Setari Cookie-uri

Am nevoie de un sfat...URGENT!!!

eveelinne cred ca ai observat ca toate fetele de pe forum iti spun acelasi lucru asa ca mult succes in pregatirea nuntii mai departe pentru ca vei avea nevoie de mult noroc si multa rabdare. te pup sa fii sanatoasa! si iubita!
dadivio_lazy
Postat pe 9 Aprilie 2009 14:21
Buna Evelinne!Eu una cred ca trebuie sa mergi mai departe cu nunta, asa cum este stabilita. Intradevar, trebuie sa vorbesti cu un preot , dar sigur finalitatea va fi pozitiva. Ca o paranteza....si tatal meu a decedat acum 5 ani, la varsta de 55 de ani. Stiu ca el ar fi vrut sa ma vada mireasa, fericita, dar daca nu a fost sa fie de fata(fizic)...sigur a fost spiritual. Sa ai incredere si sa te gandesti la el, ca si si tatal tau te vegheaza permanent. Sa dea Dumnezeu sa aveti o casnicie minunata si sa traiti multi ani fericiti, sa il pomenesti pe tatal tau, care te vede si se bucura pentru orice realizare a ta !Oricum, el vesnic te va insoti si te va calauzi in viata!Sa auzim de bine! Raluca
turturica_grace
Postat pe 10 Aprilie 2009 01:09
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro




Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:44
BUNA AM CITIT CA TU AI TRECUT SI TRECI PRINTR-O SITUATIE DIFICILA, DAR , TE ASIGUR , CA NU ESTE NICI UN PACAT . EU SUNT MUZICANT AM 37 DE ANI SI CANT DE 20 DE ANI ADICA DE LA 17 ANI
AM CANTAT IN TOT FELUL DE ZONE DIN TZARA SI NU NUMAI , AM CUNOSCUT FEL DE FEL DE CAZURI SI NUNTILE AU MERS INAINTE.
CA SA AI SUFLETUL MAI CURAT SI SA STAI LINISTITA MERGI INAINTE CU TREI ZILE DE CUNUNIA RELIGIOASA LA PREOTUL CARE TE CUNUNA , SA TE SPOVEDESTI, SI PRIN ACEASTA TAINA , CU SUFLETUL CURAT VEI PRIMI TAINA CUNUNIEI .CU CONSIDERATIE,SI CASA DE PIATRA DIN PARTEA FORMATIEI TRIDENT-CROMATIC DIN FOCSANI STABILITA LA VENEZIA ITALIA



