Setari Cookie-uri

E normal sa fie secrete intre soti ?

Am ramas foarte prost impresionat,cand de curand am fost in vizita la o familie, si cand a sunat mobilul doamnei , ea s-a dus in alta camera si a vorbit .; eu am intrebat pe sot cu cine vorbeste iar "mamaliga " de sot imi spune calm ca nu-l intereseaza , asta e problema ei, cum nici pe ea nu o intereseaza de prietenii lui, la alta familie am vazut un calculator unde fiecare sot are parola lui de intrat si mess. Au spus ca asa e normal . Eu cred ca aici liseste dragostea , cuplu din interes, astea sunt familii false. Nu trebuie sa existe nici un secret intre soti, cat de neinsemnat este!
Dindirel
Postat pe 24 Septembrie 2009 13:00

Mie personal nu mi se pare nimic suspect.

Doamna a dat dovada de bun-simt alegand sa vorbeasca la telefon in alta camera. Probabil ca dumneavoastra erati cel care nu trebuia sa auziti discutia respectiva. (Nu mi s-a parut ok ca ati intrebat dvs cu cine vorbeste dansa la telefon, este o dovada de indiscretie. Altcineva, in locul respectivului sot, v-ar fi pus la punct.)
Mi se pare de mare nesimtire, in vizita fiind, gazda sa se lanseze in discutii telefonice de fata cu noi, noi fiind nevoiti sa ne uitam unii la altii, asteptand ca aceasta sa incheie discutia, si sa ne prefacem ca nu ascultam (o discutie care NU ne priveste).

Nici in ceea ce priveste conturile separate de mess nu mi se pare nimic suspect.
E vorba de incredere intr-un cuplu, nu de paza armata.

Apropo de asta exita joburi care prin natura lor impun secrete de serviciu, care trebuie sa ramana secrete chiar si fata de sot/sotie.

Pana la urma, daca unul dintre parteneri este tentat sa calce stramb, o va face discutand la telefon "pe fata" si pe contul comun de mess.


cameliagiurgiu
Postat pe 14 Octombrie 2009 06:58
nu este normal sa intreby pe sotul doamney cu cine vb la tf nu aveai niciun interes doar daca curyozytatea te macyna si roeay sa sty tot ce se intampla eu ity dau un sfat nu fy atat de interesata de vyata altora cum so organizeaza si nu te bafa in familia lor rusine
grace005631
Postat pe 14 Octombrie 2009 08:22
Subscriu si eu la ce au scris d-nele sau d-rele de mai sus.

Nu mie se pare absolut nimic anormal. Si eu mai primesc telefoane de la diversi clienti ......... evit galagia sau musafirii atunci cand vorbesc. Nu trebuie sa stie toata lumea cu cine vorbesc. Cu atat mai mult cei care sunt in vizita la mine, Daca sotul ma intreaba apoi cu cine am vorbit.....ii raspund, daca nu.......nu.
Despre mess........la fel. Si eu si sotul meu avem id-uri si parole diferite. Si chiar vreau sa spun ca evitam sa ne bagam unul in sufletul celuilalt atunci cand unul din noi poarta o discutie la calc. Eu vorbesc cu prietenele........lucruri pe care pe el nu il intereseaza si vice versa.
alinash
Postat pe 14 Octombrie 2009 08:32
mi se pare normal cum a procedat doamna, chiar a dat dovada de bun-simt mergand in alta camera.
Pana la urma a fi casatorit cu cineva nu inseamna a te mula dupa personalitatea celuilalt, devenind o singura persoana. De asta nu rezista casniciile pentru ca unul dintre parteneri (cel mai slab) isi pierde personalitatea, visurile, telurile in viata....A iubi pe cineva inseaman 90% incredere.
diana27
Postat pe 14 Octombrie 2009 09:06
BRAVO CAMI! FOARTE BUN COMENT! TOTALMENYE DEACORD! O FAMILIE E IN PRIMUL RIND INCREDERE RECIPROCA!!!!!!

