Setari Cookie-uri

eu am niste lamuriri legat de sex

dc toti vorbesc de sex ok eu inteleg ca daca spun ca eu fac dragoste se spune ca as fii invechita nu dragi mei sunt o persoana eleganta si dragutza si plina de viata dc toti spun sec??????? atunci cand te culci cu o persoana pt ca o iubesti nu cred ca este cineva pe site asta sa spuan uite eu o fac din placere nici macar bani nu vreau (poate o fii si persoane de astea dar va rog daca suntei pe aicea va rog sa nu comentati pe subiectul meu)sper sa fiu inteleasa se spune ca si nu este interzis sa faci dragoste sau sa te culci cu o persoana(uite mie in relatia mea nu vreau sa folosesc cuvantul sex)eu am sa fac dragoste din dragoste unde ramasesem aaaaaaaa nu este interzis sa faci dragoste sau sa te culci cu o persoana inainte de nunta dar daca tu te casatoresti pura si curata toata viata ai sa fii respectata de soti si daca tu deja ai avut alta experienta de viata barbatul de langa tine toata viata o sa aiba o intrebare (oare cum e barbatul care a dezvirginato pe ea sau cel putin a fii un om curat )pt ca intr-o relatie este foarte important delicatetia in care te culci cu persoana ta daaaa eu stiu ca acuma se face si sex orala si sex anal dar nu cred ca sexul oral il poti folosi intr-o casatorie sau poate da??????? nu styu eu ca persoana nu cred c as reusi sa il mai sarut sa stiu ca el deja a fost cu alta si in relatia lor a fost si treaba asta sex oral deoarece3 intr-o relatie nu poti sa nu te saruti si daca ai facut sex oral cealalta persoana sa spunem ca relatia nu a mers si tu acuma ai pe alt cineva si o saruti cu ce nesimtire o saruti cand sti ca ea nu ar face niciodata asa ceva intr-o relatie trebuie sa existe respect(eu styu ca multi o sa ma contrazica pt ca voi spuneti oauuu am facut sex cumspuneti voi is la moda is in pas cu moda si sunt multi care spun nu mai sunt virgina da de fapt ea este virgina doar ca voi spuneti ca suntem moderni nu dragi mei sa faci sexi in toate manierile sau sex nu e la moda e orgoliu de care face scarba sper sa fiu inteleasa normal nu gresit)

Postat pe 18 Noiembrie 2008 06:16
hmmmmm....inteleg ce spui u aici. nici eu nu as face sex oral. dar u crezi ca barbatul de langa u iti va spune vreodata daca a facut sex oral cu altcineva? asa este cum spui u , intr-o relatie bazata pe dragoste nu se spune ca faci sex, dar sa nu uitam ca tot la sex se ajunge chiar daca ne place sa il denumim altfel. dragostea este actul sexual fara penetrare din cate stiu eu, si nu poti sa faci o viata dragoste.
este complicata treaba asta cu increderea....
love_love
Postat pe 21 Noiembrie 2008 11:20
Giusy cati ani ai? Am ametit....m-am chinuit sa inteleg ce vrei sa zici tu! Si am inteles ....hai s-o luam cu inceputul...ca sa zic asa...eu ma voi casatori cu barbatul cu care am facut dragoste prima data , draguta mea...cu care am facut sex prima data....si sex oral ...si de ce nu ar fi permis sexul oral intr-o casatorie?Ca nu inteleg....zau...ai prefera sa mearga la alta? Eu zic sa incerci si o sa vezi cine stie...Nu esti tu invechita cand spui ca vei face doar dragoste dar .....ma indoiesc! Nu zic ca fac sex doar ca sa fiu in pas cu moda draga mea...eu chiar mai fac si sex! Asta nu e o problema...sincer e ceva normal !E normal sa faci si sex oral....dar poate ca tu nu vrei sa faci deocamdata ... virgina am fost si eu pana la 21 de ani...dar acum nu mai sunt ...sunt multe de discutat pe tema asta , insa si tu trebuie sa fii deschisa la discutie ...si sa accepti si parerile altora!
Cypcip
Postat pe 21 Noiembrie 2008 16:08
aooleeeuu...nu esti ``invechita`` dar....sa te casatoresti virginaa???hai sa nu exageram.un barbat te place pt ceea ce esti,si nu cred ca ar avea FOARTE mare importanta cu cine ai fost inaine!daca zici ca el s-ar gandi cum a fost cel care te-a dezvirginat,de ce sa nu ne gandim si la noi si sa ne intrebam,cum ar fi fost cu altcineva??!!!
yovis
Postat pe 22 Noiembrie 2008 11:04
PS-RESPECTUL NU TI-L CASTIGI PRIN FAPTUL CA ESTI VIRGINA,PAREREA MEA!
yovis
Postat pe 22 Noiembrie 2008 11:07
ce sa ii faci si cu sexul asta...sunt multe de invatat....si se vor invata si pe parcurs...
love_love
Postat pe 22 Noiembrie 2008 18:09
kfgv
love_love
Postat pe 22 Noiembrie 2008 18:11
VA RASPUND EU LA NELAMURIRI!!!! Giusty este o fata de 17 ani plecata in italia, virgina, care nu este deacord ca fetele care nu intra ¨pure¨ in biserica sa poarte rochie alba i se pare chiar absurd avand in vedere ca mai exista si alte culori pt noi, .... Are un prieten in tara care a lasat insarcinata o fata care a pierdut copilul,,,,s-au despartit si acum are o relatie deosebita cu Giusty care are o educatie nu vrea sa faca sex cu el pt ca pt ea sexul inseamna sa-ti bati joc de corpul tau