EMIL TUDOSE
emiltudose
Postat pe 30 Mai 2009 16:15
Va multumesc foarte mult pentru sfaturi si incurajari! Multumesc domnule Emil! Deja nu mai imi e frica si nici nu mai cred in superstitii...Am luat o hotarare si acum oricine ar zice ceva nu mai e cale de intoarcere, mai sunt 3 saptamani pana la nunta...Si voi tine cont si de sfatul domnului Emil si voi merge la preot si inainte de nunta, sa fiu eu mai impacata...Va urez succes tuturor in ceea ce faceti si casa de piatra (unde este cazul)! Voi reveni si cu poze si povestiri dupa nunta! Multumesc!
evelinne
Postat pe 1 Iunie 2009 02:20
asculta-ti inima in primul rand.si apoi tu ti-ai cunoscut cel mai bine tatal si gandeste si ce ar dori el,care ar fi parerea lui.acolo unde ai arvunit pot intelege ca ai deces in familie si ca ai credinta in dumnezeu,ca doar de asta facem nunta nu?sa intram in casa domnului si sa primim binecuvantarea casatoriei.de aici castigul financiar al furnizorilor de servicii(restaurant,filmare,formatie)ca noi nu ne alegem cu nimic bani,sunt bani pe care ori i-am dat la alte nunti ori ii vom da.te duci frumos si vorbesti cu furnizorii de servicii nu sa anulezi nunta ci sa o amani,sa stabilesti alta data cu aceeasi arvuna.ori dai anunt undeva in presa locala si ai sa gasesti cu siguranta tineri interesati sa faca nunta asa pe nepusa masa si nu gasesc local,mai ales,si nici formatie de obicei.astea se obisnuieste sa se ia chiar cu un an inainte.asa ca iti iei arvuna de la ei,ca pe furnizori chiar nu ii intereseaza cine le intra pe usa in seara rezervata,atata timp cat isi iau banii.solutii sunt in cazul in care amani.si daca totusi tii nunta,resemneaza-te,accepta situatia,nu regreta nicio clipa,gandeste ca asa a fost sa fie,asa a vrut doamne doamne dar si tatal tau.succes!
oni_math
Postat pe 2 Iunie 2009 00:10
Casa de piatra!!!
MONYK_ADRIANA
Postat pe 2 Iunie 2009 09:06
De la: lacramioara_suzana, la data 2009-04-06 08:31:49Sincere condoleante in primul rand
Si eu am trecut printr-o experienta asemanatoare.
Exact cu o luna inainte de nunta mama mea a fost investigata cu cancer in ultima faza.
La Fundeni au operat-o (mai exact au deschis-o si inchis-o la loc) si-au zis s-o luam acasa si sa ne pregatim de inmormantare. I-au dat sanse numai cateva saptamani maxim.
Insa mama mea a avut o vointa de fier si a trait 1 an si 3 luni.
Aceleasi intrebari ni le puneam si noi daca sa mai facem nunta.
Cununia civila o aveam deja de 1 an dar nunta nu stiam ce sa facem daca s-o amanam sau nu.
Eu am avut o relatie deosebita cu mama. Cred ca nici-o mama nu poate sa-si iubeasca copilul mai mult decat m-a iubit ea pe mine, fiind si singurul copil. noi ne doream copil dar nu ni se arata. Cand am auzit tragica veste eram innebuniti ca nu ramaneam insarcinata. Cu ajutorul bunului Dumnezeu am aflat vestea ca vom avea un copil.
Mama era in al noualea cer. A avut asa o vointa incat a trait inca 1 an si o luna de la nunta. Si-a strans nepotelul in brate si a murit fericita ca a putut sa-si vada nepotul. Va dati seama ce-a fost in sufletul meu lauza fiind si vazand cum mama mea se stinge.
Mi-a fost cumplit de greu sa trec peste eveniment dar viata merge inainte. Nu stiam ce sa facem cu botezul. Preotul ne-a dat dezlegare si am facut botezul exact cum isi dorea mama.
de fapt inainte sa moara mama imi spunea sa facem un botez deosebit. Sa fie la fel de frumos si reusit ca si nunta.
Mi-a fost f greu sa trec peste aceste momente dar am reusit. Finii nostri aveau fixata nunta. Cand au auzit vestea au luat hotararea si au amanat-o cateva luni ca sa treaca 1 an de cand a decedat mama mea. Stiau ce e in sufletul meu si au tinut sa ma vada fericita la nunta lor.
Insa cu o luna inainte de nunta bunica miresei a decedat tot de cancer. Nunta a mers mai departe. Fina mea a mers la biserica si preotul i-a datdezlegare. Toata lumea s-a simtit extraordinar de bine.
Sfatul meu e sa mergeti mai departe cu nunta cu toate ca-n ziua nuntii o sa-ti amintesti de tatal tau. Preotul mi-a spus ca viata merge inainte si ca mama toate aceste lucruri si le dorea sa le vada. Daca ai sa amani nunta tatal tau va fi f trist ca ti-a stricat fericitul eveniment si ca nu se va odihni in liniste.
Trebuie sa-ti intemeiezi o familie ca asa e lasat pe pamant. Gandeste-te ca asta e ordinea fireasca a lucrurilor. Iti doresc sa ai o nunta can povesti si sa te bucuri de tot.Tatal tau va fi f mandru de tine. Odata cu aparitia primului tau copil ti se va schimba total viata si o satreci mult mai usor peste toate greutatile. CASA DE PIATRA






