Setari Cookie-uri

SOTIA MEA MA INSELAT DUPA 11 ANI DE CASNICIE

De la: FLORIN, la data 2009-10-05 12:08:45VA ROG DACA PUTETI SA MA AJUTATI CU NISTE SFATURI IN PROBLEMA MEA. SOTIA MA INSELAT FAPT RECUNOSCUT DE EA CIT SI DE BARBATUL CU CINE A FOST .STAU IN JUD.ARAD LA TARA TOTUL DECURGEA BINE PINA IN LUNA IUNIE CIND A PLECAT IN UNGARIA CA SEFA LA O ECHIPA CARE TOT EU AM FORMAT-O PENTRU CULES DE FRUCTE EU NU AM PUTUT MERGE AVIND O FUNCTIE IN CONDUCERE LA O FIRMA DESTUL DE IMPORTANTA ASA CA AM LASAT-O PE EA.MENTIONEZ FAPTUL CA ACESTI 11 ANI AM AVUT O INCREDERE OARBA IN EA SI NU AM VAZUT NICI UN MOTIV DE A NU PLECA. IN ACESTI ANI AM REALIZAT MULTE ADICA DOI TINERI PROSTI EU LA 21 EA LA 18 ANI CE STI TU DE VIATA NU AM PLECAT DE LA NIMIC NU AM AVUT NIMIC INCET INCET NE-AM FACUT O SITUATE MATERIALA PENTRU CARE MULTI MA INVIDIAZA AICI IN COMUNA LA NOI.EU TOATA VIATA MEA AM MUNCIT FOARTE MULT ACUM AM AJUNS SEF LA ACEEA FIRMA,NE-AM CUMPARAT APARTAMENT,MASINA,MATERIAL STAM DESTUL DE BINE COMPARATIV CU CE SE INTIMPLA IN TARA ASTA.SI STAU SI MA INTREB CE A FOST IN CAPUL EI DE SA AJUNS AICI. O SA-MI SPUNETI CA AM NEGLIJAT-O NU ESTE ADEVARAT ACEST LUCRU. AM LUAT HOTARIREA DE A INCERCA SA O IERT PENTRU CEI DOI COPII CARE ÂI AVEM IMPREUNA O FETITA DE 7 ANI RESPECTIV UN BAIAT DE 4 ANI DAR ESTE FOARTE GREU FIINDCA ORI DE CITE ORI SE APROPRIE DE MINE TOT IMAGINEA EI IN BRATELE LUI IN VINE IN MINTE. AM VRUT SA PLEC CIT MAI DEPARTE SA UIT DE TOT DAR NU VAD O SOLUTIE ASTA PENTRU CA AS FI UN LAS FUGIND DE PROBLEME. AM VRUT SA RENUNT LA TOT CE AM FACUT IMPREUNA LASIND-UI EI TOT INCLUSIV COPII DAR ATI PRIVIT IN OCHI UN COPIL DE 7 ANI CARE PLINGE SI REPETA INTRUNA TATI NU PLECA? AM DECIS SA II MAI DAU O SANSA DAR CUM SA POT UITA ANUMITE LUCRURI CE A FACUT IMPREUNA CU ALT BARBAT. EA REPETA INTRUNA CA II PARE RAU SI NU O SA SE MAI INTIMPLE DAR CUM POTI CREDE O PERSOANA CARE AI AVUT O INCREDERE OARBA SI TE-A INSELAT DACA FACE DIN NOU ACELASI LUCRU.SI PROBLEMA CEA MAI MARE ESTE CA NU O POT LASA SA SE APROPRIE DE MINE ACELE GINDURI NU IMI IES DIN MINTE SI ACEST LUCRU MA DISTRUGE INCET DAR SIGUR IN TOATE ACTIVITATILE CE LE FAC MA URMARESC PRETUTINDENI SI IMI REPET INTRUNA DE CE MIE.SPER CA SFATURIILE VOASTRE DE FEMEI SA MA AJUTE SA TREC CUMVA PESTE ACESTE PROBLEME SI GINDURI CARE NU IMI DAU PACE VA MULTUMESC.
kudika056836
Postat pe 7 Decembrie 2009 23:39
De la: FLORIN, la data 2009-10-05 12:08:45VA ROG DACA PUTETI SA MA AJUTATI CU NISTE SFATURI IN PROBLEMA MEA. SOTIA MA INSELAT FAPT RECUNOSCUT DE EA CIT SI DE BARBATUL CU CINE A FOST .STAU IN JUD.ARAD LA TARA TOTUL DECURGEA BINE PINA IN LUNA IUNIE CIND A PLECAT IN UNGARIA CA SEFA LA O ECHIPA CARE TOT EU AM FORMAT-O PENTRU CULES DE FRUCTE EU NU AM PUTUT MERGE AVIND O FUNCTIE IN CONDUCERE LA O FIRMA DESTUL DE IMPORTANTA ASA CA AM LASAT-O PE EA.MENTIONEZ FAPTUL CA ACESTI 11 ANI AM AVUT O INCREDERE OARBA IN EA SI NU AM VAZUT NICI UN MOTIV DE A NU PLECA. IN ACESTI ANI AM REALIZAT MULTE ADICA DOI TINERI PROSTI EU LA 21 EA LA 18 ANI CE STI TU DE VIATA NU AM PLECAT DE LA NIMIC NU AM AVUT NIMIC INCET INCET NE-AM FACUT O SITUATE MATERIALA PENTRU CARE MULTI MA INVIDIAZA AICI IN COMUNA LA NOI.EU TOATA VIATA MEA AM MUNCIT FOARTE MULT ACUM AM AJUNS SEF LA ACEEA FIRMA,NE-AM CUMPARAT APARTAMENT,MASINA,MATERIAL STAM DESTUL DE BINE COMPARATIV CU CE SE INTIMPLA IN TARA ASTA.SI STAU SI MA INTREB CE A FOST IN CAPUL EI DE SA AJUNS AICI. O SA-MI SPUNETI CA AM NEGLIJAT-O NU ESTE ADEVARAT ACEST LUCRU. AM LUAT HOTARIREA DE A INCERCA SA O IERT PENTRU CEI DOI COPII CARE ÂI AVEM IMPREUNA O FETITA DE 7 ANI RESPECTIV UN BAIAT DE 4 ANI DAR ESTE FOARTE GREU FIINDCA ORI DE CITE ORI SE APROPRIE DE MINE TOT IMAGINEA EI IN BRATELE LUI IN VINE IN MINTE. AM VRUT SA PLEC CIT MAI DEPARTE SA UIT DE TOT DAR NU VAD O SOLUTIE ASTA PENTRU CA AS FI UN LAS FUGIND DE PROBLEME. AM VRUT SA RENUNT LA TOT CE AM FACUT IMPREUNA LASIND-UI EI TOT INCLUSIV COPII DAR ATI PRIVIT IN OCHI UN COPIL DE 7 ANI CARE PLINGE SI REPETA INTRUNA TATI NU PLECA? AM DECIS SA II MAI DAU O SANSA DAR CUM SA POT UITA ANUMITE LUCRURI CE A FACUT IMPREUNA CU ALT BARBAT. EA REPETA INTRUNA CA II PARE RAU SI NU O SA SE MAI INTIMPLE DAR CUM POTI CREDE O PERSOANA CARE AI AVUT O INCREDERE OARBA SI TE-A INSELAT DACA FACE DIN NOU ACELASI LUCRU.SI PROBLEMA CEA MAI MARE ESTE CA NU O POT LASA SA SE APROPRIE DE MINE ACELE GINDURI NU IMI IES DIN MINTE SI ACEST LUCRU MA DISTRUGE INCET DAR SIGUR IN TOATE ACTIVITATILE CE LE FAC MA URMARESC PRETUTINDENI SI IMI REPET INTRUNA DE CE MIE.SPER CA SFATURIILE VOASTRE DE FEMEI SA MA AJUTE SA TREC CUMVA PESTE ACESTE PROBLEME SI GINDURI CARE NU IMI DAU PACE VA MULTUMESC.
kudika056836
Postat pe 7 Decembrie 2009 23:39
Florin

