Setari Cookie-uri

trecutul....oare ne poate urmari?

draga mea,cred ca cel mai bine e sa nu mai pui intrebari de acest gen deoarece o sa te afecteze pe plan sentimental si in mod sigur cand o sa fie vorba de intimitate(ma refer la sex),sotul meu zice ca iti poti da seama daca e sau a fost virgin dar nu poate sa-mi explice acum ca e fetita cu noi in camera,poate o sa iti raspind alta data la aceasta intrebare(eu una nu stiu),salutare
kudika081801
Postat pe 4 Iunie 2009 20:54
de ce ar trebui sa te afecteze ce a facut inainte de a te cunoaste?ar trebui sa te afecteze ce a facut de cand sunteti impreuna si crede-ma daca afli ceva neplacut o sa te doara nu mult ...enorm eu am trecut prin asta dar pe mine nu m-a afectat deloc ce a facut el inainte de a ne cunoaste ci ce a facut dupa ce ne-am cunoscut.lasa totul asa cum e si o sa fie bine si chiar daca o sa afli ceva despre trecut chiar sincer nu are de ce sa te afecteze.faptul ca sunteti impreuna si te iubeste conteaza ffff mult
grace000028
Postat pe 7 Iunie 2009 00:26
confirm ce s-a postat pe acest forum....trecutul e una, iar prezentul e alta(nu tot timpul, dar in cazul de fata da). stiu ca suntem curioase(poate nu toate) si am vrea sa stim cu cine a fost inaintea noastra, sa vedem daca era mai frumoasa ca noi, mai inalta, mai slaba, etc....
dar acum este cu tine...si important este ce aveti impreuna..
si sa zicem ca ti-ar spune despre fosta/fostele...te-ar ajuta cu ceva, ar schimba cu ceva situatia, ai fi mai fericita?
parerea mea este ca uneori nu trebuie sa stim totul..
iti doresc numai fericire! :)
iryna
Postat pe 7 Iunie 2009 11:40
curiozitatea in ceea ce inseamna trecutul unui barbat[si de ce nu si al unei femei] poate provoca dureri si gelozii.are oare vreun rost? sa ne intereseze ce? daca au fost mai frumoase sau nu, mai slabe sau mai grase? mai destepte sau mai proaste???fiecare om ,fie barbat sau femeie este unic in felul lui.si,ca vrem sau nu, trecutul il purtam fiecare .trecutul se impleteste cu prezentul si viitorul pt ca totul face parte din noi insine.depinde de fiecare daca vrea sa inchida portile trecutului,sa traiasca in prezent si sa priveasca in viitor.
vaiana
Postat pe 7 Iunie 2009 15:23
eu cred ca din respect pt tine nu iti zice, pt ca ai fost virgina.Eu una am si eu un partener de 1 an si nici unul nu am fost virgini, dar mi-a zis ce fete a avut, si cate ....Si oricum nu conta daca nu imi zicea.Faza e ca nu eu i-am cerut sa imi zica, ci el mi-a zis asa.....Si nu conteaza trecutul, decat prezentul
r_girl
Postat pe 8 Iunie 2009 11:04
De la: r_girl, la data 2009-06-08 11:04:52eu cred ca din respect pt tine nu iti zice, pt ca ai fost virgina.Eu una am si eu un partener de 1 an si nici unul nu am fost virgini, dar mi-a zis ce fete a avut, si cate ....Si oricum nu conta daca nu imi zicea.Faza e ca nu eu i-am cerut sa imi zica, ci el mi-a zis asa.....Si nu conteaza trecutul, decat prezentul