INTRADEVAR NU ARE DL CE SE VIRI IN FAMILIE STRAINA, PINA LA URMA FIECARE TREBUIE SA AIBA TERITORIU PROPRIU KIAR SI DUPA CASATORIE, ALTFEL CUPLU DEVINE O PEREKE UNDE UNUL NEAPARAT VA FI UMBRA CELUILALT SI SE INCEP PROBLEMELE...
Buzzy
Postat pe 14 Octombrie 2009 10:09
Parola de mess si alte parole gen codul PIN la banca sau altele ce sunt strict personale si nu sunt pentru nimeni, chiar nu inteleg de ce le-as spune prietenului/iubitului/sotului. Trebuie sa aveti incredere unul in celalalt, iar daca insisti ca vrei sa stii toate parolele din viata omului de langa tine si o faci printr-un santaj sentimental de genul "daca nu vrei sa mi le zici inseamna ca ascunzi ceva", e o mare porcarie si relatia e bazata pe zero incredere. Si spun asta din proprie experienta, ma lovesc de asta si acum. Parola de mess, verificatul telefonului, am fost chiar cautata pe google si apoi mi-a facut tot felul de comentarii in legatura cu ce conturi sociale am si pe ce forumuri scriu. Jalnic, nu?
dalegal
Postat pe 14 Octombrie 2009 10:32
E normal fetelor e barbat si vede din prisma unui barbat...dar eu sunt sigura ca daca ar pati si el la fel iar sari tandura daca il intreaba sotia cu cine vorbeste...de fapt asa sunt barbatii vor sa le stie pe toate si cand ripostezi o "iei peste ochi"...o casnicie reusita se bazeaza pe incredere 100% ...sotia a dat dovada de prea mult bun simt in ceea ce ai povestit tu...
lady_one_lina
Postat pe 14 Octombrie 2009 13:48
saracul baiat si-a cam luat-o, nimeni nu-l sustine in parere si e si normal, chiar k a avut tupeu sa-l intrebe: auzi dar cu cine vb nevasta-ta si il mai face si molau
eu una spre ex stiu toate parolele si nik-urile iubitului meu si el invers dar nu stiu cu cine vb, c evb si rar il intreb si de multe ori cand imi spune: am fost colo si am facut aia ii zic, da stai mey calm k nu te-am intrebat, e treaba ta ce faci
si plua de asta, nu intru sa-l verific pe mess, mail, telefonul, agenda....folderele in calculator, banii din buzunar, cheltuielile
la ce am mai forma un cuplu dc eu l-as verifica din 5 in 5 sec? pana la urma tb sa ai incredere reciproca si te asigur k vei stii cand ceva nu e in regula mai mult decat cel care verifica totul. Nu de alta dar o pers care se stie controlata se ascunde mai bine :D
agny
Postat pe 14 Octombrie 2009 15:25
lasa-l LORICICA, lasa-l! pu ce tsie asha barbat? sunt altsii mult mai respectuoshi! nu rabda asha viol al vietsii tale personale!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Buzzy
Postat pe 15 Octombrie 2009 09:44
nu stiu cat de normal este sa fie secrete dar cu siguranta este anormal sa nu existe secrete

libertatea si iubirea nu ar trebui sa fie antagonice si cuplurile cele mai sanatoase sunt cu siguranta acelea in care fiecare partener isi pastreaza si ceva doar al lui ... in care poate avea si intimitate daca isi doreste

eu unul asociez impartasirea tutuor secretelor gandurilor si ideilor in cuplu cu monotonia, rutina si gelozia
mau77mau
Postat pe 15 Octombrie 2009 10:48
De la: Lina_Catalina, la data 2009-10-14 13:48:00 E normal fetelor e barbat si vede din prisma unui barbat...dar eu sunt sigura ca daca ar pati si el la fel iar sari tandura daca il intreaba sotia cu cine vorbeste...de fapt asa sunt barbatii vor sa le stie pe toate si cand ripostezi o "iei peste ochi"...o casnicie reusita se bazeaza pe incredere 100% ...sotia a dat dovada de prea mult bun simt in ceea ce ai povestit tu...