mie imi pare rau de tine sincer... dai niste dume de ... ... nuj ce sa-ti mai zic... orice am zice toate ....am senzatia ca nu o sa-ti intre in cap si o sa intelegi exact contrariul..... toate suntem curve, toate suntem niste pacatoase, nu avem bunul simt sa ne luam rochie de mireasa rosie si batic verde, suntem niste scarboase si afcem sex oral cu sotii, nu ne gandim ca fostele prietene ale sotilor nostri aratau mai bine ca noi si erau mai bune la pat...

peace Giusty...you are the best!!!
rocsanyk3
Postat pe 23 Noiembrie 2008 04:03
buna fetelor
va spun si eu parerea mea.........daca te mariti virgina este un lucru foarte bun,facem ceea ce ne spune religia sau ce simtim noi ca e bine,dar daca te casatoresti virgina nu-i sigur ca te potrivesti la pat cu pers respectiva,si am auzit de cateva cazuri in care fetei chiar ii parea rau ca nu a facut sex si inainte,zicea ca nu prea a avut rost sa se pastreze.parerea mea e ca o fata/femeie ca a avut relatii sexuale doar cu un singur barbat va fi curioasa si va vrea sa incerce si cu altcineva(cu asta nu vreau sa jignesc pe nimeni e doar parerea mea)
adriana_lidia
Postat pe 23 Noiembrie 2008 10:09
"eu am niste lamuriri legat de sex"??????
Si eu am o nelamurire: cate clase ai?? Patru??? Sau nici macar?
Gaby211081_grace
Postat pe 24 Noiembrie 2008 09:02
da-tii pace la fata asta, ca saracuta nici sa scrie nu stie, de unde vreti voi sa mai stie sa se exprime sau sa aiba o gandire sanatoasa (normala).
ma intreb din ce sat uitat de lume esti si in care secol traiesti, ca sa ne lamurim si noi de chestia asta.
PS: pune mana pe carte la varsta ta ca ne-ai bagat in ceata cu povestile tale.
du-te la scoala ca e gratuita pana in clasa a 12 a.
spor sa ai.
diana_princessa
Postat pe 24 Noiembrie 2008 12:02
lidia4you2003 ai PERFECTA dreptate... va avea curiozitatea macar in gand, va visa fantezii si cu altii. insa... mai e un aspect, femeia trebuie sa isi cunaosca corpul si sa inteleaga ce vrea, iar asta cu un sg partener e cam greu... nu zic sa exagereze...
carmen79
Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:25
corect,asta cu virginitatea era inainte de 1990,eu m-am casatorit in anul 1986,si din pacate tot n-am intrat virgina in biserica,program-ai nunta cu 1 an inainte,eram si logoditi,cat sa mai astepti?si sincer imi pare rau ca nu am "prins" vremurile astea sa am si eu mai multe experiente!!
babalica
Postat pe 25 Noiembrie 2008 12:03
cat de ipocrit trebuie sa fii sa spui ca nu-ti place sa faci dragoste? sincer....cui nu-i place sa faca dragoste? eu zic ca daca il iubesti ai face asta toata ziua, ce dovada mai mare de iubire decat sa te daruiesti celui drag, poate exista pe lumea asta?
sotul meu nu este primul meu iubit si ma bucur ca este asa!!!!! nici eu nu sunt prima lui iubita si pentru asta ma bucur si mai tare!!!!!!! consider ca suntem doi oameni maturi care se iubesc si care nu-si vor strica vreodata casnicia doar "din curiozitate"

