Setari Cookie-uri

trecutul....oare ne poate urmari?

De la: fantome, la data 2009-07-02 09:50:47NU ESTE IMPORTANT TRECUTUL NIMANUI!

Nu, nu este important trecutul. Cand incepi o relatie trebuie sa onteze doar prezentul si viitorul. Atat timp cat relatia ta este ok nu vad de ce ai rascoli trecutul celuilalt. De ce sa intri in trecutul cuiva? Daca nu poti face asta, atunci nu esti pregatit/a pentru o noua relatie.

Oamenii trebuie sa invete sa traiasca prezentul, sa nu judece si sa acorde sanse celor din jur chiar si cu riscul de a fi raniti. Intimitatea trebuie sa existe si in cuplu, nu o ucideti.




bine spus,de acord ca trebuie sa conteze prezentul si viitorul, insa asta e teoretic, dar practic crezi ca se poate ? ce bine ar fi sa putem comanda creierului si sentimentelor ce sa faca.!Depinde fantome, de caracterul persoanei[mai ales a baiatului,de ambitia lui]pune-te in situatia baiatului ca nu toti vor sa aiba iubite trecute cu voia lor prin alte paturi ,trecutul ramane pe viata in creier,nu se poate uita, ci ignora.!
Tycu
Postat pe 2 Iulie 2009 13:07
Oamenii sunt ca un aluat, se pot modela daca au vointa. Daca oamenii ar renunta la orgoliu ar fi mult mai fericiti. Mandria si orgoliul nu au ce cauta intr-o relatie.
Pe mine nu ma intereseaza cate fete au fost inaintea mea, eu am ajuns sotia lui. Eu sunt prezentul si viitorul lui. Fetelor care au facut parte din viata lui le multumesc ca au ajutat la formarea lui si ca au avut grija de el pana la intrarea mea in viata lui.
Nici pe e nu-l intereaza trecutul meu. L-a cunoscut pe cel care era cat pe ce sa devina sotul meu acum 7 ani, pentru ca am ramas prieteni. Vine la noi in casa, este si prieten cu fratele meu. Deci se poate, totul este sa vrei.

Oameni buni, lasati trecutul la usa si intrati in relatiile noi privind catre viitor.
fantome
Postat pe 3 Iulie 2009 09:17
De la: fantome, la data 2009-07-03 09:17:21Oamenii sunt ca un aluat, se pot modela daca au vointa. Daca oamenii ar renunta la orgoliu ar fi mult mai fericiti. Mandria si orgoliul nu au ce cauta intr-o relatie.
Pe mine nu ma intereseaza cate fete au fost inaintea mea, eu am ajuns sotia lui. Eu sunt prezentul si viitorul lui. Fetelor care au facut parte din viata lui le multumesc ca au ajutat la formarea lui si ca au avut grija de el pana la intrarea mea in viata lui.
Nici pe e nu-l intereaza trecutul meu. L-a cunoscut pe cel care era cat pe ce sa devina sotul meu acum 7 ani, pentru ca am ramas prieteni. Vine la noi in casa, este si prieten cu fratele meu. Deci se poate, totul este sa vrei.

Oameni buni, lasati trecutul la usa si intrati in relatiile noi privind catre viitor.








Fantome, frumos ai postat aici, imi place ideea ta si cuvintele folosite , ai dreptate,spui ca pe barbati nu trebuie sa-i intereseze trecutul femeii,si dai exemplu pe sotul tau, dar te intreb , cati sunt ca el ? omul se poate modela cu vointa, asa e , dar vointa asta depinde si de niste situatii,de rolul femeii , nu e chiar usor ! Sunt rari [din pacate ] cu vointa ca sotul tau !!!!
Tycu
Postat pe 3 Iulie 2009 20:10
trebuie sa stii si cva despre trecutul iubitului...
kudika173199
Postat pe 9 Iulie 2009 09:57
este important catusi de putin trecutul cuiva..dar in fine
kudika173199
Postat pe 9 Iulie 2009 09:59
De la: grace003967, la data 2009-07-09 09:57:36trebuie sa stii si cva despre trecutul iubitului...
:













sml-love0049: Depinde ce vrei sa stii de la trecut , ce e important pentru tine . Daca te intereseaza din trecut cate femei a avut iubitul in pat pana a te cunoaste, nu vad rostul,sensul si asta poate dauna relatiei . !
Tycu
Postat pe 9 Iulie 2009 21:58
trecutul este important dar in masura in care nu devine o obsesie si nu mai poti vedea prezentul si viitorul
dar nu poti spune ca nu vrei sa cunosti trecutul partenerului, e normal sa vrei sa-l cunosti mult mai bine si asta nu se poate traind doar prezentul pt ca totusi oamenii rareori se schimba; deci trecutul e destul de relevant pt caracterul unei persoane
evangeline_grace
Postat pe 6 Octombrie 2009 11:34
De la: evangeline, la data 2009-10-06 11:34:46trecutul este important dar in masura in care nu devine o obsesie si nu mai poti vedea prezentul si viitorul
dar nu poti spune ca nu vrei sa cunosti trecutul partenerului, e normal sa vrei sa-l cunosti mult mai bine si asta nu se poate traind doar prezentul pt ca totusi oamenii rareori se schimba; deci trecutul e destul de relevant pt caracterul unei persoane





Corect, asa este, bine spus !
Tycu
Postat pe 6 Octombrie 2009 17:43
De la: evangeline, la data 2009-10-06 11:34:46trecutul este important dar in masura in care nu devine o obsesie si nu mai poti vedea prezentul si viitorul
dar nu poti spune ca nu vrei sa cunosti trecutul partenerului, e normal sa vrei sa-l cunosti mult mai bine si asta nu se poate traind doar prezentul pt ca totusi oamenii rareori se schimba; deci trecutul e destul de relevant pt caracterul unei persoane





Corect, asa este, bine spus !
Tycu
Postat pe 6 Octombrie 2009 17:43
Trecutul ne urmareste.Dar invata sa traiesti prezentul si impacate cu trecutul.Ce a fost a fost bun sau rau a fost.Iarta raul si bucurate de frumos ,dar traieste in prezent.maria
kudika056836
Postat pe 9 Octombrie 2009 13:23
De la: grace003898, la data 2009-10-09 13:23:46Trecutul ne urmareste.Dar invata sa traiesti prezentul si impacate cu trecutul.Ce a fost a fost bun sau rau a fost.Iarta raul si bucurate de frumos ,dar traieste in prezent.maria











sml-confused0067: Si daca trecutul a lasat o rana si ranile in cazul asta nu se vindeca, te mai poti impaca cu el , sau sa ierti ? - e imposibil !!
Tycu
Postat pe 9 Octombrie 2009 17:15
Orice rana se vindeca; tine doar de tine sa grabesti vindecarea ei. Impacarea si iertarea sunt unele dintre cele mai umane sentimente si totodata, unele din cele mai frumoase.
fantome
Postat pe 12 Octombrie 2009 12:00
Poate nu se vindeca ,dar se cicatrizeaza. Restul este vointa.Vrei sa traiesti sau sa iti amintesti mereu ca ai trait candva.Incearca si ai sa intelegi mai tarziu ca doar moartea nu are rezollvare nu are viitor .Tu da.Va doresc celor raniti,injunghiati iubire -pansament pentru cele mai grave rani-.
kudika056836
Postat pe 12 Octombrie 2009 15:19
De la: grace003898, la data 2009-10-12 15:19:24Poate nu se vindeca ,dar se cicatrizeaza. Restul este vointa.Vrei sa traiesti sau sa iti amintesti mereu ca ai trait candva.Incearca si ai sa intelegi mai tarziu ca doar moartea nu are rezollvare nu are viitor .Tu da.Va doresc celor raniti,injunghiati iubire -pansament pentru cele mai grave rani-.







