Setari Cookie-uri

SOTIA MEA MA INSELAT DUPA 11 ANI DE CASNICIE

De la: grace005661, la data 2009-11-09 09:29:09
De la: boobitza, la data 2009-10-30 22:13:39daca consideri ca sincer ii pare rau iart-o, eu sunt femeie si am facut-o si eu, dar la fel ca sotia ta, familia a ramas familie, copii nu ii tradez pt nimic in lume. hai sa iti spun cv din suflet, sunt putine si rare femeile care nu inseala. dar daca o fac din greseala si raman cu sufletul langa familia lor...mai poate fi trecut cu vederea, daca isi lasa sotul si copii pt altul...nu e de iertat,
eu zic sa o ierti si sa o iei de la cap, sa ii spui ce a gresit si sa incerce si ea sa nu mai faca si a doua oara. de multe ori constiinta ca ai fost iertat desi nu meritai...nu te lasa sa mai gresesti.
o seara buna!










Nu domnita, infidelitatea nu este greseala,daca intr-o relatie un partener insala, familia lui, numai e familie, e o relatie falsa bazata pe minciuna si interes, acolo nu exista dragoste , copii deja sunt tradati, singura salvare ppentru demnitatea celui inselat este despartirea . daca cel inselat iarta , acela este o "mamaliga , un bolovan o buturuga "de se urineaza cainii pe ea, este si va fi toata viata pe locul doi in ochii ei, va fi stergatorulde picioare din fata usii !infidelitatea nu este greseala !
Tycu
Postat pe 9 Noiembrie 2009 11:54
De la: fantome, la data 2009-11-09 10:10:23Domnul "stie tot" debiteaza atatea prostii pe centimetru cub incat ochii mei refuza sa citeasca.
Chiar daca ai citi tot ce te lauzi tu ca ai fi citit, ar fi degeaba. Esti limitat si nu ai cum sa treci mai departe. N-am incotro, trebuie sa te iau asa cum esti. Dintr-un anumit punct de vedere te invidiez, si anume, "fericiti cei saraci cu duhul".

Dulciko, daca tu asa vezi lucrurile, asa or fi... Eu stiu ca in dragoste trebuie sa dai si sa primesti si aiaci nu ma refer la bataie. Si mai stiu ca trebuie sa te iubesti pe sine ca sa poti iubi si pe altii. Daca tu nu te respecti pe sine, nici cei din jur nu o vor face. Eu iti doresc succes.




Interesant ,domnita fantomita,ca la toate postarile ne potrivim in acord si totusi te iei de mine .. ca si acum , asa e, ai dreptate cu ce i-ai spus lui Dulcika, atunci unde-i baiul ??
Tycu
Postat pe 9 Noiembrie 2009 12:07
Buna,
Aproape identic am patit-o si eu, si am aflat doar de 3 zile.
Va dati seama ce e in sufletul meu, barbat fiind sa te insele nevasta. e foarte greu sa iau acum decizii dar nu stiu ce pot sa fac acum.Am fost la psiholog, m-am tinut de toate promisiunile facute catre ea, nu am calcat stramb niciodata, iar eu i-am cerut doar un singur lucru, ca daca vreodata se ajunge pt oricare dintre noi, intr-o situatie in care sa inseli, sa incerci sa iti potolesti 2 minute impulsurile si sa ne sunam sau sa vorbim. Eu cred ca nu am cerut foarte multe, am tinut casa, am bagat o gramada de bani in casa, am ajutat-o sa ajunga de la o cusatoreasa in fabrica intr-un post destul de mare intr-o multinationala, pt ca am stiut cum merg treburile si am facut-o totusi pt noi doi. Si acum eu sunt cel patit. Poate e si din cauza mea ca am inteles-o ca am sustinut-o moral continuu, si toate astea s-au considerat in 12 ani de zile in capul unei femei ca fiind un barbat fraier. Ma simt ca ultimul gunoi, nu stiu ce fel de om am sa mai fiu. Macar nu avem copii momentan, deoarece casatoriti suntem doar de 4 ani. Si asta m-a deranjat ca am tot amanat momentul. Eu asa cum sunt acum distrus, am gasit doar 2 solutii pt noi doi. 1 ar fi divortul si celalalt ar fi sa facem un copil pe care eu mi-l doresc foarte mult, fiindca inca o iubesc, iar copilul cred ca ar fi singurul care sa ajute ca noi doi sa ne apropiem din nou, si care ar ajuta sa treaca timpul in favoarea relatiei noastre dat fiind ca o sa te concentrezi mai mult pe copil. Va rog studiati ceea ce am zis, fiindca nu stiu ce sa aleg. Doar sambata am aflat si am luat totusi aceasta decizie fiindca am puterea sa trec peste asta. Din nou va rog sa-mi spuneti ce credeti, poate credeti ca sunt cam moale, si eu cred asta, dar inca o iubesc si vreu mai multe de la viata noastra. inca suntem separati si ea se gandeste inca ce vrea de la viata si se simte vinovata, asta pot sa spun. Dar orgoliul masculin e destul de puternic, mult mai puternic, cred decat instinctele primare sexuale si stiu ca o sa-mi fie greu dupa ce mi-a rupt sufletul sal adun de pe jos si sa il dau ei din nou, dar poate sufletul mi-l va vindeca, copilul.
bog1979
Postat pe 10 Noiembrie 2009 11:20
De la: bog1979, la data 2009-11-10 11:20:21Buna,
Aproape identic am patit-o si eu, si am aflat doar de 3 zile.
Va dati seama ce e in sufletul meu, barbat fiind sa te insele nevasta. e foarte greu sa iau acum decizii dar nu stiu ce pot sa fac acum.Am fost la psiholog, m-am tinut de toate promisiunile facute catre ea, nu am calcat stramb niciodata, iar eu i-am cerut doar un singur lucru, ca daca vreodata se ajunge pt oricare dintre noi, intr-o situatie in care sa inseli, sa incerci sa iti potolesti 2 minute impulsurile si sa ne sunam sau sa vorbim. Eu cred ca nu am cerut foarte multe, am tinut casa, am bagat o gramada de bani in casa, am ajutat-o sa ajunga de la o cusatoreasa in fabrica intr-un post destul de mare intr-o multinationala, pt ca am stiut cum merg treburile si am facut-o totusi pt noi doi. Si acum eu sunt cel patit. Poate e si din cauza mea ca am inteles-o ca am sustinut-o moral continuu, si toate astea s-au considerat in 12 ani de zile in capul unei femei ca fiind un barbat fraier. Ma simt ca ultimul gunoi, nu stiu ce fel de om am sa mai fiu. Macar nu avem copii momentan, deoarece casatoriti suntem doar de 4 ani. Si asta m-a deranjat ca am tot amanat momentul. Eu asa cum sunt acum distrus, am gasit doar 2 solutii pt noi doi. 1 ar fi divortul si celalalt ar fi sa facem un copil pe care eu mi-l doresc foarte mult, fiindca inca o iubesc, iar copilul cred ca ar fi singurul care sa ajute ca noi doi sa ne apropiem din nou, si care ar ajuta sa treaca timpul in favoarea relatiei noastre dat fiind ca o sa te concentrezi mai mult pe copil. Va rog studiati ceea ce am zis, fiindca nu stiu ce sa aleg. Doar sambata am aflat si am luat totusi aceasta decizie fiindca am puterea sa trec peste asta. Din nou va rog sa-mi spuneti ce credeti, poate credeti ca sunt cam moale, si eu cred asta, dar inca o iubesc si vreu mai multe de la viata noastra. inca suntem separati si ea se gandeste inca ce vrea de la viata si se simte vinovata, asta pot sa spun. Dar orgoliul masculin e destul de puternic, mult mai puternic, cred decat instinctele primare sexuale si stiu ca o sa-mi fie greu dupa ce mi-a rupt sufletul sal adun de pe jos si sa il dau ei din nou, dar poate sufletul mi-l va vindeca, copilul.