si apropo..teoria cu dragoste-sex si alte minuni de genul asta sa le creada cine o vrea....cine face dragoste stie clar ca asta inseamna si sentimente si sex!!!!!
barbatilor nu le plac cu siguranta "legumele' in pat

anka_hanneman
Postat pe 26 Noiembrie 2008 04:42
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:29
draga mea, toate pe lumea asta sunt cu un scop, cel mai important e sa stii ce a faci, cand si cum (e bine sa fiift sigura de ce iti doresti pt ca mai apoi sa iti asumi eventualele responsabilitati); ideea pe care tu incerci sa o emiti intr-o ordine dezordonata, este ft subiectiva, fiecare are propriul principiu de valori, educatia fiecare este diferita,pt ca fiecare e unic;a da sfaturi si a vb asa teoretic despre niste lucruri ce iti sunt straine e ft usor,deocamdata tu nu ai trait anumite momente si nu ai cum sa stii ce iti doresti cu adevarat;de-a lungul existentei o sa ai multe dezamagiri si nu totul se va rezuma la o poveste pe care tu o imaginezi, trebuie sa fii pregatita, sa fii stapana pe tine, sa stii ce ceri de la cei din jur ca tu sa le oferi lor asta; dragostea cateodata nu e infinita, iar cuvintele frumoase si promisiunile de la inceputu unei relatii se vor transforma candva in amintiri, caci fiecare etapa a vietii are alte prioritati, cu alte cuvinte pt un moment ar trb sa iti reorientezi atentia asupra unor lucruri solide care sa iti confere stabilitate: sa iti termini studiile, sa incerci sa cunosti oameni diferiti, sa profiti chiar de faptul ca esti plecata, incearca sa iei ce e mai bun din fiecare lucru. e bine totusi ca scrii pe forum, caci e un mijloc de a invata multe de a asculta experienta altora si chiar ma gandesc ca poate parintii tai te-au educat intr-un anumit fel si poate ca nu poti discuta cu ei despre orice (cu toate ca nu inteleg cum te lasa sa nu faci si tu un liceu; cum spuneam fiecare cum crede de cuviinta, era doar parerea mea); legat de sex si dragoste, intr-o relatii faci compromisuri de aceea trebuie sa le admiti pe amandoua, iar sex oral faci numai daca simti si e la latitudinea cuplului ( sa stii ca e ft bine sa partenerii sa se inteleaga la pat, rezolva multe cateodata, e bine a poti sa satisfaci "fanteziile" celuilat, caci astfel nu are curiozitatea de a merge la altcineva); o relatie se bazeaza pe comunicare si intelegere, trebuie sa iti cunosti consoarta trb sa vb deschis despre absolut orice,sa incerci sa ii ghicesti dorintele, sa il uimesti. sper sa tragi concluzii din tot ce fetele comenteaza si totusi: daca tu chiar crezi in ceea ce scrii, e ft bine, ai 17 ani si ai tot timpul sa te maturizezi si sa descoperi multe. succes in toate
fille_unique
Postat pe 7 Decembrie 2008 02:52
Si eu cand aveam 17 ani gandeam aproape la fel cu exceptia mireselor care trebuie sa isi aleaga o alta culoare la rochia de mireasa...si asta se intampla atunci cand parintii refuza sa discute cu tine subiectul sex si ti-l interzic cu desavarsire, iar tu ca un copil cuminte ca sa nu cazi in extreme si sa nu-i dezamagesti iti formezi idei gresite si ti le impui,iar cand iti gasesti jumatatea ai sa fii surprinsa de tine si de ceea ce ai sa faci.Eu de exemplu am facut si poate inca mai fac lucruri care am zis ca nu o sa le fac niciodata in viata si acum am o vb din batrani care spune :"NICIODATA NU SPUNE NICIODATA".Cred ca multe pers s-a lovit de asta atat in viata amoroasa cat si in viata de zi cu zi si mai cred ca trebuie sa traim asa cum simtim si nu asa cum simt altii.
alindor
Postat pe 7 Decembrie 2008 22:37
Giusy, mergi la scoala. Maturizarea este un proces lung si educatia primita in scoala iti va dezvlta mintea, nu munca in Italia. Restul le vei prinde din zbor...
fantome
Postat pe 8 Decembrie 2008 15:01