Sunt mu lte rani care nu se vindeca , se ignora ,dar fara vindecare si da impresia de cicatrizare,exemplu , infidelitatea , aia nu se mai vindeca nici cu slujbe !!!
Tycu
Postat pe 12 Octombrie 2009 17:25
salut...sincer nu-ti trebuie sa stii nimik din trecut poate asa e mai bine cea fost a fost acum e important e ca te iubeste si cai alaturi de tine ...uita tot si iubitiva.AAAAAAAAA dar la a doua intrebare poate a fost chiar virgin dar cam e cam greu sa-ti dai seama...
alintus
Postat pe 19 Martie 2010 23:11
buna! da de ce te intereseaza atat de mult trecutul lui in materie de femei? o sa-ti faci singura rau, eu am fost curioasa, dar iti spun din propria mea experienta k nu am facut bn. ajungi la un moment dat sa fii geloasa dak cu tn nu o sa vb cum vb cu celelalte iubite din viata lui, sau nu o sa se poarte la fel sau mai stiu eu ce alt motiv. parerea mea e sa te bucuri din plin de el si de relatia voastra, sa va iubiti iar trecutul sa ramana trecut, k pana la urma urmei traiesti prezentul alaturi de el si facand planuri de viitor, nu meditand asupra trecutului lui. multa bafta
anamaryya88_grace
Postat pe 20 Martie 2010 07:08
La mine problema e simpla, iubitul mau este primul baiat din viata mea, el spune ca eu aunt prima fata cu care face dragoste, dar totusi am fost curioasa sa flu despre fostele lui relatii. Si el m-a intrebat despre baietii cu care am iesit inainte sa il cunost pe el, deci curiozitatea este ceva normal. Nu cred ca m-ar fi deranjat daca el ar fi avut multe iubite inaintea mea, experienta nu strica, dar in situatia noastra experimentam impreuna, din reviste, filme, etc. e f frumos asa.
ADRIANAHEIDI
Postat pe 21 Martie 2010 11:36
esti tare prostuta.. ce te intereseaza trecutul?.. viata merge inainte .. ar fi bine sa te preocupe viitorul nu tampeniile ce le-ai scris
Simonica30
Postat pe 21 Martie 2010 12:13
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204 sau www.nuntacluj.page.tl
cj25har
Postat pe 16 Iunie 2010 15:33
NU MAI CAUTA RASPUNSURILE ASTEA CREDE-MA CA ARE DREPTATE CE SPUNE .SI EU CREDEAM LA FEL CA NU MA VA INTERESA DAR...DECI NU FA GRESEALA ASTA
mamaia666
Postat pe 25 Decembrie 2010 21:47
...asa e viata noastra consta din trecut , prezent si viitor...lasa pe cine zice ca nu conteaza trecutul...importanta e lumina in care vezi lucrurile.
kudika195501
Postat pe 25 Decembrie 2010 21:54
De la: love_love, la data 2008-11-29 23:12:24 salutare....am si eu o pb. mi sa pus pata pe o chestie...am o relatie minunata...dar de ceva timp ma macina ca iubitul meu nu vrea sa imi spuna cu cate femei a facut sex inaintea mea. l-am intrebat treaba asta si mi-a zis ca nu are rost sa vb de asta ca el ma iubeste numai pe mine si ca e numai al meu, ca apoi ma va afecta si ma voi gandi la fostele lui relatie. ca in momentele intime ma voi gandi daca si ei ii facea ce imi face mie, daca si pe ea o saruta asa, etc. eu ii spun ca nu si cred si eu ca nu.... dar oare chiar e posibil sa ma afecteze? oare trebuie sa imi iasa din cap treaba asta? voi stiti trecutul iubitilor vostri? oare sa fie o toana a mea pentru ca sunt in dezavantaj ca a fost primul meu partener sexual?

dupa lungi discutii cu el mi-a promis ca asteapta momentul potrivit si ca imi va spune. numai ca ... nu stiu daca il voi face sa imi raspunde si la anumite intrebari

deci astept parerile voastre? e bine sau nu? ce parere aveti?