Inainte de a lua o hotarare mai gandestete.
Nu este usor ca barbat- fiind orgolios -sa ierti.
Incearca poate pe termen scurt este aproape imposibil ,dar pe termen lung poate iti oferi posibilitatea sa fi fericit.
Nu uita toti gresim.
E mai greu sa iertam.
kudika056836
Postat pe 7 Decembrie 2009 23:43
De la: dulcik0021, la data 2009-12-07 21:30:54aici sunt cu totul de acord cu tine,nici eu nu suport femeile care fac sex doar din placere,mie scarba de astfel de femei,chiar dak si eu sunt femeie,da eu ma consider una dintre putinele norcoase,am un barbat care ma iubeste si ma face sa ma simt iubita,nici prin cap nu miar trece sa il insel,nu as putea,mas simti prea murdara dak as sti k las putea insela cu un alt barbat,da vezi u nu toate suntem LA FEL,rar mai gasesti femeie si barbat care sa nu insele,da eu maistiu un lucru k tot femeile sunt vinovate atunci cand barbatu se da la ele,k dak ele nu ar ridik coada nici voi nu ati gresi da uite k aici tot noi femeile avem o mare parte din vina,eu una sunt constienta de faptul k femeile,majoritatea din ele sunt vinovate,si asta pt k exista prea multe panarame care nu le pasa k pot distruge o familie,asa k ai dreptate sunt de partea ta cand zici k nu suporti femelie curve.







Aici ai dat dovada de o gandire si o logica inteligenta , asa este , ai dreptate !
Tycu
Postat pe 8 Decembrie 2009 18:23
De la: sunnydays, la data 2009-12-07 21:49:37
De la: dulcik0021, la data 2009-12-07 21:30:54aici sunt cu totul de acord cu tine,nici eu nu suport femeile care fac sex doar din placere,mie scarba de astfel de femei,chiar dak si eu sunt femeie,da eu ma consider una dintre putinele norcoase,am un barbat care ma iubeste si ma face sa ma simt iubita,nici prin cap nu miar trece sa il insel,nu as putea,mas simti prea murdara dak as sti k las putea insela cu un alt barbat,da vezi u nu toate suntem LA FEL,rar mai gasesti femeie si barbat care sa nu insele,da eu maistiu un lucru k tot femeile sunt vinovate atunci cand barbatu se da la ele,k dak ele nu ar ridik coada nici voi nu ati gresi da uite k aici tot noi femeile avem o mare parte din vina,eu una sunt constienta de faptul k femeile,majoritatea din ele sunt vinovate,si asta pt k exista prea multe panarame care nu le pasa k pot distruge o familie,asa k ai dreptate sunt de partea ta cand zici k nu suporti femelie curve.



Gresit, nu sunt toate femeile vinovate cand barbatii se dau la ele.Ai auzit de mitocani sau numai eu? De acei barbati pe care ii respingi evident dar pt ei nu e o problema, mitocania lor duce la absurd? Asta nu inseamna ca ridici coada. A ridica coada e atunci cand o cauti si finalizezi in ceva.