CE MA DISTREAZA COPILA ASTA!!
catjulz
Postat pe 10 Decembrie 2008 09:32
AM TPTUSI O NELAMURIRE: TU VORBESTI PRECUM SI SCRII??CA TARE M-AS DISTRA ATUNCI SA TE AUD!!
catjulz
Postat pe 10 Decembrie 2008 09:43
Giusy , asa cum au scris si fetele celelalte e greu sa inteleg ceea ce vrei u sa spui in acest mesaj . Nu sunt eu in masura sa judec pe nimeni , dar cred k ar fi mai bine sa mergi la scoala , nu sa te gandesti sa le critici pe fetele care nu au intrat "pure" in biserica .
Sincer , esti doar un copil . Maturizeaza-te si iti garantez eu ca atunci iti vei schimba gandirea la 180 grade fata de cea pe care o ai acum .
vivi1984
Postat pe 10 Decembrie 2008 10:37
Ai gresit un pic...tu ai multe NElamuriri..iti spun eu!
caurea_grace
Postat pe 19 Decembrie 2008 12:34
Fiecare da sfaturi in functie de experienta sau experientele traite. Eu nu dau sfaturi doar povestesc din propria-mi experienta. Sunt casatorita de aproape 17 ani(oare cand au trecut???....). m-am casatorit VIRGINA si-mi place la nebunie cand fac dragoste cu sotul meu! Si acum (dupa atatia ani!) este tandru ,il simt puternic, hotarat si nu m-am temut ca nu ne vom potrivi! Poate tocmai de aceea am avut noroc ca ne-am iubit pentru ceea ce eram! Este important sexul, am nascut un baiat minunat si ma bucur pentru tot ceea ce mie mi s-a intamplat! Nu-mi pare rau nici de perioada logodnei noastre ca nu am facut sex. Era perioada fiorului dragostei care te strapunge pana in maduva oaselor si care este asemanator preludiului dar este un fior plin de poezie si de puritate! prea vrem sa ne maturizam, prea nu avem rabdare si vrem sa "vedem" daca "ne potrivim"! Eu v-as sfatui sa nu-i furati inocenta acestei tinere de 17 ani!
botezatudaniela
Postat pe 27 Decembrie 2008 18:49
daca iubsti persoana de langa tine o saruti peste tot ,face parte din tine .iubirea nu are limite nici atunci cand facem dragoste.....sau sex....nici mie nu-mi place sa spun sex....dar dragoste suna mai frumos chiar daca se ajunge tot acolo.. important este sa iubim si sa fim iubite
lenutza1
Postat pe 29 Decembrie 2008 08:54
Salutare, daca mai ai nelamuriri legate de intimitate, care include si sexul putem aranja cateva sedinte
onut24
Postat pe 29 Decembrie 2008 11:24
Ma bucur ca mai exista si femei ca botezatudaniela. Gandesc la fel ca ea, sunt casatorita de 3 luni si sotul meu ma face in fiecare zi cea mai fericita femeie de pe PAMANT! Ne iubim, ne intelegem si ne bucuram ca am rezistat tentatiei si ca nu avem nici un fel de remuscari. Iar aceasta fetita de 17 ani cred ca a inteles ca astfel de probleme si nelamuriri nu se discuta pe un site, ci cu o persoana de incredere(vezi mama sau un dohovnic). Sa invatam sa iubim sincer si nevinovat, cu toata fiinta noastra!!!
vero4new
Postat pe 27 Ianuarie 2009 15:35
Mai fata,ai avut cumva un "accident" cerebral?Nici nu stiu sa rad sau sa plang? Cineva zicea sa nu-ti rapim inocenta(oricum tu nu sti ce inseamna)....din pacate tu nu esti inocenta esti complet DUSA. Fetelor nu ma criticati pt cuvantul "DUSA",pt ca fata asta trebuie trezita la realitate,cititi si celalalte topicuri ale ei si ve-ti intelege. P.S.Invata intai sa scri si dupa aceea sa vorbesti despre sex!!!!!!!!!
klarra
Postat pe 15 Februarie 2009 17:39
De la: klarra, la data 2009-02-15 17:39:16Mai fata,ai avut cumva un "accident" cerebral?Nici nu stiu sa rad sau sa plang? Cineva zicea sa nu-ti rapim inocenta(oricum tu nu sti ce inseamna)....din pacate tu nu esti inocenta esti complet DUSA. Fetelor nu ma criticati pt cuvantul "DUSA",pt ca fata asta trebuie trezita la realitate,cititi si celalalte topicuri ale ei si ve-ti intelege. P.S.Invata intai sa scri si dupa aceea sa vorbesti despre sex!!!!!!!!!