Esti sigura ? ca nu conteaza trecutul ? ; coteaza, si inca cum , cand o mai ruginii sita !
Tycu
Postat pe 8 Iunie 2009 15:38
domnule mitica_mitaru,am tot vazut parerea dumneavoastra despre cat de mult conteaza trecutul,intrebarea mea este:de ce ar conta? de ce sa deschizi rani cand poti sa lasi timpul sa le vindece? de ce sa traiesti in trecut cand ne este dat prezentul? aveti mai multa experienta de viata decat mine,cu siguranta,dar daca totusi ar conta trecutul,multe familii,relatii s-ar destrama.e umila mea parere.intr-adevar cu cat imbatranesti cu atat conteaza ce ai facut in trecut,ce lasi in urma ta,dar asta difera de la caz la caz.dar de ce sa scoti la iveala si sa scormonesti undeva unde nu ''va mirosi bine''?aveti dreptate in ceea ce priveste anumite secrete,care pot dauna unei relatii indelungate,dar daca acei parteneri se iubesc si s-au iubit ani de zile vor trece impreuna peste acele incercari.totusi ideea e ca nu ar trebui sa lasam trecutul sa ne afecteze relatiile cu cei din jur,mai ales cu cel/cea drag(a) de langa noi.va doresc tuturor cat mai multa incredere in voi si lasati trecutul in urma,important e prezentul,caci viitorul e intotdeuna un mister,nu stii ce iti rezerva ziua de maine.TRAITI CLIPA PREZENTA,E CEA MAI IMPORTANTA!!!!!!!!!!!,pt k nu stii daca in secunda urmatoare mai esti,va pup
nightwish_83
Postat pe 9 Iunie 2009 15:26
De la: love_love, la data 2008-11-29 23:12:24 salutare....am si eu o pb. mi sa pus pata pe o chestie...am o relatie minunata...dar de ceva timp ma macina ca iubitul meu nu vrea sa imi spuna cu cate femei a facut sex inaintea mea. l-am intrebat treaba asta si mi-a zis ca nu are rost sa vb de asta ca el ma iubeste numai pe mine si ca e numai al meu, ca apoi ma va afecta si ma voi gandi la fostele lui relatie. ca in momentele intime ma voi gandi daca si ei ii facea ce imi face mie, daca si pe ea o saruta asa, etc. eu ii spun ca nu si cred si eu ca nu.... dar oare chiar e posibil sa ma afecteze? oare trebuie sa imi iasa din cap treaba asta? voi stiti trecutul iubitilor vostri? oare sa fie o toana a mea pentru ca sunt in dezavantaj ca a fost primul meu partener sexual?

dupa lungi discutii cu el mi-a promis ca asteapta momentul potrivit si ca imi va spune. numai ca ... nu stiu daca il voi face sa imi raspunde si la anumite intrebari

deci astept parerile voastre? e bine sau nu? ce parere aveti?

thx!

aaaa si mai am o intrebare, dar sa nu radeti de mine, nu am prea multa experienta avand doar un partener, ne putem da seama cumva daca a fost virgin?
ca ma gandesc la 2 variante: ori au fost prea multe si daca a promis ca le spune le va spune pe toate de ii e asa greu sa imi spuna, ori a fost virgin ...greu...




nici eu nu stiu prea multe despre trecutul prietenului meu,dar nici nu sunt de prea mult timp cu el.eu cred ca in anumite situatii e mult mai bine sa nu sti despre trecutul lui,si mai ales de viata sexuala pe care el a avut`o.un barbat nu`ti va spune niciodata cu exactitate cu cate femei s`a culcat,sau daca s`a culcat cu ele.incearca sa te gandesti pozitiv,si poate chiar te iubeste,si vrea sa crezi ca doar tu esti si ai fost cu el,si pentru el..sincer si eu in momentele intime ma gandesc daca sunt mai buna decat celelalte,daca se simte bine cu mine si nuj ce..si nu e deloc bine,pentru ca niciodata nu pot trai momentul deoarece toate aceste chestii ma macina enorm..asa k incearca sa nu te mai gandesti la asta.
roxytza_grace
Postat pe 24 Iunie 2009 11:34
De la: ela_daniela83, la data 2009-06-09 15:26:02domnule mitica_mitaru,am tot vazut parerea dumneavoastra despre cat de mult conteaza trecutul,intrebarea mea este:de ce ar conta? de ce sa deschizi rani cand poti sa lasi timpul sa le vindece? de ce sa traiesti in trecut cand ne este dat prezentul? aveti mai multa experienta de viata decat mine,cu siguranta,dar daca totusi ar conta trecutul,multe familii,relatii s-ar destrama.e umila mea parere.intr-adevar cu cat imbatranesti cu atat conteaza ce ai facut in trecut,ce lasi in urma ta,dar asta difera de la caz la caz.dar de ce sa scoti la iveala si sa scormonesti undeva unde nu ''va mirosi bine''?aveti dreptate in ceea ce priveste anumite secrete,care pot dauna unei relatii indelungate,dar daca acei parteneri se iubesc si s-au iubit ani de zile vor trece impreuna peste acele incercari.totusi ideea e ca nu ar trebui sa lasam trecutul sa ne afecteze relatiile cu cei din jur,mai ales cu cel/cea drag(a) de langa noi.va doresc tuturor cat mai multa incredere in voi si lasati trecutul in urma,important e prezentul,caci viitorul e intotdeuna un mister,nu stii ce iti rezerva ziua de maine.TRAITI CLIPA PREZENTA,E CEA MAI IMPORTANTA!!!!!!!!!!!,pt k nu stii daca in secunda urmatoare mai esti,va pup
:









sml-love0049: Era bine sa mai fi fost inca o forta in fiecare om sa comande propriului creier ce sa uite si ce nu, dar nu e ! Daca pe un om sanatos psihic la marcat ceva in viata , rana aia ramane pe viata deschisa, nu exista timpul vindeca rani.Trecutul ramane in creierul nostru indiferent ca vrem sau nu si cu orice ocazie apare in fata noastra ca un film,medical e bine ca asa avem memoria sanatoasa . ! Ca sa poti trai in prezent, fara sa bagi in seama trecutul [ nu sa-l uiti, ca nu se poate asta ] depinde de caracterul individual, de ce doresti in prezent , al fiecarui om .! Ai dreptate , mi-a placut asta "TRAITI CLIPA PREZENTA,E CEA MAI IMPORTANTA!!!!!!!!!!!,pt k nu sti daca in secunda urmatoare mai esti !
Tycu
Postat pe 25 Iunie 2009 08:40
De la: roxytza, la data 2009-06-24 11:34:17
De la: love_love, la data 2008-11-29 23:12:24 salutare....am si eu o pb. mi sa pus pata pe o chestie...am o relatie minunata...dar de ceva timp ma macina ca iubitul meu nu vrea sa imi spuna cu cate femei a facut sex inaintea mea. l-am intrebat treaba asta si mi-a zis ca nu are rost sa vb de asta ca el ma iubeste numai pe mine si ca e numai al meu, ca apoi ma va afecta si ma voi gandi la fostele lui relatie. ca in momentele intime ma voi gandi daca si ei ii facea ce imi face mie, daca si pe ea o saruta asa, etc. eu ii spun ca nu si cred si eu ca nu.... dar oare chiar e posibil sa ma afecteze? oare trebuie sa imi iasa din cap treaba asta? voi stiti trecutul iubitilor vostri? oare sa fie o toana a mea pentru ca sunt in dezavantaj ca a fost primul meu partener sexual?

dupa lungi discutii cu el mi-a promis ca asteapta momentul potrivit si ca imi va spune. numai ca ... nu stiu daca il voi face sa imi raspunde si la anumite intrebari

deci astept parerile voastre? e bine sau nu? ce parere aveti?

thx!

aaaa si mai am o intrebare, dar sa nu radeti de mine, nu am prea multa experienta avand doar un partener, ne putem da seama cumva daca a fost virgin?
ca ma gandesc la 2 variante: ori au fost prea multe si daca a promis ca le spune le va spune pe toate de ii e asa greu sa imi spuna, ori a fost virgin ...greu...




nici eu nu stiu prea multe despre trecutul prietenului meu,dar nici nu sunt de prea mult timp cu el.eu cred ca in anumite situatii e mult mai bine sa nu sti despre trecutul lui,si mai ales de viata sexuala pe care el a avut`o.un barbat nu`ti va spune niciodata cu exactitate cu cate femei s`a culcat,sau daca s`a culcat cu ele.incearca sa te gandesti pozitiv,si poate chiar te iubeste,si vrea sa crezi ca doar tu esti si ai fost cu el,si pentru el..sincer si eu in momentele intime ma gandesc daca sunt mai buna decat celelalte,daca se simte bine cu mine si nuj ce..si nu e deloc bine,pentru ca niciodata nu pot trai momentul deoarece toate aceste chestii ma macina enorm..asa k incearca sa nu te mai gandesti la asta.