Domnita, mitocania e un caracter cunoscut la barbat, dar o femeie cinstita il trateaza cu ignoranta ,indiferenta , dar daca si ea " ridica codita " nu mai e mitocanie .!
Tycu
Postat pe 8 Decembrie 2009 18:29
De la: grace003898, la data 2009-12-07 23:39:57
De la: FLORIN, la data 2009-10-05 12:08:45VA ROG DACA PUTETI SA MA AJUTATI CU NISTE SFATURI IN PROBLEMA MEA. SOTIA MA INSELAT FAPT RECUNOSCUT DE EA CIT SI DE BARBATUL CU CINE A FOST .STAU IN JUD.ARAD LA TARA TOTUL DECURGEA BINE PINA IN LUNA IUNIE CIND A PLECAT IN UNGARIA CA SEFA LA O ECHIPA CARE TOT EU AM FORMAT-O PENTRU CULES DE FRUCTE EU NU AM PUTUT MERGE AVIND O FUNCTIE IN CONDUCERE LA O FIRMA DESTUL DE IMPORTANTA ASA CA AM LASAT-O PE EA.MENTIONEZ FAPTUL CA ACESTI 11 ANI AM AVUT O INCREDERE OARBA IN EA SI NU AM VAZUT NICI UN MOTIV DE A NU PLECA. IN ACESTI ANI AM REALIZAT MULTE ADICA DOI TINERI PROSTI EU LA 21 EA LA 18 ANI CE STI TU DE VIATA NU AM PLECAT DE LA NIMIC NU AM AVUT NIMIC INCET INCET NE-AM FACUT O SITUATE MATERIALA PENTRU CARE MULTI MA INVIDIAZA AICI IN COMUNA LA NOI.EU TOATA VIATA MEA AM MUNCIT FOARTE MULT ACUM AM AJUNS SEF LA ACEEA FIRMA,NE-AM CUMPARAT APARTAMENT,MASINA,MATERIAL STAM DESTUL DE BINE COMPARATIV CU CE SE INTIMPLA IN TARA ASTA.SI STAU SI MA INTREB CE A FOST IN CAPUL EI DE SA AJUNS AICI. O SA-MI SPUNETI CA AM NEGLIJAT-O NU ESTE ADEVARAT ACEST LUCRU. AM LUAT HOTARIREA DE A INCERCA SA O IERT PENTRU CEI DOI COPII CARE ÂI AVEM IMPREUNA O FETITA DE 7 ANI RESPECTIV UN BAIAT DE 4 ANI DAR ESTE FOARTE GREU FIINDCA ORI DE CITE ORI SE APROPRIE DE MINE TOT IMAGINEA EI IN BRATELE LUI IN VINE IN MINTE. AM VRUT SA PLEC CIT MAI DEPARTE SA UIT DE TOT DAR NU VAD O SOLUTIE ASTA PENTRU CA AS FI UN LAS FUGIND DE PROBLEME. AM VRUT SA RENUNT LA TOT CE AM FACUT IMPREUNA LASIND-UI EI TOT INCLUSIV COPII DAR ATI PRIVIT IN OCHI UN COPIL DE 7 ANI CARE PLINGE SI REPETA INTRUNA TATI NU PLECA? AM DECIS SA II MAI DAU O SANSA DAR CUM SA POT UITA ANUMITE LUCRURI CE A FACUT IMPREUNA CU ALT BARBAT. EA REPETA INTRUNA CA II PARE RAU SI NU O SA SE MAI INTIMPLE DAR CUM POTI CREDE O PERSOANA CARE AI AVUT O INCREDERE OARBA SI TE-A INSELAT DACA FACE DIN NOU ACELASI LUCRU.SI PROBLEMA CEA MAI MARE ESTE CA NU O POT LASA SA SE APROPRIE DE MINE ACELE GINDURI NU IMI IES DIN MINTE SI ACEST LUCRU MA DISTRUGE INCET DAR SIGUR IN TOATE ACTIVITATILE CE LE FAC MA URMARESC PRETUTINDENI SI IMI REPET INTRUNA DE CE MIE.SPER CA SFATURIILE VOASTRE DE FEMEI SA MA AJUTE SA TREC CUMVA PESTE ACESTE PROBLEME SI GINDURI CARE NU IMI DAU PACE VA MULTUMESC.





Pentru demnitatea ta de barbat si pentru binele copiilor , un singur lucru ai de facut, divortul !! Nu exista greseala in asa ceva, exista doar cu-r-v-asa-r-ie, ,e clar ca nu te-a luat din dragoste, nu te-a iubit niciodata , si nici nu te va iubii vreodata, a vrut numai intersul, indiferent ce va spune ea . ! Daca mai stai cu asemenea persoana , faci rau copiilor stand intr-o relatie bazata pe minciuna , esti ultimul om in fata ei, esti carpa , stergatorul de la usa, vei fi pe ultimul loc in ochii ei , fa curatenia de craciun , da murdaria afara . !!
Tycu
Postat pe 8 Decembrie 2009 18:37
De la: sunnydays, la data 2009-12-07 21:51:59Tycu, sunt serioasa in postari, te intrebam pt ca asa imi dai impresia, ca e tine te-a nascut un barbat. Eu stiam ca feminismul duce la extrem, dar nu stiam ca si barbatii au latura asta au cel putin nu am avut eu contact cu persoane care sa desconsidere atat femeia si sa aiba respect pt ea doar daca a avut in viata ei un singur barbat si acela sotul ei.





Eu nu desconsider femeia, eu dispretuiesc cu-rv-asa-r-ia, infidelitatea , si apreciez cinstea, seriozitatea ,relatia bazata pe dragoste !!!!
Tycu
Postat pe 8 Decembrie 2009 18:40
Mitica, singurul lucru pe care il apreciezi tu este slavia, doar ca ai uitat ca a fost abolita acum cateva sute de ani in urma.
fantome
Postat pe 8 Decembrie 2009 21:12
pp k sunteti amandoi barbati maturi si k nu aveti nevoie de sfaturile unor persoane care nu va cunosc deloc, deloc.
Poate ar fi mai indicat sa vb fata in fata cu cineva, asa ai putea sa ai un raspuns ok la intrebarea ta, sincer.
Nu va sfatuiesc sa veniti pe un forum, unde nu cunoasteti pers care-l frecventeaza, si sa povestiti tot ce aveti pe suflet pentru ca nu stiti peste ce fel de "oameni" dati, care nu sunt interesati de binele vostru ci doar sa-si mai expuna inca o data ideile. Sau mai grav sa fi catalogat, jignit...si intr=un final poate anumite pers cunoscute te vor recunoaste si te vor blama pentru ce ai scris pe aici.

mult mai sanatos pentru voi e sa discutati cu o cunostinta, poate chiar cu un psihiatru, cineva din familie... oricum o pers de incredere si care sa gandeasca cat de cat obiectiv la nevoie.
Ce putem noi spune aici, din ce zicetii voi, oricare dintre noi tragem concluzia cum k ea ar fi de vina...insa sti povestea: fiecare are dreptatea lui si adevarul e undeva la mijloc. Am dreptate?
E normal k voi 2 sa va dati voua dreptate si ele sa-si dea lor dreptate si oricarei pers careia ii veti relata faptele va fi de partea pers care povesteste, in special dc voi sunteti f intrigati si nervosi, pt ca at totul va fi negru la voi ...

am vb la plural pt ambii domni care au cerut ajutorul sau parerea pe acest topic, pt ca sfatul meu e acelas pt amandoi

succes
agny
Postat pe 8 Decembrie 2009 22:38
De la: fantome, la data 2009-12-08 21:12:37Mitica, singurul lucru pe care il apreciezi tu este slavia, doar ca ai uitat ca a fost abolita acum cateva sute de ani in urma.