sotul nu e un nimeni .. e tovarasul tau de viatza .. e jumatatea ta .. intre sotz si soztie nu trebuie sa existe secrete ...
intai sa fim prieteni apoi iubitzi .. nuh?
asa e logic ..
loialitate reciproca , iubire impartashita .. sunt termeni de care cuplurile in ziua de azi aud numai cand sunt in fatza ofiterului de stare civila ... pacat ..
greshelile vin din ambele parzti .. atat sotzii si mai ales sotziile au tendintza de a ascunde din cand in cand cate ceva ..
asta inseamna ca nu exista respect pentru partenerul tau ..
atata timp cat nu i spui adevarul sau ii ascunzi ceva insemna ca il mintzi ..
daca te simtzi cu inima impacata ca nu ai gresit si nu greseshti cu nimik nu ai ce sa ascunzi ...potzi sa fii deschis ..
pacat ca in ziua de azi cei 7 ani de acasa sunt aruncatzi la cosh si de conshtiintza ...nici sa nu vorbim !!!
generatziile astea mai noi din care fac si eu parte nici macar nu au auzit de ea..
rar mai sunt si execeptzii...
bogdan_grace
Postat pe 15 Octombrie 2009 22:23
daca ti-ai pune viata toata, cu toate micile si mai marile trairi atunci tu ca femeie nu vei mai fi dleoc interesanta pt barbat.
Sa fim seriosi, de cate ori s-a auzit: m-am plictisit de ea, tot timpul acelas lucru, nk nou. Asa ca micile lucruri tinute pt tine sunt mai mult decat necesare. Doar barbatii invidiosi si in mod special gelosi vor sa stie ce le face jumatatea in fiecare secunda a vietii sale.
Sa nu fim ipocriti si sa recunoastem ca TOTI avem micile noatre secrete si ca de cele mai multe ori acele "rare" secrete alea barbatilor sunt enorme ca importanta.
E normal sa fie mici lucruri nespuse intr-o relatie, de la "nu o inghit pe scarba de maica-ta care baga numai strambe si joaca teatru in fata ta legat de mine" pana la "in realitate nu suport jucatul tau non-stop a jocurilor pe calculator care-ti consuma din timpul pe care ar tb sa mi-l dedici mie", astea sunt mici exemple auzite de la sotii nu de la niste fetite care ar avea o relatie. In concluzie e nevoie de acele "minciuni" !
agny
Postat pe 16 Octombrie 2009 10:16
Sunt de acord, trebuie sa existe respect si loialitate, dar fiecare trebuie sa avem particica noastra proprie, sa nu ne simtim ca viata nu ne mai apartine. Stii, eu merg pe principiul " vreau sa fac parte din viata ta, nu sa fiu viata ta" si viceversa. Si scormonelile astea, ba prin telefon, prin buzunare, sa vada el tot mi se pare lipsa de bun simt. Daca esti casatorita nu inseamna ca trebuie sa pierzi si ultima farama de intimitate. Daca asa stau treburile, atunci chiar nu vreau sa ma casatoresc. Nu as suporta ideea ca viata mea nu imi mai apartine si sa trebuiasca sa dau explicatii pt orice fac. Ca nu ma marit cu tata, doamne iarta-ma. Eu de exemplu, il respect, ii respect intimitatea, nu ma uit la el in telefon, nu vreau sa ii stiu parola de mess, din partea mea poate sa iasa si fara mine, chiar nu ma deranjeaza. Astept lucrul asta si din partea lui, dar din pacate el nu gandeste asa.
dalegal
Postat pe 16 Octombrie 2009 10:18
Intr-o familie unde exista secrete intre soti, nu exista iubire , ci interes ! intr-o familie bazata pe dragoste adevarata din partea ambilor, nu trebuie sa existe niciun secret , ABSOLUT nici unul !
Tycu
Postat pe 16 Octombrie 2009 10:20
Cand zici "secret" ma duce cu gandul la ceva important. Anumite lucruri nu sunt secrete, sunt doar personale si nu vreau sa le impartasesc pentru ca nu imi place sa fiu controlata. Tie ti-ar placea sa te controleze sotul sau prietenul non-stop? nu iti da de inteles ca nu are incredere in tine? poate sunt femei carora le place asta, pt ele e o dovada ca sunt iubite si ca barbatului respectiv ii este teama sa nu le piarda, nu stiu..
dalegal
Postat pe 16 Octombrie 2009 10:24
De la: Loricica, la data 2009-10-16 10:24:50Cand zici "secret" ma duce cu gandul la ceva important. Anumite lucruri nu sunt secrete, sunt doar personale si nu vreau sa le impartasesc pentru ca nu imi place sa fiu controlata. Tie ti-ar placea sa te controleze sotul sau prietenul non-stop? nu iti da de inteles ca nu are incredere in tine? poate sunt femei carora le place asta, pt ele e o dovada ca sunt iubite si ca barbatului respectiv ii este teama sa nu le piarda, nu stiu..