Esti cam misogin nu? "barbat fiind sa te insele nevasta"


ce legatura are, sau numai barbatii au dreptul?te consideri cumva superior femeii?
"orgoliul masculin e destul de puternic" - pai ramai cu orgoliul atunci si ai rezolvat problema
daca iubesti orgoliul nu are ce cauta in discutie, aici problema e de ce s-a intamplat ce s-a intamplat si daca ai avut si tu vreo vina, daca va mai iubiti, daca va mai vedeti impreuna - nu copilul va rezolva problemele voastre.
alina
Postat pe 10 Noiembrie 2009 12:05
Gresit total, poate nu ai inteles nu sunt si nu am fost niciodata misogin. Problema e ca inca nu am toate raspunsurile sa-mi creez o imagine completa care sa includa si toate sentimentele in acest moment si cel mai important ca inca nu stiu de la ea daca ar face-o si a 2 a oara. Asta trebuie sa deduc singur si sa ajung sa simt chestia asta, dar in momentul asta asa proaspat nu prea pot gandi nici foarte rational, am anumite tendinte de razbunare, ceea ce poate sa-mi intunece gandirea. E o decizie foarte grea pt mine, am doar 31 de ani si pot sa o iau de la zero, dar daca nu exista sentiment si din cealalta parte am doar prima solutie, iar cea de a 2-a in ochii unora pare o prostie,mai ales in ochii unei femei din moment ce la femei exista mult mai puternic instinctul de selectie naturala pe care nu il rationalizeaza in schimb la barbati exista instinctul de inmultire, de aici apar infidelitatile la femei si la barbati. Femeile experimenteaza si cauta, barbatii imprastie samanta. Cum se face ca femeile inseala chiar daca iubesc, si nici copii nu vor cu barbatul respectiv. La asta nu gasesc un singur cuvant cum ai gasit tu foarte usor misogin.
bog1979
Postat pe 10 Noiembrie 2009 12:33
De la: grace005661, la data 2009-10-05 12:08:45VA ROG DACA PUTETI SA MA AJUTATI CU NISTE SFATURI IN PROBLEMA MEA. SOTIA MA INSELAT FAPT RECUNOSCUT DE EA CIT SI DE BARBATUL CU CINE A FOST .STAU IN JUD.ARAD LA TARA TOTUL DECURGEA BINE PINA IN LUNA IUNIE CIND A PLECAT IN UNGARIA CA SEFA LA O ECHIPA CARE TOT EU AM FORMAT-O PENTRU CULES DE FRUCTE EU NU AM PUTUT MERGE AVIND O FUNCTIE IN CONDUCERE LA O FIRMA DESTUL DE IMPORTANTA ASA CA AM LASAT-O PE EA.MENTIONEZ FAPTUL CA ACESTI 11 ANI AM AVUT O INCREDERE OARBA IN EA SI NU AM VAZUT NICI UN MOTIV DE A NU PLECA. IN ACESTI ANI AM REALIZAT MULTE ADICA DOI TINERI PROSTI EU LA 21 EA LA 18 ANI CE STI TU DE VIATA NU AM PLECAT DE LA NIMIC NU AM AVUT NIMIC INCET INCET NE-AM FACUT O SITUATE MATERIALA PENTRU CARE MULTI MA INVIDIAZA AICI IN COMUNA LA NOI.EU TOATA VIATA MEA AM MUNCIT FOARTE MULT ACUM AM AJUNS SEF LA ACEEA FIRMA,NE-AM CUMPARAT APARTAMENT,MASINA,MATERIAL STAM DESTUL DE BINE COMPARATIV CU CE SE INTIMPLA IN TARA ASTA.SI STAU SI MA INTREB CE A FOST IN CAPUL EI DE SA AJUNS AICI. O SA-MI SPUNETI CA AM NEGLIJAT-O NU ESTE ADEVARAT ACEST LUCRU. AM LUAT HOTARIREA DE A INCERCA SA O IERT PENTRU CEI DOI COPII CARE ÂI AVEM IMPREUNA O FETITA DE 7 ANI RESPECTIV UN BAIAT DE 4 ANI DAR ESTE FOARTE GREU FIINDCA ORI DE CITE ORI SE APROPRIE DE MINE TOT IMAGINEA EI IN BRATELE LUI IN VINE IN MINTE. AM VRUT SA PLEC CIT MAI DEPARTE SA UIT DE TOT DAR NU VAD O SOLUTIE ASTA PENTRU CA AS FI UN LAS FUGIND DE PROBLEME. AM VRUT SA RENUNT LA TOT CE AM FACUT IMPREUNA LASIND-UI EI TOT INCLUSIV COPII DAR ATI PRIVIT IN OCHI UN COPIL DE 7 ANI CARE PLINGE SI REPETA INTRUNA TATI NU PLECA? AM DECIS SA II MAI DAU O SANSA DAR CUM SA POT UITA ANUMITE LUCRURI CE A FACUT IMPREUNA CU ALT BARBAT. EA REPETA INTRUNA CA II PARE RAU SI NU O SA SE MAI INTIMPLE DAR CUM POTI CREDE O PERSOANA CARE AI AVUT O INCREDERE OARBA SI TE-A INSELAT DACA FACE DIN NOU ACELASI LUCRU.SI PROBLEMA CEA MAI MARE ESTE CA NU O POT LASA SA SE APROPRIE DE MINE ACELE GINDURI NU IMI IES DIN MINTE SI ACEST LUCRU MA DISTRUGE INCET DAR SIGUR IN TOATE ACTIVITATILE CE LE FAC MA URMARESC PRETUTINDENI SI IMI REPET INTRUNA DE CE MIE.SPER CA SFATURIILE VOASTRE DE FEMEI SA MA AJUTE SA TREC CUMVA PESTE ACESTE PROBLEME SI GINDURI CARE NU IMI DAU PACE VA MULTUMESC.