Da, e binezis "sclavia " dar e o sclavie mai moderna, unde sotia este sclava sotului si sotul e sclavul ei, si ambii stapani . , numai asa o sa mearga bine relatia . ! Pai daca face fiecare ce vrea ,aia nu e relatie,e totul fals !!!
Tycu
Postat pe 9 Decembrie 2009 09:40
Si eu sant in aceeasi situatzie doar ca eu stiu ca ma inseala de 4 ani de zile si am incercat sa iert si sa uit de dragul copilului avem o fetitza.
NU MERGE!!!!! o data ce s-a dus increderea chiar si atunci cand va fi nevinovata nu vei putea sa o crezi si in mintea ta se dezvota tot felul de scenarii care te doboara fizic si psihic, partenerul stresat de atata neincredere si suspiciuni va devenii violent verbal si in final te va insela din nou dand vina de data asta pe gelozia ta.
Acum mi-am luat inima-n dintzi sant impacata cu ideea ca am incercat 4 ani de zile sa-mi salvez familia...sant constienta ca nu voi mai avea incredre vreodata in el si ne despartzim.
Pentru binele fetei incercam sa pastram o relatzie de amicitzie cu toate ca si asta este foarte greu si cam atat.
Tu si doar tu potzi hotara daca potzi trece peste asta sau nu....eu una desi am incercat nu am reusit din potriva a fost mai rau....
Nimeni nu poate lua decizile in locul tau, tu trebuie sa cantaresti atent atat sentimentele tale cat si ceea ce-ti spune ratziunea si apoi sa iei o decizie grea...oricum ai decide tot greu este :)
BAFTA MULTA
mitzza
Postat pe 9 Decembrie 2009 10:32
dulcik0021 vorbesti de pretuire si iubire,oare chiar e iubire intre voi?eu nu cred ca te bate doar asa din gelozie.trebe sa aiba un motiv,sa fim sincere acuma.dc tear bate nevinovata cum mai poti sta cu el?eu am 7 ani cu al meu dar nam primit nici macar o palma.sa ajungem sacul lor de box?ia masuri ca nu e de bine pt tine
ankaLoredana
Postat pe 9 Decembrie 2009 18:24
asa spun toti"sa nu sufere copiii"da asai,dar ea cand sa dus cu altu nu sa gandit la asta?cand iti inseli prietenu e una dar sotu dupa 11ani e cam grav.fa ceti spune inima!bafta
ankaLoredana
Postat pe 9 Decembrie 2009 18:51
klarra
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:50
De la: aaggnnyy, la data 2009-12-08 22:38:00pp k sunteti amandoi barbati maturi si k nu aveti nevoie de sfaturile unor persoane care nu va cunosc deloc, deloc.
Poate ar fi mai indicat sa vb fata in fata cu cineva, asa ai putea sa ai un raspuns ok la intrebarea ta, sincer.
Nu va sfatuiesc sa veniti pe un forum, unde nu cunoasteti pers care-l frecventeaza, si sa povestiti tot ce aveti pe suflet pentru ca nu stiti peste ce fel de "oameni" dati, care nu sunt interesati de binele vostru ci doar sa-si mai expuna inca o data ideile. Sau mai grav sa fi catalogat, jignit...si intr=un final poate anumite pers cunoscute te vor recunoaste si te vor blama pentru ce ai scris pe aici.

mult mai sanatos pentru voi e sa discutati cu o cunostinta, poate chiar cu un psihiatru, cineva din familie... oricum o pers de incredere si care sa gandeasca cat de cat obiectiv la nevoie.
Ce putem noi spune aici, din ce zicetii voi, oricare dintre noi tragem concluzia cum k ea ar fi de vina...insa sti povestea: fiecare are dreptatea lui si adevarul e undeva la mijloc. Am dreptate?
E normal k voi 2 sa va dati voua dreptate si ele sa-si dea lor dreptate si oricarei pers careia ii veti relata faptele va fi de partea pers care povesteste, in special dc voi sunteti f intrigati si nervosi, pt ca at totul va fi negru la voi ...

am vb la plural pt ambii domni care au cerut ajutorul sau parerea pe acest topic, pt ca sfatul meu e acelas pt amandoi

succes
klarra
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:51
ankloredana,ceea c iti pot spune eu e ka din partea mea are toata iubirea din lume,si dak asi minti mar bate dzeu,e primul din viata mea,altul nu mai cunosc,si hai k sati zic si din c cauza am si luat bataie de la al meu barbat,si dupa aia sa imi zici u cine a fost vinovat,pt k vad k zici k trebuia sa fii avut el un motiv sa ma bata:unu la mana al meu barbat e foarte gelos,si cand zic gelos ma refer la faptul k e obsedat de gelos,nu ma lasa sa ies cu prietenele la un suc,nu am voie sa port fuste scurte cu atat mai putin decolteuri,nu am voie sa ies machiata sau mai bn zis aranjata,in al doilea rand este faptul k el pune mai presus cuvantul la mama lui dacat al meu si asta ma deranjeaza enorm de mult ,fac 5 ani jumate cu el si cred k am si eu putina prioritate asupra lui nu numai masa,e adevarat k mai tip din cand in cand la el si se supara si poatek atunci izbucneste si da in mine,iar al treilea motiv si pt care nul suporta e k eu mereu ma cert cu el cand vine vorba sai trimita banii la masa in tara,sunt in spania de 3 ani si in tot acest timp nu am strans nmk,totii banii mei sau dus la masa,si normal k eu ma supar si ii strig mereu`poate k si eu sunt vinovata da u atat cat sa dea in mine,acum k tiam dazvaluit o mare parte din viata mea zimi si mie dak am vreao vina k am luat sau poate k iau bataie de la al meu barbat.da in fine asta nu conteaza pt k eu o sa fac tot posibilul k aceasta casnicie sa mearga,cand nu se mai poate nu se mai poate si gata,da sunt genu de femeie kare nu se da usor batuta.ast raspunsu tau.
dulcik0021
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:11
Cred ca cel care iti spune sa divortezi este o persoana care a umblat ceva timp inainte de casatorie si acum nu concepe ca cineva sa-i calce coada.
cel mai important lucru e sa-ti raspunzi tu singur la o intrebare foarte simpla: iti vezi viata mai departe fara sotia ta?
intreaba-ti inima cat o mai iubeste, incearca sa-ti imaginezi absenta ei din viata ta si atunci in functie de raspuns reactionezi. nimeni nu poate sa-ti spuna ce sa faci concret insa astfel de cazuri se intalnesc in acele cupluri in care cei doi nu au mai avut parteneri intimi inainte. e normal si omenesc sa vezi cum e o alta persoana. a vazut, a regretat, a recunoscut. ce faceai daca se culca cu alti 5 inainte de casatorie? s-a intamplat acum ceea ce se putea intampla cand ea trebuia sa-si traiasca viata cu adevarat, la 25 de ani, dar atunci nu putea pt ca intemeia o familie, lucru facut prea devreme pt parerea mea. ti-a oferit toata tineretea tie, acum ca a devenit femeie a avut alte simtiri. iart-o!!! nu a facut-o pt ca nu te-a iubit. nici nu cred ca si-a dat seama cat de grav a fost.
pavel_eva
Postat pe 10 Decembrie 2009 17:24
De la: pavel_eva, la data 2009-12-10 17:24:22Cred ca cel care iti spune sa divortezi este o persoana care a umblat ceva timp inainte de casatorie si acum nu concepe ca cineva sa-i calce coada.
cel mai important lucru e sa-ti raspunzi tu singur la o intrebare foarte simpla: iti vezi viata mai departe fara sotia ta?
intreaba-ti inima cat o mai iubeste, incearca sa-ti imaginezi absenta ei din viata ta si atunci in functie de raspuns reactionezi. nimeni nu poate sa-ti spuna ce sa faci concret insa astfel de cazuri se intalnesc in acele cupluri in care cei doi nu au mai avut parteneri intimi inainte. e normal si omenesc sa vezi cum e o alta persoana. a vazut, a regretat, a recunoscut. ce faceai daca se culca cu alti 5 inainte de casatorie? s-a intamplat acum ceea ce se putea intampla cand ea trebuia sa-si traiasca viata cu adevarat, la 25 de ani, dar atunci nu putea pt ca intemeia o familie, lucru facut prea devreme pt parerea mea. ti-a oferit toata tineretea tie, acum ca a devenit femeie a avut alte simtiri. iart-o!!! nu a facut-o pt ca nu te-a iubit. nici nu cred ca si-a dat seama cat de grav a fost.


























