi se pare o idee buna

- iar dupa o experienta de nunta iti spun ca e foarte bine sa se strige la nunta suma daruita; pune nuntasii in priza, si se cinsteste mai bine.

- iar ceilalti nuntasi care nu au posibilitati sa nu vina
daca te referi la o bunica care are o pensie mica se rezolva se poate striga mai mult la intelegere la fel si familia apropiata.
- restul nuntasilor nu ar tb sa se simta prost - cand te-au chemat la nunta au stiut sa zica haide ca venim si noi la a ta, ca at cand ai nunta sa zica stii noi ne-am luat bilete la mare....

pai stai un pic ca si eu am nevoie de prezenta si la fel si de bani pe care ti-am pus si eu candva la nunta ca in ziua de astazi nimeni nu-ti da nimic pe gartis...

dar e alegerea ta si e mai bine sa ramai cu un gust dulce decat amar dupa nunta.



laura02maria
Postat pe 28 Aprilie 2009 15:09
Ai inteles gresit nu voi pune nici unui invitat plicul in mana,va fi pe masa in fata lui alaturi de cardul de multumire,nu voi intreba pe nimeni peste masa cum se numeste ca doar ii cunosc pe toti ,unde nu cunosc eu cunoaste sotul meu ,parintii mei ,socrii sau nasii.plicurile le voi lua cu bani din mana fiecaruia,va fi tot ceva de genul vornicelului dar fara strigare. Am fost la mai multe nunti in diferite zone ale tarii si cam tot la fel se procedeaza. Iar in privinata posibilitatilor financiare de regula un invitat adauga la valoare meniului inca ceva pentru miri dar sunt persoane mai apropiate mirilor care vor sa de-a mai mult de ce sa pui in situatia jenanta pe cel care a adaugat 50 de lei ca dar pentru miri stigand ca vecinul din dreapta lui a dat dar mirilor o valoare de 500 de lei? cum am mai spus fiecare dupa posibilitati,nu sunt toti profesori ,medici sau ingineri .mai exista si muncitori de rand care lucreaza pentru 500 de lei pe luna au copii ,datorii si greutati .propui sa nu-mi mai invit verisorii,mosii,matusele, sau rudele in general? ca doar o nunta nu se face numai cu prieteni sau cu cei pe care i-ai onorat cu prezenta la nunta lor.Imi cer scuze pentru ca am scris o poveste fiecare face dupa cum crede de cuvinta.
mihaelaonu
Postat pe 28 Aprilie 2009 17:41
e nunta ta si faci cum vrei, iar de pe forum alegi ideiile care-ti plac pt a-ti face nunta cat mai reusita.

Oricum iti doresc succes la pregatiri.

Nu am inteles exact cine va lua plicurile cu bani din mana fiecaruia? Tu?
laura02maria
Postat pe 29 Aprilie 2009 09:11
Parerea mea este ca nuntile la care se striga darul nu mai sunt intalnite nici pe la sate...
mimish
Postat pe 29 Aprilie 2009 21:56
nu stiu daca voi lua personal banii din mainile invitatilor,in mod normal la nuntile pe la care am fost vine invitatul la miri ,nasi sau parinti si le da plicul sau le pune el personal in cutia pentru bani.iti voi spune dupa nunta cum au procedat la mine.
mihaelaonu
Postat pe 1 Mai 2009 18:03
mihaelaonu am inteles oricum numai succes sa fie.
laura02maria
Postat pe 1 Mai 2009 18:22
Sa de-a Domnul tu cand ai nunta?
mihaelaonu
Postat pe 1 Mai 2009 18:28
eu am avut nunta anul trecut, de aceea stiu asa de bine cum stau lucruruile.
sa dea dd sa iasa bine voi sa fiti fericiti.
laura02maria
Postat pe 1 Mai 2009 18:53
Aha a trecut stresul si acum te amuzi de nelinistele celorlate miresici .glumesc stai linistita nu ma supar.SA aveti o casnicie frumosa si dac vrei si poti sa ma ajuti cu un sfat il voi accepta cu placere.
mihaelaonu
Postat pe 1 Mai 2009 18:56
mersi si tu sa ai la fel, eu pot sa-ti spun din experienta mea si ce am mai auzit si eu cu ceea mai mare placere.
Oricum cred ca pe acest forum afli tot ce vrei legat de pregatirile pentru nunta daca nu scrii la un topic.
laura02maria
Postat pe 1 Mai 2009 19:05
De la: irinucu, la data 2009-04-29 21:56:48Parerea mea este ca nuntile la care se striga darul nu mai sunt intalnite nici pe la sate...