esti tu atat de sigur k nu ai contribuit cu nk la ce a facut sotia ta? mai gandeste-te, nu te minti singur. Iar dc ea te-a inselat e clar ca ii lipseste ceva ce tu nu poti sau nu vrei sa-i oferi asa ca mai bine stai sa discuti cu ea sa afli despre ce anume e vorba si dc tot nu esti in stare mai bine las-o sa-si traiasca viata ca de altfel si tu pe a ta, separati.
Daca in toti acei 11 ani ai fost asa sigur pe iubirea ei e clar cat ai neglijat-o, se spune ca intr-o relatie tb sa construiesti zilnic la relatie ca dc nu se duce totul de rapa, ins atu ai construit la inceput si pe urma ai crezut ca se intretine de la sine, e uite ca nu e asa. Cum e si cu o casa, dc nu o intreti dupa ce o construiesti in cativa ani cade totul.
agny
Postat pe 10 Noiembrie 2009 12:57
De la: bog1979, la data 2009-11-10 12:33:37Gresit total, poate nu ai inteles nu sunt si nu am fost niciodata misogin. Problema e ca inca nu am toate raspunsurile sa-mi creez o imagine completa care sa includa si toate sentimentele in acest moment si cel mai important ca inca nu stiu de la ea daca ar face-o si a 2 a oara. Asta trebuie sa deduc singur si sa ajung sa simt chestia asta, dar in momentul asta asa proaspat nu prea pot gandi nici foarte rational, am anumite tendinte de razbunare, ceea ce poate sa-mi intunece gandirea. E o decizie foarte grea pt mine, am doar 31 de ani si pot sa o iau de la zero, dar daca nu exista sentiment si din cealalta parte am doar prima solutie, iar cea de a 2-a in ochii unora pare o prostie,mai ales in ochii unei femei din moment ce la femei exista mult mai puternic instinctul de selectie naturala pe care nu il rationalizeaza in schimb la barbati exista instinctul de inmultire, de aici apar infidelitatile la femei si la barbati. Femeile experimenteaza si cauta, barbatii imprastie samanta. Cum se face ca femeile inseala chiar daca iubesc, si nici copii nu vor cu barbatul respectiv. La asta nu gasesc un singur cuvant cum ai gasit tu foarte usor misogin.


solutia e simpla: luati-va o pauza de o saptamana de la servici, urcati-va in masina si plecati undeva la munte, cat de cat izolat si discutati TOTUL, tot ce v-a deranjat unul la celalat, asa o sa afli ce a impins-o in bratele celuilalt si asa o sa realizezi dc a fost un motiv cat de cat sustinut de comportamentul tau fata de ea sau nu.
Multe pers nu inteleg ca dc cealalta pers dintr-o relatie face ceva gresit de multe ori chiar tu esti de vina, tu o impingi sa faca asta prin comportamentul tau.
Asa o sa hotarasti dc se merita sa incercati sa treceti peste acest obstacol sau nu. Plus k si ea va constientiza dc te iubeste suficient d emult incat sa repare ce e stricat in relatia voastra sau nu.

Cel mai important e sa afli motivul pt care te-a inselat si sa ai suficienta putere de caracter incant sa vezi si vina ta ( dc e normal, k poate nu e).