Pai asa il inveti pe om sa faca bre ?Citeste mai atent ce a postat el !Omul a spus clar , a fost inselat , adica si-a batut joc de el, adica pentru ea , el este pe ultimul loc, este stergatorul ei, spalator de vase al ei . . De ce a facut-o ? simplu , pentru ca nu l-a luat din dragoste, nu l-a iubit si nu-l va iubi niciodata , indiferent de ce ar spune si ar face ea ,a mai sta intr-o asa relatie, inseamna totul fals, o relatie bazata pe minciuna ,si periculoasa mai ales pentru viitorul copiilor daca exista !, apoi mai este demnitatea de barbat , ca sa mai stea cu asa gunoi in casa , isi bate joc de propria demnitate , devine o "mamaliga " atat in fata ei, cat si in societate, o "buturuga "de se urineaza cainii pe ea !Cupluri care nu au avut parteneri inainte ? adica un barbat sa nu ia o femeie netrecuta prin alte paturi, ca aia il inseala ?cine e mamaliga aia de barbat sa ia o asemenea parasuta ?Osingura salvare are omul mostru , divortul .altfel ajunge rasul lumii !
Tycu
Postat pe 10 Decembrie 2009 17:51
De la: dulcik0021, la data 2009-12-09 23:11:57ankloredana,ceea c iti pot spune eu e ka din partea mea are toata iubirea din lume,si dak asi minti mar bate dzeu,e primul din viata mea,altul nu mai cunosc,si hai k sati zic si din c cauza am si luat bataie de la al meu barbat,si dupa aia sa imi zici u cine a fost vinovat,pt k vad k zici k trebuia sa fii avut el un motiv sa ma bata:unu la mana al meu barbat e foarte gelos,si cand zic gelos ma refer la faptul k e obsedat de gelos,nu ma lasa sa ies cu prietenele la un suc,nu am voie sa port fuste scurte cu atat mai putin decolteuri,nu am voie sa ies machiata sau mai bn zis aranjata,in al doilea rand este faptul k el pune mai presus cuvantul la mama lui dacat al meu si asta ma deranjeaza enorm de mult ,fac 5 ani jumate cu el si cred k am si eu putina prioritate asupra lui nu numai masa,e adevarat k mai tip din cand in cand la el si se supara si poatek atunci izbucneste si da in mine,iar al treilea motiv si pt care nul suporta e k eu mereu ma cert cu el cand vine vorba sai trimita banii la masa in tara,sunt in spania de 3 ani si in tot acest timp nu am strans nmk,totii banii mei sau dus la masa,si normal k eu ma supar si ii strig mereu`poate k si eu sunt vinovata da u atat cat sa dea in mine,acum k tiam dazvaluit o mare parte din viata mea zimi si mie dak am vreao vina k am luat sau poate k iau bataie de la al meu barbat.da in fine asta nu conteaza pt k eu o sa fac tot posibilul k aceasta casnicie sa mearga,cand nu se mai poate nu se mai poate si gata,da sunt genu de femeie kare nu se da usor batuta.ast raspunsu tau.


tie ti se par astea motive super intemeiate sa te bata? mie una nu si sincer i-as da si eu vreo' 2 poate chiar mai multe sa vada si el cum e si pe urma i-as face bagajul si l-as trimite la masa k si asa i-a trimis toti banii munciti de tine intr-o tara straina, in care stiu f bine cat de urati sunt romanii conform stirilor.

aia e doar gelozie? aia e nebunie! nu te lasa sa te aranjezi?! pai si ia zi-mi se uita pe strada dupa femei aranjate, machiate, cu bluze decoltate sau cu fuste mai scurte, nu k ale maicutelor. Am avut si eu un astfel de exemplu in familia mea mare si stii ce s-a intamplat? a aflat k "domnu" o insela cu "n " femei dar cerea k nevasta sa nu se aranjeze k poate o vede vreunu si ii deschide ochii sa vada ce face "barbas-o".
ai acceptat 5 ani sa te bata, sau recent a inceput bataia?
mie nu mi se pare deoc normal ce traiesti tu si nu cred ca exista femeie care sa nu-mi dea dreptate.