thx!

aaaa si mai am o intrebare, dar sa nu radeti de mine, nu am prea multa experienta avand doar un partener, ne putem da seama cumva daca a fost virgin?
ca ma gandesc la 2 variante: ori au fost prea multe si daca a promis ca le spune le va spune pe toate de ii e asa greu sa imi spuna, ori a fost virgin ...greu...
carmen776
Postat pe 30 Decembrie 2010 22:56
Nu iti mai complica viata si lasa trecutul!
roz5blue6lila7
Postat pe 30 Decembrie 2010 23:00
Cateodata este mai bine sa lasi lucrurile asa cum sunt. Traieste in prezent si bucurate de ceea ce iti ofera el
carmen776
Postat pe 30 Decembrie 2010 23:01
De la: carmen776, la data 2010-12-30 22:56:39
De la: love_love, la data 2008-11-29 23:12:24 salutare....am si eu o pb. mi sa pus pata pe o chestie...am o relatie minunata...dar de ceva timp ma macina ca iubitul meu nu vrea sa imi spuna cu cate femei a facut sex inaintea mea. l-am intrebat treaba asta si mi-a zis ca nu are rost sa vb de asta ca el ma iubeste numai pe mine si ca e numai al meu, ca apoi ma va afecta si ma voi gandi la fostele lui relatie. ca in momentele intime ma voi gandi daca si ei ii facea ce imi face mie, daca si pe ea o saruta asa, etc. eu ii spun ca nu si cred si eu ca nu.... dar oare chiar e posibil sa ma afecteze? oare trebuie sa imi iasa din cap treaba asta? voi stiti trecutul iubitilor vostri? oare sa fie o toana a mea pentru ca sunt in dezavantaj ca a fost primul meu partener sexual?

dupa lungi discutii cu el mi-a promis ca asteapta momentul potrivit si ca imi va spune. numai ca ... nu stiu daca il voi face sa imi raspunde si la anumite intrebari

deci astept parerile voastre? e bine sau nu? ce parere aveti?

thx!

aaaa si mai am o intrebare, dar sa nu radeti de mine, nu am prea multa experienta avand doar un partener, ne putem da seama cumva daca a fost virgin?
ca ma gandesc la 2 variante: ori au fost prea multe si daca a promis ca le spune le va spune pe toate de ii e asa greu sa imi spuna, ori a fost virgin ...greu...

...da poate sa te afecteze...la urma urmei de ce esti atat de interesata...ce a fost inaintea ta nu conteaza oricum...nu-ti mai fa griji si ai grija de fericirea si prezentul tau
kudika195501
Postat pe 30 Decembrie 2010 23:04
De la: Tycu, la data 2009-10-09 17:15:39
De la: grace003898, la data 2009-10-09 13:23:46Trecutul ne urmareste.Dar invata sa traiesti prezentul si impacate cu trecutul.Ce a fost a fost bun sau rau a fost.Iarta raul si bucurate de frumos ,dar traieste in prezent.maria











sml-confused0067: Si daca trecutul a lasat o rana si ranile in cazul asta nu se vindeca, te mai poti impaca cu el , sau sa ierti ? - e imposibil !!

ierti dar nu cred ca poti sa uit in totalitate!
roz5blue6lila7
Postat pe 30 Decembrie 2010 23:08
Trecutul nu conteaza,puteau sa fie si o suta.
iubire_de_catifea
Postat pe 30 Decembrie 2010 23:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poate sa fie rau daca te tine 20-30 min o partida ce amor 43 De la: paulanebunatik 1 Septembrie 2010 14:09
m-a lasat dupa 5 ani jumatate..... 4 De la: cj25har 16 Iunie 2010 15:53
cum sa ma imbrac la nunta?? 10 De la: cj25har 16 Iunie 2010 15:35
am nevoie de un sfat 2 De la: grace005603 1 Octombrie 2009 14:00
Porumbei albi la nunta ! 1 De la: Citrine 6 Septembrie 2009 09:54