povestea ta kiar m-a facut sa plang rau de tot....imi pare rau pt asemenea intamplari nefericite....eu am nunta peste 3 luni....imi doresc din suflet sa nu trec prin vreo astfel de intamplare pt ca m-ar marca profund.....
Bluesky_grace
Postat pe 2 Iunie 2009 13:48
Buna! Sincer nici nu stiu cu ce sa incep...Va multumesc din suflet pentru toate sfaturile si parerile voastre, pentru ca ati fost alaturi de mine si mi-ati dat putere sa merg mai departe! Asadar, am facut nunta si cu gandul ca tatal meu este alaturi de mine de acolo, de sus, am intrat in biserica cu zambetul pe buze si am incercat sa fiu cea mai fericita mireasa (asa cum isi dorea tatal meu)...m-am abtinut sa nu plang atunci cand mi s-a cantat "ia-ti mireasa ziua buna..." si in biserica, unde am avut parte de o slujba emotionanta, si la restaurant cand am deschis dansul...Au fost multe momentele in care m-am gandit la tatal meu, insa am facut-o zambind pentru ca tatal meu si-ar fi dorit sa ma vada fericita in acea zi, nu cu lacrimi pe obraji! Asa ca, acum pot spune ca am avut o nunta frumoasa (cu mici neplaceri din partea angajatilor restaurantului, dar peste care am trecut fara ca invitatii sa bage de seama), am fost o mireasa frumoasa (nu vreau sa ma laud, dar eu asa m-am simtit: cea mai frumoasa si admirata mireasa) si sper ca de acum inainte si casnicia noastra sa fie cel putin la fel de frumoasa ca cea a nasilor care ne-au cununat! Va multumesc tuturor si va doresc sa aveti parte de o viata frumoasa ca si sufletele voasrte! Mult succes! Va pup P.S. am pus la profilul meu cateva poze de la cununie.Cele de la nunta vor fi gata peste 2 saptamani si atunci le voi pune si pe acelea!
evelinne
Postat pe 26 Iunie 2009 12:31
mergi mai departe.
grace003710
Postat pe 30 Iunie 2009 10:19

Zambetul tau pentru eternitate.

Nunta e un moment sublim, botezul e intruparea fireasca a doua inimi transformate intr-una singura, si orice aniversara, un moment de mare bucurie.
Imortalizati-le impreuna cu noi, transformati-le in amintiri vii si nu ve-ti regreta.
O aparatura profesionista, foto si video, de inalta claritate si fidelitate asteapata sa se puna in slujba d-tra la preturi rezonabile. Nu ezitati, suna-ti la 0742577082 sau contacteati-ne la adresa de e-mail veinslain@yahoo.co.uk si impreuna vom face ca acest moment sa ramana mereu aevea.
Aveti nevoie de un insotitor in luna de miere care sa imortalizeze unicitatea unor clipe de vis? Contati pe noi.

Titular, Dragos Popescu
0742577082
0744580054
0251335150

Video : Camera Sony DCR-VX 2100E
Foto : Nikon Digital Camera D5000




eunescu09_condo
Postat pe 26 August 2009 08:37
sincer esti intr-o situatie dificila dar iti doresc ca nunta ta sa fie una frumoasa cu toate ca imprejurarile nu sunt de asa natura,nu am trecut prin asa ceva si sper sa nu trec dar nu uita un lucru doliul nu se tine doar prin culoarea hainelor sau prin faptul de a nu dansa,si doliul ca si credinta se tin in suflet.Nu inseamna ca daca vei dansa la nunta ta e un pacat si cine te acuza mai bine sa se gandeasca de 2 ori pt ca nu stia nimeni ce se va intampla.este dureros intradevar ca tatal tau sa nu fie langa tine dar nu uita atata timp cat il ai in suflet va fi alaturi de tine mereu si la dansul miresei unde tatal tau ar trebui sa iti fie alaturi va fi dar nu asa cum vrem toate va fi in sufletul tau.Nu te acuza nimeni si nu uita ca orce parinte doreste binele si fericirea copiilor lor asa ca nu cred ca cineva are dreptul cu o vb sa-ti ia fericirea pt care parinti tai sau chinuit sa tio ofere.sper ca vei avea o nunta de vis si nu uita ca tatal tau chiar daca nu mai e langa tine si-ar dori ca in ziua nunti tale sa stralucesti si fericirea sa ti se citeasca pe fata.CASA DE PIATRA
simoanbv2007
Postat pe 1 Aprilie 2010 10:46