Of ce l-as batea eu pe el.............
agny
Postat pe 10 Decembrie 2009 18:38
De la: dulcik0021, la data 2009-12-09 23:11:57ankloredana,ceea c iti pot spune eu e ka din partea mea are toata iubirea din lume,si dak asi minti mar bate dzeu,e primul din viata mea,altul nu mai cunosc,si hai k sati zic si din c cauza am si luat bataie de la al meu barbat,si dupa aia sa imi zici u cine a fost vinovat,pt k vad k zici k trebuia sa fii avut el un motiv sa ma bata:unu la mana al meu barbat e foarte gelos,si cand zic gelos ma refer la faptul k e obsedat de gelos,nu ma lasa sa ies cu prietenele la un suc,nu am voie sa port fuste scurte cu atat mai putin decolteuri,nu am voie sa ies machiata sau mai bn zis aranjata,in al doilea rand este faptul k el pune mai presus cuvantul la mama lui dacat al meu si asta ma deranjeaza enorm de mult ,fac 5 ani jumate cu el si cred k am si eu putina prioritate asupra lui nu numai masa,e adevarat k mai tip din cand in cand la el si se supara si poatek atunci izbucneste si da in mine,iar al treilea motiv si pt care nul suporta e k eu mereu ma cert cu el cand vine vorba sai trimita banii la masa in tara,sunt in spania de 3 ani si in tot acest timp nu am strans nmk,totii banii mei sau dus la masa,si normal k eu ma supar si ii strig mereu`poate k si eu sunt vinovata da u atat cat sa dea in mine,acum k tiam dazvaluit o mare parte din viata mea zimi si mie dak am vreao vina k am luat sau poate k iau bataie de la al meu barbat.da in fine asta nu conteaza pt k eu o sa fac tot posibilul k aceasta casnicie sa mearga,cand nu se mai poate nu se mai poate si gata,da sunt genu de femeie kare nu se da usor batuta.ast raspunsu tau.
Nu-mi vine sa cred ca in secolul nostru,inca mai exista astfel de barbati....inteleg ca-l iubesti f mult si crezi ca nu poti traii fara el,ca nu te poti descurca fara el(lucruri insuflate de el,sunt convinsa,pt ca asa "lucreaza" barbatii slabi si nesiguri pe ei,crescuti de o mama convinsa ca femeia e sclava barbatului,obiectul lui de "tortura" fizica si psihica),dar trebuie sa te trezesti la realitate si sa fi puternica,pt ca daca vei ramane langa acest barbat viata ta va deveni un CALVAR(desi cred ca este deja)....imagineazate cu copii,batuta,neavand voie sa-ti duci copii la gradinita pt ca te vede baiatul de la chioscul de ziare din colt(baiat pe care l-a vazut sotul tau ca se uita la tine)... mie imi este usor sa zic scapa de el,salveaza-te(nu exagerez cand spun salveaza-te),tie iti va fi f greu sa renunti la el...iar faptul ca tu CREZI ca dai dovada de tarie,dupa cum spuneai chiar tu ca nu te dai usor batuta,ca inca CREZI ca-l mai poti schimba(un barbat care te obliga sa trimiteti banii mamei lui,adica ce voi nu sunteti capabili sa va gestionati banii cum trebuie,bani MUNCITI DE TINE,trebuie sa-ti zica ea ce sa faci cu ei?????????),sunt revoltata ca inca mai exista astfel de oameni........copiii tai vor vedea o mama batuta si sechestrata in casa si vor crede ca asa e normal,asta iti doresti?!? Iti spun aceste lucruri,ca de la femeie la femeie,prieteneste,insa e viata ta si faci ce vrei cu ea(sper sa poti sa faci CE VREI TU, NU CE VOR ALTII)sper doar ca indiferent ce cale vei alega,va fi cea mai buna pt tine si vei fi fericita,apreciata si respectata,asa cum meriti...sa nu te indoiesti niciodata de faptul ca meriti sa fi iubita,respectata,ocrotita(SUNT CONVINSA CA SOTUL TAU TI-A SPUS CA NU O SA TE MAI IUBEASCA NIMENI CA EL,CA NU O SA SE MAI UITE NIMENI LA TINE.....MINCIUNI,MINCIUNI,MINCIUNI).......Numai bine!
klarra
Postat pe 11 Decembrie 2009 11:18
klara,aaagny,va multumesc frumos pt sfaturile voastre,poate k aveam nevoie de ele da nu stiam de unde le pot avea,va zic sincer,deocamdata nu o sa ma dau batuta,incerc sal schimb.sa devina altfel,nu vreau sa fiu eu cea care pune punct la relatia noastra nu acum cand ink mai exista o mik speranta k se va schimba,cand nu o sa mai pot indura tot ceea cemi face el o sa pun punct,da cred k ink nu e momentu,da semne sasi revina spre bn,acum depinde si cat il va tine,nu a mai dat in mine,nu neam mai certat,banii mai trimitem in tara la masa da nu la fel de mult k inainte,incerck sa devina alt om,de aia si zic k incerc si eu sal schimb si ink nul las,cand nu se mai poate nu se mai poate si gata,fiecare pe drumul lui.si va multumesc pt sfaturi ink o data
dulcik0021
Postat pe 11 Decembrie 2009 14:39
De la: dulcik0021, la data 2009-12-09 23:11:57ankloredana,ceea c iti pot spune eu e ka din partea mea are toata iubirea din lume,si dak asi minti mar bate dzeu,e primul din viata mea,altul nu mai cunosc,si hai k sati zic si din c cauza am si luat bataie de la al meu barbat,si dupa aia sa imi zici u cine a fost vinovat,pt k vad k zici k trebuia sa fii avut el un motiv sa ma bata:unu la mana al meu barbat e foarte gelos,si cand zic gelos ma refer la faptul k e obsedat de gelos,nu ma lasa sa ies cu prietenele la un suc,nu am voie sa port fuste scurte cu atat mai putin decolteuri,nu am voie sa ies machiata sau mai bn zis aranjata,in al doilea rand este faptul k el pune mai presus cuvantul la mama lui dacat al meu si asta ma deranjeaza enorm de mult ,fac 5 ani jumate cu el si cred k am si eu putina prioritate asupra lui nu numai masa,e adevarat k mai tip din cand in cand la el si se supara si poatek atunci izbucneste si da in mine,iar al treilea motiv si pt care nul suporta e k eu mereu ma cert cu el cand vine vorba sai trimita banii la masa in tara,sunt in spania de 3 ani si in tot acest timp nu am strans nmk,totii banii mei sau dus la masa,si normal k eu ma supar si ii strig mereu`poate k si eu sunt vinovata da u atat cat sa dea in mine,acum k tiam dazvaluit o mare parte din viata mea zimi si mie dak am vreao vina k am luat sau poate k iau bataie de la al meu barbat.da in fine asta nu conteaza pt k eu o sa fac tot posibilul k aceasta casnicie sa mearga,cand nu se mai poate nu se mai poate si gata,da sunt genu de femeie kare nu se da usor batuta.ast raspunsu tau.