Asta crezi tu....sunt din ce in ce mai intalnite din diferite motive...cele care au avut nunta cu strigare inteleg....
Cypcip
Postat pe 4 Iunie 2009 15:11
Am avut casuta dar am avut si carduri de masa care se transformau in plic, cu numele invitatiilor pe ele, asa ca nu am avut probleme de genul asta. Singura chestie e ca se potrivea asa de bine cu decorul de la prezidiu incat multi nu si-au dat seama pt. ce e si ne-au dat plicurile noua.
Alexuta_grace
Postat pe 5 August 2009 11:44
Buna!
Numele meu este Gabi!In legatura cu casuta pentru bani,pahare,cosuletul pentru cocarde m-ar interesa si pe mine mai multe detalii.Cam la ce pret sunt,unde aveti sediul in Constanta,daca ma puteti ajuta cu un nr.de telefon pt mai multe detalii.Adresa mea de mail este:gabrielachiritescu2005@yahoo.com.

Multumesc!
grace003574
Postat pe 26 August 2009 12:41
buna ziua,am vazut anuntul dv pe siteu si m-ar interesa o oferta de preturi si cateva modele .va rog sa le trimiteti pe adresa de e-mail office@gabriellemariage.ro.....gabriela
gabriellemariage
Postat pe 2 Septembrie 2009 09:43
De la: Cypcip, la data 2009-06-04 15:11:03
De la: irinucu, la data 2009-04-29 21:56:48Parerea mea este ca nuntile la care se striga darul nu mai sunt intalnite nici pe la sate...



Asta crezi tu....sunt din ce in ce mai intalnite din diferite motive...cele care au avut nunta cu strigare inteleg....



Eu o sa strig darul...si nunta e in Bucuresti. Si putin imi pasa de ceea ce zic sau cred oamenii..nu vreau decat ca fiecare sa si plateasca meniul atat. Nu mi se pare deloc taranesc, dar esti mult mai castigat asa.
gyo85
Postat pe 2 Septembrie 2009 09:57
iulik_flore
Postat pe 2 Septembrie 2009 10:46
Eu mi-am facut casuta singura, ce zici?
georgica_s_grace
Postat pe 2 Septembrie 2009 13:58
De la: iulika_flore, la data 2009-09-02 10:46:33