succes si multa intelepciune
agny
Postat pe 10 Noiembrie 2009 13:07
Multumesc, dar cred ca ultima solutie e divortul, pt ca inca nu mia zis absolut deloc cuvantul IARATA-MA am gresit. inca nu ii pare rau chiar daca recunoaste ca a gresit nu isi cere deloc iertare. Asta i-mi zice multe. Ea zice ca e dispusa sa incerce sa vedem ce se intampla, dar cand nu ai remuscari cred ca nu are rost sa lupt deloc pt casnicia noastra. Cu orice as fi gresit eu asa tare, a jurat credinta in fata mea si a bisericii, si nu eu am inselat.
bog1979
Postat pe 10 Noiembrie 2009 13:40
De la: bog1979, la data 2009-11-10 11:20:21Buna,
Aproape identic am patit-o si eu, si am aflat doar de 3 zile.
Va dati seama ce e in sufletul meu, barbat fiind sa te insele nevasta. e foarte greu sa iau acum decizii dar nu stiu ce pot sa fac acum.Am fost la psiholog, m-am tinut de toate promisiunile facute catre ea, nu am calcat stramb niciodata, iar eu i-am cerut doar un singur lucru, ca daca vreodata se ajunge pt oricare dintre noi, intr-o situatie in care sa inseli, sa incerci sa iti potolesti 2 minute impulsurile si sa ne sunam sau sa vorbim. Eu cred ca nu am cerut foarte multe, am tinut casa, am bagat o gramada de bani in casa, am ajutat-o sa ajunga de la o cusatoreasa in fabrica intr-un post destul de mare intr-o multinationala, pt ca am stiut cum merg treburile si am facut-o totusi pt noi doi. Si acum eu sunt cel patit. Poate e si din cauza mea ca am inteles-o ca am sustinut-o moral continuu, si toate astea s-au considerat in 12 ani de zile in capul unei femei ca fiind un barbat fraier. Ma simt ca ultimul gunoi, nu stiu ce fel de om am sa mai fiu. Macar nu avem copii momentan, deoarece casatoriti suntem doar de 4 ani. Si asta m-a deranjat ca am tot amanat momentul. Eu asa cum sunt acum distrus, am gasit doar 2 solutii pt noi doi. 1 ar fi divortul si celalalt ar fi sa facem un copil pe care eu mi-l doresc foarte mult, fiindca inca o iubesc, iar copilul cred ca ar fi singurul care sa ajute ca noi doi sa ne apropiem din nou, si care ar ajuta sa treaca timpul in favoarea relatiei noastre dat fiind ca o sa te concentrezi mai mult pe copil. Va rog studiati ceea ce am zis, fiindca nu stiu ce sa aleg. Doar sambata am aflat si am luat totusi aceasta decizie fiindca am puterea sa trec peste asta. Din nou va rog sa-mi spuneti ce credeti, poate credeti ca sunt cam moale, si eu cred asta, dar inca o iubesc si vreu mai multe de la viata noastra. inca suntem separati si ea se gandeste inca ce vrea de la viata si se simte vinovata, asta pot sa spun. Dar orgoliul masculin e destul de puternic, mult mai puternic, cred decat instinctele primare sexuale si stiu ca o sa-mi fie greu dupa ce mi-a rupt sufletul sal adun de pe jos si sa il dau ei din nou, dar poate sufletul mi-l va vindeca, copilul.
:





































sml-confused0067: Am impresia ca dai dovada de slabiciune, nu uita ca esti barbat si ai o demnitate,te autodispretuiesti . Ce tot te mai intrebi ca ce s-a intamplat ? parca ai fi stergatorul ei ! -simplu,: nu te-a luat din dragoste, nu te-a iubit niciodata, poate a tinut la tine ,dar nu a fost dragoste. ci interes! si te mai intrebi ce sa faci ?Scuza-ma , dar ai ajunge de rasul lumii daca ai mai sta cu ea ! copilul nu e motiv sa mai stati impreuna !o sa auzi in spatele tau " uite prostul mai sta cu c-ur-va";pastreaza-ti demnitatea de barbat, nu de buturuga ei ca oricum , pentru ea esti o carpa,demonstreaza-i ca nu esti asa , si o singura salvare ai ; despartirea , daca nu toata viata , ai sa fii in fata ei un desconsiderat !Dai dovadade barbat , nu de mamaliga , !
Tycu
Postat pe 10 Noiembrie 2009 15:43
buna,imi pare rau k sa ajuns aici dar daca tu chiar crezi k o poti ierta daca isi cere IERTARE,atunci incearca sa-i explici si ei k ai vrea sa auzi si de la ea k ii pare rau,k nu se va mai repeta,etc dar ceea ce nu cred eu e k tu ai sao ierti vreodata.tu spui k vrei un copil si tot se rezolva dar chiar crezi asta?eu nu k nimeni nu poate uita o infidelitate si intodeauna ai sa ai banuieli in privinta ei fie cu copil sau nu.decizia ar fi bine sa o luati impreuna daca vreti sa divortati sau nu si sa nu-i reprosezi k ai ajutat-o sau k cine stie cate lucruri ai facut sau ai sa mai faci.ptr k tu le-ai facut k ai vrut.eu va urez sa aveti un viitor impreuna.
aly79_grace
Postat pe 10 Noiembrie 2009 16:15
De la: bog1979, la data 2009-11-10 13:40:39Multumesc, dar cred ca ultima solutie e divortul, pt ca inca nu mia zis absolut deloc cuvantul IARATA-MA am gresit. inca nu ii pare rau chiar daca recunoaste ca a gresit nu isi cere deloc iertare. Asta i-mi zice multe. Ea zice ca e dispusa sa incerce sa vedem ce se intampla, dar cand nu ai remuscari cred ca nu are rost sa lupt deloc pt casnicia noastra. Cu orice as fi gresit eu asa tare, a jurat credinta in fata mea si a bisericii, si nu eu am inselat.


nu ai gresit inseland-o dar poate ai gresit tratand-o cu indiferenta cand ea avea mai mare nevoie de tine, poate exact at cand tu trebuia sa o susti, sa ii dai incredere in ea tu inconstient i-ai mai dat una in cap ca sa o afunzi mai rau si sti ceva, doare mai rau decat dc ai fi inselat-o. Nu e chiar ochi pt ochi si dinte pt dinte ca sa ma exprim asa.
Din faza cu : ea e dispusa sa incerce sa vada ce se intampla... si k nu si-a cerut iertare sti ce impresie imi da mie?! ca e mai mult decat constienta de ce a facut dar ca tu i-ai gresit mai mult decat ea tie si de aceea nu vrea sa-si ceara iertare pt ca nici tu nu ai facut-o cand ar fi trebuit. Poapte tu nu realizezi cat de mult ai ranit-o cu diferite gesturi... discutati si vei afla, vei fi uimit cu ce i-ai gresit si cand...poate o sa fie ceva f vechi si o sa zici :ia uite imi vi cu povestea asta de acum 5 ani!, sa stii k femeile nu uita nici un gest care a ranit-o acum 18 ani asa ca are importanta pt ea in special d cnu ti-ai cerut scuze si nu ai si demonstrat ca iti dai seama de greseala, k regreti si k o sa repeti in greseala respectiva.
Inainte sa luati o decizie atat de drastica dati-va timp sa ganditi de o mie de ori totul, dar fara certuri, tipete... urmeaza sfatul asta pt k asa nu veti regreta decizia de o sa o luati... si nu te astepta ca sa se rezolve totul repede...
Faza cu: o mai vad in bratele aluia... o vezi pt ca nu discutati fiecare gest petrecut si de aceea aveti indoieli................
incearca
agny
Postat pe 10 Noiembrie 2009 16:37
P.S. fa-te ca nu vezi raspunsurile lu tycu/mitica, e doar un barbat care uraste femeia, de acolo rautatile scrise de el
agny
Postat pe 10 Noiembrie 2009 16:42
a si inca ceva, ceva ce mi-a reamintit o prietena de curand: in iubire totul e permis, chiar dc te faci pres in fata persoanei iubite pentru a-ti atinge telul
mult adevar in aceste vorbe de mult spuse si daca stai si judeci putin o sa vezi k ii dai dreptate
agny
Postat pe 10 Noiembrie 2009 16:44
Bog1979 inainte de a spune ceva am si eu niste intrebari:
1. De unde stii ca te-a inselat?
2. A fost ceva pasager sau are o relatie?
3. Ati vorbit despre asta?