Foarte bine a raspuns baiatul .!Intr-o relatie ca sa fie sanatoasa , o spun si psihologii, si traditia populara,pentru baiat e foarte important trecutul femeii,cat si prezentul, in functie de trecut el hotaraste daca mai continua sau nu relatia, dar la femeie nu trebuie sa o interezeze trecutul amoros al baiatului, pentru ea trebuie sa conteze numai prezentul si fidelitatea baiatului .; femeia dfera de baiat in caractere,vede altfel lucrurile, o poate afecta ,fostele baiatului.! pentru ca la un act sexual,baiatul e "executorul" important pentru el e cine a fost primul la ea , si nu invers .Asa ca mergi inainte langa iubitul tau,si vezi sa mearga bine prezentul ,ca asta trebuie sa conteze pentru tine, iar despre cele din trecut sa spui"dale-n colo de proaste, cine le-a pus "?
Tycu
Postat pe 25 Iunie 2009 09:02
Mitica, debitezi atatea prostii pe centimetru patrat de ma sperie. Mi-e aproape imposibil sa cred ca mai exista oameni ca tine. Sper sa te loveasca intelepciunea, toleranta si inteligenta intr-o zi. Noi asteptam...
fantome
Postat pe 26 Iunie 2009 14:30
corect Fantome!!! ai dreptate! de ce ar conta intr-o relatie numai trecutul femeii si al barbatului nu?? e un concept de viata super invechit...deja miroase a mucegai...
vaiana
Postat pe 26 Iunie 2009 15:32
De la: fantome, la data 2009-06-26 14:30:29Mitica, debitezi atatea prostii pe centimetru patrat de ma sperie. Mi-e aproape imposibil sa cred ca mai exista oameni ca tine. Sper sa te loveasca intelepciunea, toleranta si inteligenta intr-o zi. Noi asteptam...
:






sml-tongue0023: Bine fantomito, daca astea sunt prostii, spune cu e corect sa fie,.. dar am impresia ca habar nu ai cum e corect, ca ai spune ceva ! Asa-i ?
Tycu
Postat pe 26 Iunie 2009 17:17
De la: vaiana, la data 2009-06-26 15:32:46corect Fantome!!! ai dreptate! de ce ar conta intr-o relatie numai trecutul femeii si al barbatului nu?? e un concept de viata super invechit...deja miroase a mucegai...
:



sml-confused0067: Vaiana ,cand am spus ca trecutul barbatului nu conteaza , ma refer numai la cate femei a avut la pat, asta nu conteaza, ca intr-o relatie sexuala , cu ce urme se alege barbatul ? Poate fi deflorat? [ se rupe in el ceva ca la femeie ?} .... Normal ca alte lucruri conteaza , si las-o pe fantome ca ea nu cunoaste ce sfaturi sa dea in aceste cazuri ; [ai vazut de la ea vreun sfat ? !
Tycu
Postat pe 26 Iunie 2009 17:25
Corect este sa ne respectam, sa ne toleram, sa ne zambim, sa ne iertam propriile greseli si pe a celor din jur. Corect este sa iubim si sa fim iubiti neconditionat, asa cum ne iubim parintii sau cum parintii isi iubesc copii. Corect este sa nu judecam caci asta e rolul lui Dumnezeu. Corec este sa suferim caci asa invatam lectii valoroase, corect este sa ne bucuram de fiecare lucru marunt, de fiecare gest frumos, de fiecare rasarit si apus de soare.