gabita_grace
Postat pe 13 Aprilie 2010 16:14
Buna fetelor,sunt noua pe forum si am si eu nevoie de ajutorul vostru.Anu trecut in sept '13 am programat nunta pentru luna august 2014 ,am platit accountul la restaurant,am facut contractul cu cei de la muzica.Toate bune si frumoase pana in luna martie anu asta cand a murit bunicul meu(tatal mamei mele).Sunt 5 luni pana in august,dar problema mea este ca mama si bunica nu vor sa auda de nunta.Ce sa facem?Mai traiesc doar bunicile si toate 4 sunt batrane,daca amanam nunta asa cum vrea mama si bunica si pana la anu poate mai moare cineva Doamne fereste o amanam iar apoi pana cand sa o tot aman.Am stat de vorba cu ele dar nu vor sa auda de asa ceva.Vorbesc cu viitorul sot in fiecare zi si nu stim ce sa facem.
kudika_963976
Postat pe 5 Mai 2014 14:39
De la: kudika_963976, la data 2014-05-05 14:39:38Buna fetelor,sunt noua pe forum si am si eu nevoie de ajutorul vostru.Anu trecut in sept '13 am programat nunta pentru luna august 2014 ,am platit accountul la restaurant,am facut contractul cu cei de la muzica.Toate bune si frumoase pana in luna martie anu asta cand a murit bunicul meu(tatal mamei mele).Sunt 5 luni pana in august,dar problema mea este ca mama si bunica nu vor sa auda de nunta.Ce sa facem?Mai traiesc doar bunicile si toate 4 sunt batrane,daca amanam nunta asa cum vrea mama si bunica si pana la anu poate mai moare cineva Doamne fereste o amanam iar apoi pana cand sa o tot aman.Am stat de vorba cu ele dar nu vor sa auda de asa ceva.Vorbesc cu viitorul sot in fiecare zi si nu stim ce sa facem.

poate este de bun augur aceaste amanari
Titanika
Postat pe 5 Mai 2014 17:04
titanika tu ce ai face in locul meu?toata lumea imi spune ca sa nu o aman si nici sa nu ma gandesc sa o aman,dar mama si bunicamea sunt doua femei incapatanate.Nu mai stiu ce sa fac si azi maine se apropie timpu ....sper sa iau impreuna cu sotu decizia cea mai buna.Nici el nu stie ce sa mai zica.
kudika_963976
Postat pe 6 Mai 2014 19:29
De la: kudika_963976, la data 2014-05-06 19:29:20titanika tu ce ai face in locul meu?toata lumea imi spune ca sa nu o aman si nici sa nu ma gandesc sa o aman,dar mama si bunicamea sunt doua femei incapatanate.Nu mai stiu ce sa fac si azi maine se apropie timpu ....sper sa iau impreuna cu sotu decizia cea mai buna.Nici el nu stie ce sa mai zica.



Tu si viitorul tau sot hotarati,nu familiile voastre!!!Viata merge inainte,cu bune si cu mai putin bune!!!

Singurul motiv pentru care ati putea sa amanati casatoria voastra este prezenta disconfortului si supararii aduse de decesul ,care a avut loc in familia ta,bucuria fiind inlocuita de tristete si lacrimi!!!Depinde foarte mult si de modul cum reusiti sa depasiti aceste momente neplacute!!

Ce as face eu????Nu as fi ipocrita ,in primul rand!!!!Casatoria inseamna mult mai mult decat mancare,bautura si buna dispozitie,care sunt prezente la astfel de ocazii!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Mai 2014 20:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
.... 25 De la: cj25har 16 Iunie 2010 15:36
Lumanarile 13 De la: flowerpower 25 Februarie 2010 14:10
Logodna 16 De la: ancu_14 31 Ianuarie 2013 17:33
Cununie civila 17 De la: grace001729 20 Ianuarie 2015 20:35
Nunta: petrecere de zi sau de noapte? 13 De la: deya2005 20 Octombrie 2010 09:47