Daca tu prin asta intelegi normalitate si pe deasupra ii mai gasesti si scuze si consideri normala gelozia asta a lui obsesiva, atunci inseamna ca e ok ce ti se intampla.
Am incercat sa ignor faptul ca nu folosesti nici macar o cratima in scriere, dar acum vazand conceptia ta, adunata cu faptul ca tie limba romana nu-ti este cea mai buna prietena tind sa cred ca DA asta e nivelul tau si atata stii tu.Eu zic ca, in loc sa-ti bati capul sa fi ultima virgina mai bine ai pune mana pe o carte, ai studia si tu putina psihologie si desigur lb romana, sa vezi ca o data cu educatia vine si largirea orizontului. Ai sa te trezesti la 40 ani fara dinti in gura, imbatranita prea devreme si atunci desigur o sa te intrebi ce ai facut cu viata ta si o sa ajungi la concluzia ca de fapt NIMIC.Te-ai pastrat pt un tip ca ala sa poata face din tine sac de box. Decat asa, mai bine merg cu 10 barbati, sincer iti spun , decat sa ajung la stadiul in care bataia sa fie la ordinea zilei si lb romana sa fie straina pt mine.
sunnydays_grace
Postat pe 11 Decembrie 2009 17:00
"da sunt genu de femeie kare nu se da usor batuta"

Nu te dai usor batatuta? Ce ambitie.... vrei sa vezi cate vanatai incap pe cm patrat? Sau la ce te referi?
sunnydays_grace
Postat pe 11 Decembrie 2009 17:05
Imi pare sincer rau pentru ce ti s-a intamplat. In viata poti sa ierti orice dar nu si tradarea. Daca te-a inselat odata o va mai face. Pacat ca in acest caz cei care sufera sunt copiii, care chiar nu au nici o vina. Pentru ei merita sa discuti cu sotia ta, iar decizi a finala iti apartine tie si doar tie. Vezi daca a mai ramas ceva in sufletul tau din toata relatia asta si incerca sa gandesti pozitiv, punand pe prim plan copiii. BAFTA MULTA SI SANATATE.

________________________________________________________
http://alexiadecor.blogspot.com/
________________________________________________________
marykay
Postat pe 11 Decembrie 2009 23:22
dulcik0021 team inteles ca vrei sal schimbi si ca cu el vrei sa-ti faci viata si fiid in alta tara ar trebui sa poti,tinand cont ca sunteti departe de maicasa.ca sal schimbi trebuie sa fi mai 'tupeista'si impunatoare ca ex:sal faci sa inteleaga ca o femeie are nevoie sa se machieze si sa se aranjeze zilnic(sa se simta feminina).e foarte greu cu barbatii pt ca sunt tare mamosi dar tu trebuie sa fi cea care tine banii in casa nu ea.si noi suntem rele de gura si mai exageram dar asta nu e motiv sa dea in tine.daca te iubeste cu adevarat o sa accepte si conditiile tale de frica sa nu te piarda.PS:sa nu fi de conceptia aia ca dc n-ai mai fi cu el tu nu ai putea gasi pe altcineva sau ca nai fi fericita.prinde incredere in tine si fi mai optimista in viata si ai sa vezi ca viata nu e chiar asa.eu nici sa-l lasi pe prietenul tau nu zic,decat ca atunci trebuie sa faci mari schimbari in cuplul vostru.bafta multa.pupici
ankaLoredana
Postat pe 11 Decembrie 2009 23:28
De la: dulcik0021, la data 2009-12-11 14:39:26klara,aaagny,va multumesc frumos pt sfaturile voastre,poate k aveam nevoie de ele da nu stiam de unde le pot avea,va zic sincer,deocamdata nu o sa ma dau batuta,incerc sal schimb.sa devina altfel,nu vreau sa fiu eu cea care pune punct la relatia noastra nu acum cand ink mai exista o mik speranta k se va schimba,cand nu o sa mai pot indura tot ceea cemi face el o sa pun punct,da cred k ink nu e momentu,da semne sasi revina spre bn,acum depinde si cat il va tine,nu a mai dat in mine,nu neam mai certat,banii mai trimitem in tara la masa da nu la fel de mult k inainte,incerck sa devina alt om,de aia si zic k incerc si eu sal schimb si ink nul las,cand nu se mai poate nu se mai poate si gata,fiecare pe drumul lui.si va multumesc pt sfaturi ink o data


ai vazut ca ti-am povestit o fapta reala cu "ruda", ei afla ca desi a jurat inclusiv in fata parintilor mey k nu mai face (tati a zis k dc mai face nu-l bate, nu-i zice nk, dar vine cu politia direct), ei bine omul nu s-a schimbat, poate nu mai da cu pumnul dar vorbele, tipetele, urletele sunt egale...si poate nu stim noi adevarul si el inca continua si cu bataia, dar mai soft ca sa zic asa.
Esti tanara, nu mai suntem pe vremea bunicii sau mai bine zis a strabunicii cand femeia trebuia sa se casatoreasca devreme si sa rabde toate imbecilitatile barbatului. Crezi k dc esti in alta tara vei ramane fara prieteni? nu cred, incearca sa-ti faci prietene, asa o sa-ti fie mai usor sa te detasezi si sa vezi altfel toata povestea.
Eu luni implinesc 4 ani de relatie, sincer nu a ridicat o data palma la mine si tind sa cred ca orice as fi facut nu am meritat nici macar o sec un astfel de gest. Da. voacea a ridicat-o, dar tot asa am ridicat-o si eu, mai mult decat el, k sa vada ca eu am plamani mai buni si k nu are niciun drept el asupra mea. Si sa vezi cum ajungeam din niste certuri de gen de ce facusi aia sa ne certam k de ce ridicasi tonul prin urlete =)))=))) insa a inteles asa k tonalitatea lui nu era ok si acum nu indrazneste nici sa ridice tonul. Asa ar trebui orice barbat sa inteleaga ca dc om parea noi mai firave nu e chiar asa.
Chiar ma pufneste rasul cand mai nou aud la tv cum o mandra il casapeste in bataie pe un dobitoc care a amenintat-o cu bataia.
Mie nu mi-a fost niciodata frica de baieti. Am avut grija din clasa 1 pana in a 12 sa ii pun la punct pe toti colegii. Un singur baiat a ramas nebatut de mine, doar pt ca nu mi-a facut nk, k altfel si-o lua si ala. Sa vezi ce comic era cand il ridicau pe tati la sedinta in picioare si ii cerau sa ma potoleasca k bat toti baietii din clasa . Nu sunt si nu am fost de genul meu bataioasa, dar nu acceptam nici-o jignire la adresa mea, cum nici acum nu accept, si cum ei nu-si cereau iertare si ma amenintau, aveam eu grija sa le aplic eu direct o mama de bataie, k sa nu indrazneasca ei sa dea in mine .