Mitica, asa vad eu lucrurile. Asa cred eu cu tarie ca este corect.
fantome
Postat pe 27 Iunie 2009 14:31
De la: fantome, la data 2009-06-27 14:31:10Corect este sa ne respectam, sa ne toleram, sa ne zambim, sa ne iertam propriile greseli si pe a celor din jur. Corect este sa iubim si sa fim iubiti neconditionat, asa cum ne iubim parintii sau cum parintii isi iubesc copii. Corect este sa nu judecam caci asta e rolul lui Dumnezeu. Corec este sa suferim caci asa invatam lectii valoroase, corect este sa ne bucuram de fiecare lucru marunt, de fiecare gest frumos, de fiecare rasarit si apus de soare.

Mitica, asa vad eu lucrurile. Asa cred eu cu tarie ca este corect.







Si le vezi frumos , fantome !Frumos gandit , frumos spus ! Din partea mea , milioane de flori !
Tycu
Postat pe 27 Iunie 2009 16:07
Mitica.... un barbat corect nu ar numara tipele care i-au trecut prin pat....si virginitatea...aia se rupe o data si gata! de cate ori cele care s-au casatorit virgine au ajuns si la divort? a contat asa de mult? nu! sunt multe de spus pe tema asta dar...ma abtin..spun doar un vechi citat...."3 lucruri nu lasa urme...urma pasarii in zbor,a pestelui in apa si a barbatului in femeie!"...doar daca nu a fost vorba de vreun viol...
vaiana
Postat pe 28 Iunie 2009 15:50
Fantomitzaaaaaaaaa...copila ..esti mult prea idealista si nepregatita pentru ceea ce inseamna VIATA! sa te ajute cel de sus sa nu vezi niciodata si sa nu te izbesti de greutatile si rautatile vietii!dar draga mea...viata sa sti ca nu este roz bon-bon!
vaiana
Postat pe 28 Iunie 2009 15:57
Vaiana, viata ma lovit de multe ori din toate partile si am trecut prin momente urate si prin greutati care la acel moment pareau de netrecut. Cineva mi-a spus ca Dumnezeu ii incearca mai tare pe cei care ii iubeste mai mult ca sa-i testeze. Aceste vorbe ma ajuta sa merg mai departe.
Am intalnit oameni care mi-au lasat rani adanci in suflet. Poate pt o perioada am devenit mai aspra, dar iertand, m-am vindecat. Nu e greu, totul e sa vrei.
Daca lasam deoparte orgoliile si cautam partea buna a lucrurilor, vom reusi.
Imi doresc sa nu ma schimb, sa pastrez aceste idealuri, ele ma ajuta sa raman OM.
fantome
Postat pe 29 Iunie 2009 11:47
De la: vaiana, la data 2009-06-28 15:50:06Mitica.... un barbat corect nu ar numara tipele care i-au trecut prin pat....si virginitatea...aia se rupe o data si gata! de cate ori cele care s-au casatorit virgine au ajuns si la divort? a contat asa de mult? nu! sunt multe de spus pe tema asta dar...ma abtin..spun doar un vechi citat...."3 lucruri nu lasa urme...urma pasarii in zbor,a pestelui in apa si a barbatului in femeie!"...doar daca nu a fost vorba de vreun viol...





