Setari Cookie-uri

Pretul Unui Meniu De Nunta

De la: grace008815, la data 2010-05-13 15:42:45
De la: , la data 2009-02-22 23:04:05Buna.
In luna mai a acestui an voi avea nunta si botezul fetitei tot odata iar ca meniu la restaurantul pe care l-am ales un restaurant recent deschis din brasov mai precis www.gardenclub.ro pe meniu mi sa cerut 50 de euro.
Eu find plecata de ceva vreme din romania nu mai stiu care si cum sunt preturile si totusi mi se par cam piperate tinand cont ca bautura nu este inclusa in acest pret iar pentur bautura mi se mai cer alti 10 euro circa.Va rog frumos cei care aveti nunta anul acesta sau care deja ati avut sa imi spune-ti si mie cum sunt de fapt preturile la restaurantele voastre macar sa stiu si eu ca idee.
Voi spune aici in mare si cam ce se va servi la masa :
Aperitiv
Snitel cu salata orientala
sarmale cu afumatura
ceafa de porc cu cartofi taranesti
+ 4 chifle
:)
Va multumesc anticipat.


50 de euro? hmm cam scump, asta inseamna 200 de roni. Cam mult. In afara de mancare ti se mai ofera ceva? Adica amenajarea salii cu fete de masa si scaune ? Si eu am nunta anul acesta la malul marii, meniul meu este aproximativ 140- 150 de roni. Deci 30 de euro : mancare : aperitiv, felul 2 -peste somon cu legume mexicane, felul 3 sarmale in foaie de varza cu bacon, iar la sf friptura de pui si de porc cu salata de varza si cartofi prajiti. Ne mai dau fistic, alune, cozonac, fursecuri. Plus ca are restaurantul fete de masa si de scaune toate culorile pe ales.. Si mie mi s-a spus ca e mult 150 de roni, am o prietena care are restaurant intr-un alt oras , restaurant de 4 stele si a zis ca meniul la ea incepe de la 75 de roni pana la 100 de roni.Fara prajituri, fursecuri.. doar mancarea.
angel_ou_demon_grace
Postat pe 13 Mai 2010 16:01
De la: grace_42, la data 2010-03-11 16:58:57Eu am nunta anul acesta in 2 octombrie(in Bucuresti) iar meniurile incep de la 145 ron 3 feluri de mincare si la 190 cu bautura open bar pt botez. Pentru nunta 165 ron 4 feluri de mincare si 210 cu bautura open bar ,la variantele de meniu full adica 210 ron avem din partea casei aranjamentul la mese si scaune, decoratiuni din flori ,sampanie si piscoturi la primire plus fructele si alune.Eu cred ca este destul de bun pretul. Au tortul cu 35 roni pe kg.Eu cred ca oferta e destul de buna. Voi ce ziceti? Capacitatea restaurantului e de 170 de persoane si sala e destul de frumoasa.Si inca ceva, nu se percepe chirie pe sala sau taxa pe dop.


Hmm 35 de roni tortul? Pai e bine, eu am gasit numai de la 50 de roni in sus :(
Depinde acum ce nunta vrei sa faci, si restaurantul meu are capacitatea de 150-160 de persoane dar mai are si o terasa de 100 de persoane. Este mai bine mai ales ca o sa fie cald si majoritatea o sa iasa pe terasa la o tigare :p
Cine e din constanta, puteti sa imi ziceti si mie un laborator/cofetarie unde au torturi bune? Am luat de proba de la Colonadelor, a fost bunicel dar nu m-a incantat foarte mult, nici cele de la Crizantema nu mi-au placut..
angel_ou_demon_grace
Postat pe 13 Mai 2010 16:06
Nu m-am putut abtine sa nu comentez ...

Meniul la GARDEN Club, de 20-25Euro pentru botez (include pachet bautura), de la 30Euro in restaurantul interior si de la 50 Euro pentru nunta pe piscina.

Meniul pentru nunta include si bautura:
50ml tarie, 2 bere 0.50l, 2 ape minerale 0.50l, 1 coca-cola 0.50l, 1 vin 0.75l, 2 cafea expresso.

TOATE costurile sunt incluse!

Nunta pe piscina, 4 feluri de mancare, bautura inclusa ...
Consideram ca oferta este OK !

Bine ar fi ca si cei care au fost plecati o perioada din tara, sa citeasca, sa inteleaga si sa retina oferta.
Numai asa vom putea compara mere cu mere, altfel analiza de pret nu are sens.

Hotel - Restaurant - Piscina GARDEN Club Brasov
Merita sa vedeti galeria foto de pe www.gardenclub.ro
grace008815
Postat pe 13 Mai 2010 16:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
meniu de nunta open bar 150 lei 1 De la: restadam 18 Ianuarie 2012 15:10
targuri de nunti 7 De la: kudika_24784 11 Martie 2013 19:36
Nunta in Brasov 22 De la: CsLaura 26 Octombrie 2015 14:50
Ce sa facem daca sotul are o pasiune sa joace la cazinouri? 24 De la: Radu_Simy28 9 Iulie 2013 15:07
buna 1 De la: kudika371183 24 Februarie 2011 20:02