Nu, nu confunda secretele cu probleme personale fara importanta pentru partener [a ]si cu controlul partenerului ! numai ca acele probleme personale sa nu devina secrete > ! Partenerul te poate controla din motivul ca e gelos, si aici arata ca te iubeste sau motivul ca nu are incredre in tine,important este ca daca il iubesti,esti obligata sa-i spui tot, indiferent motivul pentru care te controleaza ,iar la probleme personale , daca te intreaba si aici esti obligat sa-i spui tot daca exista dragoste !
Dindirel
Postat pe 16 Octombrie 2009 17:49
De la: cami_g, la data 2009-10-14 06:58:53
Mie personal nu mi se pare nimic suspect.

Doamna a dat dovada de bun-simt alegand sa vorbeasca la telefon in alta camera. Probabil ca dumneavoastra erati cel care nu trebuia sa auziti discutia respectiva. (Nu mi s-a parut ok ca ati intrebat dvs cu cine vorbeste dansa la telefon, este o dovada de indiscretie. Altcineva, in locul respectivului sot, v-ar fi pus la punct.)
Mi se pare de mare nesimtire, in vizita fiind, gazda sa se lanseze in discutii telefonice de fata cu noi, noi fiind nevoiti sa ne uitam unii la altii, asteptand ca aceasta sa incheie discutia, si sa ne prefacem ca nu ascultam (o discutie care NU ne priveste).

Nici in ceea ce priveste conturile separate de mess nu mi se pare nimic suspect.
E vorba de incredere intr-un cuplu, nu de paza armata.

Apropo de asta exita joburi care prin natura lor impun secrete de serviciu, care trebuie sa ramana secrete chiar si fata de sot/sotie.

Pana la urma, daca unul dintre parteneri este tentat sa calce stramb, o va face discutand la telefon "pe fata" si pe contul comun de mess.


:








-love0049: Nuuu, iti respect parerea , dar nu trebuie privita asa situatia. ! la telefon ea trebuia acolo sa stea sa auda sotul, si imi dadea mie de inteles sa ies putin din camera, cu un 'scuza-ne " si intelegeam eu , iar cu contul pe mess , cum sa aiba amandoi separat ? aia nu mai e relatie sau dragoste nici atat , i-as da cu aparatul in cap , sut in fund si pe usa afara , si nu concep secrete de serviciu intre sotii . pai ce e mai important serviciu sau familia ?. asa trebuie gandit daca e dragoste adevarata intre parteneri . !
Dindirel
Postat pe 16 Octombrie 2009 18:10
De la: grace005631, la data 2009-10-14 08:22:38nu este normal sa intreby pe sotul doamney cu cine vb la tf nu aveai niciun interes doar daca curyozytatea te macyna si roeay sa sty tot ce se intampla eu ity dau un sfat nu fy atat de interesata de vyata altora cum so organizeaza si nu te bafa in familia lor rusine







intrebarea a fost pusa sotului cu scopul de a-i trezii ambitia de sot ca prea era mamaliga !
Dindirel
Postat pe 16 Octombrie 2009 18:19
Stau si ma crucesc citind parerile vostre,ale barbatilor. Parerea mea e ca barbatul intelege altceva prin "secret" spre deosebire de femeie. Sunt in viata secrete importante si secrete cu care se poate trai bine daca nu le cunoastem.De ex.,eu nu i-as spune sotului/iubitului meu ca are un ochi stramb ori ca e gras pt ca stiu ca l-ar deranja.
Eu am tot respectul pt partenerul meu de viata, lucru pe care ni-l aratam demostrand incredere unul in altul. Si asa cum ati spus si voi, dragele mele, daca ar fi sa intervina o a treia roata la caruta se simte imediat in raceala sau schimbarea lui ori a ei.
Pot fi, intradevar, si alte lucruri importante, care ascunse fiind pot crea problme.Multe lucruri se pot rezolva daca in cuplu exista comunicare.Va pup si aveti grija de voi!
dennygrace
Postat pe 16 Octombrie 2009 18:36