Te intreb toate astea ca nu cumva ea sa se simta neglijata si sa minta. Poate te testeaza... De obicei, o femeie isi cere iertare, de aceea ma-i pus pe ganduri.
fantome
Postat pe 10 Noiembrie 2009 17:00
De la: aly79, la data 2009-11-10 16:15:47buna,imi pare rau k sa ajuns aici dar daca tu chiar crezi k o poti ierta daca isi cere IERTARE,atunci incearca sa-i explici si ei k ai vrea sa auzi si de la ea k ii pare rau,k nu se va mai repeta,etc dar ceea ce nu cred eu e k tu ai sao ierti vreodata.tu spui k vrei un copil si tot se rezolva dar chiar crezi asta?eu nu k nimeni nu poate uita o infidelitate si intodeauna ai sa ai banuieli in privinta ei fie cu copil sau nu.decizia ar fi bine sa o luati impreuna daca vreti sa divortati sau nu si sa nu-i reprosezi k ai ajutat-o sau k cine stie cate lucruri ai facut sau ai sa mai faci.ptr k tu le-ai facut k ai vrut.eu va urez sa aveti un viitor impreuna.












Aaaa, doar nu o fi ultimul barbat din Romania sa o ierte, nu s-o injosi chiar asa,nu exista in infidelitate iertare,indiferent ca se va mai intampla sau nu, indiferent ca cere ea, poate sa cada in genunchi tarandu-se la picioarele tale, nu trebuie sa existe iertare, acolo unde exista iertare , exista moliciune si prostie, nu exista demnitate , asta e valabil si in cazul ca barbatul e cel care inseala !in toate cazurile singurul motiv in care se inseala , este lipsa iubirii. ! in cazul tau , fii barbat , nu fi mamaliga ei , scuip o din viata ta ,ca pe o masea stricata
Tycu
Postat pe 10 Noiembrie 2009 17:47
De la: fantome, la data 2009-11-10 17:00:53Bog1979 inainte de a spune ceva am si eu niste intrebari:
1. De unde stii ca te-a inselat?
2. A fost ceva pasager sau are o relatie?
3. Ati vorbit despre asta?

Te intreb toate astea ca nu cumva ea sa se simta neglijata si sa minta. Poate te testeaza... De obicei, o femeie isi cere iertare, de aceea ma-i pus pe ganduri.
















Domnita in cazul infidelitatii, nu exista relatie pasagera. ori e infidelitate ca nu-si iubeste partenerul ori e numai un zvon fals !in rest, ai dreptate cum pui problema !
Tycu
Postat pe 10 Noiembrie 2009 17:51
De la: aaggnnyy, la data 2009-11-10 16:44:53a si inca ceva, ceva ce mi-a reamintit o prietena de curand: in iubire totul e permis, chiar dc te faci pres in fata persoanei iubite pentru a-ti atinge telul
mult adevar in aceste vorbe de mult spuse si daca stai si judeci putin o sa vezi k ii dai dreptate