Ai dreptate Vaiana cu tot ce ai postat aici ; Imi place logica ta, de acord intr-u totul !
Tycu
Postat pe 29 Iunie 2009 13:08
Fantomitza draga....si eu am trecut prin multe...foarte multe evenimente.e adevarat ca trebuie si un dram de optimism si sa ierti.in primul rand ierti pentru sufletul tau..desi undeva, in forul tau interior ramai ranita si nimeni si nimic nu iti poate vindeca ranile... e bine sa fii optimist dar fara sa fii credul/a.crede-ma ca si eu am avut[si inca am]"Golgota" mea! am iertat multe dar...nu pot uita! optimism? am un tir intreg dar...nu mai am incredere in oameni... daca ai sti adevarul mi-ai da dreptate.idea e ca nu trebuie sa te ingenuncheze necazurile..trebuie sa ramai drept si sa lupti pentru viata.dar fara idealism si fara sa faci apoteoza bunatatii omenirii!s-ar putea sa te raneasca iar...ai incredere in Cel de Sus si in fortele tale.ok?
vaiana
Postat pe 29 Iunie 2009 17:51
si inca ceva Fantomitza:...inseamna ca Dumnezeu ma iubeste mult... mi-a dat cu varf si indesat!... si am ramas tot OM .desi ,ca sa fiu sincera opinia mea e ca nu Dumnezeu ne incearca cu necazuri...ideea e ca nu stiu cum pot sa iti trimit un mesaj privat sau sa iti dau id-ul meu...cred ca am avea multe de discutat...sincer!
vaiana
Postat pe 29 Iunie 2009 17:58
Mitica...poate am sau nu dreptate.totul este relativ...dar ar trebui sa se faca diferenta intre o partida de sex si dragostea partenerului de viata...partidele de sex..raman undeva in trecut[dar sa nu uitam ca trecutul inseamna ieri..saptamana trecuta,anul trecut..]timp in care prezentul si viitorul cauti sa-l traiesti alaturi de cel ales ca partener de viata.si atunci din trecut opresti anumite amintiri..traiesti in prezent si privesti in viitor. amintirile sunt frumoase dar....e bine de cele mai multe ori sa lasi sa se astearna praful...sau sa le pastrezi si sa le depeni candva in viitor...la gura sobei.si mai e ceva:acel trecut sa nu fie rusinos...ca atunci mai indicat ar fi [fie barbat sau femeie] sa inchizi trecutul undeva si...sa arunci cheia! viata merge inainte...
vaiana
Postat pe 29 Iunie 2009 18:08
Este adevarat ca sunt o idealisra, dar aceste idealuri imi lumineaza cararea.
fantome
Postat pe 30 Iunie 2009 12:46
De la: vaiana, la data 2009-06-29 18:08:46Mitica...poate am sau nu dreptate.totul este relativ...dar ar trebui sa se faca diferenta intre o partida de sex si dragostea partenerului de viata...partidele de sex..raman undeva in trecut[dar sa nu uitam ca trecutul inseamna ieri..saptamana trecuta,anul trecut..]timp in care prezentul si viitorul cauti sa-l traiesti alaturi de cel ales ca partener de viata.si atunci din trecut opresti anumite amintiri..traiesti in prezent si privesti in viitor. amintirile sunt frumoase dar....e bine de cele mai multe ori sa lasi sa se astearna praful...sau sa le pastrezi si sa le depeni candva in viitor...la gura sobei.si mai e ceva:acel trecut sa nu fie rusinos...ca atunci mai indicat ar fi [fie barbat sau femeie] sa inchizi trecutul undeva si...sa arunci cheia! viata merge inainte...




Ai perfecta dreptate vaiana , trebuie sa se faca diferenta intre partida sex si dragoste, ca e diferenta , dar cu uitatul !!!!, dar oare toti pot asta ?trecutul nu dispare pe timpul vietii din creier ,dar multi il ignora , il tin inchis undeva.!frumos ai spus aici ca e bine sa inchizi trecutul si sa arunci cheia ;aici depinde de caracterul omului, de conceptia lui, exemp;; eu unul nu pot sa-l inchid , dar cunosc persoane care de mult au "aruncat cheia" Ai dreptate ca viata merge inainte !..
Tycu
Postat pe 30 Iunie 2009 14:23
De la: fantome, la data 2009-06-30 12:46:47Este adevarat ca sunt o idealisra, dar aceste idealuri imi lumineaza cararea.
:



sml-happy0158: Se spune ca idealistii sunt cu un picior in viitor, esti o optimista si asta e bine , ca nu toti pot asta , sunt cazuri cand se cere sa mai fim si pesimisti .!Imi place .
Tycu
Postat pe 30 Iunie 2009 14:27
Multumesc frumos pentru raspunsuri. Am incercat sa las totul asa. nu l-am mai presat si nici el nu mi-a povestit pana acum, desi mi-a promis ca imi va spune el la momentul potrivit. probabil nu a venit momentul acela.