Eu nu te vad deloc bine in situatia in care esti. Of e ca si in cazul celor care joaca la jocurile de noroc, se lasa o perioada insa cand scapa, o fac lata rau de tot.
OF Doamne, cum sa dea in tine, cu ce drept? cine se crede? Vai ce-i faceam.
Sa mai si muncesti pt niste bani si el sa-i trimita lu masa care pun pariu k nu te suporta. Cred ca as fi luat tot ce am muncit eu in casa aia intr-o zi si as pleca unde as vedea cu ochii, plus k l-as mai si da pe mana politiei pt batai, amenintari, starea de frica in care stai tu cand e el nervos.
Nici prietenului meu nu-i plac decolteurile mele sau corsetul de la rochitele de ocazie k e gelos cand ma admira barbatii, insa stie k mie-mi plac, ca ma simt bine in pielea mea si ma mandresc cu ce m-a inzestrat Dumnezeu si nu vreua sa ascund. Si stii ce mandru e cand merge cu mine pe strada?! mai nou parca nu-i mai plac bluzele nedecoltate, iar fustele scurte sunt un "must" si de tocuri ametitoare nici nu se mai discuta. Si cand le vede pe altele cu incaltari de babe se uita la ele si le compatimeste ca nu sunt in stare sa se simta femei si se uratesc singure.

Si inca un sfat, pt toate femeile, nu uitati, e mai bine sa va iubeasca mai mult cineva decat iubiti voi acel cineva. Nu e avantajos, e sanatos. Stiu k pare teorie si e greu de pus in practica, insa incercati.
agny
Postat pe 11 Decembrie 2009 23:58
"Si inca un sfat, pt toate femeile, nu uitati, e mai bine sa va iubeasca mai mult cineva decat iubiti voi acel cineva. Nu e avantajos, e sanatos. Stiu k pare teorie si e greu de pus in practica, insa incercati. "



EXACT!
Nu e teorie este foarte adevarat ce spui.
sunnydays_grace
Postat pe 12 Decembrie 2009 09:33
De la: sunnydays, la data 2009-12-12 09:33:38"Si inca un sfat, pt toate femeile, nu uitati, e mai bine sa va iubeasca mai mult cineva decat iubiti voi acel cineva. Nu e avantajos, e sanatos. Stiu k pare teorie si e greu de pus in practica, insa incercati. "



EXACT!
Nu e teorie este foarte adevarat ce spui.










Simpatic sfatul asta , dar mai e unul , : pe femeie sa o iubeasca barbatul dar sa nu-i arate asta ca femeia si-o ia in cap si-l inseala cu el de mana , barbatul trebuie sa-i arate autoritatea masculina, ca femeia sa stie cine-i "cocos " in casa !!!
Tycu
Postat pe 12 Decembrie 2009 09:56
prin aceeasi situatie am trecut si eu in luna octombrie 2009...am tot doi copii dar 16 ani de casnicie...
sotia ma inselat cu seful ei si cand am aflat am spus ca sterg totul cu buretele(facand asta pentru copii)...bineinteles ca ea a plecat la maicasa cu tot cu copii si bagaje....la inceput am suferit enorm slabind 16 kg si seara de seara ma gandeam numai la ea.Am fost si am discutat cu seful ei (si el avand o sotie si doi copii)si i-am spus sa termine totul deoareca aflasem de relatia dintre ei...
pe 8 noiembrie sotia sa intors acasa dupa insistenta mea(copii sufereau enorm,am doi baietii de 12 si 4 ani)
eu zic ca intr-o casnicie cu copii se poate da o a doua sansa...chiar daca sunt constient ca ma inselat imi iubesc familia enorm si sunt hotarat sa trec peste asta incepand o casnicie noua...
nu trebuie sa ne batem joc de copii,ei sunt nevinovati si acum in relatia noastra este totul ok chiar daca a trecut doar o luna.

stiu prin ce treci dar tine capul sus si nu mai posta pe forum asemenea poveste...doar tu poti rezolva aceasta problema...
divortul sau despartirea cand ai doi coii nu este sosolutie prea buna(intodeauna copii cad la mijloc)

succes!!!
ayrn
Postat pe 12 Decembrie 2009 11:12
Ai facut greseli enorme, una e ca ai mai postat aici, alta greseala e ca ai fost la sef sa te rogi sa o lase impace, cred ca ai stat in genunchi si ai plans, imi inchipui ce au ras ei de matale, pentru ea esti o carpa de care si-a batut joc cum a vrut ,esti pe locul doi in viata ei, din partea ei nu a i avut dragoste , si nici nu o sa ai vreodata , si a doua oara tot asa te rogi de ea, ca sigur va fi si a doua oara ,ai stricat viitorul copiilor care vor creste intr-o pseudofamilie cu relatie bazata pe minciuna , c-u-r-v-as-ar-i-e si fals adica fara viitor ! Ce e cu prostia asta cu sanse ? nu se dau sanse la fapte consumate. Ti-ai calcat demnitatea de barbat in picioare.Omule trezeste-te ca femei sunt destule, poate adevarata iubire e in alta parte , te asteapta ! Ai mai si insistat sa vina acasa , ai facut de ras toata tagma barbateasca ,singura salvare este divortul , fa curatenie in casa , matura c-u-r-v-a-s-a-ri-a ca vine craciunul si trebuie sa te gaseasca " barbat " nu "mamaliga" , macar pentru binele copiilor !
Tycu
Postat pe 12 Decembrie 2009 18:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pantofi 4 De la: Cassey 21 August 2009 13:39
Decoratiuni -REDUCERI PANA LA 20% 1 De la: magic_angels 23 Iunie 2010 16:47
Bauturile de la depozite/angro-uri? 3 De la: happyastrid 27 Octombrie 2010 14:16
ce sa fac cu gelozia lui bolnavicioasa??? 13 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:21
De unde luati taria pt nunta? 3 De la: peppermint 9 Noiembrie 2010 15:51