Nu, nu urasc femeia, nu stiu de unde ai dedus asta ?Da in iubire totul e permis in afara de tradare. inselatoria este opusul iubirii, si nu are ce cauta in relatie .Domnita in fata persoanei iubite trebuie sa-ti pastrezi demnitatea , daca te faci " pres " de pres "te foloseste, asta e valabil in alte ocazii , nu la iubire > !
Tycu
Postat pe 10 Noiembrie 2009 17:58
Constat ca pui mare pret pe realizarile materiale si ca esti foarte mandru de ele ! Jos palaria ! Prosperitatea este foarte importanta in cuplu! Dar , oare , nu ai uitat sa fi amant? Oare nu ai lasat munca si stresul sa altereze dorinta? Mai stii sa o faci sa se simta dorita, oriunde si oricand? Cand ati facut dragoste ultima data fara sa fie programat(la genul: a venit noaptea, acum trebuie sa ma culc cu nevasta"mea ) Nu cumva , esti obosit , stresat,,suparat" ca nu stiu ce s-a intamplat la firma si despre asta vorbesti ore, fara sa vezi ca s-a aranjat , ca fusta e mai scurta, ca ...are ceva sexi in priviri...etc?!
Incearca sa schimbi ceva, sa uitati de varsta, sa va transformati din nou in cei care s-au casatorit cu ani in urma!
Nu voi intelege niciodata de ce trebuie sa devenim amante sau amanti pt a face dragoste fara prejudecati, dragoste asa cum simtim!De ce nu reusim sa comunicam si sa ne iubim pasional cu cei care ne sunt alaturi? Din jena , rusine ?Pacat ....jena si rusinea de felul asta duc la despartiri din pacate!
Nu sunt in masura sa dau sfaturi, dar sigur ai si tu o vina !Acum cativa ani nu as fi nacceptat ideea de a ierta , acum inteleg ca daca ai realizat ce poti pierde, cel mai bine este sa ierti si sa repari greseala !
Mult noroc!
kudika_mi
Postat pe 10 Noiembrie 2009 18:07
Nici nu se pune in discutie ca nu a existat dragoste intre noi. Poate fi intr-adevar o problema mai veche, dar din nou va spun nu zice nimik. Eu zic ca trebuie ca intr-o relatie trebuie sa existe comunicare, fara asa ceva nu ai cum sa duci casnicia mai departe. Relatia ei extraconjugala s-a consumat in Italia dupa un training mai indelungat (Mai 2009- sept 2009) dar pe perioade, adik 2 sapt acolo 2 aici si tot asa. In concediu de vara am fost amandoi in Croatia si a fost super (tot tacamul apropo de spontaneitate), in momentul acela nu avea nici o legatura, apoi la ultima plecare undeva in septembrie cand a stat 3 saptamani, atunci s-a intamplat si nu o singura data sa zic ca a fost ceva pasager. Apoi venind acasa o scurta vreme au existat cateva relatii dupa care au reaparut niste probleme ale ei, ginecologice care existau de mai multi ani...nu intru in detalii...dupa care sustinea ca trebuie sa se trateze...binenteles am inteles si am avut rabdare, dar a terminat tratamentul trece 1 saptamana si tot nimik. In momentul acela am intrebat-o daca e ok, ce se intampla, si asa am aflat... Este o durere insuportabila, si cum trece timpul ora cu ora incerc sa-mi revin si ii dau tot mai multa dreptate lui Tycu. Am trait amandoi o poveste de dragoste frumoasa mai multi ani, dar oricum nu asa se pune punct, si a fost singura mea rugaminte sa nu se ajunga la asa ceva, si ea la fel. Incep sa incerc acum sa-mi revin, inca tremur de nervi, nu pot minca si dormi dar incerc sa fac ceva sa-mi umplu timpul...acum am venit de la piscina maine am sa fac altceva. Am sa mai astept putin sa vad ce se mai intampla (toti m-au indrumat asa) sa se linisteasca apele dar 99% divortez. De aceea va spun, parca cineva i-a spalat creierul, pur si simplu nu e aceeasi persona, nu pot sa cred ce diferenta. Cum poti sa faci un om sa uite complet o dragoste intr-o luna, respectivul avand 44 ani si divortat, dar daca dau de el, am s-ai strang mana si ii multumesc ca m-a scapat de-o cu-r-va.
Daca stau sa ma gandesc dupa 12 ami de experiente acumulate individual si eu as putea suci mintile unei fete de 18 ani, cred ca asa a patit ea, si in urma discutiilor, ea realizeaza ca i-a sucit mintile. Am itrebat-o te-a luat ca... vai monotonie...rutina...etc. A zis ca da.(incredibil de puerila la 31 de ani) Pai normal ca in majoritatea cuplurilor apare asa ceva in timp si nu degeaba e si el divortat.Pentru partea in care vb de serviciu...stresul, si...ca s-a intamplat ceva la firma erau la ea mai des, eu incercand s-o destind de fiecare data, dar degeaba pana la urma.
bog1979
Postat pe 10 Noiembrie 2009 23:16
De la: bog1979, la data 2009-11-10 12:33:37Gresit total, poate nu ai inteles nu sunt si nu am fost niciodata misogin. Problema e ca inca nu am toate raspunsurile sa-mi creez o imagine completa care sa includa si toate sentimentele in acest moment si cel mai important ca inca nu stiu de la ea daca ar face-o si a 2 a oara. Asta trebuie sa deduc singur si sa ajung sa simt chestia asta, dar in momentul asta asa proaspat nu prea pot gandi nici foarte rational, am anumite tendinte de razbunare, ceea ce poate sa-mi intunece gandirea. E o decizie foarte grea pt mine, am doar 31 de ani si pot sa o iau de la zero, dar daca nu exista sentiment si din cealalta parte am doar prima solutie, iar cea de a 2-a in ochii unora pare o prostie,mai ales in ochii unei femei din moment ce la femei exista mult mai puternic instinctul de selectie naturala pe care nu il rationalizeaza in schimb la barbati exista instinctul de inmultire, de aici apar infidelitatile la femei si la barbati. Femeile experimenteaza si cauta, barbatii imprastie samanta. Cum se face ca femeile inseala chiar daca iubesc, si nici copii nu vor cu barbatul respectiv. La asta nu gasesc un singur cuvant cum ai gasit tu foarte usor misogin.


Dar barbatii cum insala chiar daca iubesc, gata ai gasit explicatia pentru femeile care insala; inselatul asta nu are legatura cu sexul persoanei dupa parerea mea si nici cu dragostea pt altii, dar in fine crezi ce vrei.
alina
Postat pe 11 Noiembrie 2009 08:26
De la: bog1979, la data 2009-11-10 23:16:32Nici nu se pune in discutie ca nu a existat dragoste intre noi. Poate fi intr-adevar o problema mai veche, dar din nou va spun nu zice nimik. Eu zic ca trebuie ca intr-o relatie trebuie sa existe comunicare, fara asa ceva nu ai cum sa duci casnicia mai departe. Relatia ei extraconjugala s-a consumat in Italia dupa un training mai indelungat (Mai 2009- sept 2009) dar pe perioade, adik 2 sapt acolo 2 aici si tot asa. In concediu de vara am fost amandoi in Croatia si a fost super (tot tacamul apropo de spontaneitate), in momentul acela nu avea nici o legatura, apoi la ultima plecare undeva in septembrie cand a stat 3 saptamani, atunci s-a intamplat si nu o singura data sa zic ca a fost ceva pasager. Apoi venind acasa o scurta vreme au existat cateva relatii dupa care au reaparut niste probleme ale ei, ginecologice care existau de mai multi ani...nu intru in detalii...dupa care sustinea ca trebuie sa se trateze...binenteles am inteles si am avut rabdare, dar a terminat tratamentul trece 1 saptamana si tot nimik. In momentul acela am intrebat-o daca e ok, ce se intampla, si asa am aflat... Este o durere insuportabila, si cum trece timpul ora cu ora incerc sa-mi revin si ii dau tot mai multa dreptate lui Tycu. Am trait amandoi o poveste de dragoste frumoasa mai multi ani, dar oricum nu asa se pune punct, si a fost singura mea rugaminte sa nu se ajunga la asa ceva, si ea la fel. Incep sa incerc acum sa-mi revin, inca tremur de nervi, nu pot minca si dormi dar incerc sa fac ceva sa-mi umplu timpul...acum am venit de la piscina maine am sa fac altceva. Am sa mai astept putin sa vad ce se mai intampla (toti m-au indrumat asa) sa se linisteasca apele dar 99% divortez. De aceea va spun, parca cineva i-a spalat creierul, pur si simplu nu e aceeasi persona, nu pot sa cred ce diferenta. Cum poti sa faci un om sa uite complet o dragoste intr-o luna, respectivul avand 44 ani si divortat, dar daca dau de el, am s-ai strang mana si ii multumesc ca m-a scapat de-o cu-r-va.
Daca stau sa ma gandesc dupa 12 ami de experiente acumulate individual si eu as putea suci mintile unei fete de 18 ani, cred ca asa a patit ea, si in urma discutiilor, ea realizeaza ca i-a sucit mintile. Am itrebat-o te-a luat ca... vai monotonie...rutina...etc. A zis ca da.(incredibil de puerila la 31 de ani) Pai normal ca in majoritatea cuplurilor apare asa ceva in timp si nu degeaba e si el divortat.Pentru partea in care vb de serviciu...stresul, si...ca s-a intamplat ceva la firma erau la ea mai des, eu incercand s-o destind de fiecare data, dar degeaba pana la urma.