am citit pe aici ceva de genul ca este important doar trecutul femeii si nu si al barbatului. eu cred ca este important si ala si ala. sa invechit vorba cu barbatul o scutura si pleaca, la cate se inatmpla in lume acum ne descurcam in pat si fara barbat la o adik. si nu mai suntem pe timpuri cand numai barbatul avea puterea, barbatul era considerat cel mai puternic si intelep. acum sunt barbati care nu se pot descurca sa coboare etajul de la 4 la parter si sunt femei care nici nu vad scarile la coborare.

nu stiu daca a-ti inteles ce am vrut sa spun, dar ideea este ca pararea mea este ca sa c-am dus vremea in care barbatul avea cuvantul. acum totul se discuta. si sincer, nu stiu care din noi am sta langa un barbat care tuna si fulgera si care este barbat numai cand are el chef.
mylove21kiss
Postat pe 30 Iunie 2009 15:33
ne urmareste numai daca dorim sa ni/l amintim
grace003710
Postat pe 1 Iulie 2009 09:40
De la: grace009, la data 2009-06-30 15:33:13Multumesc frumos pentru raspunsuri. Am incercat sa las totul asa. nu l-am mai presat si nici el nu mi-a povestit pana acum, desi mi-a promis ca imi va spune el la momentul potrivit. probabil nu a venit momentul acela.

am citit pe aici ceva de genul ca este important doar trecutul femeii si nu si al barbatului. eu cred ca este important si ala si ala. sa invechit vorba cu barbatul o scutura si pleaca, la cate se inatmpla in lume acum ne descurcam in pat si fara barbat la o adik. si nu mai suntem pe timpuri cand numai barbatul avea puterea, barbatul era considerat cel mai puternic si intelep. acum sunt barbati care nu se pot descurca sa coboare etajul de la 4 la parter si sunt femei care nici nu vad scarile la coborare.

nu stiu daca a-ti inteles ce am vrut sa spun, dar ideea este ca pararea mea este ca sa c-am dus vremea in care barbatul avea cuvantul. acum totul se discuta. si sincer, nu stiu care din noi am sta langa un barbat care tuna si fulgera si care este barbat numai cand are el chef.
:






sml-happy0158: Da ,este important numai trecutul femeii ,pentru ea nu trebuie sa conteze trecutul barbatului referitor numai la raporturi sexuale,pentru ea sa conteze numai sentimentele lui.!Da, treaba cu scuturatul e valabila si acum,si o sa tina cat exista sex pe lume. !E adevarat ca doua sau mai multe fete se pot descurca in pat si fara barbat, una e mai greu si neindicat medical .
Tycu
Postat pe 1 Iulie 2009 16:41
NU ESTE IMPORTANT TRECUTUL NIMANUI!

Nu, nu este important trecutul. Cand incepi o relatie trebuie sa onteze doar prezentul si viitorul. Atat timp cat relatia ta este ok nu vad de ce ai rascoli trecutul celuilalt. De ce sa intri in trecutul cuiva? Daca nu poti face asta, atunci nu esti pregatit/a pentru o noua relatie.

Oamenii trebuie sa invete sa traiasca prezentul, sa nu judece si sa acorde sanse celor din jur chiar si cu riscul de a fi raniti. Intimitatea trebuie sa existe si in cuplu, nu o ucideti.
fantome
Postat pe 2 Iulie 2009 09:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O nelamurire 81 De la: iulika_flore 7 Martie 2010 23:47
Coruptia iti afecteaza viata?! :( 1 De la: GangstaTear 16 Februarie 2010 00:06
AJUTOOOOR!!! 2 De la: cj25har 16 Iunie 2010 15:52
Buchetele de flori la mana domnisoarelor de onoare? 17 De la: flowerpower 28 Februarie 2010 18:19
Video,foto,evenimente-amintiri sublime 1 De la: eunescu09 24 August 2009 08:06