Setari Cookie-uri

Tot de religie si reguli

Buna fetelor, ma aflu si eu intr-o situatie delicata. Am programata nunta pe 29.08.09 si atunci este post, am vorbit cu mitropolitul si a zis ca nu ne da "dezlegare" si atunci am convenit sa facem cununia religioasa in aceeasi zi cu cununia civila, in sapt precedenta,cand nu este post, si petrecerea sambata. Problema este ca nu ai "voie" sa face chef in zi de post. Eu nu pre cred in reguli bisericesti ci mai mult in D-zeu. Voi ce parere aveti??? Multumesc
kudika021476
Postat pe 25 Martie 2009 17:37
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:45
De la: stoicandra, la data 2009-03-25 17:37:20Buna fetelor, ma aflu si eu intr-o situatie delicata. Am programata nunta pe 29.08.09 si atunci este post, am vorbit cu mitropolitul si a zis ca nu ne da "dezlegare" si atunci am convenit sa facem cununia religioasa in aceeasi zi cu cununia civila, in sapt precedenta,cand nu este post, si petrecerea sambata. Problema este ca nu ai "voie" sa face chef in zi de post. Eu nu pre cred in reguli bisericesti ci mai mult in D-zeu. Voi ce parere aveti??? Multumesc


Deobicei cand iti planifici nunta te uiti si in calendar ...aici nu e vorba de credinta ta...ci de posturile care se tin an de an si logic ca preotul nu te cununa....sunt atat de multe zile intr-un an..de ce sa faci in Post? Noi cand am mers la restaurant cei de acolo aveau notate toate zilele in care nu se fac nunti...tu fa cum vrei dar....
Cypcip
Postat pe 3 Iunie 2009 10:29
buna stai mai linistita asa am patit si eu dar am mutat totul duminica 30 aug cu putin noroc oricum tot as fii facut petrecerea si cununia in alta zi sau deloc dar am auzit multe fete care au primit dezlegare nu mai stii ce sa crezi daca este asa pacat de ce unii mitropoliti sunt de acord asa ca nu te mai stresa oricum imi sunt toate date peste cap din cauza asta si cred ca si la tine sa fii mireasa de 2 ori ....si pt ce ?nimeni numai pastreaza traditia nici macar mai marii bisericii ce sa mai crezi in biserica daca pt o nunta cer atat de multi bani si preotul mai scurteaza si slujba si multe multe altele asa ca eu iti urez PETRECERE FRUMOASA
andre_dany
Postat pe 17 Iunie 2009 17:27
in zilele noastre se fac nunti si vinerea, basca sint la restaurant mai reduse ca fonduri si mai ai si timp de odihna si de inpachetat si plecat ziua de luni in luna de miere.
grace003710
Postat pe 20 Iulie 2009 12:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Zambetul tau pentru eternitate. 1 De la: eunescu09 26 August 2009 08:27
Vand rochie de mireasa CASA MIRANDI 1 De la: roxanalucia 16 Aprilie 2010 17:30
nunta la ortodocsi 1 De la: dana2005 26 Aprilie 2010 10:54
traditie deosebita(imprumutata!) 36 De la: happycorazon 6 Ianuarie 2010 00:43
Eu cu studii, el fara.. 49 De la: iulia89 12 Iulie 2010 21:34