Ea ce spune?Ce isi doreste in continuare?
alina
Postat pe 11 Noiembrie 2009 08:46
De la: bog1979, la data 2009-11-10 23:16:32Nici nu se pune in discutie ca nu a existat dragoste intre noi. Poate fi intr-adevar o problema mai veche, dar din nou va spun nu zice nimik. Eu zic ca trebuie ca intr-o relatie trebuie sa existe comunicare, fara asa ceva nu ai cum sa duci casnicia mai departe. Relatia ei extraconjugala s-a consumat in Italia dupa un training mai indelungat (Mai 2009- sept 2009) dar pe perioade, adik 2 sapt acolo 2 aici si tot asa. In concediu de vara am fost amandoi in Croatia si a fost super (tot tacamul apropo de spontaneitate), in momentul acela nu avea nici o legatura, apoi la ultima plecare undeva in septembrie cand a stat 3 saptamani, atunci s-a intamplat si nu o singura data sa zic ca a fost ceva pasager. Apoi venind acasa o scurta vreme au existat cateva relatii dupa care au reaparut niste probleme ale ei, ginecologice care existau de mai multi ani...nu intru in detalii...dupa care sustinea ca trebuie sa se trateze...binenteles am inteles si am avut rabdare, dar a terminat tratamentul trece 1 saptamana si tot nimik. In momentul acela am intrebat-o daca e ok, ce se intampla, si asa am aflat... Este o durere insuportabila, si cum trece timpul ora cu ora incerc sa-mi revin si ii dau tot mai multa dreptate lui Tycu. Am trait amandoi o poveste de dragoste frumoasa mai multi ani, dar oricum nu asa se pune punct, si a fost singura mea rugaminte sa nu se ajunga la asa ceva, si ea la fel. Incep sa incerc acum sa-mi revin, inca tremur de nervi, nu pot minca si dormi dar incerc sa fac ceva sa-mi umplu timpul...acum am venit de la piscina maine am sa fac altceva. Am sa mai astept putin sa vad ce se mai intampla (toti m-au indrumat asa) sa se linisteasca apele dar 99% divortez. De aceea va spun, parca cineva i-a spalat creierul, pur si simplu nu e aceeasi persona, nu pot sa cred ce diferenta. Cum poti sa faci un om sa uite complet o dragoste intr-o luna, respectivul avand 44 ani si divortat, dar daca dau de el, am s-ai strang mana si ii multumesc ca m-a scapat de-o cu-r-va.
Daca stau sa ma gandesc dupa 12 ami de experiente acumulate individual si eu as putea suci mintile unei fete de 18 ani, cred ca asa a patit ea, si in urma discutiilor, ea realizeaza ca i-a sucit mintile. Am itrebat-o te-a luat ca... vai monotonie...rutina...etc. A zis ca da.(incredibil de puerila la 31 de ani) Pai normal ca in majoritatea cuplurilor apare asa ceva in timp si nu degeaba e si el divortat.Pentru partea in care vb de serviciu...stresul, si...ca s-a intamplat ceva la firma erau la ea mai des, eu incercand s-o destind de fiecare data, dar degeaba pana la urma.
















Domnule,trebuie sa intelegi ca din partea ei nu a existat dragoste, si nu va exista, poate a tinut la matale bre, dar nu iubire , mai ales ca a facut-o de mai multe ori .O vorba populara spune ca decat cu caciula rupta pe strada sa te rada toti, mai bine cu capul gol !Pastreaza-ti demnitatea ,nu te lasa sa te joace cum vrea, ca pentru ea nu mai insemni nimic,indiferent ce rugaciuni o sa spuna , in fata ei esti egal cu zero .Divortul e singura salvare a voastra,nu mai stati in minciuna,femei sunt destule, poate ca adevarata dragoste te asteapta undeva !Fii demn , fii barbat , nu presul ei !
Tycu
Postat pe 11 Noiembrie 2009 09:26
De la: alina_manuela, la data 2009-11-11 08:26:41
De la: bog1979, la data 2009-11-10 12:33:37Gresit total, poate nu ai inteles nu sunt si nu am fost niciodata misogin. Problema e ca inca nu am toate raspunsurile sa-mi creez o imagine completa care sa includa si toate sentimentele in acest moment si cel mai important ca inca nu stiu de la ea daca ar face-o si a 2 a oara. Asta trebuie sa deduc singur si sa ajung sa simt chestia asta, dar in momentul asta asa proaspat nu prea pot gandi nici foarte rational, am anumite tendinte de razbunare, ceea ce poate sa-mi intunece gandirea. E o decizie foarte grea pt mine, am doar 31 de ani si pot sa o iau de la zero, dar daca nu exista sentiment si din cealalta parte am doar prima solutie, iar cea de a 2-a in ochii unora pare o prostie,mai ales in ochii unei femei din moment ce la femei exista mult mai puternic instinctul de selectie naturala pe care nu il rationalizeaza in schimb la barbati exista instinctul de inmultire, de aici apar infidelitatile la femei si la barbati. Femeile experimenteaza si cauta, barbatii imprastie samanta. Cum se face ca femeile inseala chiar daca iubesc, si nici copii nu vor cu barbatul respectiv. La asta nu gasesc un singur cuvant cum ai gasit tu foarte usor misogin.