[/quote]

-love0049: Nuuu, iti respect parerea , dar nu trebuie privita asa situatia. ! la telefon ea trebuia acolo sa stea sa auda sotul, si imi dadea mie de inteles sa ies putin din camera, cu un 'scuza-ne " si intelegeam eu , iar cu contul pe mess , cum sa aiba amandoi separat ? aia nu mai e relatie sau dragoste nici atat , i-as da cu aparatul in cap , sut in fund si pe usa afara , si nu concep secrete de serviciu intre sotii . pai ce e mai important serviciu sau familia ?. asa trebuie gandit daca e dragoste adevarata intre parteneri . ! [/quote]






Un asemenea punct de vedere... nici macar nu merita un raspuns!


cameliagiurgiu
Postat pe 16 Octombrie 2009 19:24
vad ca pers de sex masculin de pe acest forum nu inteleg punctul nostru de vedere, care e total sanatos. Am avut o mica discutie cu al meu si a fost total de acord cu mine, plus ca m-a intrebat ce cauta barbati pe un forum de mirese Lui nu i se pare deloc normal lucurul asta.
A ca pui o intrebare gen unde gasesc un restaurant mai ok sau chestii ce tin de organizare, hai, le mai intelege, dar sa se bage in disuctiile noastre nu intelege in ruptul capului :P.

Sincer mie nu mi-ar placea sa-mi incarc memoria cu tot felul de prostioare de'ale lui si nici lui. Ba ne mai impartasim diferite idei si pe urma le uitam total si cand ne aducem aminte de ele mai mult ne stresam reciproc.
Pana la urma nu vreau sa stiu ce face el in fiecare secunda, pai ce eu traiesc prin el?! eu nu pot avea viata mea?! oare de ce in ziua de azi fiecare din noi are o zi in care-si rezerva cateva ore pt iesitul cu prietenii proprii, cu iesitul sa faca nush ce la masina, sau eu stiu ce preocupari mai au barbatii :P.
Si noi fetele cu intalnitul cu prietenele noastre la o cafea, la dat o raita prin magazine...
Apoi suntem amandoi fresh, parca mai relaxati si relatia e mult mai sanatoasa.
Da, e bine ca jumatatea s-ati fie si cel mai bun si maid e incredere prieten, sincer nu cred ca as putea sa am mai multa incredere in altcineva decat iubitul meu. Pana la urma el ma stie cel mai bine si eu invers. Dar asta nu inseamna ca tb sa stie si cate respiratii am eu pe minut
agny
Postat pe 17 Octombrie 2009 11:45
De la: aaggnnyy, la data 2009-10-17 11:45:37vad ca pers de sex masculin de pe acest forum nu inteleg punctul nostru de vedere, care e total sanatos. Am avut o mica discutie cu al meu si a fost total de acord cu mine, plus ca m-a intrebat ce cauta barbati pe un forum de mirese Lui nu i se pare deloc normal lucurul asta.
A ca pui o intrebare gen unde gasesc un restaurant mai ok sau chestii ce tin de organizare, hai, le mai intelege, dar sa se bage in disuctiile noastre nu intelege in ruptul capului :P.

Sincer mie nu mi-ar placea sa-mi incarc memoria cu tot felul de prostioare de'ale lui si nici lui. Ba ne mai impartasim diferite idei si pe urma le uitam total si cand ne aducem aminte de ele mai mult ne stresam reciproc.
Pana la urma nu vreau sa stiu ce face el in fiecare secunda, pai ce eu traiesc prin el?! eu nu pot avea viata mea?! oare de ce in ziua de azi fiecare din noi are o zi in care-si rezerva cateva ore pt iesitul cu prietenii proprii, cu iesitul sa faca nush ce la masina, sau eu stiu ce preocupari mai au barbatii :P.
Si noi fetele cu intalnitul cu prietenele noastre la o cafea, la dat o raita prin magazine...
Apoi suntem amandoi fresh, parca mai relaxati si relatia e mult mai sanatoasa.
Da, e bine ca jumatatea s-ati fie si cel mai bun si maid e incredere prieten, sincer nu cred ca as putea sa am mai multa incredere in altcineva decat iubitul meu. Pana la urma el ma stie cel mai bine si eu invers. Dar asta nu inseamna ca tb sa stie si cate respiratii am eu pe minut
:














sml-happy0158: Pai bine domnita, eu cu oltenii mei [fiind tot oltean ]ma laud , dar matale ma pui pe ganduri !Cred ca ati gresit topicul cred ca nici "cel a lui matale " nu ati observat ca asta-i topic pentru alt subiect si nu pentru mirese .Pe acest forum cauta ca sunt topicuri de mirese . !!!Plus ca faci confuzie ,confunzi secretele intre soti cu iesitul cu prietenele la o cafea sau el cu baietii la masina ., Da daca ti-e iubit cu adevarat traiesti pri el si el prin tine , daca intelegi sensul !Si mai retine ca intr-o relatie , ea nu are voie sa aiba prieteni barbati, ci numai femei , la fel si el nu are voie sa aiba prietene femei decat numai baieti !Secrete inseamna cu totul altceva decat la ce te referi matale si cu "a lui matale "!Se poate ca oltenii mei sa nu stie asta ?
Tycu
Postat pe 17 Octombrie 2009 12:55
"Si mai retine ca intr-o relatie , ea nu are voie sa aiba prieteni barbati, ci numai femei , la fel si el nu are voie sa aiba prietene femei decat numai baieti"-Poftiiiiiiiiiiiiiiiim?????????? Bun venit in anul 2009,domnilor.De unde aveti regulile astea gen "femeia e obligata sa..., barbatul trebuie sa"????? ce-i drept fiecare isi face propriile "reguli" in relatie, dar ce zic toti domnii de pe aici...ma socheaza:) probabil diferenta de varsta:)
dalegal
Postat pe 17 Octombrie 2009 13:24
De la: dindirell, la data 2009-09-24 13:00:56 Am ramas foarte prost impresionat,cand de curand am fost in vizita la o familie, si cand a sunat mobilul doamnei , ea s-a dus in alta camera si a vorbit .; eu am intrebat pe sot cu cine vorbeste iar "mamaliga " de sot imi spune calm ca nu-l intereseaza , asta e problema ei, cum nici pe ea nu o intereseaza de prietenii lui, la alta familie am vazut un calculator unde fiecare sot are parola lui de intrat si mess. Au spus ca asa e normal . Eu cred ca aici liseste dragostea , cuplu din interes, astea sunt familii false. Nu trebuie sa existe nici un secret intre soti, cat de neinsemnat este!


Cat de needucat poti sa fii, k raman si eu masca.Cat de incult poti sa fi si sa analizezi cum iti convine doar tie.
Inteleg ca la tine acasa sotia iti spune tot si tu ei , la fel...?Nu aveti deloc intimitatea fiecaruia?Sa numai spun de personalitate?
Nu cunosti de fapt cum este sa iubesti si sa il respecti cu adevarat pe cel de langa tine.
Lizzie_grace
Postat pe 17 Octombrie 2009 13:37
De la: Loricica, la data 2009-10-17 13:24:03"Si mai retine ca intr-o relatie , ea nu are voie sa aiba prieteni barbati, ci numai femei , la fel si el nu are voie sa aiba prietene femei decat numai baieti"-Poftiiiiiiiiiiiiiiiim?????????? Bun venit in anul 2009,domnilor.De unde aveti regulile astea gen "femeia e obligata sa..., barbatul trebuie sa"????? ce-i drept fiecare isi face propriile "reguli" in relatie, dar ce zic toti domnii de pe aici...ma socheaza:) probabil diferenta de varsta:)