am fost la o nunta de curand, unde s au pus plicuri, pe care scria si numele fiecarui invitat. mi a placut ideea, dar auzeam pe la mese: ia uite i si p astia, au pus plicuri, le era frica k nu le dam bani...si au mai scris si numele...
numele era evident pt a stii fiecare unde sa se aseze..dar uitati ce speculatii...
asa nu, asa nu.. dar cu iulika? AI TU A BETTER IDEA?
gyo85
Postat pe 2 Septembrie 2009 15:30
Noi am avut o nunta cu tin epersoane, in jur de 70 persoane asa ca am ales sa se puna banii in plic si sa nu se strige darul, marea majoritate find apropiati ai familiei. Inainte de tort (dar asa cum ne-au zis altii se simte momentul cand trebuiesc date plicurile), am dat plicurile, cu nume scrise pe ele, la socri,si ei le-au distribuit la fiecare ,(trebuie gandit ca asta e un lucru normal, ...ca din reactia oamenilor, la un moment dat ti se pare ca cersesti ceva de la ei). Apoi distractia a continuat si dupa dezgatit cam toti au plecat si fiecare a lasat plicul in acea casuta(am uitat sa mentionez ca acea casuta o aveau cei de la restaurant). Sincer noi nu ne-am gandit nici o secunda ca se pot intampla si altele, si ca putem avea si surpreize la sfarsit...dar am fost cat de cat norocosi , ca nu am avut surprize la deschideea plicurilor. La o saptamana au avut nunta si niste prieteni care au avut 220 persoane invitate, unde s-a strigat darul, si intrebandu-i de ce , au zis ca nu vroiau sa se trezeasca cu scobitori in plic sau si mai rau cu plicuri lipsa....chiar asa de surprinzatoare in sens negativ, poate fi lumea in ziua de azi???(mai bine ar ramane acasa si ar inventa o scuza plauzibila , ca nu poate onora invitatia, facuta din toata inima de cei doi miri)..chiar si cand vine vorba de un asemenea eveniment?...raman fara cuvinte!!!
alice_ali
Postat pe 2 Septembrie 2009 16:56
Eu am facut altfel. La sosirea invitatilor, dupa ce sa ciocnit cupa de sampanie si invitatii au fost condusi la mesele lor li s-a inmanat si plicul cu numele scris pe el( automat au fost bifati si pe lista de invitati). Vrea sa va spun ca nu am avut nici o surpriza neplacuta.
daniela2shoes
Postat pe 2 Septembrie 2009 18:52
Eu am facut altfel. La sosirea invitatilor, dupa ce sa ciocnit cupa de sampanie si invitatii au fost condusi la mesele lor li s-a inmanat si plicul cu numele scris pe el( automat au fost bifati si pe lista de invitati). Vrea sa va spun ca nu am avut nici o surpriza neplacuta.
daniela2shoes
Postat pe 2 Septembrie 2009 18:52
Probleme,probleme,probleme insa vreau sa va dau un sfat si eu m-am apucat de ''organizat'' o nunta deoarece nu am fost destul de multumita de ceea ce am realizat si asa am luat comanda pt o prietena,apoi pt o cunostiinta si acum spun eu k am ceva experienta,nu mi am facut cataloage cu poze dupa net ,inca nu am un sediu stabil dar garantez k fac aranjamente,buchete si multe alte chestii din suflet ,pentru k tu ca si mireasa sa te bucuri de acel eventiment fara a sta pe ganduri oare mi au iesit ok buchetele?,oare sala e ok aranjata?,oare au venit lautarii sau dj dp caz?,daca vrei o nunta fara stes si fara griji apeleaza la cineva care sa ti fie aproape,sa te inteleaga in tot ceea ce vrei sa faci si sa ti fie aproape la ideile si traznaiile tale,daca iti doresti k nunta ta sa fie cea mai frumoasa nu trebuie decat sa mi trimiti un mesaj,sa ne vedem si sa stabilim detaliile,iti putem oferi fotograf,cameraman,dj,lautari,buchete,aranjamente pt mese,masina,stalpi etc,marturii,cocarde,arcada tull,flori,marturii speciale din fimo la preturi avantajoase,firma este la inceput de drum si ne dam toata silinta k tu sa fii multumita ,nu uita este ziua ta si trebuei sa radiezi ,sa fii fericita si foarte frumoasa si nimik si nimeni nu ar trebui sa te indispuna,iar daca ai niste idei mai ''ciudate''si doresti sa le pui in practica la noi trebuie sa apelezi ,ai sa fii uimita dar si noua ne plac lucrurile noi si ''ciudate'',bebe este mik si vrei sa ii acorzi toata atentia ,foarte bine suna-ne si lasa ne pe noi sa ti organizam cel mai frumos botez cu lumanare speciala ,aranjamente de sala,iti putem gasi chiar si restaurantul ideal nu trebuie decat sa ne spui ce vrem,dorim sa ai incredere in noi si chiar daca nu pot spune ink k noi suntem cei mai buni hai sa purtamo discutie sa vezi ce putemsi de ce suntem in stare,am uitat sa mentionez anuntul este valabil pentru persoanele din Bucuresti si zonele limitrofe,pentru poze poti vizita si scdagmarasrl
mihamedlife
Postat pe 14 Octombrie 2009 00:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
invitatii originale 84 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:18
ce bautura tare se prefera la nunta 35 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:18
ajutorrrrr 1 De la: gabri87 17 August 2009 11:45
Ofer pisica (motan) persan 27 De la: kudika411071 2 Iulie 2011 20:56
Monotonia mi-a acaparat casnicia. 47 De la: miky_aurash 13 Iulie 2010 15:10