Dar barbatii cum insala chiar daca iubesc, gata ai gasit explicatia pentru femeile care insala; inselatul asta nu are legatura cu sexul persoanei dupa parerea mea si nici cu dragostea pt altii, dar in fine crezi ce vrei.
















Domnita, aici e un caz particular in care s-a intamplat sa fie femeia,dar si la barbati e la fel, nu merita o femeie sa stea cu un barbat care inseala!
Tycu
Postat pe 11 Noiembrie 2009 09:31
Bog1979 se pare ca asta e.
Parerea mea: bucura-te ca ai petrecut alaturi de ea niste ani frumosi, niste clipe minunate si ca impreuna ati realizat ceva. Sunt convinsa ca v-ati iubit mult. Ceva s-a pierdut pe drum si poate e prea tarziu sa mai reparati ceva.
Incercati sa aveti un divort de comun acord, fara circ si poate dupa ce un timp ve-ti reusi sa fiti prieteni.
fantome
Postat pe 11 Noiembrie 2009 11:37
Daca mai stai cu o asemenea femeie,e ca si cum ai sta cu o masea stricata in gura , faci tagma barbateasca de ras!
Dindirel
Postat pe 11 Noiembrie 2009 12:04
De la: dindirell, la data 2009-11-11 12:04:10 Daca mai stai cu o asemenea femeie,e ca si cum ai sta cu o masea stricata in gura , faci tagma barbateasca de ras!


tagma barbateasca? nu stiam ca sunteti o tagma
alina
Postat pe 11 Noiembrie 2009 15:36
De la: alina_manuela, la data 2009-11-11 15:36:09
De la: dindirell, la data 2009-11-11 12:04:10 Daca mai stai cu o asemenea femeie,e ca si cum ai sta cu o masea stricata in gura , faci tagma barbateasca de ras!


tagma barbateasca? nu stiam ca sunteti o tagma




























Doamna Alina, e bine zis, tagma barbateasca , adica specia umana de sex masculin !!
Tycu
Postat pe 11 Noiembrie 2009 15:40
Buna, si va multumesc iar pt suportul vostru. Va spun ca am dormit 6 ore cumulat in 4 nopti, am senzatii de greturi. Am uitat sa va spun ceva. am aflat si eu deabea ieri seara. nishte chestii care incalca norme de moralitate. Cand noi eram inca in concediu ea a inceput sa ia pastile anticonceptionale pe ascuns, ceea ce nu a facut decat sa-mi demonstreze ca a fost premeditat, foarte dureros. Trebuia sa-mi spuna atunci pt a-mi scurta suferinta. Doi la mana cand a venit inapoi a venit cu o infetie urinara, chestie pe care nu am luat-o in calcul initial dat fiind ca la femei se intampla destul de frecvent infectii urinare, dar in 12 ani de zile mie nu mi-a facut nici o infectie. Eu la ce fel de orgii mai pot sa ma gandesc. Acum sunt 100% sigur ca voi divorta. Ea neaga ca sar fi intamplat lucruri mai masochiste intre ei...dar tot nu cred ca aud minciuna din tonul vocii...totusi o cunosc dupa atata timp...stiu cand minte, nu neaparat ca ascunde ceva, de aia nu mi-am dat seama ca ascundea ceva dar cand vorbeste cu mine se uita la mine si-mi spune ca "eu n-am facut asa ceva " auzi dupa 12 ani ce e in vocea aia. Acum fetelor sariti pe mine si mai dati, dar mie nu mi se pare normal sa confirme regula, ca o anumita parte din corp e numai a amantului...in cazul asta cam toate. Deci chiar daca nu m-ar fi iubit deloc, ceea ce din nou va spun ca nu e adevarat, eu am stat linga ea, nu poti sa faci asa ceva nici chiar unui om la care DOAR tii. Noi stam separati, si ea zice ca are nevoi de timp fiindca nu stie ce sa faca cu viata ei LOL, ca nu stie cum s-a ajuns aici, si eu nu primesc nici un raspuns. Acum astept un raspuns din partea fetelor legat de partile astea care au alta gandire din partea lor.
Va multumesc din nou.
bog1979
Postat pe 11 Noiembrie 2009 17:51
daca tu esti decis sa divortezi nu cred k mai are rost sa cauti raspunsuri la niste intrebari care oricum nu vei avea raspunsuri.CE astepti?tu esti decis si ce e mai rau e k deja ai inceput sa le dai dreptate la cei 2 "BARBATI" care jignesc femeile si te fac sa te simti folosit,etc,dar cum ai spus te-a iubit acum a facut o greseala pe care nici ea nu reuseste sa si-o explice si normal k nu poate sa-ti explice tie.Si infectia urinara se ia f usor de la toaleta publica si nu trebuie sa ajungi sa gandesti k ar fi facut alte chesti.nu mai cauta sa-ti faci rau singur cu toate gandurile negative.Daca ai iubit-o si o mai iubesti cum ai spus nu o mai jigni k nu e frumos.
aly79_grace
Postat pe 11 Noiembrie 2009 21:39
De la: alina_manuela, la data 2009-11-11 15:36:09
De la: dindirell, la data 2009-11-11 12:04:10 Daca mai stai cu o asemenea femeie,e ca si cum ai sta cu o masea stricata in gura , faci tagma barbateasca de ras!


tagma barbateasca? nu stiam ca sunteti o tagma










Da doamna Alina, tagma barbateasca e superioara, tagmei femeiesti !
Tycu
Postat pe 11 Noiembrie 2009 21:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand rochita de mireasa 2 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:24
Nunta in luna August ~ idei tomnatice, dar vesele! 5 De la: grace007731 1 Martie 2010 11:11
Nunta in Mai 5 De la: grace005631 19 Aprilie 2010 14:24
Vand rochie de mireasa Sottero 1 De la: pisu_bun 17 Noiembrie 2009 13:55
Vand rochita mea de mireasa (purtata anul trecut 26.09.2oo9) 1 De la: cristina_ungureanu 28 Ianuarie 2010 10:29