D. Loricica, cuvantul "obligatie " are alt inteles ,am crezut ca se subantelege ,adica asa-i cere moralitatea , fidelitatea , datoria de partener in cuplu, corectitudinea, asta numai daca isi iubeste sincer partenerul [a], si nu alt inteles ca e obligat de vreo lege penala , tribunal, constitutie , sau ...! cinstea fidelitatea si iubirea , nu au varsta !
Dindirel
Postat pe 17 Octombrie 2009 15:44
domnule tycu dc va uitati in partea dreapta sus a paginii de forum scrie: GRACE WEDDING GUIDE!!!!!!!!!
este un forum pentru viitoarele mirese si pt pers care ofera anumite servicii specifice unei nunti. Poate incurcati forumurile!!!!
3 barbati si-au dat cu parerea aici si absolut toate doamnele si domnisoarele v-au contrazis, va rugam sa acceptati ca nu avem etatea dumneavoastra si nu mai suntem crescute pt procreere si facut curatenie si mancare in casa. Nu ne puteti convinge sa va acceptam si sa va urmam parerile, credintele!
agny
Postat pe 17 Octombrie 2009 23:22
foarte bine spus nu aveti dvs de c sa va bagati in treburile unora si nu vad ce treaba are asta cu forumul asta.Observ ca va palce domnule sa va bagati in discutii care dupa parerea mea nu va prea privesc.decat s avb in plus si inutil faceti altceva.daca va palce asa mult sa povestiti intamplari din viata altora de ce nu va faceti blog si sa vb acolo cat vreti despre cine vreti si apoi vedeti cine va baga in seama ineptiile astea
sweetyeye
Postat pe 18 Octombrie 2009 08:50
De la: grace005631, la data 2009-10-14 08:22:38nu este normal sa intreby pe sotul doamney cu cine vb la tf nu aveai niciun interes doar daca curyozytatea te macyna si roeay sa sty tot ce se intampla eu ity dau un sfat nu fy atat de interesata de vyata altora cum so organizeaza si nu te bafa in familia lor rusine







Da , ai dreptate ca nu e corect sa te amesteci in viata altei familii, dar in cazul cand esti prieten cu familia respectiva, mai ales cu partenerul de acelasi sex cu tine,si observi ceva ce nu e corect ,normal la ei, cauti sa le mai atragi atentia unde nu e bine !
Dindirel
Postat pe 18 Octombrie 2009 10:10
De la: denny, la data 2009-10-16 18:36:11Stau si ma crucesc citind parerile vostre,ale barbatilor. Parerea mea e ca barbatul intelege altceva prin "secret" spre deosebire de femeie. Sunt in viata secrete importante si secrete cu care se poate trai bine daca nu le cunoastem.De ex.,eu nu i-as spune sotului/iubitului meu ca are un ochi stramb ori ca e gras pt ca stiu ca l-ar deranja.
Eu am tot respectul pt partenerul meu de viata, lucru pe care ni-l aratam demostrand incredere unul in altul. Si asa cum ati spus si voi, dragele mele, daca ar fi sa intervina o a treia roata la caruta se simte imediat in raceala sau schimbarea lui ori a ei.
Pot fi, intradevar, si alte lucruri importante, care ascunse fiind pot crea problme.Multe lucruri se pot rezolva daca in cuplu exista comunicare.Va pup si aveti grija de voi!







Aici faci greseala mare sa spui asta, ca nu-i spui partenerului daca are ochiul stramb, sau e gras,sau...., tocmai ca e indicat sa-i spui asta daca si numai daca situatia o cere, fara sa fie in batjocura,ai ascunde un defect ,pe care mai ales ca si partenerul l-a observat, inseamna ati bate joc de el,lipsa respectului, a comunicarii !Spui ca-i demonstrezi incredere, pai asa se demonstreaza ????Si nu in toate cazurile se simte o a treia roata , depinde de cum "lucreaza" partenerul !!
Dindirel
Postat pe 18 Octombrie 2009 10:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Unicat! Vand Rochita de Mireasa Alba, Princess 1 De la: Dolphinea1 22 Noiembrie 2011 23:05
Cununia civila 5 De la: criseric 18 Aprilie 2010 16:36
saculeti din organza/tul sau pungute pt cadou? 1 De la: symonyk 31 Ianuarie 2010 16:46
viata e un chin... 35 De la: kudika056836 5 August 2011 22:08
buna fetelor! 4 De la: Cassey 18 August 2009 20:50