Era o vorba: nu judeca pentru a nu fi judecat. asa ca, iti raspund si eu cum i-ai raspuns tu.

P.S. Invata intai sa "scrii" si dupa aceea sa vorbesti despre sex. deci .. e kestia k nici tu nu "stii" sa scrii si daca ti-ai citi si tu posturile ai sti ca faci mai multe greseli decat pustoaica asta. Las-o in pace. Aaaa... stii tu chestia: cititi si celelalte posturi ale ei si "veti" intelege....

Repet: Nu judeca pentru a nu fi judecat!

Postat pe 16 Februarie 2009 14:58
mda exact ca ea(giusy) gandeam si eu la 17 ani: o sa ma marit virgina, nu voi face sex"si in nici un caz sex oral.dar... viatza/timpul te schimba.
un sfat pt tine: NICIODATA NU SPUNE NICIODATA!!!
eu nu zic ca e ceva rau ca vrei sa fii pura dar nici nu judeca pers care nu gandesc ca tine :)
ancaioana_grace
Postat pe 16 Februarie 2009 15:09
nu stiu daca domnisoara "lamuriri" e chiar virgina...si cu relatiile intime cu sotul(fara sex ora)daca el doreste sau ii face placere fiti sigure ca o sa caute altundeva ce nu primeste de la sotie..e vb oare de scarba cand zice ca nu ar face?scarba de sotul ei?asta poate l-ar jigni
cheregi_andreea
Postat pe 16 Februarie 2009 16:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat 2 De la: grace005603 1 Octombrie 2009 14:00
ai mei sunt divortati - mama nu vrea sa o invit pe iubita tatalui la nunta 54 De la: nattysor 8 Ianuarie 2010 17:55
NASI NECASATORITI??? 70 De la: lulu2bad 28 Noiembrie 2015 14:04
tortul mirelui 9 De la: kryssa 11 Decembrie 2009 13:29
nunta la ortodocsi 1 De la: dana2005 26 Aprilie 2010 10:54