Setari Cookie-uri

ARUNCAREA CU OREZ

FETELOR STITI SE MAI ARUNCA CU OREZ LA IESIRE DE LA CUNUNIA CIVILA SI LA IESIREA DIN BISERICA?
adina_kiss04_grace
Postat pe 5 Mai 2009 16:41
buna..da se mai arunca:Psi o sa fie si cosarul...:P ..noi am facut cununia civila in ianuarie...si s-a aruncat cu orez:P.....si la cununia religioasa..nu stiu...o sa vedem pe 4 iulie:) ...zi frumoasa!
hanamaria2k
Postat pe 12 Mai 2009 07:50
Da, se arunca. Daca vrei poti sa faci cativa saculeti mici legati cu o panglica pe care sa ii imparti la 4-5 invitati, ca sa nu stea oamenii cu punga de 1 kil in mana
Alexuta_grace
Postat pe 12 Mai 2009 10:04
se arunca cu orez la iesirea din biserica, la noi asa a fost, la starea civila s-a tinut o punte din flori dar nu s-a aruncat cu orez
oanaiullliana
Postat pe 10 Noiembrie 2009 08:26
la cununia civila cu orez

la biserica cu petale de flori

nu mi se pare elegant sa atunci la biserica cu orez

eu la cununie voi avea orez si confetti

la biserica doar petale de trandafiri
iulik_flore
Postat pe 22 Decembrie 2009 17:36
Nu prea searunca pentru ca la Starea civila mai peste tot vezi afise nu aruncati cu ..... in hol si nici afara. Iar la biserica la fel ti se atragea atentia sa nu faci mizerie.... Asa cel mai bine sa nu va stresati cu asta ca s-ar putea sa fiti dezamagite.... celmai bine e sa ai un copilas care sa arunce bomboane cand se canta Dantuieste Isaia.... Parerea mea...
miu2910
Postat pe 23 Decembrie 2009 11:54
De la: miu2910, la data 2009-12-23 11:54:42Nu prea searunca pentru ca la Starea civila mai peste tot vezi afise nu aruncati cu ..... in hol si nici afara. Iar la biserica la fel ti se atragea atentia sa nu faci mizerie.... Asa cel mai bine sa nu va stresati cu asta ca s-ar putea sa fiti dezamagite.... celmai bine e sa ai un copilas care sa arunce bomboane cand se canta Dantuieste Isaia.... Parerea mea...


ds arunce cu blomboane? in biserica?
iulik_flore
Postat pe 28 Decembrie 2009 00:11
La noi s-a aruncat cu orez doar la iesirea din biserica. La cununia civila, in Brasov, nu este permis sa arunci cu nimic.
fantome
Postat pe 29 Decembrie 2009 12:26
in zona Bucurestilui, fiecare poate sa faca ce vrea

cel putin la primarie

se arunca cu petale de flori, orez, conffetti, ce vrei, nimeni nu iti interzice nimic

la biserica sincer pana acum, nu am auzit sa se interzica...dar depinde, mai sunt si biserici unde se interzice.

de obicei la noi, la biserica, se arunca cu petale de flori...sau cu nimic
iulik_flore
Postat pe 29 Decembrie 2009 22:04
La noi la nunta am facut niste cosulete din frunze naturale pentru orez si grau care s-a aruncat la iesirea din biserica. Se vad la profilul meu. Au fost tare dragute... am "furat" ideea de la nunta fratelui meu din Italia. Am avut si 2 tuburi mari de confetti. Tare frumos... Spre dimineata cand am ajuns acasa inca aveam in par si in rochie boabe de orez si grau... m-am amuzat cu sotul... mai stateam putin si poate si incolteau...
Tassy_grace
Postat pe 9 Martie 2010 13:55
De la: Tassy, la data 2010-03-09 13:55:28La noi la nunta am facut niste cosulete din frunze naturale pentru orez si grau care s-a aruncat la iesirea din biserica. Se vad la profilul meu. Au fost tare dragute... am "furat" ideea de la nunta fratelui meu din Italia. Am avut si 2 tuburi mari de confetti. Tare frumos... Spre dimineata cand am ajuns acasa inca aveam in par si in rochie boabe de orez si grau... m-am amuzat cu sotul... mai stateam putin si poate si incolteau...


iulik_flore
Postat pe 9 Martie 2010 15:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VAND ROCHIE DE MIREASA DEMETRIOS 1 De la: Derya 25 Septembrie 2009 23:40
Pentru miresele de la inceputul 2010, MAI IUNIE ETC. 3 De la: bestbride 14 Martie 2010 12:14
sunt isarcinata ???? 5 De la: kudika_8839 7 Iunie 2012 10:14
taxa pt biserica 54 De la: Cassey 3 Noiembrie 2009 14:01
un sfat va rog... 6 De la: grace003710 31 Iulie 2009 09:06