Setari Cookie-uri

Ce piesa pot alege pentru primul dans...

SALUT !SUNT RODICA SI AS DORI SA-TI DAU UN SFAT IN LEGATURA CU NUNTA TA . PRIMUL DANS AR FI UN VALS DACA VRETI VOI SA DESCHIDETI DANSU DAR DE REGULA NU CONTEAZA CONTEAZA SA FITI VOI INSIVA FARA PREA MULTE EMOTII . CASA DE PIATRA
pacolina
Postat pe 3 Iunie 2009 08:05
andra - dragostea ramane
noi am optat pt piesa romaneasca :)
norocoasa_grace
Postat pe 3 Iunie 2009 08:30
Eu propun Anne Muray - Could I Have This Dance. E un vals lent superb.
francisca23
Postat pe 3 Iunie 2009 08:43
ce ziceti de QUE SERA, SERA - varianta SHAKIN STEVENS?
dar ITI MULTUMESC - NICOLA?
toate bune!

luminutza
Postat pe 3 Iunie 2009 08:44
Si eu am avut once upon a december si a fost superb! Lumea a fost in extaz . Va pup.
crisu_maria
Postat pe 3 Iunie 2009 08:48
da...faina melodia....imi place f mult
eu cred ca voi dansa pe salsa....suntem amandoi dansatori....
nu stiu cand voi face nunta....ca trecem printr-o perioada nu prea roz,dar sper sa ne revenim....
trebuia la anu sa ne casatorim.......sper sa nu o amanam....
Dyana_24
Postat pe 3 Iunie 2009 09:04
Buna incearca Ion Suriceanu - Ce seara minunata ;)
alyna_vs
Postat pe 3 Iunie 2009 09:12
Julio Iglesias -when i need you aceasta e piesa pt care am optat....desi o sa fie un colaj incepem cu julio iglesias si apoi continuam cu ceva piese mai ritmate apoi la final o sa intre din nou julio...in total cam 8 min o sa dansam impreuna cu cavalerii si domnisoarele de onoare de coregrafie m-am ocupat eu ...succes tuturor
myssnatacha
Postat pe 3 Iunie 2009 10:15
cauta ion suruceanu- ce seara minunata,mie si iubitului meu ne place la nebunie,si pe aceasta piesa vrem sa ne deschidem nunta.
casa de piatra iti doresc si sa fiti fericiti
roxanna_gabriela
Postat pe 3 Iunie 2009 10:46
incercati si Andre Rieu - Shostakovich' Second Waltz. serch pe youtube si vedeti o multime de melodii nemaipomenite.
anca23a
Postat pe 3 Iunie 2009 10:54
Noi am avut Shania Twain-from this moment...de fapt i-am facut o surpriza sotului meu prin faptul ca eu am cantat-o . I-a placut foarte mult.


andreea25graversen
Postat pe 3 Iunie 2009 12:17
LA noi a cantat EVA KISS; E SCRIS IN STELE,este melodia noastra si acum ,dupa 16ani de casnicie
cosbiali
Postat pe 3 Iunie 2009 13:19
eu cu siguranta voi alege una dintre cele 2 piese:
stefan hrusca - nunta de flori
once upon a december de la anastasia
cristina1384
Postat pe 3 Iunie 2009 13:35
De la: lady_p, la data 2009-04-13 11:14:40Eu am ales melodia Thaliei -una vez en dicembre. supeRba melodia . este melodia de la desenul animat "Anastasia". Exista insa si varianta in limba engleza. insa eu am optat pt cea in spaniola. se poate face o coregrafie foarte frumoasa pe acest dans.

Buna...si eu vreau!nairamlove@yahoo.com
concitadina
Postat pe 3 Iunie 2009 19:37
De la: ancatud2002, la data 2009-04-13 09:02:42Eu am ales melodia lui Sanda Ladosi"Inalta-ma la cer",vreau sa spun ca a ridicat parul pe mana la tot alaiul:) a fost superb,daca vrei iti trimit si clipul sa vezi dansul dupa nenumarate lectii:P

imi trimiti si mie clipul ?pls
nairamlove@yahoo.com
concitadina
Postat pe 3 Iunie 2009 19:42
De la: andreea24G, la data 2009-06-03 12:17:04Noi am avut Shania Twain-from this moment...de fapt i-am facut o surpriza sotului meu prin faptul ca eu am cantat-o . I-a placut foarte mult.




iulik_flore
Postat pe 3 Iunie 2009 22:06
De la: ancatud2002, la data 2009-04-13 09:02:42Eu am ales melodia lui Sanda Ladosi"Inalta-ma la cer",vreau sa spun ca a ridicat parul pe mana la tot alaiul:) a fost superb,daca vrei iti trimit si clipul sa vezi dansul dupa nenumarate lectii:P




buna!poti sa-mi trimiti si mie te rog clipul cu dansul?adresa mea de email este:elena01_deea@yahoo.com
kudika183253
Postat pe 6 Iunie 2009 17:15
Noi am ales melodia "Because you loved me" - Celine Dion...si nu un vals banal, pentru ca este melodia noastra si ne caracterizeaza!!
cookie-tatata
Postat pe 9 Iunie 2009 10:25
De la: cookie, la data 2009-06-09 10:25:47Noi am ales melodia "Because you loved me" - Celine Dion...si nu un vals banal, pentru ca este melodia noastra si ne caracterizeaza!!


asta conteaza cel mai mult pana la urma!!!!

sa fie ceva cu incarcatura emotionala~!!!
iulik_flore
Postat pe 9 Iunie 2009 14:16
Mie mi se par cele mai potrivite Shania Twain - From this moment on si Joe Dassin - Et si tu n'existai pas.
adelinairime
Postat pe 10 Iunie 2009 11:17
de curand am fost la o nunta si piesa de inceput,o piesa superba, cu versuri pe masura,a fost When I Die- No mercy. ESte foarte sensibila piesa si potrivita pentru 2 persoane care se iubesc.mie imi vine sa knd ascult piesa. va las un link daca nu stiti piesa: http://www.youtube.com/watch?v=GJq36IRz3Ds&feature=related.
...si va las si versurile

Forever and always
When I die I keep on living for you

You give me strength when I start to worry
You lift me up when I’m feeling sorry
You’re building me up with love and affection
When I’m in danger you’re my protection
And I’m the one you can depend upon
I’ll always treat you right, never do you wrong
Just feel the love burning inside of me
It’s ‘gonna last for eternity…
For eternity…
‘Cause baby I love you, ooh,
Yes I do…..

And when I die I keep on living
You’ll always have my love seeing you trough
I’ll be your angel up in heaven,
Forever all my love will shine on you
‘Cause baby I love you, ooh,
Yes I do.

Are you that someone you can believe in?
No one can take away what we’re feeling.
Our love is strong, it goes on forever
No one will ever love you better
And when they moan I’ll still be true to you
The seed of love lies inside of you
I’ll be your angel up in heaven
And all my love will shine down on you
For eternity…
For eternity… ‘cause baby I love you ….yes I do!!

And when I die I keep on living
You’ll always have my love seeing you trough
I’ll be your angel up in heaven,
Forever all my love will shine on you
‘Cause baby I love you, ooh,
Yes I do.!!!
narcisuka
Postat pe 10 Iunie 2009 11:57
Super melodia Ce seara minunata - Ion Suruceanu, la noi la nunta dupa vals a fost melodia asta. Casa de piatra la toate miresicile!
Sorinica_grace
Postat pe 11 Iunie 2009 08:41
cantata de anastacia
ali_van_d_or
Postat pe 11 Iunie 2009 09:05
I'm Your Angel (duet with R. Kelly) - Celine Dion super melodie:) asta o sa fie prima melodie la nunta mea care se apropie cu pasi mari :p 26 septembrie... abia astept!!!
banzytza
Postat pe 11 Iunie 2009 16:09
Eu cant la nunti si iti pot recomanda ca prima piesa 'Fericirea are chipul tau'-mihaela runceanu. piesa este foarte cunoscuta, si este foarte buna de dedicat mirelui sau miresei. Am avut foarte mare succes cu aceasta piesa la toate nuntile la care am cantat.
zingara2006
Postat pe 11 Iunie 2009 16:44
De la: zingara2006, la data 2009-06-11 16:44:46Eu cant la nunti si iti pot recomanda ca prima piesa 'Fericirea are chipul tau'-mihaela runceanu. piesa este foarte cunoscuta, si este foarte buna de dedicat mirelui sau miresei. Am avut foarte mare succes cu aceasta piesa la toate nuntile la care am cantat.


eu nu as alege pt primul dans, fericirea a.c.t. merge pe parcursul nuntii si eu am avut-o la nunat mie si sotului meu ne place acest gen de muzica retro disco

parca nu merge pt primul dans
laura02maria
Postat pe 11 Iunie 2009 20:35
ce parere aveti de Pasarea colibri -"2000 de ani"???ar merge pt primul dans?? sau "Adio, deci pe curand"??tot Pasarea colibri
Bluesky_grace
Postat pe 12 Iunie 2009 18:27
fetelor parerea mes este ca nu alegeti melodii mult prea triste
ca asa si mie imi plac multeeeee

dar...m-am gandit la cea care sa se si potriveasca momentului
iulik_flore
Postat pe 13 Iunie 2009 13:18
De la: alyna_vs, la data 2009-06-03 09:12:57Buna incearca Ion Suriceanu - Ce seara minunata ;)

e miºto ºi varianta cântatã de Fuego
ali_van_d_or
Postat pe 15 Iunie 2009 12:13
Lucian Viziru - Predestinati
K-CI and JoJo - All my life
Savage Garden - Truly, madly, deeply
narcisuka
Postat pe 15 Iunie 2009 15:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Clovn la nunta 18 De la: viorela_grace 16 Iulie 2015 03:44
Cat costa o nunta? 10 De la: adeeadeea 12 Februarie 2011 02:13
Zambetul tau pentru eternitate. 1 De la: eunescu09 28 August 2009 07:22
Vand rochitza!!! 1 De la: Ancutza 18 Februarie 2010 16:06
Unicat! Vand Rochita de Mireasa Alba, Princess 1 De la: Dolphinea1 22 Noiembrie 2011 23:05